Grill elektryczny do ogrodu - Ranking Czerwiec 2024

Grill elektryczny do ogrodu to niezwykle przydatne urządzenie, dzięki któremu przygotujesz przepyszne i co najważniejsze zdrowe posiłki dla rodziny i znajomych. Zastanawiasz się jaki grill elektryczny ogrodowy wybrać? Rozmyślasz, od jakiego producenta kupić urządzenie? Zobacz nasz ranking grilli elektrycznych ogrodowych na Czerwiec 2024 roku, w którym zestawiamy cenione i funkcjonalne produkty w konkurencyjnej cenie online!

Porównanie najlepszych grilli elektrycznych ogrodowych – Ranking Czerwiec 2024

Jaki elektryczny grill ogrodowy wybrać?

Debatujesz nad zakupem najlepszego grilla elektrycznego do swojego ogrodu? Nie wiesz, jak dopasować to solidne urządzenie, tak aby inwestycja była maksymalnie opłacalna? Aby nieco ułatwić Twój wybór i przyśpieszyć zakup, poniżej w kilku prostych krokach opisujemy najważniejsze parametry ze specyfikacji, na które należy zwrócić uwagę. Przeczytaj jaki grill elektryczny ogrodowy kupić! Podpowiadamy!

Jaką moc powinien mieć dobry grill elektryczny ogrodowy?

Jednym z najważniejszych parametrów w trakcie zakupu odpowiedniego grilla elektrycznego ogrodowego jest moc urządzenia. Parametr ten podawany jest w watach. Warto dodać, że moc odpowiada za równomierne rozprowadzanie ciepła, jak również za szybkość nagrzewania. W sprzedaży dostępne są grille elektryczne ogrodowe, dla których parametr mocy wynosi od 1500 do 3500 W.

Jednak na jaki model się zdecydować? Pamiętaj, że im większa powierzchnia, tym wybieraj urządzenie o wyższej mocy. W związku z tym dla małych grilli elektrycznych ogrodowych o powierzchni grillowania do 1200 cm2 wystarczająca będzie moc do 2000 W. Z kolei urządzenia z dużą powierzchnią do grillowania powyżej 1200 cm2 powinny mieć moc od 2000 do 3500 W.

Powierzchnia grillowaniaZakres mocy
do 1200 cm2od 1500 do 2000 W
powyżej 1200 cm2od 2000 do 3500 W

Stołowy czy tradycyjny – jaki rodzaj grilla wybrać?

Wśród grilli elektrycznych ogrodowych spotkasz się z dwoma rodzajami urządzenia:

 • grillem stołowym
 • grillem stojącym.

Tradycyjny grill elektryczny w formie stojącej jest wyposażony w nóżki, na których najczęściej znajdują się kółka do transportowania. Z kolei grill elektryczny stołowy jest to urządzenie, które posiada płaską konstrukcję. Wymaga on stołu lub innej płaskiej powierzchni. Jednak na jaki grill elektryczny ogrodowy wybrać? Najwygodniejszym rozwiązaniem do ogrodu lub na taras jest ogrodowy grill stojący. Dzięki przemyślanej budowie możesz wygodnie postawić go w każde miejsce. Z kolei, jeśli potrzebujesz niedużego urządzenia na balkon lub do domu, wtedy lepszym wyborem będzie zdecydowanie się na elektryczny grill stołowy.

Otwarty czy zamykany – jaki elektryczny grill ogrodowy kupić?

W trakcie wyboru najlepszego grilla elektrycznego ogrodowego warto zwrócić uwagę na pokrywę. Do wyboru masz grille zamknięte lub otwarte. Te pierwsze są to grille elektryczne ogrodowe z pokrywą, z kolei otwarte to grille, które wspomnianej pokrywy nie posiadają. Jeśli zależy Ci na przygotowywaniu potraw, które będą soczyste w środku, wtedy zdecyduj się na ogrodowy grill elektryczny z pokrywą. Z kolei, gdy cenisz sobie wysoki poziom wysmażenia specjałów, wtedy lepiej sprawdzi się tradycyjny grill otwarty.

Typ grilla elektrycznego ogrodowegoOpis
z pokrywąwnętrze szybko się nagrzewa, posiada system, który równomiernie odprowadza gorące powietrze; zapewnia szybsze smażenie; większa kontrola w trakcie gotowania
bez pokrywygrill otwarty szczególnie polecany jest dla osób, które preferują mocne wysmażenie potraw

Płyta grzewcza czy ruszt – na jaki ogrodowy grill elektryczny się zdecydować?

Wśród grilli elektrycznych ogrodowych spotkasz się z takimi, które wyposażone są w ruszt lub grillową powłokę. W przypadku rusztu ma on konstrukcję w formie drabinki, dzięki czemu tłuszcz wygodnie spływa na dedykowaną tackę ociekową. Z kolei grill z płytą grzewczą, która posiada najczęściej ryflowaną powłokę, ma na swojej powierzchni otwory, przez które przedostaje się nadmiar tłuszczu, który z kolei trafia bezpośrednio na znajdującą się poniżej tacę.

Wybór odpowiedniego rodzaju grilla elektrycznego do ogrodu, zależny jest od Twoich preferencji oraz kubków smakowych. Jeśli wolisz soczyste, nieco tłuste potrawy, wtedy lepszym rozwiązaniem będzie płyta z tacką na tłuszcz. Jednak, gdy zależy Ci na mocnym wysmażeniu jedzenia w jak najkrótszym czasie, wtedy zdecyduj się na grill ogrodowy elektryczny z rusztem.

Zwróć uwagę na powierzchnię do grillowania!

Od powierzchni do grillowania zależna jest ilość potraw, jakie będziesz w stanie wysmażyć w trakcie jednego cyklu przyrządzania posiłków. Warto dodać, że wartość tego parametru najlepiej dopasować do ilości osób, które biorą udział w grillowaniu. Podczas zakupu spotkasz się z grillami elektrycznymi ogrodowymi, u których powierzchnia do grillowania wynosi od 700 do 2500 cm2. 

Jak prawidłowo wybrać grill elektryczny ogrodowy? W sytuacji, gdy poszukujesz urządzenia dla 2 do 4 osób, wtedy zdecyduj się na taki, u którego powierzchnia do grillowania wynosi od 700 do 1500 cm2. Z kolei, gdy zależy Ci na nieco większym grillu elektrycznym ogrodowym, który idealnie sprawdzi się dla 5-6 osób, wtedy wybieraj taki, z powierzchnią rusztu od 1500 do 2000 cm2. Z kolei duży grill elektryczny do ogrodu z powierzchnią grillową powyżej 2000 cm2, to doskonała propozycja dla od 7 do 8 osób.

Rozmiar powierzchni do grillowaniaDedykowana ilość osób
od 700 do 1500 cm2od 2 do 4 osób
od 1500 do 2000 cm2od 5 do 6 osób
od 2000 do 2500 cm2od 7 do 8 osób

Jakie dodatkowe wyposażenie ma najlepszy grill elektryczny do ogrodu?

Każdy dobry grill elektryczny ogrodowy jest wyposażony w wiele udogodnień, które dają jeszcze więcej możliwości przygotowania aromatycznych i smacznych dań. Do jednych z nich można zaliczyć płynną regulację temperatury, dzięki której możesz wygodnie dopasować pracę grzałki do przyrządzanych potraw. Do innych przydatnych funkcji można zaliczyć:

 • nieprzywierającą powłokę,
 • nienagrzewający się uchwyt,
 • regulowaną wysokość nóżek stojaka,
 • pojemnik na tłuszcz,
 • termostat,
 • termometr,
 • możliwość mycia w zmywarce,
 • funkcję opiekania,
 • dodatkowe półki boczne,
 • więcej niż jeden ruszt,
 • funkcję umożliwiającą odpięcie nóżek i zmianę na grill stołowy.

Ile trzeba przeznaczyć na zakup elektrycznego grilla do ogrodu?

Kwota za grille elektryczne ogrodowe zaczyna się już od 150 zł. Natomiast te najdroższe modele mogą kosztować nawet 3000 zł. Warto dodać, że cena w dużym stopniu zależna jest od mocy urządzenia, wielkości, powierzchni do grillowania, jak również dod zastosowanych funkcji i dodatków w zestawie.

Od jakiego producenta kupić dobre urządzenie do grillowania?

Pamiętaj, aby zdecydować się na ogrodowy grill elektryczny z polecanej marki. Do jednych z najlepszych marek można zaliczyć grill elektryczny Severin, który wyróżnia się solidnym wykonaniem, dużą mocą, jak również funkcjonalnością. Inną polecaną marką jest:

 • Unold Barbecure,
 • George Foreman,
 • Naterial,
 • Clatronic.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Co lepsze – grill węglowy czy elektryczny do ogrodu?

  Dobór odpowiedniego rodzaju grilla zależny jest od Twoich własnych preferencji. Grille węglowe bez wątpienia dają charakterystyczny posmak przyrządzanym potrawą. Poza tym są dużo tańsze niż grille elektryczne ogrodowe. Z kolei grille elektryczne do ogrodu to urządzenia zasilane na prąd, w związku z tym wymagają dostępu do energii elektrycznej. Ich zaletą jest zdrowsze wysmażanie potraw, szybkość nagrzewania, jak również łatwość czyszczenia. Porównując oba typy urządzeń, lepszymi są modele elektryczne.

 2. Na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru dobrego grilla elektrycznego do ogrodu?

  W trakcie wyboru dobrego elektrycznego grilla ogrodowego warto zwrócić uwagę na moc urządzenia. Co więcej, sprawdź powierzchnię do grillowania i dopasuj ją do ilości domowników. Na dodatek ważna jest sama konstrukcja, rodzaj grilla, marka, jak również wszystkie akcesoria w zestawie. Na końcu sprawdź, w jakie funkcje producent wyposażył wybrany model.

 3. Ile mocy powinien mieć grill elektryczny ogrodowy?

  Moc należy dopasować do wielkości urządzenia. Jeśli zależy Ci na dużym grillu, w którym powierzchnia do smażenia wynosi więcej niż 1200 cm2, wtedy wybieraj urządzenie o mocy większej niż 2000 W. Tymczasem, gdy wystarczający będzie nieduży grill, którego powierzchnia do grillowania wynosi mniej niż 1200 cm2, wtedy zdecyduj się na taki, dla którego moc wynosi od 1500 do 2000 W.

Podsumowanie

 • Ogrodowy grill elektryczny jest to urządzenie, które zasilane jest na kabel podpięty do typowego gniazda.
 • W trakcie zakupu zastanów się jaki rodzaj grilla chcesz nabyć – ten tradycyjny czy stołowy.
 • W ofercie spotkasz się również z modelem, który służy jako grill na nóżkach oraz jako grill stołowy.
 • Przed wyborem sprawdź najważniejsze parametry w specyfikacji, takiej jak powierzchnię do grillowania, moc urządzenia, markę, obecność pokrywy czy wbudowane funkcje.
 • Świetnym rozwiązaniem jest płyta lub ruszt z powłoką, która zapobiega przywieraniu jedzenia.
 • Cena za niedrogie grille zaczyna się już od 150 zł. Z kolei te najdroższe i najbardziej rozbudowane kosztują nawet 3000 zł.
 • Do przydatnych funkcji można zaliczyć regulację temperatury, nieprzywierającą powłokę, zdejmowaną podstawę, dzięki czemu urządzenie będzie zarówno jako grill na stelażu, jak i grill stołowy.
 • Do wyboru masz elektryczne grille do ogrodu z pokrywą oraz te otwarte.
 • Dobrymi grillami elektrycznymi ogrodowymi są te marki Severin, George Foreman, Unold Barbecure, jak i produkty marki Naterial.
Karolina Pisarska
Przeczytaj poradniki:

5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry