Płyty indukcyjne - Ranking Kwiecień 2024

Szukasz funkcjonalnej płyty indukcyjnej do swojej kuchni, jednak nie wiesz, jaką wybrać spośród wszystkich modeli dostępnych w ofercie? Chcesz kupić sprawdzoną płytę, która daje wiele możliwości w trakcie gotowania? Poniżej przygotowaliśmy zestawienie wykonane przez eksperta z MójRanking.pl, w którym znajdziesz polecane płyty indukcyjne. Sprawdź jaką najlepszą płytę wybrać do swojej kuchni! Zobacz ranking płyt indukcyjnych w atrakcyjnych cenach na rynku!

Ranking płyt indukcyjnych 2024 – zestawienie najlepszych modeli

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Płyta indukcyjna ELECTROLUX LIR60430 + Zarejestruj zakup i odbierz PREZENT! + DARMOWY TRANSPORT! (7332543669448) Producent: Electrolux Ocena eksperta: 10 / 10 Ilość pól grzejnych:
Głębokość: 52 cm
Szerokość: 59 cm
Najniższa cena online
2 Kuchenka indukcyjna HYUNDAI IND 133 jednopolowa (8592417007854) Producent: Hyundai Ocena eksperta: 9.9 / 10 Ilość pól grzejnych:
Głębokość: 36 cm
Szerokość: 29.5 cm
Najniższa cena online
3 Płyta indukcyjna wb b3960 bf marki Whirlpool Producent: Whirlpool Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Płyta indukcyjna ELECTROLUX EIV634 SLIM-FIT + Zarejestruj zakup i odbierz nagrody! + DARMOWY TRANSPORT! (7332543591275) Producent: Electrolux Ocena eksperta: 9.7 / 10 Głębokość: 52 cm
Szerokość: 59 cm
Moc: 7350 W
Najniższa cena online
5 Płyta indukcujna ELECTROLUX EIV654 (7332543590353) Producent: Electrolux Ocena eksperta: 9.6 / 10 Ilość pól grzejnych:
Głębokość: 52 cm
Szerokość: 59 cm
Najniższa cena online
6 Płyta indukcyjna WHIRLPOOL WB B8360 NE, 869991575110 Producent: Whirlpool Ocena eksperta: 9.5 / 10 Szerokość: 59 cm
Moc: 7200 W
Sterowanie: dotykowe 
Najniższa cena online
7 Siemens Płyta indukcyjna eh601feb1e doradzimy- (22) 877 77 77-partner handlowy- dostawa gratis na terenie całego kraju !!! Producent: Siemens Ocena eksperta: 9.4 / 10 Ilość pól grzejnych:
Głębokość: 51.2 cm
Szerokość: 57.2 cm
Najniższa cena online
8 Whirlpool Płyta indukcyjna WSQ4860NE, WS Q4860 NE Producent: Whirlpool Ocena eksperta: 9.3 / 10 Ilość pól grzejnych:
Wysokość: 5.4 cm
Najniższa cena online
9 Płyta indukcyjna De Dietrich DPI7684XS Producent: De Dietrich Ocena eksperta: 9.2 / 10 Szerokość: 56 cm
Moc: 7400 W
Sterowanie: dotykowe 
Najniższa cena online
10 Płyta indukcyjna dpi7686wp marki De dietrich Producent: De Dietrich Ocena eksperta: 9.1 / 10 Moc: 7400 W
Sterowanie: dotykowe 
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Porównanie płyt indukcyjnych przez MójRanking.pl

Jaką płytę indukcyjną wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Wybór najlepszej płyty indukcyjnej nie jest prostym zadaniem ze względu na szereg specyfikacji, które należy rozsądnie dopasować. Dzięki temu urządzenie będzie maksymalnie wydajne. Dla ułatwienia Twojej decyzji zakupowej poniżej przygotowaliśmy poradnik, w którym podpowiadamy krok po kroku, jaką płytę wybrać i kupić. Zobacz, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu polecanej płyty indukcyjnej do Twojej kuchni!

Jaka moc powinna być w dobrej płycie indukcyjnej?

W trakcie zakupu płyty grzewczej indukcyjnej, w pierwszej kolejności sprawdź moc przyłączeniową urządzenia. Parametr ten wyrażany jest w watach lub kilowatach i wskazuje na ilość energii, jaką urządzenie pobiera w trakcie działania przez 1 godzinę. Warto podkreślić, że właściwość ta powinna być dopasowana do zasilania w Twoim domu. Jeśli posiadasz słabe zasilanie, to może dojść do przeciążenia, co z kolei wyłączy bezpieczniki. Co więcej, taka sytuacja może mieć miejsce, kiedy posiadasz w domu wiele elektronarzędzi o dużej mocy, które zamierzasz równocześnie podłączyć do wybranej fazy lub faz. W związku z tym pierwszym krokiem powinno być przeliczenie, ile energii pobierają wszystkie urządzenia, które planujesz równocześnie zasilać prądem w wybranej fazie. Następnie należy sprawdzić moc przyłączeniową wybranego modelu płyty indukcyjnej i dodać ją do obliczonej sumy. Po czym porównaj, czy zapotrzebowanie mocy, jakie posiadasz w wybranych fazach, jest wystarczające. Miej to na uwadzę w trakcie wyboru płyty indukcyjnej.

Jak dopasować wymiar płyty indukcyjnej?

Rozmiar płyty indukcyjnej powinien być dopasowany do wielkości szafki, w której chcesz ją zamontować, jak i do częstotliwości użytkowania. W przypadku, gdy planujesz gotować potrawy regularnie dla kilkuosobowej rodziny, a tym samym potrzebujesz dużej powierzchni grzewczej, wtedy wybieraj największe rozmiary. Najlepszym wyborem jest zakup płyty o rozmiarze przynajmniej 50 x 50 cm lub większym. Taki wymiar zapewni Ci maksymalny komfort w trakcie przyrządzania potraw. Co więcej, zwróć również uwagę na wysokość urządzenia — im jest ono płytsze, tym zapewnia montaż płyty w cienkim blacie, a to wpływa na większą estetykę wykonania. W związku z tym poleca się płyty, których wysokość wynosi mniej niż 5 cm, wtedy dobrze skomponują się z blatem kuchennym.

Z czego wykonana powinna być trwała płyta indukcyjna?

Na rynku występują indukcyjne płyty automatyczne wykonane z różnego rodzaju materiału. Do najczęściej spotykanych zaliczamy płyty:

  • ze szkła ceramicznego,
  • ceramiczne,
  • ze stali nierdzewnej,
  • emaliowane.

Najbardziej eleganckie i estetyczne są płyty ze szkła ceramicznego oraz ceramiczne. Z kolei płyty ze stali nierdzewnej całkiem szybko się nagrzewają i są bardzo wytrzymałe, co jest ich dużą zaletą, jednak są trudne w pielęgnacji. Ostatnie są płyty indukcyjne emaliowane, które są w bardzo konkurencyjnej cenie. Jednak ich wadą jest wygląd płyty, który nie jest aż tak estetyczny, jak w przypadku modeli z ceramiki lub szkła. Polecamy wybierać płyty indukcyjne wykonane ze szkła ceramicznego lub ceramiki. Mają one bez wątpienia lepsze wykonaniem i ładniej prezentują się w kuchni.

Ponadto możesz spotkać się z płytami ramkowymi oraz modelami bezramkowymi. Te pierwsze posiadają ramkę, która chroni urządzenie przed ewentualnymi uszkodzeniami. Z kolei płyty bezramkowe nie posiadają ramki i są bardzo nisko osadzone, zazwyczaj na równi z blatem kuchennym. Z pewnością płyty bezramkowe są bardziej estetyczne niż te z ramką.

Jakie sterowanie w płycie indukcyjnej wybrać?

Podczas poszukiwania płyty elektrycznej indukcyjnej spotkasz się z produktami, które posiadają sterowanie dotykowe, lub sensorowe. Sterowanie dotykowe, jak i sensorowe są tym samym. W płycie indukcyjnej sterowanie to wbudowany panel, który stanowi równocześnie powierzchnię płyty. Dzięki gładkiej powierzchni, na której znajduje się wyświetlacz LCD, możesz w intuicyjny sposób ustawić moc płyty, strefy indukcyjne oraz inne funkcje, takie jak blokada czy jednoczesne obniżenie poziomu mocy wszystkich pól grzewczych.

Ile pól grzewczych wybrać?

Wybór ilości pól grzewczych powinno być dostosowane do częstotliwości gotowania, jak również ilości domowników. Im więcej osób w gospodarstwie domowym, tym większą ilość garnków należy wykorzystać do przygotowania jedzenia. W przypadku płyt grzejnych spotkasz się z modelami, u których liczba pól grzewczych wynosi od 2 do 10. Dla osoby mieszkającej w pojedynkę poleca się wybierać od 2 do 3 pól grzejnych. Z kolei dla 2 do 5 osób lepiej zdecydować się na płytę indukcyjną z 4 polami indukcyjnymi. Natomiast jeśli jesteś członkiem bardzo dużej rodziny, gdzie gotuje się często i w dużych ilościach, to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup płyty indukcyjnej, która posiada minimum 6 pól grzewczych.

Liczna osóbLiczba pól grzewczych w płycie indukcyjnej
1 osobaod 2 do 3 pól grzewczych
od 2 do 5 osób4 pola grzewcze
powyżej 6 osób6 pól grzewczych lub więcej

Jakie napięcie zasilania w indukcji?

Spotkasz się z płytami indukcyjnymi, dla których napięcie zasilania może wynosić 230V (jednofazowe) lub 400V (trójfazowe). Podpięcie urządzenia pod dedykowane napięcie umożliwia jego maksymalne wykorzystanie. Należy pamiętać, że w przypadku nieprawidłowego podpięcia może dojść do obniżenia mocy działania płyty indukcyjnej lub – co gorsza – do wyłączenia bezpieczników lub zepsucia zasilania, np.podpinając urządzenie 400 V do napięcia zasilania 230 V lub w wyniku przeciążenia z podpięcia wielu urządzeń elektrycznych na raz. Co więcej, w trakcie wyboru sprawdź również moc przyłączeniową urządzenia, o której piszemy nieco powyżej.

Tak naprawdę dobór odpowiedniego napięcia w płycie indukcyjnej zależy od tego, czy w domu lub mieszkaniu posiadasz tzw. siłę, czy tylko napięcie 230 V. Na dodatek zależne jest również od pozostałych urządzeń elektrycznych podłączonych do konkretnej fazy. Ponadto rozwiązaniem tego problemu może być również regulacja mocy działania płyty — tę funkcję posiadają wybrane modele płyt grzewczych.

Jakie funkcje ma dobra płyta indukcyjna do gotowania?

Każda dobra płyta indukcyjna powinna być wyposażona w różne technologie, które usprawniają działanie urządzenia. Do jednych z przydatnych udogodnień zaliczamy automatyczne łączenie pól grzewczych, dzięki temu urządzenie charakteryzuje się jeszcze większą funkcjonalnością. Innym przydatnym zastosowaniem jest możliwość doboru programu gotowania, czasu gotowania oraz zmiana ustawień przez dotykowy panel sterowania, który znajduje się w płycie grzewczej. Ponadto innymi przydatnymi technologiami w nowoczesnej płycie indukcyjnej są:

  • wskaźnik ciepła resztkowego,
  • zabezpieczenie przed przypadkową zmianą ustawień (zabezpieczenie przed dziećmi),
  • regulacja mocy grzania i łączenie stref grzewczych,
  • obniżenie mocy wszystkich palników z wykorzystaniem jednego przycisku „Pauza”,
  • błyskawiczne nagrzewanie płyty (funkcja Booster),
  • wolna strefa indukcyjna,
  • funkcja podtrzymywania ciepła i gotowania na wolnym ogniu,
  • Hob2Hood – dzięki funkcji płyta indukcyjna współpracuje automatycznie z okapem,
  • automatyczne dostosowanie grzania do wielkości naczynia do gotowania,
  • szybkie zagotowanie wody do temperatury wrzenia,
  • wskaźnik zalegania ciepła,
  • obsługa płyty przez wygodny panel sterowania w postaci suwaka.

Ile kosztuje dobra płyta indukcyjna?

W ofercie sklepów spotkasz się z płytami indukcyjnymi w różnych cenach. Najtańsze egzemplarze kosztują już od 550 zł, z kolei te najdroższe to koszt rzędu 15500 zł. Warto dodać, że cena za polecane płyty indukcyjne zależna jest od rozmiaru płyty, ilości pól indukcyjnych, mocy urządzenia, rodzaju napięcia zasilania, jak również od zastosowanych funkcji.

Płyta indukcyjna z daną liczbą pól grzewczychZakres cenowy
2od 550 do 2500 zł
3od 1100 do 2700 zł
4od 900 do 17000 zł
5od 1500 do 5500 zł
6od 3500 do 9000 zł
8 lub więcejod 2800 do 5000 zł

Z jakiej firmy kupić indukcję do kuchni?

Sprawdzona indukcyjna płyta zapewnia wygodę w trakcie przyrządzania posiłków, jednak aby to miało miejsce, powinieneś kupić urządzenie od polecanego producenta. Do jednych z najlepszych marek produkujących płyty indukcyjne zaliczamy:

  • Electrolux,
  • Bosch,
  • Whirlpool,
  • Samsung,
  • Amica,
  • Siemens.

Pamiętaj, że wybrane modele pochodzące od jednego producenta mogą kolosalnie się od siebie różnić! W związku z tym powinieneś porównać ich specyfikacje. Ponadto polecamy sprawdzić opinię użytkowników. Co więcej, sprawdź ranking 2024 najlepszych płyt indukcyjnych, który znajdziesz powyżej. Znajdziesz w nim sprawdzone produkty w najlepszych cenach.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

  1. Na co zwrócić uwagę przy zakupie płyty indukcyjnej?

    W trakcie zakupu dobrej płyty indukcyjnej koniecznie zwróć uwagę na markę, moc urządzenia, moc przyłączeniową dla poszczególnych palników, wykonanie płyty, rodzaj napięcia zasilania, ilość pól grzewczych. Sprawdź, czy dodatkowo płyta posiada przydatne funkcje, które usprawniają gotowanie.

  2. Czy wszystkie płyty indukcyjne są energooszczędne?

    Z reguły płyty indukcyjne to rodzaj sprzętu AGD, który pobiera najwięcej energii ze wszystkich sprzętów dostępnych w gospodarstwie domowym. Ich energooszczędność, zależy od wykonania, zastosowanych funkcji oraz specyfikacji. 

  3. Jak działa płyta indukcyjna?

    Płyta indukcyjna do swojego działania wykorzystuje prądy indukcyjne. Gdy ustawimy garnek na powierzchni płyty, to pomiędzy płytą a jego dnem wytwarza się pole magnetyczne. Po czym bezpośrednio w garnku tworzą się prądy wirowe, co z kolei wywołuje nagrzewanie dna naczynia.

Podsumowanie

  • W trakcie zakupu polecanej płyty indukcyjnej koniecznie sprawdź moc, rozmiar, ilość pól grzewczych, moc każdego pola indukcyjnego, napięcie zasilania dla konkretnego modelu, wykończenie płyty, jak również markę. Ponadto zobaczy, czy płyta wyposażona została w dodatkowe technologie i udogodnienia.
  • Przejrzysty panel sterowania umożliwia łatwe sterowanie, a to wpływa na komfort w trakcie użytkowania płyty,
  • Obecnie na rynku spotkasz się z modelami płyt indukcyjnych, które dają szereg możliwości, np. możliwość łączenia pól grzewczych czy grzanie w miejscu, w którym znajduje się naczynie. Dzięki temu możesz gotować w naczyniach o niestandardowej wielkości np. brytfannie.
  • Cena, jaką należy przeznaczyć na zakup, waha się od 550 do 15500 zł. Dobre urządzenia można już kupić w przedziale od 1500 do 5000 zł.
  • Polecanymi firmami, które produkują solidne płyty indukcyjne, są: płyta Bosch, płyta Electrolux, płyta Whirlpool, płyta Amica, jak również płyta od Siemens oraz Samsung.
Karolina Pisarska
5 2 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry