Płyta gazowo-indukcyjna - Ranking Maj 2024

Poszukujesz funkcjonalnej płyty do swojej kuchni, która będzie łączyć w sobie dwa rodzaje palników – gazowy i indukcyjny? Dumasz, jaka będzie najlepsza – ze szkła czy ceramiki? Marki Gorenje, Electrolux czy Teka? Porównaj i wybierz najlepszą płytę gazowo-indukcyjną z naszego rankingu na Maj 2024 roku! Razem z ekspertem z MójRanking.pl porównujemy te polecane modele na rynku! Na dodatek dla ułatwienia podpowiadamy, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru. Sprawdź jak wybrać dobrą płytę gazowo-indukcyjną do swojej kuchni!

Najlepsze płyty gazowo-indukcyjne w rankingu na Maj 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Płyta indukcyjno-gazowa MPM-60-IMG-22 Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 Komfort Płyta indukcyjno-gazowa teka jzc 64322 abc bk Producent: Komfort Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 Komfort Płyta indukcyjno-gazowa teka jzc 96324 abc bk Producent: Komfort Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Płyta indukcyjno-gazowa GORENJE GCI691BSC Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 Gorenje Płyta gazowo-indukcyjna GCI691BSC Producent: Gorenje Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Płyta indukcyjno-gazowa ELECTROLUX KDI641723K | Darmowa dostawa Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 Płyta gazowo-indukcyjna Electrolux KDI641723K I tel. (22) 266 82 20 I kto pyta płaci mniej I Raty 0%!, ACT-AGDELCPGZ0215 Producent: Electrolux Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Płyta gazowo-indukcyjna Kernau KIGH 6422 CI B - Specjalistyczny sklep - Raty 0% - Kup z PayPo i zapłać za 30 dni Producent: Kernau Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Ranking płyt gazowo indukcyjnych wg eksperta z MójRanking.pl

Jaką płytę indukcyjno-gazową wybrać?

Chcesz kupić dobrą płytę gazowo-indukcyjną, jednak nie wiesz, na jaką się zdecydować spośród wszystkich modeli na rynku? Zastanawiasz się, jaką wybrać, tak aby zapewniała efektywne gotowanie, błyskawiczne nagrzewanie się naczyń, a przy tym miała konkurencyjną cenę? Zobacz poniższy poradnik zakupowy, w którym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu najlepszej płyty gazowo-indukcyjnej! Sprawdź, jaką wybrać i kupić w 2024 roku!

Na jaki rozmiar płyty się zdecydować?

Płyta indukcyjno-gazowa występuje w kilku rozmiarach. W zależności od rodzaju różni się ilość palników, jak również moc. Obecnie na rynku występują płyty kombinowane o wymiarach od 55 do 60 cm szerokości lub większe modele, dla których szerokość wynosi od 75 do 90 cm (długość dla każdej z płyt jest zbliżona i wynosi zazwyczaj 51 cm). Jednak na jaką płytę gazowo-elektryczną się zdecydować? Modele mniejsze, dla których szerokość wynosi do 60 cm, są wyposażone w 2 palniki gazowe oraz 2 pola indukcyjne.

Tymczasem płyta indukcyjno-gazowa o szerokości od 75 do 90 cm to model, który wyposażony jest w dwa palniki na gaz oraz 4 pola grzewcze. Reasumując, modele mniejsze sprawdzą się dla maksymalnie 5-osobowej rodziny. Tymczasem zakup płyty gazowo-indukcyjnej z 6 strefami grzewczymi sprawdzi się dla wieloosobowej rodziny, w której liczba domowników to 6 lub więcej.

Rodzaj płyty indukcyjno-gazowejSzerokośćDługośćDla kogo?
małaod 55 do 60 cmod 50 do 52 cmod 2 do 5 osób
dużaod 75 do 90 cmod 50 do 52 cm6 lub więcej osób

Płyta gazowo-indukcyjna ceramiczna czy ze szkła ceramicznego – jaką kupić?

Ważnym parametrem w specyfikacji jest materiał wykonania płyty indukcyjnej z palnikami gazowymi. Obecnie do wyboru masz:

 • płyty gazowo-indukcyjne ceramiczne,
 • płyty gazowo-indukcyjne ze szkła ceramicznego.

Oba rodzaje są polecane i cenione przez wiele zadowolonych klientów, jednak nieco lepiej wypada płyta indukcyjna wykonana ze szkła ceramicznego. Dlaczego? Jej zaletą jest estetyka. Szkło ceramiczne znacznie lepiej komponuje się w kuchni. Jest minimalistyczne i proste w czyszczeniu. Poza tym zaletą tego typu tworzywa jest wysoka wytrzymałość na gwałtowne zmiany temperatury. Jedynym minusem tego typu sprzętu AGD jest podatność na zarysowania, dlatego płytę wykonaną ze szkła ceramicznego należy myć dedykowanymi środkami i miękką gąbeczką.

Jaka ilość pól do gotowania?

W kolejnym kroku zastanów się nad ilością palników i pól grzejnych. Typowe płyty gazowo-elektryczne posiadają łącznie 4 pola – 2 palniki gazowe oraz 2 pola grzejne. Oprócz tego dostępne są większe modele, dla których liczba pól wynosi 6 – 2 palniki na gaz oraz 4 pola grzewcze. Jednak jaką płytę wybrać? Dobór powinien być dopasowany do Twoich własnych oczekiwań, jak również do ilości domowników.

Przyjmuje się, że płyty gazowo-elektryczne do zabudowy wyposażone w 4 strefy do gotowania, dedykowane są dla od 2 do 5 osób. Natomiast duża 6-strefowa płyta gazowo-indukcyjna to rozwiązanie dla wieloosobowej rodziny, w której liczba domowników wynosi 6 lub więcej.

Ilość stref do gotowania w płyciePrzeznaczenie
4od 2 do 5 osób
66 lub więcej osób

Sterowanie dotykowe, mechaniczne czy elektroniczne – jakie jest najlepsze w płycie indukcyjno-gazowej?

Wybierając wysokiej jakości płytę gazowo-indukcyjną sprawdź na rodzaj sterowania, które może się różnić dla płyty indukcyjnej i gazowej. Obecnie strefy gazowe wyposażone są w regulację mocy palników za pomocą pokręteł. Z kolei część indukcyjna może posiadać sterowanie:

 • mechaniczne,
 • elektroniczne,
 • dotykowe.

Płyta indukcyjno-gazowa ze sterowaniem mechanicznym posiada pokrętła, którymi reguluje się poziom mocy grzania dla pól grzewczych. Z kolei w modelach ze sterowaniem elektronicznym moc grzejną płyty indukcyjnej reguluje się przez wbudowane przyciski. Ostatnia, czyli płyta gazowo-indukcyjna ze sterowaniem dotykowym, to urządzenie, w którym moc płyty grzewczej regulujesz przez dotykowe przyciski znajdujące się na powierzchni.

Jaką płytę indukcyjno-gazową wybrać? Najlepiej zdecydować się na model, który posiada sterowanie dotykowe. Po pierwsze przez brak przycisków, czyszczenie urządzenia jest znacznie prostsze. Na dodatek płyty gazowo-indukcyjne ze sterowaniem dotykowym bardzo dobrze komponują się w kuchni – nadają jej minimalistyczny wygląd.

Zwróć uwagę na moc przyłączeniową!

Moc przyłączeniowa tyczy się części indukcyjnej płyty. Wartość tego parametru podawana jest w watach lub kilowatach. Warto wspomnieć, że jest to jeden z najważniejszych atrybutów w trakcie zakupu kuchenki gazowo-indukcyjnej. Dlaczego? Prawidłowe dopasowanie mocy przyłączeniowej do możliwości fazy, do której chcesz podpiąć płytę, wpływa na poprawne działanie urządzenia, jak również pozostałych elektronarzędzi, które zasilane są właśnie tą samą fazą. Mianowicie dopasowanie zbyt dużej wartości do możliwości zapotrzebowania energetycznego w domu spowoduje wybijanie korków.

Dlatego przed zakupem należy prawidłowo dopasować ten parametr poprzez zsumowanie wszystkich elektronarzędzi podpiętych pod wybraną fazę, dodanie mocy przyłączeniowej płyty, po czym sprawdzenie, czy otrzymany wynik nie spowoduje przeciążenia zasilania. Warto dodać, że płyta gazowo-indukcyjna w porównaniu do typowych płyt indukcyjnych ma zazwyczaj o połowę mniejszą moc przyłączeniową, dzięki czemu jest to doskonała propozycja dla osób, które szukają urządzenia, które to nie obciąży zasilania.

Jaki ruszt w części gazowej będzie najlepszy?

W następnym etapie zwróć uwagę na rodzaj rusztu, który zastosowano w kuchence. Obecnie spotkasz się z płytami gazowo-indukcyjnymi, które wyposażone są w ruszty:

 • żeliwne,
 • ze stali nierdzewnej,
 • emaliowane.

Płyty gazowe z indukcją posiadające żeliwny ruszt to modele, które wyróżniają się trwałością i szybko się nagrzewają. Ich minusem jest duży ciężar. Z kolei płyta zaopatrzona w ruszt ze stali nierdzewnej jest lekka i prosta w czyszczeniu. Ostatnia, czyli płyta z rusztem emaliowanym to sprzęt, który odporny jest na zarysowania. Na dodatek dzięki takiej powierzchni nie przywiera do niej przypalone jedzenie. Na jaką się zdecydować – płytę indukcyjno-gazową z rusztem żeliwnym, ze stali czy emaliowanym? Najlepszym wyborem jest zakup płyty, która wyposażona jest w ruszt żeliwny. Mimo że jest on ciężki, to wyróżnia się trwałością i błyskawicznie się nagrzewa.

Płyta gazowo-indukcyjna ze wskaźnikiem ciepła resztkowego czy bez?

Wskaźnik ciepła resztkowego informuje o poziomie nagrzania płyty grzewczej. W sytuacji, gdy powierzchnia kuchenki gazowo-elektrycznej jest nagrzana do temperatur, które grożą poparzeniem ciała człowieka, wtedy na powierzchni płyty świeci się wskaźnik informujący. Z kolei, gdy temperatura spadnie do poziomu, który nie zagraża poparzeniem, wtedy wskaźnik jest wyłączony. Reasumując, jeśli zależy Ci na wysokim bezpieczeństwie dla każdego domownika w tym dzieci, to zdecyduj się tylko na płytę gazowo-indukcyjną, która wyposażona jest we wskaźnik ciepła resztkowego.

Dodatkowe funkcje i wyposażenie

Na samym końcu sprawdź wszelkie udogodnienia w postaci funkcji, dodatkowych akcesoriów oraz technologii, które zastosował producent w wybranym modelu. Warto dodać, że wszystkie rozwiązania wpływają na jeszcze większą wygodę i bezpieczeństwo w trakcie gotowania. Do jednych z przydatnych zastosowań można zaliczyć:

 • elektryczną zapalarkę gazu;
 • timer, który daje możliwość ustawienia czasu gotowania;
 • wskaźnik ciepła resztkowego;
 • zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu;
 • funkcję booster;
 • regulację płomieni z wykorzystaniem dedykowanych pokręteł;
 • sygnał dźwiękowy, który wskazuje o końcu pracy.

Ile kosztuje dobra płyta gazowo-indukcyjna?

Zakup płyty gazowej z indukcją zależny jest od wielkości, zastosowanych funkcji, marki urządzenia, jak również od typu sterowania. W ofertach sklepów ze sprzętem AGD znajdziesz płyty gazowo-indukcyjne w kwocie od 1100 do 4000 zł. Warto również dodać, że cena zależna jest od łącznej ilości palników gazowych oraz pól grzejnych, co obrazujemy poniżej.

Ilość pól do gotowaniaZakres cenowy
4od 1100 do 2500 zł
6od 3000 do 4000 zł

Gorenje, Teka czy Electrolux – z jakiej firmy kupić płytę indukcyjno-gazową?

Do jednych z polecanych marek można zaliczyć Electrolux. Dobrym przykładem jest płyta indukcyjno-gazowa Electrolux KDI641723K. Wyposażona została w dwa palniki na gaz oraz dwie strefy indukcyjne. Co więcej, model marki Electrolux o wymiarze 59 x 52 cm został wykonany ze szkła ceramicznego bez ramki. Na dodatek jest to wysokiej jakości płyta indukcyjno-gazowa z funkcją booster, CleverHeat, blokadą chroniącą przed przypadkowym uruchomieniem, jak również funkcją Stop + Go.

W zestawie posiada żeliwny ruszt. Jest to płyta grzewcza indukcyjno-gazowa ze sterowaniem mechanicznym w postaci pokręteł w części gazowej oraz elektronicznym w części indukcyjnej. Co więcej, dużym udogodnieniem jest elektryczna zapalarka gazu w pokrętle. Kolejną wartą uwagi marką jest płyta indukcyjno-gazowa do zabudowy Teka, np. Teka JZC 96324 ABC BK, TEKA JZC 95314 ABC BK lub Teka JZC 64322 ABC BK.

Ta pierwsza jest to model, który posiada aż 6 pól do gotowania, z kolei Teka JZC 64322 ABC BK to płyta gazowo-indukcyjna wyposażona w 4 strefy. Oba modele wykonane są z wysokiej jakości szkła ceramicznego. Na dodatek produkty marki Teka posiadają sterowanie dotykowe, wskaźnik ciepła resztkowego, timer. Poza tym każda z płyt posiada sterowanie z frontu. Inną polecaną marką, która oferuje wysokiej jakości płyty gazowo-indukcyjne, jest Gorenje.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Na jakie parametry zwrócić uwagę kupując płytę do zabudowy gazowo-indukcyjną?

  Do najważniejszych parametrów, które odgrywają dużą rolę w trakcie zakupu dobrej płyty indukcyjno-gazowej można zaliczyć moc przyłączeniową, rozmiar urządzenia, zastosowane funkcje, rodzaj sterowania. Poza tym warto zwrócić uwagę na markę oraz opinie o wybranym produkcie. Jeśli nadal nie wiesz jaki model wybrać, to zobacz nasz ranking najlepszych płyt gazowo-indukcyjnych na [month] [year], który znajdziesz powyżej!

 2. Z jakiej marki wybrać płytę indukcyjno-gazową?

  Jedną z polecanych jest płyta gazowo-indukcyjna marki Electrolux, np. KDI641723K. Każda z płyt została wyposażona w wiele udogodnień i wykonana z wysokiej jakości materiału ceramicznego. Kolejną godną polecenia marką jest Teka. W ofercie znajdziesz różne rodzaje urządzeń, które zostały wyposażone w 4 lub 6 palników. Co więcej, sprzęt Teka wyróżnia się wysokiej jakości wykonaniem oraz funkcjonalnością. 

 3. Czy są kuchenki gazowe z płytą indukcyjną?

  W sprzedaży spotkasz się z płytami, które łączą w sobie dwie funkcje – posiadają palniki na gaz oraz pola grzewcze indukcyjne. Jednak obecnie nie ma dostępnych kuchenek, które łączą w sobie płytę indukcyjną z piekarnikiem gazowym. Dostępne są kuchenki gazowo-elektryczne, które posiadają palniki na gaz oraz wbudowany piekarnik elektryczny.

Podsumowanie

 • Najlepsza płyta indukcyjno-gazowa powinna być wyposażona w dodatkowe udogodnienia, takie jak funkcja booster, blokada przed przypadkową zmianą ustawień, timer.
 • Płyta gazowo-indukcyjna z funkcją ciepła resztkowego wskazuje czy powierzchnia kuchenki jest nadal nagrzana. W sytuacji, gdy temperatura nie zagraża przed poparzeniem, wskaźnik się wyłącza.
 • Polecanym produktem jest  płyta gazowo-indukcyjna Electrolux EGD6576NOK, jak również model KDI641723K. Inną polecaną marką jest Gorenje. W tym przypadku dobrym produktem jest np. płyta gazowo-indukcyjna Gorenje GCI691BSC.
 • Do pozostałych godnych polecenia producentów zaliczamy najlepsze płyty gazowe do zabudowy z indukcją marki Teka oraz Kernau np. Kernau Kigh 6422 CI B.
 • W trakcie zakupu zwróć uwagę na moc przyłączeniową płyty, rozmiar, ilość stref grzejnych, zastosowane funkcje, markę, jak również na pozytywne opinie.
 • Jeśli chcesz kupić sprawdzone urządzenie w konkurencyjnej cenie, to sprawdź nasz ranking 2024! Prezentujemy płyty gazowo-indukcyjne, które są funkcjonalne, wytrzymałe, wykonane z najlepszych materiałów, a przy tym mają  najlepszą cenę online!
Karolina Pisarska
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry