Szukasz peelingu, który skutecznie wygładzi i odżywi Twoją wrażliwą skórę twarzy? Sprawdź ranking peelingów enzymatycznych na 2023 rok, w którym zestawiamy sprawdzone produkty w najlepszych cenach! Zobacz porównanie eksperta, w którym prezentujemy wady i zalety każdego z kosmetyków! Sprawdź jaki peeling enzymatyczny wybrać!
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
Porównanie peelingów enzymatycznych przez eksperta MójRanking.pl
Jak wybrać najlepszy peeling enzymatyczny? Na jakie właściwości zwrócić uwagę?
Poszukujesz dobrego peelingu enzymatycznego, który nawilża, skutecznie złuszcza martwy naskórek, a przy tym wygładza? Poniżej prezentujemy poradnik, w którym podpowiadamy w prosty sposób, jak dopasować kosmetyk do swojej cery. Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając peeling enzymatyczny! Zobacz, jaki wybrać i kupić!
Jaki rodzaj peelingu enzymatycznego wybrać?
Podczas zakupu peelingu enzymatycznego spotkasz się z preparatami, które występują w różnej formie m.in. żelu, pianki, czy kremu. Oczywiście wybór odpowiedniej formy preparatu zależny jest od Twoich upodobań, jak i Twojej cery. Najpopularniejszymi enzymatycznymi peelingami do usuwania martwego naskórka są kosmetyki w formie żelu, które najbardziej polecamy. Są proste w aplikacji, jak również dobrze trzymają się skóry twarzy, co z kolei wpływa na skuteczne działanie preparatu.
Papaina, bromelaina czy ficyna – który enzym najlepszy?
Najważniejszą rolę w każdym peelingu enzymatycznym odgrywają zawarte w preparacie enzymy, które odpowiadają za skuteczne złuszczanie naskórka, a jednocześnie nie podrażniają i są delikatne dla cery. W kosmetykach spotkasz się z enzymami pochodzenia syntetycznego lub naturalnego. Najczęściej stosowanymi enzymami w enzymatycznych peelingach do twarzy są ficyna, papaina, aktynidyna, bromelaina, keratolina, arbutyna, pepsyna, trypsyna, subtylizyna, o których szczegółowo piszemy poniżej. Warto podkreślić, że najbardziej skutecznymi peelingami enzymatycznymi są te, które w swoim składzie zawierają enzymy pochodzenia roślinnego, czyli papainę, bromelainę, aktynidynę, arbutynę oraz ficynę.
Enzym w peelingu enzymatycznym
Pochodzenie
Działanie
Peeling z papainą
owoce papai
złuszcza martwe komórki naskórka, rozjaśnia koloryt skóry.
Peeling z bromelainą
łodyga ananasa
działanie złuszczające, wygładza skórę.
Peeling z aktynidyną
owoce kiwi
działanie złuszczające, eliminuje zaskórniki.
Peeling z arbutyną
jagody mącznicy lekarskiej, borówka brusznicy
rozjaśnia, dedykowany na przebarwienia, eliminuje zaczerwienienia.
Peeling z pepsyną
zwierzęce
delikatnie złuszcza naskórek twarzy.
Peeling z trypsyną
zwierzęce
złuszczanie zrogowaciałego naskórka.
Peeling z keratoliną
syntetyczne
oczyszcza pory z zabrudzeń, usuwa martwy naskórek, zmniejsza nadmierne wydzielanie sebum.
Peeling z subtylizyną
bakteryjne
nawilża skórę twarzy, złuszcza naskórek, działa przeciwzapalnie.
Peeling z ficyną
owoce figowca
posiada właściwości wygładzające, złuszcza naskórek, jest w stanie oczyścić skórę z zabrudzeń.
Jakie właściwości ma skuteczny peeling enzymatyczny?
Każdy dobry peeling skutecznie złuszcza martwy naskórek, przy tym nie podrażnia cery. Ponadto peeling enzymatyczny działa nawilżająco, ujędrniająco, rozpuszcza martwy naskórek, eliminuje wągry. Co więcej, doskonale sprawdza się w cerze naczynkowej, u której eliminuje przebarwienia i wyrównuje koloryt. Wybrane produkty mogą mieć dodatkowo właściwości odmładzające, dzięki zawartości kwasu hialuronowego oraz retinolu. Peeling enzymatyczny, dzięki delikatnemu działaniu sprawdzi się do każdego typu skóry.
Jak dopasować peeling do cery?
Podczas wyboru preparatu koniecznie dopasuj go do rodzaju cery. Spotkasz się z peelingami enzymatycznymi do pielęgnacji cery normalnej, suchej, tłustej, dojrzałej, naczynkowej, jak również trądzikowej. W trakcie wyboru peelingu dopasuj go do swojej własnej skóry twarzy, dzięki temu uzyskasz pożądany efekt bez podrażnień. Z kolei składniki aktywne skutecznie wnikną do cery właściwej. Wybierając najlepszy peeling do cery suchej i wrażliwej postaw na preparat, który w składzie ma subtylizyne lub bromelainę. Natomiast posiadaczki cery tłustej najlepiej, aby zdecydowały się na peeling z keratoliną. Z kolei, jeśli masz cerę naczynkową, to zdecyduj się na preparat z arbutyną. Tymczasem do cery normalnej oraz dojrzałej polecane są wszystkie rodzaje peelingów enzymatycznych. Nieco inaczej jest w przypadku cery trądzikowej, do której poleca się enzymatyczny peeling z subtylizyną.
Ile kosztuje naturalny peeling enzymatyczny?
Cena za peeling enzymatyczny dostępny na rynku waha się od 16 do 400 zł. Oczywiście średnia cena oscyluje od 16 do 120 zł za polecane produkty. Warto dodać, że kwota zależna jest od pojemności kosmetyku, marki, składników, zastosowanych enzymów, jak również działania, które gwarantuje produkt.
Z jakiej marki wybrać peeling enzymatyczny?
Wybierając enzymatyczny peeling, zdecyduj się tylko na taki, który jest sprawdzony i posiada pozytywne opinie od innych użytkowników. Pamiętaj, aby wybierać produkt od polecanego producenta. Jednymi z najlepszych marek, które produkują peelingi enzymatyczne, są: