Wąskie pralki ładowane od góry - Ranking Grudzień 2023

Wąska pralka ładowana od góry to genialne urządzenie, które sprawdzi się do niedużej łazienki lub pomieszczenia gospodarczego. Zastanawiasz się jaką najlepszą małą pralkę wybrać? Nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Sprawdź nasz aktualny ranking pralek wąskich ładowanych od góry na Grudzień 2023 roku! Podpowiadamy jak dopasować załadunek urządzenia. Wskazujemy, który silnik będzie lepszy. Radzimy, jaką markę wybrać – pralkę Electrolux, Whirlpool czy Candy? Zobacz jaką wąską pralkę ładowaną od góry kupić i na co zwrócić uwagę! Podpowiadamy! 

Najlepsze pralki wąskie ładowane od góry – Ranking Grudzień 2023

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Amica pralka ładowana od góry twa1t610dls (5906006918064) Producent: Amica Ocena eksperta: 10 / 10 Kolor: biały 
Najniższa cena online
2 Electrolux Ew6tn4261p perfectcare 600 pralka ładowana od góry (7332543800636) Producent: Electrolux Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 Whirlpool pralka tdlr6040lpln Producent: Whirlpool Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Candy Pralka cstg 48te/1-s Producent: Candy Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 pralka ładowana od góry twa1t712dls marki Amica Producent: Amica Ocena eksperta: 9.6 / 10 Kolor: biały 
Najniższa cena online
6 Pralka CANDY CSTG 38TMCE 1-S 8kg 1300 obr, CSTG 38TMCE/1-S Producent: CANDY Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Porównanie kompaktowych pralek ładowanych od góry przez MójRanking.pl

Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu wąskiej pralki ze wsadem od góry?

Analizujesz jak dopasować dobrą  pralkę ładowaną od góry do swojego domu? Poniżej w poradniku zakupowym krok po kroku wskazujemy jaką wąską pralkę ze wsadem od góry wybrać, tak aby była wydajna i zarazem oszczędna! Podpowiadamy jak dobrać najważniejsze parametry, takie jak silnik, załadunek czy prędkość wirowania! Zobacz, na co zwrócić uwagę przy zakupie najlepszej wąskiej pralki ładowanej od góry!

Jak dopasować załadunek w wąskiej pralce ładowanej od góry?

W pierwszym kroku warto zwrócić uwagę na pojemność bębna. Parametr ten najlepiej jest dopasować do ilości domowników, którzy planują korzystać z tego rodzaju sprzętu AGD. W przypadku małych pralek spotkasz się z egzemplarzami, dla których wielkość załadunku wynosi od 5 do 7 kg. W sytuacji, gdy poszukujesz dobrej wąskiej pralki automatycznej ładowanej od góry dla 1 osoby, wtedy wybieraj model pralki o pojemności do 5 kg. Z kolei, jeśli potrzebujesz pralki dla dwóch lub trzech osób, wtedy zdecyduj się na taką o wielkości załadunku od 6 kg do 7 kg.

Pojemność wąskiej pralki ładowanej od góryIlość domowników
do 5 kgdla singla
od 6 do 7 kgod 2 do 3 osób

Silnik inwerterowy czy szczotkowy – jaki będzie najlepszy w dobrej pralce?

Wśród małych pralek ładowanych od góry możemy wyróżnić modele z silnikiem szczotkowym oraz bezszczotkowym. Pralki z silnikiem szczotkowym są tańsze, jednak zużywają znacznie więcej energii elektrycznej. Co więcej, ich żywotność jest krótsza w porównaniu do tych drugich. Z kolei pralki wyposażone w silnik inwerterowy (bezszczotkowy) nie mają w swojej budowie grafitowych szczotek, co przekłada się na dłuższą żywotność.

Porównując oba modele, lepszym wyborem będzie zakup wąskiej pralki z załadunkiem od góry, która wyposażona jest w silnik inwerterowy. Czemu? Urządzenia z silnikiem bezszczotkowym zużywają znacznie mniej energii, krócej piorą zabrudzoną odzież, jak również rzadziej się psują. Poza tym takie egzemplarze zaliczane są do cichych pralek ładowanych od góry. Warto również dodać, że modele z silnikiem inwerterowym są zazwyczaj nieco droższe. Jednak patrząc z dłuższej perspektywy czasu, zakup staje się niezwykle opłacalny.

Prędkość wirowania pralki 1000, 1200 czy 1400 obrotów na minutę?

Ważnym krokiem jest dopasowanie maksymalnej prędkości wirowania. Parametr ten wskazuje na maksymalną ilość obrotów bębna, jaką jest w stanie wykonać pralka w trakcie programu wirowania. Na atrybut ten warto zwrócić szczególną uwagę, zwłaszcza gdy planujesz prać grube tkaniny, np. narzuty czy wełniane swetry. W przypadku pralek ładowanych od góry o kompaktowych wymiarach spotkasz się z urządzeniami, dla których maksymalna prędkość wirowania wynosi od 1000 do 1500 obrotów na minutę.

W sytuacji, gdy większość Twoich ubrań to delikatna odzież, to wystarczające będą modele do 1000 obr/min. Z kolei, jeśli planujesz prać średniej grubości tkaniny, wtedy lepiej zdecydować się na wąską pralkę ładowaną od góry, dla której maksymalna prędkość wirowania wynosi od 1000 do 1300 obr/min. Natomiast do prania tych najgrubszych tkanin najlepiej sprawdzi się wąska pralka z prędkością od 1300 do 1500 obr/min.

Prędkość wirowania wąskiej pralkiGrubość odzieżyPrzykład tkaniny
do 1000 obr/mindelikatneaksamit
od 1000 do 1300 obr/minśredniej grubościodzież syntetyczna
od 1300 do 1500 obr/mingrubewełna

Klasa energetyczna dobrej pralki

Istotnym parametrem w trakcie wyboru najlepszej, wąskiej pralki z załadunkiem od góry jest dobór właściwej klasy energetycznej. Od tego parametru zależy czy wybrany model pralki będzie oszczędny, czy też nie. Warto dodać, że klasa energetyczna pralki to skala, na której znajdują się litery alfabetu oraz przypisane do nich kolory. Najlepsza klasa jest oznaczona literą A oraz kolorem zielonym, następnie znajduje się B, C oraz pozostałe litery w alfabecie aż do literki G, dla której przypisany jest kolor czerwony.

Jednak jaką pralkę ładowaną od góry wybrać? W pierwszej kolejności warto wspomnieć, że dla tego typu urządzeń skala obejmuje klasyfikację od B do F. Decydując się na zakup nowej pralki o niedużych rozmiarach z wsadem od góry najlepiej wybierać taką z klasą energetyczną B, C, lub D. Wybierając urządzenie z klasą bliską tej najlepszej, nabywasz niedużą pralkę, która zużywa niewiele energii na 1 cykl prania odzieży. Patrząc w dłuższej perspektywie czasu, znacznie oszczędzasz na rachunkach!

Ile prądu zużywa wąska pralka z wsadem od góry?

Wśród wąskich pralek na rynku masz do dyspozycji, modele oszczędne i małooszczędne. Warto dodać, że spotkasz się z niedużymi pralkami, dla których zużycie energii elektrycznej wynosi od 48 do 86 kWh na 100 cykli prania w programie Eco, co z kolei przekłada się na kwotę od 35 do 65 zł*. Jednak na jaki egzemplarz małej pralki z załadunkiem od góry się zdecydować? Polecamy wybierać wąską pralkę, dla której zużycie wynosi od 48 do 66 kWh. Dzięki temu użytkowanie nie będzie, aż tak kosztowne, co przełoży się na większą opłacalność.

*Kwota wyliczona na podstawie stawki za taryfę G11 w ubiegłym roku.

Jak dużo wody pobiera mała pralka?

Zużycie wody w pralce podawane jest na 1 cykl prania w programie prania Eko. W przypadku najlepszych modeli ładowanych od góry do wyboru masz urządzenia, dla których pobór wody wynosi od 40 do 45 litrów wody na cykl. Przy czym taki zakres jest zupełnie wystarczający, aby dokładnie wyprać pranie, a przy tym zachować oszczędność na zużyciu wody.

Automatyka wagowa, wiele programów czy aplikacja mobilna – na jakie funkcje się zdecydować?

Dokonując wyboru najlepszej wąskiej pralki, sprawdź na wszystkie funkcje, które posiada. Do jednych z przydatnych zastosowań można zaliczyć funkcje parowe, sterowanie z wykorzystaniem smartfona, opóźnienie startu pracy, aktywną pianę, możliwość skrócenia czasu prania odzieży, automatyczne czyszczenie bębna, autodozowanie detergentu, automatykę wagową, wyświetlacz z panelem sterowania, dodatkowe płukanie, pranie wstępne, jak również program Eko, dzięki któremu zużycie wody i prądu jest znacznie mniejsze. Poniżej zestawiamy te najlepsze funkcje wraz z opisem ich działania.

Funkcja w wąskiej pralce ładowanej od góryOpis
funkcje parowepralka emituje parę wodną od spodu bębna, która ma za zadanie rozluźniać tkaniny, tym samym eliminuje zagniecenia; co więcej funkcje parowe odpowiadają za dezynfekcję ubrań
automatyka wagowapralka dzięki zastosowanym czujnikom waży pranie oraz dopasowuje zużycie detergentu, wody oraz prądu
automatyczne czyszczenie bębnaprogram czyszczący wnętrze bębna w pralce
autodozowanieautomatyczne dozowanie detergentu piorącego
pranie w niskich temperaturachmożliwość prania w zimnej wodzie, dzięki czemu materiał nie ulega uszkodzeniu; co więcej pranie w niskich temperaturach znacznie obniża zużycie energii elektrycznej
program antyalergicznyprogram dedykowany dla osób z wrażliwą skórą oraz dzieci; pralka uruchamia dodatkowe płukanie, dzięki czemu wszelkie detergenty są dokładnie wypłukane
program EKOprogram EKO umożliwia obniżenie zużycia prądu oraz wody w trakcie cyklu prania
aktywna pianajest to mieszanka detergentu, wody oraz powietrza, dzięki czemu plamy są znacznie szybciej usuwane
kontrola pianyurządzenie w trakcie trwania cyklu kontroluje powstawanie piany, w sytuacji, gdy jest jej zbyt dużo włącza dodatkowe płukanie

Dobra pralka wąska ładowana od góry – ile trzeba przeznaczyć na zakup?

Cena pralek o niedużych rozmiarach zależna jest od najważniejszych parametrów, m.in. od rodzaju silnika, prędkości wirowania, załadunku, zastosowanych funkcji, jak również od klasy efektywności energetycznej. W przypadku zakupu pralki wąskiej z ładowanej od góry kwota wynosi od 1200 zł za tanie pralki do 3100 zł za te najlepsze i najdroższe egzemplarze. Co więcej, droższe są modele z najlepszą klasą energetyczną, m.in. te z klasą B, C lub D. Jednak miej na uwadze, że kupując taki sprzęt, jego zakup zwraca się w trakcie użytkowania pralki.

Pralka Whirlpool, Electrolux czy Candy – jaką kupić pralkę ładowaną od góry?

Nabywając nowoczesną pralkę ładowaną od góry, zdecyduj się tylko na taki model, który pochodzi od sprawdzonego producenta. Do jednych z topowych marek można zaliczyć pralki AEG. Producent oferuje przeróżne modele z wieloma funkcjami. Inną polecaną firmą są pralki Electrolux, które charakteryzują się bardzo dobrym wykonaniem, jak również ładnym designem. Oprócz tego Electrolux oferuje urządzenia z wieloma funkcjami m.in. funkcje parowe, przejrzysty wyświetlacz elektroniczny czy możliwość skrócenia czasu prania. Do pozostałych firm, które są godne polecenia, zaliczamy pralki Indesit, Candy, Whirlpool, jak również nieco tańsze pralki Amica.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Jak prawidłowo dopasować załadunek pralki wąskiej?

  W trakcie wyboru pralki do swojego domu warto zwrócić uwagę na pojemność załadunku bębna. W sytuacji, gdy wybierasz urządzenie dla 1 osoby, wtedy najlepiej zdecydować się na model 5 kg. Z kolei, jeśli polujesz na pralkę wąską ładowaną od góry dla 2 lub 3 osób, wtedy wybieraj model z załadunkiem od 6 do 7 kg.

 2. Z jakiej marki jest najlepsza kompaktowa pralka do małej łazienki?

  Jedną z najlepszych marek, która produkuje wąskie pralki z załadunkiem od góry oraz ma wiele pozytywnych opinii, jest Electrolux. W ofercie znajdziesz przeróżne modele wąskich pralek, które zmieszczą się do niedużego pomieszczenia lub łazienki. Co więcej, pralki Electrolux to innowacyjne urządzenia wyposażone w pomocne funkcje, które usprawniają pranie ubrań. Inną polecaną marką jest Whirlpool. W tym przypadku znajdziesz stylowe pralki z wieloma możliwościami. Następną marką godną polecenia jest AEG oraz Candy.

 3. Czym są funkcje parowe w pralce?

  Funkcje parowe wytwarzają parę wodną od spodu bębna w trakcie cyklu prania ubrań. Dzięki temu odzież jest zdezynfekowana. Na dodatek para eliminuje zagniecenia, dzięki czemu prasowanie wymagającej odzieży, takiej jak koszule, jest dużo szybsze.

 4. Ile kosztuje pralka wąska ładowana od góry?

  Wąskie pralki ładowane od góry kosztują już od 1200 zł. Tymczasem te rozbudowane, najlepsze modele mogą kosztować nawet ponad 3000 zł. Warto dodać, że kwota zależna jest od zastosowanych funkcji, rodzaju silnika, marki, jak również od akcesoriów w zestawie. Poza tym w porównaniu do pralek ładowanych od frontu modele z górnym wsadem są tańsze.

Podsumowanie

 • Jeśli poszukujesz wąskiej pralki z górnym wsadem, która zmieści się w małej łazience, to wybieraj taką, która nie przekracza 40 cm szerokości.
 • Niezawodna pralka ładowana od góry posiada wiele programów piorących oraz innych udogodnień.
 • W trakcie wyboru małej pralki ładowanej od góry sprawdź specyfikację danego produktu. Do najważniejszych parametrów można zaliczyć klasę energetyczną, prędkość wirowania, zużycie prądu i wody, jak również wszystkie zastosowane funkcje. Na dodatek sprawdź, czy wybrany model ma dobre opinie użytkowników.
 • W trakcie zakupu wąskiej pralki ładowanej od góry warto wybierać produkt od sprawdzonego producenta. Do polecanych marek można zaliczyć pralki wąskie z drzwiczkami do góry Eectrolux, Amica, Candy oraz pralki Indesit.
 • Zastanawiasz się jaki model wybrać? Przed zakupem sprawdź i porównaj najlepsze egzemplarze w naszym rankingu pralek ładowanych od góry 2023! Zestawiamy polecane, wąskie modele, z pomocnymi funkcjami oraz konkurencyjną ceną online!
 • Pojemność pralek wąskich od góry ładowanych wynosi od 5 do 7 kg.
 • Każda pralka wąska z załadunkiem od góry powinna być pojemna, a przy tym zużywać mało wody na jeden cykl prania.
 • W porównaniu do wąskich pralek ładowanych od przodu modele z górnym wsadem mają nieco inny dozownik.
 • Cicha pralka otwierana od góry wyposażona jest w silnik inwerterowy.
 • Cena pralek od góry ładowanych zaczyna się już od 1200.
 • Najlepsze pralki ładowane od góry o kompaktowych rozmiarach mogą kosztować nawet 3200 zł.
 • Warto zdecydować się na zakup małej pralki z silnikiem inwerterowym.
Karolina Pisarska
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry