Dmuchawa do liści - Ranking Czerwiec 2024

Szukasz solidnej dmuchawy do zamiatania liści? W poniższym poradniku wskazujemy polecane urządzenia na bieżący rok. Zobacz i wybierz najlepszą dmuchawę do liści z naszego rankingu na Czerwiec 2024! Razem z ekspertem zestawiamy sprawdzone, funkcjonalne i w dodatku z okazyjną ceną produkty, które warto kupić. Radzimy, na którą się zdecydować – przewodową czy bezprzewodową? Objaśniamy jak dopasować moc, wydajność czy prędkość wydmuchu! Przeczytaj jak wybrać najlepszą dmuchawę do liści, tak aby była wydajna, skuteczna i małoawaryjna!

Ranking dmuchaw do liści na Czerwiec 2024 – sprawdź polecane!

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 OLEO MAC BV 163 4,5KM ODKURZACZ SPALINOWY OGRODOWY DMUCHAWA DO LIŚCI PREMIUM 56529006E5 EWIMAX-OFICJALNY DYSTRYBUTOR - AUTORYZOWANY DEALER OLEO-MAC (8026619078232) Producent: OLEO-MAC ITALIA Ocena eksperta: 10 / 10 Rodzaj: dmuchawa 
Najniższa cena online
2 Yato Dmuchawa do liści 600w yt-85170 - natychmiastowa wysyłka, ponad 4000 punktów odbioru! Producent: Yato Ocena eksperta: 9.9 / 10 Moc: 600 W
Rodzaj: dmuchawa 
Najniższa cena online
3 Oleo-mac italia Oleo mac bv 901 5km odkurzacz spalinowy ogrodowy dmuchawa do liści premium bv901 56599104e5 ewimax-oficjalny dystrybutor - autoryzowany dealer oleo-mac (8026619068271) Producent: OLEO-MAC ITALIA Ocena eksperta: 9.8 / 10 Rodzaj: dmuchawa 
Najniższa cena online
4 spalinowa dmuchawa do liści pblg 52 a1, 1600 w marki Parkside® Producent: PARKSIDE® Ocena eksperta: 9.7 / 10 Moc: 1600 W
Rodzaj: dmuchawa 
Najniższa cena online
5 bl1200 dmuchawa do liści odkurzacz spalinowy bl 1200 ogrodowy profi profesjonalny - oficjalny dystrybutor - autoryzowany dealer cifarelli marki Cifarelli Producent: CIFARELLI Ocena eksperta: 9.6 / 10 Rodzaj: dmuchawa 
Najniższa cena online
6 Macallister Odkurzacz dmuchawa 2800 w (3663602627739) Producent: MacAllister Ocena eksperta: 9.5 / 10 Moc: 2800 W
Rodzaj: dmuchawa 
Najniższa cena online
7 Odkurzacz dmuchawa tidy 3000 w marki Bosch Producent: Bosch Ocena eksperta: 9.4 / 10 Moc: 3000 W
Rodzaj: dmuchawa 
Najniższa cena online
8 Dmuchawa elektryczna Dedra DED8687 /Bezpieczne zakupy/ 20 lat na rynku/ (5902628868701) Producent: Dedra Ocena eksperta: 9.3 / 10 Rodzaj: dmuchawa 
Najniższa cena online
9 OLEO-MAC BVI 60 LI-ION ODKURZACZ AKUMULATOROWY OGRODOWY DMUCHAWA DO LIŚCI 40V 5Ah KOMPLETNY ZESTAW PREMIUM 54069001S1 -OFICJALNY DYSTRYBUTOR - AUTORYZOWANY DEALER OLEO-MAC Producent: OLEO-MAC ITALIA Ocena eksperta: 9.2 / 10 Rodzaj: dmuchawa 
Najniższa cena online
10 dmuchawa do liści 20 v 200 km/h z akumulatorem litowo-jonowym (86569953) Producent: Costway Ocena eksperta: 9.1 / 10 Rodzaj: dmuchawa 
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Wytypowane, najlepsze dmuchawy do liści przez eksperta z MójRanking.pl

Jaką dmuchawę ogrodową kupić? Najważniejsze parametry

Nie wiesz, na jakie parametry zwrócić uwagę w trakcie wyboru najlepszej dmuchawy do liści? W poniższym artykule wskazujemy i objaśniamy jak dopasować te najważniejsze cechy produktu. Sprawdź jaką dmuchawę do liści wybrać, tak aby była dopasowana do powierzchni Twojego ogrodu! Podpowiadamy!

Jaki rodzaj dmuchawy do liści kupić – sieciową czy bezprzewodową?

Wśród dmuchaw ogrodowych do liści występują modele sieciowe oraz bezprzewodowe. Te pierwsze zasilane są z wykorzystaniem kabla, który podpina się pod gniazdo zasilania 230 V. Cały mechanizm opiera się na działaniu silnika elektrycznego. Oprócz tego występują również dmuchawy akumulatorowe, które napędzane są przez energię z akumulatora najczęściej litowo-jonowego. Na dodatek można wyróżnić dmuchawy spalinowe, które z kolei do prawidłowego działania potrzebują paliwa, które to napędza silnik spalinowy.

Jaką dmuchawę do usuwania liści wybrać? Dopasowanie konkretnego modelu zależny jest od wielkości Twojego ogrodu. W sytuacji, gdy posiadasz niewielką działkę o powierzchni do 400 m2, wtedy wystarczająca będzie dmuchawa do liści elektryczna. Tymczasem modele akumulatorowe, jak również spalinowe lepiej wybierać do większych ogrodów, których powierzchnia przekracza 400 m2.

Rodzaj zasilaniaTyp silnikaZalecana powierzchnia ogrodu
siecioweelektrycznydo 400 m2
akumulatoroweelektrycznypowyżej 400 m2
spalinowespalinowypowyżej 400 m2

Jaką moc ma dobra dmuchawa do ogrodu?

Ważnym parametrem w specyfikacji każdej dmuchawy do pozbywania się liści jest moc urządzenia. Wartość tego atrybutu zależna jest od wybranego rodzaju urządzenia. Miej na uwadze, że większa wartość mocy silnika, wpływa na lepszą efektywność w trakcie pracy z narzędziem. W przypadku elektrycznych i akumulatorowych dmuchaw spotkasz się z modelami, które wyposażone są w silnik o mocy od 250 W dla tych najsłabszych egzemplarzy, do mocy 3200 W dla tych najmocniejszych dmuchaw.

Tymczasem moc dla egzemplarzy spalinowych waha się od 0,5 do 2,5 kW. Wybierając daną dmuchawę do liści, zdecyduj się na taką, której moc wynosi powyżej 2000 W w przypadku elektrycznych urządzeń. Z kolei w sytuacji, gdy decydujesz się na zakup spalinowej dmuchawy do liści, wtedy zakup taką, której moc silnika wynosi powyżej 0,75 kW.

Jak dopasować wydajność w dmuchawie ogrodowej?

Kolejnym bardzo ważnym parametrem jest wydajność dmuchawy. Właściwość ta wskazuje na ilość powietrza, jaką jest w stanie wydmuchiwać dmuchawa ogrodowa w przeciągu jednej minuty. Warto dodać, że parametr ten podawany jest w m3/min. Co więcej, spotkasz się z dmuchawami do sprzątania liści, dla których wydajność  wynosi od 1,5 do 600 m3/min. Warto podkreślić, że atrybut ten należy dopasować do rodzaju odpadów ogrodowych, jakie masz w planach zdmuchiwać.

Mianowicie do zdmuchiwania suchej trawy i niewielkich liści, wystarczająca będzie dmuchawa, dla której wydajność wynosi od 10 m3/min. Z kolei do zbierania liści średniej wielkości oraz niewielkich gałązek, lepiej wybierać urządzenie z wartością tego parametru w zakresie od 10 do 15 m3/min. Natomiast te najmocniejsze dmuchawy do liści z efektywnością w zakresie od 15 do 600 m3/min doskonale sprawdzą się do większych gałązek czy mokrych liści o dużej powierzchni.

Jaka prędkość wydmuchu?

Aby skutecznie pozbyć się liści z podjazdu, ścieżki czy chodnika należy użyć do tego dmuchawy, która jest w stanie wytworzyć odpowiednią prędkość przepływu powietrza. Im jest ona większa, tym z większą mocą urządzenie jest w stanie zamiatać zalegające liście. W trakcie zakupu dobrej dmuchawy ogrodowej spotkasz się z modelami, dla których prędkość wynosi od 70 do 770 km/h. Jednak w jaki sposób dopasować ten parametr? Do niedużych liści czy suchej trawy, wystarczająca będzie dmuchawa, dla której prędkość wydmuchu wynosi do 200 km/h.

Tymczasem do niedużych gałązek i średniej wielkości liści lepiej zdecydować się na urządzenie z funkcją dmuchawy, dla którego przepływ powietrza z rury wynosi od 200 do 300 km/h. Z kolei te najmocniejsze dmuchawy, dla których prędkość wynosi powyżej 300 km/h dedykowane są dla uporczywych zanieczyszczeń, takich jak mokre, duże liście, jak również gałązki.

Dmuchawa z regulacją prędkości wydmuchu czy bez?

Regulacja prędkości wydmuchu jest to niezwykle przydatna funkcja, która wpływa na komfort w trakcie wykonywania porządków w ogrodzie. Umożliwia ona dopasowanie prędkości przepływu powietrza do rodzaju odpadków, które znajdują się w Twoim ogrodzie. Dzięki temu możesz ustawić idealne działanie urządzenia. Reasumując, wybierając najlepszą dmuchawę do liści, zdecyduj się tylko na taką, która wyposażona została w regulację prędkości!

Ile powinna ważyć dobra dmuchawa do liści?

Dmuchawa do liści to urządzenie, które powinno charakteryzować się wysoką mobilnością, dlatego też warto wybierać taką, która będzie lekka i poręczna. Miej na uwadze, że im większa waga urządzenia, tym mniejszy komfort dla użytkownika. Dostępne na rynku są dmuchawy do liści, dla których waga wynosi od 1 do 12 kg. Najlepiej wybierać urządzenie, którego waga nie przekracza 4 kg. Dzięki temu narzędzie będzie poręczne i wygodne w manewrowaniu.

W sytuacji, gdy zdecydujesz się na model, którego waga wynosi więcej niż 4 kg, wtedy koniecznie dokup dedykowany pas na ramię lub specjalne szelki, dzięki czemu odciążysz swoje ręce w trakcie odkurzania. Na zakończenie warto dodać, że najlżejsze są modele elektryczne – ich waga wynosi od 1 do 5 kg. Z kolei najcięższe są dmuchawy spalinowe. W tym przypadku ich masa wynosi od 4 do 12 kg.

Rodzaj dmuchawyWaga
elektrycznaod 1 do 5 kg
spalinowaod 4 do 12 kg

Jaki silnik powinna mieć najlepsza dmuchawa do liści?

Podczas wyboru solidnej dmuchawy ogrodowej sprawdź rodzaj silnika, jaki zastosowano w urządzeniu. W zależności od wybranego typu urządzenia różni się model tego podzespołu. Przeczytaj poniżej, jaki silnik wybrać w przypadku zakupu dmuchawy elektrycznej, a jaki z kolei w trakcie wyboru dmuchawy spalinowej! Objaśniamy!

Elektryczny silnik

W trakcie zakupu dmuchawy sieciowej masz do wyboru dwa rodzaje silników elektrycznych:

 • szczotkowy,
 • bezszczotkowy.

Zestawiając oba rozwiązania, bez wątpienia można stwierdzić, że najlepszym wyborem jest zakup dmuchawy z silnikiem bezszczotkowym. Charakteryzuje się ona dużo większą wydajnością i co najważniejsze jej żywotność jest znacznie dłuższa. Co więcej, wytwarza znacznie mniej hałasu, dzięki czemu wpływa nie tylko na komfort dla użytkownika, ale również osób znajdujących się w pobliskim otoczeniu. Na dodatek pobiera mniej energii elektrycznej.

Silnik elektryczny w dmuchawieZaletyWady
szczotkowyprostsza budowa, tańszy w produkcji, tym samym w zakupiekrótsza żywotność, większa awaryjność, głośne działanie, większe zużycie prądu, w budowie posiada szczotki, które się wycierają
bezszczotkowyznacznie bardziej efektywny, mało awaryjny, pobiera znacznie mniej prądu, ciszej pracuje, nie posiada w swojej budowie szczotek grafikowychdroższy w produkcji, a tym samym w zakupie

Spalinowy silnik

Decydując się na spalinową dmuchawę, masz do wyboru modele z silnikiem dwusuwowym lub czterosuwowym. Dmuchawy dwusuwowe są to urządzenia prostszej budowy, podczas działania wykonują tylko 2 suwy i na dodatek są znacznie mocniejsze. Poza tym praca silnika wynika ze spalania mieszanki benzyny z olejem. Z kolei silniki czterosuwowe w dmuchawie mają nieco bardziej skomplikowaną budowę i wykonują w trakcie pracy 4 suwy. Na dodatek do działania wykorzystują czystą benzynę.

Na który model dmuchawy się zdecydować? Lepszym wyborem jest zakup urządzenia, które wyposażone jest w silnik 4-suwowy. Dlaczego? Mimo że jest on nieco słabszy, to charakteryzuje się znacznie efektywniejszym spalaniem paliwa, nie potrzebuje mieszanki, a na dodatek jest znacznie bardziej przyjazny dla środowiska.

Silnik spalinowy w dmuchawieZaletyWady
2-suwowyprostszej budowy, wytwarza większą moc, nieco tańszy w trakcie zakupupotrzebuje do prawidłowego działania mieszanki paliwa z olejem, w trakcie spalania paliwa występują jego straty, jest dużo mniej ekologiczny i ekonomiczny
4-suwowypotrzebuje do prawidłowego działania czystej benzyny, dużo bardziej ekonomiczny i ekologiczny dla środowiskadroższy w produkcji i zakupie, wytwarza nieco mniejszą moc

Dodatkowe akcesoria i funkcje

Najlepsza dmuchawa ogrodowa to taka, która została wyposażona w różnego rodzaju dodatki oraz tryby, które wpływają na jeszcze większą skuteczność w trakcie grabienia liści. Do jednych z pomocnych zastosowań można zaliczyć ergonomiczny uchwyt, który umożliwia wygodne manewrowanie sprzętem. Co więcej, wybrane dmuchawy pełnią również funkcję odkurzacza ogrodowego.

Mianowicie wyposażone są one w system zasysania liści, dzięki czemu odpadki zostają rozdrobnione przez wbudowany mechanizm i trafiają przez rurę do dedykowanego worka, który należy opróżniać. Oprócz tego dobre urządzenia z trybem dmuchawy mają funkcję regulacji przepływu powietrza, wydajny silnik bezszczotkowy w modelach elektrycznych, w zestawie akumulator i ładowarkę, dodatkową rękojeść,  jak również funkcję antywibracyjną.

Dobra dmuchawa do liści – ile kosztuje?

Cena, jaką należy zainwestować na zakup dobrej dmuchawy do liści, zależna jest m.in. od rodzaju urządzenia, mocy silnika, konstrukcji, poziomu wydajności, prędkości, jak również od zastosowanych funkcji. Najtańsze modele dmuchawy do liści kosztują już od 60 zł. Tymczasem kwota za te najdroższe modele wynosi nawet 2000 zł lub więcej. Warto również zaprezentować dmuchawy w zależności od wybranego rodzaju urządzenia. W przypadku dmuchaw zasilanych sieciowo cena waha się od 100 do 400 zł. Nieco inaczej jest w przypadku urządzeń zasilanych na akumulator. Takie dmuchawy ogrodowe kosztują od 60 do 2000 zł. Z kolei urządzenia z silnikiem spalinowym kosztują od 500 do 1800 zł.

Typ dmuchawy do liściZakres cenowy
elektrycznaod 100 do 400 zł
akumulatorowaod 60 do 2000 zł
spalinowaod 500 do 1800 zł

Dmuchawa NAC, DeWalt czy Bosch – z jakiej firmy urządzenie wybrać?

W trakcie wyboru najlepszej dmuchawy do liści warto wybierać taką od sprawdzonego i cenionego producenta. Do jednych z wysokiej jakości urządzeń można zaliczyć dmuchawy marki Bosch. Firma oferuje nie tylko funkcjonalny sprzęt, ale również wytrzymały, który wyposażony został w trwałe części. Inną polecaną marką, która produkuje godne polecenia dmuchawy do liści jest DeWalt.

Tutaj do wyboru masz niezwykle wydajne urządzenia, które w większości wyposażone są w niezawodny silnik bezszczotkowy. Co za tym idzie? Cicha praca, wydajne zamiatanie odpadków ogrodowych, jak również znacznie dłuższa żywotność urządzenia. Pozostałymi producentami, którzy wykonują wysokiej jakości dmuchawy do liści, są; NAC, Makita, Ryobi, jak również Karcher.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Czym się różni dmuchawa od odkurzacza do liści?

  Odkurzacz zbiera liście do dedykowanego worka. Co więcej, często wyposażony jest w funkcję rozdrabniania. Z kolei dmuchawa do liści jest to urządzenie, które wytwarza dużą prędkość przepływu powietrza. Wydmuchując powietrze na zewnątrz, zamiata liście. Warto również dodać, że na rynku spotkasz się również z najlepszymi odkurzaczami ogrodowymi z funkcją dmuchawy.

 2. Jaką moc powinna mieć dobra dmuchawa?

  Moc, w zależności od wybranego rodzaju urządzenia, może występować w dwóch jednostkach – watach lub kilowatach. W przypadku wyboru dmuchawy do liści zasilanej elektrycznej warto wybrać taką, której moc wynosi powyżej 2000 W. Tymczasem decydując się na model spalinowy najlepiej wybierać dmuchawę, której moc wynosi powyżej 0,75 kW.

 3. Spalinowa czy elektryczna – jaką dmuchawę ogrodową wybrać?

  Elektryczne dmuchawy ogrodowe dedykowane są szczególnie do niedużych ogrodów, których powierzchnia wynosi do 400 m2. Natomiast modele wyposażone w silnik spalinowy lepiej sprawdzą się na dużo większych metrażach – powyżej 400 m2. Miej na uwadze, że dmuchawy zasilane sieciowo są znacznie lżejsze niż modele spalinowe. To z kolei bardzo wpływa na wygodę w trakcie manewrowania urządzeniem.

 4. Na co zwrócić uwagę wybierając najlepszą dmuchawę do liści?

  W trakcie zakupu najlepszej dmuchawy do liści warto zwrócić uwagę na rodzaj urządzenia. Oprócz tego ważna jest również moc silnika, wartość prędkości oraz wydajności. Co więcej, koniecznie sprawdź markę oraz opinie o wybranym produkcie. Na końcu zobacz jakie dodatki producent dodał do zestawu.

Podsumowanie

 • Dmuchawa do liści jest to urządzenie, które wytwarza wysoki przepływ powietrza, dzięki czemu sprzęt skutecznie zdmuchuje liście.
 • Urządzenie w postaci dmuchawy wykonane jest z wysokiej jakości konstrukcji. Na dodatek posiada wytrzymały silnik, rurę oraz rękojeść do wygodnego manewrowania sprzętem.
 • Najlepsza dmuchawa jest lekka, a przy tym mobilna.
 • W trakcie wyboru dobrej dmuchawy do liści warto zwrócić uwagę na najważniejsze parametry. Do jednych z nich można zaliczyć: rodzaj urządzenia, typ silnika, moc, prędkość przepływu powietrza, wydajność urządzenia, jak również poziom hałasu. Warto też sprawdzić dodatkowe akcesoria w zestawie oraz funkcje.
 • Wybrane dmuchawy mogą łączyć w sobie dwie funkcje, m.in. odkurzacza ogrodowego, który zasysa i rozdrabnia liście do dedykowanego worka, jak również dmuchawy, która zdmuchuje liście w wybrane miejsce.
 • Do polecanych marek, które oferują najlepsze dmuchawy do liści, zaliczamy Bosch, DeWalt, NAC, jak również Karcher.
 • Kwota za dobre urządzenia wynosi od 60 do 2000 zł.
 • Zastanawiasz się nad wyborem najlepszego urządzenia do sprzątania liści? Sprawdź nasz aktualny ranking najlepszych dmuchaw do liści na Czerwiec 2024 roku! Porównujemy funkcjonalne urządzenia z wieloma dodatkami w zestawie!
Karolina Pisarska
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry