Ekspres do kawy z młynkiem - Ranking Grudzień 2023

Stoisz przed wyborem ekspresu z młynkiem, jednak kompletnie nie wiesz, jaki wybrać? Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, tak aby kupić najlepszy model, który przygotuje za Ciebie pyszną kawę? Szukasz urządzenia funkcjonalnego z wieloma możliwościami parzenia kawy, a przy tym solidnego — takiego, które się nie psuje? Poniżej przygotowaliśmy zestawienie najlepszych ekspresów, których specyfikację i działanie poddaliśmy analizie. Sprawdź najnowszy ranking ekspresów do kawy z młynkiem w 2023 roku, które nie tylko parzą aromatyczną kawę, ale są solidne i w najlepszych cenach! Zobacz, jak wybrać dobry ekspres do kawy z młynkiem w bieżącym roku!

Zestawienie najlepszych ekspresów — ranking ekspresów do kawy z młynkiem 2023

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Jura ENA 4 Producent: Jura Ocena eksperta: 10 / 10 Rodzaj ekspresu: automatyczny 
Pojemność: 1.1 l
Moc: 1450 W
Rodzaj kawy: mielona 
Najniższa cena online
2 Krups EA890110 Producent: Krups Ocena eksperta: 9.9 / 10 Rodzaj ekspresu: automatyczny 
Pojemność: 2.3 l
Moc: 1450 W
Szerokość: 24 cm
Najniższa cena online
3 DeLonghi ECAM370.95 Producent: DeLonghi Ocena eksperta: 9.8 / 10 Rodzaj ekspresu: ciśnieniowy 
Pojemność: 1.8 l
Moc: 1450 W
Rodzaj kawy: mielona 
Najniższa cena online
4 Jura E8 Producent: Jura Ocena eksperta: 9.7 / 10 Rodzaj ekspresu: automatyczny 
Pojemność: 1.9 l
Moc: 1450 W
Rodzaj kawy: ziarna, mielona 
Najniższa cena online
5 Jura E6 Producent: Jura Ocena eksperta: 9.6 / 10 Rodzaj ekspresu: ciśnieniowy 
Pojemność: 1.9 l
Moc: 1450 W
Rodzaj kawy: ziarna 
Najniższa cena online
6 Jura E4 Producent: Jura Ocena eksperta: 9.5 / 10 Rodzaj ekspresu: automatyczny 
Pojemność: 1.9 l
Moc: 1450 W
Rodzaj kawy: mielona 
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze ekspresy do kawy z młynkiem wg MójRanking.pl

Jak wybrać dobry ekspres do kawy z młynkiem?

Dobry ekspres automatyczny z młynkiem to taki, który przygotuje dla Ciebie ulubioną kawę, jest prosty w obsłudze, szybko go wyczyścisz, a przy tym posłuży przez wiele lat. Nie wiesz, jak kupić to najlepsze urządzenie? Zobacz poniższy poradnik zakupowy, w którym wyszczególniamy wszystkie najważniejsze parametry ze specyfikacji. Podpowiadamy, jak wybrać ekspres do domu! Sprawdź, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu dobrego ekspresu do kawy z młynkiem!

Jaki rodzaj ekspresu do kawy z młynkiem jest najlepszy?

W pierwszej kolejności zastanów się jaki typ ekspresu do kawy preferujesz. Na rynku występują dwa rodzaje ekspresów z młynkiem:

 • automatyczne,
 • kolbowe.

Oba są niewątpliwie dobre i polecane przez dużą część zadowolonych użytkowników. Automatyczny ekspres do kawy z młynkiem jest urządzeniem w pełni zautomatyzowanym. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk, wybierając rodzaj napoju, a sprzęt wszystko robi samodzielnie. Inaczej jest nieco z modelami ekspresów kolbowych z młynkiem do kawy. Tutaj w pierwszej kolejności urządzenie mieli ziarna, po czym własnoręcznie uzupełniasz kolbę zmieloną wcześniej kawą, którą następnie ugniatasz dedykowaną szpatułką. Egzemplarze automatyczne z młynkiem polecane są dla osób, które chcą, aby system zaparzył kawę za nich przy najmniejszym zaangażowaniu w cały proces parzenia. Z kolei ekspresy kolbowe z młynkiem polecane są dla osób, które chcą mieć kontrolę nad mieleniem ziaren oraz ubiciem kawy w kolbie, co z kolei wpływa na smak kawy.

Jaki typ młynka będzie najlepszy w ekspresie?

Typ młynka w każdym ekspresie ciśnieniowym do kawy odgrywa bardzo ważną rolę. Spotkasz się z dwoma rodzajami: młynkiem stalowym oraz ceramicznym. Najlepszym wyborem jest ekspres z młynkiem stalowym. Właśnie w nim podczas mielenia, kawa zachowuje najwyższą jakość, co więcej nie pyli się, a ziarno jest dokładnie zmielone. Na dodatek, to wszystko przekłada się na zachowanie wysokiego aromatu kawy podczas parzenia. Stalowe młynki żarnowe są trwalsze i rzadziej się psują — w przypadku, gdy wraz z ziarnem kawy dostanie się niewielki kamyk, to nie występuje ryzyko zepsucia się, jak to się ma w przypadku ekspresów do kawy z młynkiem ceramicznych.

Ile barów w ekspresie do kawy z młynkiem?

Kolejną cechą, wartą uwagi jest ciśnienie. Parametr ten podawany jest w barach. Im większa wartość ciśnienia tym ekspres w trakcie zaparzania lepiej wydobywa wszystkie aromaty z kawy. Spotkasz się z ekspresami z młynkiem, których ciśnienie wynosi od 10 do 19 barów. Najlepszym wyborem są modele, których ciśnienie wynosi przynajmniej 15 barów. Takie urządzenia zapewniają przygotowanie napoju na najwyższym poziomie niezależnie czy to będzie Latte Macchiato, Americano, Crema czy Espresso.

Jaka moc w ekspresie do kawy z młynkiem jest najlepsza?

Im moc ekspresu z młynkiem jest większa, tym parzenie kawy jest wydajniejsze. Parametr mocy w połączeniu z odpowiednią wartością ciśnienia umożliwia wydobycie najlepszych smaków z zmielonej kawy ziarnistej. Przedział mocy dla ekspresów do kawy z młynkiem wynosi od 1200 do 2400 W. Dla urządzeń do użytku domowego najlepiej wybierać ekspres do kawy o mocy przynajmniej 1450 W. Dzięki temu urządzenie przygotuje dla Ciebie dobrą, świeżo zaparzoną kawę z aromatycznym posmakiem.

Jakie funkcje ma ekspres do kawy z młynkiem?

Wybierając najlepszy ekspres ciśnieniowy z młynkiem, warto kupić taki, który ma wiele przydatnych funkcji. Dają one jeszcze więcej możliwości parzenia świeżo mielonej kawy, jak również usprawniają działanie urządzenia. Do jednych z takich trybów można zaliczyć system spieniania mleka, który umożliwia przygotowanie kaw mlecznych, takich jak Cappuccino, Latte Macchiato, Caffé Latte czy Flat White. W przypadku tej funkcji koniecznie sprawdź jaki pojemnik na mleko został zastosowany w ekspresie z młynkiem. Najlepiej, jeśli zbiornik jest wyjmowany, dzięki temu przechowasz go wygodnie w lodówce, a to sprawi, że mleko będzie dłużej świeże.

Oprócz tego polecamy kupić ekspres z funkcją automatycznego czyszczenia, dzięki któremu urządzenie samoczynnie przeczyści swoje moduły przed, jak i po zrobieniu kawy. Warto, aby system czyścił wszystkie elementy, włącznie z częściami do spieniania mleka.

Do pozostałych funkcji, które powinny znaleźć się w ekspresie do parzenia kawy z młynkiem, zaliczamy:

 • regulację mocy kawy,
 • personalizację kawy,
 • regulację ilości kawy,
 • regulację stopnia mielenia kawy,
 • opcję Moja Kawa, czyli zapisanie ulubionego napoju,
 • regulację spienionego mleka,
 • parzenie 2 filiżanek kawy jednocześnie,
 • regulację temperatury parzenia,
 • funkcję wyrzutu pary wodnej,
 • sterowanie przez smartfona,
 • możliwość mycia elementów, zbiornika na kawę, pojemników na mleko i wodę w zmywarce.

Jakie dodatkowe wyposażenie w ekspresie do kawy z młynkiem?

Warto zdecydować się na ekspres z młynkiem, który producent zaopatrzył w dodatkowe wyposażenie. Do takich przydatnych akcesoriów zaliczamy: dodatkowy zbiornik na mleko, wskaźnik poziomu wody, wyświetlacz dotykowy, filtry, pędzelek, tackę na ociekającą kawę w przypadku przelania.

Ile kosztuje ekspres do kawy z młynkiem?

Koszt za solidny ekspres do kawy z młynkiem zaczyna się już od 1700 do 16000 zł. Cena zależna jest od wielkości urządzenia, typu ekspresu, mocy, ciśnienia, wbudowanych funkcji, rodzajów napojów, marki, jak również od wyposażenia. Z reguły te polecane ekspresy do kawy z młynkiem kosztują od 2500 do 6500 zł.

Jakiej firmy kupić dobry ekspres do kawy z młynkiem?

Wybierając ekspres z młynkiem koniecznie, zwróć uwagę na model oraz producenta. Często egzemplarze mogą się znacznie od siebie różnić, mimo że są z jednej marki. Najlepszymi firmami produkującymi ekspresy do kawy z młynkiem są:

 • Siemens,
 • DeLonghi,
 • Jura,
 • Krups,
 • Philips,
 • Melitta.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Jaki ekspres do kawy kupić — na kapsułki czy na ziarna?

  Wszystko zależy jaki efekt smakowy chcesz uzyskać. Z wykorzystaniem ekspresu na kapsułki przygotujesz kawę, która już została zmielona wcześniej. Plusem jest to, że możesz wybierać spośród rozmaitych smaków. Z kolei model na ziarno daje niesamowity aromat świeżo mielonej kawy. Tak naprawdę wybór zależy od Twoich preferencji smakowych.

 2. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ekspresu do kawy z młynkiem?

  W trakcie zakupu ekspresu z wbudowanym młynkiem warto zwrócić uwagę na wielkość urządzenia, moc, ciśnienie podane w barach, markę, wbudowane funkcje. Co więcej, ważne jest również wyposażenie, które usprawnia przygotowanie dobrej kawy, jak również samo czyszczenie sprzętu.

 3. Jaki ekspres z młynkiem do domu?

  W przypadku ekspresów z wbudowanym młynkiem do domu warto wybierać model, którego ciśnienie wynosi przynajmniej 15 barów, natomiast moc 1450 W. Oprócz tego ważna jest również marka. Do polecanych producentów można zaliczyć Siemens, DeLonghi, Krups czy Philips. Dodatkowo wybieraj urządzenia w przedziale cenowym od 2500 do 6500 zł.

Podsumowanie

 • W trakcie wyboru ekspresu z możliwością przygotowania kawy ze świeżo zmielonych ziaren koniecznie przemyśl, jaki typ urządzenia preferujesz. Dostępne są modele w pełni automatyczne oraz kolbowe.
 • W trakcie zakupu dobrego ekspresu do robienia kawy warto zwrócić uwagę na najważniejsze parametry. Możemy do nich zaliczyć: ciśnienie urządzenia, jego moc, funkcje, wielkość, zastosowane tryby, rodzaje kaw, jakie jest w stanie przygotować sprzęt.
 • Wybieraj urządzenie, którego moc jest większa niż 1450 W, z kolei ciśnienie wynosi przynajmniej 15 barów.
 • Lepszym zakupem jest model ze stalowym młynkiem.
 • Do polecanych firm produkujących dobre ekspresy do kawy ciśnieniowe z młynkiem zaliczamy: Philips, Krups, Siemens, DeLonghi, Melitta, Jura.
 • Przedział cenowy za urządzenia dobrej jakości wynosi od 1700 do 16000 zł. Modele do użytku domowego kupisz w przedziale od 1700 do 6500 zł.
Karolina Pisarska
Przeczytaj poradniki:

5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry