Suszarka bębnowa - Ranking Maj 2024

Stoisz przed wyborem suszarki bębnowej, jednak nie wiesz, jaką wybrać, aby jednocześnie efektywnie suszyła pranie, ale przy tym była energooszczędna i bezawaryjna? Poniżej znajdziesz porównanie najlepszych modeli na rynku, u których prezentujemy ich plusy oraz minusy! Podpowiadamy jaką suszarkę bębnową wybrać i na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu. Sprawdź najnowszy ranking suszarek bębnowych 2024, w którym znajdziesz polecane urządzenia w atrakcyjnych cenach!

Ranking suszarek bębnowych na Maj 2024 roku – wybierz najlepszą!

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaOferta
1 Suszarka bębnowa ELECTROLUX EW9HM1478P Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Suszarka bębnowa SAMSUNG DV90T5240AE Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Suszarka bębnowa BEKO DF7424RTDCX Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Suszarka bębnowa BOSCH WTW8760EPL Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Suszarka bębnowa SAMSUNG DV90T7240BH Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Suszarka bębnowa WHIRLPOOL FFT D 9X3WSBS PL Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
7 Suszarka bębnowa BOSCH WTW876S0PL Ocena eksperta: 9.4 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
8 Suszarka bębnowa HAIER I-Pro 7 HD90-A3979 Ocena eksperta: 9.3 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
9 Suszarka bębnowa BOSCH WTR87TESPL Ocena eksperta: 9.2 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
10 Suszarka bębnowa AMICA AD2C83KISTVAD Ocena eksperta: 9.1 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze suszarki bębnowe do prania wg eksperta z MójRanking.pl

Miejsce 1
Suszarka bębnowa ELECTROLUX EW9HM1478P NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Suszarka bębnowa ELECTROLUX EW9HM1478P


Pierwszą naszą propozycją w rankingu jest suszarka bębnowa Electrolux EW9HM1478P o wymiarach 63,8 x 59,6 x 85 cm i klasą energetyczną A+++. Suszarka pomieści 8 kg. Co więcej, zużywa bardzo mało energii elektrycznej, która na 160 cykli suszenia wynosi 177 kWh. Warto dodać, że jest to suszarka kondensacyjna z pompą ciepła, która została wyposażona w wiele funkcji i dodatków. Do jednych z nich można zaliczyć silnik inwerterowy, możliwość montażu na pralce, wyświetlacz elektroniczny, oświetlenie wewnętrzne, jak również zmienny ruch bębna. Co więcej, suszarka Electrolux jest wyposażona w system CycloneCare z technologią 3DSense, system DelicateCare, jak również możliwość suszenia w niskich temperaturach GentleCare. Na dodatek, bębnowa suszarka Electrolux EW9HM1478P ma zaprogramowanych wiele programów, które możesz dostosować do rodzaju tkanin, które chcesz suszyć. Oprócz tego suszarka bębnowa posiada czujnik Smartsense, program Outdoor, jak i certyfikat Woolmark Blue.
Zalety:
 • pompa ciepła
 • klasa A+++
 • załadunek 8 kg
 • silnik inwerterowy
Wady:
 • brak funkcji parowych
 • poziom hałasu 67 dB
  Miejsce 2
  Suszarka bębnowa SAMSUNG DV90T5240AE NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Suszarka bębnowa SAMSUNG DV90T5240AE


  Następną niezwykle funkcjonalną suszarką bębnową, która zajmuje kolejne miejsce w naszym zestawieniu jest Samsung DV90T5240AE. Na wstępie warto wspomnieć, że suszarka oferuje 9 kg załadunku, dzięki czemu to doskonała propozycja dla wieloosobowej rodziny. Co więcej, bębnowa suszarka Samsung zaliczana jest do energooszczędnych modeli – klasa energetyczna tego urządzenia wynosi A+++. Co więcej, roczne zużycie prądu oscyluje w granicach 194 kWh, a to przekłada się na koszt około 150 zł w skali roku. Dokładne wymiary tej bębnowej suszarki elektrycznej to 60 x 60 x 85 cm. Nie można zapomnieć, że urządzenie oddaje do dyspozycji użytkownika wiele przydatnych funkcji, technologii oraz programów. Do jednych z nich można zaliczyć funkcję Optimal Dry, automatycznie optymalizuje najważniejsze parametry, tak aby zapewnić odpowiedni poziom wysuszenia przy zachowaniu niskich kosztów użytkowania. Poza tym suszarka marki Samsung została uzupełniona o inteligentny panel sterowania z wyświetlaczem, dzięki któremu wygodnie ustawisz jeden z 16 programów. Nie można pominąć informacji, że jest to bębnowa suszarka z pompą ciepła. Co za tym idzie? Zmniejsza się zużycie energii elektrycznej. Poza tym masz możliwość suszenia swojego prania w niskich temperaturach. Świetnym udogodnieniem jest możliwość sterowania urządzeniem zdalnie, dzięki aplikacji mobilnej SmartThings. Poza tym producent wyposażył ten model w oświetlenie bębna, filtr 2w1, funkcję Auto Cycle Link. Na zakończenie dodajmy, że urządzenie w budowie posiada niezawodny silnik inwerterowy z 20-letnią gwarancją.
  Zalety:
  • silnik inwerterowy z 20-letnią gwarancją
  • 16 programów do wyboru
  • funkcja Optimal Dry
  • funkcja mniej zagnieceń
  • inteligentny panel sterowania z wyświetlaczem
  • klasa energetyczna A+++
  • oświetlenie bębna
  • załadunek 9 kg
  • zdalne sterowanie przez aplikację mobilną SmartThings
  Wady:
  • brak
   Miejsce 3
   Suszarka bębnowa BEKO DF7424RTDCX NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Suszarka bębnowa BEKO DF7424RTDCX


   Kolejną polecaną, bębnową suszarką w naszym zestawieniu jest Beko DF7424RTDCX. Jest to kompaktowy model, który doskonale sprawdzi się w niedużej łazience. Dokładne wymiary tej bębnowej suszarki Beko wynoszą 45,9 x 59,7 x 84,6 cm. Co więcej, jest to energooszczędny model z klasą energetyczną A+++, który to zużywa rocznie około 159 kWh. Przeliczając to na złotówki, roczny koszt wynosi około 123 zł. Warto wspomnieć o załadunku – do bębna suszarki bębnowej marki Beko zmieścisz 7 kg prania. Urządzenie wyposażone zostało w silnik bezszczotkowy ProSmart, który to obniża zużycie energii elektrycznej, jak również zmniejsza poziom hałasu, który w tym modelu wynosi 64 dB. Na dodatek ta kondensacyjna suszarka bębnowa posiada innowacyjny bęben AquaWave, który to w trakcie suszenia wykonuje ruch falowy, dzięki temu możesz bez zastrzeżeń suszyć nawet delikatne tkaniny. Bębnowa suszarka Beko DF7424RTDCX uzupełniona została o system suszenia pompą ciepła, który to dodatkowo obniża zużycie prądu w trakcie pracy urządzenia. Do innych atutów można zaliczyć funkcję EcoGentle, zamknięty obieg powietrza, jak również oświetlenie wewnątrz bębna. Na zakończenie dodajmy, że urządzenie oddaje do dyspozycji opóźnienie startu pracy, możliwość montażu na pralce oraz 19 programów do wyboru.
   Zalety:
   • niskie zużycie energii elektrycznej
   • oświetlenie bębna
   • doskonała propozycja do niedużej łazienki
   • klasa energetyczna A+++
   • silnik inwerterowy
   • wiele programów do wyboru
   • niskie koszty użytkowania
   Wady:
   • dostępność online
   • brak możliwości zdalnego sterowania
    Miejsce 4
    Suszarka bębnowa BOSCH WTW8760EPL NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Suszarka bębnowa BOSCH WTW8760EPL


    Suszarka bębnowa Bosch WTW8760EPL to urządzenie, którego wymiary wynoszą 1,3 x 59,8 x 84,2 cm. Prezentowany model zaliczany jest do wydajnych suszarek. Zużycie energii elektrycznej w skali roku wynosi 177 kWh. Warto również wspomnieć o wielkości załadunku, który w tym modelu to 8 kg. Do jednych z zalet tego sprzętu AGD można zaliczyć efektywne suszenie z wykorzystaniem pompy ciepła. Dzięki temu rozwiązaniu zmniejsza się zużycie energii elektrycznej. Prezentowana suszarka bębnowa marki Bosch została wyposażona w automatyczne czyszczenie wymiennika ciepła SelfCleaning Condenser, dzięki czemu zachowana jest wydajność pracy urządzenia na wysokim poziomie. Z kolei technologia AutoDry daje możliwość doboru stopnia wysuszenia ubrań oraz kontroli ich wilgotności. Dzięki temu wyjęte ubrania z suszarki możesz od razu włożyć do szafy. Kolejnym udogodnieniem jest technologia SensitiveDrying, która to umożliwia suszenie nawet tej delikatnej odzieży. Na dodatek producent wyposażył ten sprzęt w oświetlenie bębna, obudowę antywibracyjną, jak również przejrzysty ekran LED z programatorem. Ten ostatni daje możliwość ustawienia parametrów prania do rodzaju wsadu. Na dodatek suszarka bębnowa posiada w swojej budowie silnik inwerterowy.
    Zalety:
    • silnik inwerterowy
    • niskie zużycie energii elektrycznej
    • technologia AutoDry
    • system SensitiveDrying
    • oświetlenie bębna
    • automatyczne czyszczenie wymiennika ciepła SelfCleaning Condenser
    • antywibracyjna obudowa
    Wady:
    • brak możliwości sterowania smartfonem
     Miejsce 5
     Suszarka bębnowa SAMSUNG DV90T7240BH NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Suszarka bębnowa SAMSUNG DV90T7240BH


     W rankingu najlepszych suszarek bębnowych znalazła się również ta marki Samsung DV90T7240BH. Dokładne wymiary tego urządzenia wynoszą 60 x 60 x 85 cm. Dużym atutem suszarki bębnowej jest załadunek aż 9 kg. Tym samym jest to doskonała propozycja dla dużej rodziny. Nie można pominąć informacji o klasie energetycznej, która w tej bębnowej suszarce wynosi A+++. Jednak to jeszcze nie wszystko! Urządzenie łączy w sobie funkcjonalność ze świetnym designem. Do przydatnych rozwiązań można zaliczyć silnik inwerterowy, który to zapewnia maksymalną pracę suszarki bębnowej przy zachowaniu niższych kosztów oraz obniżeniu poziomu hałasu w trakcie działania. Jednym z przydatnych systemów jest Optimal Dry, dzięki któremu ta suszarka bębnowa automatycznie dopasowuje parametry suszenia, tak aby działanie było maksymalnie wydajne, a przy tym oszczędne. Kolejną zaletą jest możliwość sterowania zdalnego, dzięki aplikacji SmartThings. Poza tym producent wyposażył ten model w technologię AirWash, która to umożliwia błyskawiczne usunięcie nieprzyjemnych zapachów i przywrócenie świeżości tkaninom bez konieczności użycia detergentów. Świetnym programem jest ten o nazwie Higiena, dzięki któremu wykonasz higienicznie czyste pranie pozbawione do 99% bakterii, wirusów oraz roztoczy. Poza tym ta bębnowa suszarka wyposażona została w wiele programów automatycznych, w tym te szybkie. Na dodatek oddaje do dyspozycji funkcję Bez zagnieceń, filtr 2w1, opcję zmiany kierunku otwierania się drzwi, jak również suszenie z użyciem pompy ciepła.
     Zalety:
     • zdalne sterowanie przez aplikację
     • funkcja Bez Zagnieceń
     • program Higiena
     • funkcja Optimal Dry
     • suszenie z użyciem pompy ciepła
     • aplikacja SmartThings
     • wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników
     • energooszczędny model z klasą energetyczną A+++
     Wady:
     • cena mogłaby być nieco niższa
      Miejsce 6
      Suszarka bębnowa WHIRLPOOL FFT D 9X3WSBS PL NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Suszarka bębnowa WHIRLPOOL FFT D 9X3WSBS PL


      Jeśli nadal zastanawiasz się, jaka jest najlepsza suszarka bębnowa i którą kupić, to sprawdź naszą następną propozycję w rankingu, czyli suszarkę bębnową Whirlpool FFT D 9X3WSBS PL o załadunku 9 kg prania. Urządzenie o wymiarach 64,9 x 59,5 x 84,9 cm posiada klasę energetyczną A+++. Jej zużycie energii w ciągu roku wynosi 194 kWh. Suszarka bębnowa Whirlpool została wyposażona w 18 programów suszenia, gdzie dla wybranych cykli pranie po wyciągnięciu z suszarki nie wymaga prasowania. Co więcej, urządzenie ma funkcję 6 Zmysł, silnik inwerterowy, przejrzysty wyświetlacz, wbudowaną pompę ciepła, jak również możliwość montażu na pralce. Innymi udogodnieniami prezentowanego modelu są: technologia Heat Pump, łatwo czyszczący filtr kondensatora. Na dodatek bębnowa suszarka Whirlpool FFT D 9X3WSBS PL wyposażona została w technologię FreshCare+, jak również 10-letnia gwarancja na silnik!
      Zalety:
      • klasa A+++
      • technologia 6 Zmysł
      • silnik inwerterowy
      • 10-letnia gwarancja na silnik
      Wady:
      • brak funkcji parowych
      • brak możliwości sterowania smartfonem
       Miejsce 7
       Suszarka bębnowa BOSCH WTW876S0PL NAJNIŻSZA CENA ONLINE
       PORÓWNAJ NA CENEO

       Suszarka bębnowa BOSCH WTW876S0PL


       Jeśli poszukujesz bębnowej suszarki do prania z pompą ciepła, to koniecznie zobacz kolejną propozycję w naszym porównaniu! Bosch WTW876S0PL to nowoczesny, a przy tym energooszczędny sprzęt. Klasa energetyczna w tej suszarce bębnowej wynosi A+++, z kolei zużycie energii elektrycznej wynosi 177 kWh rocznie. Warto wspomnieć, że prezentowany model został wyposażony w pojemny bęben z wsadem 8 kg. Jest to świetna propozycja dla wieloosobowej rodziny. Co więcej, ta automatyczna suszarka bębnowa do prania, dzięki zastosowaniu technologii pompy ciepła, daje możliwość suszenia w niskich temperaturach. To z kolei sprawia, że zachowany jest kolor oraz trwałość ubrań wyciągniętych z suszarki. Dużym atutem tego urządzenia jest technologia SelfCleaning Condenser. Jest to wymiennik ciepła z systemem automatycznego samoczyszczenia, co przekłada się na zachowanie dużej wydajności urządzenia. Do przydatnych funkcji można zaliczyć automatykę sensorową AutoDry, która to kontroluje temperaturę oraz poziom wilgotności i dopasowuje działanie suszarki bębnowej w taki sposób, aby wysuszenie ubrań było wydajne, ale przy zachowaniu niskich kosztów. Kolejnym atutem jest technologie AntiVibration, zamknięty obieg ciepła, jak również system SensitiveDrying. W swojej konstrukcji suszarka bębnowa Bosch WTW876S0PL posiada wyświetlacz dotykowy MultiTouch, który daje możliwość ustawienia programu suszenia do rodzaju odzieży. Do innych udogodnień w tej niezawodnej suszarce bębnowej można zaliczyć oświetlenie bębna, programy automatyczne, programy czasowe, bęben ze stali nierdzewnej.
       Zalety:
       • klasa energetyczna A+++
       • niskie zużycie energii
       • bębnowa suszarka ma czujniki kontrolujące temperaturę i wilgotność
       • technologia AntiVibration
       • SelfCleaning Condenser
       • wyświetlacz dotykowy MultiTouch
       • system suszenia pompą ciepła
       • automatyka sensorowa AutoDry
       Wady:
       • silnik szczotkowy
       • brak funkcji parowych
       • brak możliwości sterowania przez smartfona
        Miejsce 8
        Suszarka bębnowa HAIER I-Pro 7 HD90-A3979 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
        PORÓWNAJ NA CENEO

        Suszarka bębnowa HAIER I-Pro 7 HD90-A3979


        Jedną z najlepszych suszarek bębnowych jest bez wątpienia Haier I-Pro 7 HD90-A3979 o załadunku 9 kg. Podkreślmy, że jest to z jednej strony bardzo funkcjonalny sprzęt, a przy tym posiada bardzo ładny design. Poza tym bębnowa suszarka Haier posiada klasę energetyczną A+++, a roczne zużycie energii wynosi 193 kWh. To z kolei przekłada się na koszt około 149 zł w skali roku. Dokładne wymiary tej suszarki bębnowej wynoszą 60 x 59,5 x 85 cm. Jest to model, który świetnie sprawdzi się do rodziny, w której wykonuje się dużą ilość prania w ciągu tygodnia. Do jednych z przydatnych udogodnień w suszarce bębnowej Haier można zaliczyć funkcje parowe, które to dają możliwość błyskawicznego odświeżenia ubrania, dzięki funkcji iRefresh. Poza tym urządzenie posiada silnik inwerterowy, który zmniejsza zużycie prądu, jak i obniża hałas w trakcie pracy tego sprzętu AGD. Ciekawym rozwiązaniem jest system filtrujący, który precyzyjnie zbiera wszelkie kłaczki do specjalnie zaprojektowanego zbiornika. Następnym atutem jest bęben. Został on tak skonstruowany, aby nie uszkodzić nawet tych najdelikatniejszych tkanin. Oczywiście nie można pominąć informacji, że ta bębnowa suszarka do ubrań wyposażona została w innowacyjny system suszenia pompą ciepła, który to daje możliwość wysuszenia ubrań w niskich temperaturach. Dodatkowo obniża zużycie energii elektrycznej.
        Zalety:
        • pompa ciepła
        • wiele programów i funkcji
        • silnik inwerterowy
        • stylowe wykonanie
        • funkcje parowe iRefresh
        • energooszczędne działanie
        • klasa energetyczna A+++
        • opóźnienie startu pracy
        • duża wielkość załadunku 9 kg
        Wady:
        • brak możliwości sterowania przez smartfona
         Miejsce 9
         Suszarka bębnowa BOSCH WTR87TESPL NAJNIŻSZA CENA ONLINE
         PORÓWNAJ NA CENEO

         Suszarka bębnowa BOSCH WTR87TESPL


         Kolejną w naszym rankingu suszarek do ubrań bębnowych jest suszarka Bosch WTR87TESPL z klasą energetyczną A+++. Jest to urządzenie kondensacyjne o załadunku 8 kg. Wielkość suszarki wynosi 59,9 x 59,8 x 84,2 cm. Posiada technologię ActiveAir technology, wiele programów suszenia, suszenie w zaledwie 40 min, system SensitiveDrying, który umożliwia dopasowanie cyklu suszenia do rodzaju tekstyliów. Ponadto suszarka jest wyposażona w bęben wykonany z wysokiej jakości materiałów, wyświetlacz LCD, jak również w pompę ciepła, która umożliwia suszenie w niskich temperaturach i obniża pobór energii. Jednak to nie wszystko, suszarka potrafi być wyjątkowo cicha, dzięki zastosowaniu technologii AntiVibration Design.
         Zalety:
         • klasa A+++
         • załadunek 8 kg
         • pompa ciepła
         • możliwość montażu na pralce
         Wady:
         • silnik szczotkowy
         • brak funkcji parowych
          Miejsce 10
          Suszarka bębnowa AMICA AD2C83KISTVAD NAJNIŻSZA CENA ONLINE
          PORÓWNAJ NA CENEO

          Suszarka bębnowa AMICA AD2C83KISTVAD


          Kolejną świetną suszarką do prania w wersji bębnowej jest Amica AD2C83KISTVAD. Jest to energooszczędne urządzenie, które pobiera rocznie zaledwie 176 kWh prądu, co przekłada się na 136 zł. Jest to urządzenie, które pomieści 8 kg załadunku. Co więcej, dokładne wymiary suszarki Amica AD2C83KISTVAD wynoszą 64 x 59,5 x 84,5 cm. Nie można pominąć informacji o klasie energetycznej, która w tym urządzeniu wynosi A+++. Jednym z atutów tego sprzętu AGD jest silnik inwerterowy LogicDrive 3.0 w konstrukcji, dzięki któremu zwiększa się wydajność, żywotność suszarki, a przy tym obniża koszt z użytkowania. Na dodatek ta suszarka bębnowa wyposażona została w UV Hygiene Technology. Dzięki tej funkcji otrzymasz higieniczne pranie pozbawione wirusów, bakterii oraz roztoczy. Na dodatek producent wyposażył tę suszarkę bębnową w funkcje parowe SteamTouch, które wygładzają tkaniny, jak również skutecznie je dezynfekują. Urządzenie posiada czytelny wyświetlacz elektroniczny z funkcją EcoBar, który to informuje użytkownika o przybliżonym zużyciu prądu po wybraniu programu suszenia. Do innych udogodnień w suszarce bębnowej marki Amica można zaliczyć autoczyszczący filtr, czujniki wilgotności i temperatury, jak również system suszenia pompą ciepła. Na zakończenie dodajmy, że prezentowany model wyróżnia się świetnym stosunkiem ceny do jakości!
          Zalety:
          • funkcje parowe SteamTouch
          • autoczyszczący filtr
          • klasa energetyczna A+++
          • świetny stosunek ceny do jakości
          • silnik bezszczotkowy LogicDrive 3.0
          • czujniki wilgotności i temperatury
          • funkcja EcoBar
          • oświetlenie bębna
          • UV Hygiene Technology
          Wady:
          • brak możliwości sterowania smartfonem

           Na co zwrócić uwagę wybierając dobrą suszarkę bębnową?

           W trakcie zakupu suszarki bębnowej należy zwrócić uwagę na kluczowe parametry, które powinny być dopasowane do wielkości gospodarstwa domowego, jak również do częstotliwości użytkowania. Poniżej w poradniku zakupowym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę kupując dobrą suszarkę. Sprawdź jaką suszarkę bębnową wybrać! Zobacz, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu!

           Suszarka wywiewowa czy kondensacyjna – która jest lepsza?

           Wybierając suszarkę bębnową do prania, spotkasz się z dwoma typami suszarek: wywiewową i kondensacyjną. Ta pierwsza pobiera powietrze, które jest potrzebne do osuszania ubrań, z otoczenia. Następnie ogrzewa je, po czym dochodzi do zjawiska absorpcji wody. Kolejnym krokiem jest powrotne emitowanie przez suszarkę wywiewową wilgotnego powietrza do wnętrza pomieszczenia. Z kolei suszarka kondensacyjna do suszenia wykorzystuje zjawisko kondensacji. Innymi słowy, w trakcie suszenia wilgotne powietrze zamienia się w wodę, która z kolei trafia do zbiornika lub jest odprowadzana przez wąż do odpływu. Jednak która suszarka lepsza — wywiewowa czy kondensacyjna? Porównując oba modele, można stwierdzić, że najlepszym wyborem jest suszarka bębnowa kondensacyjna. W przypadku suszarek do prania wywiewowych może dochodzić do tworzenia się grzyba czy pleśni na ścianach pomieszczenia gospodarczego lub łazienki, w której znajduje się suszarka bębnowa. Właśnie to stawia suszarkę wywiewową niżej w porównaniu do modeli suszarek kondensacyjnych.

           Jak dopasować załadunek w suszarce bębnowej?

           Przy zakupie suszarki koniecznie sprawdź taki parametr jak pojemność, który mówi o maksymalnej wadze i ilości prania, które jest w stanie wyprać urządzenie. Dobór odpowiedniego wsadu, a tym samym wielkości bębna, powinien być dopasowany do ilości osób mieszkających w domu lub mieszkaniu, jak również do częstotliwości użytkowania sprzętu. Im osób jest więcej, a tym samym ubrań do suszenia, tym wybieraj większy załadunek.

           Spotkasz się z urządzeniami, których pojemność suszarki wynosi od 5 kg dla najmniejszych suszarek slim, do nawet 16 kg prania dla największych suszarek do ubrań. W przypadku, gdy kupujesz urządzenie tylko dla jednej osoby, wtedy najlepszym wyborem jest zakres pojemności od 5 do 6 kg. Z kolei, jeśli z suszarki bębnowej ma korzystać 2-4 osób, wtedy lepiej wybierać model z wsadem od 6 do 8 kg. Natomiast jeśli jesteś członkiem dużej rodziny, w której mieszka 5 lub więcej osób, wtedy wybieraj urządzenie do suszenia odzieży od 8 do 16 kg.

           Jaka jest najlepsza klasa energetyczna w suszarce?

           Ważnym parametrem jest również klasa energetyczna. Mówi ona o zużyciu energii elektrycznej dla 160 cykli suszenia, co przekłada się na roczny czas użytkowania. Klasa efektywności energetycznej przedstawiana jest w skali, na której znajdują się sygnatury od A+++ do D – gdzie dla A+++ przypisuje się kolor zielony, z kolei dla literki D kolor czerwony. Jak można się domyślić, klasa A+++ jest najbardziej efektywna, z kolei klasa D najmniej. Wybierając dany model najlepiej wybierać bębnową suszarkę w klasie A+++, A++, A+ oraz A — są to energooszczędne suszarki, które zużywają niedużą ilość energii elektrycznej. Dzięki temu korzystanie z urządzenia jest opłacalne, a rachunki za prąd o dużo niższe – zwłaszcza biorąc pod uwagę kilkuletnie działanie sprzętu.

           Jaki silnik ma dobra suszarka bębnowa?

           Dobra suszarka do ubrań powinna mieć wydajny i wytrzymały silnik. W trakcie zakupu spotkasz się z dwoma modelami: szczotkowym oraz bezszczotkowym inwerterowym. Suszarka z silnikiem szczotkowym jest z pewnością tańsza w produkcji, jak i zakupie. Jednak jej minusem jest budowa silnika, w którym znajdują się szczotki – ulegają one ścieraniu, co prowadzi po pewnym czasie do wymiany tej części lub zakupu nowej suszarki. Tymczasem suszarki bębnowe z silnikiem inwerterowym charakteryzują się dużo większą trwałością, a co więcej ich żywotność jest dłuższa. Na dodatek wielu producentów udziela oddzielnej gwarancji na ten podzespół, która może wynosić nawet ponad 10 lat! Oprócz tego modele z silnikiem inwerterowym pracują ciszej, zużywają mniej energii, a czas suszenia jest dużo krótszy. Wszystko dzięki bezszczotkowej technologii, którą zastosowano w budowie silnika. Reasumując, najkorzystniejszym wyborem jest zakup elektrycznej suszarki na pranie z silnikiem inwerterowym, inaczej zwanym bezszczotkowym.

           Ile prądu powinna zużywać suszarka?

           Kolejnym istotnym parametrem jest zużycie energii elektrycznej w suszarce bębnowej. Warto dodać, że parametr ten wpływa na plasowanie się innej właściwości – klasy energetycznej. Im pobór prądu jest niższy, tym urządzenie zaliczane jest do lepszej klasy energetycznej. To z kolei przekłada się również na niższe rachunki. Zużycie prądu dla suszarek bębnowych do ubrań wynosi od 159 kWh do 561 kWh dla 160 cykli suszenia. W przeliczeniu na złotówki pobór prądu wynosi od 122 do 432 zł rocznie. Z tego względu, że różnica jest 3-krotnie większa, to poleca się wybierać najlepsze suszarki do ubrań, których pobór prądu wynosi od 159 do 308 kWh. Warto mieć również na uwadzę, że urządzenia z najlepszą klasą są zazwyczaj droższe. Jednak inwestycja zwraca się z każdym miesiącem używania suszarki.

           Jaki poziom hałasu w suszarce bębnowej będzie odpowiedni?

           Wśród suszarek dostępnych na rynku spotkasz się z modelami głośnymi oraz cichymi, dlatego, jeśli zależy Ci na urządzeniu niehałaśliwym, to sprawdź kolejny parametr, którym jest poziom hałasu. Wskazuje on na głośność suszarki w trakcie programu suszenia i podawany jest w decybelach. Im poziom hałasu w suszarce jest niższy, tym sprzęt zapewnia większy komfort dla domowników. Spotkasz się z urządzeniami, dla których poziom hałasu wynosi od 59 do 68 dB. Wybierając najlepszą suszarkę do prania, zdecyduj się na taką, której hałaśliwość wynosi maksymalnie 65 dB. Dzięki temu zagwarantujesz sobie i domownikom spokój, a tym samym wygodę.

           Jakie funkcje ma dobra suszarka?

           Wybierając dobry produkt, sprawdź, czy suszarka została wyposażona w dodatkowe funkcje oraz technologie. Usprawniają one jej działanie i dają jeszcze więcej możliwości. Do najpopularniejszych i najlepszych zastosowań zaliczamy:

           • suszenie z wykorzystaniem pompy ciepła;
           • sprawdzanie wagi i wilgotności prania, a następnie automatyczne dopasowanie parametrów;
           • funkcje parowe, czyli emitowanie ciepłego powietrza, które rozluźnia tkaniny, a tym samym nie są one pomięte;
           • wiele programów, m.in. suszenie prania z funkcją do szafy, gdzie ubrania po wyjęciu z suszarki są gotowe do użytku;
           • dopasowanie parametrów suszenia do rodzaju prania;
           • sterowanie z użyciem aplikacji mobilnej;
           • możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi;
           • opóźnienie startu;
           • automatyczne czyszczenie bębna;
           • możliwość montażu na pralce.

           Dodatkowe wyposażenie suszarki do odzieży

           W trakcie zakupu świetnej suszarki warto wybierać, taką, która posiada różne dodatki, takie jak:

           • światło LED wewnątrz suszarki,
           • wskaźnik zapchania filtra,
           • wskaźnik czasu pracy do końca cyklu,
           • timer,
           • wymiennik ciepła,
           • wyświetlacz LCD z panelem sterowania,
           • specjalny kosz, dzięki któremu możesz suszyć ubrania wełniane, grube tkaniny oraz buty.

           Ile kosztuje dobra suszarka bębnowa?

           Przy zakupie suszarki bębnowej spotkasz się z urządzeniami w różnej cenie, która zależna jest od wielkości urządzenia, pojemności, klasy energetycznej, poboru prądu, zastosowanych funkcji, jak również od poziomu hałasu. Ponadto na kwotę ma duży wpływ marka produktu. Polecane suszarki bębnowe kosztują od 1700 do 11000 zł za najlepsze modele. W przypadku suszarek slim cena plasuje się od 1700 do 3300 zł. Z kolei dla standardowych suszarek o głębokości od 46 do 59 cm cena jest nieco większa i wynosi od 2000 do 5100 zł. Z kolei dla największych topowych suszarek, których głębokość jest większa niż 60 cm, kwota wynosi od 2100 do 11000 zł.

           Typ suszarki bębnowejRozmiar suszarki bębnowejPrzedział cenowy suszarki bębnowej
           Slimdo 46 cmod 1700 do 3300 zł
           Standardowaod 47 do 59,9 cmod 2000 do 5100 zł
           Największe suszarkiod 60 do 84,4 cmod 2100 do 11000 zł

           Od jakiego producenta wybrać suszarkę bębnową?

           Pamiętaj, aby w trakcie zakupu wybierać produkty tylko od sprawdzonych marek. Do najlepszych producentów suszarek do ubrań bębnowych możemy zaliczyć:

           • Bosch,
           • LG,
           • Electrolux,
           • Beko,
           • Siemens,
           • Samsung,
           • AEG,
           • Whirlpool.

           FAQ - najczęściej zadawane pytania

           1. Na co zwrócić uwagę przy wyborze suszarki?

            W trakcie zakupu warto sprawdzić parametry suszarki, takie jak: pojemność bębna, rodzaj suszarki, typ silnika, poziom hałasu, klasa energetyczna i zużycie prądu. Oprócz tego ważne są wbudowane funkcje oraz ilość programów.

           2. Jaka suszarka bębnowa lepsza – kondensacyjna czy wywiewowa?

            Porównując suszarkę bębnową kondensacyjną oraz wywiewową lepszym wyborem będzie model kondensacyjny. Jego działanie polega na skraplaniu wody z wilgotnego powietrza do zbiornika lub odpływu. Tymczasem suszarka wywiewowa odprowadza wilgotne powietrze na zewnątrz, czyli do pomieszczenia, gdzie znajduje się suszarka. Co z kolei może przyczynić się do powstawania grzybów oraz pleśni na ścianach.

           3. Czy są wąskie suszarki bębnowe?

            Tak, na rynku występują wąskie suszarki, których głębokość wynosi do 46 cm. Są one nazywane suszarkami slim.

           4. Czym różni się suszarka od pralko-suszarki?

            Suszarka posiada funkcję suszenia prania. Z kolei pralko-suszarka posiada dwie funkcje prania i suszenia w jednym. W przypadku tej pierwszej konieczny jest zakup pralki i suszarki, a tym samym wygospodarowanie większej ilości miejsca. Z kolei pralko-suszarki zajmują mniej powierzchni, jednak w porównaniu do suszarek tradycyjnych mają mniejszą pojemność.

           Podsumowanie

           • Suszarka bębnowa umożliwia szybkie suszenie ubrań, dzięki czemu nie musisz wieszać prania na tradycyjnej suszarce.
           • Montaż na pralce umożliwia szybki załadunek ubrań z pralki do suszarki.
           • Występują na rynku slim suszarki zajmujące bardzo niewiele miejsca w pomieszczeniu lub łazience.
           • Suszarki do prania znajdują swoje zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym, zwłaszcza tym, w którym mieszka dużo osób lub gdzie są małe dzieci.
           • W trakcie zakupu suszarki sprawdź na najważniejsze parametry, do których zaliczamy: wielkość załadunku, klasę energetyczną, rodzaj suszarki bębnowej, rodzaj silnika, zużycie energii, jak również poziom hałasu.
           • Przy zakupie dobrej suszarki bębnowej koniecznie dopasuj pojemność prania do suszarki.
           • Wybrane suszarki mierzą wilgotność oraz wagę tkanin, po czym automatycznie dopasowują parametry do cyklu suszenia.
           • Do polecanych marek suszarek bębnowych zaliczamy: suszarki do prania Beko, Bosch, Whirlpool, Electrolux, Siemens, Samsung.
           • Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup, waha się od 1700 do 11000 zł w zależności od wybranego modelu.
           • Jeśli nadal szukasz suszarki bębnowej i nie wiesz, jaką wybrać, to sprawdzi ranking suszarek do prania 2024, w którym prezentujemy polecane suszarki bębnowe w konkurencyjnych cenach.
           Karolina Pisarska
           Przeczytaj poradniki:

           5 1 vote
           Oceń artykuł
           Subscribe
           Powiadom o
           guest
           0 komentarzy
           Inline Feedbacks
           View all comments
           Do góry