Ranking odkurzaczy piorących - Kwiecień 2024

Masz zamiar kupić odkurzacz piorący, jednak nie wiesz jakie urządzenie wybrać, tak aby było funkcjonalne, a przy tym w konkurencyjnej cenie? Namyślasz się, jakie urządzenie wybrać – Karcher, Thomas czy Bosch? Z mocą silnika 1400 czy 2000 W? Zobacz najnowszy ranking odkurzaczy piorących na Kwiecień 2024 roku! Razem z ekspertem z MójRanking.pl opisujemy polecane produkty, prezentując ich wady i zalety. Co więcej, w artykule podpowiadamy jaki odkurzacz piorący wybrać w 2024 roku. Sprawdźmy!

Ranking odkurzaczy piorących wg popularności na Kwiecień 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Odkurzacz piorący THOMAS Aqua+ Pet & Family Plus Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Odkurzacz piorący KARCHER SE 5.100 1.081-200.0 Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Odkurzacz piorący THOMAS Twin AquaWash Pet Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Odkurzacz piorący KARCHER SE 4002 1.081-140.0 Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Odkurzacz piorący THOMAS Aqua+ Allergy & Family Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Odkurzacz piorący BOSCH BWD421PRO Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
7 Odkurzacz piorący MPM MOD-22 Vira Ocena eksperta: 9.4 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
8 Odkurzacz piorący BOSCH BWD41740 Ocena eksperta: 9.3 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Zestawienie najlepszych odkurzaczy piorących przez eksperta

Miejsce 1
Odkurzacz piorący THOMAS Aqua+ Pet & Family Plus NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Odkurzacz piorący THOMAS Aqua+ Pet & Family Plus


Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajmuje odkurzacz piorący Thomas Aqua+ Pet & Family Plus o mocy 1700 W. Urządzenie oddaje do dyspozycji zaawansowaną filtrację wodną, dzięki czemu skutecznie zbiera sierść, brud, bakterie, roztocza i okruszki do zbiornika na wodę o pojemności 6 l, a przy tym odświeża powietrze wydostające się bezpośrednio z odkurzacza. Na dodatek producent wyposażył ten model w niezawodny silnik z technologią BYPASS. Poza tym urządzenie wykorzystuje dwa oddzielne obiegi powietrza, co przekłada się na znacznie większą moc. Dodajmy, że jest to odkurzacz piorący, który doskonale sprawdzi się do prania dywanów oraz tapicerek. Co więcej, wyposażony został w wiele akcesoriów, które umożliwiają sprzątanie na sucho, jak i mokro. W zestawie znajdziesz m.in. dyszę do tapicerek, szczelinówkę, szczotkę dedykowaną do włosia zwierząt. Warto wspomnieć, że odkurzacz piorący Thomas Aqua+ Pet & Family Plus wyposażony został w kółka Easy Drive 360, dzięki czemu odkurzanie jest jeszcze bardziej wygodne i szybsze. Zasięg pracy w tym modelu wynosi aż 11 metrów. Co więcej, odkurzacz wyposażony został w zbiornik na detergent o pojemności 1,8 l. Przydatnym udogodnieniem jest również regulacja mocy ssania.
Zalety:
 • filtracja wodna
 • technologia BYPASS
 • regulacja mocy ssania
 • duży pojemnik na wodę
 • wiele akcesoriów w zestawie
Wady:
 • brak
  Miejsce 2
  Odkurzacz piorący KARCHER SE 5.100 1.081-200.0 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Odkurzacz piorący KARCHER SE 5.100 1.081-200.0


  Kolejne miejsce w naszym rankingu najlepszych odkurzaczy piorących zajmuje Karcher SE 5.100 1.081-200.0. Urządzenie wyposażone zostało w silnik o mocy 1400 W, który zapewnia wysoką moc ssania. Dodajmy, że zasięg pracy w tym odkurzaczu wynosi 7 metrów. Karcher SE 5.100 1.081-200.0 to doskonały sprzęt, który sprawdzi się do sprzątania domu, biura, jak również tapicerek w samochodzie. Wyposażony został w dwa zbiorniki o pojemności 4 l – jeden na brudną, z kolei drugi na czystą wodę. Warto wspomnieć, że posiada płaski filtr falisty, który uzupełniony został o wskaźnik wypełnienia. W wyposażeniu znajduje się wiele elementów, które pozwalają czyścić miękkie, jak i twarde podłogi. Znajdziesz m.in. wąż spryskująco-odsysający o długości 2 m, dwie rury do ekstrakcji, dyszę spryskująco-odsysającą z nasadką do podłóg twardych, ssawkę do tapicerek, jak również ssawkę szczelinówkę. Warto podkreślić, że prezentowany model doskonale sprawdzi się dla alergików, jak również posiadaczy zwierząt. W zestawie znajduje się butelka z detergentem antyalergicznym RM512. Poziom hałasu w tym modelu wynosi 77 dB. Odkurzacz Karcher SE 5.100 1.081-200.0 oddaje do dyspozycji funkcję prania dywanów, wykładzin oraz tapicerek.
  Zalety:
  • dwa zbiorniki 4-litrowe
  • bogate wyposażenie w zestawie
  • butelka ze środkiem antyalergicznym RM512
  • sprawdzi się do domu, biura i do czyszczenia samochodu
  Wady:
  • brak turboszczotki
  • cena mogłaby być nieco niższa
   Miejsce 3
   Odkurzacz piorący THOMAS Twin AquaWash Pet NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Odkurzacz piorący THOMAS Twin AquaWash Pet


   Ranking najpopularniejszych odkurzaczy piorących zawiera również Thomas Aqua Wash Pet Twin. Jest to urządzenie o mocy 1600 W wyposażone w filtr wylotowy. Dodajmy, że odkurzacz poradzi sobie z różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Zapewnia dokładne mycie oraz odkurzanie. Wyposażony został w dwa pojemniki. Jeden o pojemności 6 l, który przystosowany został do zbierania kurzu. Z kolei drugi o pojemności 1,8 l zaprojektowany z myślą o roztworze wody z detergentem, który służy do mycia tapicerek, dywanów i podłóg. Warto wspomnieć, że Thomas Twin AquaWash Pet doskonale sprawdzi się w domu ze zwierzętami. Poza tym jego zasięg wynosi 11 metrów, dzięki temu jest to idealny odkurzacz piorący do dużych powierzchni. Warto również wspomnieć o funkcjach, które oddaje do dyspozycji użytkownika. Pierwszą jest przystosowanie do zbierania suchych zabrudzeń, jak również tych mokrych. Oprócz tego producent wyposażył ten model w filtr wodny HEPA AQUA +, który wyróżnia się dużym stopniem wychwytywania wszelkiego rodzaju pyłów oraz zanieczyszczeń. Dodajmy, że odkurzacz piorący posiada elektroniczną regulację mocy, dzięki której ustawisz siłę odkurzania, jak również poziom mycia. W wyposażeniu znajduje się turboszczotka, dysza do tapicerki, szczotka do sierści zwierząt, wąż ssący, jak również dysza szczelinówka.
   Zalety:
   • zasięg pracy 11 m
   • filtr wodny HEPA AQUA +
   • dwa zbiorniki w zestawie
   • wiele szczotek w zestawie
   • szczotka przystosowana do zbierania włosia
   Wady:
   • waga mogłaby być nieco niższa
    Miejsce 4
    Odkurzacz piorący KARCHER SE 4002 1.081-140.0 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Odkurzacz piorący KARCHER SE 4002 1.081-140.0


    Odkurzacz piorący Kärcher SE 4002 1.081-140.0 to następny polecany model w naszym zestawieniu. Urządzenie o mocy 1400 W doskonale sprawdzi się jako odkurzacz do prania dywanów, tapicerek czy podłóg. Wyposażony został w wąż spryskująco-odsysający uzupełniony o wygodną, ergonomiczną rączkę. Warto wspomnieć, że ten kompaktowy odkurzacz piorący Karcher wyróżnia się dużą mocą ssania, co przekłada się na wydajność w trakcie czyszczenia. Model ten posiada bogate wyposażenie. Producent wyposażył go w ssawkę spryskująco-odsysającą, rurę do ekstrakcji, uchwyt 3w1, hak na przewód, jak również w zdejmowany pojemnik. Warto wspomnieć, że urządzenie ma pojemny zbiornik o pojemności 4 l, który uzupełniony został o system umożliwiający jego wygodne opróżnianie. Dodajmy, że odkurzacz piorący Kärcher SE 4002 1.081-140.0 został przystosowany do różnego rodzaju powierzchni – tych twardych, jak i mokrych. Możesz odkurzać z jego wykorzystaniem na mokro, jak i na sucho. Na dodatek wyróżnia go niski poziom hałasu, jak również całkiem duży zasięg pracy 9 m. Dodatkowo urządzenie posiada zbiornik na detergent, 2-metrowy wąż spryskująco-odsysający, nasadkę do podłóg twardych, uniwersalną ssawkę, szczelinówkę, jak również ssawkę do tapicerek. Na zakończenie dodajmy, że świetnie sprawdzi się jako odkurzacz piorący do tapicerek samochodowych.
    Zalety:
    • zbiornik na ciecz 4 l
    • bogate wyposażenie
    • uchwyt do przenoszenia
    • ergonomiczna konstrukcja
    Wady:
    • brak regulacji mocy ssania
    • brak turboszczotki w zestawie
     Miejsce 5
     Odkurzacz piorący THOMAS Aqua+ Allergy & Family NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Odkurzacz piorący THOMAS Aqua+ Allergy & Family


     Ranking TOP odkurzaczy piorących zawiera również Thomas Aqua+ Allergy & Family w genialnym, różowym kolorze. Jest to wielofunkcyjne urządzenie, które nie tylko odkurza na sucho, ale również pierze. Został skonstruowany z myślą o osobach z alergią oraz tych, którym zależy na nieskazitelnej czystości. Urządzenie o mocy 1700 W generuje wysoką siłę ssania, co z kolei przekłada się na dokładność w trakcie czyszczenia paneli, płytek, dywanów czy wykładzin. W zestawie producent dodał wiele akcesoriów, które usprawniają pracę z urządzeniem. Do jednych z przydatnych dodatków można zaliczyć ssawkę do parkietu, szczotkę Aqua Stealth, ssawkę do tapicerek, ssawkę szczelinową, szczotkę do mebli, jak również szczotkę dywanowo-podłogową. Poza tym urządzenie posiada w swojej budowie dwa zbiorniki o pojemności 1,8 l – jedne na brudną wodę, z kolei drugi na roztwór z detergentem. Warto podkreślić, że ten model uzupełniony został o filtrację wodną, dzięki czemu skutecznie zbiera wszelkie zabrudzenia z podłogi, a przy tym odświeża powietrze. Poza tym w zestawie znajduje się koncentrat do prania PRO-TEX. Przydatnym elementem są kółka skrętne Easy Drive 360, które odpowiadają za sprawne przemieszczanie się odkurzacza piorącego Thomas Aqua+ Allergy & Family. Na zakończenie dodajmy, że produkt posiada duży zasięg pracy 11 metrów, tym samym doskonale sprawdzi się również do tych dużych budynków. Poziom hałasu w tym modelu wynosi zaledwie 72 dB.
     Zalety:
     • moc 1700 W
     • filtracja wodna
     • filtr antyalergiczny
     • zwijacz przewodu
     • poziom hałasu 72 dB
     • regulacja mocy ssania
     • kółka skrętne Easy Drive 360
     • wiele akcesoriów w zestawie
     Wady:
     • cena mogłaby być nieco niższa
     • mała pojemność zbiornika na brudną wodę
      Miejsce 6
      Odkurzacz piorący BOSCH BWD421PRO NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Odkurzacz piorący BOSCH BWD421PRO


      Jeśli nadal zastanawiasz się jaki odkurzacz piorący warto wybrać, to zobacz Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO! Jest to urządzenie, które wyróżnia się dużą mocą, a przy tym ma całkiem konkurencyjną cenę. Odkurzacz skutecznie myje oraz odkurza różnego rodzaju powierzchnie – te twarde, jak i miękkie. Warto wspomnieć, że moc silnika w tym modelu wynosi aż 2100 W, co przekłada się na wysoką siłę ssania. Co więcej, zasięg pracy w tym urządzeniu wynosi 12 metrów, dzięki czemu sprawdzi się do dużych budynków. W zestawie znajdują się przeróżne akcesoria, które umożliwiają sprzątanie na mokro, jak i sucho. Do jednych z nich można zaliczyć turboszczotkę, dyszę do tapicerek, szczelinówkę, jak również ssawkę przystosowaną do czyszczenia na mokro dywanów, wykładzin, jak i podłóg twardych. Kolejnym udogodnieniem jest poręczny schowek na wszystkie dodatki, jak również duży pojemnik na wodę 5 litrów. Co więcej, producent uzupełnił odkurzacz piorący Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO w filtr HEPA, który skutecznie wyłapuje pył, drobnoustroje, roztocza oraz inne zanieczyszczenia. Poziom hałasu w tym modelu wynosi 85 dB. Na zakończenie dodajmy, że urządzenie oddaje do dyspozycji regulację mocy ssania, jak również zwijacz przewodu.
      Zalety:
      • moc 2100 W
      • zasięg 12 metrów
      • zwijacz przewodu
      • turboszczotka w zestawie
      • 5-litrowy zbiornik na ciecz
      • wiele akcesoriów w komplecie
      Wady:
      • nieco wysoki poziom hałasu
      • zbiornik na brudną wodę 2,5 l
       Miejsce 7
       Odkurzacz piorący MPM MOD-22 Vira NAJNIŻSZA CENA ONLINE
       PORÓWNAJ NA CENEO

       Odkurzacz piorący MPM MOD-22 Vira


       Porównanie topowych odkurzaczy piorących byłoby niepełne bez MPM MOD-22 Vira. Na wstępie podkreślmy, że jest to funkcjonalne urządzenie w bardzo przystępnej cenie. Na dodatek ma wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników. Odkurzacz piorący MPM MOD-22 Vira wyróżnia się dużą mocą, która wynosi aż 2400 W. Dzięki temu z niezwykłą precyzją zbiera wszelkie nieczystości oraz ciecz znajdującą się na podłodze. Dodajmy, że urządzenie zostało przystosowane do pracy na sucho, jak i mokro. Tym samym z jego wykorzystaniem możesz wygodnie prać dywany, chodniki, tapicerki, jak również myć twarde podłogi. Świetnym udogodnieniem jest 4-stopniowy system filtrowania. Prezentowany model uzupełniony został w pojemny, 10-litrowy zbiornik na brudną wodę, jak również zbiornik na detergent o pojemności 4,5 l. Zasięg pracy wynosi 9,5 metra, dzięki czemu możesz komfortowo sprzątać dom o dużej powierzchni. Dodajmy, że w zestawie z odkurzaczem piorącym znajdują się wymienne ssawki, m.in. duża i mała ssawka piorąca, turboszczotka, szczelinówka. Poziom hałasu w odkurzaczu piorącym MPM MOD-22 Vira wynosi 81 dB.
       Zalety:
       • zasięg pracy 9,5 m
       • konkurencyjna cena
       • regulacja mocy ssania
       • zbiornik na detergent 4,5 l
       • wiele akcesoriów w zestawie
       • duży pojemnik na brudną wodę
       • wysoka moc odkurzacza 2400 W
       Wady:
       • nieco duży rozmiar
       • nieco duża waga odkurzacza
        Miejsce 8
        Odkurzacz piorący BOSCH BWD41740 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
        PORÓWNAJ NA CENEO

        Odkurzacz piorący BOSCH BWD41740


        Ranking najczęściej wybieranych odkurzaczy piorących zawiera model Bosch AquaWash&Clean BWD41740 o mocy 1700 W. Urządzenie zostało przystosowane do odkurzania, jak również mycia podłóg, dywanów czy tapicerek. W zestawie znajduje się m.in. turboszczotka, rura teleskopowa z blokadą, wyjmowany zbiornik na kurz, ssawka do tapicerek, szczelinówka, szczotka do mebli, szczotka piorąca, jak również uniwersalna końcówka z separatorem drobnych przedmiotów. Na dodatek producent uzupełnił ten model o środek czyszczący do wykładzin i dywanów. Dodajmy, że poziom hałasu w tym odkurzaczu piorącym wynosi 85 dB. Zasięg pracy to 9 metrów. Warto również wspomnieć, że Bosch AquaWash&Clean BWD41740 w swojej konstrukcji posiada zbiornik na brudną wodę o pojemności 3,5 l, jak również zbiornik na czystą wodę o pojemności 5 litrów. Urządzenie zostało uzupełnione o filtr zmywalny, wąż ssący, jak również 4 worki na kurz.
        Zalety:
        • moc urządzenia 1700 W
        • zbiornik na czystą wodę 5 l
        • wiele akcesoriów w zestawie
        • środek piorący do dywanów i wykładzin
        • szczotka z separatorem do drobnych przedmiotów
        Wady:
        • poziom hałasu 85 dB
        • brak regulacji mocy ssania
        • zbiornik na brudną wodę 3,5 l

         Jaki odkurzacz piorący kupić?

         Dobry odkurzacz piorący to urządzenie, które z jednej strony dokładnie wymyje wszelkie tapicerki, dywany i podłogi, a przy tym z największą precyzją odkurzy zabrudzenia. Nie wiesz jaki odkurzacz myjący kupić? Przeczytaj poniższy wpis, w którym podpowiadamy jak dopasować najważniejsze parametry w specyfikacji. Wskazujemy, jaka moc urządzenia będzie najlepsza. Objaśniamy jak dopasować pojemność zbiornika. Radzimy, który filtr będzie najlepszy. Przeczytaj jaki odkurzacz piorący wybrać i kupić w 2024 roku!

         Jaką moc ma dobry odkurzacz piorący?

         Decydując się na zakup dobrego odkurzacza piorącego, w pierwszym kroku zwróć uwagę na moc urządzenia. Obecnie spotkasz się z dwoma parametrami mocy – mocą silnika oraz mocą ssącą. Zastanawiasz się jaką wartość powinny mieć te dwa parametry ze specyfikacji? Zobacz poniżej, jaką moc znamionową oraz ssącą powinien mieć najlepszy odkurzacz piorący! Sprawdźmy!

         Jaka moc silnika będzie wystarczająca?

         Jednym z najważniejszych parametrów, w trakcie zakupu dobrego odkurzacza piorącego jest moc znamionowa silnika. Atrybut ten podawany jest w Watach i odnosi się do pracy silnika. Co więcej, moc znamionowa w odkurzaczu piorącym ma bezpośredni wpływ na moc ssącą urządzenia. W związku z tym wraz ze wzrostem tego parametru rośnie siła ssania. Obecnie do wyboru masz sprzęt piorący, u którego moc silnika wynosi od 1000 do 2500 W.

         Na jakie urządzenie się zdecydować, tak aby skutecznie czyściło tapicerki meblowe, dywany i wykładziny? Warto wybrać odkurzacz do prania, którego parametr mocy wynosi przynajmniej 1400 W. Taka wartość umożliwi dokładne sprzątanie i usuwanie brudu, kurzu, plam, błota i innych zanieczyszczeń.

         Dopasuj moc ssącą odkurzacza!

         Kupując odkurzacz piorący, zwróć uwagę na moc ssania w urządzeniu. Od tego parametru zależna jest siła ssania, co z kolei ma wpływ na precyzję odkurzania. Warto wspomnieć, że moc ssania generowana jest przez turbinę odśrodkową, która to napędzana jest przez sam silnik. Dodajmy, że parametr mocy ssania określany jest jednostką paskal (Pa). Najlepiej zdecydować się na zakup skutecznego odkurzacza piorącego, u którego moc ssania wynosi nie mniej niż 14000 Pa.

         Jak dopasować pojemność zbiornika w domowym odkurzaczu piorącym?

         Większość polecanych odkurzaczów piorący wyposażonych jest w zbiornik na brudną wodę, jak również zbiornik na czystą wodę. Szczególną uwagę warto zwrócić na ten pierwszy. W wybranych modelach zbiornik na brudną wodę pełni również funkcję filtru wodnego. Tym samym przystosowany jest również do odkurzania na sucho. Im większa pojemność zbiornika na wodę, tym większą ilość brudu, kurzu, błota i innych zanieczyszczeń zmagazynujesz w jego wnętrzu.

         W chwili obecnej do wyboru masz wielofunkcyjne odkurzacze piorące, które wyposażone są w zbiornik na wodę brudną o pojemności od 0,8 do 15 litrów. Wybór zależny jest od Twoich oczekiwań oraz wielkości powierzchni w Twoim domu, jaką planujesz sprzątać. Przy czym najlepiej zdecydować się na porządny odkurzacz piorący, u którego pojemność zbiornika na brudną wodę wynosi nie mniej niż 3 l. Oprócz tego zwróć uwagę na zbiornik na ciecz z detergentem. W tym przypadku najlepiej zakupić model, którego pojemność pojemnika na czystą wodę wynosi przynajmniej 1 litr.

         Zwróć uwagę na zasięg pracy!

         Bardzo ważny w trakcie zakupu niezawodnego odkurzacza piorącego jest zasięg pracy. Parametr ten wskazuje na długość kabla wraz z odkurzaczem, dyszą oraz szczotką. Im większy zasięg pracy urządzenia, tym większą powierzchnię jesteś w stanie wyczyścić, a to z kolei ma duże znaczenie, zwłaszcza gdy chcesz odkurzać i prać dywany oraz tapicerki w całym domu.

         Obecnie do wyboru masz odkurzacze piorące, u których zasięg pracy wynosi od 5 do 15 m. W sytuacji, gdy kupujesz odkurzacz do prania tapicerki samochodowej, wtedy wystarczający będzie model, który zapewnia zasięg pracy do 8 metrów. Tymczasem, gdy poszukujesz piorącego urządzenia do czyszczenia i odkurzania całego domu, wtedy zdecyduj się na produkt, u którego zasięg pracy wynosi powyżej 8 metrów.

         Piankowy, wodny czy zmywalny – jaki filtr ma najlepszy odkurzacz?

         Wybierając odkurzacz do prania dywanów i tapicerek spotkasz się z urządzeniami, które wyposażone zostały w różnego rodzaju filtr. Rolą tego elementu jest wyłapywanie wszelkich drobinek, bakterii, kurzu i patogenów, tak aby powietrze, które wydostaje się z wnętrza odkurzacza, było maksymalnie czyste i odświeżone. Co więcej, wybrane rodzaje filtrów chronią m.in. turbinę oraz silnik przed zepsuciem. Wśród wszystkich odkurzaczy piorących do wyporu masz modele, które wyposażone zostały m.in. w filtr:

         • wodny,
         • wylotowy,
         • piankowy,
         • płaski falisty,
         • zmywalny.

         Porównując wszystkie, można jasno stwierdzić, że w przypadku zakupu praktycznego odkurzacza piorącego najlepiej sprawdzi się filtr wodny. Z kolei, jeśli planujesz odkurzać powierzchnie z dużą ilością pyłu, wtedy zdecyduj się na model wyposażony w filtr płaski falisty lub piankowy (wlotowy), który zabezpiecza cały mechanizm przed uszkodzeniem. Poza tym praktyczny jest również filtr wylotowy, który oczyszcza powietrze wydostające się z odkurzacza z powrotem do otoczenia.

         Poziom hałasu też jest ważny!

         Bardzo ważnym parametrem w trakcie zakupu najlepszego odkurzacza piorącego jest poziom hałasu, który podawany jest w decybelach (dB). Wraz ze wzrostem tego parametru maleje komfort wśród osób, które przebywają w bliskim otoczeniu. Dlatego, im mniejsza emisja hałasu w trakcie sprzątania, tym lepiej. W ofercie sklepów spotkasz się z modelami, u których wartość tego parametru wynosi od 68 do 88 dB. Jeśli zależy Ci na cichym odkurzaczu piorącym, to zdecyduj się na zakup takiego, u którego poziom hałasu wynosi mniej niż 80 dB.

         Dodatkowe funkcje i wyposażenie w odkurzaczu piorącym

         Idealny odkurzacz piorący powinien mieć w swoim wyposażeniu dodatkowe akcesoria, jak również funkcje. Do jednych z przydatnych udogodnień zaliczamy regulację mocy ssania, która umożliwia dopasowanie działania odpowiedniego odkurzacza piorącego do podłoża, jakie czyścisz i odkurzasz.

         Oprócz tego każdy zaawansowany odkurzacz piorący posiada akcesoria do czyszczenia na mokro, jak i na sucho, takie jak turboszczotka, ssawka do tapicerek, dysza szczelinowa, ssawka do czyszczenia na mokro dywanów i wykładzin, końcówka do czyszczenia na mokro podłóg twardych, ssawka do prania. Co więcej, do pozostałych udogodnień można zaliczyć:

         • zwijacz przewodu,
         • koncentrat do czyszczenia,
         • rurę teleskopową,
         • filtr HEPA,
         • rurę do ekstrakcji,
         • wąż do ekstrakcji,
         • wąż ssący,
         • wąż spryskująco-odsysający.

         Dobry odkurzacz piorący do domu – ile kosztuje?

         Cena za tanie odkurzacze piorące zaczyna się już od 700 zł, z kolei te najdroższe, profesjonalne odkurzacze piorące mogą kosztować nawet 3000 zł lub więcej. Dodajmy, że na kształtowanie się kwoty ma wpływ:

         • marka,
         • model,
         • akcesoria,
         • zastosowane funkcje,
         • moc ssąca,
         • moc silnika,
         • poziom hałasu.

         Karcher, Thomas czy Bosch – z jakiej marki odkurzacz piorący wybrać?

         Bez wątpienia najlepsze odkurzacze piorące produkuje Karcher. W ofercie znajdziesz przeróżne modele, które różnią się najważniejszymi parametrami, jak również ilością i rodzajem akcesoriów w zestawie. Bardzo polecaną marką jest również Thomas, a zwłaszcza odkurzacz piorący Thomas Twin AquaWash Pet+. Następną marką, która oferuje wysokiej jakości sprzęt z tej kategorii AGD, jest Bosch.

         FAQ - najczęściej zadawane pytania

         1. Czym się różni odkurzacz piorący od odkurzacza wodnego?

          Odkurzacz piorący jest to urządzenie, które łączy w sobie dwie funkcje – odkurzanie na sucho, jak również na mokro. Duża część modeli tego typu wyposażona jest w system, który emituje roztwór detergentu z wodą, który to skutecznie czyści dywany, tapicerki, wykładziny, jak również podłogi twarde. Dodajmy, że urządzenie od razu zasysa zanieczyszczoną wodę, która trafia do dedykowanego pojemnika. Z kolei odkurzacze wodne wyposażone są w filtr wodny, który przyjmuje formę pojemnika. W zbiorniku znajduje się woda, do której trafiają nieczystości. Takie urządzenie zapewnia nie tylko skuteczne odkurzanie zanieczyszczeń z podłogi, ale również odświeża powietrze, które wydostaje się z odkurzacza w trakcie jego działania. Warto wspomnieć, że odkurzacz piorący często łączy w sobie odkurzacz wodny.

         2. Jaką moc ssania powinien mieć dobry odkurzacz piorący do dywanów?

          Jeśli zależy Ci na porządnym odkurzaczu do prania dywanów, to zdecyduj się na model, u którego moc ssania wynosi przynajmniej 14000 Pa. Taka wartość umożliwia zasysanie nie tylko kurzu, brudu, drobinek błota czy innych zanieczyszczeń, ale również cieczy. 

         3. Ile kosztuje dobry odkurzacz piorący?

          Kwota za polecane odkurzacze piorące wynosi od 700 do 3000 zł. Jednak średnia cena, jaką należy przeznaczyć za porządny sprzęt, wynosi przynajmniej 1000 zł. Na rynku występują tańsze modele, jednak posiadają one ubogie wyposażenie, mniejszą moc ssania oraz ilość funkcji. To z kolei przekłada się na znacznie gorszą skuteczność.

         Podsumowanie

         • Decydując się na zakup dobrego odkurzacza do prania dywanów, wykładzin, tapicerek oraz podłóg twardych, warto zwrócić uwagę na najważniejsze parametry w specyfikacji.
         • W porównaniu do tradycyjnych odkurzaczy, modele piorące mają możliwość odkurzania na mokro i sucho.
         • Wybierając odkurzacz piorący, warto zdecydować się na ten marki Karcher, Thomas lub Bosch.
         • Cena, jaką należy przeznaczyć na zakup, wynosi od 700 do 3000 zł.
         • Ważnymi parametrami w trakcie zakupu odkurzacza piorącego przeznaczonego do prania tapicerek, dywanów i podłóg, są moc ssania, moc znamionowa, poziom hałasu, pojemność zbiornika na brudną wodę, pojemność zbiornika na czystą wodę, dodatkowe akcesoria, zastosowane technologie.
         • Większość tego typu urządzeń wyposażonych jest w filtr wodny.
         • Odkurzacz piorący sprawdzi się w każdym domu, w którym są psy i koty.
         • Dzięki dobrze przemyślanemu mechanizmowi urządzenie nie tylko odkurza na sucho, ale również myje na mokro. W związku z tym można przyjąć, że jest to odkurzacz hybrydowy.
         • Nadal zastanawiasz się nad zakupem tego najlepszego urządzenia? Sprawdź nasz ranking najlepszych odkurzaczy piorących, w którym zestawiamy polecane i sprawdzone produkty z konkurencyjną ceną online!
         Karolina Pisarska
         Przeczytaj poradniki:

         5 1 vote
         Oceń artykuł
         Subscribe
         Powiadom o
         guest
         0 komentarzy
         Inline Feedbacks
         View all comments
         Do góry