Glebogryzarka spalinowa - Ranking Grudzień 2023

Zamierzasz kupić maszynę do spulchniania gleby? Zastanawiasz się jaką glebogryzarkę spalinową wybrać – tą z silnikiem Honda czy B&S? Wyposażoną w napęd czy może bez tej funkcji? Zobacz i wybierz polecane urządzenie z rankingu glebogryzarek spalinowych na Grudzień 2023! Poniżej razem z ekspertem porównujemy najlepsze glebogryzarki z silnikiem spalinowym! Prezentujemy ich wady oraz zalety!

Ranking glebogryzarek spalinowych – najlepsze urządzenia na Grudzień 2023

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Glebogryzarka Spalinowa Hecht 750 Samobieżna z Napędem Ogrodowa Kultywator 6.5 KM / 50 CM Producent: HECHT CZECHY Ocena eksperta: 10 / 10 Rodzaj: spalinowa 
Najniższa cena online
2 Glebogryzarka spalinowa YAMAHA YM355 Producent: YAMAHA Ocena eksperta: 9.9 / 10 Rodzaj: spalinowa 
Najniższa cena online
3 Glebogryzarka elektryczna NAC TIE150-S + DARMOWY TRANSPORT! (5902067856598) Producent: NAC Ocena eksperta: 9.8 / 10 Rodzaj: elektryczna 
Najniższa cena online
4 OLEO MAC OM LINE PT48BS GLEBOGRYZARKA SPALINOWA Z NAPĘDEM SAMOBIEŻNA 6,5 KM B&S BRIGGS&STRATTON PREMIUM - OFICJALNY DYSTRYBUTOR - AUTORYZOWANY DEALER OLEO MAC Producent: OLEO-MAC ITALIA Ocena eksperta: 9.7 / 10 Rodzaj: spalinowa 
Najniższa cena online
5 Tractor ls xj25 mec4x4 24,4 km glebogryzarka separracyjna sb 125 marki Agrol sklep Producent: Agrol sklep Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Lider Glebogryzarka elektryczna weg 1500 Producent: LIDER Ocena eksperta: 9.5 / 10 Rodzaj: elektryczna 
Najniższa cena online
7 Glebogryzarka spalinowa 2t (demon) marki Agrol sklep Producent: Agrol sklep Ocena eksperta: 9.4 / 10 Rodzaj: spalinowa 
Najniższa cena online
8 Zestaw do glebogryzarki EUROSYSTEMS RTT 907950000 DARMOWY TRANSPORT (8025004006140) Producent: EUROSYSTEMS Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
9 Glebogryzarka spalinowa wm1000n-6 marki Greenso Producent: GREENSO Ocena eksperta: 9.2 / 10 Rodzaj: spalinowa 
Najniższa cena online
10 Glebogryzarka spalinowa HORTMASZ HGS 362 (5902734311948) Producent: HORTMASZ Ocena eksperta: 9.1 / 10 Rodzaj: spalinowa 
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Wybrane ogrodowe glebogryzarki spalinowe wg eksperta z MójRanking.pl

Jaką glebogryzarkę spalinową kupić? Przewodnik zakupowy

Rozmyślasz nad najlepszą glebogryzarką spalinową do Twojego ogrodu, która spulchni dokładnie ziemię już w kilkanaście minut? Poniżej wskazujemy jaką glebogryzarkę wybrać! Podpowiadamy jak dopasować urządzenie do wielkości ogrodu! Radzimy jaki silnik spalinowy będzie najlepszy, jak również prezentujemy te przydatne funkcje urządzenia! Sprawdź, poniżej jaką glebogryzarkę spalinową kupić!

Jak dopasować silnik w dobrej glebogryzarce?

Ważnym krokiem w trakcie zakupu dobrej glebogryzarki jest dopasowanie silnika spalinowego. Przeczytaj poniżej jak prawidłowo dobrać moc oraz pojemność skokową silnika! Zobacz, która marka będzie najlepsza!

Jakiej marki silnik będzie najlepszy – Briggs&Stratton, Honda czy może Loncin?

Spalinowe glebogryzarki dostępne w ofertach sklepów są wyposażone w silniki różnych marek. Do najczęściej wybieranych można zaliczyć glebogryzarki z silnikiem marki:

 • Briggs&Stratton,
 • Honda,
 • Loncin.

Przy czym do najlepszych zalicza się te modele glebogryzarek z silnikiem B&S oraz Honda. Są to dwie najpopularniejsze marki wśród maszyn spalinowych. Charakteryzują się dużą wytrzymałością, precyzją wykonania, jak również ogólnie dostępnymi częściami zamiennymi.

Jaka moc nominalna glebogryzarki będzie odpowiednia?

W trakcie wyboru urządzenia koniecznie dopasuj moc silnika glebogryzarki. Im wartość tego parametru jest większa, tym urządzenie jest w stanie wytworzyć większą prędkość obrotową oraz moment obrotowy. Co z kolei ma bezpośredni wpływ na precyzję w trakcie wykonywania prac w ogrodzie. Warto dodać, że moc dla glebogryzarek spalinowych dostępnych na rynku wynosi od 1,6 do 7,5 kW*. Wartość tą należy dopasować do obszaru oraz twardości gleby. W związku z tym im większy metraż do kultywowania, tym większa moc silnika. Podobnie z twardością ziemi – im twardsza gleba, tym lepiej wybierać glebogryzarkę z mocnym silnikiem.

Moc nominalna silnikaPrzeznaczenie
od 1,6 do 3,5 kWmiękka gleba, mały obszar do obrabiania
od 3,6 do 7,5 kWtwarda, kamienista i zbita gleba, sprawdzi się na większych powierzchniach

* Jednostka kW jest podawana zamiennie z KM. Gdzie 1 KW = 1,36 KM.

Na jaką pojemność skokową w spalinowej glebogryzarce się zdecydować?

Pojemność silnika glebogryzarki podawana jest w metrach sześciennych. Wraz ze wzrostem tego parametru rośnie wielkość silnika, tym samym waga glebogryzarki. Co więcej, im większa pojemność, tym urządzenie jest w stanie wytworzyć większy moment obrotowy. Obecnie spotkasz się ze spalinowymi glebogryzarkami, które wyposażone są w czterosuwowy silnik o pojemności od 163 do 400 cm3.

Noże w glebogryzarce – jak dobrać?

Noże w glebogryzarce odpowiadają za precyzyjne napowietrzanie ziemi. Zazwyczaj podzielone są one na zestawy, gdzie jeden zestaw wyposażony jest w 4 noże. Spotkasz się z glebogryzarkami, które posiadają od 4 do 40 noży – od 1 do 10 zestawów. Im większa ich ilość, tym większa wydajność pracy. Ponadto modele wyposażone w wiele noży dużo szybciej obrobią glebę, niż te, które posiadają ich zaledwie kilka. W związku z tym najlepiej wybierać glebogryzarkę posiadającą przynajmniej 16 noży, dzięki temu kultywowanie ziemi będzie znacznie szybsze.

Ilość nożyPowierzchnia ogródka
od 4 do 16małe ogródki o powierzchni do 1000 m2
od 16 do 40duża powierzchnia powyżej 1000 m2

Na jaką maksymalną średnicę cięcia się zdecydować?

Kolejnym ważnym parametrem glebogryzarki spalinowej jest średnica noży. Pamiętaj, że im maksymalna średnica cięcia jest większa, tym urządzenie głębiej spulchnia ziemię. Co z kolei ma bezpośredni wpływ na uprawę roślin – ich zakorzenianie oraz rozwój. W związku z tym najlepiej wybierać glebogryzarki, których maksymalna średnica wynosi przynajmniej 20 cm. Dzięki takiej głębokości urządzenie przygotuje glebę, tak aby rozwój zasianych lub posadzonych roślin przebiegał prawidłowo. Tym samym wpłynie to na lepsze plony.

Jaka szerokość robocza mechanizmu glebogryzarki będzie najlepsza?

Szerokość roboczą glebogryzarki najlepiej dopasować do powierzchni, którą planujesz obrabiać. Obecnie dostępne w ofertach sklepu są glebogryzarki z silnikiem spalinowym, których szerokość robocza wynosi do 35 do 145 cm. Im długość pługu do glebogryzarki jest większa, tym szybciej wykonasz pracę. W związku z tym do małych powierzchni do 1000 m2 najlepiej wybierać glebogryzarkę z pługiem o szerokości od 35 do 60 cm. Z kolei do dużych działek o metrażu powyżej 1000 m2 lepiej sprawdzą się glebogryzarki spalinowe z pługiem o szerokości roboczej od 61 do 145 cm. Co więcej, spotkasz się z modelami, które posiadają regulację szerokości roboczej. Tym samym możesz wygodnie dopasować szerokość pracy glebogryzarki do szerokości grządek.

Z napędem czy bez – jaką glebogryzarkę wybrać?

Wybierając glebogryzarkę spalinową, zdecyduj się tylko na taką, która została wyposażona w napęd. Dlaczego? Z reguły modele wyposażone w silnik spalinowy są ciężkie, co z kolei przekłada się na użycie większej siły przez użytkownika w trakcie napowietrzania ziemi z użyciem narzędzia. W takim przypadku napęd na koła wpływa na zapewnienie komfortu w trakcie pracy. Co więcej, bardzo odciąża osobę, która steruje urządzeniem, dzięki czemu jest ona w stanie wykonać pracę szybciej i efektywniej, przy tym się nie męcząc.

Dodatkowe funkcje i wyposażenie glebogryzarki

Każda glebogryzarka spalinowa powinna być wyposażona w dodatkowe funkcje, które usprawniają działanie urządzenia, jak również wpływają na zapewnienie wygody dla użytkownika. Do jednych z przydatnych zastosowań można zaliczyć:

 • regulowaną szerokość roboczą,
 • bieg wsteczny oraz kilka biegów w przód,
 • rozrusznik elektryczny,
 • kółka transportowe,
 • obudowę wykonaną z wysokiej jakości stali,
 • ergonomiczny uchwyt,
 • regulowaną ostrogę,
 • tarcze szałwiowe,
 • górnozaworowy silnik OHV,
 • deskę rozdzielczą.

Najlepsza glebogryzarka z silnikiem spalinowym – ile kosztuje?

Cena za glebogryzarki spalinowe zależna jest od marki silnika, pojemności skokowej, jak również od mocy tego podzespołu. Oprócz tego na cenę wpływa marka urządzenia, szerokość robocza, ilość noży, jak również wszystkie zastosowane udogodnienia. Za spalinową glebogryzarkę musisz przeznaczyć od 350 do 8000 zł.

Polecane marki urządzeń z kategorii glebogryzarki spalinowe

W trakcie zakupu glebogryzarki spalinowej koniecznie zdecyduj się na taką, która jest polecana przez innych użytkowników. W związku z tym najlepiej wybierać spośród modeli od sprawdzonych producentów. Do jednych z polecanych można zaliczyć glebogryzarki spalinowe NAC, Hortmasz, Greenso, Handy, Faworyt, Yamaha oraz Rato.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Na co zwrócić uwagę wybierając spalinową glebogryzarkę do ogrodu? 

  W trakcie zakupu glebogryzarki spalinowej zwróć uwagę na moc silnika, pojemność silnika, jak również jego markę. Oprócz tego ważnym parametrem jest szerokość robocza oraz ilość ostrzy.

 2. Ile kosztuje najlepsza glebogryzarka z silnikiem spalinowym?

  Na rynku spotkasz się z glebogryzarkami spalinowymi, których cena oscyluje od 350 do 8000 zł. Te najlepsze egzemplarze kosztują powyżej 2500 zł.

 3. Jaki silnik w glebogryzarce wybrać – B&S czy Honda?

  Oba silniki są bardzo dobre i polecane przez grono zadowolonych użytkowników glebogryzarek. Porównując je oba, można stwierdzić, że nieco lepszym jest ten marki Honda. Jego żywotność jest dłuższa oraz rzadziej jest serwisowany.

Podsumowanie

 • Glebogryzarka spalinowa to urządzenie, które umożliwia kultywowanie ziemi.
 • Oprócz modeli spalinowych można wyróżnić glebogryzarki elektryczne.
 • W trakcie zakupu warto zwrócić uwagę na najważniejsze parametry techniczne, do których zaliczamy moc silnika, jego markę, pojemność skokową, szerokość roboczą, ilość ostrzy, jak również wbudowane funkcje.
 • W trakcie zakupu sprawdź, czy wybrany model jest  wyposażony w napęd.
 • Łatwa w obsłudze glebogryzarka to taka, która sprawnie się odpala, prosto się nią manewruje, jak również ma możliwość regulacji szerokości.
 • Glebogryzarka pozwala prawidłowo przygotować glebę pod uprawę roślin.
 • Kwota za glebogryzarki z silnikiem spalinowym wynosi od 350 do 8000 zł.
 • Do polecanych marek można zaliczyć glebogryzarkę spalinową marki Hortmasz, Greenso, NAC, Rato, Yamaha oraz Handy.
Karolina Pisarska
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry