Wąskie pralki ładowane od góry - Ranking Maj 2024

Wąska pralka ładowana od góry to genialne urządzenie, które sprawdzi się do niedużej łazienki lub pomieszczenia gospodarczego. Zastanawiasz się jaką najlepszą małą pralkę wybrać? Nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Sprawdź nasz aktualny ranking pralek wąskich ładowanych od góry na Maj 2024 roku! Podpowiadamy jak dopasować załadunek urządzenia. Wskazujemy, który silnik będzie lepszy. Radzimy, jaką markę wybrać – pralkę Electrolux, Whirlpool czy Candy? Zobacz jaką wąską pralkę ładowaną od góry kupić i na co zwrócić uwagę! Podpowiadamy! 

Najlepsze pralki wąskie ładowane od góry – Ranking Maj 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaOferta
1 Pralka ładowana od góry AEG LTR7E373AP Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Pralka ładowana od góry ELECTROLUX EW6TN5061FP Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Pralka ładowana od góry ELECTROLUX EW6TN5261FP Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Pralka ładowana od góry CANDY CSTG 26TME/1-S Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Pralka ładowana od góry ELECTROLUX EW2TN35262P Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Pralka ładowana od góry AEG LTN7E272P Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
7 Pralka ładowana od góry ELECTROLUX EW8TN3372P Ocena eksperta: 9.4 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
8 Pralka ładowana od góry WHIRLPOOL TDLR6241BS PL/N Ocena eksperta: 9.3 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
9 Pralka ładowana od góry INDESIT BTW L60400 PL/N Ocena eksperta: 9.2 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Porównanie kompaktowych pralek ładowanych od góry przez MójRanking.pl

Miejsce 1
Pralka ładowana od góry AEG LTR7E373AP NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Pralka ładowana od góry AEG LTR7E373AP


Kolejne miejsce w naszym rankingu zajmuje funkcjonalna pralka ładowana od góry AEG LTR7E373AP. Już na wstępie podkreślmy, że jest to energooszczędny sprzęt z klasą energetyczną A, który to doskonale sprawdzi się dla osób, którym zależy na niskich rachunkach z użytkowania pralki. Pobór prądu w tym modelu wynosi zaledwie 45 kWh na 100 cykli prania, co z kolei przekłada się na około 35 zł. Ilość wody, jaką zużywa to urządzenie na cykl prania, wynosi 45 l. Co więcej, ta energooszczędna pralka ładowana od góry posiada pojemny bęben z załadunkiem 7 kg, który wyposażony został w system miękkiego otwierania. Podkreślmy, że producent wyposażył ten model w silnik inwerterowy, który to obniża zużycie energii elektrycznej, wydłuża żywotność pralki, jak również zapewnia ciche działanie. Warto wspomnieć o funkcjach. Jednym z przydatnych zastosowań są funkcje parowe. Technologia ProSteam emituje pod koniec cyklu prania parę wodną, która to redukuje liczbę zagnieceń, dezynfekuje pranie. Na dodatek program parowy może być stosowany do odświeżania ubrań. Kolejnym pomocnym zastosowaniem jest funkcja ProSense, jak również SoftPlus. Ta ostatnia odpowiada za dostarczanie płynu zmiękczającego do każdego włókna tkaniny, dzięki czemu jest ono przyjemne w dotyku i zachowuje swój świeży wygląd na dłużej. Innymi przydatnymi udogodnieniami w pralce AEG LTR7E373AP są: opóźnienie startu pracy, certyfikat Woolmark Apparel Care, zabezpieczenie przed zalaniem, pranie wstępne. Klasa wirowania w tej pralce wynosi B. Dokładne wymiary pralki wynoszą 59,9 x 39,7 x 90,3 cm.
Zalety:
 • wiele przydatnych technologii
 • klasa energetyczna A
 • niskie zużycie prądu
 • załadunek bębna 7 kg
 • funkcje parowe
 • technologia SoftPlus
 • system miękkiego otwierania pokrywy
 • certyfikat Woolmark Apparel Care
 • maksymalna prędkość wirowania 1300 obr/min
Wady:
 • cena mogłaby być nieco niższa
  Miejsce 2
  Pralka ładowana od góry ELECTROLUX EW6TN5061FP NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Pralka ładowana od góry ELECTROLUX EW6TN5061FP


  W rankingu najlepszych wąskich pralek ładowanych od góry nie mogło zabraknąć Electrolux EW6TN5061FP. Ładowność w tym urządzeniu wynosi 6 kg, z kolei maksymalna prędkość obracania się bębna to 1000 rpm. Dodajmy, że jest to tania pralka ładowana od góry, która doskonale sprawdzi się dla osób, które poszukują sprzętu z dobrym stosunkiem ceny do jakości. Urządzenie oddaje do dyspozycji system SensiCare, który to automatycznie dobiera parametry cyklu prania do wielkości załadunku. Na dodatek producent wyposażył ten model w program antyalergiczny, który usuwa do 99,99% wszelkich roztoczy, bakterii, wirusów, jak i alergenów. Kolejną zaletą jest funkcja samopozycjonowania bębna, jak również możliwość opóźnienia startu pracy. Ten ostatni daje możliwość dopasowania działania pralki do Twoich własnych upodobań. Warto wspomnieć, że ten model wyposażony został w przejrzysty wyświetlacz elektroniczny z panelem sterowania. Dzięki temu możesz wybierać spośród wielu programów automatycznych, takich jak krótki program 14-minutowy, program sport, program Outdoor i wiele więcej. Na zakończenie warto wspomnieć o klasie energetycznej, która wynosi D, z kolei zużycie prądu na 100 cykli prania oscyluje w granicach 65 kWh. Wymiary tej wąskiej pralki ładowanej od góry wynoszą 59,9 x 39,7 x 90,8 cm.
  Zalety:
  • niska cena
  • kompaktowy rozmiar
  • pozycjonowanie bębna
  • technologia SensiCare
  • program 14-minutowy
  • opcja opóźnienia startu pracy
  • dobry stosunek ceny do jakości
  • przejrzysty wyświetlacz elektroniczny z programatorem
  Wady:
  • pojemność 6 kg
  • maksymalna prędkość wirowania 1000 obr/min
  • raczej nie sprawdzi się do prania bardzo grubych tkanin
   Miejsce 3
   Pralka ładowana od góry ELECTROLUX EW6TN5261FP NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Pralka ładowana od góry ELECTROLUX EW6TN5261FP


   Ranking polecanych pralek wąskich z załadunkiem od góry zawiera także urządzenie Electrolux EW6TN5261FP. Załadunek w tym urządzeniu wynosi 6 kg, tym samym pralka doskonale sprawdzi się dla niedużej rodziny. Wymiary tego sprzętu AGD wynoszą 90,8 x 39,7 x 59,9 cm. Klasa energetyczna to D, z kolei zużycie energii elektrycznej na 100 cykli prania w programie ECO wynosi 65 kWh. Dodajmy, że ta biała pralka wolnostojąca o kompaktowym wymiarze uzupełniona została o przydatną technologię SensiCare. Funkcja ta automatycznie dostosowuje najważniejsze parametry prania do wielkości załadunku. Efekt? Niższe zużycie prądu i wody, co przekłada się na niższe koszty z użytkowania tego sprzętu AGD! Poza tym oddaje do dyspozycji użytkownika opcję TimeSave, która umożliwia wypranie prania do 50% szybciej. Na dodatek producent wyposażył ten model w funkcję opóźnienia startu pracy, specjalny program do jedwabiu, regulowane nóżki, jak również wiele programów do wyboru.
   Zalety:
   • technologia SensiCare
   • niska cena
   • kompaktowe wymiary
   • możliwość opóźnienia startu pracy
   • doskonała propozycja do małego mieszkania
   • możliwość skrócenia czasu trwania wybranego programu do 50%
   Wady:
   • silnik szczotkowy
   • klasa energetyczna D
   • raczej nie sprawdzi się dla dużej rodziny
    Miejsce 4
    Pralka ładowana od góry CANDY CSTG 26TME/1-S NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Pralka ładowana od góry CANDY CSTG 26TME/1-S


    W naszym zestawieniu najlepszych, wąskich pralek z załadunkiem od góry nie mogło zabraknąć pralki Candy CST G 26TME/1-S o załadunku 6 kg oraz prędkości wirowania 1200 obr/min. Wymiary dla tego modelu wynoszą 60 x 40 x 86 cm. Co więcej, producent wyposażył urządzenie w wiele, przeróżnych programów piorących, opcję opóźnienia startu pracy, opcję prania w zimnych temperaturach, szybki program piorący, jak również opcję pauzy. Na dodatek pralka o szerokości 40 cm ładowana od góry posiada klasę energetyczną B, programator elektroniczny, opcję miękkiego otwierania drzwi, wyświetlacz elektroniczny, jak również regulację temperatury. Na dodatek zużycie prądu dla tego modelu wynosi 49 kWh na 100 cykli w programie Eko, z kolei wody wynosi 41 litrów na cykl. Ciekawym rozwiązaniem jest aplikacja mobilna Candy simplyFi, automatyka prania, jak również mieszanie detergentu Candy Mix Power+.
    Zalety:
    • klasa B
    • aplikacja mobilna
    • prędkość wirowania 1200 obr/min
    Wady:
    • jest nieco głośna
    • niedopracowany ekran dotykowy
     Miejsce 5
     Pralka ładowana od góry ELECTROLUX EW2TN35262P NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Pralka ładowana od góry ELECTROLUX EW2TN35262P


     Jeśli nadal zastanawiasz się, jaka jest najlepsza pralka ładowana od góry o niedużych rozmiarach, to zobacz Electrolux EW2TN35262P. Ładowność w tym urządzeniu wynosi 6 kg, tymczasem maksymalna prędkość wirowania to 1200 obrotów na minutę. Warto wspomnieć o wymiarach tej pralki, które wynoszą 59,9 x 39,7 x 89 cm. Poza tym producent wyposażył ten sprzęt w wiele przydatnych udogodnień, które sprawiają, że pranie jest jeszcze czystsze, a obsługa jeszcze prostsza. Do jednych z zalet tej wąskiej pralki ładowanej od góry można zaliczyć technologię AutoSense, która to automatycznie dostosowuje do wielkości załadunku najważniejsze parametry, takie jak czas, zużycie prądu i wody. Na dodatek urządzenie oddaje do dyspozycji użytkownika program antyalergiczny, który efektywnie zabija wszelkie roztocza, eliminuje alergeny, wirusy oraz bakterie. Na dodatek Electrolux EW2TN35262P posiada system TimeManager, opóźnienie startu pracy, jak również program sport i program 14-minutowy. Na dodatek bęben tej pralki, automatycznie się pozycjonuje, dzięki czemu nie musisz ręcznie go obracać, aby dostać się do drzwiczek. Poza tym ten model oddaje do dyspozycji połowę załadunku, pranie wstępne, przejrzysty wyświetlacz elektroniczny z wieloma programami do wyboru, jak i technologię Start/Pauza. Klasa energetyczna w pralce Electrolux EW2TN35262P wynosi D, tymczasem zużycie energii elektrycznej na 100 cykli prania to 65 kWh.
     Zalety:
     • dobry stosunek ceny do jakości
     • opóźnienie startu pracy
     • technologia AutoSense
     • kompaktowy rozmiar
     • program antyalergiczny
     • krótki program 14-minutowy
     • maksymalna prędkość wirowania 1200 obr/min
     • automatyczne dopasowanie parametrów prania do wielkości załadunku
     Wady:
     • silnik szczotkowy
     • klasa energetyczna D
     • pojemność bębna 6 kg
      Miejsce 6
      Pralka ładowana od góry AEG LTN7E272P NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Pralka ładowana od góry AEG LTN7E272P


      Ranking wąskich pralek ładowanych od góry zamyka model Pralka ładowana od góry AEG LTN7E272P o załadunku 7 kg oraz prędkości wirowania aż 1200 obr/min. Dokładne wymiary dla tego urządzenia wynoszą 60 x 40 x 89 cm. Co więcej, klasa efektywności energetycznej prezentowanego modelu to C, tymczasem zużycie prądu to 59 kWh na 100 cykli prania. Na dodatek pralka została wyposażona w funkcje parowe, wyświetlacz elektroniczny, silnik inwerterowy, wiele programów piorących, jak również w blokadę rodzicielską. Warto również dodać, że urządzenie posiada dwie regulowane nóżki, system SoftPlus oraz technologię ProSteam, dzięki czemu ubrania są mniej pomięte. Dodajmy, że została wyposażona w miękko otwierane drzwiczki, opcję opóźnienia startu pracy, regulację prędkości wirowania, jak również technologię pozycjonowania bębna do otwarcia.
      Zalety:
      • funkcje parowe
      • silnik inwerterowy
      • pojemność załadunku 7 kg
      • miękkie otwieranie drzwiczek
      Wady:
      • cena mogłaby być niższa
       Miejsce 7
       Pralka ładowana od góry ELECTROLUX EW8TN3372P NAJNIŻSZA CENA ONLINE
       PORÓWNAJ NA CENEO

       Pralka ładowana od góry ELECTROLUX EW8TN3372P


       Nasze porównanie pralek ładowanych od góry o kompaktowych rozmiarach rozpoczyna Electrolux EW8TN3372P o wymiarach 60 x 40 x 89 cm. Pojemność załadunku dla tego modelu wynosi 7 kg, natomiast prędkość wirowania to 1300 obrotów na minutę. Warto dodać, że pralka oferuje dużo udogodnień, m.in. funkcje parowe czy wiele programów do wyboru. Została wyposażona w silnik inwerterowy oraz przejrzysty wyświetlacz elektroniczny. Ponadto pralka została zaopatrzona w blokadę panelu sterowania, zabezpieczenie przed zalaniem, 2 regulowane nóżki, system Eco TimeManager, jak również system SensiCare. Warto wspomnieć, że pralka pracuje całkiem cicho dzięki zastosowaniu silnika inwerterowego w budowie. Na dodatek posiada opcję opóźnienia startu pracy, regulację prędkości wirowania oraz regulację temperatury.
       Zalety:
       • załadunek 7 kg
       • silnik inwerterowy
       • przejrzysty wyświetlacz
       • wiele programów do wyboru
       Wady:
       • brak
        Miejsce 8
        Pralka ładowana od góry WHIRLPOOL TDLR6241BS PL/N NAJNIŻSZA CENA ONLINE
        PORÓWNAJ NA CENEO

        Pralka ładowana od góry WHIRLPOOL TDLR6241BS PL/N


        Następną naszą propozycją w rankingu jest wąska pralka ładowana od góry o wymiarach 60 x 40 x 90 cm marki Whirlpool TDLR6241BS PL/N. Jest to urządzenie z załadunkiem 6 kg oraz prędkością wirowania 1152 obr/min. Klasa energetyczna dla tego modelu to C. Warto wspomnieć, że pralka zużywa 55 kWh prądu na 100 cykli prania w programie Eko, co jest niedużą wartością. Co więcej, posiada wyświetlacz elektroniczny, zabezpieczenie przed zalaniem, system delikatnego otwierania drzwi, technologię FreshCare, jak również 6-zmysł, dzięki czemu pralka samodzielnie wykrywa rodzaj oraz wielkość załadunku, a następnie dopasowuje do tego parametry prania. Dużym atutem jest silnik inwerterowy, dzięki czemu praca pralki jest dużo bardziej wydajna i cicha. Na dodatek, prezentowana wąska pralka od Whirlpool posiada wiele programów piorących, opcję opóźnienia startu, wskaźnik cyklu oraz wskaźnik zakończenia programu.
        Zalety:
        • silnik inwerterowy
        • technologia 6-zmysł
        • technologia FreshCare
        Wady:
        • brak funkcji parowych
        • prędkość wirowania 1152 obr/min
         Miejsce 9
         Pralka ładowana od góry INDESIT BTW L60400 PL/N NAJNIŻSZA CENA ONLINE
         PORÓWNAJ NA CENEO

         Pralka ładowana od góry INDESIT BTW L60400 PL/N


         Pralka Indesit BTW L60400 PL/N o wymiarach 60 x 40 x 90 cm to kolejne polecane urządzenie. Pralka z klasą energetyczną C oraz prędkością wirowania 1000 obr/min doskonale sprawdzi się do małej łazienki. Co więcej, jej pojemność załadunku wynosi 6 kg z kolei pobór prądu to 56 kWh na 100 cykli prania. Warto wspomnieć, że pralka posiada program Turn & Go, wskaźnik LED, regulację prędkości obrotowej, opcję opóźnienia startu pracy, opcję dodatkowego płukania, pranie wstępne, technologię EnergySaver, kontrolę piany, jak również w kontrolę wyważenia.
         Zalety:
         • niska cena
         • technologia EnergySaver
         • wiele programów piorących
         Wady:
         • silnik szczotkowy
         • brak wyświetlacza
         • prędkość wirowania 1000 obr/min

          Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu wąskiej pralki ze wsadem od góry?

          Analizujesz jak dopasować dobrą  pralkę ładowaną od góry do swojego domu? Poniżej w poradniku zakupowym krok po kroku wskazujemy jaką wąską pralkę ze wsadem od góry wybrać, tak aby była wydajna i zarazem oszczędna! Podpowiadamy jak dobrać najważniejsze parametry, takie jak silnik, załadunek czy prędkość wirowania! Zobacz, na co zwrócić uwagę przy zakupie najlepszej wąskiej pralki ładowanej od góry!

          Jak dopasować załadunek w wąskiej pralce ładowanej od góry?

          W pierwszym kroku warto zwrócić uwagę na pojemność bębna. Parametr ten najlepiej jest dopasować do ilości domowników, którzy planują korzystać z tego rodzaju sprzętu AGD. W przypadku małych pralek spotkasz się z egzemplarzami, dla których wielkość załadunku wynosi od 5 do 7 kg. W sytuacji, gdy poszukujesz dobrej wąskiej pralki automatycznej ładowanej od góry dla 1 osoby, wtedy wybieraj model pralki o pojemności do 5 kg. Z kolei, jeśli potrzebujesz pralki dla dwóch lub trzech osób, wtedy zdecyduj się na taką o wielkości załadunku od 6 kg do 7 kg.

          Pojemność wąskiej pralki ładowanej od góryIlość domowników
          do 5 kgdla singla
          od 6 do 7 kgod 2 do 3 osób

          Silnik inwerterowy czy szczotkowy – jaki będzie najlepszy w dobrej pralce?

          Wśród małych pralek ładowanych od góry możemy wyróżnić modele z silnikiem szczotkowym oraz bezszczotkowym. Pralki z silnikiem szczotkowym są tańsze, jednak zużywają znacznie więcej energii elektrycznej. Co więcej, ich żywotność jest krótsza w porównaniu do tych drugich. Z kolei pralki wyposażone w silnik inwerterowy (bezszczotkowy) nie mają w swojej budowie grafitowych szczotek, co przekłada się na dłuższą żywotność.

          Porównując oba modele, lepszym wyborem będzie zakup wąskiej pralki z załadunkiem od góry, która wyposażona jest w silnik inwerterowy. Czemu? Urządzenia z silnikiem bezszczotkowym zużywają znacznie mniej energii, krócej piorą zabrudzoną odzież, jak również rzadziej się psują. Poza tym takie egzemplarze zaliczane są do cichych pralek ładowanych od góry. Warto również dodać, że modele z silnikiem inwerterowym są zazwyczaj nieco droższe. Jednak patrząc z dłuższej perspektywy czasu, zakup staje się niezwykle opłacalny.

          Prędkość wirowania pralki 1000, 1200 czy 1400 obrotów na minutę?

          Ważnym krokiem jest dopasowanie maksymalnej prędkości wirowania. Parametr ten wskazuje na maksymalną ilość obrotów bębna, jaką jest w stanie wykonać pralka w trakcie programu wirowania. Na atrybut ten warto zwrócić szczególną uwagę, zwłaszcza gdy planujesz prać grube tkaniny, np. narzuty czy wełniane swetry. W przypadku pralek ładowanych od góry o kompaktowych wymiarach spotkasz się z urządzeniami, dla których maksymalna prędkość wirowania wynosi od 1000 do 1500 obrotów na minutę.

          W sytuacji, gdy większość Twoich ubrań to delikatna odzież, to wystarczające będą modele do 1000 obr/min. Z kolei, jeśli planujesz prać średniej grubości tkaniny, wtedy lepiej zdecydować się na wąską pralkę ładowaną od góry, dla której maksymalna prędkość wirowania wynosi od 1000 do 1300 obr/min. Natomiast do prania tych najgrubszych tkanin najlepiej sprawdzi się wąska pralka z prędkością od 1300 do 1500 obr/min.

          Prędkość wirowania wąskiej pralkiGrubość odzieżyPrzykład tkaniny
          do 1000 obr/mindelikatneaksamit
          od 1000 do 1300 obr/minśredniej grubościodzież syntetyczna
          od 1300 do 1500 obr/mingrubewełna

          Klasa energetyczna dobrej pralki

          Istotnym parametrem w trakcie wyboru najlepszej, wąskiej pralki z załadunkiem od góry jest dobór właściwej klasy energetycznej. Od tego parametru zależy czy wybrany model pralki będzie oszczędny, czy też nie. Warto dodać, że klasa energetyczna pralki to skala, na której znajdują się litery alfabetu oraz przypisane do nich kolory. Najlepsza klasa jest oznaczona literą A oraz kolorem zielonym, następnie znajduje się B, C oraz pozostałe litery w alfabecie aż do literki G, dla której przypisany jest kolor czerwony.

          Jednak jaką pralkę ładowaną od góry wybrać? W pierwszej kolejności warto wspomnieć, że dla tego typu urządzeń skala obejmuje klasyfikację od B do F. Decydując się na zakup nowej pralki o niedużych rozmiarach z wsadem od góry najlepiej wybierać taką z klasą energetyczną B, C, lub D. Wybierając urządzenie z klasą bliską tej najlepszej, nabywasz niedużą pralkę, która zużywa niewiele energii na 1 cykl prania odzieży. Patrząc w dłuższej perspektywie czasu, znacznie oszczędzasz na rachunkach!

          Ile prądu zużywa wąska pralka z wsadem od góry?

          Wśród wąskich pralek na rynku masz do dyspozycji, modele oszczędne i małooszczędne. Warto dodać, że spotkasz się z niedużymi pralkami, dla których zużycie energii elektrycznej wynosi od 48 do 86 kWh na 100 cykli prania w programie Eco, co z kolei przekłada się na kwotę od 35 do 65 zł*. Jednak na jaki egzemplarz małej pralki z załadunkiem od góry się zdecydować? Polecamy wybierać wąską pralkę, dla której zużycie wynosi od 48 do 66 kWh. Dzięki temu użytkowanie nie będzie, aż tak kosztowne, co przełoży się na większą opłacalność.

          *Kwota wyliczona na podstawie stawki za taryfę G11 w ubiegłym roku.

          Jak dużo wody pobiera mała pralka?

          Zużycie wody w pralce podawane jest na 1 cykl prania w programie prania Eko. W przypadku najlepszych modeli ładowanych od góry do wyboru masz urządzenia, dla których pobór wody wynosi od 40 do 45 litrów wody na cykl. Przy czym taki zakres jest zupełnie wystarczający, aby dokładnie wyprać pranie, a przy tym zachować oszczędność na zużyciu wody.

          Automatyka wagowa, wiele programów czy aplikacja mobilna – na jakie funkcje się zdecydować?

          Dokonując wyboru najlepszej wąskiej pralki, sprawdź na wszystkie funkcje, które posiada. Do jednych z przydatnych zastosowań można zaliczyć funkcje parowe, sterowanie z wykorzystaniem smartfona, opóźnienie startu pracy, aktywną pianę, możliwość skrócenia czasu prania odzieży, automatyczne czyszczenie bębna, autodozowanie detergentu, automatykę wagową, wyświetlacz z panelem sterowania, dodatkowe płukanie, pranie wstępne, jak również program Eko, dzięki któremu zużycie wody i prądu jest znacznie mniejsze. Poniżej zestawiamy te najlepsze funkcje wraz z opisem ich działania.

          Funkcja w wąskiej pralce ładowanej od góryOpis
          funkcje parowepralka emituje parę wodną od spodu bębna, która ma za zadanie rozluźniać tkaniny, tym samym eliminuje zagniecenia; co więcej funkcje parowe odpowiadają za dezynfekcję ubrań
          automatyka wagowapralka dzięki zastosowanym czujnikom waży pranie oraz dopasowuje zużycie detergentu, wody oraz prądu
          automatyczne czyszczenie bębnaprogram czyszczący wnętrze bębna w pralce
          autodozowanieautomatyczne dozowanie detergentu piorącego
          pranie w niskich temperaturachmożliwość prania w zimnej wodzie, dzięki czemu materiał nie ulega uszkodzeniu; co więcej pranie w niskich temperaturach znacznie obniża zużycie energii elektrycznej
          program antyalergicznyprogram dedykowany dla osób z wrażliwą skórą oraz dzieci; pralka uruchamia dodatkowe płukanie, dzięki czemu wszelkie detergenty są dokładnie wypłukane
          program EKOprogram EKO umożliwia obniżenie zużycia prądu oraz wody w trakcie cyklu prania
          aktywna pianajest to mieszanka detergentu, wody oraz powietrza, dzięki czemu plamy są znacznie szybciej usuwane
          kontrola pianyurządzenie w trakcie trwania cyklu kontroluje powstawanie piany, w sytuacji, gdy jest jej zbyt dużo włącza dodatkowe płukanie

          Dobra pralka wąska ładowana od góry – ile trzeba przeznaczyć na zakup?

          Cena pralek o niedużych rozmiarach zależna jest od najważniejszych parametrów, m.in. od rodzaju silnika, prędkości wirowania, załadunku, zastosowanych funkcji, jak również od klasy efektywności energetycznej. W przypadku zakupu pralki wąskiej z ładowanej od góry kwota wynosi od 1200 zł za tanie pralki do 3100 zł za te najlepsze i najdroższe egzemplarze. Co więcej, droższe są modele z najlepszą klasą energetyczną, m.in. te z klasą B, C lub D. Jednak miej na uwadze, że kupując taki sprzęt, jego zakup zwraca się w trakcie użytkowania pralki.

          Pralka Whirlpool, Electrolux czy Candy – jaką kupić pralkę ładowaną od góry?

          Nabywając nowoczesną pralkę ładowaną od góry, zdecyduj się tylko na taki model, który pochodzi od sprawdzonego producenta. Do jednych z topowych marek można zaliczyć pralki AEG. Producent oferuje przeróżne modele z wieloma funkcjami. Inną polecaną firmą są pralki Electrolux, które charakteryzują się bardzo dobrym wykonaniem, jak również ładnym designem. Oprócz tego Electrolux oferuje urządzenia z wieloma funkcjami m.in. funkcje parowe, przejrzysty wyświetlacz elektroniczny czy możliwość skrócenia czasu prania. Do pozostałych firm, które są godne polecenia, zaliczamy pralki Indesit, Candy, Whirlpool, jak również nieco tańsze pralki Amica.

          FAQ - najczęściej zadawane pytania

          1. Jak prawidłowo dopasować załadunek pralki wąskiej?

           W trakcie wyboru pralki do swojego domu warto zwrócić uwagę na pojemność załadunku bębna. W sytuacji, gdy wybierasz urządzenie dla 1 osoby, wtedy najlepiej zdecydować się na model 5 kg. Z kolei, jeśli polujesz na pralkę wąską ładowaną od góry dla 2 lub 3 osób, wtedy wybieraj model z załadunkiem od 6 do 7 kg.

          2. Z jakiej marki jest najlepsza kompaktowa pralka do małej łazienki?

           Jedną z najlepszych marek, która produkuje wąskie pralki z załadunkiem od góry oraz ma wiele pozytywnych opinii, jest Electrolux. W ofercie znajdziesz przeróżne modele wąskich pralek, które zmieszczą się do niedużego pomieszczenia lub łazienki. Co więcej, pralki Electrolux to innowacyjne urządzenia wyposażone w pomocne funkcje, które usprawniają pranie ubrań. Inną polecaną marką jest Whirlpool. W tym przypadku znajdziesz stylowe pralki z wieloma możliwościami. Następną marką godną polecenia jest AEG oraz Candy.

          3. Czym są funkcje parowe w pralce?

           Funkcje parowe wytwarzają parę wodną od spodu bębna w trakcie cyklu prania ubrań. Dzięki temu odzież jest zdezynfekowana. Na dodatek para eliminuje zagniecenia, dzięki czemu prasowanie wymagającej odzieży, takiej jak koszule, jest dużo szybsze.

          4. Ile kosztuje pralka wąska ładowana od góry?

           Wąskie pralki ładowane od góry kosztują już od 1200 zł. Tymczasem te rozbudowane, najlepsze modele mogą kosztować nawet ponad 3000 zł. Warto dodać, że kwota zależna jest od zastosowanych funkcji, rodzaju silnika, marki, jak również od akcesoriów w zestawie. Poza tym w porównaniu do pralek ładowanych od frontu modele z górnym wsadem są tańsze.

          Podsumowanie

          • Jeśli poszukujesz wąskiej pralki z górnym wsadem, która zmieści się w małej łazience, to wybieraj taką, która nie przekracza 40 cm szerokości.
          • Niezawodna pralka ładowana od góry posiada wiele programów piorących oraz innych udogodnień.
          • W trakcie wyboru małej pralki ładowanej od góry sprawdź specyfikację danego produktu. Do najważniejszych parametrów można zaliczyć klasę energetyczną, prędkość wirowania, zużycie prądu i wody, jak również wszystkie zastosowane funkcje. Na dodatek sprawdź, czy wybrany model ma dobre opinie użytkowników.
          • W trakcie zakupu wąskiej pralki ładowanej od góry warto wybierać produkt od sprawdzonego producenta. Do polecanych marek można zaliczyć pralki wąskie z drzwiczkami do góry Eectrolux, Amica, Candy oraz pralki Indesit.
          • Zastanawiasz się jaki model wybrać? Przed zakupem sprawdź i porównaj najlepsze egzemplarze w naszym rankingu pralek ładowanych od góry 2024! Zestawiamy polecane, wąskie modele, z pomocnymi funkcjami oraz konkurencyjną ceną online!
          • Pojemność pralek wąskich od góry ładowanych wynosi od 5 do 7 kg.
          • Każda pralka wąska z załadunkiem od góry powinna być pojemna, a przy tym zużywać mało wody na jeden cykl prania.
          • W porównaniu do wąskich pralek ładowanych od przodu modele z górnym wsadem mają nieco inny dozownik.
          • Cicha pralka otwierana od góry wyposażona jest w silnik inwerterowy.
          • Cena pralek od góry ładowanych zaczyna się już od 1200.
          • Najlepsze pralki ładowane od góry o kompaktowych rozmiarach mogą kosztować nawet 3200 zł.
          • Warto zdecydować się na zakup małej pralki z silnikiem inwerterowym.
          Karolina Pisarska
          5 1 vote
          Oceń artykuł
          Subscribe
          Powiadom o
          guest
          0 komentarzy
          Inline Feedbacks
          View all comments
          Do góry