Wzmacniacz sygnału WiFi - Ranking Maj 2024

Wypatrujesz urządzenia, które zwiększy zasięg sygnału WiFi w Twoim domu lub mieszkaniu? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę, aby wybrać sprawdzony repeater? Który będzie lepszy – ten z częstotliwością 2,4 czy 5 GHz? Z anteną wewnętrzną czy zewnętrzną? Zobacz artykuł, w którym wskazujemy jaki wzmacniacz WiFi kupić! Prezentujemy w porównaniu najlepsze modele w okazyjnych cenach! Sprawdź ranking wzmacniaczy sygnałów WiFi na Maj 2024!

Ranking popularnych wzmacniaczy sygnału WiFi na 2024 rok

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Wzmacniacz sygnału TP-Link RE550 (6935364072469) Producent: TP-Link Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 Tp-link Wzmacniacz sygnału re200 (6935364071295) Producent: TP-Link Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 TP-LINK TL-WA850RE WLAN Repeater (300 Mbit/s, APP sterowanie, 1 port, WPS, LED z możliwością odłączenia, kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami Wi-Fi), biały Producent: TP-Link Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Tp-link Wzmacniacz sygnału repeater wifi re700x ax3000 Producent: TP-LINK Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 Mercusys Wzmacniacz sygnału me30 (6957939000516) Producent: Mercusys Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Tp-link Wzmacniacz sygnału re605x (6935364030582) Producent: TP-Link Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 Cudy Zewnętrzny Punkt dostępu RE1200 Outdoor WiFi Repeater AC1200 Wzmacniacz WiFi (5902002248143) Producent: Cudy Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 D-link dap-1325 wzmacniacz repeater wifi n300 Producent: D-Link Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
9 TP-LINK Wzmacniacz sygnalu WiFi RE505X AX1500 (6935364089511) Producent: TP-LINK Ocena eksperta: 9.2 / 10Najniższa cena online
10 WA855RE Wzmacniacz Sygnalu WiFi N300 Producent: TP-LINK Ocena eksperta: 9.1 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Porównanie wybranych wzmacniaczy Wi-Fi przez naszego eksperta

Jaki wzmacniacz sygnału Wi-Fi wybrać?

Wzmacniacz sygnału WiFi to bardzo przydatne urządzenie, które zwiększa zasięg sieci bezprzewodowej nawet o 200 metrów! Jednak, aby extender był tak wydajny, należy wcześniej odpowiednio dopasować jego parametry. Zastanawiasz się jak wybrać najlepszy wzmacniacz sygnału Wi-Fi? Przeczytaj poniższy artykuł, w którym podpowiadamy, jaka prędkość transmisji danych będzie odpowiednia! Wskazujemy krok po kroku, jak kupić dobre urządzenie! Zobacz, na co zwrócić uwagę wybierając dobry wzmacniacz sygnału WiFi!

Jaka prędkość transmisji danych we wzmacniaczu?

Prędkość transmisji danych wskazuje, ile urządzenie maksymalnie jest w stanie przesłać danych w przeciągu jednej sekundy. Przy nabywaniu wzmacniacza sygnału WiFi spotkasz się z egzemplarzami, których prędkość transmisji danych wynosi od 750 do 3000 Mb/s (Mbps). Dobór odpowiedniej wartości zależy od danych, które mają być przesyłane przez wzmacniacz sieci WiFi do docelowego urządzenia zewnętrznego. Mianowicie jeśli szukasz modelu, który poprawi jakość sygnału w całym domu lub biurze, a jednocześnie ma służyć tylko do podstawowych czynności, takich jak obsługa oprogramowania, przeglądanie sieci czy praca z wykorzystaniem przeglądarki, to idealnie sprawdzi się wzmacniacz, którego częstotliwość wynosi do 1000 Mbps. Z kolei, jeśli chcesz wybrać urządzenie do wzmocnienia sygnału, tak aby poprawnie odtwarzać gry lub filmy 4K na telewizorze, wtedy wybieraj mocniejszy produkt powyżej 1100 Mbps.

Częstotliwość pracy 2,4 czy 5 GHz – które pasmo wybrać?

Poszukując dobrego wzmacniacza do poprawy sygnału sieci bezprzewodowej Wi-Fi, spotkasz się z modelami o różnej częstotliwości. Atrybut ten wskazuje na częstotliwość przesyłanych fal elektromagnetycznych przez punkt dostępowy. Obecnie występują wzmacniacze sygnału WiFi z pasmem 2,4 GHz oraz 5 GHz. Warto podkreślić, że każdy WiFi repeater obsługuje pasmo o wartości 2,4 GHz, z kolei wybrane oferują również to drugie 5 GHz.  Największa różnica w obu częstotliwościach jest w szybkości przesyłania danych w warunkach idealnych –  pasmo 2,4 GHz jest w stanie przesłać do 600 Mbps, z kolei dla 5 GHz jest to nawet 1300 Mbps. Gdzie to ostatnie doskonale sprawdzi się do przesyłania filmów 4K.

Ponadto pasmo 2,4 GHz z reguły obsługuje urządzenia starszego typu, dzięki czemu częstotliwość ta jest dużo bardziej zatłoczona. Jednak ma ono również swoje plusy. Mianowicie częstotliwość 2,4 GHz dużo lepiej radzi sobie z wszelkimi przeszkodami, np. ścianami czy meblami, jak również obejmuje ona większy zasięg niż pasmo 5 GHz. Te drugie z kolei jest obsługiwane przez nowoczesne urządzenia, dzięki czemu jest mniej zatłoczone, jednak nieco gorzej radzi sobie z fizycznymi przeszkodami. Ponadto jego zasięg jest nieco mniejszy niż w modelach 2,4 GHz.

Pasmo we wzmacniaczu WiFiZakres częstotliwościPrędkość przesyłania danych
2,4 GHzod 2400 do 2485 MHzdo 600 Mb/s
5 GHzod 4915 do 5825 MHzdo 1300 Mb/s

Jednak, która częstotliwość będzie lepsza? Decydując się na zakup wzmacniacza WiFi najlepiej wybierać takie urządzenie, które działa na paśmie 2,4 GHz, jak również na 5 GHz. Dzięki temu masz dużo więcej możliwości na odbieranie przeróżnych danych, co z kolei ma znaczenie w przypadku odtwarzania filmów lub gier.

Jakie standardy powinien obsługiwać dobry wzmacniacz Wi-Fi?

Wzmacniacze sygnału WiFi obsługują różne standardy, gdzie każdy z nich posiada w swoim oznaczeniu ciąg cyfr 802.11 oraz literki b, a, g, n, ac, ax. To właśnie one, umieszczone na końcu oznaczenia, decydują o wersji standardu sieci Wi-Fi. Warto dodać, że w zależności od wybranego rodzaju zmienia się m.in. przepustowość, prędkość transmisji danych, zasięg, siła sygnału czy liczba obsługiwanych kanałów. Na dodatek wybrany standard powinien być kompatybilny z Twoim routerem WiFi, tym samym wersją, którą on sam obsługuje. Przyjmuje się, że obecnie najlepszymi standardami są 802.11 ac (Wi-Fi 5) oraz 802.11 ax (Wi-Fi 6). Dla ułatwienia poniżej prezentujemy tabelę, w której przedstawiamy każdy z najczęściej stosowanych standardów w repeaterach i ich różnice.

Standard sieci bezprzewodowejOznaczenieCzęstotliwośćPrzepustowość
802.11 bWi-Fi 12,4 GHz11 Mb/s
802.11 gWi-Fi 32,4 GHz54 Mb/s
802.11 nWi-Fi 42,4 lub 5 GHzdla 2,4 GHz wynosi do 150 Mb/s, dla 5 GHz wynosi do 300 Mb/s
802.11 acWi-Fi 55 GHz7 Gb/s
802.11 axWi-Fi 62,4 lub 5 GHzdo 40 Gb/s

Wewnętrzna czy zewnętrzna – która antena będzie najlepsza w extenderze?

Kupując wzmacniacz sieci bezprzewodowej Wi-Fi, spotkasz się z urządzeniami, które posiadają wewnętrzne lub zewnętrzne anteny. Te pierwsze znajdują się w obudowie repeatera i są one dużo bardziej estetyczne z wyglądu. Ponadto równomiernie rozprowadzają zasięg. Jednak w porównaniu do modeli z zewnętrzną anteną są nieco słabsze. Tymczasem wzmacniacz z antenami zewnętrznymi rozszerzy zasięg kierunkowo, z reguły ma znacznie mocniejszy sygnał niż repeater WiFi z antenami wewnętrznymi.

Wybór wzmacniacza sygnału zależy głównie od Twoich upodobań i oczekiwań. Jeśli zależy Ci na estetyce w pomieszczeniu, to warto wybrać wzmacniacz WiFi z anteną wewnętrzną. Z kolei, jeśli zależy Ci na skutecznym wzmocnieniu i rozszerzeniu słabego sygnału, to wybieraj ten z antenami zewnętrznymi. Oprócz tego zwróć uwagę na liczbę anten – warto używać wzmacniacza sygnału WiFi w domu, który posiada przynajmniej 2 sztuki.

Jakie zabezpieczenie transmisji danych będzie odpowiednie?

Decydując się na zakup wzmacniacza sygnału Wi-Fi, warto również zwrócić uwagę na zabezpieczenie chroniące przed niechcianymi atakami. Spotkasz się najczęściej z repeaterami WiFi, u których wykorzystuje się jeden ze standardów WPA:

 • WPA (lub WPA 1),
 • WPA 2,
 • WPA 3.

WPA, czyli Wi-Fi Protected Access jest standardem szyfrowania sieci bezprzewodowej WiFi, który gwarantuje bezpieczeństwo w trakcie korzystania. Najstarszym rozwiązaniem jest WPA 1, który używa 64- oraz 128-bitowych kluczy szyfrowania. Z kolei WPA 2, który obecnie jest najpowszechniej stosowanym rozwiązaniem w nowoczesnych urządzeniach, wykorzystuje już 256-bitowy klucz szyfrowania. Najnowszy technologicznie i ciągle rozwijany jest protokół WPA 3. Ten z kolei działa na zupełnie innej zasadzie i daje dużo większą ochronę. Na dodatek spotkasz się z dwoma trybami działania protokołów: Personal/PSK lub Enterprise. Ten pierwszy wykorzystuje tylko jeden klucz dla wszystkich podłączonych urządzeń. Z kolei tryb Enterprise wykorzystuje serwer RADIUS, który ma za zadanie przydzielać oddzielne klucze dla każdego użytkownika. Porównując je wszystkie, najlepiej wybierać przedłużacz sygnału WiFi z protokołem WPA 2 lub najnowszą wersję WPA 3.

Dodatkowe wyposażenie oraz funkcje wzmacniacza WiFi

W zależności od wybranego modelu spotkasz się z wzmacniaczami WiFi, które mają rozbudowane funkcje oraz dodatki. Do jednych z przydatnych zastosowań można zaliczyć skonfigurowanie wzmacniacza sygnału oraz jego sterowanie przez dedykowaną aplikację. Oprócz tego przydatne są:

 • zwiększenie przepustowości dzięki technologii MU-MIMO,
 • przycisk reset,
 • przełącznik trybu pracy,
 • przycisk WPS.

Ile kosztuje dobry wzmacniacz WiFi?

Decydując się na zakup wzmacniacza do zwiększenia zasięgu połączenia WiFi, spotkasz się z urządzeniami, których cena wynosi od 50 do 550 zł. Warto mieć na uwadzę, że kwota zależy m.in. od marki urządzenia, wybranej częstotliwości, ilości i typu standardów, które obsługuje wzmacniacz WiFi. Oprócz tego na cenę wpływa rodzaj zabezpieczenia WPA, jak również dodatkowe udogodnienia.

Najlepszy wzmacniacz sygnału WiFi – z jakiej firmy kupić extender?

Spotkasz się z wzmacniaczami WiFi do zwiększenia sygnału z routera, które produkowane są przez różne firmy. Bez wątpienia do jednych z najlepszych marek można zaliczyć wzmacniacz sygnału tp-link, Asus, Mercusys czy markę Tenda.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Ile kosztuje wzmacniacz sygnału WiFi?

  Kwota za wzmacniacz WiFi zależna jest od częstotliwości pracy, prędkości transmisji danych, obsługiwanych standardów, jak również od zabezpieczeń. Proste modele kosztują już od 50 zł. W przypadku mocny wzmacniaczy sygnału WiFi możesz spotkać się z ceną wynoszącą nawet 550 zł. Warto podkreślić, że zazwyczaj te droższe modele nie tylko mają większy zasięg, ale również szereg zabezpieczeń, które chronią przed atakami.

 2. Na co zwrócić uwagę kupując dobry wzmacniacz Wi-Fi?

  W trakcie zakupu repeatera WiFi koniecznie zwróć uwagę na najważniejsze parametry, takie jak: prędkość transmisji danych, częstotliwość pracy, obsługiwane standardy, ilość oraz rodzaj anten, jak również na rodzaj zabezpieczenia WPA. Na dodatek warto również sprawdzić jakie funkcje i udogodnienia ma wybrany model.

 3. Jak działa wzmacniacz sygnału WiFi?

  Wzmacniacz sygnału WiFi to urządzenie, które podłącza się do typowego gniazdka z prądem o napięciu 230 V. Po czym extender, po wcześniejszej konfiguracji, zwiększa zakres zasięgu w budynku oraz ogrodzie nawet do 200 metrów.

Podsumowanie

 • Wzmacniacz sygnału WiFi przyda się do budynków kilkukondygnacyjnych, gdzie sygnał z routera nie dociera do wybranych pomieszczeń.
 •  Repeater WiFi pozwala w szybki sposób zwiększyć zakres nawet o 200 metrów.
 • Większość wzmacniaczy jest kompatybilna z urządzeniami, które obsługują częstotliwość 2,4 GHz, jak również z tymi 5 GHz.
 • Aby uzyskać optymalny zasięg WiFi w całym domu, jak również na zewnątrz budynku, należy dopasować wzmacniacz sygnału do swoich oczekiwań. Dlatego warto zwrócić uwagę na takie parametry jak: częstotliwość pracy, zabezpieczenie WPA, prędkość transmisji danych czy obsługiwane standardy.
 • Aby uruchomić urządzenie, należy podłączyć wzmacniacz do gniazda z prądem.
 • Do najlepszych producentów, którzy oferują wysokiej jakości wzmacniacze, zaliczamy: tp-link, Asus, Tenda, Mercusys.
 • Wybrane wzmacniacze WiFi posiadają tryb pracy Personal lub Enterprise.
 • Kwota za dobry repeater sygnału WiFi wynosi od 50 do 550 zł.
 • Jeśli nie wiesz jaki wzmacniacz sygnału WiFi wybrać, to zobacz nasze zestawienie, w którym porównujemy najlepsze modele!
Karolina Pisarska
5 2 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry