Krajalnica do chleba - Ranking na Sierpień 2024

Chcesz kupić najlepszą krajalnicę do chleba, która będzie ostra, prosta w obsłudze oraz czyszczeniu? Zastanawiasz się jaką krajalnicę wybrać – tę z ostrzem szlachetnym, hartowanym czy węglowym? Podstawą ze szkła, aluminiową czy może z tworzywa? Sprawdź najnowszy ranking krajalnic do chleba na Sierpień 2024, w którym zestawiamy produkty ułożone wg popularności. Poza tym prezentujemy wybrane, najlepsze krajalnice do chleba, które precyzyjnie tną, świetnie się ostrzą, a przy tym mają konkurencyjną cenę online! Co więcej, w poradniku zakupowym podpowiadamy jak wybrać to najlepsze urządzenie! Zobacz jaką krajalnicę do chleba wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie!

Ranking krajalnic do chleba na Sierpień 2024 – wybierz najlepszą!

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Zelmer alicja zfs1017 Producent: Zelmer Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 Blaupunkt Krajalnica fms501 Producent: Blaupunkt Ocena eksperta: 9.9 / 10 Moc: 200 W
Najniższa cena online
3 Krajalnice BLAUPUNKT FMS601, FMS601 Producent: Blaupunkt Ocena eksperta: 9.8 / 10 Moc: 200 W
Najniższa cena online
4 Severin as 3912 Producent: Severin Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 Esperanza mortadella (ekm018k) darmowy odbiór w 20 miastach! Producent: Esperanza Ocena eksperta: 9.6 / 10 Moc: 150 W
Maksymalna grubość krojenia: 1.5 mm
Najniższa cena online
6 Krajalnica mkr-05 biały marki Mpm Producent: MPM Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 Severin as3915 krajalnica średnica noża 19 cm Producent: Severin Ocena eksperta: 9.4 / 10 Moc: 180 W
Maksymalna grubość krojenia: 15 mm
Najniższa cena online
8 krajalnica sencor sfs 1001gr, 40029236 Producent: Sencor Ocena eksperta: 9.3 / 10 Moc: 100 W
Maksymalna grubość krojenia: 15 mm
Minimalna grubość krojenia: 1 mm
Najniższa cena online
9 Cecotec Krajalnica rockn cut twin 2307 Producent: CECOTEC Ocena eksperta: 9.2 / 10Najniższa cena online
10 ZFS0919 Krajalnica ZELMER (5908269356478) Producent: ZELMER Ocena eksperta: 9.1 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Porównanie najlepszych krajalnic do chleba przez MójRanking.pl

Jaką krajalnicę do chleba wybrać?

Dobra krajalnica precyzyjnie pokroi nawet ten najtwardszy chleb, a przy tym posiada wygodną regulację i jest prosta w czyszczeniu. Jednak, aby to miało miejsce, należy dopasować urządzenie do swoich własnych oczekiwań. Nie wiesz, jak wybrać dobrą krajalnicę do chleba? Poniżej w kilku prostych krokach podpowiadamy, jaką moc powinna mieć najlepsza krajalnica. Wskazujemy jak dopasować noże, podstawę czy zakres krojenia. Przeczytaj poniżej, jaką krajalnicę kupić w 2024 roku!

Jaką moc powinna mieć dobra krajalnica do chleba?

Decydując się na zakup krajalnicy do chleba, w pierwszej kolejności zobacz na parametr mocy, który podawany jest w watach. Warto mieć na uwadze, że od tego atrybutu zależy prędkość obracania się ostrza, co z kolei wpływa na precyzję w trakcie krojenia chleba i wędlin. Na rynku dostępne są domowe krajalnice do chleba, dla których moc wynosi od 100 do 300 W.

Jednak na jaką się zdecydować? Warto kupić krajalnicę, której moc jest większa niż 150 W. Dzięki temu silnik będzie w stanie wytworzyć wystarczającą prędkość obracania się tarczy tnącej, a to zagwarantuje idealne plastry o wybranej przez Ciebie grubości – nawet te najcieńsze!

Ostrze ze stali szlachetnej, hartowanej, nierdzewnej czy węglowej?

Krajalnice elektryczne do chleba, które dostępne są na rynku, posiadają w zestawie różne ostrza. Spotkasz się z urządzeniami do krojenia chleba z nożem wykonanym ze stali:

  • szlachetnej,
  • węglowej,
  • nierdzewnej,
  • hartowanej.

Porównując je wszystkie, najlepszym wyborem jest zakup krajalnicy wyposażonej w ostrze wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej lub węglowej. Dlaczego? Stal nierdzewna charakteryzuje się wysoką trwałością i odporna jest na korozję. Dodatkowo noże wykonane ze stali nierdzewnej są z początku bardzo ostre i powoli się tępią.

Tymczasem ostrza wykonane ze stali węglowej są zaliczane do najostrzejszych. Poza tym prosto je naostrzyć. Jednak ich minusem jest podatność na korozję, dlatego po każdym myciu krajalnicy domowej do chleba z ostrzem ze stali węglowej należy dokładnie wycierać tarczę tnącą.

Podstawa z tworzywa sztucznego, szkła czy aluminium – jaką krajalnicę wybrać?

Przy zakupie elektrycznej krajalnicy do chleba warto zwrócić uwagę na podstawę, która w zależności od wybranego produktu może być wykonana z tworzywa sztucznego, szkła lub aluminium. Jaka będzie najlepsza? Podstawa ze szkła, mimo że jest wygodna w trakcie czyszczenia, to może stanowić niebezpieczeństwo w przypadku rozbicia. Z kolei dobrej jakości krajalnice do chleba z podstawą z tworzywa jest mało ekologiczna, co w ostatnich latach odgrywa znaczącą rolę. W związku z tym najlepiej zdecydować się na zakup dobrej jakości krajalnicy do żywności, która została wyposażona w podstawę z aluminium.

Urządzenie do krojenia chleba z regulacją prędkości czy bez?

Kupując domową krajalnicę elektryczną, spotkasz się z urządzeniami, które zostały wyposażone w regulację prędkości, jak również z modelami, które tej funkcji nie mają. Regulacja prędkości daje możliwość dostosowania poruszania się noża do twardości krajanego chleba, wędlin i serów. Jednak czy uniwersalna krajalnica do chleba wyposażona w regulację prędkości jest przydatna?

Jeśli planujesz kroić produkty spożywcze o różnej twardości, to wybieraj tylko krajalnicę do chleba, która wyposażona jest w regulację prędkości. Dzięki temu urządzenie zagwarantuje precyzyjne krojenie, bez tępienia się noży, co z kolei umożliwi cięcie idealnie równych plastrów o tej samej grubości.

Dodatkowe funkcje i wyposażenie

Decydując się na zakup funkcjonalnej krajalnicy do chleba, sprawdź jakie udogodnienia wybrany model oferuje. Warto dodać, że wszelkie funkcje oraz wyposażenie krajalnicy wpływa na wygodę w trakcie krojenia, precyzję, jak również bezpieczeństwo podczas użytkowania. Dla ułatwienia poniżej zestawiamy przydatne rozwiązania, które powinna mieć każda najlepsza krajalnica do chleba i wędlin.

Udogodnienia w krajalnicy do chlebaCharakterystyka
płynna regulacja grubości krojeniaregulacja pozwala na dostosowanie grubości cięcia do własnych preferencji, wyposażona jest w pokrętło, dzięki któremu płynnie regulujesz grubość plastrów
antypoślizgowe nóżkidzięki antypoślizgowym nóżkom urządzenie jest stabilne, co przekłada się na większe bezpieczeństwo w trakcie krojenia
regulacja prędkości poruszania się nożaumożliwia dopasowanie prędkości poruszania się tarczy do twardości produktu (inna prędkość zalecana jest do świeżego chleba, a inna do czerstwego)
wbudowana prowadnicaumożliwia płynne krojenie chleba
osłona nożachroni palce użytkownika przed uszkodzeniami w trakcie krojenia chleba na równej grubości kromki
zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniemprzycisk, który należy trzymać w trakcie krojenia, aby urządzenie mogło się włączyć i precyzyjnie kroić chleb, po zwolnieniu przycisku nóż przestaje się obracać
wielozadaniowośćnajlepsze krajalnice do chleba powinny nadawać się do krojenia serów czy wędlin i innych produktów

Ile kosztuje dobre urządzenie do krojenia pieczywa?

Cena za dobre krajalnice do chleba waha się od 120 do 2500 zł za te profesjonalne urządzenia. Warto dodać, że średnia cena za domową krajalnicę elektryczną wynosi zazwyczaj około 300 zł. Co więcej, kwota zależna jest od marki, rodzaju ostrzy, zastosowanych funkcji, jak również od wykonania. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem dobrej krajalnicy do chleba w okazyjnej cenie, to zobacz nasz aktualny ranking krajalnic 2024, w którym zestawiamy te najlepsze produkty!

Z jakiej marki warto kupić krajalnicę do chleba?

Wśród wszystkich krajalnic do chleba, które dostępne są w ofercie sklepów, spotkasz się z urządzeniami od przeróżnych marek. Jednym z polecanych produktów jest krajalnica do chleba Zelmer, np. Zelmer ZFS0917. Producent oferuje kilka modeli, które wyposażone są w ostry nóż, można je składać, a w dodatku zostały wyposażone w zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem. Inną polecaną krajalnicą do chleba jest ta marki MPM, która wyróżnia się wysokiej jakości wykonaniem, jest stabilna oraz bardzo dobrze kroi nie tylko chleb, ale również ser i wędliny. Poza tym dobrymi krajalnicami do chleba są te marki:

  • Götze & Jensen,
  • Clatronic,
  • Graef,
  • Blaupunkt.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

  1. Z jakiej firmy wybrać krajalnicę do chleba?

    Do jednych z polecanych firm, które oferują wysokiej jakości krajalnice do domu, można zaliczyć markę Zelmer. Producent oferuje kilka modeli krajalnic, które przystosowane są do krojenia chleba, jak również wędlin, sera czy warzyw. Inną polecaną marką jest krajalnica firmy MPM, Graef, Götze & Jensen oraz Blaupunkt.

  2. Na co zwrócić uwagę wybierając dobrą krajalnicę do chleba?

    W trakcie zakupu najlepszej krajalnicy do chleba zwróć uwagę na moc urządzenia, która powinna być większa niż 150 W. Oprócz tego zobacz na ostrze – najlepiej wybierać takie, które wykonane zostało ze stali węglowej lub nierdzewnej. Poza tym zobacz jaką podstawę posiada wybrana przez Ciebie krajalnica do wędlin i chleba. Najlepiej zdecydować się na model wyposażony w aluminiową podstawę. Na końcu sprawdź dodatkowe udogodnienia.

  3. Jaki nóż do krajalnicy – ze stali nierdzewnej czy stali węglowej?

    Większość krajalnic do chleba wyposażona jest w ostrze wykonane ze stali nierdzewnej, które odporne jest na korozje. Na dodatek jest ostre przez długi czas od zakupu, jak również wyróżnia się wysoką trwałością. Jednak ma również swoje minusy, mianowicie ostrzenie takiego noża jest trudne. Z kolei ostrze wykonane ze stali węglowej jest najostrzejsze wśród wszystkich dostępnych noży. Poza tym bardzo łatwo jest je naostrzyć, jednak ma swoje wady. Mianowicie jest podatne na korozję. W związku z tym należy je bardzo dokładnie wycierać po umyciu.

Podsumowanie

  • Elektryczna krajalnica to urządzenie przystosowane do krojenia chleba, ale nie tylko! Oprócz tego doskonale sprawdzi się do krojenia wędlin, serów, warzyw, jak również owoców.
  • Krajalnica do chleba to przyrząd, który sprawdzi się w każdej kuchni. Większość modeli wyposażona jest w różne funkcje, które umożliwiają dopasowanie grubości krojenia chleba.
  • W trakcie zakupu zwróć uwagę na moc urządzenia, materiał wykonania ostrzy, podstawę, jak również na regulację grubości krojenia. Na dodatek wybierając konkretny produkt danej marki, sprawdź opinie i recenzję. Dla ułatwienia porównaj najlepsze modele w naszym rankingu 2024!
  • Najlepsza krajalnica do chleba to taka, która wyposażona jest w funkcje, które usprawniają pracę urządzenia oraz wpływają na zapewnienie bezpieczeństwa. Do jednych z przydatnych zastosowań można zaliczyć regulację prędkości, regulację grubości krojenia, wbudowane prowadnice czy zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem.
  • Dobrymi krajalnicami do chleba są te marki Zelmer, Götze & Jensen, MPM, Blaupunkt, jak również Graef.
  • Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup krajalnicy, wynosi od 120 do 2500 zł.
  • Nie wiesz jakie urządzenie do krojenia chleba wybrać, tak aby było ostre, funkcjonalne i w okazyjnej cenie? Zobacz nasz ranking krajalnic domowych do chleba, w którym prezentujemy modele polecane i sprawdzone przez innych użytkowników!
Karolina Pisarska
5 2 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry