Orbitrek - Ranking na Czerwiec 2024

Myślisz nad zakupem dobrego orbitreka do domu, dzięki któremu szybko poprawisz swoją kondycję fizyczną? Dumasz, jaki wybrać, aby nie tylko umożliwiał zrzucanie zbędnych kalorii, ale również był w bardzo przyjaznej cenie? W poniższym poradniku razem z ekspertem zestawiamy najlepszy sprzęt tego typu na rynku w okazyjnej cenie online! Sprawdź nasz aktualny ranking orbitreków do domu na Czerwiec 2024 roku! Poza tym w poradniku zakupowym podpowiadamy, jaki orbitrek wybrać – ten magnetyczny, eliptyczny czy mechaniczny? Z napędem tylnym, przednim czy w formie przekładni? Na dodatek podpowiadamy, jak dopasować wagę koła zamachowego, jak również, na jaką firmę się zdecydować! Przeczytaj, jaki orbitrek wybrać i kupić w 2024 roku!

Ranking orbitreków do domu na Czerwiec 2024 – wybierz najlepszy!

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Trenażer eliptyczny Horizon Fitness Andes 7i Producent: Horizon Fitness Ocena eksperta: 10 / 10 Maksymalna waga użytkownika: 136 kg
System hamowania: magnetyczny 
Waga urządzenia: 79 kg
Najniższa cena online
2 Orbitrek elektromagnetyczny KETTLER Optima 800 Producent: Kettler Ocena eksperta: 9.9 / 10 Waga urządzenia: 60 kg
Najniższa cena online
3 Orbitrek magnetyczny KETTLER Hoi Cross+ Granatowy (7640119482187) Producent: Kettler Ocena eksperta: 9.8 / 10 Waga urządzenia: 60 kg
Najniższa cena online
4 Orbitrek HMS H6512, ORBITREKHMSH6512 Producent: HMS Ocena eksperta: 9.7 / 10 Maksymalna waga użytkownika: 110 kg
Waga urządzenia: netto:30 kg
Waga koła zamachowego: 7 kg
Najniższa cena online
5 Kettler Orbitrek magnetyczny optima 400 (7640119481357) Producent: Kettler Ocena eksperta: 9.6 / 10 Waga urządzenia: 60 kg
Najniższa cena online
6 Kettler Orbitrek eliptyczny omnium 300 (7640119481180) Producent: Kettler Ocena eksperta: 9.5 / 10 Waga urządzenia: 60 kg
Najniższa cena online
7 Orbitrek czarny et500 | marki Trexo Producent: Trexo Ocena eksperta: 9.4 / 10 Waga urządzenia: 55 kg
Najniższa cena online
8 Technogym Orbitrek elliptical | (0641094104290) Producent: Technogym Ocena eksperta: 9.3 / 10 Waga urządzenia: 55 kg
Najniższa cena online
9 Horizon fitness Orbitrek eliptyczny horizon elliptical syros 3.0 (4713375361152) Producent: Horizon Fitness Ocena eksperta: 9.2 / 10 Waga urządzenia: 65 kg
Waga koła zamachowego: 7 kg
Najniższa cena online
10 Orbitrek Schwinn 570E (0708447910042) Producent: Schwinn Ocena eksperta: 9.1 / 10 Maksymalna waga użytkownika: 136 kg
System hamowania: magnetyczny 
Waga urządzenia: 76 kg
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Porównanie wybranych, najlepszych orbitreków przez MójRanking.pl

Jaki orbitrek do domu wybrać? Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Orbitrek to bez wątpienia urządzenie, które daje możliwość spalania zbędnej tkanki tłuszczowej w intensywny, ale przyjemny sposób! Nie wiesz jaki dobry sprzęt do domu kupić? Poniżej w kilku prostych krokach podpowiadamy, na jakie parametry zwrócić uwagę, aby wybrać ten najlepszy orbitrek! Wskazujemy, w jaki sposób dopasować napęd, maksymalną wagę, rodzaj urządzenia czy długość kroku. Sprawdź poniżej, jaki orbitrek do domu wybrać, tak aby był funkcjonalny, zapewniał przeróżne treningi cardio w domu, a przy tym był w przyjaznej cenie!

Eliptyczny czy magnetyczny – jaki rodzaj orbitreka wybrać?

Wśród wszystkich orbitreków dostępnych na rynku spotkasz się z dwoma rodzajami orbitreków:

 • eliptycznym,
 • magnetycznym.

Różnica obu typów polega na budowie sprzętu, a mianowicie od położenia koła zamachowego. W orbitrekach magnetycznych, koło zamachowe znajduje się pomiędzy nogami użytkownika. Tymczasem w przypadku trenażera eliptycznego koło zamachowe jest położone za lub przed użytkownikiem.

W sytuacji, gdy zależy Ci na sprzęcie dla osoby początkującej, jak również chcesz nabyć orbitrek, który nie będzie zajmował dużo miejsca, wtedy zdecyduj się na trenażer magnetyczny. Z kolei orbitrek eliptyczny sprawdzi się dla osób, którym zależy na intensywnych treningach. Urządzenie to jest dużo większe, ale za to umożliwia wykonywanie przeróżnych programów.

Rodzaj orbitrekaZaletyWady
magnetycznykompaktowy rozmiar; sprawdzi się dla początkujących, jak również dla osób zaawansowanychzazwyczaj jest droższy, większy rozstaw platform, koło zamachowe pomiędzy nogami
eliptycznyumożliwia wykonywanie przeróżnych programów treningowych we własnym domu; posiada koło zamachowe z tyłu; ma węższy rozstaw platform, dzięki czemu użytkownik przyjmuje naturalną pozycję ciała; jest zazwyczaj tańszydużo większy rozmiar, tym samym zajmuje znacznie więcej miejsca

Jaki rodzaj oporu w orbitreku do domu wybrać?

Trenażery różnią się w zależności od rodzaju oporu, jaki posiadają w swojej budowie. Obecnie na rynku spotkasz się z orbitrekiem:

 • elektromagnetycznym,
 • mechanicznym,
 • magnetycznym,
 • magnetyczno-powietrznym.

Aby nieco bardziej zrozumieć różnicę pomiędzy nimi wszystkimi, poniżej zestawiamy każdy rodzaj oporu w orbitreku razem z jego opisem.

Rodzaj oporu w orbitrekuDziałanie
magnetycznyregulacja magnetycznego systemu oporu odbywa się przez wbudowany hamulec magnetyczny, charakteryzuje się znacznie większym obciążeniem, dzięki czemu rośnie intensywność treningu i zaangażowanie mięśni
elektromagnetycznyregulacja oporu odbywa się poprzez hamulec magnetyczny, jednak sterowany jest on przez wbudowany komputer (mikroprocesor)
mechanicznyw orbitreku mechanicznym zwiększenie lub zmniejszenie oporu odbywa się manualnie przez wbudowane pokrętło
magnetyczno-powietrznyregulacja obciążenia odbywa się przy udziale hamulca magnetycznego, jak również wiatraka; ten ostatni generuje powietrze, które dodatkowo zwiększa opór wraz ze wzrostem szybkości wykonywania ćwiczeń na urządzeniu

Zestawiając wszystkie z wyżej wymienionych trenażerów, można stwierdzić, że najlepszym rozwiązaniem jest zakup orbitreka magnetycznego lub elektromagnetycznego. Oba modele dają możliwość wykonywania przeróżnych programów o różnym obciążeniu – tym mniejszym, jak i większym – co z kolei przyczynia się do szybszego spalania kalorii.

Jaki napęd będzie najlepszy – przedni, tylny czy w formie przekładni?

Decydując się na zakup orbitreka do ćwiczeń w domu, zwróć uwagę na rodzaj napędu, który został zastosowany w urządzeniu. Możesz kupić orbitrek z napędem tylnym, przednim, elektromagnetycznym, w formie przekładni pasowej lub elektryczny. W zależności od wybranego modelu różni się sposób poruszania całego systemu, co z kolei przekłada się na ruch ciała w trakcie ćwiczeń.

Do najczęściej stosowanych przez producentów można zaliczyć orbitreki z napędem tylnym oraz przednim. Ten pierwszy posiada mechanizm napędzający, który zlokalizowany jest z tyłu użytkownika – najczęściej znajduje się pomiędzy nogami. Z kolei model orbitreka z napędem przednim posiada mechanizm napędzający cały układ z przodu. Jednak na jakie urządzenie się zdecydować?

Dużo wygodniejszy do ćwiczeń jest orbitrek z napędem przednim – w tym modelu szerokość rozstawu platform, tym samym stóp, jest znacznie mniejsza, dzięki czemu ciało nie kiwa się na boki w trakcie wykonywania ćwiczeń na orbitreku. Co więcej, ten model idealnie sprawdzi się dla osób, którym zależy na intensywnym treningu. Tymczasem orbitrek z napędem tylnym to idealna propozycja dla osób, które planują wykonywać umiarkowany trening kilka razy w tygodniu.

Ile powinna wynosić waga koła zamachowego w orbitreku?

Kupując nowy orbitrek, zwróć uwagę na wagę koła zamachowego, które jest częścią odpowiedzialną za napędzanie i nadawanie oporu urządzeniu. Miej na uwadze, że im większa waga koła zamachowego w orbitreku, tym większe obciążenie. Co za tym idzie? Intensywniejszy trening, a tym samym większe zaangażowanie mięśni, co z kolei przekłada się na większą ilość spalonych kalorii. W sprzedaży spotkasz się z orbitrekami do domu, które zostały wyposażone w koło zamachowe o wadze od 1 do 25 kg.

Jednak jaki okaże się najlepszym modelem? W sytuacji, gdy rozpoczynasz swoją przygodę z ćwiczeniami z wykorzystaniem trenażera, to wystarczający będzie orbitrek wyposażony w koło zamachowe od 5 do 10 kg. Tymczasem dla osób poszukujących sprzętu do wykonywania intensywnych ćwiczeń w domowych warunkach poleca się zakup funkcjonalnego orbitreka z kołem zamachowym o wadze od 11 do 25 kg.

Jaka długość kroku w orbitreku?

Parametr informujący o długości kroku w orbitreku powinien być dopasowany do wzrostu użytkownika. Wraz ze wzrostem wysokości, rośnie wartość tego parametru. Prawidłowe dopasowanie długości kroku wpływa na wygodę i co najważniejsze prawidłową postawę ciała w trakcie wykonywania treningu. Na dodatek pamiętaj, że im dłuższy wykrok, tym intensywniejszy trening.

W trakcie zakupu spotkasz się z orbitrekami do domu, dla których długość kroku wynosi od 19 do 55 cm. Jeśli chcesz kupić orbitrek dla osoby o wzroście do 165 cm, wtedy wybieraj urządzenie, dla którego długość kroku wynosi przynajmniej 35 cm. Tymczasem dla osób o wzroście od 165 do 180 cm, najlepiej jest kupić do domu trenażer z minimalną długością kroku 40 cm. Z kolei, dla osoby, której wzrost wynosi powyżej 180 cm, najlepiej zdecydować się na orbitrek, dla którego długość kroku wynosi nie mniej niż 45 cm.

Wzrost ciałaMinimalna długość kroku
do 165 cm35 cm
od 165 do 180 cm40 cm
powyżej 180 cm45 cm

Zwróć uwagę na maksymalną wagę użytkownika!

Wybierając orbitrek treningowy do domu, zwróć uwagę na zalecaną, maksymalną wagę użytkownika. Pamiętaj, że prawidłowe dopasowanie tego parametru wpływa na sprawne funkcjonowanie całego mechanizmu. Co więcej, poprawnie dopasowany trenażer do wagi osoby trenującej zapewnia stabilne i bezpieczne wykonywanie ćwiczeń. Wśród najlepszych orbitreków na rynku do wyboru masz modele, dla których maksymalna waga użytkownika wynosi od 100 kg do 180 kg.

Z reguły im większa maksymalna waga użytkownika, tym wybrane urządzenie posiada solidniejsze i lepsze części, które odporne są na wysokie obciążenie, a tym samym uszkodzenia. W związku z tym najlepiej wybierać orbitrek, dla którego maksymalne obciążenie wynosi powyżej 130 kg lub jest ona przynajmniej o 20 kg większa niż docelowa waga użytkownika.

Trenażer z pomiarem pulsu czy bez – jaki orbitrek kupić?

W sytuacji, gdy zależy Ci na nowoczesnym orbitreku, który nie tylko zapewni skuteczne zrzucanie zbędnych kilogramów, ale również umożliwi precyzyjną kontrolę ciała w trakcie treningu, to zdecyduj się na model wyposażony w pomiar pulsu zwłaszcza HRC. Ten rodzaj pomiaru tętna zazwyczaj mierzony jest przez sensory znajdujące się na rączkach urządzenia. Dzięki temu możesz regularnie kontrolować swój puls, tym samym dopasować intensywność treningu, tak aby przebiegał on maksymalnie skutecznie. Warto dodać, że pomiar tętna HRC mierzy puls, po czym zwiększa lub zmniejsza obciążenie koła zamachowego, tak aby dostosować intensywność do wybranej wartości tętna.

Dodatkowe wyposażenie w najlepszym orbitreku

Dobry orbitrek to taki, który posiada wbudowane funkcje i wyposażenie, które daje jeszcze więcej możliwości na urozmaicenie treningu w domu. Do jednych z przydatnych rozwiązań można zaliczyć rolki transportowe, które sprawiają, że urządzenie możesz wygodnie przestawić. Oprócz tego świetny orbitrek powinien posiadać kilka programów treningowych oraz kilka poziomów oporów.

Innym udogodnieniem jest wbudowany komputer razem z wyświetlaczem, który wskazuje czas, prędkość, dystans czy liczbę spalonych kalorii. Na dodatek zobacz czy orbitrek został wyposażony w regulację długości kroku, dzięki czemu możesz dopasować ten parametr do swojego wzrostu oraz intensywności treningu. Regulowany kąt kierownicy to również przydatne rozwiązanie, które wpływa na zapewnienie sobie najwyższej wygody w treningu.

Ile kosztuje najlepszy orbitrek do domu?

W trakcie zakupu spotkasz się z orbitrekami do domu w różnej cenie, która zależna jest od rodzaju sprzętu, wagi koła zamachowego, funkcjonalności urządzenia, jak również od marki. Najtańsze trenażery kosztują już od 600 zł, z kolei te najdroższe, tym samym najbardziej rozbudowane modele kosztują 9000 zł lub więcej. Warto również wspomnieć, że cena różni się od typu tego sprzętu sportowego. Modele eliptyczne kosztują od 600 do 3500 zł. Tymczasem za orbitreki magnetyczne do domu należy przeznaczyć od 1000 do 9000 zł.

Rodzaj orbitrekaZakres cenowy
eliptycznyod 600 do 3500 zł
magnetycznyod 1000 do 9000 zł

Najlepsi producenci orbitreków domowych – od jakiego kupić urządzenie?

Decydując się na zakup najlepszego orbitreka kup tylko model od sprawdzonego i polecanego producenta. Do jednej ze sprawdzonych firm zaliczamy orbitreki Kettler. Producent oferuje proste, jak również rozbudowane urządzenia, które dają możliwość wykonywania umiarkowanych, jak również intensywnych treningów. Inną polecaną marką jest Herz Fitness. W ofercie tej firmy znajdziesz modele, które cieszą się popularnością wśród zadowolonych użytkowników. Co więcej, możesz zdecydować się na sprzęt dedykowany dla sportowców, jak również dla początkujących osób. Do innych polecanych marek, które produkują dobre orbitreki, zaliczamy:

 • Spokey,
 • Horizon Fitness,
 • Finnlo,
 • Xterra,
 • Zipro.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Jak działa orbitrek?

  Orbitrek to urządzenie, które składa się z ruchomych rączek, które połączone są z platformami na stopy oraz kołem zamachowym. Umożliwia on wykonywanie ćwiczeń o różnej intensywności. Co więcej, urządzenie angażuje do pracy nogi, jak również ręce. Warto dodać, że dzięki swojej konstrukcji orbitrek umożliwia bardzo relaksujące ćwiczenia przy jednoczesnym zrzucaniu kalorii.

 2. Czym się różni orbitrek magnetyczny od eliptycznego?

  Orbitrek eliptyczny jest to urządzenie, które posiada mechanizm napędzający wraz z zamachowym kołem z tyłu lub przodu użytkownika. Efekt? Mniejszy rozstaw stóp i możliwość wykonania intensywniejszego treningu. Co więcej, zazwyczaj te modele są znacznie większe niż orbitreki magnetyczne. Z kolei te drugie posiadają napęd, który zlokalizowany jest pomiędzy nogami, dlatego rozstaw stóp jest szerszy. Idealnie sprawdzą się one dla osób, które chcą przeprowadzać umiarkowany trening kilka razy w tygodniu.

 3. Na co zwrócić uwagę kupując najlepszy orbitrek?

  W trakcie wyboru orbitreka warto zwrócić uwagę na rodzaj urządzenia. Do dyspozycji masz modele eliptyczne oraz magnetyczne. Co więcej, zobacz na wagę koła zamachowego, rodzaj napędu, jak również typ oparu. Ważne jest również dopasowanie maksymalnej wagi użytkownika. Na dodatek zobacz jakie funkcje i wyposażenie posiada wybrany przez Ciebie model. Na zakończenie możesz sprawdzić ranking orbitreków [year], który znajdziesz powyżej strony! W porównaniu zestawiamy wybrane, najlepsze produkty, które dają szerokie możliwości na wykonanie efektywnego treningu, dzięki czemu pierwsze efekty w postaci zrzuconych kalorii zauważysz po 7 dniach stosowania!

Podsumowanie

 • Orbitrek w domu to świetne rozwiązanie dla osób, które pragną skutecznie się odchudzić lub zwiększyć swoją sprawność fizyczną.
 • Na rynku występują orbitreki eliptyczne oraz magnetyczne.
 • Zwróć uwagę, kupując orbitrek, na wagę koła zamachowego, rodzaj urządzenia, maksymalną wagę, ilość treningów, rodzaj regulacji oporu.
 • Najlepiej wybierać orbitrek, dla którego maksymalna waga wynosi 130 kg lub jest ona o 20 kg większa od masy ciała użytkownika.
 • Dobrymi orbitrekami do domu są modele marki Kettler, Herz Fitness, Finnlo, Zipro oraz Spokey. Oprócz tego polecanym jest również orbitrek Hammer.
 • Podczas treningu orbitrek nie obciąża aż tak stawów, jak to się ma w przypadku treningu na bieżni lub w trakcie biegania po asfalcie. Wszystko dzięki przemyślanej konstrukcji.
 • Kwota za orbitreki zależna jest od najważniejszych parametrów w specyfikacji. Zakres cenowy dla tego sprzętu sportowego wynosi od 600 do 9000 zł.
 • Nadal zastanawiasz się, jaki orbitrek do domu jest polecany, dzięki któremu zrzucisz pierwsze kilogramy już po 7 dniach ćwiczeń? Sprawdź ranking orbitreków do domu 2024! Zestawiamy polecany sprzęt, który daje efekty w postaci ładniejszej sylwetki ciała i poprawy wydolności organizmu!
Karolina Pisarska
Przeczytaj poradniki:

5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry