Ciśnieniomierz naramienny - Ranking Kwiecień 2024

Chcesz kupić ciśnieniomierz naramienny? Który będzie warty zakupu? Z wiadomych względów nie ma co oszczędzać na ciśnieniomierzu, który musi podawać dokładne odczyty. Z drugiej strony nie jesteś skazany na wysokie ceny, gdyż najlepsze ciśnieniomierze na ramię porównasz w naszym autorskim rankingu! Nie przepłacaj i wybierz dla siebie najlepszy aparat w jak najlepszej cenie!

Ciśnieniomierz naramienny a nadgarstkowy – który lepszy?

Powszechnie przyjmuje się, że ciśnieniomierz naramienny dokładniej mierzy ciśnienie krwi. Jeżeli zależy Ci na bardzo dokładnym pomiaru ciśnienia, to ten rodzaj ciśnieniomierza lepiej sprawdzi się w praktyce. Dotyczy to zwłaszcza osób np. z nadciśnieniem tętniczym, którzy powinni regularnie (kilka razy dziennie) sprawdzać swoje ciśnienie, a do tego potrzebny jest właśnie dokładny ciśnieniomierz.

Ciśnieniomierz nadgarstkowy – jak sama nazwa wskazuje, zakładany na nadgarstek – również ma swoje zalety. Jako główną z nich można wymienić kompaktowe rozmiary, przez co świetnie sprawdzi się w podróżach. Jak jednak już wspomniano na początku, generalnie dokładność pomiaru ciśnienia krwi w tego typu aparatach jest mniejsza niż w ciśnieniomierzach na ramię.

A jakie powinno być prawidłowe ciśnienie krwi i tętno człowieka?

Jakie ciśnienie jest dobre?

Nie ma jednego optymalnego ciśnienia krwi – wiele zależy od wieku. Wynik pomiaru ciśnienia krwi i tętna daje 3 wartości – ciśnienie skurczowe SBP, ciśnienie rozkurczowe DBP oraz pracę serca. To ostatnie wyraża się w liczbie uderzeń bicia serca na minutę, pozostałe w wysokości słupka rtęci mmHg.

Medyczne wyróżnienia wielkości ciśnienia u dorosłego człowieka:

  • prawidłowe ciśnienie – 120/80 mmHg
  • normalne ciśnienie – 120-129/80-84 mmHg
  • wysokie ciśnienie – 130-139/85-89 mmHg
  • nadciśnienie pierwszego stopnia – 140-159/90-99 mmHg
  • nadciśnienie drugiego stopnia – 160-179/100-109 mmHg
  • nadciśnienie trzeciego stopnia – 180/110 mmHg

Jeżeli należysz do grupy wyróżnionej kursywą, warto sprawdzać cyklicznie ciśnienie swojej krwi. Im wyższe ciśnienie skurczowe i/lub rozkurczowe, to pomiary ciśnienia są wręcz wskazane, również dla seniora. Żeby jednak mieć pewność do do wyniku pomiarów, potrzebny będzie dokładny i po prostu najlepszy ciśnieniomierz. Pomożemy w dokonaniu wyboru!

Medyczne wyróżnienia wielkości ciśnienia u dzieci i młodzieży w zależności od wieku:

  • dla noworodków – 60-95/30-60 mmHg
  • dla niemowląt – 90/60 mmHg
  • dla małych dzieci – 95/60 mmHg
  • dla dzieci w wieku szkolnym – 100/60 mmHg
  • dla młodzieży – 110/70 mmHg

Tak prezentują się prawidłowe wartości ciśnienia w zależności od wieku. A jak przestawiają się najlepsze ciśnieniomierze na ramię?

Ranking ciśnieniomierzy – top 10

Oto najlepsze ciśnieniomierze naramienne na rynku – ranking najlepszych modeli 2024.

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Ciśnieniomierz elektroniczny naramienny NOVAMA COMFORT+ AF I IHB wykrywa migotanie przedsionków Ocena eksperta: 10 / 10 Miejsce pomiaru: ramię 
Najniższa cena online
2 Ciśnieniomierz OMRON M2 Compact Producent: Omron Ocena eksperta: 9.9 / 10 Miejsce pomiaru: ramię 
Automatyczne pompowanie: tak 
Funkcja czasu i daty: nie 
Najniższa cena online
3 Ciśnieniomierz naramienny TECH-MED TMA-6 OMEGA z zasilaczem Producent: TECH-MED Ocena eksperta: 9.8 / 10 Miejsce pomiaru: ramię 
Najniższa cena online
4 Sanitas ciśnieniomierz naramienny sbm 49, z dużym wyświetlaczem (6970229250583) Producent: SANITAS Ocena eksperta: 9.7 / 10 Miejsce pomiaru: ramię 
Najniższa cena online
5 Omron M4 Intelli IT Producent: Omron Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Omron Ciśnieniomierz naramienny m2 intellisense (4015672113060) Producent: Omron Ocena eksperta: 9.5 / 10 Miejsce pomiaru: ramię 
Najniższa cena online
7 Ciśnieniomierz naramienny Omron EVOLV HEM-7600T-E | Darmowa dostawa, HEM-7600T-E Ocena eksperta: 9.4 / 10 Miejsce pomiaru: ramię 
Najniższa cena online
8 Beurer bm 85 - cisnieniomierz naramienny - super nowość kurier już od 0 pln odbiór osobisty: gratis! Producent: Beurer Ocena eksperta: 9.3 / 10 Miejsce pomiaru: ramię 
Automatyczne pompowanie: tak 
Funkcja czasu i daty: tak 
Najniższa cena online
9 Oromed Ciśnieniomierz elektroniczny naramienny usb oro-bp3+zasilacz Producent: Oromed Ocena eksperta: 9.2 / 10 Miejsce pomiaru: ramię 
Najniższa cena online
10 Ciśnieniomierz elektroniczny naramienny OROMED ORO-BP1, SKU: CIŚ_ORO-BP1 Producent: Oromed Ocena eksperta: 9.1 / 10 Miejsce pomiaru: ramię 
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepszy ciśnieniomierz elektroniczny na ramię

Które z nich są szczególnie warte polecenia? Które z nich zapewniają dokładny pomiar ciśnienia?

Aparat do mierzenia ciśnienia – potrzebne funkcje

Ciśnieniomierz powinien być wyposażony w szereg przydatnych funkcji. Oto one.

Pomiar ciśnienia i pulsu

Kupując nowy ciśnieniomierz nie ograniczaj się jedynie do pomiarów ciśnienia swojej krwi. Ten sam aparat może jednocześnie dokonywać pomiarów pulsu, a więc uderzeń mięśnia sercowego na minutę. Generalnie prawie każdy ciśnieniomierz ma taką funkcję, ale lepiej się upewnij przed zakupem.

Wiele modeli wykrywa arytmię pracy serca, tj. nieprawidłowości w jego pracy. To bardzo ważny w kontroli ciśnienia!

Pamięć pomiarów

Nie każdy lubi codziennie zapisywać wyniki swoich pomiarów, a pewnie to zaleci lekarz u osób z nadciśnieniem czy innymi dolegliwościami. Musisz notować swoje pomiary, ale tego nie chcesz i nie lubisz. Jest na to rozwiązanie!

Wystarczy wybrać dobry ciśnieniomierz z pamięcią ostatnich pomiarów. Niektóre modele zapewniają zapamiętanie nawet przeszło 100 i więcej pomiarów, a także zapamiętanie daty i godziny pomiaru. Wiele z nich oferuje również osobne profile, dzięki czemu mogą zapamiętywać więcej niż jednego użytkownika i nie mieszać wyników. To również bardzo ważne!

A skoro o pomiarach mowa, to niektóre ciśnieniomierze umożliwiają badanie na leżąco. To wygodne i ciekawe rozwiązanie, ale jeszcze przydatniejsze jest automatyczne dokonanie pomiaru. Zakładasz ciśnieniomierz na ramię i – o ile jest poprawnie założony – ten automatycznie zaczyna mierzyć Twoje ciśnienie.

Łączność

Bardziej zaawansowane (choć wcale nie bardzo drogie!) ciśnieniomierze oferują łączność z Twoim smartfonem, np. za pomocą modułu Bluetooth. W ten sposób możesz połączyć te dwa urządzenia bezprzewodowo i zgrywać wyniki pomiarowe na smartfona za pomocą specjalnej aplikacji.

Z tego rozwiązania ucieszą się zwłaszcza fani gadżetowych rozwiązań.

Łatwość obsługi i czytelny wyświetlacz

Ponieważ z ciśnieniomierzy częściej korzystają osoby starsze niż młodsze, z definicji muszą być to urządzenia łatwe w obsłudze. Aby łatwo się we wszystkim połapać, przyda się czytelny i podświetlany wyświetlacz, zwłaszcza w przypadku osób z problemem ze wzrokiem. Powinny znaleźć się na nim naturalnie takie wartości, jak mierzone ciśnienie skurczowe/rozkurczowe, tętno (puls), data, godzina. Pierwsze z nich są polem obowiązkowym! Nowoczesne ciśnieniomierze mogą mieć też inne funkcje widoczne na ekranie, jak łączność BT (moduł Bluetooth) i inne. Uwaga – dobry i duży wyświetlacz nie oznacza, że musi to być ekran dotykowy.

Aby efektywnie mierzyć ciśnienie w warunkach domowych, przyda się wygodny mankiet. To właśnie jego zakłada się na ramię w celu dokonania pomiaru ciśnienia. Założenie mankietu musi być łatwe, jak i sam aparat powinien być prosty w obsłudze – w końcu ma z niego samodzielnie korzystać senior.

Ale nie tylko on – badania jasno wskazują na coraz częstsze przypadki nadciśnienia wśród Polaków, i to coraz młodszych. Dbajmy o zdrowie już dziś!

Ciśnieniomierz a arytmia

Czasami nawet człowiek nie jest świadom, że cierpi na arytmię pracy serca. Niektóre aparaty mają wbudowany specjalny czujnik, który może zaalarmować o nierównomiernym biciu serca. Może to być jego arytmia. O ewentualnych nieprawidłowościach (najczęściej – zawsze należy zapoznać się z instrukcją obsługi urządzenia!) informuje ikonka w kształcie serca.

W przypadku takiego alertu nie pozostaje nic innego, jak niezwłoczna wizyta u lekarza! W gabinecie lekarskim potwierdzisz – lub nie – wstępną diagnozę. Nie bagatelizuj wszelkich objawów i alarmów ciśnieniomierza!

Gdzie na wyświetlaczu znajdziesz ikonkę informującą o możliwej arytmii? To zależy od producenta, np. ciśnieniomierze Microlife wyświetlają ikonkę serca w dolnej części ekranu, na samym środku.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

  1. Ciśnieniomierz na nadgarstek czy ramię - który wybrać?

    Jeżeli zależy Ci na dokładności i jakości pomiaru, to wybierz aparat na ramię. Zwykle zapewnia on znacznie dokładniejsze wyniki, a nierzadko ma także o wiele więcej dodatkowych i rozbudowanych funkcji. Ciśnieniomierz na nadgarstek sprawdzi się za to w podróży ze względu na swoje niewielkie gabaryty.

  2. Ile kosztuje dobry ciśnieniomierz na ramię?

    Niektóre modele potrafią kosztować nawet kilkaset złotych, ale w naszym rankingu ciśnieniomierzy na ramię zebraliśmy nie tylko te najlepsze, ale także te w rozsądnej cenie. Można przyjąć, że za około 100-200 złotych kupisz porządny i dokładny ciśnieniomierz.

  3. Co powinien mieć ciśnieniomierz naramienny?

    Tego rodzaju ciśnieniomierz powinien charakteryzować się wysoką dokładnością pomiarową, mierzeniem pulsu (tętna), łatwością obsługi i czytelnym wyświetlaczem. Mile widziane są jak najbardziej wygodne mankiety, solidna budowa i dodatkowe funkcje, jak np. wykrywanie możliwej arytmii czy wbudowana pamięć na ostatnie pomiary.

Podsumowanie

Nie każdy ciśnieniomierz do pomiaru będzie wykazywał się dostateczną dokładnością. Jest ona jednak obligatoryjna! Urządzenie podające nieprawidłowe wartości ciśnienia mogą być potencjalnie niebezpieczne w skutkach - z jednej strony możesz nie być świadomy zagrożenia, z drugiej strony możesz zażywać leki (np. na zbicie wysokiego ciśnienia) wtedy, gdy nie są one potrzebne. Dlatego też każdy dobry ciśnieniomierz naramienny musi być dokładny. Jeżeli wciąż zastanawiasz się, jaki wybrać ciśnieniomierz do potrzeb swoich lub bliskich, to zapoznaj się z podsumowaniem naszego rankingu aparatów do sprawdzania ciśnienia!  Cechy dobrego ciśnieniomierza na ramię:
  • b. duża dokładność pomiarów ciśnienia
  • pomiar tętna (pulsu)
  • alert o ew. arytmii serca
  • czytelny i podświetlany wyświetlacz
  • wygodny mankiet (zakres od 22 do 42 cm)
  • intuicyjna i prosta obsługa
  • duża pamięć (pomiary, czas i data)
Jacek Bąk
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry