Najlepszy pulsometr - Ranking na Kwiecień 2024

Pulsometr to świetne urządzenie, które dedykowane jest zwłaszcza dla sportowców, ale nie tylko! Poszukujesz dobrego sprzętu, który precyzyjnie zmierzy Twoje tętno w trakcie aktywności fizycznej, jak również w trakcie spoczynku? Dumasz, jaki będzie najlepszy – zegarek sportowy czy ten wyposażony w pas cardio? Marki Garmin czy Polar? Sprawdź aktualny ranking pulsometrów na Kwiecień 2024 roku! Razem z ekspertem z MójRanking.pl zestawiamy wytypowane, najlepsze modele polecane przez grono zadowolonych użytkowników. Co więcej, podpowiadamy jaki pulsometr wybrać! Wyjaśniamy, na co zwróci uwagę przy wyborze. Sprawdźmy!

Ranking pulsometrów na Kwiecień 2024 – sprawdź polecane!

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Garmin Venu 2 Plus Producent: Garmin Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 Garmin Forerunner 55 Producent: Garmin Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 Garmin Zegarek sportowy vivomove sport czarny Producent: Garmin Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Garmin vivoactive 5 Producent: Garmin Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 Zegarek sportowy grit x pro m/l czarny marki Polar Producent: Polar Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Garmin fenix 7x Producent: Garmin Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 vivoactive marki Garmin Producent: Garmin Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Huawei Watch Fit 2 (różowy), YODA-B09S 55028896 Producent: Huawei Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
9 Garmin forerunner 745 Producent: Garmin Ocena eksperta: 9.2 / 10Najniższa cena online
10 Zegarek sportowy POLAR Grit X Czarny M/L (0725882054216) Producent: Polar Ocena eksperta: 9.1 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Wybrane, najlepsze pulsometry wg MójRanking.pl

Jaki pulsometr wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Nie wiesz jaki pulsometr wybrać, tak aby dokładnie mierzył tętno, był wyposażony w wiele pomiarów, a przy tym umożliwiał wykonywanie przeróżnych programów treningowych? Specjalnie dla Ciebie poniżej przygotowaliśmy poradnik, w którym objaśniamy jak wybrać dobry pulsometr. Radzimy jakie funkcje powinno mieć urządzenie. Podpowiadamy, z czego powinien być wykonany oraz jakie cechy powinien posiadać! Przeczytaj jaki pulsometr wybrać, tak aby dawał wiele możliwości pomiarów, a przy tym był w bardzo dobrej cenie!

Zegarek sportowy czy pas cardio – jaki pulsometr wybrać?

Pulsometry najczęściej występują w postaci zegarka sportowego (smartwatcha). Oprócz tego spotkasz się również z pasem cardio, który zakłada się na klatkę piersiową, jak również kompletem, który składa się z pasa oraz zegarka. Pojedynczy zegarek przeprowadza pomiar z tętnicy promieniowej z wykorzystaniem czujnika na nadgarstku, z kolei pas telemetryczny wykonuje pomiar bezpośrednio z serca. Na dodatek opaskę na klatkę piersiową, możesz sparować bezpośrednio z wybranym sprzętem sportowym, np. zegarkiem lub smartfonem. Na dodatek wybrane modele dają możliwość połączenia przez Bluetooth z takim sprzętem jak bieżnia, orbitrek czy rower stacjonarny.

Jednak na jaki się zdecydować – pulsometr na klatkę piersiową czy ten w formie zegarka? W sytuacji, gdy zależy Ci na bardzo precyzyjnym monitoringu pracy serca, tym samym na przesyłaniu dokładnych danych w czasie rzeczywistym, wtedy zdecyduj się na pas cardio. Z kolei, gdy poszukujesz kompaktowego sprzętu, który nie tylko będzie dobrze monitorować puls, ale również udostępniać programy treningowe, odbierać powiadomienia ze smartfona, wtedy zdecyduj się na zegarek sportowy w formie smartwatcha.

Jakie pomiary powinien wykonywać pulsometr?

Każdy dobry pulsometr dedykowany jest do monitorowania pracy serca w trakcie aktywności fizycznej, najczęściej podczas biegania, jazdy na rowerze, jak również pływania. Miej na uwadze, że inny zakres tętna dedykowany jest w trakcie redukcji, czyli spalania tkanki tłuszczowej, z kolei jeszcze inny dedykowany jest do poprawienia kondycji i wytrzymałości. Dlatego w trakcie wyboru należy wybierać model, który wyróżnia się funkcjonalnością. Najlepsze pulsometry oddają do dyspozycji pomiar:

 • prędkości,
 • tempa,
 • dystansu,
 • rytmu,
 • EKG,
 • poziomu tlenu we krwi,
 • poziomu spalonych kalorii,
 • ilości uderzeń serca na minutę,
 • ocenę formy na przewyższeniach.

Warto dodać, że takie pomiary dają szerokie możliwości w trakcie wykonywania treningów kardio, np. tych biegowych. Dzięki zaawansowanym opcjom możesz zaplanować, po czym wykonać trening, zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Co za tym Idzie? Świadome poprawianie swojej kondycji w jak najkrótszym czasie, jak również znacznie szybsza redukcja tkanki tłuszczowej przy zachowaniu zdrowia fizycznego oraz psychicznego.

Jakie funkcje ma dobry pulsometr?

Pulsometry dostępne na rynku wyposażone są w różne funkcje, które dają możliwość nie tylko monitorowania stanu zdrowia, ale również opcję wykonywania dedykowanych treningów w aplikacji, jak również planowania zakresu wykonywanych czynności, tak aby zmaksymalizować swoje wyniki i zwiększyć wydolność w jak najkrótszym czasie. Dobre pulsometry oddają do dyspozycji m.in. coaching, zarządzanie odżywianiem, interwał, monitoring snu, GPS, tworzenie spersonalizowanych planów treningowych. Poza tym najlepsze egzemplarze wyświetlają informację o pogodzie, powiadomienia o wiadomościach z telefonu (w przypadku zegarka z pulsometrem).

Z czego powinien być wykonany najlepszy pulsometr?

Pulsometr to urządzenie, które ma kontakt z ciałem, tym samym potem człowieka, który wytwarza się wraz z wzrostem aktywności fizycznej. Co więcej, wybrane osoby stosują tego rodzaju urządzenie do pomiaru tętna w trakcie pływania. W związku z tym warto kupić pulsometr, który został wykonany z wytrzymałego i wodoodpornego materiału. Te najlepsze pulsometry wykonane są najczęściej z wysokiej jakości polimeru, który wzmocniony jest włóknem szklanym. Co więcej, posiadają metalową pokrywę tylną.

Poza tym wybierz taki pulsometr, który odporny jest na wstrząsy, jak również działanie wysokich temperatur. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości wykonaniu, wtedy zdecyduj się na pulsometr, który spełnia amerykańskie normy wojskowe. Taki sprzęt nie tylko zapewni dokładne pomiary najważniejszych parametrów, ale również będzie wytrzymały w trakcie uprawiania najbardziej angażujących sportów.

Jaki poziom wodoszczelności wybrać w pulsometrze?

Każdy dobry pulsometr powinien być wodoszczelny. Spotkasz się z urządzeniami, które mają różny poziom wodoszczelności. Warto mieć na uwadze, że wraz ze wzrostem aktywności fizycznej rośnie również wydzielanie potu, co z kolei ma bezpośredni wpływ na działanie urządzenia. Co więcej, na ten parametr powinny zwrócić szczególną uwagę osoby, które planują wykorzystywać zegarek lub pas telemetryczny w trakcie pływania. Obecnie w sprzedaży spotkasz się z pulsometrami ze szczelnością 3 ATM, 5 ATM, 10 ATM, 20 ATM, 30 ATM.

Oprócz tego występują zegarki sportowe bez tego oznaczenia, co świadczy o braku wodoszczelności. Jednak na jaki się zdecydować? W sytuacji, gdy szukasz dobrego pulsometru do biegania, jazdy na rowerze czy innej aktywności na świeżym powietrzu, to wystarczający będzie produkt z wodoszczelnością 3 lub 5 ATM. Tymczasem, gdy poszukujesz najlepszego pulsometru, który sprawdzi się do pływania, wtedy zdecyduj się na taki, dla którego wodoszczelność wynosi przynajmniej 10 ATM. Poniżej dla ułatwienia zestawiamy opis każdego z parametru wraz z przeznaczeniem.

Poziom szczelnościCiśnieniePrzeznaczenie
Waterresistant lub brak oznaczeniabraknie jest wodoszczelny
3 ATM3 barypozwala na zachlapanie np. w trakcie mycia rąk
5 ATM5 barówpozwala na kąpiel w wannie, ale nie sprawdzi się do pływania
10 ATM10 barówdedykowany do pływania na basenie i nurkowania bez butli z tlenem oraz akwalungu
20 ATM20 barówdaje możliwość pływania i nurkowania z akwalungiem
30 ATM30 barówsprawdzi się w trakcie pływania i nurkowania na kilkudziesięciu metrach wraz z butlą

Ile powinien działać pulsometr na jednej baterii?

W trakcie zakupu dobrego pulsometru zwróć uwagę na czas działania baterii w trybie GPS. Parametr ten odgrywa znaczenie w trakcie zakupu zegarka sportowego. Obecnie spotkasz się z modelami, dla których działanie na naładowanej baterii wynosi od 11 do 600 h. Oczywiście dopasowanie tego parametru zależne jest od Twoich własnych preferencji – im więcej, tym lepiej, ale również drożej. Co więcej, aby zminimalizować konieczność regularnego ładowania baterii, to zdecyduj się na pulsometr z wbudowanym panelem słonecznym. Dzięki temu w trakcie noszenia urządzenia będzie się ono regularnie ładować bez konieczności podłączania do sieci elektrycznej.

Na jakie dodatkowe wyposażenie się skusić?

W ostatnim kroku sprawdź, w jakie wyposażenie oraz dodatkowe funkcje został uzupełniony wybrany przez Ciebie pulsometr. Jednym z przydatnych rozwiązań jest czytelny i dotykowy wyświetlacz, dzięki któremu w prosty sposób ustawisz najważniejsze parametry, połączysz się z urządzeniem mobilnym czy przełączysz się pomiędzy poszczególnymi modułami. Kolejnym ciekawym zastosowaniem jest możliwość przesyłania danych z treningu do aplikacji mobilnej. Do pozostałych udogodnień w dobrym pulsometrze zaliczamy:

 • możliwość odtwarzania muzyki bez konieczności posiadania smartfona,
 • latarkę LED,
 • przeróżne aplikacje sportowe z coachingiem,
 • programy dopasowane do dyscypliny sportowej,
 • kolorowy wyświetlacz,
 • personalizację tarczy,
 • sugestie dotyczące codziennych treningów,
 • pomiar wytrzymałości i tętna w czasie rzeczywistym,
 • nawigację satelitarną,
 • monitoring pogody,
 • barometr,
 • kompas,
 • wysokościomierz,
 • mapy pól golfowych,
 • pomiar saturacji krwi.

Ile kosztuje dobry pulsometr do pomiaru tętna?

Na rynku spotkasz się z tanimi, jak również drogimi pulsometrami. Zakres cenowy za urządzenie tego typu wynosi od 45 do 7500 zł. Oczywiście na kwotę duży wpływ ma materiał wykonania, poziom wodoszczelności urządzenia, marka, model, wbudowane funkcje, zakres i dokładność pomiarów, rodzaj urządzenia, jak również wyposażenie. W sytuacji, gdy zależy Ci na bardzo dobrej jakości pulsometrze, dzięki któremu będziesz mógł śledzić pomiary z maksymalną dokładnością, wtedy musisz liczyć się z wydatkiem na poziomie 1000 zł lub więcej.

Garmin czy Polar – jaki pulsometr wybrać?

Wśród najlepszych pulsometrów spotkasz się z kilkoma markami, które specjalizują się w tej kategorii sprzętu sportowego. Do polecanych producentów, którzy oferują wysokiej jakości pulsometry, zaliczamy Garmin, Coros oraz Polar. Przy czym do najbardziej polecanych marek zaliczamy pulsometry Garmin. W ofercie znajdziesz urządzenia dedykowane dla początkujących, jak i zaawansowanych sportowców. Bez wątpienia firma dba o dostarczenie produktów, które wyróżniają się funkcjonalnością, dokładnością, jak również designem.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Jaki pulsometr wybrać – w formie zegarka czy pasa cardio?

  Pojedyncze zegarki w formie pulsometru dokładnie mierzą puls pod warunkiem, że zostały użyte w ich budowie odpowiednie czujniki, które zagwarantują dokładność pomiarów. Warto dodać, że koszt za takie urządzenie wynosi ponad 1000 zł, a czasami kilka tysięcy. Pas cardio jest nieco tańszy i wykonuje pomiar na klatce piersiowej, w związku z tym zazwyczaj wynik jest dokładniejszy. Najlepszym i najdokładniejszym rozwiązaniem jest zakup kompatybilnego pulsometru w formie zegarka razem z pasem cardio. Wtedy otrzymasz precyzyjny wynik.

 2. Ile kosztuje dobry pulsometr dla sportowców?

  Jeśli zależy Ci na pulsometrze, który wykona dokładny pomiar pracy serca, czyli jego ilości uderzeń na minutę, a dodatkowo będzie posiadał inne pomiary, coaching oraz funkcje, wtedy warto wybrać ten lepszej jakości sprzęt. Za takie zegarki należy zapłacić minimum 1000 zł. Przy czym w tej cenie są znacznie okrojone funkcje. Decydując się na najlepszy sprzęt, trzeba na jego zakup przeznaczyć od 2500 do 5000 zł.

 3. Czy smartwatch precyzyjnie mierzy puls?

  Smartwatch jest to urządzenie, które w większości przypadków nie jest przystosowane do mierzenia pulsu w trakcie aktywności fizycznej. W związku z tym pomiary mogą mieć duży margines błędu. Jeśli zależy Ci na urządzeniu, które dokładnie zmierzy tętno, to zdecyduj się na zakup pulsometru, który często pełni również dodatkową funkcję smartwatcha.

Podsumowanie

 • Pulsometr jest to zazwyczaj zegarek sportowy, który ma za zadanie mierzyć puls w trakcie aktywności fizycznej, ale nie tylko.
 • Wybrane modele urządzeń mają rozbudowane funkcje, które dają możliwość skutecznego wykonania treningu.
 • Pulsometr jest to urządzenie, które sprawdzi się dla osób regularnie biegających, jeżdżących na rowerze, uprawiających fitness czy trenujących pływanie.
 • Można wyróżnić pulsometr piersiowy, jak również nadgarstkowy.
 • Przed dokonaniem wyboru warto porównać kilka modeli pulsometrów i sprawdzić najważniejsze parametry w specyfikacji. Do jednych z nich można zaliczyć wykonanie, markę, ilość pomiarów oraz funkcji, poziom wodoszczelności, jak również dodatkowe wyposażenie.
 • Dobrymi pulsometrami są te marki Polar oraz Garmin.
 • Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup sprzętu, wynosi od 45 do 7500 zł. Przy czym urządzenia, które dają gwarancje dokładnych pomiarów, kosztują powyżej 1000 zł.
 • Nadal zastanawiasz się jaki pulsometr wybrać, aby zapewniał precyzyjny pomiar tętna, saturacji krwi, ocenę wytrzymałości czy wydolności, a przy tym był w dobrej cenie? Zobacz nasz najnowszy ranking 2024, w którym prezentujemy modele polecane przez sportowców, które to cieszą się największą popularnością!
Karolina Pisarska
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry