Jaki hydrofor wybrać? Ranking Kwiecień 2024

Planujesz zakup dobrego hydroforu, który jest wydajny, dostarcza wodę do kranu pod ciśnieniem, a przy tym jest w atrakcyjnej cenie? Rozmyślasz, który będzie najlepszy – z pompą samozasysającą czy głębinową? Poniżej podpowiadamy krok po kroku, jaki hydrofor do domu wybrać! Wskazujemy jak dopasować moc silnika, wydajność czy wysokość podnoszenia wody! Sprawdź najlepsze modele w naszym rankingu hydroforów na Kwiecień 2024!

Ranking hydroforów na Kwiecień 2024 – sprawdź i wybierz najlepszy!

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Polgar Hydrofor ze zbiornikiem 50l 1200 w 3500l/h aquacraft fgp1200jbd Producent: POLGAR Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 Hydrofor elektroniczny 5000/5e marki Gardena Producent: GARDENA Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 Hydrofor AQUACRAFT JGP12001CINOX, JGP12001CINOX Producent: AQUACRAFT Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Yato Hydrofor yt-85370 /bezpieczne zakupy/ 20 lat na rynku/ Producent: Yato Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 Dedra Hydrofor do wody ded8875 elektryczny (5902628887504) Producent: DEDRA Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Gardena hydrofor elektroniczny 3500/4 e classic gardena (1757) (4078500004527) Producent: GARDENA Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 STANLEY - POMPA WSPOMAGAJĄCA - 24 L - 900 W (8016287517737) Producent: Stanley Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 PARKSIDE® Hydrofor domowy PHWW 1000, 3500 l/h, 1000 W (4055334601863) Producent: PARKSIDE® Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
9 Parkside® hydrofor ogrodowy phww 1300 b1, 1300 w (4055334598811) Producent: PARKSIDE® Ocena eksperta: 9.2 / 10Najniższa cena online
10 Hydrofor inox auto 1200w marki Yato Producent: Yato Ocena eksperta: 9.1 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Zestawienie najlepszych zestawów hydroforowych przez eksperta

Jaki hydrofor do studni wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Zastanawiasz się, jaki hydrofor kupić do pompowania wody ze zbiornika? Poniżej wskazujemy, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu. Sprawdź jak dopasować najważniejsze parametry urządzenia, tak aby posłużyło na wiele lat, a przy tym było w dobrej cenie! Przeczytaj jak wybrać dobry hydrofor!

Zestaw hydroforowy z pompą samozasysającą czy głębinową?

W trakcie wyboru hydroforu spotkasz się najczęściej z dwoma zestawami do wyboru:

 • hydrofor z pompą samozasysającą,
 • hydrofor z pompą głębinową.

Zestaw hydroforowy z pompą samozasysającą składa się ze zbiornika oraz pompy, która przymocowana jest bezpośrednio do zbiornika hydroforowego. Tymczasem zestaw z pompą głębinową ma w swoim składzie duży zbiornik oraz pompę, którą montuje się bezpośrednio w zbiorniku wodnym – najczęściej w studni głębinowej, studni kręgowej lub w ujściu głębinowym. Wybór zestawu hydroforowego zależny jest od głębokości zbiornika. Hydrofor z samozasysającą pompą stosuje się przy ograniczonym budżecie na instalację wodociągową w domu, jak również wtedy, gdy lustro wody znajduje się wysoko – do 9 metrów pod ziemią.

Natomiast hydrofor z pompą głębinową stosuje się w przypadku, gdy zapotrzebowanie na wodę jest dużo większe. Ponadto poleca się te modele, gdy poziom wody w studni jest większy niż 7 m. Co więcej, lepiej wybierać te egzemplarze w przypadku, gdy tłoczenie wody odbywa się na dużych odległościach. Warto dodać, że zestawy hydroforowe z pompą głębinową charakteryzują się cichszą pracą oraz dłuższą żywotnością.

Rodzaj zestawu hydroforowegoPrzeznaczenie
z pompą samozasysającądo podlewania ogródków, do wykonania przydomowej sieci wodociągowej w domku letniskowym, do niedużych gospodarstw rolnych
z pompą głębinowądo domów jednorodzinnych, zasilania zakładów produkcyjnych, dużych gospodarstw rolnych

Jaka moc silnika w hydroforze będzie odpowiednia?

Pierwszym parametrem, na który warto zwrócić uwagę w trakcie zakupu dobrego hydroforu, jest jego moc silnika pompy. Warto dodać, że parametr ten ma bezpośredni wpływ na wydajność urządzenia oraz pracę pompy wody. Im większy hydrofor i większa wydajność, tym moc powinna być również większa. W trakcie wyboru spotkasz się z hydroforami, których moc wynosi od 600 do 2200 W. Dobór odpowiedniego modelu zależy od Twojego zapotrzebowania oraz częstotliwości pompowania wody. W przypadku gdy kupujesz hydrofor do pomieszczeń gospodarskich lub podlewania ogrodu, to wybieraj taki, którego moc wynosi do 1500 W. Z kolei, jeśli szukasz urządzenia do podłączenia instalacji wodnej w swoim domu jednorodzinnym, wtedy lepszym wyborem będą modele w zakresie od 1000 do 2200 W.

Jak dopasować wydajność w zestawie hydroforowym?

Kolejnym ważnym atrybutem jest wydajność hydroforu. Warto dodać, że parametr ten zależny jest od wysokości podnoszenia wody, o którym piszemy nieco poniżej. Mianowicie wraz ze wzrostem podnoszenia wody maleje wydajność pompy. Warto dodać, że wydajność pompy jest to parametr, który wskazuje, ile maksymalnie litrów wody jest w stanie przepompować hydrofor w trakcie jednej minuty. W sklepach spotkasz się z modelami hydroforów, u których maksymalna wydajność wynosi od 45 do 200 l/min. Dobór odpowiedniej wartości tego parametru zależy od zapotrzebowania na wodę domu lub gospodarstwa rolnego.

Maksymalna wysokość podnoszenia wody

Bardzo ważnym parametrem jest wysokość podnoszenia podawana w metrach lub stopach. Parametr ten wskazuje maksymalną wysokość, w jakiej hydrofor jest w stanie podnieść wodę w trakcie pracy. Warto dodać, że wraz ze wzrostem maksymalnej wysokości podnoszenia wody maleje wydajność hydroforu i na odwrót. Pamiętaj, że dobór wysokości zależny jest od zapotrzebowania.

Jak dobrać pojemność zbiornika hydroforowego?

Kolejnym krokiem jest dopasowanie pojemności zbiornika ciśnieniowego. Dobór odpowiedniej wielkości zależne jest od zapotrzebowania na wodę ze studni. Dostępne na rynku są hydrofory, których pojemność wynosi od 24 do 500 litrów. Jeśli szukasz hydroforu do podlewania roślinności w ogrodzie, to wystarczający będzie ten o pojemności do 50 l. Z kolei do domu jednorodzinnego należy dopasować urządzenia w zależności od ilości domowników. W związku z tym dla maksymalnie 3 osób najlepiej zdecydować się na zbiornik hydroforowy o pojemności 150 l. Tymczasem dla 4 lub 5 osób lepiej wybierać model, którego pojemność wynosi od 200 do 250 litrów. Te największe hydrofory, których pojemność jest większa niż 300 l, najlepiej sprawdzą się dla 6 lub więcej osób.

Pojemność zbiornika hydroforowegoIlość domowników
od 50 do 100 ldla 2 osób
od 150 do 200 lod 3 do 4 osób
powyżej 250 ldla 5 lub więcej osób

Hydrofor przeponowy czy ocynkowany – jaki rodzaj wybrać?

Obecnie w sprzedaży dostępne są dwa rodzaje zbiorników hydroforowych:

 • zbiornik przeponowy,
 • zbiornik ocynkowany.

Oba z wymienionych różnią się od siebie budową. Zbiorniki hydroforowe przeponowe we wnętrzu mają zamocowaną membranę (przeponę), która rozdziela zbiornik wody na dwie komory. W środku membrany magazynowana jest woda. Z kolei powietrze, które potrzebne jest do utrzymania prawidłowego ciśnienia wody, znajduje się pomiędzy zewnętrzną a wewnętrzną ścianą membrany. Warto dodać, że dużym plusem zainstalowania zbiornika przeponowego jest cichy tryb pracy, mobilność urządzenia, niewielkie ryzyko korozji, woda nie ma bezpośredniego kontaktu ze ściankami hydroforu. Zbiorniki te wymagają kontrolowania ciśnienia w zbiorniku, a tym samym regularnego dopompowywania powietrza, co z kolei jest minusem tego rozwiązania.

Tymczasem w egzemplarzach ocynkowanych we wnętrzu zbiornika nie występuje membrana. Dzięki czemu ścianki hydroforu mają bezpośredni kontakt z wodą. Ich zaletą jest większa pojemność. Warto dodać, że modele te posiadają komorę sprzężonego powietrza oraz komorę na wodę. Porównując oba rozwiązania, lepszym wyborem będzie zakup zbiornika hydroforowego przeponowego. Tutaj woda użytkowa nie ma bezpośredniego kontaktu ze ściankami, dzięki czemu zbiornik nie jest narażony na korozję.

230 V czy 400 V – jakie zasilanie będzie wystarczające w zestawie hydroforowym?

Ostatnim parametrem technicznym w trakcie doboru hydroforu do pompowania jest rodzaj zasilania. Możesz zdecydować się na hydrofor zasilany pod napięciem 230 V (jednofazowy), jak również ten zasilany pod napięciem 400 V. Wybór konkretnego modelu zależny jest od mocy zastosowanej pompy oraz zapotrzebowania wody w gospodarstwie. Oczywiście najwygodniejszym rozwiązaniem będzie zakup hydroforu pod napięciem 230 V, wtedy wystarczy uruchomić go poprzez kabel podpięty do typowego gniazda. Z kolei modele 400 V wymagają gniazda siłowego.

Dobry hydrofor do pompowania wody – ile kosztuje?

W trakcie wykonywania instalacji przydomowego wodociągu ze studni, w trakcie zakupu zestawu hydroforowego, spotkasz się z modelami, których cena wynosi od 400 do 10000 zł. Z reguły dobry hydrofor kupisz już w przedziale od 1500 do 3000 zł. Oczywiście cena zależna jest od pojemności hydroforu, rodzaju pompy, rodzaju zbiornika, jak również od wydajności.

Zestaw hydroforowyZakres cenowy
z pompą samozasysającąod 400 do 10000 zł
z pompą głębinowąod 900 do 7000 zł

Z jakiej firmy zakupić hydrofor?

W trakcie wyboru najlepszego hydroforu wybieraj taki, który wyposażony jest w pompę od sprawdzonego i polecanego producenta. W tym przypadku do jednych z najlepszych marek można zaliczyć:

 • ESPA,
 • Omnigena,
 • Hydro-Vacuum,
 • Pedrollo.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Ile kosztuje dobry hydrofor do studni?

  Kwota za hydrofor waha się od 400 do 10000 zł. Dobre modele można już kupić w przedziale od 1500 do 3000 zł. Warto mieć na uwadze, że cena zależna jest od najważniejszych parametrów, takich jak pojemność zbiornika, moc silnika pompy, rodzaj pompy, rodzaj zbiornika czy wydajność hydroforu.

 2. Na co zwrócić uwagę przy zakupie zbiornika hydroforowego?

  W trakcie zakupu najlepszego hydroforu warto zwrócić uwagę na specyfikację wybranego modelu. Do jednych z najważniejszych parametrów można zaliczyć: rodzaj hydroforu, rodzaj pompy, pojemność zbiornika, wydajność urządzenia, moc, jak również na rodzaj zasilania.

 3. Czym jest hydrofor?

  Hydrofor często jest to zestaw składający się z pompy, elementów montażowych, programatora oraz zbiornika hydroforowego. Hydrofor odpowiada za utrzymanie określonego poziomu wody użytkowej. Mianowicie pompuje on wodę do zbiornika najczęściej ze zbiornika, np. studni. Stosuje się go, gdy jedynym źródłem wody jest pobliska studnia głębinowa lub kręgowa.

Podsumowanie

 • Zbiorniki hydroforowe mają w większości przypadków kształt cylindryczny. Co więcej, możesz spotkać się z modelami z orientacją pionową lub poziomą.
 • Najczęściej włączanie oraz wyłączanie pompy jest sterowane przez specjalny programator, w którym ustawia się odpowiednie ciśnienie wody w układzie. Pompa, po obniżeniu poziomu wody, włącza się, po czym pompuje wodę do ustawionego wcześniej ciśnienia. Kiedy osiągnie ono określoną wartość, wtedy pompa się wyłącza i cykl się powtarza.
 • W trakcie zakupu warto zwrócić uwagę na takie parametry jak: rodzaj pompy i zbiornika hydroforowego, moc silnika, wydajność pompy, jak również pojemność zbiornika.
 • Do jednych z polecanych marek zaliczamy: Pedrollo, ESPA, Hydro-Vacuum oraz Omnigena.
 • Cena za hydrofor waha się od 400 do 10000 zł.
Karolina Pisarska
0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry