Podkaszarka akumulatorowa - Ranking Maj 2024

Poszukując akumulatorowej podkaszarki, zapewne zastanawiasz się jaki model kupić, aby był od sprawdzonego producenta, a przy tym w dobrej cenie. Nie wiesz jaką podkaszarkę akumulatorową wybrać? Rozmyślasz, na co zwrócić uwagę, tak aby urządzenie ścinało każdą roślinność w trudno dostępnych miejscach? Przygotowaliśmy dla Ciebie ranking podkaszarek akumulatorowych na Maj 2024 roku. Lepszym wyborem będzie kosa na żyłkę, tarczę a może nóż? Silnik szczotkowy czy bezszczotkowy? Podpowiadamy, na jaką podkaszarkę akumulatorową zdecydować się w 2024 roku! Zobacz i wybierz najlepszą kosę akumulatorową z naszego zestawienia polecanych produktów!

Ranking podkaszarek akumulatorowych Maj 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Podkaszarko-krawędziarka WORX WX-WG163E.2, 6924328328629 Producent: Worx Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 18V PODKASZARKA Z SYSTEMEM AUTOMATYCZNEGO PODAWANIA ŻYŁKI ZESTAW Z ŁADOWARKĄ 60MIN I BATERIĄ 2,0AH / YT-82830 / YATO - ZYSKAJ RABAT 30 ZŁ Producent: Yato Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 Beast Kosa podkaszarka akumulatorowa 20v + akumulator i ładowarka tooles Producent: Beast Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Podkaszarka akumulatorowa NAC TB18-B20-M1 Producent: NAC Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 OLEO-MAC BCI 30 LI-ION KOSA PODKASZARKA WYKASZARKA AKUMULATOROWA DO TRAWY 40V KOMPLETNY ZESTAW PREMIUM 54049001S1 -OFICJALNY DYSTRYBUTOR - AUTORYZOWANY DEALER OLEO-MAC Producent: OLEO-MAC ITALIA Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 WORX WG163E.9 - PODKASZARKA AKUMULATOROWA + DOSTAWA GRATIS!, WG163E.9 Producent: Worx Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 Podkaszarka akumulatorowa GARDENA EasyCut 14700-20, 22547 Producent: Gardena Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Nac Podkaszarka akumulatorowa tb18-b15-s (5907510485264) Producent: NAC Ocena eksperta: 9.3 / 10 Szerokość koszenia: 25 cm
Najniższa cena online
9 Nac Kosa akumulatorowa 18v 1x1,5ah bkb18-b15-s2 Producent: Nac Ocena eksperta: 9.2 / 10Najniższa cena online
10 Karcher Podkaszarka akumulatorowa 1.444-300.0 (4054278548975) Producent: Karcher Ocena eksperta: 9.1 / 10 Szerokość koszenia: 25 cm
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze podkaszarki na akumulator wg MójRanking.pl

Jaką podkaszarkę akumulatorową wybrać? Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Aby wybrać najlepszą podkaszarkę akumulatorową, warto wcześniej przestudiować specyfikację produktu. Zastanawiasz się, na jakie parametry zwrócić uwagę w trakcie wyboru dobrej podkaszarki akumulatorowej? Poniżej prezentujemy przewodnik zakupowy, gdzie w banalny sposób wskazujemy najistotniejsze atrybuty, takie jak silnik, szerokość robocza czy mechanizm tnący. Przeczytaj, jaka podkaszarka akumulatorowa będzie najlepsza!

Jaki silnik w podkaszarce akumulatorowej wybrać – szczotkowy, a może bezszczotkowy?

Silnik w podkaszarce odpowiada za wprawianie w ruch mechanizmu tnącego. Obecnie spotkasz się z kosami akumulatorowymi, które wyposażone są w silnik:

 • szczotkowy (komutatorowy),
 • bezszczotkowy (indukcyjny).

Oba podzespoły różnią się od siebie budową. Mianowicie w silniku szczotkowym występują szczotki grafitowe, które w zależności od długości mogą szybciej lub wolniej się wycierać. Na dodatek wspomniane szczotki mają kontakt z komutatorem, dzięki czemu cały mechanizm się obraca. Z kolei silniki bezszczotkowe nie posiadają szczotek w swojej budowie. Tutaj występują m.in. łożyska kulkowe, które są zasilane prądem stałym, dzięki czemu wytwarzają dużą prędkość. Porównując oba mechanizmy, lepszym wyborem będzie podkaszarka akumulatorowa z silnikiem bezszczotkowym – mimo że jest on droższy w produkcji, to charakteryzuje się dużo większą żywotnością, jest wydajniejszy, jak również ciszej pracuje.

Jaki akumulator w podkaszarce będzie najlepszy?

W trakcie zakupu akumulatorowej kosy koniecznie dopasuj baterię zasilania, czyli akumulator. W tym kroku koniecznie sprawdź dwa podstawowe parametry, o których piszemy nieco poniżej. Zobacz jakie napięcie oraz rodzaj akumulatora dopasować w trakcie wyboru idealnej podkaszarki akumulatorowej!

Jakie napięcie akumulatora?

Jednym z najważniejszych parametrów w specyfikacji dobrej jakości podkaszarki akumulatorowej jest napięcie akumulatora. Spotkasz się z modelami, u których parametr ten wynosi od 14,4 do 52 V. Warto mieć na uwadze, że im napięcie zasilające jest większe, tym urządzenie precyzyjniej tnie roślinność. Co więcej, parametr ten warto dopasować do rodzaju roślinności oraz powierzchni ścinania. W związku z tym, do miejsc do 200 m2, które porośnięte są miękką trawą, wybieraj podkaszarki zasilane akumulatorowo, których napięcie zasilania wynosi od 14,4 do 18 V. Z kolei do większych i trudnodostępnych miejsc o powierzchni powyżej 201 m2, która porośnięta jest grubą roślinnością, lepiej sprawdzą się silniejsze modele – od 20 do 54 V.

Napięcie zasilania podkaszarki akumulatorowejPowierzchnia koszonego miejscaRodzaj roślinności
od 14,4 do 18 Vdo 200 m2miękka trawa
od 20 do 54 Vod 201 do 500 m2gruba i gęsta roślinność

Jaki rodzaj akumulatora wybrać do podkaszarki?

Oprócz tego kosa akumulatorowa powinna być wyposażona w wydajną baterię, która zagwarantuje długą pracę na jednym ładowaniu. Aby to miało miejsce, warto dopasować odpowiedni rodzaj akumulatora. Do jednych z najlepszych w przypadku podkaszarek bezprzewodowych zalicza się akumulator litowo-jonowy, inaczej zwany Li-Ion.

Jak dopasować szerokość koszenia podkaszarki na akumulator?

Kupując podkaszarkę do przycinania trawy, dopasuj jej szerokość roboczą, która wskazuje na średnicę ścinania roślinności przez głowicę tnącą. W zależności od modelu możesz spotkać się z innymi wartościami tego parametru – jednym dla żyłki, z kolei drugi dla tarczy tnącej. W przypadku żyłki spotkasz się z średnicą, która oscyluje od 26 cm do 38 cm. Tymczasem dla tarczy średnica ścinania wynosi od 20 do 30 cm.

Warto podkreślić, że wybór konkretnej szerokości powinien być dopasowany do powierzchni, jaką chcesz przycinać. Im średnica będzie większa, tym w krótszym czasie wykonasz pracę z narzędzie. W związku z tym do miejsc o powierzchni do 200 m2 lub w przypadku koszenia trawy w miejscach trudno dostępnych lepiej wybierać podkaszarkę z zasilaniem akumulatorowym, której szerokość cięcia z wykorzystaniem żyłki wynosi od 26 do 30 cm, natomiast dla tarczy jest to od 20 do 25 cm. Z kolei do nieco większych miejsc, których powierzchnia jest większa niż 200 m2 lepiej zdecydować się na większą rozpiętość – od 31 do 38 cm dla żyłki oraz od 26 do 30 cm dla tarczy.

Powierzchnia miejsca z trawąŚrednica cięcia żyłkiŚrednica cięcia tarczy
do 200 m2od 26 do 30 cmod 20 do 25 cm
od 201 do 500 m2od 31 do 38 cmod 26 do 30 cm

Ile waży podkaszarka akumulatorowa?

Akumulatorowa podkaszarka jest stosunkowo lekkim urządzeniem. W zależności od wybranych modeli dostępnych na rynku spotkasz się z kosami akumulatorowymi, których waga wynosi od 1,5 do 7,5 kg. Oczywiście trzeba mieć na uwadzę, że im bardziej rozbudowane narzędzie z większą głowicą, tym jego ciężar wzrasta. Optymalną wagą, na jaką warto się zdecydować, kupując komfortową podkaszarkę, to 3,5 kg. W przypadku cięższych kos warto wyposażyć się w dodatkowe szelki, które ułatwią manewrowanie w trakcie prac ogrodowych.

Żyłka, tarcza czy noże – który mechanizm tnący wybrać w podkaszarce?

Podczas zakupu podkaszarki akumulatorowej spotkasz się z narzędziami, które wyposażone zostały w różne mechanizmy tnące. Do najczęściej spotykanych możemy zaliczyć:

 • żyłkę,
 • tarczę tnącą,
 • noże tnące.

Głowica z żyłką to powszechnie stosowane rozwiązanie w podkaszarkach – tych akumulatorowych, jak i spalinowych. Żyłka umożliwia precyzyjne ścinanie średniej grubości roślin. Tymczasem tarcza tnąca jest to element, który poradzi sobie z nieco trudniejszą trawą, chwastami czy nawet krzewami i żywopłotem. Ostatnie, czyli noże tnące, wykonane są najczęściej z tworzywa sztucznego. Dedykowane są one raczej do ścinania średniej grubości roślin. Warto podkreślić, że dobór wybranego mechanizmu zależy od tego, jaką roślinność masz zamiar podkaszać. Najczęściej stosowanymi są bez wątpienia żyłka oraz tarcza tnąca.

Mechanizm tnący podkaszarki akumulatorowejMateriał wykonaniaDedykowana roślinność
żyłkatworzywo sztuczneśredniej gęstości i grubości trawa, chwasty
tarcza tnącastalgruba i gęsta trawa, chwasty, krzewy, żywopłot
noże tnącetworzywo sztuczneśredniej gęstości i grubości trawa, chwasty

Jaka prędkość obrotowa w akumulatorowej podkaszarce będzie właściwa?

Następnym istotnym parametrem technicznym jest prędkość obrotowa podkaszarki, która wskazuje na liczbę obrotów, którą jest w stanie wykonać głowica w przeciągu jednej minuty. Warto podkreślić, że im prędkość jest większa, tym podkaszarka jest bardziej efektywna, a to z kolei wpływa na dokładne ścinanie i krótszy czas pracy. Spotkasz się z kosami akumulatorowymi, u których prędkość obrotowa wynosi od 5000 do 9500 obrotów na minutę.

Dopasowanie tego parametru zależny jest od roślinności, którą chcesz przycinać. Zasada jest bardzo prosta, im grubsze łodygi, tym maksymalna prędkość obrotowa akumulatorowej kosy powinna być niższa. W związku z tym do przycinania trawy doskonale sprawdzi się podkaszarka z prędkością obrotową w zakresie od 7000 do 9500 obr/min. Z kolei do grubszej roślinności, chwastów i przycinania niedużych krzewów lepiej zdecydować się na model, którego parametr ten wynosi od 5000 do 6900 obr/min. Na dodatek, jeśli chcesz mieć maksimum możliwości z korzystania z podkaszarki akumulatorowej, to wybieraj taką, która posiada regulację prędkości.

Przydatne funkcje i wyposażenie w podkaszarce bezprzewodowej

Wybierając podkaszarkę, warto zdecydować się na egzemplarz, który został wyposażony w funkcje i akcesoria, które usprawniają pracę, jak również wpływają na wygodę. Do jednych z takich udogodnień można zaliczyć regulowany, teleskopowy drążek. Umożliwia on dopasowanie wielkości podkaszarki akumulatorowej do wysokości użytkownika. Ponadto przydatnym elementem jest uchwyt w kształcie litery V, który umożliwia sprawne manewrowanie. Oprócz tego do pozostałych przydatnych akcesoriów w podkaszarce do koszenia trawnika zaliczamy:

 • ładowarkę w zestawie,
 • kilka akumulatorów o dużej pojemności,
 • gwarancję na przynajmniej 24 miesiące,
 • ergonomiczną rękojeść,
 • osłonę mechanizmu tnącego,
 • ogranicznik zabezpieczający kwiatki i inne roślinności w ogrodzie przed ścięciem,
 • kółka,
 • regulację prędkości,
 • szelki lub pas.

Ile kosztuje dobra podkaszarka akumulatorowa?

Cena za kosy akumulatorowe zależna jest od kilku czynników. Mianowicie na kwotę ma wpływ: marka, rodzaj silnika, prędkość obrotowa, zastosowane funkcje, rodzaj i liczba mechanizmów ścinających, jak również wszystkie dodatki w komplecie. Z reguły cena, jaką należy przeznaczyć na zakup podkaszarki akumulatorowej, wynosi od 150 do 2000 zł za te bardziej rozbudowane modele.

Z jakiej firmy najlepiej kupić podkaszarkę akumulatorową?

Podczas zakupu dobrej podkaszarki akumulatorowej wybieraj tylko taką, która cieszy się dobrą opinią od innych zadowolonych użytkowników, tym samym jest od sprawdzonego producenta. Jednymi z najlepszych podkaszarek dostępnych na rynku są te marki: NAC, Karcher, Bosch, Gardena, DeWalt, Dedra, Makita, Graphite, jak również Ryobi.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Ile kosztuje podkaszarka do trawy na akumulator?

  Cena za kosy akumulatorowe zaczyna się już od 150 zł za te najprostsze modele. Z kolei te bardziej rozbudowane, u których zastosowano wytrzymały mechanizm tnący oraz wiele przydatnych dodatków, mogą kosztować nawet 2000 zł.

 2. Na co zwrócić uwagę wybierając podkaszarkę akumulatorową?

  W trakcie wyboru najlepszej podkaszarki akumulatorowej zwróć uwagę na rodzaj silnika, mechanizm ścinania trawy, prędkość obrotową, producenta, wykonanie, napięcie zasilania oraz konstrukcję. Oprócz tego ważne są również dodatki oraz wbudowane tryby. Do jednych można zaliczyć regulację prędkości czy drążek teleskopowy. Co więcej, koniecznie sprawdź, czy w zestawie znajduje się ładowarka oraz akumulator.

 3. Z jakiej firmy wybrać sprawdzoną podkaszarkę akumulatorową?

  Do jednych z najlepszych firm, które produkują kosy akumulatorowe zaliczamy podkaszarki Ryobi, Karcher, Bosch, Makita. Oprócz tego godnymi uwagi są również modele od producenta DeWalt, Graphite czy Gardena.

 4. Jak wymienić żyłkę w podkaszarce akumulatorowej?

  W trakcie wymiany żyłki w pierwszej kolejności powinieneś wyłączyć cały mechanizm. Po czym należy nacisnąć blokadę głowicy podkaszarki i wyjąć pokrywę wraz z szpulką. Następnym krokiem jest nawinięcie żyłki na szpulkę. Należy to zrobić zgodnie z kierunkiem, który wyznacza strzałka. Pamiętaj, aby nawijać żyłkę dosyć ciasno. Bardzo ważne jest, aby warstwy, które są powyżej, nie wchodziły w te, które są poniżej. Ostatnim etapem jest wsunięcie obu końców żyłki w dedykowane otwory, po czym założenie pokrywy głowicy.

Podsumowanie

 • Podkaszarka akumulatorowa to urządzenie, które świetnie sprawdzi się do ścinania trawy i chwastów w trudno dostępnych miejscach, np. na zboczach czy w okolicach rowów.
 • Podkaszarka jest przeznaczona na mniejsze metraże, których powierzchnia wynosi maksymalnie 500 m2. Do większej przestrzeni lepiej wybierać kosiarki spalinowe.
 • W trakcie wyboru danej podkaszarki akumulatorowej koniecznie zwróć uwagę na parametry techniczne. Do jednych z najważniejszych możemy zaliczyć rodzaj silnika, prędkość obrotową, jak również akumulator – jego napięcie, pojemność oraz rodzaj.
 • Wybierając podkaszarkę akumulatorową najlepiej zdecydować się na taką o napięciu 18 V lub większym.
 • Warto dodać, że podkaszarka akumulatorowa doskonale sprawdza się do użytku domowego, jak również zawodowego, np. do przycinania parków czy innych powierzchni zielonych.
 • Przed zakupem najlepiej sprawdzić ranking i opinie. Powyżej strony znajdziesz nasze autorskie zestawienie, w którym wyszczególniamy najlepsze podkaszarki akumulatorowe dostępne w sprzedaży.
 • Pamiętaj, aby wybierać tylko taką kosę akumulatorową, która będzie pracować przynajmniej 2 godziny na w pełni naładowanej baterii. W związku z tym wybieraj akumulator o pojemności przynajmniej 2 Ah.
 • Do polecanych marek zaliczamy akumulatorowe podkaszarki NAC, Bosch, Karcher, DeWalt, Graphite czy Gardena.
 • Cena, jaką należy przeznaczyć na zakup, oscyluje od 150 do 2000 zł.
Karolina Pisarska
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry