Ranking najlepszych okapów podszafkowych 2024

Chcesz kupić dobry okap podszafkowy, który błyskawicznie wyeliminuje wszystkie zapachy kuchenne? Nie wiesz, jaki model wybrać – wyciąg czy pochłaniacz? Marki Electrolux, Amica czy Bosch? Z filtrem węglowym, aluminiowym czy metalowym? Sprawdź, porównaj i wybierz najlepszy okap podszafkowy z rankingu na Czerwiec 2024 roku! W zestawieniu znajdziesz polecane produkty, które wyróżniają się funkcjonalnością, ładnym designem oraz konkurencyjną ceną. Na dodatek dla ułatwienia Twojego wyboru podpowiadamy, na jakie parametry zwrócić uwagę w specyfikacji produktu. Przeczytaj jaki okap podszafkowy wybrać i kupić w 2024 roku! 

Ranking okapów podszafkowych na Czerwiec 2024 roku

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaOferta
1 Okap podszafkowy ELECTROLUX LFG716R Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Okap podszafkowy CIARKO CDZ5501C Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Okap podszafkowy ELECTROLUX LFG719R Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Okap podszafkowy GLOBALO Retio 60.1 Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Okap podszafkowy KERNAU KBH 0861 B Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Okap podszafkowy KERNAU KBH I 0160 B Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
7 Okap podszafkowy SAMSUNG NK24M1030IS Ocena eksperta: 9.4 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
8 Okap podszafkowy BOSCH DFT63AC50 Ocena eksperta: 9.3 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Porównanie najlepszych okapów podszafkowych przez eksperta

Miejsce 1
Okap podszafkowy ELECTROLUX LFG716R NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Okap podszafkowy ELECTROLUX LFG716R


Ranking okapów podszafkowych rozpoczyna Electrolux LFG716R z klasą energetyczną A. Dokładne wymiary tego modelu wynoszą 54 x 33,1 x 27 cm. Warto wspomnieć, że urządzenie oddaje do dyspozycji możliwość instalacji z wykorzystaniem trybu pochłaniacza lub wyciągu. Co więcej, maksymalna wydajność wynosi 580 m3/h. Dodajmy, że okap Electrolux wyposażony został w niezwykle pomocną funkcję Hob2Hood, która automatycznie i bezprzewodowo dostosowuje działanie urządzenia do pracy płyty grzewczej, która również wyposażona jest w tę technologię. Opisywany okap podszafkowy posiada oświetlenie LED, które oświetla miejsce gotowania, a przy tym jest energooszczędne. Na dodatek w swojej konstrukcji posiada filtr przeciwtłuszczowy wykonany z aluminium, który wygodnie umyjesz w zmywarce. Poziom hałasu w tym urządzeniu wynosi 67 dB. Okap podszafkowy Electrolux LFG716R w kolorze czarnym wyposażony został w 4-stopniową regulację poziomu mocy.
Zalety:
 • oświetlenie LED
 • funkcja Hob2Hood
 • duża wydajność 580 m3/h
 • 4-stopniowa regulacja mocy
 • filtr przeciwtłuszczowy z aluminium
 • dużo pozytywnych opinii użytkowników
 • 2 tryby działania (pochłaniacz i wyciąg)
Wady:
 • nieco wysoki poziom hałasu
  Miejsce 2
  Okap podszafkowy CIARKO CDZ5501C NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Okap podszafkowy CIARKO CDZ5501C


  Ciarko CDZ5501C to następny polecany przez nas okap podszafkowy, który znalazł się na następnym miejscu w rankingu. Na wstępie podkreślmy, że jest to urządzenie z klasą energetyczną A, tym samym zaliczane jest do energooszczędnych modeli. Poza tym urządzenie wyposażone zostało w listwę LED, która generuje dodatkowe światło. Co więcej, okap podszafkowy może być zamontowany w formie pochłaniacza lub wyciągu. Ciarko CDZ5501C został wyposażony w bezdotykowy system Gesture Control. Na dodatek możesz wygodnie sterować urządzeniem z wykorzystaniem pilota.
  Zalety:
  • oświetlenie LED
  • klasa energetyczna A
  • opcja sterowania pilotem
  • bezdotykowy system sterowania
  Wady:
  • cena mogłaby być nieco niższa
   Miejsce 3
   Okap podszafkowy ELECTROLUX LFG719R NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Okap podszafkowy ELECTROLUX LFG719R


   Ranking TOP okapów podszafkowych zawiera również model Electrolux LFG719R, którego dokładne wymiary to 77 x 33,1 x 27 cm. Jest to sprzęt kuchenny, który oddaje do dyspozycji dwa tryby działania. Możesz zamontować urządzenie w formie pochłaniacza, który efektywnie filtruje powietrze w obiegu zamkniętym. Oprócz tego okap podszafkowy Electrolux LFG719R daje możliwość instalacji w formie wyciągu, dzięki czemu będzie odprowadzać zapach kuchenny bezpośrednio do wentylacji z wykorzystaniem rury. Świetnym udogodnieniem w tym modelu jest funkcja Hob2Hood, dzięki której nie musisz ustawiać pracy urządzenia! Okap podszafkowy zrobi to automatycznie! Dodatkowo dostosuje parametry pracy do działania płyty grzewczej zupełnie bezprzewodowo. Poza tym producent wyposażył ten okap w 4 regulacje mocy, jak również w oświetlenie LED. Poziom hałasu w tym urządzeniu wynosi 67 dB. Kończąc, dodajmy, że w swoim wyposażeniu posiada filtr aluminiowy, który skutecznie wychwytuje cząsteczki tłuszczu. Co więcej, ten element wygodnie umyjesz w zmywarce!
   Zalety:
   • oświetlenie LED
   • funkcja Hob2Hood
   • klasa energetyczna A
   • 4-stopniowa regulacja mocy
   • możliwość pracy w formie wyciągu lub pochłaniacza
   Wady:
   • sterowanie mechaniczne
   • cena mogłaby być nieco niższa
    Miejsce 4
    Okap podszafkowy GLOBALO Retio 60.1 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Okap podszafkowy GLOBALO Retio 60.1


    Następne miejsce w naszym rankingu zajmuje okap podszafkowy Globalo Retio 60.1 o dokładnych wymiarach 55 x 27,2 x 25 cm. Warto podkreślić, że ten model przystosowany został do pracy w formie pochłaniacza lub wyciągu. Co więcej, klasa energetyczna w tym urządzeniu wynosi B. Okap podszafkowy wyróżnia się dużą wydajnością – aż 525 m3/h. Tym samym jest to doskonała propozycja dla większych kuchni. Nie można zapomnieć, że urządzenie zostało wykonane z wysokiej jakości materiału. Na dodatek okap podszafkowy Globalo Retio 60.1 posiada w swojej konstrukcji diody LED, które zapewniają dodatkowe oświetlenie w kuchni. Urządzenie wyposażone zostało w mechaniczne sterowanie w 3 prędkościach do wyboru.
    Zalety:
    • oświetlenie LED
    • wydajność 525 m3/h
    • 3 poziomy prędkości
    • 2 tryby pracy – pochłaniacz i wyciąg
    Wady:
    • sterowanie mechaniczne
     Miejsce 5
     Okap podszafkowy KERNAU KBH 0861 B NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Okap podszafkowy KERNAU KBH 0861 B


     W naszym porównaniu najpopularniejszych okapów podszafkowych znalazł się ten marki Kernau KBH 0861 B, który dostępny jest w 3 kolorach do wyboru. Wydajność tego sprzętu wynosi aż 640 m3/h, tym samym jest to doskonała propozycja dla osób, które poszukują okapu podszafkowego do dużej kuchni. Dokładne wymiary tego sprzętu to 26,8 x 59,8 x 29 cm. Warto wspomnieć, że producent dodaje do zestawu filtr węglowy, jak również filtr przeciwtłuszczowy, który wykonany jest z aluminium. Poza tym okap podszafkowy Kernau KBH 0861 B posiada 4-stopniową regulację pracy wentylatora. Na dodatek uzupełniony został o listwę LED, która efektownie podświetla płytę gazową. Dodatkowym atutem tego okapu podszafkowego jest 3-stopniowa regulacja oświetlenia. Klasa energetyczna w tym modelu to B.
     Zalety:
     • oświetlenie LED
     • filtr węglowy w zestawie
     • wysoka wydajność 640 m3/h
     • 4-stopniowa regulacja prędkości
     • 3-stopniowa regulacja oświetlenia
     • szczelinowy system zasysania oparów
     Wady:
     • nieco wysoka głośność
      Miejsce 6
      Okap podszafkowy KERNAU KBH I 0160 B NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Okap podszafkowy KERNAU KBH I 0160 B


      Okap podszafkowy Kernau KBH I 0160 B to następny polecany sprzęt w porównaniu. Urządzenie posiada klasę energetyczną C i wykonane zostało ze szkła w czarnym kolorze. Co więcej, dokładne wymiary tego urządzenia to 22,5 x 59,6 x 28,6 cm. Dodajmy, że maksymalna wydajność w tym sprzęcie wynosi 305 m3/h. Poza tym poziom hałasu to 61 dB, dzięki czemu jest to produkt zaliczany do cichych okapów podszafkowych. Warto dodać, że Kernau KBH I 0160 B daje możliwość pracy w formie pochłaniacza lub wyciągu. Na dodatek producent wyposażył ten model w 3-stopniową regulację prędkości, dzięki czemu możesz dopasować działanie okapu do pracy kuchenki. W budowie posiada aluminiowy filtr, który skutecznie wychwytuje cząsteczki tłuszczu i pozostawia je na swojej powierzchni. Co więcej, filtr możesz wygodnie umyć pod bieżącą wodą. Na zakończenie warto wspomnieć, że okap podszafkowy posiada wbudowane światło LED.
      Zalety:
      • niska cena
      • światło LED
      • niski poziom hałasu
      • aluminiowy filtr przeciwtłuszczowy
      • możliwość pracy jako pochłaniacz lub wyciąg
      Wady:
      • klasa energetyczna C
      • nie sprawdzi się do dużych kuchni
       Miejsce 7
       Okap podszafkowy SAMSUNG NK24M1030IS NAJNIŻSZA CENA ONLINE
       PORÓWNAJ NA CENEO

       Okap podszafkowy SAMSUNG NK24M1030IS


       Wśród polecanych okapów podszafkowych znalazł się Samsung NK24M1030IS w kolorze srebrnym, którego wymiary to 60 x 18 x 28 cm. Urządzenie oddaje do dyspozycji dwie możliwości działania. Możesz zamontować okap podszafkowy w formie pochłaniacza lub wyciągu. Ten pierwszy zapewnia filtrację w obiegu zamkniętym, z kolei wyciąg odprowadza opary i nieprzyjemne zapachy kuchenne bezpośrednio do komina wentylacyjnego. Warto wspomnieć, że urządzenie generuje głośność na poziomie 71 dB – co jest minusem tego modelu. Na dodatek producent wyposażył to urządzenie w oświetlenie LED, które emituje światło na płytę grzewczą, dzięki czemu gotowanie jest jeszcze prostsze. Wydajność maksymalna w tym okapie podszafkowym wynosi 392 m3/h. Na dodatek urządzenie oddaje do dyspozycji 3 poziomy prędkości. Warto wspomnieć, że w konstrukcji znajduje się aluminiowy filtr, który efektywnie wyłapuje opary z tłuszczem w trakcie gotowania potraw. Na dodatek filtr możesz wygodnie odpiąć od okapu podszafkowego i umyć w zmywarce, co jest dużym udogodnieniem. Dodajmy, że prezentowany okap doskonale sprawdzi się zwłaszcza do nowoczesnych kuchni, ale nie tylko!
       Zalety:
       • oświetlenie LED
       • minimalistyczny design
       • dobry stosunek ceny do jakości
       • 3 poziomy prędkości do wyboru
       • aluminiowy filtr przeciwtłuszczowy
       Wady:
       • klasa energetyczna C
       • sprawdzi się do niedużych kuchni
       • nieco wysoki poziom hałasu 71 dB
        Miejsce 8
        Okap podszafkowy BOSCH DFT63AC50 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
        PORÓWNAJ NA CENEO

        Okap podszafkowy BOSCH DFT63AC50


        Kolejnym okapem podszafkowym, który zajmuje następną pozycję w naszym rankingu jest Bosch DFT63AC50. Dokładne wymiary tego urządzenia wynoszą 59,8 x 18 x 28 cm. Klasa efektywności energetycznej tego sprzętu AGD wynosi D, z kolei poziom hałasu to 68 dB. Okap został wyposażony w mechaniczne sterowanie, dzięki któremu dopasujesz działanie urządzenia do ilości oparów i zapachów, które wytwarzają się w trakcie gotowania. Poza tym prezentowany model o wydajności 360 m3/h posiada w swojej konstrukcji filtr przeciwtłuszczowy, który skutecznie wyłapuje cząsteczki tłuszczu, zatrzymując je na swojej powierzchni. Dodatkowo okap posiada oświetlenie LED, które generuje światło bezpośrednio na płytę grzewczą. Warto wspomnieć, że urządzenie może pracować w trybie pochłaniacza lub wyciągu.
        Zalety:
        • niska cena
        • oświetlenie LED
        • 2 tryby pracy urządzenia
        • aluminiowy filtr przeciwtłuszczowy
        Wady:
        • klasa energetyczna D
        • poziom hałasu 68 dB
        • mechaniczne sterowanie

         Jak wybrać dobry okap podszafkowy?

         Porządny okap podszafkowy jest dyskretnie zamontowany w dolnej szafce kuchennej, skutecznie eliminuje nieprzyjemny zapach i opary. Jednak, aby to miało miejsce, należy prawidłowo dopasować urządzenie do swojej kuchni. Nie wiesz, jak to zrobić? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy poradnik, w którym krok po kroku przeprowadzamy przez najważniejsze parametry techniczne, podpowiadając, w jaki sposób je prawidłowo dopasować. Zobacz, jak wybrać dobry okap podszafkowy w 2024 roku! Wskazujemy!

         Jaki okap podszafkowy wybrać – z trybem pochłaniacza czy wyciągu?

         Wybierając okap podszafkowy do zabudowy, spotkasz się ze sprzętem, który wyposażony jest w tryb:

         • wyciągu,
         • pochłaniacza.

         Okap z trybem pochłaniacza jest to urządzenie stworzone z myślą o kuchni, w której nie ma dostępu do komina wentylacyjnego, w którym to instaluje się rurę wentylacyjną. Tego typu urządzenie wykorzystuje w swoim działaniu wymuszony obieg zamknięty. Jak to rozumieć? Pochłaniacz podszafkowy filtruje powietrze znajdujące się w kuchni przez swój mechanizm, w którym znajduje się filtr węglowy. Ten ostatni oczyszcza powietrze, wyłapując zapach kuchenny, cząsteczki tłuszczu i inne opary. Następnie oczyszczone powietrze trafia z powrotem do pomieszczenia.

         Tymczasem okap podszafkowy z trybem wyciągu, jest to urządzenie, które odprowadza nieprzyjemny zapach bezpośrednio do komina wentylacyjnego. Oczywiście najlepszym wyborem jest zakup okapu z trybem wyciągu. Jednak, gdy nie masz możliwości podłączenia okapu podszafkowego do wentylacji, wtedy zdecyduj się na model oddający do dyspozycji pochłaniacz.

         Tryb pracy okapuPrzyłącz do komina wentylacyjnegoOpis
         wyciągTakpowietrze w kuchni odprowadzane jest bezpośrednio przez rurę do kanału wentylacyjnego, po czym trafia na zewnątrz budynku
         pochłaniaczNiewykorzystuje obieg zamknięty, wbudowany filtr węglowy wyłapuje zapachy i opary, po czym oczyszczone powietrze trafia powtórnie do wnętrza kuchni

         W jaki sposób dopasować wydajność okapu do kuchni?

         Kupując sprzęt podszafkowy koniecznie, dopasuj maksymalną wydajność. Miej na uwadze, że im większa wydajność okapu, tym urządzenie zapewnia czystsze powietrze pozbawione nieprzyjemnych zapachów. Przyjmuje się, że dobry okap podszafkowy powinien przefiltrować przynajmniej 12 razy powietrze w ciągu 1 godziny na 3 poziomie prędkości. Jednak jak prawidłowo wyliczyć wartość parametru dla Twojej kuchni? W tym celu należy obliczyć objętość kuchni, mnożąc jej wysokość, długość i szerokość. Następnie uzyskany wynik pomnóż przez 12. To wszystko!

         maksymalna wydajność okapu = szerokość x długość x wysokość kuchni x 12

         Na jaki rozmiar okapu podszafkowego się zdecydować – 50, 60 czy 70 cm?

         Wśród wszystkich modeli okapów podszafkowych spotkasz się z urządzeniami w różnym rozmiarze. W sklepach ze sprzętem AGD dostępne są okapy montowane pod górnym blatem szafki o szerokości od 43 do 120 cm. Pamiętaj, że im większa szerokość okapu podszafkowego, tym urządzenie jest w stanie pobrać większą ilość powietrza. Jednak na jaki się zdecydować?

         Przyjmuje się, że szerokość okapu podszafkowego powinna być taka sama lub większa jak szerokość płyty grzewczej kuchenki. Oczywiście rozmiar uzależniony jest również od szerokości szafki, w której planujesz montaż tego sprzętu AGD – najczęściej wybieranymi są modele o szerokości 60 cm lub 50 cm.

         Zwróć uwagę na klasę energetyczną urządzenia!

         Kolejnym ważnym parametrem w specyfikacji okapu podszafkowego jest klasa energetyczna, która prezentowana jest w skali składającej się z symboli oraz kolorów. Warto wspomnieć, że parametr ten informuje o energooszczędności tego sprzętu kuchennego. W przypadku okapów podszafkowych spotkasz się z klasą energetyczną A+++, A++, A+, A B, C, D E, F. Przy czym najlepszą jest ta oznaczonA A+++ i kolorem zielonym, z kolei najgorsza to klasa F, która oznaczona jest kolorem czerwonym.

         Najlepiej pokusić się na zakup tego najlepszego okapu podszafkowego z klasą A+++, A++, A+, A lub B. Mimo że cena zakupu za te energooszczędne modele jest większa w porównaniu do mniej wydajnych okapów, to urządzenia tego typu znacznie ograniczają zużycie energii elektrycznej. Tym samym kwota zakupu zwraca się już po niedługim czasie wraz z użytkowaniem sprzętu.

         Jaki poziom hałasu w okapie podszafkowym?

         Wybierając tego typu sprzęt  AGD do zabudowy koniecznie, zobacz na poziom generowanego hałasu przez urządzenie. Pamiętaj, że okap pracując, wytwarza hałas – zwłaszcza na największym poziomie prędkości. Im poziom hałasu jest mniejszy, tym większy komfort dla domowników. Do wyboru masz okapy do zabudowy w szafce, u których głośność wynosi od 45 dB do 80 dB. Jednak jaki podszafkowy okap kuchenny wybrać? Najlepiej zdecydować się na okap do zabudowy pod szafką kuchenną, u którego poziom hałasu nie przekracza 65 dB.

         Sterowanie dotykowe czy mechaniczne – jakie jest lepsze?

         Okap podszafkowy to rodzaj urządzenia, który sterowany jest z użyciem panelu dotykowego lub mechanicznego. Okap kuchenny podszafkowy z mechanicznym sterowaniem posiada najczęściej przyciski lub suwaki, dzięki którym ustawisz prędkość. Tymczasem modele wyposażone w sterowanie dotykowe (sensorowe) posiadają panel sterowania, który znajduje się na powierzchni szklanej płyty urządzenia.

         Jaki okap podszafkowy kupić? Jeśli chcesz kupić elegancki okap podszafkowy, to zdecyduj się tylko na model wyposażony w sterowanie dotykowe. Warto również dodać, że ten typ okapów jest znacznie prostszy w czyszczeniu i pielęgnacji w porównaniu z urządzeniami ze sterowaniem mechanicznym.

         Dopasuj filtr w okapie podszafkowym!

         Kupując nowy okap, warto wziąć pod uwagę rodzaj filtra, który producent zastosował w wybranym przez Ciebie modelu. Obecnie spotkasz się z filtrem węglowym, który ma za zadanie wyłapywać wszelkie opary i zapachy. Podkreślmy, że ten rodzaj filtra stosowany jest w urządzeniach z trybem pochłaniacza. Poza tym filtr węglowy należy regularnie wymieniać.

         Dostępne są filtry przeciwtłuszczowe, które wyłapują cząsteczki tłuszczu, które to osadzają się na powierzchni. Warto dodać, że filtry przeciwtłuszczowe dzielą się na inne rodzaje m.in. filtr metalowy, aluminiowy, akrylowy, ten z flizeliny, jak również tekstylny. Porównując je wszystkie, najlepsze są modele metalowe i aluminiowe – dobrze wyłapują cząsteczki tłuszczu z oparów, a przy tym są banalne w czyszczeniu. Wystarczy raz na 3 tygodnie włożyć je do zmywarki.

         Dodatkowe udogodnienia w okapie do zabudowy meblowej

         Kupując najlepszy model spośród wszystkich okapów podszafkowych, warto zwrócić uwagę na zastosowane tryby, technologie oraz dodatkowe wyposażenie. Do przydatnych, które zapewniają jeszcze większą wygodę w trakcie użytkowania, można zaliczyć:

         • oświetlenie LED,
         • regulację prędkości,
         • funkcję Hob2Hood,
         • kilka filtrów węglowych w zestawie,
         • generator ozonu,
         • wskaźnik zabrudzenia filtra.

         Najlepsze okapy podszafkowe – ile kosztują?

         W trakcie wyboru okapu podszafkowego masz do wyboru urządzenia tanie, jak i drogie. Kwota waha się od 180 do 6000 zł. Warto wspomnieć, że cena zależna jest nie tylko od producenta i serii produktu, ale również od:

         • wysokiej wydajności,
         • zastosowanych udogodnień,
         • szerokości,
         • klasy energetycznej,
         • mocy silnika.

         Polecani producenci okapów podszafkowych – Electrolux, Amica czy Bosch?

         Jeśli chcesz wybrać okap podszafkowy, który polecany jest przez ekspertów i zadowolonych użytkowników, to zdecyduj się na model od producenta Electrolux. W ofercie znajdziesz wiele produktów tego typu, które wyróżniają się funkcjonalnością i wysoką jakością. Następnym godnym zakupu okapem podszafkowym jest ten firmy Samsung. Produkty od tego producenta wyróżniają się trwałością, stylowym designem oraz oddają do dyspozycji przydatne funkcje. Do pozostałych, polecanych marek można zaliczyć okapy podszafkowe:

         • Bosch,
         • Beko,
         • Globalo,
         • Kernau.

         FAQ - najczęściej zadawane pytania

         1. Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie okapu podszafkowego?

          Podczas zakupu dobrego okapu podszafkowego prawidłowo oblicz maksymalną wydajność urządzenia. W tym celu należy pomnożyć objętość Twojej kuchni przez 12. Oprócz tego ważny jest poziom hałasu – okapy to urządzenia, które pracując, wytwarzają hałas, co ma duży wpływ na domowników. Jeśli jest on zbyt wysoki, to zakłóca spokój. Poza tym zwróć uwagę na sterowanie, rodzaj filtra, wymiar. Bardzo ważnym parametrem jest również klasa energetyczna, która wskazuje na efektywność pracy urządzenia.

         2. Ile decybeli ma cichy okap podszafkowy?

          Jeśli zależy Ci na zakupie cichego okapu podszafkowego, to zdecyduj się na model, u którego poziom hałasu nie przekracza 65 dB. Miej na uwadze, że im mniejsza wartość tego parametru, tym większy komfort dla osób, które przebywają w bliskim otoczeniu od okapu w kuchni.

         3. Co lepsze okap podszafkowy z wyciągiem czy pochłaniaczem?

          Okap podszafkowy z pochłaniaczem dedykowany jest do kuchni, w której nie ma wentylacji, tym samym nie jest możliwe odprowadzenie powietrza na zewnątrz budynku. Natomiast okap podszafkowy z wyciągiem to urządzenie, które instaluje się bezpośrednio w kominie wentylacyjnym. Porównując oba rozwiązania, lepszym wyborem jest okap podszafkowy z wyciągiem – znacznie skutecznie eliminuje wszelkie zapachy, opary i wilgoć, które wytwarzają się podczas gotowania.

         Podsumowanie

         • Wśród okapów podszafkowych spotkasz się z okapami teleskopowymi, jak również tymi w postaci wsadu.
         • Jeśli chcesz kupić cichy okap podszafkowy, to zdecyduj się na taki, u którego poziom hałasu wynosi nie więcej niż 65 dB.
         • Dobrymi produktami z tej kategorii AGD jest okap podszafkowy Amica, Bosch, Electrolux, Beko, Kernau, jak również okapy do zabudowy Globalo.
         • Cena, którą należy przeznaczyć na zakup skutecznego okapu do zabudowy pod szafką, wynosi od 180 do 6000 zł.
         • Wśród sprzętów podszafkowych większa część wyposażona jest w diody LED, które stanowią dodatkowe źródło światła w kuchni.
         • Warto kupić okap podszafkowy, zwłaszcza gdy chcesz ukryć to urządzenie, tak aby było niewidoczne.
         • Podczas zakupu tego typu urządzenia, pamiętaj, aby zwrócić uwagę na najważniejsze cechy produktu! Możemy zaliczyć do nich szerokość okapu podszafkowego, jego wydajność, moc, tryby działania, rodzaj filtrów, sterowanie, jak również markę.
         • Modele podszafkowe najczęściej są wybierane do małej kuchni.
         Karolina Pisarska
         5 1 vote
         Oceń artykuł
         Subscribe
         Powiadom o
         guest
         0 komentarzy
         Inline Feedbacks
         View all comments
         Do góry