Pulsykometr - Ranking Czerwiec 2024

Poszukujesz dobrego pulsoksymetru do badania poziomu tlenu we krwi dla osoby chorej, sportowca, dziecka lub osoby z niewydolnością oddechową? Rozmyślasz, jakie urządzenie wybrać – model napalcowy czy stacjonarny? Ten marki Braun, Oromed czy może Vitammy O2? Poniżej wskazujemy jaki pulsoksymetr wybrać! Podpowiadamy, na jakie parametry zwrócić uwagę! Ponadto poniżej znajdziesz porównanie eksperta z MójRanking.pl, w którym prezentujemy polecane urządzenia w najlepszej cenie online! Sprawdź i wybierz najlepszy model z naszego rankingu pulsoksymetrów na Czerwiec 2024!

Ranking pulsoksymetrów na Czerwiec 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Aparat słuchowy wzmacniacz słuchu pr-420 marki Promedix Producent: ProMedix Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 Pulsoksymetr napalcowy K1 dla dzieci Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 8 Pulsoksymetr napalcowy Contec CMS50-PRO Producent: MED-WAR Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Pulsoksymetr dla dzieci i noworodków, napalcowy, CMS5QA Producent: JUMPER Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 Pulsoksymetr HW-HL031 z bluetooth x 1 sztuka Producent: Tech-med Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Yonker Pulsoksymetr medyczny yk-80a + baterie Producent: YONKER Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 Pulsoksymetr przenośny dla noworodków, dzieci i dorosłych, całodobowy Yonker YK820B, 189 Producent: Yonker Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Haylou Smartwatch gst czarny spo2 pulsoksymetr (6971664931433) Producent: HAYLOU Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
9 Mesmed Pulsoksymetr medyczny mm-155 oxymed Producent: MESMED Ocena eksperta: 9.2 / 10Najniższa cena online
10 Oromed/hitech Oro-med pulsoksymetr oro-pulse czarny (5907763679700) Producent: Oromed/Hitech Ocena eksperta: 9.1 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Porównanie wybranych, najlepszych pulsoksymetrów przez MójRanking.pl

Jaki pulsoksymetr wybrać? Jakie parametry są istotne?

Zastanawiasz się, jaki pulsoksymetr kupić, tak aby wskazywał dokładne pomiary saturacji krwi oraz pulsu? Aby to miało miejsce, warto przed dokonaniem wyboru porównać specyfikację wybranych modeli. Dla ułatwienia Twojego wyboru, poniżej radzimy krok po kroku, na jakie parametry zwrócić uwagę! Zobacz jak wybrać najlepszy pulsoksymetr do badania poziomu tlenu we krwi oraz pomiaru tętna!

Napalcowy czy stacjonarny – który pulsoksymetr wybrać?

Podczas wyboru spotkasz się z dwoma rodzajami pulsoksymetrów:

 • napalcowym,
 • stacjonarnym.

Pulsoksymetry stacjonarne dają możliwość wykonania pomiarów poziomu saturacji krwi oraz tętna z dużą dokładnością. Są to zazwyczaj profesjonalne pulsoksymetry medyczne, które stosują specjaliści w placówkach medycznych. Co więcej, są one wyposażone w wiele dodatkowych funkcji. Minusem tego rodzaju urządzenia jest ich cena, która 10-krotnie przewyższa modele na palec.

Z kolei pulsoksymetr napalcowy, to urządzenie, które wykonuje pomiar pulsu oraz nasycenia krwi tlenem (SpO2) z palca wskazującego. Zazwyczaj takie modele mają bardzo kompaktowy rozmiar – są to urządzenia kieszonkowe dedykowane do użytku domowego. Porównując oba rodzaje pulsoksymetrów do badania wysycenia krwi tlenem, lepszym wyborem do domowej apteczki będzie zakup pulsoksymetru na palec – są one dużo tańsze, wykonują nieinwazyjny pomiar, jak również, podobnie jak modele stacjonarne, pokazują dokładny wynik pomiaru.

Jaki rodzaj pomiaru w pulsoksymetrze będzie najdokładniejszy?

W trakcie wyboru pulsoksymetru do pomiaru saturacji i pulsu sprawdź sposób pomiaru. Dobrej jakości pulsoksymetry powinny wykonywać kontrolę saturacji z wykorzystaniem metody oscylometrycznej. Tutaj urządzenie wykorzystuje pulsujące falowanie tętnicy do prawidłowego odczytu. To z kolei umożliwia dokładne zbadanie i wyświetlenie wyniku.

Jaką dokładność pomiaru powinien mieć dobry pulsoksymetr?

W trakcie wyboru nowoczesnego pulsoksymetru warto również zwrócić uwagę na dokładność pomiaru. Im jest ona mniejsza, tym dokładniejszy pomiar. W trakcie porównywania wybranych modeli spotkasz się z urządzeniami, u których dokładność oscyluje od 1 do 3 odczytów. Jednak jaki model najlepiej wybrać? Oczywiście poleca się kupić najdokładniejsze urządzenie, czyli  takie, którego dokładność pomiaru wynosi maksymalnie 1 odczyt. Dzięki temu monitorowanie stanu zdrowia będzie precyzyjne.

Na jakie dodatkowe funkcje się skusić?

Warto wybrać pulsoksymetr, który wyposażony jest w dodatkowe funkcje, dzięki którym wykonasz inne pomiary parametrów życiowych. Co więcej, wybrane opcje i zastosowane technologie usprawniają działanie urządzenia. Do jednych z takich przydatnych zastosowań można zaliczyć:

 • czytelny, kolorowy wyświetlacz OLED;
 • Bluetooth;
 • opcję pomiaru tętna;
 • automatyczne wyłączanie;
 • alarm dźwiękowy i wizualny,
 • możliwość wykonywania pomiarów u dorosłych i dzieci;
 • kilka czujników do wyboru, m.in. noworodkowy, czujnik pediatryczny oraz dla osób dorosłych;
 • wskaźnik zużycia baterii;
 • zapamiętywanie poprzednio wykonanych pomiarów;
 • wykres tętna.

Ile kosztuje dobre urządzenie do pomiaru saturacji krwi oraz tętna?

Kupując pulsoksymetr dla dziecka lub osoby dorosłej, spotkasz się z produktami w przeróżnej cenie. Tego rodzaju urządzenie kupisz już od 59 zł. Z kolei najdroższe modele kosztują 350 zł. Miej na uwadze, że kwota zależna jest od najważniejszych parametrów technicznych, takich jak zastosowane funkcje, jak również rodzaj urządzenia do mierzenia saturacji. Średnia cena za pulsoksymetry wynosi 136 zł.

Z jakiej firmy warto mieć pulsoksymetr?

Do jednych z najlepszych firm, które produkują pulsoksymetry do użytku domowego, zaliczamy:

 • Oromed,
 • Braun,
 • Witammy O2,
 • Microlife,
 • Medel Pulse.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Na co zwrócić uwagę wybierając pulsoksymetr?

  W trakcie wyboru sprawdź na rodzaj urządzenia – do domowej apteczki poleca się wybierać pulsoksymetry napalcowe. Oprócz tego zobacz dokładność pomiaru wybranego sprzętu. Innym ważnym parametrem jest rodzaj pomiaru oraz wbudowane tryby.

 2. Pulsoksymetr napalcowy czy stacjonarny – jaki wybrać?

  Model stacjonarny jest to sprzęt medyczny dedykowany dla placówek specjalistycznych oraz ratowników. Z kolei pulsoksymetr, który zakłada się na palec, idealnie sprawdzi się jako urządzenie do domowego użytku. Warto dodać, że modele stacjonarne są o wiele droższe niż modele napalcowe.

 3. Ile wynosi cena za dobre urządzenie do pomiaru saturacji krwi?

  Wybierając urządzenie do badania tlenu we krwi, spotkasz się z modelami pulsoksymetrów, których cena wynosi od 59 do 350 zł. Miej na uwadze, że kwota zależna jest m.in. od dokładności pomiaru, zastosowanych funkcji, marki produktu, jak również od rodzaju. Porównując większość pulsoksymetrów dostępnych na rynku, można stwierdzić, że średnia cena wynosi 136 zł.

Podsumowanie

 • Pulsoksymetr to urządzenie do mierzenia poziomu tlenu we krwi.
 • Warto wybierać pulsoksymetr posiadający certyfikat medyczny.
 • Pozwala on nie tylko badać poziom tlenu we krwi. W wybranych modelach określa on również puls oraz prezentuje wykres tętna.
 • Pulsoksymetr przeznaczony jest dla osób, którym doskwiera choroba układu oddechowego (m.in. choroba płuc). Oprócz tego sprawdzi się dla tych z niewydolnością płuc, dla sportowców, jak również dla osób palących.
 • Urządzenie można stosować u osób dorosłych i dzieci od 4 roku życia (w zależności od wybranego modelu).
 • W trakcie zakupu weź pod uwagę takie parametry w specyfikacji jak: rodzaj sprzętu, sposób pomiaru, dokładność pomiaru, jak również dodatkowe funkcje i wyposażenie.
 • Do jednych z przydatnych zastosowań można zaliczyć jasny i czytelny tryb wyświetlania, Bluetooth, opcję pomiaru tętna, automatyczne wyłączanie.
 • Średnia cena za dobrej jakości produkt wynosi  136 zł.
 • Jeśli nie wiesz jaki model wybrać, to sprawdź nasz ranking pulsoksymetrów 2024, w którym prezentujemy sprawdzone egzemplarze w okazyjnej cenie!
Karolina Pisarska
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry