Szukasz peelingu, który skutecznie wygładzi i odżywi Twoją wrażliwą skórę twarzy? Sprawdź ranking peelingów enzymatycznych na Wrzesień 2024 roku, w którym zestawiamy sprawdzone produkty w najlepszych cenach! Dodatkowo razem z ekspertem porównujemy TOP 10 kosmetyków, prezentując ich zalety i wady! Poza tym znajdziesz krótki artykuł, w którym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru najlepszego peelingu enzymatycznego! Sprawdźmy!
- Najlepsze peelingi enzymatyczne – Ranking TOP 10 na Wrzesień 2024!
- Enzymatyczne peelingi do twarzy polecane przez eksperta
- Peeling enzymatyczny TOŁPA Dermo Face Sebio 3 enzymy
- Peeling enzymatyczny THEO MARVEE LeMagnifique
- Peeling enzymatyczny MIYA myBEAUTYpeeling
- Peeling enzymatyczny TIANDE Milk Peeling
- Peeling enzymatyczny YOSKINE Japan Pure
- Peeling enzymatyczny BANDI Delicate Care
- Peeling enzymatyczny EVELINE COSMETICS Beauty & Glow
- Peeling enzymatyczny UNDER TWENTY Anti Acne
- Peeling enzymatyczny APIS Hydro Evolution
- Peeling enzymatyczny TOŁPA z kwasem azelainowym
- Jak wybrać najlepszy peeling enzymatyczny?
- Jaki rodzaj peelingu enzymatycznego wybrać?
- Papaina, bromelaina czy ficyna – który enzym najlepszy?
- Jakie właściwości ma skuteczny peeling enzymatyczny?
- Jak dopasować peeling do cery?
- Ile kosztuje naturalny peeling enzymatyczny?
- Z jakiej marki wybrać peeling enzymatyczny?
Najlepsze peelingi enzymatyczne – Ranking TOP 10 na Wrzesień 2024!
Enzymatyczne peelingi do twarzy polecane przez eksperta
PORÓWNAJ NA CENEO
Peeling enzymatyczny TOŁPA Dermo Face Sebio 3 enzymy
Pierwszym w naszym rankingu jest peeling enzymatyczny Tołpa Dermo Face Sebio z 3 enzymami – papainą, bromelainą, jak również keratoliną. Doskonale sprawdzi się do cery wrażliwej, mieszanej, cery podrażnionej oraz alergicznej, ale nie tylko! Świetnie nada się również jako peeling enzymatyczny do cery suchej, normalnej czy tłustej. W jego składzie nie występują ani drobinki, ani kwasy AHA, dzięki czemu jest delikatny i polecany zwłaszcza dla osób bardzo wrażliwych. Świetnie usuwa zrogowaciały naskórek, zaskórniki, czy zatkane pory. Co więcej, peeling Tołpa Dermo Face Sebio nawilża, regeneruje i pielęgnuje skórę twarzy – wnikając głęboko w jej warstwę, ale jednocześnie nie podrażniając. Warto dodać, że jest to produkt na twarz, który ma fizjologiczne PH. Zaliczany jest do jednych z najskuteczniejszych peelingów enzymatycznych na rynku!
- 3 enzymy w składzie
- wysoka skuteczność
- do wrażliwej cery twarzy
- brak
PORÓWNAJ NA CENEO
Peeling enzymatyczny THEO MARVEE LeMagnifique
Kolejne miejsce w rankingu TOP 10 peelingów enzymatycznych zajmuje Theo Marvee LeMagnifique. Jest to jeden z najchętniej wybieranych kosmetyków tego typu na rynku. Już na wstępie warto dodać, że jest to ananasowy peeling enzymatyczny, który przyjmuje postać żelu. Doskonale sprawdzi się do oczyszczania skóry każdego typu, a w tym tej wrażliwej oraz naczynkowej. Co więcej, peeling enzymatyczny Theo Marvee LeMagnifique zapewnia delikatne złuszczanie naskórka, a przy tym wygładza oraz nawilża cerę. Warto wspomnieć, że efektywnie eliminuje nieprzyjemne uczucie szorstkości. Dużym atutem są właściwości odmładzające, dzięki czemu skóra nabiera młodzieńczego wyglądu. Ten klasyczny peeling enzymatyczny stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, dzięki czemu następuje wypełnienie istniejących linii i drobnych zmarszczek. Kolejnym atutem tego kosmetyku jest zdolność do wyrównywania kolorytu cery.
- skutecznie złuszcza martwe komórki skóry
- świetny peeling do każdego typu cery
- działa odmładzająco
- stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu
- posiada wysoką ocenę w sieci
- nawilża i wygładza
- cena mogłaby być nieco niższa
PORÓWNAJ NA CENEO
Peeling enzymatyczny MIYA myBEAUTYpeeling
Kolejnym polecanym przez nas produktem w rankingu jest peeling enzymatyczny Miya myBEAUTYpeeling. Jest to naturalny kosmetyk do różnego rodzaju cery. Prezentowany peeling enzymatyczny zawiera enzymy papai, olejki ze słodkich migdałów, pestek malin, jak również moreli. Co więcej, w składzie znajdziesz ekstrakty z truskawek, jeżyn oraz malin. Produkt doskonale złuszcza naskórek, nawilża powierzchnię twarzy, usuwa zaskórniki i wągry, nawilża, jak również sprawia, że skóra staje się elastyczna i gładka. Dodatkowo posiada witaminę E oraz prowitaminę B5, które z kolei łagodzą podrażnienia. W trakcie regularnego stosowania peeling eliminuje niedoskonałości twarzy w postaci wągrów, zaskórników czy zrogowaciałego naskórka.
- enzym papai
- olejki owocowe
- pojemność 60 ml
- doskonałe nawilżenie
- drobinki ryżowe w składzie
- drobinki z orzecha włoskiego w składzie
PORÓWNAJ NA CENEO
Peeling enzymatyczny TIANDE Milk Peeling
Jeśli wciąż zastanawiasz się jaki peeling enzymatyczny wybrać, to zobacz kolejną propozycję w naszym rankingu! TianDe Milk Peeling to kosmetyk, który delikatnie złuszcza powierzchniową warstwę naskórka, dzięki czemu cera staje się wygładzona i oczyszczona. Na dodatek kosmetyk, dzięki swojej recepturze dokładnie nawilża oraz odżywia skórę, która staje się odmłodzona. Poza tym preparat aktywizuje naturalne mechanizmy, które odpowiadają za nawilżanie. Regularne stosowanie kosmetyku poprawia jędrność skóry, jak również zwiększa jej elastyczność. Poza tym peeling enzymatyczny TianDe Milk Peeling rozjaśnia przebarwienia oraz wyrównuje koloryt.
- delikatnie złuszcza naskórek
- nawilża i ujędrnia
- łagodnie rozpuszcza i roluje martwe komórki naskórka
- rozjaśnia przebarwienia
- poprawia koloryt skóry
- posiada wysoką ocenę wśród użytkowników
- ładnie pachnie
- brak
PORÓWNAJ NA CENEO
Peeling enzymatyczny YOSKINE Japan Pure
W naszym rankingu nie mogło zabraknąć peelingu enzymatycznego Yoskine Japan Pure. Ten delikatny peeling doskonale sprawdzi się dla każdego typu skóry, a nawet tej suchej i wrażliwej. Warto wspomnieć, że posiada przemyślany skład, który zapewnia szeroki efekt. Jest to duo-enzymatyczny peeling eksfoliujący, który wygładza zmarszczki, eliminuje niedoskonałości, zmniejsza pory, jak również wyrównuje koloryt cery. W formule zawarty został kompleks dwóch enzymów Pumpkin & Papain Bio-Enzymes, które pozyskiwane są z dyni i papai. Zapewniają delikatne, ale skuteczne rolowanie martwego naskórka, dzięki czemu wygładzają oraz oczyszczają twarz. Na dodatek kosmetyk pobudza odnowę naskórka, jak również dogłębnie nawilża. Warto dodać, że peeling enzymatyczny Yoskine Japan Pure wygładza zmarszczki, tym samym wykazuje działanie odmładzające.
- skuteczne działanie
- efektywnie roluje martwy naskórek
- wygładza zmarszczki
- nawilża
- wspiera odbudowę naskórka
- naturalne składniki w recepturze
- wysoko oceniany przez użytkowników
- brak
PORÓWNAJ NA CENEO
Peeling enzymatyczny BANDI Delicate Care
Następnym polecanym peelingiem enzymatycznym w naszym rankingu jest Bandi Delicate Care. Prezentowany peeling złuszcza martwy naskórek w sposób maksymalnie delikatny, ale skuteczny. Dedykowany jest do każdego typu cery, nawet tej wrażliwej, delikatnej i skłonnej do podrażnień. W składzie znalazły się takie składniki jak enzymatyczne białka ze ścian komórkowych drożdży, jak również kompleks hydroboost. Peeling Bandi Delicate Care, oprócz efektywnego oczyszczania skóry z martwego naskórka, dodatkowo reguluje wydzielanie sebum. Dokładnie eliminuje wszelkie zanieczyszczenia na naskórku i pozostawia cerę wygładzoną, miękką oraz odżywioną. Dodatkowo potęguje skuteczność nakładanych na skórę twarzy i ciała kosmetyków.
- delikatnie oczyszcza cerę
- wygładza i nawilża
- reguluje wydzielanie sebum
- zwiększa działanie nakładanych kosmetyków
- poprawia koloryt skóry
- brak
PORÓWNAJ NA CENEO
Peeling enzymatyczny EVELINE COSMETICS Beauty & Glow
Kolejną naszą propozycją jest Eveline Cosmetics Beauty & Glow z naturalnymi enzymami: bromelainą oraz papainą. Wykazuje działania złuszczające naskórek. Jednak warto podkreślić, że proces ten jest bardzo delikatny. Co więcej, do uzyskania jeszcze lepszego efektu preparat posiada drobinki ryżu oraz drobinki orzecha włoskiego, które wygładzają cerę. Ponadto peeling enzymatyczny Eveline Beauty & Glow ma aktywny węgiel, który skutecznie oczyszcza zatkane pory oraz eliminuje zaskórniki. W składzie znajdują się również kwasy owocowe i probiotyki. Produkt polecany do każdego typu skóry.
- 2 enzymy w składzie
- dogłębne oczyszczanie
- bogaty w aktywny węgiel
- drobinki ryżu
- drobinki orzecha włoskiego
- może być zbyt mocny dla delikatnej cery
PORÓWNAJ NA CENEO
Peeling enzymatyczny UNDER TWENTY Anti Acne
Następne miejsce w rankingu najlepszych peelingów enzymatycznych zajmuje Under Twenty Anti Acne. Już na wstępie podkreślmy, że jest to kosmetyk antybakteryjny, który efektywnie oczyszcza i pielęgnuje skórę twarzy. W składzie tego kosmetyku znalazła się papaina, która odpowiada za skuteczne, ale delikatne złuszczanie naskórka. Na dodatek receptura uzupełniona została o zielone mango, które wykazuje działanie antyoksydacyjne. Co więcej, producent dodał do składu Bio-hydro kompleks, jak również białą glinkę. Jak działa enzymatyczny peeling od Under Twenty? Po pierwsze efektywnie eliminuje martwy naskórek na twarzy. Poza tym dogłębnie nawilża, wygładza oraz usuwa niedoskonałości. Warto też dodać, że regularnie stosowany poprawia kondycję cery. Na zakończenie dodajmy, że jest to wegański produkt z certyfikatem ECOCERT.Na dodatek kosmetyk został przebadany dermatologicznie.
- jakość potwierdzona certyfikatem ECOCERT
- delikatnie, ale skutecznie złuszcza naskórek
- bardzo dobrze oczyszcza
- niska cena
- nawilża naskórek
- wygładza i regeneruje
- sprawia, że skóra staje się miękka
- zapach
PORÓWNAJ NA CENEO
Peeling enzymatyczny APIS Hydro Evolution
Do najlepszych peelingów enzymatycznych dołącza Apis Hydro Evolution w wersji gruszkowej z lawą wulkaniczną. Jest to wysokiej jakości kosmetyk, który łączy w sobie funkcję peelingu enzymatycznego oraz ziarnistego. Ten enzymatyczny peeling świetnie rozpuszcza martwy naskórek przez obecność papainy, po czym usuwa martwy naskórek, dzięki drobinkom lawy wulkanicznej. Taki działanie zapewnia natychmiastowy efekt, co przekłada się na piękną cerę. Warto też dodać, że peeling enzymatyczny do twarzy marki Apis został uzupełniony o kompleks AQUAXTREM, który to głęboko i długotrwale nawilża naskórek, dzięki czemu staje się on przyjemny w dotyku. Poza tym skład tego kosmetyku do pielęgnacji twarzy został uzupełniony o ekstrakt z aloesu, który nie tylko nawilża, ale też regeneruje oraz napina skórę, dzięki czemu staje się ona odmłodzona. Poza tym receptura zawiera ekstrakt z lnu oraz kwas hialuronowy. Ten pierwszy zmiękcza i łagodzi podrażnienia. Z kolei kwas hialuronowy dogłębnie nawilża oraz wykazuje działanie przeciwstarzeniowe.
- bogaty skład
- delikatny zapach
- zapewnia świetne nawilżenie i wygładzenie
- dobry stosunek ceny do jakości
- może nie sprawdzić się dla skóry wrażliwej
PORÓWNAJ NA CENEO
Peeling enzymatyczny TOŁPA z kwasem azelainowym
Tołpa z kwasem azelainowym to następny peeling enzymatyczny, którego nie mogło zabraknąć w naszym porównaniu. Kosmetyk doskonale sprawdzi się do każdego rodzaju skóry, a zwłaszcza do tej wrażliwej, z przebarwieniami i niedoskonałościami. Warto wspomnieć, że w składzie znajduje się m.in. papaina i bromelaina, czyli dwa enzymy, które odpowiadają za delikatne i skuteczne złuszczanie naskórka. Co więcej, preparat uzupełniony został o torf tołpa, kwas azelainowy i kwas hialuronowy. Dzięki temu dodatkowo nawilża, wygładza, odżywia oraz regeneruje. Warto wspomnieć, że już po 10 minutach po nałożeniu otrzymasz gładszą skórę pozbawioną wszelkich niedoskonałości, takich jak pory i zaskórniki. Co więcej, peeling enzymatyczny Tołpa redukuje szorstkość nawet o 9%! Zawarte składniki w recepturze produktu dodatkowo wyrównują koloryt, wspierają spłycanie zmarszczek, jak również rozjaśniają. Stosując regularnie prezentowany peeling, Twoja skóra stanie się jędrna, napięta i odmłodzona.
- efektywnie wygładza skórę twarzy
- redukuje przebarwienia
- eliminuje niedoskonałości takie jak zaskórniki i zatkane pory
- skuteczność
- dobry stosunek ceny do jakości
- bardzo dobrze oczyszcza skórę
- szybko daje zauważalne efekty
- nawilża i regeneruje
- raczej dedykowany dla osób z wrażliwą cerą
Jak wybrać najlepszy peeling enzymatyczny?
Poszukujesz dobrego peelingu enzymatycznego, który nawilża, skutecznie złuszcza martwy naskórek, a przy tym wygładza? Poniżej prezentujemy poradnik, w którym podpowiadamy w prosty sposób, jak dopasować kosmetyk do swojej cery. Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając peeling enzymatyczny! Zobacz, jaki wybrać i kupić!
Jaki rodzaj peelingu enzymatycznego wybrać?
Podczas zakupu peelingu enzymatycznego spotkasz się z preparatami, które występują w różnej formie m.in. żelu, pianki, czy kremu. Oczywiście wybór odpowiedniej formy preparatu zależny jest od Twoich upodobań, jak i Twojej cery. Najpopularniejszymi enzymatycznymi peelingami do usuwania martwego naskórka są kosmetyki w formie żelu, które najbardziej polecamy. Są proste w aplikacji, jak również dobrze trzymają się skóry twarzy, co z kolei wpływa na skuteczne działanie preparatu.
Papaina, bromelaina czy ficyna – który enzym najlepszy?
Najważniejszą rolę w każdym peelingu enzymatycznym odgrywają zawarte w preparacie enzymy, które odpowiadają za skuteczne złuszczanie naskórka, a jednocześnie nie podrażniają i są delikatne dla cery. W kosmetykach spotkasz się z enzymami pochodzenia syntetycznego lub naturalnego. Najczęściej stosowanymi enzymami w enzymatycznych peelingach do twarzy są ficyna, papaina, aktynidyna, bromelaina, keratolina, arbutyna, pepsyna, trypsyna, subtylizyna, o których szczegółowo piszemy poniżej. Warto podkreślić, że najbardziej skutecznymi peelingami enzymatycznymi są te, które w swoim składzie zawierają enzymy pochodzenia roślinnego, czyli papainę, bromelainę, aktynidynę, arbutynę oraz ficynę.
Enzym w peelingu enzymatycznym | Pochodzenie | Działanie |
---|---|---|
Peeling z papainą | owoce papai | złuszcza martwe komórki naskórka, rozjaśnia koloryt skóry. |
Peeling z bromelainą | łodyga ananasa | działanie złuszczające, wygładza skórę. |
Peeling z aktynidyną | owoce kiwi | działanie złuszczające, eliminuje zaskórniki. |
Peeling z arbutyną | jagody mącznicy lekarskiej, borówka brusznicy | rozjaśnia, dedykowany na przebarwienia, eliminuje zaczerwienienia. |
Peeling z pepsyną | zwierzęce | delikatnie złuszcza naskórek twarzy. |
Peeling z trypsyną | zwierzęce | złuszczanie zrogowaciałego naskórka. |
Peeling z keratoliną | syntetyczne | oczyszcza pory z zabrudzeń, usuwa martwy naskórek, zmniejsza nadmierne wydzielanie sebum. |
Peeling z subtylizyną | bakteryjne | nawilża skórę twarzy, złuszcza naskórek, działa przeciwzapalnie. |
Peeling z ficyną | owoce figowca | posiada właściwości wygładzające, złuszcza naskórek, jest w stanie oczyścić skórę z zabrudzeń. |
Jakie właściwości ma skuteczny peeling enzymatyczny?
Każdy dobry peeling skutecznie złuszcza martwy naskórek, przy tym nie podrażnia cery. Ponadto peeling enzymatyczny działa nawilżająco, ujędrniająco, rozpuszcza martwy naskórek, eliminuje wągry. Co więcej, doskonale sprawdza się w cerze naczynkowej, u której eliminuje przebarwienia i wyrównuje koloryt. Wybrane produkty mogą mieć dodatkowo właściwości odmładzające, dzięki zawartości kwasu hialuronowego oraz retinolu. Peeling enzymatyczny, dzięki delikatnemu działaniu sprawdzi się do każdego typu skóry.
Jak dopasować peeling do cery?
Podczas wyboru preparatu koniecznie dopasuj go do rodzaju cery. Spotkasz się z peelingami enzymatycznymi do pielęgnacji cery normalnej, suchej, tłustej, dojrzałej, naczynkowej, jak również trądzikowej. W trakcie wyboru peelingu dopasuj go do swojej własnej skóry twarzy, dzięki temu uzyskasz pożądany efekt bez podrażnień. Z kolei składniki aktywne skutecznie wnikną do cery właściwej. Wybierając najlepszy peeling do cery suchej i wrażliwej postaw na preparat, który w składzie ma subtylizyne lub bromelainę. Natomiast posiadaczki cery tłustej najlepiej, aby zdecydowały się na peeling z keratoliną. Z kolei, jeśli masz cerę naczynkową, to zdecyduj się na preparat z arbutyną. Tymczasem do cery normalnej oraz dojrzałej polecane są wszystkie rodzaje peelingów enzymatycznych. Nieco inaczej jest w przypadku cery trądzikowej, do której poleca się enzymatyczny peeling z subtylizyną.
Ile kosztuje naturalny peeling enzymatyczny?
Cena za peeling enzymatyczny dostępny na rynku waha się od 16 do 400 zł. Oczywiście średnia cena oscyluje od 16 do 120 zł za polecane produkty. Warto dodać, że kwota zależna jest od pojemności kosmetyku, marki, składników, zastosowanych enzymów, jak również działania, które gwarantuje produkt.
Z jakiej marki wybrać peeling enzymatyczny?
Wybierając enzymatyczny peeling, zdecyduj się tylko na taki, który jest sprawdzony i posiada pozytywne opinie od innych użytkowników. Pamiętaj, aby wybierać produkt od polecanego producenta. Jednymi z najlepszych marek, które produkują peelingi enzymatyczne, są:
- Tołpa,
- Nivea,
- Sylveco,
- Miya Cosmetics,
- Eveline,
- Perfecta,
- Biotaniqe,
- Mixa,
- L`Oreal Paris.