Suszarka do prania A+++ - Ranking Maj 2024

Analizujesz jaką suszarkę do prania A+++ wybrać, tak aby była maksymalnie energooszczędna a przy tym w dobrej cenie? Nie wiesz, którą wybrać – marki Bosch, Whirlpool czy Electrolux? Zobacz porównanie naszego eksperta z MójRanking.pl, w którym prezentujemy najlepsze, wybrane modele na Maj 2024! Ponadto podpowiadamy jaką suszarkę A+++ wybrać – z silnikiem szczotkowym czy bezszczotkowym? Z pompą ciepła czy może bez? Sprawdź najnowszy ranking suszarek do prania A+++, w którym znajdują się najlepsze modele w atrakcyjnej cenie online!

Ranking najlepszych suszarek do prania A+++ – Maj 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaOferta
1 Suszarka do prania A+++ SAMSUNG DV90T5240AE Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Suszarka do prania A+++ ELECTROLUX EW9HM1478P Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Suszarka do prania A+++ WHIRLPOOL W7 D94WB PL Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Suszarka do prania A+++ BEKO PDH9544XM Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Suszarka do prania A+++ BOSCH WTW8760EPL Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Suszarka do prania A+++ SAMSUNG DV80T5220AE Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
7 Suszarka do prania A+++ WHIRLPOOL FFT D 9X3WSBS Ocena eksperta: 9.4 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
8 Suszarka do prania A+++ LG RC90V9JV2W Ocena eksperta: 9.3 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
9 Suszarka do prania A+++ SIEMENS WQ33G2CXPL Ocena eksperta: 9.2 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
10 Suszarka do prania A+++ BEKO DF7424RTDCX Ocena eksperta: 9.1 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Suszarki do ubrań A+++ polecane przez eksperta z MójRanking.pl

Miejsce 1
Suszarka do prania A+++ SAMSUNG DV90T5240AE NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Suszarka do prania A+++ SAMSUNG DV90T5240AE


Kolejna w porównaniu to suszarka Samsung DV90T5240AE z załadunkiem 9 kg prania oraz klasą energetyczną A+++. Wymiary tego modelu wynoszą 60 x 60 x 85 cm. Z kolei roczne zużycie energii elektrycznej plasuje się w granicach 194 kWh. Jest to suszarka kondensacyjna z pompą ciepła, dzięki czemu daje możliwość znacznego obniżenia kosztów zużycia prądu. Poza tym dzięki tej technologii możesz suszyć ubrania w niskich temperaturach. Do innych udogodnień można zaliczyć silnik inwerterowy, który to wydłuża żywotność tego urządzenia, jak również zmniejsza pobór prądu, co przekłada się na niższe koszty. Oprócz tego ta kondensacyjna suszarka oferuje możliwość montażu na pralce, 3 poziomy suszenia, jak również opcję suszenia bez zagnieceń. Producent wyposażył ten model w funkcję Optimal Dry, która to automatycznie optymalizuje parametry suszenia, tak aby zagwarantować najlepsze rezultaty. Na dodatek prezentowana suszarka do prania z pompą ciepła posiada przejrzysty wyświetlacz LED, dzięki któremu ustawisz jeden z wielu dostępnych programów do wyboru. Świetny udogodnieniem jest wskaźnik zapełnienia zbiornika kondensacyjnego, jak również oświetlenie bębna. Co więcej, ten sprzęt AGD wyposażony został w filtr 2w1. Kolejną zaletą tej suszarki do tkanin jest możliwość sterowania z użyciem smartfona przez aplikację mobilną SmartThings. Na dodatek suszarka ma czujnik czyszczenia wymiennika ciepła, czujnik temperatury, jak również czujnik wilgotności. Warto dodać, że to tylko cząstka udogodnień, jakie oddaje do dyspozycji prezentowana w tym rankingu suszarka Samsung!
Zalety:
 • pompa ciepła
 • pojemność 9 kg
 • silnik inwerterowy
 • wiele programów suszenia
 • możliwość sterowania z użyciem smartfona
 • filtr 2w1
 • wiele pozytywnych opinii
Wady:
 • brak
  Miejsce 2
  Suszarka do prania A+++ ELECTROLUX EW9HM1478P NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Suszarka do prania A+++ ELECTROLUX EW9HM1478P


  Electrolux EW9HM1478P to następna godna polecenia suszarka z klasą A+++ w naszym porównaniu. Urządzenie z załadunkiem 8 kg ma wymiary 63,8 x 59,6 x 85 cm. Jest to model kondensacyjny, który został wyposażony w wiele pomocnych funkcji. Do jednych z nich można zaliczyć system suszenia pompą ciepła, dzięki czemu suszarka zużywa znacznie mniej energii elektrycznej – zaledwie 177 kWh na 160 cykli. Dodatkowo posiada przejrzysty wyświetlacz, silnik inwerterowy, poza tym można ją wygodnie zamontować na pralce. Co więcej, używanie suszarki jest banalnie proste. Została ona wyposażona w panel sterowania, z którego użyciem dopasujesz jeden z dostępnych programów suszenia. Warto dodać, że producent wyposażył urządzenie w dodatkowe programy sterowania czasem, opóźnienie startu pracy, system GentleCare, SmartSense, jak również w oświetlenie bębna. Poza tym suszarka Electrolux z serii PerfectCare 900 umożliwia suszenie prania łagodnymi ruchami zmiennymi.
  Zalety:
  • załadunek 8 kg
  • silnik inwerterowy
  • wiele trybów i funkcji
  • model kondensacyjny
  Wady:
  • brak opcji sterowania smartfonem
   Miejsce 3
   Suszarka do prania A+++ WHIRLPOOL W7 D94WB PL NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Suszarka do prania A+++ WHIRLPOOL W7 D94WB PL


   Kolejną dobrą suszarką do ubrań, która znalazła się w naszym rankingu, jest Whirlpool W7 D94WB PL. Oczywiście jest to energooszczędny model z klasą energetyczną A+++. Co więcej, w przypadku suszarki Whirlpool dokładne wymiary wynoszą 66 x 60 x 85 cm. Poza tym ta suszarka oferuje 9 kg załadunku, dzięki czemu jest to doskonała propozycja dla wieloosobowej rodziny. Warto podkreślić, że urządzenie wyróżnia się bardzo cichą pracą – poziom hałasu w tej suszarce do ubrań wynosi zaledwie 59 dB! Do przydatnych udogodnień można zaliczyć silnik inwerterowy z 10-letnią gwarancją. Poza tym atutem tego modelu jest technologia Heat Pump, która to umożliwia suszenie w obniżonych temperaturach, co przekłada się na niższe koszty, jak również bardziej zadbane tkaniny. Poza tym ta suszarka elektryczna posiada w wyposażeniu samoczyszczący filtr kondensatora. Nie można zapomnieć o technologii 6-Zmysł, która to umożliwia automatyczne dopasowanie parametrów suszenia oraz temperatury do rodzaju załadunku. Z kolei FreshCare+ daje możliwość wyciągnięcia świeżych, niepomiętych tkanin. Wszystko dzięki cyklicznym ruchom bębna, które mają miejsce po zakończeniu programu suszenia. Do innych udogodnień tej suszarki kondensacyjnej do prania można zaliczyć oświetlenie bębna, ładny design, możliwość zmiany kierunku drzwi, wiele programów do wyboru, jak również opóźnienie startu pracy.
   Zalety:
   • silnik inwerterowy z 10-letnią gwarancją
   • duży załadunek 9 kg
   • technologia Heat Pump
   • cicha praca urządzenia
   • technologia 6-Zmysł
   • funkcja FreshCare+
   • oświetlenie bębna
   Wady:
   • brak możliwości sterowania smartfonem
    Miejsce 4
    Suszarka do prania A+++ BEKO PDH9544XM NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Suszarka do prania A+++ BEKO PDH9544XM


    Nasz ranking najlepszych suszarek A+++ rozpoczyna model Beko PDH9544XM o świetnym wyglądzie, który doskonale wpasuje się w nowoczesne wnętrze, ale nie tylko! Urządzenie z załadunkiem 9 kg o wymiarach 58,8 x 60 x 85 cm dedykowane jest dla kilkuosobowej rodziny. Suszarka Beko zużywa zaledwie 194 kWh energii na 160 cykli suszenia. Warto dodać, że została wyposażona w silnik inwerterowy, możliwość zamontowania na pralce, jak również posiada wbudowaną pompę ciepła. Dodatkowo jest to model kondensacyjny wyposażony w przejrzysty wyświetlacz elektroniczny, opcję automatycznego wygładzania tkanin, oświetlenie bębna, jak również w opcję opóźnienia startu pracy. Suszarka posiada wiele programów suszenia do wyboru, dzięki czemu możesz dopasować jej tryb działania do rodzaju ubrań.
    Zalety:
    • załadunek 9 kg
    • silnik inwerterowy
    • automatyczne wygładzanie
    • suszarka kondensacyjna
    Wady:
    • brak
     Miejsce 5
     Suszarka do prania A+++ BOSCH WTW8760EPL NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Suszarka do prania A+++ BOSCH WTW8760EPL


     Jedną z najlepszych suszarek do ubrań dostępnych na rynku jest Bosch WTW8760EPL, tym samym sprzęt zajmuje kolejne miejsce w naszym porównaniu. Ta funkcjonalna suszarka do prania z klasą energetyczną A+++ ma wymiary 61,3 x 59,8 x 84,2 cm. Co więcej, do bębna suszarki jesteś w stanie zmieścić aż 8 kg, tym samym jest to propozycja dla większej rodziny. Zużycie energii elektrycznej w ciągu roku wynosi 177 kWh, co z kolei przekłada się na koszt około 136 zł rocznie. Poza tym suszarka Bosch posiada pompę ciepła, która to zapewnia energooszczędną pracę, jak również umożliwia suszenie tkanin w niższej temperaturze. Co więcej, ta bębnowa suszarka z klasą energetyczną A+++ oddaje do dyspozycji autoczyszczenie, jak również technologię AutoDry. Ta ostatnia daje możliwość określenia stopnia wysuszenia, dzięki czemu wyjęte ubrania z suszarki mogą być schowane od razu do szafy. Poza tym suszarka wyposażona została w oświetlenie bębna, przejrzysty wyświetlacz LED, jak również samoczyszczący filtr. Nie można pominąć informacji, że ta świetna suszarka do prania posiada w swojej konstrukcji silnik inwerterowy, który wydłuża działanie urządzenia w porównaniu do modeli bezszczotkowych. Poziom hałasu w tym urządzeniu wynosi 64 dB.
     Zalety:
     • silnik inwerterowy
     • suszenie technologią pompy ciepła
     • funkcja AutoDry
     • wyświetlacz LED
     • samoczyszczący się filtr
     • wiele programów do wyboru
     • opóźnienie startu pracy
     Wady:
     • brak funkcji parowych
     • brak możliwości sterowania zdalnego
      Miejsce 6
      Suszarka do prania A+++ SAMSUNG DV80T5220AE NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Suszarka do prania A+++ SAMSUNG DV80T5220AE


      Jeśli szukasz suszarki bębnowej, która z jednej strony jest wydajna, energooszczędna, jak również funkcjonalna, to warto wybrać Samsung DV80T5220AE. Urządzenie zajmuje kolejne miejsce w naszym rankingu suszarek do ubrań z klasą energetyczną A+++. Jest to sprzęt AGD, który doskonale sprawdzi się dla większej rodziny. Załadunek w tym urządzeniu wynosi 8 kg. Co więcej, dokładne wymiary suszarki do ubrań Samsung DV80T5220AE wynoszą 60 x 60 x 85 cm. Warto dodać, że oddaje do dyspozycji użytkownika wiele pomocnych udogodnień. Do jednych z nich można zaliczyć funkcję Optimal Dry, która to automatycznie dostosowuje parametry prania do zapewnienia najlepszych rezultatów. Co więcej, jest to kolejna suszarka w naszym zestawieniu, która wyposażona została w pompę ciepła. Dzięki temu zużycie energii elektrycznej jest znacznie mniejsze. Kolejnym plusem jest możliwość zdalnego sterowania tym urządzeniem AGD wykorzystując w tym celu aplikację mobilną SmartThings. Suszarka marki Samsung DV80T5220AE ma funkcję dezynfekcji, panel AI Control, funkcję Auto Cycle Link, jak również 14 programów do wyboru, a w tym programy szybkie. Poziom emisji hałasu w tej suszarce do tkanin wynosi 63 dB. Nie można zapomnieć, że ta suszarka z pompą ciepła została wyposażona w silnik inwerterowy, który jeszcze bardziej zwiększa jej efektywność oraz wydłuża żywotność.
      Zalety:
      • dobry stosunek ceny do jakości
      • sterowanie zdalne przez aplikację
      • funkcja Auto Cycle Link
      • wiele programów do wyboru
      • panel AI Control
      • niskie zużycie energii
      • silnik inwerterowy
      • 20-letnia gwarancja na silnik
      Wady:
      • brak funkcji parowych
       Miejsce 7
       Suszarka do prania A+++ WHIRLPOOL FFT D 9X3WSBS NAJNIŻSZA CENA ONLINE
       PORÓWNAJ NA CENEO

       Suszarka do prania A+++ WHIRLPOOL FFT D 9X3WSBS


       W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć suszarki A+++ Whirlpool FFT D 9X3WSBS, dla której pojemność załadunku wynosi aż 9 kg. Suszarka została wyposażona w silnik inwerterowy, dzięki czemu dużo ciszej pracuje oraz zużywa mniej energii elektrycznej. Jest to urządzenie o wymiarach 64,9 x 59,5 x 84,9 cm w związku z tym idealnie sprawdzi się dla kilkuosobowej rodziny. Warto dodać, że suszarka potrafi dopasować temperaturę oraz swoje działanie do wielkości, jak i rodzaju załadunku. Wszystko dzięki technologii 6-Zmysł. Na dodatek została wyposażona w silnik inwerterowy, na który producent daje 10-letnią gwarancję! Poza tym obsługuje technologię FreshCare+, Heat Pump, jak również oddaje do dyspozycji aż 18 przeróżnych programów suszenia. Warto oddać, że suszarka Whirlpool została wyposażona w pompę ciepła, przejrzysty wyświetlacz elektroniczny, opóźnienie startu pracy, jak również we wskaźnik czasu do końca programu. Na koniec warto zaznaczyć, że jest to model kondensacyjny.
       Zalety:
       • silnik inwerterowy
       • technologia 6-Zmysk
       • 10 lat gwarancji na silnik
       • 18 programów suszenia
       Wady:
       • brak możliwości sterowania smartfonem
        Miejsce 8
        Suszarka do prania A+++ LG RC90V9JV2W NAJNIŻSZA CENA ONLINE
        PORÓWNAJ NA CENEO

        Suszarka do prania A+++ LG RC90V9JV2W


        W porównaniu suszarek A+++ znalazła się również ta marki LG RC90V9JV2W. Jest to energooszczędny i funkcjonalny sprzęt AGD, który doskonale sprawdzi się dla wieloosobowej rodziny. Warto wspomnieć, że bęben jest w stanie pomieścić aż 9 kg prania. Dokładne wymiary tego urządzenia to 61,5 x 60 x 85 cm. Do jednych z udogodnień tej suszarki do odzieży można zaliczyć silnik inwerterowy, który to obniża pobór prądu, dzięki czemu roczne zużycie energii elektrycznej wynosi 175 kWh. To z kolei przekłada się na koszt około 135 zł. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość sterowania z użyciem aplikacji mobilnej, technologia suszenia pompą ciepła, jak również funkcję Eco Hybrid. Ta ostatnia umożliwia oszczędzenie czasu lub energii w zależności od aktualnych potrzeb użytkownika. Następnym plusem suszarki A+++ LG RC90V9JV2W jest automatyczne czyszczenie skraplacza. Z kolei technologia Allergy Care zapewnia usuwanie nawet do 99,9% roztoczy, co umożliwia wykonanie niezwykle higienicznego suszenia ubrań. Na dodatek prezentowany model daje możliwość suszenia w niskich temperaturach. Świetnym udogodnieniem jest aplikacja SmartThinQ, która daje możliwość sterowania suszarką zdalnie.
        Zalety:
        • aplikacja SmartThinQ
        • 10 lat gwarancji na silnik inverter
        • pompa ciepła
        • niskie zużycie energii
        • duży załadunek 9 kg
        • funkcja Eco Hybrid
        • automatyczne czyszczenie skraplacza
        Wady:
        • wysoka cena
        • brak funkcji parowych
         Miejsce 9
         Suszarka do prania A+++ SIEMENS WQ33G2CXPL NAJNIŻSZA CENA ONLINE
         PORÓWNAJ NA CENEO

         Suszarka do prania A+++ SIEMENS WQ33G2CXPL


         Ostatnią w naszym rankingu najlepszych suszarek do prania z klasą A+++ jest Siemens WQ33G2CXPL. Jest to genialna suszarka, która oddaje do dyspozycji wiele przeróżnych trybów oraz funkcji. Posiada minimalistyczny, ale nowoczesny wygląd, dzięki czemu doskonale sprawdzi się do każdej łazienki. Jej wymiary to 59,9 x 59,8 x 84,2 cm z kolei załadunek wynosi 8 kg. Jest to model kondensacyjny, który został wyposażony dodatkowo w system suszenia pompą ciepła. Na dodatek, jako jedna z niewielu, posiada funkcje parowe, które dodatkowo zmiękczają pranie, tym samym staje się ono mniej pogniecione. Zużycie energii dla tego modelu wynosi 176 kWh na 160 cykli. Warto dodać, że producent wyposażył urządzenie w silnik inwerterowy, przejrzysty wyświetlacz elektroniczny, jak również oświetlenie bębna. Na dodatek suszarka ma funkcję AutoDry Sensor, technologię softDry, jak również system AntiVibration Design, który eliminuje wszelkie drgania oraz wibracje. W zestawie znajdziesz kosz to suszenia wełnianych ubrań oraz butów. Warto dodać, że to tylko cząstka udogodnień, jakie daje prezentowany model suszarki Siemens WQ33G2CXPL!
         Zalety:
         • załadunek 8 kg
         • funkcje parowe
         • silnik inwerterowy
         • AntiVibration Design
         Wady:
         • nieco duża cena
         • brak opcji sterowania smartfonem
          Miejsce 10
          Suszarka do prania A+++ BEKO DF7424RTDCX NAJNIŻSZA CENA ONLINE
          PORÓWNAJ NA CENEO

          Suszarka do prania A+++ BEKO DF7424RTDCX


          Do najlepszych suszarek do ubrań dostępnych na rynku z klasą energetyczną A+++, dołącza Beko DF7424RTDCX. Warto na wstępie dodać, że jest to model slim z załadunkiem 7 kg. Poza tym wymiary urządzenia wynoszą 45,9 x 59,7 x 84,6 cm, dzięki temu jest to doskonała propozycja do małego mieszkania. Do jednych z atutów tej suszarki do ubrań można zaliczyć pompę ciepła, która to umożliwia suszenie w niższej temperaturze, a przy tym obniża zużycie energii elektrycznej. Co więcej, urządzenie wyposażone zostało w niezawodny silnik inwerterowy silnik ProSmart, który to sprawia, że suszenie tkanin staje się jeszcze bardziej efektywne. Warto wspomnieć, że Beko DF7424RTDCX to suszarka bezpieczna dla każdych tkanin – nawet tych delikatnych. Producent wyposażył ten model w technologię EcoGentle, która to umożliwia suszenie odzieży bez przebarwień. Poza tym dzięki łagodnym ruchom bębna AquaWave, ubrania subtelnie przemieszczają się po wnętrzu, tym samym zmniejsza się ryzyko ich uszkodzenia. Kolejnym udogodnieniem jest oświetlenie wnętrza bębna, jak również opcja suszenia i odświeżania higienicznego. Jest to model kondensacyjny, u którego roczne zużycie energii elektrycznej wynosi 159 kWh, co przekłada się na około 123 zł rocznie.
          Zalety:
          • suszenie pompą ciepła
          • nieduże wymiary
          • silnik inwerterowy ProSmart
          • idealna do małego pomieszczenia
          • konkurencyjna cena
          • falowy ruch bębna AquaWave
          • technologia EcoGentle
          Wady:
          • nie sprawdzi się dla dużej rodziny
          • brak możliwości sterowania smartfonem

           Jaką suszarkę do prania z klasą A+++ wybrać?

           Suszarka do prania A+++ to niezwykle wydajne i energooszczędne urządzenie, które zmniejsza zużycie prądu, a tym samym rachunki! Wypatrujesz sprawdzonej suszarki do prania, w której wysuszysz ubrania już w 1,5 godziny? Przeczytaj poniżej jaką suszarkę do prania A+++ wybrać! Podpowiadamy, na jakie parametry zwrócić uwagę w trakcie zakupu!

           Jaki rozmiar suszarki do prania będzie najlepszy?

           Jedną z istotnych kwestii w trakcie zakupu dobrej suszarki do prania z klasą energetyczną A+++ jest dopasowanie rozmiaru urządzenia do ilości domowników. W trakcie wyboru masz do dyspozycji dwa rodzaje wydajnych suszarek:

           • Slim,
           • o standardowych wymiarach.

           Te pierwsze modele są stworzone dla niedużych rodzin. Co więcej, idealnie sprawdzą się do niedużej łazienki, pralni lub pomieszczenia gospodarczego. Wszystko dzięki niedużej głębokości, która wynosi do 50 cm. Z kolei suszarki w standardowych rozmiarach to urządzenia, u których głębokość wynosi od 50 do 85 cm, dlatego idealnie sprawdzą się dla kilkuosobowych rodzin. Wybór konkretnego rodzaju suszarki A+++ tak naprawdę zależy do Twoich oczekiwać, ilości domowników, którzy korzystają z urządzenia, jak również od wielkości pomieszczenia, w którym ma stanąć suszarka.

           Na jaką pojemność załadunku w suszarce się zdecydować?

           Kolejnym etapem jest dopasowanie suszarki pod względem pojemności bębna. Parametr ten wskazuje na maksymalny załadunek, który można umieścić do środka bębna, tak aby suszenie było maksymalnie efektywne. W trakcie zakupu suszarki do prania A+++ spotkasz się z modelami, u których pojemność załadunku wynosi od 7 kg do 16 kg.

           Jednak jak dopasować wielkość, aby suszenie było oszczędne i wydajne? Wielkość załadunku należy dopasować do wielkości rodziny. Mianowicie, jeśli kupujesz urządzenie maksymalnie dla 3 osób, wtedy zdecyduj się na załadunek do 8 kg. Inaczej jest dla 4 lub 5 osób. Tutaj lepiej zdecydować się na automatyczną suszarkę z wsadem od 8 do 10 kg prania. Z kolei, jeśli w budynku mieszka 6 lub więcej domowników, wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie zakup modelu suszarki z załadunkiem 10 kg lub większym.

           Pojemność załadunku suszarki A+++Wielkość rodziny
           7-8 kg1-3 osób
           8-10 kg4-5 osób
           powyżej 10 kg6 lub więcej osób

           Jaką suszarkę A+++ wybrać – wywiewową czy kondensacyjną?

           Wśród suszarek dostępnych na rynku spotkasz się z dwoma typami urządzeń:

           • wywiewową,
           • kondensacyjną.

           Suszarka wywiewowa pozyskuje powietrze do osuszania ubrań z otoczenia, w którym się znajduje, czyli najczęściej z łazienki lub pralni. Następnie powietrze to jest ogrzewane przez urządzenie i dochodzi do absorbowania wody. Po czym suszarka wywiewowa z powrotem eksportuje powietrze o dużej wilgotności bezpośrednio do pomieszczenia. Natomiast suszarka kondensacyjna zamienia wilgotne powietrze znajdujące się wewnątrz bębna w wodę. Dzięki temu dochodzi do zjawiska kondensacji. Woda w ciekłej postaci transportowana jest do wbudowanego zbiornika na wodę lub wprost do odpływu.

           Porównując oba zastosowania, lepszym wyborem będzie zdecydowanie się na suszarkę A+++ kondensacyjną w porównaniu do suszarki wywiewowej. Dlaczego? Taka elektryczna suszarka do odzieży nie tworzy wilgoci w pomieszczeniu, dzięki czemu nie powstaje grzyb, pleśń i inne nieczystości na ścianach i podłodze pomieszczenia.

           Jaki silnik powinna mieć wydajna suszarka do ubrań?

           Ważnym elementem w trakcie wyboru najlepszej suszarki do prania A+++ jest dobór właściwego silnika. Obecnie spotkasz się z urządzeniami do suszenia ubrań z silnikiem inwerterowym lub szczotkowym. Zestawiając oba modele obok siebie i porównując ich działanie, można stwierdzić, że lepszym wyborem będzie zakup suszarki do suszenia prania, która wyposażona jest w silnik inwerterowy. 

           Trzeba podkreślić, że w tych modelach praca suszarki jest dużo bardziej efektywna i oszczędna. Na dodatek urządzenia te ciszej działają, a wybrani producenci udzielają 10 lat gwarancji na ten podzespół. Wszystko dzięki budowie silnika. Mianowicie w suszarkach z silnikiem inwerterowym (bezszczotkowym) wyeliminowano szczotki, które znajdują się w silnikach szczotkowych. Wspomniana część z każdym cyklem suszenia bardzo mocno się ściera, co z kolei prowadzi do całkowitego zużycia po kilku latach użytkowania.

           Jakie funkcje i wyposażenie ma dobra suszarka do odzieży?

           Każda najlepsza suszarka do prania z klasą energetyczną A+++ jest wyposażona w przeróżne funkcje, które dają bardzo dużo możliwości suszenia ubrań. Do jednych z przydatnych zastosowań można zaliczyć m.in. super krótkie programy suszenia tkanin, wbudowane filtry, suszenie z wykorzystaniem pompy ciepła, opóźnienie startu, wymiennik ciepła, zmianę kierunku otwierania drzwi, zmienne ruchy bębna, sterowanie smartfonem oraz wiele innych. Aby nieco przybliżyć, na czym polega każda z funkcji, poniżej w tabeli znajdziesz najczęściej stosowane udogodnienia w suszarkach bębnowych oraz ich krótki opis.

           Dodatkowe udogodnienia suszarki do praniaOpis
           zastosowanie pompy ciepłapompa ciepła umożliwia suszenie ubrań w niski temperaturach, dzięki czemu zużycie energii jest dużo mniejsze; emituje ciepłe powietrze, dzięki któremu ubrania po wyjęciu z suszarki nie są pomięte, na dodatek dzięki temu eliminuje nieprzyjemny zapach
           sterowanie smartfonemmożliwość ustawiania programów prania i konfiguracja urządzenia z panelu urządzenia mobilnego
           wiele programów suszeniawiele programów suszenia, co umożliwia dopasowanie procesu suszenia do rodzaju prania
           ustawienie programu w niższych temperaturach suszeniasuszenie Twojego prania w niskich temperaturach zmniejszy zużycie energii, co przyczyni się do niższych rachunków za prąd
           opcja zmiana kierunku otwierania drzwimożliwość dopasowania otwierania się drzwiczek suszarki w zależności od zapotrzebowania
           opóźnienie startu pracyopóźnienie daje możliwość ustawienia startu programu o dogodnej dla Ciebie godzinie
           ustawienie stopnia zagnieceniamożliwość ustawienia, w jakim stopniu mają być gładkie ubrania – czy mają być one gotowe do szafy, czy może do prasowania
           blokada rodzicielskazablokowanie ustawień programu, tak aby dzieci nie mogły ich zmienić
           możliwość montażu na pralcemożliwość zamontowania suszarki na pralce; umożliwia to szybkie przełożenie odzieży z pralki do suszarki po zakończonym cyklu prania
           zmienne ruchy bębnafunkcja umożliwia suszenie prania zmiennymi ruchami, dzięki czemu ubrania są mniej pomięte
           wbudowane filtryzbiera wszelkie zanieczyszczenia i pozostałości, dzięki czemu ubrania są gładkie bez paproszków, włosów i kłaczków
           automatyczne dostosowanie parametrówwybrane suszarki mierzą wilgotność prania i dostosowują do niego swoje działanie

           Ile prądu zużywa suszarka do prania A+++?

           Z reguły modele z klasą A+++ to najlepsze suszarki do ubrań pod względem energooszczędności. W tych modelach spotkasz się z egzemplarzami, których zużycie prądu w trakcie 160 cykli suszenia wynosi od 159 do 195 kWh. Z kolei to przekłada się na koszt od 122 do 150 zł.

           Ile kosztuje dobra suszarka do prania A+++?

           Topowe suszarki do prania A+++ kosztują od 2400 do 15000 zł za te najlepsze egzemplarze. Warto dodać, że na cenę duży wpływ ma sama marka, wielkość załadunku, rodzaj suszarki, jak również wszystkie zastosowane funkcje oraz wyposażenie. Co więcej, na kreowanie się kwoty ma również wpływ sam silnik. Warto również dodać, że kwota zależna jest od zastosowania pompy ciepła – modele wyposażone w pompę ciepła kosztują więcej.

           Najlepsi producenci suszarek do ubrań energooszczędnych – którego wybrać?

           Kupując suszarkę, warto wcześniej porównać opinie wybranych marek. Do polecanych suszarek do prania A+++ można zaliczyć te marki:

           • Bosch,
           • Electrolux,
           • Samsung,
           • Beko,
           • Whirlpool,
           • Siemens.

           Oprócz tego nieco mniej popularnymi, ale również polecanymi są suszarki Miele, Haier, Amica oraz AEG.

           FAQ - najczęściej zadawane pytania

           1. Na co zwrócić uwagę kupując suszarkę do prania?

            W trakcie zakupu suszarki do prania koniecznie zwróć uwagę na rozmiar urządzenia. Oprócz tego ważne jest dopasowanie wielkości załadunku oraz klasy energetycznej. Co więcej, warto sprawdzić taki parametr jak rodzaj suszarki – do wyboru masz modele wywiewowe lub kondensacyjne. Na dodatek sprawdź wbudowane funkcje oraz zużycie prądu.

           2. Ile prądu zużywa suszarka do ubrań z klasą A+++?

            Zużycie prądu dla suszarek do tkanin A+++ jest bardzo nieduże i oscyluje od 159 do 195 kWh. Warto dodać, że wartość ta obliczana jest na 160 cykli suszenia.

           3. Suszarka Bosch, Samsung czy Electrolux – z jakiej firmy wybrać energooszczędną suszarkę?

            Suszarka Samsung, Bosch, jak i Electrolux zaliczane są do jednych z najlepszych urządzeń na rynku. Porównując wszystkie trzy marki, według naszej opinii najlepiej wypada suszarka Bosch, następnie Electrolux, po czym na trzecim miejscu jest Samsung.

           Podsumowanie

           • Suszarka do prania A+++ jest to wydajne, ale również bardzo oszczędne urządzenie.
           • W trakcie wyboru warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Zaliczamy do nich wielkość załadunku, rodzaj suszarki, wbudowane funkcje, jak również rodzaj silnika.
           • Do sprawdzonych marek, które produkują wysokiej jakości suszarki do ubrań A+++ zaliczamy suszarki Electrolux, Samsung, Beko, Bosch, jak również Whirlpool.
           • Wybrane modele mają wbudowaną funkcję, która mierzy poziom wilgotności prania i dopasowuje do niego parametry pracy.
           • Modele z załadunkiem powyżej 9 kg sprawdzą się do suszenia większej ilości prania.
           • Oprócz pralek i suszarek spotkasz się również z pralko-suszarkami, które łączą w sobie dwie funkcje – pranie i suszenie ubrań.
           • Wybrane modele suszarek do prania mają programy z krótkim czasem suszenia.
           • Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup suszarki do prania z klasą A+++, wynosi od  2400 do 15000 złotych.
           Karolina Pisarska
           Przeczytaj poradniki:

           5 2 votes
           Oceń artykuł
           Subscribe
           Powiadom o
           guest
           0 komentarzy
           Inline Feedbacks
           View all comments
           Do góry