Ranking najlepszych zamrażarek - Czerwiec 2024

Przepatrujesz internet za dobrą zamrażarką, jednak nie wiesz, jaką wybrać, aby z jednej strony była pojemna, prosta w czyszczeniu, a przy tym małoawaryjna? Zastanawiasz się, jaką kupić – zamrażarkę szufladową czy skrzyniową? Z funkcją No Frost czy bez tej opcji? Zobacz, porównaj i wybierz najlepszy model z naszego rankingu zamrażarek na Czerwiec 2024 roku! Specjalnie dla Ciebie zestawiamy najlepsze urządzenia, które porównuje i ocenia nasz ekspert z MójRanking.pl! Co więcej, w poradniku zakupowym podpowiadamy jak dopasować pojemność, rodzaj urządzenia czy klasę energetyczną! Sprawdź, jaką zamrażarkę wybrać w 2024 roku, tak aby skutecznie mroziła, zużywała niedużo energii elektrycznej, a przy tym była tania w zakupie!

Ranking zamrażarek na Czerwiec 2024 roku – sprawdź i wybierz najlepszą!

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Zamrażarka WHIRLPOOL UW8F2YWBIF, kolor biały Producent: Whirlpool Ocena eksperta: 10 / 10 Klasa energetyczna: A++ 
Pojemność: 260 l
Zdolność zamrażania: 22.5 kg/24h
Najniższa cena online
2 Zamrażarka BOSCH GSN51AWDV (4242005186853) Producent: Bosch Ocena eksperta: 9.9 / 10 Szerokość: 70 cm
Klasa energetyczna: A+++ 
Pojemność: 289 l
Najniższa cena online
3 Zamrażarka f4141pw marki Gorenje Producent: Gorenje Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Zamrażarka skrzyniowa z płaską przeszkloną szybą poj. 394 l | FORGAST FG08500 Producent: Forgast Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 CANDY CUHS 38FW (8059019065151) Producent: Candy Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Zamrażarka WHIRLPOOL WH1410 E2 2 (8003437168178) Producent: Whirlpool Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 Zamrażarka Beko CF100WN (8690842398018) Producent: BEKO Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Mpm 80-zs-33/n Producent: MPM Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
9 Rm gastro Multifunkcyjne urządzenie 15xgn 1/1 lub 19x600x400 mm infinity 1511 (00024007) Producent: RM GASTRO Ocena eksperta: 9.2 / 10Najniższa cena online
10 Zamrażarka skrzyniowa Amica FS196.3 Producent: Amica Ocena eksperta: 9.1 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Porównanie najlepszych zamrażarek przez MójRanking.pl

Jaką zamrażarkę kupić? Na co zwrócić uwagę?

Chcesz kupić dobrą zamrażarkę, jednak nie wiesz, jak dopasować najważniejsze parametry, tak aby urządzenie posłużyło na wiele lat? Dla ułatwienia Twojego wyboru, poniżej w 6 krokach podpowiadamy jak kupić najlepszą zamrażarkę do swojego domu. Objaśniamy, jaką wybrać – szufladową czy skrzyniową? Z klasą energetyczną C, D czy E? Wskazujemy, w jaki sposób dopasować pojemność tego urządzenia AGD! Przeczytaj jak wybrać dobrą zamrażarkę! Sprawdźmy!

Zamrażarka skrzyniowa czy szufladowa – jaką wybrać?

Decydując się na zakup najlepszej zamrażarki do swojego domu, w pierwszej kolejności przemyśl, jaki rodzaj urządzenia chcesz nabyć. Do wyboru masz zamrażarki:

 • szufladowe,
 • skrzyniowe.

Zamrażarka szufladowa z wyglądu przypomina lodówkę. Jest to urządzenie pionowe, gdzie wewnątrz zamrażarki znajdują się szuflady, w których przechowujesz żywność. Z kolei zamrażarka skrzyniowa, ma podłużny kształt z drzwiczkami zlokalizowanymi u góry. Warto dodać, że nie posiada szuflad, tym samym komora główna pomieści znacznie więcej pożywienia. Jednak jaki typ zamrażarki wybrać?

Jeśli zależy Ci na urządzeniu do mrożenia produktów, takich jak duże kawałki mięsa, a przy tym posiadasz wystarczającą ilość miejsca w domu, to zdecyduj się na pojemną zamrażarkę skrzyniową. Z kolei modele szufladowe to propozycja dla osób, które nie mają w swoim domu lub mieszkaniu zbyt dużo miejsca. Poza tym zamrażarka szufladowa doskonale sprawdzi się do mrożenia żywności sypkich oraz tych o niedużym rozmiarze.

Jaki rodzaj zamrażarki wybrać – wolnostojącą czy do zabudowy?

Na rynku spotkasz się z zamrażarkami wolnostojącymi oraz do zabudowy. Modele wolnostojące są dedykowane szczególnie dla osób, które poszukują pojemnej zamrażarki, np. skrzyniowej. Z kolei zamrażarki do zabudowy świetnie sprawdzą się dla osób, które cenią estetykę wnętrza. Te egzemplarze montuje się w zabudowie kuchennej, dzięki czemu nie są one widoczne na pierwszy rzut oka. Wybór konkretnego rodzaju zależny jest od Twoich preferencji oraz budżetu, jaki możesz przeznaczyć. Miej na uwadze, że wybór zamrażarki do zabudowy bardzo często wiąże się ze znacznie większym kosztem zakupu oraz montażu urządzenia!

Jak dopasować pojemność zamrażarki?

W kolejnym kroku dopasuj pojemność zamrażarki, która podawana jest w litrach. Im większa pojemność wnętrza zamrażarki, tym więcej zamrozisz żywności. Wśród wszystkich dostępnych zamrażarek na rynku spotkasz się z urządzeniami o pojemności od 30 do 460 l. Jednak na jaką się zdecydować? Oczywiście dobór zależny jest od zapotrzebowania domowników. W sytuacji, gdy chcesz kupić zamrażarkę, z której będą korzystać maksymalnie 2 osoby, wtedy wystarczająca będzie taka o pojemności do 180 litrów.

Z kolei nieco większe modele o pojemności od 190 do 360 litrów, to idealna propozycja dla od 3 do 4 osób. Tymczasem zamrażarki o dużej pojemności powyżej 370 litrów, to urządzenia dedykowane szczególnie dla dużej rodziny, w której liczba domowników wynosi 5 lub więcej.

Pojemność zamrażarkiDedykowana ilość domowników
do 180 litrówdla maksymalnie 2 osób
od 190 do 360 litrówod 3 do 4 osób
powyżej 370 litrów5 lub więcej osób

Klasa energetyczna C, D czy E – jaka jest najlepsza w zamrażarce?

W trakcie zakupu zamrażarki zwróć również uwagę na klasę energetyczną urządzenia. Miej na uwadze, że im lepsza klasa energetyczna, tym urządzenie zużywa mniej prądu. Co za tym idzie? Znacznie oszczędzisz na zużyciu energii, tym samym na rachunkach za prąd. Wybierając zamrażarkę, spotkasz się z modelami z klasą energetyczną C, D, E oraz F. Warto dodać, że każda z liter posiada swój własny kolor.

Tym samym dla zamrażarek klasa C informuje o najbardziej energooszczędnych urządzeniach, z kolei klasa F o tych najmniej wydajnych. Jednak na jaką się zdecydować? Poleca się wybierać zamrażarki z klasą energetyczną C lub D. Mimo że kosztują one nieco drożej, to oszczędzasz na użytkowaniu. Dzięki temu zakup tego sprzętu AGD wraca się już po niedługim czasie regularnego użytkowania.

Zamrażarka bezszronowa No Frost czy bez tej funkcji – jaką kupić?

Szukając zamrażarki, spotkasz się z modelami z funkcją No Frost, jak również z urządzeniami, które nie są wyposażone w to udogodnienie. Technologia NoFrost uniemożliwia odkładanie się szronu wewnątrz zamrażarki, dzięki czemu nie musisz jej regularnie rozmrażać. Wszystko dzięki inteligentnej cyrkulacji powietrza oraz ciągłej kontroli wilgotności. Jedyną wadą zamrażarek z systemem No Frost jest ich nieco większa cena.

Jednak warto dopłacić do zakupu, zwłaszcza jeśli cenisz sobie komfort użytkowania. Ta technologia nie wymaga regularnego rozmrażania urządzenia, co z kolei nie wymusza na Tobie zagospodarowania czasu, jaki musiałbyś przeznaczyć na odmrażanie i czyszczenie zamrażarki – co trwa zazwyczaj od 5 do 15 godzin! Reasumując, warto zdecydować się na zakup zamrażarki, która wyposażona jest w funkcję No Frost.

Jaka klasa zamrażarki będzie najlepsza?

Następnym ważnym parametrem jest klasa zamrażarki. Podawana jest ona w formie gwiazdek i informuje ona o temperaturze mrożenia, jaką jest w stanie wytworzyć urządzenie. Miej na uwadze, że im mniejsza temperatura we wnętrzu zamrażarki, tym możesz dłużej przechowywać pożywienie. Warto dodać, że każda gwiazdka (*) równa się -6°C. Obecnie do wyboru masz zamrażarki z klasą od jednej (*) do czterech (****) gwiazdek. Na jaką się zdecydować? Najlepiej kupić zamrażarkę, która posiada przynajmniej klasę z trzema gwiazdkami (***), dzięki czemu urządzenie posiada zdolność zamrażania w maksymalnie -18°C.

Klasa zamrażarkiMinimalna temperaturaMaksymalny czas przechowywania żywności
0do 2 dni
*-61 tydzień
**-121 miesiąc
***-183 miesiące
****-24do roku

Na jakie dodatkowe udogodnienia się zdecydować?

Każda funkcjonalna zamrażarka powinna być wyposażona w dodatkowe funkcje oraz technologie. Do jednych z przydatnych rozwiązań można zaliczyć oświetlenie LED. Oprócz tego bardzo przydatna jest funkcja szybkiego zamrażania, która natychmiast generuje zimne powietrze w celu błyskawicznego zamrożenia dużej ilości, nowo dodanej żywności. Innymi pomocnymi udogodnieniami są:

 • tryb cichej pracy,
 • kostkarka do lodu,
 • możliwość zmiany otwierania się drzwi,
 • regulacja temperatury przez wbudowany panel sterowania,
 • technologia No Frost,
 • ciągła kontrola temperatury do zapewnienia optymalnych warunków do przechowywania żywności,
 • regulowane nóżki,
 • wiele szuflad,
 • kosz w zestawie.

Dobra zamrażarka do mrożonek – ile kosztuje?

Cena za tanie zamrażarki wynosi już od 500 zł, z kolei droższe zamrażarki mogą kosztować nawet 11000 zł. Pamiętaj, że kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup urządzenia, zależna jest od:

 • klasy energetycznej,
 • pojemności,
 • rodzaju zamrażarki,
 • klasy zamrażarki,
 • zastosowanych funkcji,
 • dodatków w zestawie,
 • marki,
 • serii produktu.

Warto również porównać cenę w zależności od typu urządzenia z tej kategorii sprzętów AGD. W przypadku zamrażarek skrzyniowych cena waha się od 730 do 3000 zł. Tymczasem dla modeli szufladowych zakres cenowy wynosi od 500 do 11000 zł.

Rodzaj zamrażarkiZakres cenowy
skrzyniowaod 730 do 3000 zł
szufladowaod 500 do 11000 zł

Whirlpool, Bosch, Beko czy Amica – z jakiej marki wybrać urządzenie?

Do jednych z najlepszych zamrażarek na rynku można zaliczyć te marki Whirlpool. W ofercie producenta znajdziesz modele szufladowe, jak i skrzyniowe, które wyposażone są w wiele udogodnień. Warto dodać, że zamrażarki Whirlpool wyróżniają się świetnym wykonaniem, funkcjonalnością, są wydajne, a przy tym w całkiem dobrej cenie. Inną polecaną marką są zamrażarki Samsung. W tym przypadku znajdziesz urządzenia nie tylko z wieloma funkcjami, ale ze świetnym designem. Z kolei do budżetowych modeli, które polecane są przez wielu użytkowników, można zaliczyć zamrażarki Amica. Do innych bardzo dobrych producentów, którzy oferują wysokiej jakości zamrażarki, zaliczamy:

 • Electrolux,
 • Bosch,
 • Beko,
 • Hisense,
 • Siemens.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Jaka zamrażarka jest energooszczędna?

  Energooszczędność zamrażarki jest prezentowana w postaci klas energetycznych. Jest to skala, która prezentuje litery poukładane alfabetycznie oraz kolory. W przypadku zamrażarek spotkasz się z urządzeniami z klasą C, D, E lub F. Przy czym najbardziej energooszczędne są zamrażarki z klasą C i co najwyżej D.

 2. Na co zwrócić uwagę wybierając dobrą zamrażarkę?

  W trakcie zakupu dobrej zamrażarki warto zwrócić uwagę na pojemność jej wnętrza i dopasować do własnych oczekiwań. Co więcej, przemyśl, jaki model będzie dla Ciebie najlepszy – zamrażarka szufladowa czy skrzyniowa? Na dodatek sprawdź również takie parametry jak: klasa energetyczna, klasa zamrażarki, obecność systemu NoFrost, jak również na dodatkowe funkcje oraz wyposażenie w zestawie.

 3. Jakie zamrażarki są lepsze – skrzyniowe czy szufladowe?

  Modele skrzyniowe zaliczane są do najpojemniejszych zamrażarek na rynku. Dzięki dużej komorze są w stanie przechowywać nawet pokaźne kawałki mięsa i innych produktów spożywczych. Ich minusem jest duże zagospodarowanie powierzchni w pomieszczeniu. Z kolei zamrażarki szufladowe to sprzęt, który nie zajmuje zbyt dużo miejsca. W środku posiada szuflady, w których wygodnie przechowasz różnego typu żywność. Wybór konkretnej zależny jest od Twoich własnych oczekiwań oraz powierzchni, jaką dysponujesz w swoim domu.

Podsumowanie

 • Wśród wszystkich urządzeń na rynku spotkasz się z wolnostojącymi zamrażarkami, jak również tymi do zabudowy.
 • Podczas zakupu koniecznie sprawdź specyfikacje produktu. Do najważniejszych parametrów można zaliczyć, rodzaj zamrażarki, markę, pojemność, klasę energetyczną, klasę zamrażarki, zastosowane funkcje.
 • Dobrymi urządzeniami są zamrażarki Electrolux, Whirlpool, Amica, Samsung, jak również zamrażarka firmy Beko.
 • Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup urządzenia, waha się od 500 do 11000 zł. Najdroższe są zamrażarki szufladowe do zabudowy.
 • Przydatną funkcją jest No Frost, która zapobiega przed gromadzeniem się szronu na powierzchni zamrażarki. Tym samym nie musisz ręcznie rozmrażać urządzenia.
 • Wybrane modele wyposażone są w funkcję, która umożliwia szybkie zamrożenie produktów – zwłaszcza tych nowo dodanych.
 • Najlepiej zdecydować się na zamrażarkę z klasą w postaci trzech gwiazdek (***), która umożliwia przechowywanie żywności przez 3 miesiące.
 • Wciąż dumasz nad najlepszą zamrażarką do swojego domu? Zobacz nasz ranking najlepszych zamrażarek na Czerwiec 2024 roku, w którym znajdziesz modele polecane przez zadowolonych użytkowników oraz ekspertów.
Karolina Pisarska
Przeczytaj poradniki:

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry