Pralko suszarka z pompą ciepła - Ranking Czerwiec 2024

Nie wiesz, jaką pralko-suszarkę z pompą ciepła wybrać spośród masy produktów dostępnych na rynku? Szukasz dobrego urządzenia, które jest efektywne, ale i oszczędne na zużyciu prądu i wody? Sprawdź najnowszy ranking pralko-suszarek z pompą ciepła na Czerwiec 2024 roku, który przygotowaliśmy na podstawie wiedzy naszego eksperta! Porównaj najlepsze modele w zestawieniu i zakup to najlepiej dopasowane urządzenie!

Najlepsze pralko-suszarki z pompą ciepła — Ranking Czerwiec 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaOferta
1 Pralko-suszarka z pompą ciepła ELECTROLUX EW9W161BC Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Pralko-suszarka z pompą ciepła AEG L9WBAN61BC Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Pralko-suszarka z pompą ciepła ELECTROLUX MEW9WN249BP Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Pralko-suszarka z pompą ciepła AEG L9WBCN61B Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Porównanie najlepszych pralko suszarek z pompą ciepła wg MójRanking.pl

Miejsce 1
Pralko-suszarka z pompą ciepła ELECTROLUX EW9W161BC NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Pralko-suszarka z pompą ciepła ELECTROLUX EW9W161BC


Electrolux EW9W161BC to najlepsza pralko-suszarka z pompą ciepła, która dostępna jest na rynku, tym samym zajmuje pierwsze miejsce w naszym rankingu. Urządzenie o ładowności aż 10 kg dla prania, jak również 6 kg dla suszenia, doskonale sprawdzi się dla kilku osobowej rodziny. Warto wspomnieć, że prędkość wirowania w tym modelu wynosi 1600 obrotów na minutę, dzięki temu w tym sprzęcie możesz wygodnie prać i suszyć nawet te najgrubsze tkaniny. Nie można zapomnieć o klasie energetycznej, która wynosi C, co przekłada się na niskie, roczne zużycie energii elektrycznej, które wynosi 252 kWh dla cyklu prania i suszenia. Wszystko przez obecność pompy ciepła. Dodajmy, że urządzenie wyposażone zostało w wiele przydatnych rozwiązań. Do jednych z nich można zaliczyć system DelicateCare, który emituje powietrze o niskiej temperaturze. Poza tym pralko-suszarka Electrolux PerfectCare 900 EW9W161BC wyposażona została w funkcje parowe, które to emitują wewnątrz bębna parę wodną. Ta z kolei doskonale odświeża, dezynfekuje, jak i wygładza tkaniny. Dzięki temu prasowanie odzieży jest szybsze i wygodniejsze. Na dodatek ta pralko-suszarka z pompą ciepła marki Electrolux dostosowuje tak ruchy bębna, aby nawet ta delikatna odzież nie uległa zniszczeniu. Warto wspomnieć, że pralko suszarka Electrolux EW9W161BC posiada przydatną technologię SensiCare, która automatycznie waży załadunek, po czym dostosowuje parametry, tak aby pranie i suszenie ubrań było maksymalnie wydajne. Dodajmy, że ta pralko suszarka z pompą ciepła dopasowuje obroty i temperaturę do rodzaju odzieży. Do pozostałych udogodnień, które oferuje ten model, można zaliczyć program Eco, silnik inwerterowy, jak również opóźnienie startu pracy. Zużycie energii elektrycznej dla 100 cyklu prania i suszenia w tym modelu wynosi zaledwie 252 kWh, co przekłada się na koszt około 195 zł. Tymczasem zużycie wody na 1 cykl prania i suszenia to 50 l.
Zalety:
 • system DelicateCare
 • silnik inwerterowy
 • klasa energetyczna C
 • duża pojemność dla prania i suszenia
 • maksymalna prędkość wirowania 1600 obr/min
 • niskie zużycie energii przez działanie pompy ciepła
 • automatyczne dostosowanie parametrów prania i suszenia do rodzaju i wagi załadunku
Wady:
 • brak
  Miejsce 2
  Pralko-suszarka z pompą ciepła AEG L9WBAN61BC NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Pralko-suszarka z pompą ciepła AEG L9WBAN61BC


  Wśród polecanych modeli z pompą ciepła można zaliczyć pralko-suszarkę AEG L9WBAN61BC. Urządzenie zajmuje drugie miejsce w naszym rankingu. Maksymalna prędkość wirowania w tym modelu wynosi 1600 obr/min. Co więcej, pralko-suszarka AEG zaliczana jest do jednych z najbardziej oszczędnych urządzeń. Pompa ciepła zmniejsza zużycie energii, dzięki czemu roczny pobór prądu dla 100 cykli prania i suszenia wynosi 252 kWh, a to przekłada się na około 195 zł. Warto również wspomnieć o załadunku, który dla prania wynosi 10 kg, z kolei dla suszenia jest to 6 kg. Poziom emisji hałasu dla cyklu wirowania to 75 dB. Urządzenie zostało wyposażone w funkcje parowe, dzięki którym emitowana jest do wewnątrz para wodna, która to świetnie dezynfekuje oraz zmniejsza ilość zagnieceń na odzieży. Kolejną zaletą tego modelu jest silnik inwerterowy, który dodatkowo zmniejsza zużycie energii. Poza tym pompa ciepła zastosowana w tym urządzeniu dodatkowo obniża pobór prądu, dzięki czemu pranie i suszenie staje się niezwykle ekologiczne. Sprzęt wyposażony w pompę ciepła od AEG wyróżnia się znacznie dłuższą żywotnością w porównaniu do typowych pralko suszarek dostępnych na rynku. Pomocnym zastosowaniem jest nowoczesny system ÖKOKombi z technologią SensiDry. Odpowiada on za inteligentne dopasowanie parametrów prania i suszenia do różnych rodzajów tkanin. Połączenie pompy ciepła z tymi funkcjami daje niesamowity efekt, w postaci dokładnie wypranego i wysuszonego prania przy zachowaniu niskiego zużycia energii. Dodajmy, że urządzenie wyposażone zostało w technologię DualSense, jak również aplikację My AEG Care, dzięki której wygodnie zaprogramujesz działanie pralko-suszarki AEG L9WBAN61BC z każdego miejsca – zdalnie. Podkreślmy, że ten model jest w stanie wyprać i wysuszyć 3 kg prania w 3 godziny! Do pozostałych przydatnych rozwiązań w tym modelu można zaliczyć opóźnienie startu pracy, wyświetlacz elektroniczny, jak również system kontroli piany. Na zakończenie warto wspomnieć o klasie energetycznej, która dla tej pralko-suszarki z pompą ciepła wynosi C. Warto również wspomnieć o poborze wody, który na jeden cykl prania i suszenia wynosi 50 l.
  Zalety:
  • funkcje parowe
  • klasa energetyczna C
  • niskie zużycie energii
  • silnik inwerterowy
  • duża pojemność
  • system ÖKOKombi z technologią SensiDry
  Wady:
  • cena mogłaby być nieco niższa
   Miejsce 3
   Pralko-suszarka z pompą ciepła ELECTROLUX MEW9WN249BP NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Pralko-suszarka z pompą ciepła ELECTROLUX MEW9WN249BP


   Wśród polecanych modeli pralko-suszarek z pompą ciepła znalazła się również ta marki Electrolux MEW9WN249BP z silnikiem inwerterowym. Ten podzespół znacznie obniża zużycie energii elektrycznej, co przekłada się na niższe rachunki za prąd. Dodajmy, że klasa energetyczna w tym modelu wynosi D. Jest to pralko suszarka kondensacyjna z pompą ciepła, dzięki czemu skroplona para wodna trafia w postaci ciekłej do dedykowanego zbiornika. Wielkość załadunku dla prania wynosi 9 kg i 6 kg dla suszenia, tym samym ten model doskonale sprawdzi się dla większej rodziny. Pralko-suszarka z pompą ciepła Electrolux MEW9WN249BP posiada maksymalny moment obrotowy 1400 obr/min, tym samym umożliwia pranie i suszenie tych najgrubszych tkanin, takich jak narzuty, koce czy grube kurtki. Pobór wody wynosi 50 litrów, zużycie energii to tylko 57 kWh dla 100 prań, z kolei dla prania i suszenia to 275 kWh – tym samym koszty z użytkowania wynoszą około 212 zł na 100 pełnych cykli. Pralko suszarka posiada system DelicateCare, który umożliwia pranie i suszenie nawet tych delikatnych tkanin, np. wykonanych z jedwabiu. Do pozostałych udogodnień można zaliczyć system SteamCare, DualCare, SensiCare, program Eko, jak również funkcje parowe. Te ostatnie skutecznie eliminują zagniecenia, jak i dezynfekują odzież z alergenów, roztoczy, bakterii czy wirusów. Urządzenie jest w stanie wyprać i wysuszyć 3 kg prania w 3 godziny!
   Zalety:
   • funkcje parowe
   • silnik inwerterowy
   • spory załadunek
   • system kontroli piany
   • wiele wbudowanych funkcji i technologii
   • maksymalna prędkość wirowania 1400 obr/min
   Wady:
   • brak aplikacji mobilnej
    Miejsce 4
    Pralko-suszarka z pompą ciepła AEG L9WBCN61B NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Pralko-suszarka z pompą ciepła AEG L9WBCN61B


    Następną pozycję w rankingu najlepszych pralko-suszarek z pompą ciepła zajmuje AEG L9WBCN61B o załadunku dla prania aż 10 kg oraz dla suszenia 6 kg. Urządzenie ma silnik inwerterowy, który znacznie zmniejsza zużycie energii, jak również obniża poziom hałasu. Warto również wspomnieć, że jest znacznie trwalszy w porównaniu do modeli szczotkowych. Co więcej, pralko suszarka AEG oddaje do dyspozycji funkcje parowe, dzięki którym możesz błyskawicznie odświeżyć odzież. Poza tym to udogodnienie odkaża i dezynfekuje tkaniny z patogenów. Kolejnym pomocnym rozwiązaniem jest system DualSense, dzięki któremu pralko-suszarka dostosowuje ruchy bębna do tkaniny oraz wagi. Warto dodać, że pompa ciepła w pralko-suszarce od AEG znacznie ogranicza zużycie energii, jak również umożliwia suszenie ubrań w niskiej temperaturze. Oprócz tego innymi udogodnieniami są: technologia SensiDry, system ProSense czy program NonStop. Dodatkowo sprzęt posiada opóźnienie startu pracy i wyświetlacz elektroniczny z panelem sterowania. Na zakończenie warto wspomnieć o zużyciu energii elektrycznej, która w tym modelu wynosi 252 kWh, a to w przeliczeniu na złotówki daje około 195 zł dla 100 pełnych cykli.
    Zalety:
    • pojemny bęben
    • silnik inwerterowy
    • klasa dla prania A
    • wysoka prędkość obrotowa
    Wady:
    • poziom hałasu 76 dB
    • cena mogłaby być nieco niższa

     Jaką pralko-suszarkę z pompą ciepła wybrać?

     Zastanawiasz się, jaką pralko-suszarkę z pompą ciepła wybrać? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru? Poniżej znajdziesz poradnik zakupowy, w którym wskazujemy najważniejsze parametry, które odgrywają znaczącą rolę w dalszym użytkowaniu sprzętu! Sprawdź jak kupić dobrą pralko-suszarkę z pompą ciepła i na co zwrócić uwagę!

     Jaka pojemność załadunku w dobrej pralko-suszarce z pompą ciepła?

     Większa część pralko-suszarek z pompą ciepła jest zaopatrzona w pojemny bęben, który umożliwia duży załadunek. Zazwyczaj spotkasz się z pralko-suszarkami z pompą ciepła, u których pojemność załadunku wynosi od 8 do 10 kg dla prania oraz 5 do 6 kg dla trybu suszenia. Oczywiście parametr ten dostosuj do wielkości gospodarstwa domowego, tym samym ilości osób. Jeśli Twoja rodzina liczy od 3 do 5 osób, wtedy zdecyduj się na mniejszy wsad — czyli 8 kg dla prania i 5 kg dla suszenia. Z kolei, jeśli liczba domowników przekracza więcej niż 5, to wybieraj pralko-suszarkę z pojemnością załadunku 10 kg dla prania oraz 6 kg wsadu dla suszenia. Pamiętaj, że prawidłowe dopasowanie tego parametru, daje bardzo duże oszczędności na energii oraz wodzie. Jeśli dopasujesz idealnie wielkość załadunku, wtedy pranie wykonasz raz, a nie kilka razy w ciągu dnia.

     Wielkość gospodarstwa domowegoZaładunek dla praniaZaładunek dla suszenia
     od 3 do 5 osób8 kg5 kg
     powyżej 5 osób10 kg6 kg

     Jak dobrać maksymalną prędkość wirowania w pralko-suszarce?

     Maksymalna prędkość wirowania odpowiada za skuteczne odwirowanie wody z ubrań, co ma duże znaczenie w trakcie prania grubych tkanin, takich jak swetry, kocyki czy grube narzuty na łóżko. Parametr określa maksymalną ilość obrotów bębna, które jest w stanie wykonać pralko-suszarka w trakcie wirowania. W przypadku pralko-suszarek z pompą ciepła spotkasz się z egzemplarzami, których maksymalna prędkość wirowania wynosi od 1400 do 1600 obrotów na minutę. Jeśli planujesz często prać grube tkaniny, to koniecznie zdecyduj się na zakup pralko suszarki do ubrań o prędkości wirowania 1600 obr/min. Pozwoli to na dokładne odwirowanie tych najgrubszych materiałów, takich jak ręczniki kąpielowe.

     Z kolei, jeśli zamierzasz prać i suszyć odzież o mieszanej gramaturze, to wystarczy urządzenie o tych niższych parametrach, czyli od 1400 do 1500 obr/min. Pamiętaj również, że w trakcie ustawiania programu prania, należy dopasować prędkość wirowania do rodzaju tkanin, np. dla delikatnych ubrań zaleca się 800 obr/min. Duże szybkości powodują zgniatanie materiałów, a czasami nawet ich zniszczenie, zwłaszcza przy delikatnych tkaninach.

     Klasa energetyczna A, B czy C?

     Dzięki zastosowaniu pompy ciepła pralko-suszarki są niezwykle wydajne i co najważniejsze energooszczędne. W związku z tym klasa energetyczna pralko-suszarek z pompą ciepła jest najczęściej w zakresie od A do C — gdzie A odpowiada kolor zielony i mówi o najbardziej energooszczędnym urządzeniu, natomiast C jest w kolorze limonkowym i również wskazuje na tę górną półkę z tej kategorii produktów, jednak w tym przypadku zużycie prądu jest nieco większe. Poleca się pralko-suszarki, których klasa wynosi A albo B. Z kolei literka C jest również polecana, jednak wybierając urządzenie w tych górnych skalach, przyczyniasz się do obniżenia rachunków za prąd. Co więcej, urządzenie z najwyższych klas jest ekologiczne i przyjazne dla środowiska.

     Jakie funkcje ma dobra pralko-suszarka z pompą ciepła?

     Dobre pralko suszarki z pompą ciepła posiadają nowoczesne tryby, które usprawniają cykl suszenia ubrań oraz prania. Do jednych z przydatnych trybów zaliczamy pranie w niższej temperaturze, która ogranicza zużycie energii. Inną przydatną technologią są funkcje parowe, dzięki którym z dolnej części bębna uwalnia się para wodna. Dzięki temu odzież jest odświeżana i wygładzana, a to z kolei nie wymusza na Tobie konieczności prasowania. Kolejną przydatną funkcją jest automatyczne dopasowywanie niskiej temperatury i ruchów bębna do tkanin, które znajdują się w środku. Ponadto pralko-suszarka wykorzystuje pompę ciepła w taki sposób, aby odzież nie uległa zniszczeniu. Innymi przydatnymi trybami są:

     • automatyczne dostosowanie czasu prania i suszenia do rodzaju materiałów oraz wagi załadunku,
     • blokada rodzicielska,
     • opóźnienie startu pracy,
     • płukanie bez piany,
     • program dedykowany dla alergików,
     • czyszczenie bębna,
     • redukcja hałasu dla programu Eko,
     • odkłaczanie ubrań.

     Ile prądu i wody zużywa pralko suszarka z pompą ciepła?

     Pralko-suszarki dzięki zastosowaniu pompy ciepła są oszczędnymi urządzeniami, u których zużycie energii elektrycznej oraz wody jest nieduże w porównaniu do innych modeli. W dobrych pralko suszarkach zużycie prądu dla 100 cykli prania wynosi zazwyczaj od 51 do 57 kWh. Z kolei zużycie prądu dla 100 cykli suszenia wynosi od 250 do 275 kWh.

     Natomiast analizując zużycie wody, warto kupić pralko suszarkę z pompą ciepła, która dla jednego cyklu prania zużywa około 47 litrów wody. Tymczasem dla cyklu prania i suszenia polecamy zakupić jeden z modeli, których zużycie wody wynosi około 50 litrów.

     Dodatkowe wyposażenie

     Pralko-suszarka z pompą ciepła powinna mieć dodatkowe wyposażenie. Do przydatnych akcesoriów można zaliczyć:

     • wyświetlacz LCD,
     • sterowanie mobilne,
     • wąż do podłączenia,
     • kosz na kłaczki.

     Ile kosztuje dobra pralko-suszarka z pompą ciepła?

     Cena, jaką należy przeznaczyć na zakup dobrej pralko suszarki z technologią pompy ciepła, wynosi od 5500 do 7000 zł. Kwota zależy od wybranej marki, załadunku oraz zastosowanych technologii. Te najdroższe modele są rozbudowane i posiadają wysokiej jakości podzespoły. Co więcej, takie produkty lepiej piorą i są bez wątpienia energooszczędne. Dlatego w dłuższej perspektywie czasu ich zakup bardziej się opłaca.

     Z jakiej firmy warto kupić pralko-suszarkę z pompą ciepła – Electrolux czy AEG?

     Do najlepszych pralko-suszarek z pompą ciepła możemy zaliczyć produkty od producentów Electrolux oraz AEG. Obie marki produkują wysokiej jakości urządzenia, które gwarantują skuteczne pranie oraz suszenie, przy najniższym zużyciu energii elektrycznej. Porównując obie, najlepszą jest pralko-suszarka z pompą ciepła Electrolux EW9W161BC. Co więcej, obie marki znalazły się w naszym rankingu najlepszych pralko suszarek z pompą ciepła.

     FAQ - najczęściej zadawane pytania

     1. Co to jest pralko-suszarka z pompą ciepła?

      Urządzenie łączy w sobie dwie funkcje — pralki i suszarki. W dodatku jest wyposażone w technologię pompy ciepła, która umożliwia suszenie w niższej temperaturze, jak również ogranicza zużycie prądu. Dzięki czemu urządzenia z tej kategorii są energooszczędne.

     2. Jak działa pralko suszarka z pompą ciepła?

      Pralko suszarka z pompą ciepła umożliwia wypranie i wysuszenie ubrań w niskich temperaturach. Oprócz tego sprzęt pobiera kilkukrotnie mniej prądu, dzięki czemu jest energooszczędny. Pralko-suszarki z technologią pompy ciepła mają najwyższe klasy energetyczne, co świadczy o najwyższej jakości produktu. Polecane są dla osób, którym zależy na oszczędności energii.

     3. Czy są pralko suszarki z pompą ciepła?

      Tak, w ofertach sklepów znajdziesz modele pralko-suszarek z wbudowaną pompą ciepła. Najczęściej spotkasz się z produktami firmy Electrolux oraz AEG.

     4. Z jakiej firmy wybrać pralko-suszarkę z pompą ciepła?

      Najlepszymi produktami są pralko suszarki z pompą ciepła Electrolux. Oprócz tego warto również zdecydować się na pralko-suszarkę z pompą ciepła AEG. Z kolei, jeśli pompa nie jest dla Ciebie konieczna, to bez tej funkcji polecamy wybierać modele marki Samsung, Bosch, LG, jak również Whirlpool.

     Podsumowanie

     • Pralko suszarka z pompą ciepła to urządzenie, które łączy w sobie dwie funkcje — prania i suszenia.
     • Pompa ciepła w pralko suszarce umożliwia suszenie w niskich temperaturach, dzięki czemu ubrania nie ulegają zniszczeniu.
     • Pralko suszarka ze względu na innowacyjną technologię pompy ciepła ma większe wymiary. Jej głębokość wynosi prawie 63,6 cm, dlatego sprawdzi się do większych pomieszczeń.
     • Wybierając sprzęt do prania i suszenia odzieży, zwróć uwagę na najważniejsze parametry, takie jak wymiar, wbudowane funkcje, zastosowane technologie, maksymalną prędkość wirowania, klasę, załadunek dla prania i suszenia.
     • Urządzenia z kategorii pralko suszarki z pompą ciepła kosztują od 5500 do 7000 zł.
     • Urządzenie sprawdzi się dla wieloosobowej rodziny.
     • Najlepszymi producentami są Electrolux i AEG.
     • Najlepsza pralko-suszarka to taka, która pobiera 50 litrów wody w trakcie prania i suszenia, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności prania ubrań.
     • Jeśli masz wątpliwości co do wyboru, to sprawdź ranking i opinie. Powyżej znajdziesz najaktualniejsze porównanie pralko-suszarek z pompą ciepła, które wg naszej analizy wypadają najlepiej, a przy tym mają najlepszą cenę.
     Karolina Pisarska
     5 1 vote
     Oceń artykuł
     Subscribe
     Powiadom o
     guest
     0 komentarzy
     Inline Feedbacks
     View all comments
     Do góry