Glebogryzarka spalinowa - Ranking Maj 2024

Zamierzasz kupić maszynę do spulchniania gleby? Zastanawiasz się jaką glebogryzarkę spalinową wybrać – tą z silnikiem Honda czy B&S? Wyposażoną w napęd czy może bez tej funkcji? Zobacz i wybierz polecane urządzenie z rankingu glebogryzarek spalinowych na Maj 2024! Poniżej razem z ekspertem porównujemy najlepsze glebogryzarki z silnikiem spalinowym! Prezentujemy ich wady oraz zalety!

Ranking glebogryzarek spalinowych – najlepsze urządzenia na Maj 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaOferta
1 Glebogryzarka spalinowa GREENSO WM1000N-6 Weima Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Glebogryzarka spalinowa HORTMASZ HGS 550 Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Glebogryzarka spalinowa HANDY Prime NG950BC Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Glebogryzarka spalinowa HORTMASZ HGS 900 Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Glebogryzarka spalinowa GATEC GT 750 GS Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Glebogryzarka spalinowa RIWALL RPT 8556 R Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Wybrane ogrodowe glebogryzarki spalinowe wg eksperta z MójRanking.pl

Miejsce 1
Glebogryzarka spalinowa GREENSO WM1000N-6 Weima NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Glebogryzarka spalinowa GREENSO WM1000N-6 Weima


Pierwszą w naszym rankingu jest glebogryzarka spalinowa Greenso WM1000N-6 Weima wyposażona w 24 noże obrotowe. Urządzenie o mocy nominalnej 5,15 kW, doskonale sprawdzi się na mniejszych, jak i większych powierzchniach. Co więcej, szerokość robocza dla tego modelu wynosi od 70 do 100 cm. Jest to glebogryzarka spalinowa z napędem, który umożliwia sprawne poruszanie się narzędzia, co z kolei wpływa na komfort w trakcie napowietrzania ziemi. Waga dla tego urządzenia wynosi 95 kg. Posiada solidną konstrukcję, technologię, która ogranicza drgania, jak również niski poziom hałasu. Na dodatek dużym atutem jest system, który przyczynia się do mniejszej emisji spalin. W zestawie znajdują się również koła do wygodnego transportowania, jak również przekładnia zębata. Urządzenie obsługuje aż 6 biegów. Z kolei pojemność zbiornika na paliwo wynosi 3,6 l.
Zalety:
 • napęd
 • silnik czterosuwowy
 • moc silnika 5,15 kW
 • regulacja szerokości roboczej
Wady:
 • brak
  Miejsce 2
  Glebogryzarka spalinowa HORTMASZ HGS 550 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Glebogryzarka spalinowa HORTMASZ HGS 550


  Następnym polecanym przez nas produktem jest glebogryzarka Hortmasz HGS 550 wyposażona w silnik spalinowy czterosuwowy razem z technologią OHV górnozaworową. Urządzenie zostało wyposażone w 24 noże, których szerokość robocza wynosi 84 cm. Na dodatek moc nominalna silnika wynosi 3,65 kW, dzięki temu glebogryzarka idealnie sprawdzi się do średnich działek. Waga tego urządzenia wynosi zaledwie 46 kg. Dodatkowo zostało wyposażone w koła do komfortowego transportowania. Poza tym glebogryzarka została zaopatrzona w napęd łańcuchowo-pasowy, dzięki czemu narzędzie może pracować w przód oraz tył. Oprócz tego warto wspomnieć o pozostałych udogodnieniach. Do jednych z nich można zaliczyć ergonomiczne rączki, 4 motyki, jak również 2 biegi – 1 bieg do przodu oraz 1 bieg do tyłu. Obudowa tego modelu została wykonana z wysokiej jakości stali.
  Zalety:
  • ergonomiczne rączki
  • silnik o mocy 3,65 kW
  • wyposażona w napęd
  Wady:
  • tylko 2 biegi
  • sprawdzi się do średnich ogródków
   Miejsce 3
   Glebogryzarka spalinowa HANDY Prime NG950BC NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Glebogryzarka spalinowa HANDY Prime NG950BC


   Następną w naszym rankingu jest glebogryzarka spalinowa Handy Prime NG950BC wyposażona w niezawodny silnik czterosuwowy Briggs&Stratton model CR950. Narzędzie o pojemności skokowej 208 cm3 i mocy 4,2 kW doskonale sprawdzi się do mniejszych, jak i większych ogródków. Na dodatek posiada 24 noże, które umożliwiają precyzyjne napowietrzanie ziemi. Co więcej, szerokość robocza glebogryzarki wynosi od 36 do 85 cm. Dodatkowo urządzenie posiada napęd, dzięki czemu praca w ogrodzie wykonywana jest znacznie szybciej. Warto również wspomnieć, że waga urządzenia wynosi zaledwie 57,1 kg. Poza tym glebogryzarka Handy Prime NG950BC posiada trwałą konstrukcję stalową, koła podporowe, ergonomiczny uchwyt, łącznie 2 biegi – 1 w przód oraz 1 w tył.
   Zalety:
   • silnik Briggs&Stratton
   • moc nominalna 4,2 kW
   • ergonomiczne uchwyty
   • regulacja szerokości roboczej od 36 do 85 cm
   Wady:
   • tylko 2 biegi
   • nieduży zbiornik paliwa
    Miejsce 4
    Glebogryzarka spalinowa HORTMASZ HGS 900 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Glebogryzarka spalinowa HORTMASZ HGS 900


    Następne miejsce w naszym rankingu najlepszych glebogryzarek spalinowych zajmuje Hortmasz HGS 900. Jest to urządzenie z silnikiem 4 kW, dzięki czemu urządzenie poradzi sobie z przeróżnego rodzaju nawierzchnią. Co więcej, prezentowana glebogryzarka polecana jest do dużych, jak i małych powierzchni. W swojej konstrukcji wyposażona została w 4-suwowy silnik spalinowy Hortmasz 212, który dodatkowo chłodzony jest powietrzem. Warto również wspomnieć o pojemności silnika, która w tym modelu wynosi 212 cm3. Świetnym udogodnieniem są aż 3 biegi – 2 do przodu oraz 1 do tyłu. Dzięki temu urządzenie zapewnia wygodną pracę w trakcie użyźniania ziemi. Maksymalna szerokość robocza w glebogryzarce spalinowej Hortmasz HGS 900 wynosi aż 100 cm. Warto również wspomnieć o wadze tego narzędzia, która wynosi 91 kg. Poza tym średnica noży (gwiazd roboczych) wynosi 34 cm, co przekłada się na jeszcze lepszą efektywność napowietrzania gruntu. W zestawie znajdują się koła do wygodnego transportowania sprzętu. Łączna liczba noży wynosi 8 sztuk.
    Zalety:
    • moc silnika 4 kW
    • szerokość robocza 100 cm
    • 2 bieg w przód oraz 1 w tył
    • wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników
    • doskonale sprawdzi się do małych i średnich powierzchni
    Wady:
    • waga 91 kg
     Miejsce 5
     Glebogryzarka spalinowa GATEC GT 750 GS NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Glebogryzarka spalinowa GATEC GT 750 GS


     Gatec GT 750 GS to kolejna polecana przez nas glebogryzarka spalinowa, która znalazła się w naszym rankingu. Jest to urządzenie wyposażone w mocny silnik o mocy 4,0 kW. Co więcej, silnik posiada żeliwną tuleję. To innowacyjne narzędzie doskonale sprawdzi się do ogródków małych, jak i średnich. Maksymalna szerokość robocza wynosi 85 cm. Do atutów w glebogryzarce Gatec GT 750 GS można zaliczyć 2 biegi do przodu, jak również 1 bieg do tyłu. Warto dodać, że przekładnia boczna jest na pasku zębatym. Głębokość pracy, na którą jest w stanie użyźniać glebę prezentowana glebogryzarka spalinowa, wynosi od 15 do 30 cm. Dużym atutem jest stosunkowo niska waga 68 kg, co przekłada się na wygodę w trakcie pracy, jak również na zwinne manewrowanie tym sprzętem. Prędkość obrotowa noży w glebogryzarce Gatec GT 750 GS wynosi 150 obrotów na minutę.
     Zalety:
     • waga 68 kg
     • silnik o mocy 4,0 kW
     • koło transportowe w budowie
     • możliwość zmiany na mikrociągnik
     • boczna przekładnia na paskach zębatych
     Wady:
     • rączka sprzęgła
     • nie sprawdzi się do bardzo dużych powierzchni
      Miejsce 6
      Glebogryzarka spalinowa RIWALL RPT 8556 R NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Glebogryzarka spalinowa RIWALL RPT 8556 R


      Wśród polecanych glebogryzarek spalinowych znalazła się również ta marki Riwall RPT 8556 R, wyposażona w niezawodny silnik 4-suwowy, jednocylindrowy OHV marki Loncin, którego moc wynosi aż 4,1 kW. Narzędzie wyposażone zostało w wygodną rękojeść, która umożliwia komfortową pracę w ogródku. Maszyna doskonale sprawdzi się na małych i średnich powierzchniach – jej maksymalna szerokość robocza to 85 cm. Co więcej, glebogryzarka spalinowa Riwall RPT 8556 R oddaje do dyspozycji 2 biegi – jeden w przód oraz jeden w tył. Dzięki temu możesz wygodnie manewrować urządzeniem bez konieczności ręcznego przestawiania. Liczba noży w tym modelu wynosi 24 (6 x4). Warto wspomnieć, że wyposażona została w metalową przekładnię, bezpiecznik termiczny, składany uchwyt, jak również możliwość regulacji głębokości spulchniania. Dodajmy, że maksymalna głębokość, na jaką może pracować glebogryzarka, wynosi 35 cm. Świetnym udogodnieniem jest opcja regulacji szerokości roboczej, dzięki czemu urządzenie doskonale sprawdzi się do tych najmniejszych powierzchni, np. szklarni.
      Zalety:
      • miękki rozruch
      • moc silnika 4,1 kW
      • 4-suwowy silnik Loncin
      • 2 biegi (w przód i tył)
      • bardzo łatwe odpalanie
      • przemyślana konstrukcja
      • regulowana szerokość i głębokość robocza
      • sprawdzi się na małych, jak i większych powierzchniach
      Wady:
      • nieco wysoka waga
      • nieco niewygodne prowadzenie

       Jaką glebogryzarkę spalinową kupić? Przewodnik zakupowy

       Rozmyślasz nad najlepszą glebogryzarką spalinową do Twojego ogrodu, która spulchni dokładnie ziemię już w kilkanaście minut? Poniżej wskazujemy jaką glebogryzarkę wybrać! Podpowiadamy jak dopasować urządzenie do wielkości ogrodu! Radzimy jaki silnik spalinowy będzie najlepszy, jak również prezentujemy te przydatne funkcje urządzenia! Sprawdź, poniżej jaką glebogryzarkę spalinową kupić!

       Jak dopasować silnik w dobrej glebogryzarce?

       Ważnym krokiem w trakcie zakupu dobrej glebogryzarki jest dopasowanie silnika spalinowego. Przeczytaj poniżej jak prawidłowo dobrać moc oraz pojemność skokową silnika! Zobacz, która marka będzie najlepsza!

       Jakiej marki silnik będzie najlepszy – Briggs&Stratton, Honda czy może Loncin?

       Spalinowe glebogryzarki dostępne w ofertach sklepów są wyposażone w silniki różnych marek. Do najczęściej wybieranych można zaliczyć glebogryzarki z silnikiem marki:

       • Briggs&Stratton,
       • Honda,
       • Loncin.

       Przy czym do najlepszych zalicza się te modele glebogryzarek z silnikiem B&S oraz Honda. Są to dwie najpopularniejsze marki wśród maszyn spalinowych. Charakteryzują się dużą wytrzymałością, precyzją wykonania, jak również ogólnie dostępnymi częściami zamiennymi.

       Jaka moc nominalna glebogryzarki będzie odpowiednia?

       W trakcie wyboru urządzenia koniecznie dopasuj moc silnika glebogryzarki. Im wartość tego parametru jest większa, tym urządzenie jest w stanie wytworzyć większą prędkość obrotową oraz moment obrotowy. Co z kolei ma bezpośredni wpływ na precyzję w trakcie wykonywania prac w ogrodzie. Warto dodać, że moc dla glebogryzarek spalinowych dostępnych na rynku wynosi od 1,6 do 7,5 kW*. Wartość tą należy dopasować do obszaru oraz twardości gleby. W związku z tym im większy metraż do kultywowania, tym większa moc silnika. Podobnie z twardością ziemi – im twardsza gleba, tym lepiej wybierać glebogryzarkę z mocnym silnikiem.

       Moc nominalna silnikaPrzeznaczenie
       od 1,6 do 3,5 kWmiękka gleba, mały obszar do obrabiania
       od 3,6 do 7,5 kWtwarda, kamienista i zbita gleba, sprawdzi się na większych powierzchniach

       * Jednostka kW jest podawana zamiennie z KM. Gdzie 1 KW = 1,36 KM.

       Na jaką pojemność skokową w spalinowej glebogryzarce się zdecydować?

       Pojemność silnika glebogryzarki podawana jest w metrach sześciennych. Wraz ze wzrostem tego parametru rośnie wielkość silnika, tym samym waga glebogryzarki. Co więcej, im większa pojemność, tym urządzenie jest w stanie wytworzyć większy moment obrotowy. Obecnie spotkasz się ze spalinowymi glebogryzarkami, które wyposażone są w czterosuwowy silnik o pojemności od 163 do 400 cm3.

       Noże w glebogryzarce – jak dobrać?

       Noże w glebogryzarce odpowiadają za precyzyjne napowietrzanie ziemi. Zazwyczaj podzielone są one na zestawy, gdzie jeden zestaw wyposażony jest w 4 noże. Spotkasz się z glebogryzarkami, które posiadają od 4 do 40 noży – od 1 do 10 zestawów. Im większa ich ilość, tym większa wydajność pracy. Ponadto modele wyposażone w wiele noży dużo szybciej obrobią glebę, niż te, które posiadają ich zaledwie kilka. W związku z tym najlepiej wybierać glebogryzarkę posiadającą przynajmniej 16 noży, dzięki temu kultywowanie ziemi będzie znacznie szybsze.

       Ilość nożyPowierzchnia ogródka
       od 4 do 16małe ogródki o powierzchni do 1000 m2
       od 16 do 40duża powierzchnia powyżej 1000 m2

       Na jaką maksymalną średnicę cięcia się zdecydować?

       Kolejnym ważnym parametrem glebogryzarki spalinowej jest średnica noży. Pamiętaj, że im maksymalna średnica cięcia jest większa, tym urządzenie głębiej spulchnia ziemię. Co z kolei ma bezpośredni wpływ na uprawę roślin – ich zakorzenianie oraz rozwój. W związku z tym najlepiej wybierać glebogryzarki, których maksymalna średnica wynosi przynajmniej 20 cm. Dzięki takiej głębokości urządzenie przygotuje glebę, tak aby rozwój zasianych lub posadzonych roślin przebiegał prawidłowo. Tym samym wpłynie to na lepsze plony.

       Jaka szerokość robocza mechanizmu glebogryzarki będzie najlepsza?

       Szerokość roboczą glebogryzarki najlepiej dopasować do powierzchni, którą planujesz obrabiać. Obecnie dostępne w ofertach sklepu są glebogryzarki z silnikiem spalinowym, których szerokość robocza wynosi do 35 do 145 cm. Im długość pługu do glebogryzarki jest większa, tym szybciej wykonasz pracę. W związku z tym do małych powierzchni do 1000 m2 najlepiej wybierać glebogryzarkę z pługiem o szerokości od 35 do 60 cm. Z kolei do dużych działek o metrażu powyżej 1000 m2 lepiej sprawdzą się glebogryzarki spalinowe z pługiem o szerokości roboczej od 61 do 145 cm. Co więcej, spotkasz się z modelami, które posiadają regulację szerokości roboczej. Tym samym możesz wygodnie dopasować szerokość pracy glebogryzarki do szerokości grządek.

       Z napędem czy bez – jaką glebogryzarkę wybrać?

       Wybierając glebogryzarkę spalinową, zdecyduj się tylko na taką, która została wyposażona w napęd. Dlaczego? Z reguły modele wyposażone w silnik spalinowy są ciężkie, co z kolei przekłada się na użycie większej siły przez użytkownika w trakcie napowietrzania ziemi z użyciem narzędzia. W takim przypadku napęd na koła wpływa na zapewnienie komfortu w trakcie pracy. Co więcej, bardzo odciąża osobę, która steruje urządzeniem, dzięki czemu jest ona w stanie wykonać pracę szybciej i efektywniej, przy tym się nie męcząc.

       Dodatkowe funkcje i wyposażenie glebogryzarki

       Każda glebogryzarka spalinowa powinna być wyposażona w dodatkowe funkcje, które usprawniają działanie urządzenia, jak również wpływają na zapewnienie wygody dla użytkownika. Do jednych z przydatnych zastosowań można zaliczyć:

       • regulowaną szerokość roboczą,
       • bieg wsteczny oraz kilka biegów w przód,
       • rozrusznik elektryczny,
       • kółka transportowe,
       • obudowę wykonaną z wysokiej jakości stali,
       • ergonomiczny uchwyt,
       • regulowaną ostrogę,
       • tarcze szałwiowe,
       • górnozaworowy silnik OHV,
       • deskę rozdzielczą.

       Najlepsza glebogryzarka z silnikiem spalinowym – ile kosztuje?

       Cena za glebogryzarki spalinowe zależna jest od marki silnika, pojemności skokowej, jak również od mocy tego podzespołu. Oprócz tego na cenę wpływa marka urządzenia, szerokość robocza, ilość noży, jak również wszystkie zastosowane udogodnienia. Za spalinową glebogryzarkę musisz przeznaczyć od 350 do 8000 zł.

       Polecane marki urządzeń z kategorii glebogryzarki spalinowe

       W trakcie zakupu glebogryzarki spalinowej koniecznie zdecyduj się na taką, która jest polecana przez innych użytkowników. W związku z tym najlepiej wybierać spośród modeli od sprawdzonych producentów. Do jednych z polecanych można zaliczyć glebogryzarki spalinowe NAC, Hortmasz, Greenso, Handy, Faworyt, Yamaha oraz Rato.

       FAQ - najczęściej zadawane pytania

       1. Na co zwrócić uwagę wybierając spalinową glebogryzarkę do ogrodu? 

        W trakcie zakupu glebogryzarki spalinowej zwróć uwagę na moc silnika, pojemność silnika, jak również jego markę. Oprócz tego ważnym parametrem jest szerokość robocza oraz ilość ostrzy.

       2. Ile kosztuje najlepsza glebogryzarka z silnikiem spalinowym?

        Na rynku spotkasz się z glebogryzarkami spalinowymi, których cena oscyluje od 350 do 8000 zł. Te najlepsze egzemplarze kosztują powyżej 2500 zł.

       3. Jaki silnik w glebogryzarce wybrać – B&S czy Honda?

        Oba silniki są bardzo dobre i polecane przez grono zadowolonych użytkowników glebogryzarek. Porównując je oba, można stwierdzić, że nieco lepszym jest ten marki Honda. Jego żywotność jest dłuższa oraz rzadziej jest serwisowany.

       Podsumowanie

       • Glebogryzarka spalinowa to urządzenie, które umożliwia kultywowanie ziemi.
       • Oprócz modeli spalinowych można wyróżnić glebogryzarki elektryczne.
       • W trakcie zakupu warto zwrócić uwagę na najważniejsze parametry techniczne, do których zaliczamy moc silnika, jego markę, pojemność skokową, szerokość roboczą, ilość ostrzy, jak również wbudowane funkcje.
       • W trakcie zakupu sprawdź, czy wybrany model jest  wyposażony w napęd.
       • Łatwa w obsłudze glebogryzarka to taka, która sprawnie się odpala, prosto się nią manewruje, jak również ma możliwość regulacji szerokości.
       • Glebogryzarka pozwala prawidłowo przygotować glebę pod uprawę roślin.
       • Kwota za glebogryzarki z silnikiem spalinowym wynosi od 350 do 8000 zł.
       • Do polecanych marek można zaliczyć glebogryzarkę spalinową marki Hortmasz, Greenso, NAC, Rato, Yamaha oraz Handy.
       Karolina Pisarska
       5 1 vote
       Oceń artykuł
       Subscribe
       Powiadom o
       guest
       0 komentarzy
       Inline Feedbacks
       View all comments
       Do góry