Soundbary z Dolby Atmos - Ranking Maj 2024

Przepatrujesz oferty sklepów za soundbarem z Dolby Atmos? Chcesz kupić sprawdzony sprzęt, który zapewni Ci przestrzenny dźwięk audio niczym z sali kinowej? W dzisiejszym artykule prezentujemy zestawienie wybranych soundbarów z Dolby Atmos, które wg naszego eksperta są tymi najlepszymi na rynku. Podpowiadamy, jaki soundbar Dolby Atmos wybrać! Radzimy, w jaki sposób dopasować moc, ilość kanałów oraz na jaką łączność bezprzewodową się zdecydować. Zobacz ranking soundbarów Dolby Atmos na Maj 2024! Wybierz niezawodny sprzęt, który zapewni jeszcze więcej wrażeń w trakcie oglądania ulubionych seriali i filmów, słuchania muzyki czy w trakcie grania na konsoli!

Ranking soundbarów Dolby Atmos Maj 2024 – polecane soundbary

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaOferta
1 Soundbar SAMSUNG HW-Q930B Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Soundbar JBL Bar 800 Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Soundbar SONY HT-A5000 Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Soundbar PHILIPS B95/10 Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Soundbar LG SPD7Y Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze soundbary z Dolby Atmos wg eksperta z MójRanking.pl

Miejsce 1
Soundbar SAMSUNG HW-Q930B NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Soundbar SAMSUNG HW-Q930B


Nasz najnowszy ranking soundbarów z Dolby Atmos rozpoczyna Samsung HW-Q930B z liczbą kanałów 9.1.4. Jest to doskonały sprzęt, który dostarcza niesamowitych wrażeń słuchowych w trakcie oglądania filmów, słuchania muzyki lub grania na konsoli. Wiele głośników przestrzennych, górnych oraz oddzielny subwoofer zapewniają dźwięk, który tworzy kopulastą formę. Prezentowany soundbar został wyposażony w bezprzewodowe Dolby Atmos oraz jest kompatybilny z technologią Q-Symphony w telewizorach tego producenta. Warto dodać, że posiada tylne głośniki, które dają jeszcze większe wrażenia słuchowe. Co więcej, został wyposażony w funkcje adaptacji dźwięku, Tryb Gry Pro, aktywny wzmacniacz głosu, jak również HDMI eARC. Na dodatek możesz go połączyć bezprzewodowo z telewizorem. Moc całkowita wynosi 540 W. Ponadto soundbar posiada adaptacyjny tryb dźwięku, możliwość aktualizacji oprogramowania, Spotify Connect. Co więcej, możesz zamontować go na ścianie. Na koniec warto wspomnieć, że soundbar Samsung HW-Q930B umożliwia łączność bezprzewodową z urządzeniami zewnętrznymi z wykorzystaniem AirPlay 2 lub Chromecast. Ponadto oprócz Dolby Atmos zastosowano w tym modelu m.in. Dolby Digital Plus, Dolby MAT, Dolby TrueHD, jak również DTS:X.
Zalety:
 • HDMI eARC
 • dodatkowe głośniki tylne
 • liczba kanałów 9.1.4
 • oddzielny subwoofer
Wady:
 • dosyć wysoka cena
  Miejsce 2
  Soundbar JBL Bar 800 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Soundbar JBL Bar 800


  Decydując się na zakup soundbara z Dolby Atmos, polecamy sprawdzić model JBL Bar 800. Jest to urządzenie z oddzielnym i bezprzewodowym subwooferem. Dodatkowo liczba kanałów dla tego sprzętu wynosi 5.1.2 z kolei moc całkowita to 720 W. Listwa główna posiada odpinane głośniki, dzięki czemu możesz ustawić je w wybranym miejscu w celu dostarczenia jeszcze lepszych wrażeń w trakcie słuchania muzyki, oglądania ulubionych filmów czy grania na konsoli. Prezentowany egzemplarz oprócz technologii Dolby Atmos, został wyposażony w JBL MultiBeam, który dostarcza szeroki zakres dźwięku. Na dodatek soundbar JBL Bar 800 został uzupełniony o technologię Bluetooth, dzięki czemu możesz wygodnie przesyłać dźwięki z zewnętrznych urządzeń nawet w HDR. Jeśli jesteś użytkownikiem sprzętu Apple, to producent przygotował dla Ciebie doskonałe udogodnienie – AirPlay, który umożliwia przesyłanie plików z iUrządzenia bezpośrednio do soundbara. Z kolei dla pozostałych osób JBL Bar 800 oddaje technologię Chromecast. Świetnym udogodnieniem jest możliwość sterowania soundbarem z wykorzystaniem asystenta Alexa. Warto dodać, że urządzenie posiada HDMI eARC, MultiRoom, HDR 10, Dolby Vision, jak również możesz obsługiwać go z wykorzystaniem smartfona lub tabletu. Taki zestaw bez wątpienia zapewni maksimum wrażeń w trakcie oglądania.
  Zalety:
  • HDMI eARC
  • liczba kanałów 5.1.2
  • duża moc 720 W
  • odpinane głośniki z listwy głównej
  Wady:
  • nieco duża cena
  • może przerywać dźwięk przy połączeniu Bluetooth
   Miejsce 3
   Soundbar SONY HT-A5000 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Soundbar SONY HT-A5000


   Sony HT-A5000 to następny soundbar w naszym porównaniu modeli z technologią Dolby Atmos. Urządzenie zostało wyposażone w 5.1.2 kanałów. Moc urządzenia wynosi 450 W. Warto dodać, że soundbar jest w postaci pojedynczej listwy, która zawiera subwoofer zintegrowany z jednostką (w listwie), głośniki przednie oraz te górne. Na dodatek prezentowany model został wyposażony w technologię Sony Vertical Surround Engine i S-Force Pro Front Surround, dzięki którym trójwymiarowy dźwięk audio jest jeszcze lepiej słyszalny. Do innych udogodnień możemy zaliczyć technologię Sound Field Optimization, Sony 360 Spatial Sound Mapping, Dolby Vision, 360 Reality Audio, HDMI eARC, Spotify Connect. Na dodatek urządzeniem możesz kierować przez Asystenta Alexa, jak również łączyć się bezprzewodowo z urządzeniem zewnętrznym wykorzystując w tym celu Chromecast oraz AirPlay 2. Do zestawu istnieje opcja dokupienia dodatkowego, bezprzewodowego subwoofera oraz tylnych głośników. Prezentowany soundbar z Dolby Atmos jest dobrym wyborem do mniejszego pomieszczenia do 25 m2.
   Zalety:
   • HDMI eARC
   • liczba kanałów 5.1.2
   • Chromecast oraz AirPlay 2
   Wady:
   • subwoofer w listwie głównej
   • nieco duża cena jak za pojedynczą listwę
    Miejsce 4
    Soundbar PHILIPS B95/10 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Soundbar PHILIPS B95/10


    Kolejnym soundbarem z Dolby Atmos w naszym rankingu jest Philips B95/10, który posiada 5.1.2 kanałów. Co więcej, urządzenie o mocy całkowitej 650 W zostało wyposażone w Bluetooth 4.2, Dolby Atmos DTS: IMAX Enhaced, sterowanie z użyciem Asystenta Google, Dolby Vision HDR10+, HDR oraz HLG. Na dodatek ma dwa złącza HDMI – wejście oraz wyjście. Soundbar Philips B95/10 obsługuje również takie technologie jak: Spotify Connect, asystenta Alexa, funkcję Music Enhancer, Chromecast, Easy Link. Ponadto w tym modelu subwoofer o mocy 240 W występuje jako oddzielna jednostka, którą połączysz bezprzewodowo. Listwa główna została wyposażona w 5 głośników emitujących dźwięk poziomo, jak również 2 głośniki skierowane ku górze. Łącznie wszystkie kanały posiadają moc o wartości 410 W. Dzięki temu uzyskasz doskonały dźwięk przestrzenny w swoim pomieszczeniu.
    Zalety:
    • liczba kanałów 5.1.2
    • oddzielny subwoofer
    • Dolby Vision HDR10+
    Wady:
    • brak AirPlay 2
    • brak HDMI eARC
     Miejsce 5
     Soundbar LG SPD7Y NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Soundbar LG SPD7Y


     Ostatnim w naszym zestawieniu jest soundbar LG SPD7Y o mocy całkowitej 380 W. Posiada 3.1.2 kanały, które odpowiadają za emitowanie wysokiej jakości dźwięku w technologii Dolby Atmos. W swojej budowie ma 3 głośniki przednie, 2 głośniki skierowane w górę oraz subwoofer. Urządzenie zostało wyposażone w Bluetooth, dzięki czemu połączysz soundbar z telewizorem lub innym urządzeniem zewnętrznym bezprzewodowo. Posiada oddzielny niskotonowy głośnik (subwoofer) o mocy 220 W, który możesz postawić w wybranym miejscu. Warto dodać, że łączy się z jednostką główną bezprzewodowo. Produkt posiada technologię Dolby Atmos i DTS:X, TV Sound Mode Share, obsługę z wykorzystaniem jednego pilota LG Magic Remote, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, jak również Dolby Vision. Poza tym obsługuje HDMI eARC, 4K Signal Pass Through ponadto możesz obsługiwać urządzenie, wykorzystując w tym celu smartfon lub tablet.
     Zalety:
     • HDMI eARC
     • 2 głośniki górne
     • oddzielny subwoofer
     Wady:
     • brak AirPlay 2
     • brak Chromecast

      Jaki soundbar z Dolby Atmos wybrać? Jakie parametry są istotne?

      Soundbar z Dolby Atmos to must have każdego miłośnika seriali i filmów, jak również fana rozgrywek na konsoli. Jednak, aby urządzenie dawało maksimum swoich możliwości, należy mądrze dopasować jego parametry do telewizora oraz pomieszczenia, w którym chcesz go zamontować. Zastanawiasz się, jaki soundbar z Dolby Atmos będzie najlepszy? Rozmyślasz, którą markę wybrać – Samsung, JBL a może Sony? Dla ułatwienia poniżej znajdziesz wskazówki, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru. Przeczytaj, jakie parametry są istotne w trakcie zakupu dobrego soundbara z Dolby Atmos!

      Jaka moc będzie właściwa w soundbarze z Dolby Atmos?

      Podczas zakupu soundbara z Dolby Atmos zobacz jego moc całkowitą, która podawana jest w watach. Wraz ze wzrostem liczby kanałów (głośników), powinna rosnąć moc urządzenia. Odpowiednia wartość tego parametru zapewni wysokiej jakości dźwięk przestrzenny, który przyczyni się do zapewnienia niesamowitych wrażeń w trakcie oglądania. Warto dodać, że moc całkowita soundbara stanowi sumę mocy wszystkich głośników znajdujących się na listwie, jak również tych dodatkowych (jeśli występują w zestawie), jak również moc subwoofera.

      W przypadku soundbarów z systemem Dolby Atmos można znaleźć modele, których moc wynosi od 100 do 1200 W. Z reguły soundbary z Dolby Atmos warto kupić do większych pomieszczeń. W związku z tym do metrażu do 30 m2 polecane są modele, których moc wynosi od 200 do 550 W. Z kolei do salonów w zakresie od 30 do 40 m2 lepiej zdecydować się na soundbar z technologią Dolby Atmos o mocy większej niż 600 W.

      Jak dopasować ilość kanałów w soundbarze do pomieszczenia?

      Kolejnym etapem jest dopasowanie ilości kanałów. Kanał można określić jako pojedynczy głośnik. Każdy z głośników rozmieszczony jest na listwie w inny sposób – w zależności od modelu soundbara. Typowymi kanałami są te na przodzie listwy, które emitują dźwięk przestrzenny i są skierowane w linii prostej na osobę oglądającą. Oprócz tego mogą występować kanały boczne, jak również te ulokowane na górze listwy. Te ostatnie odgrywają dużą rolę w trakcie emitowania dźwięku Dolby Atmos. Dlaczego? Właśnie ten system emituje falę dźwiękową skierowaną na sufit pomieszczenia, która z kolei odbija się, tym samym tworząc kopulastą przestrzeń. Dzięki czemu w trakcie oglądania masz wrażenie, jakbyś znajdował się w środku akcji.

      Oprócz tego w zestawie mogą występować dodatkowe głośniki, które posiadają kanały zlokalizowane podobnie jak w listwie głównej – z przodu i skierowane w górę. Na dodatek bardzo ważnym elementem jest oddzielny subwoofer, który odpowiada za dostarczenie niskich tonów. Warto dodać, że liczba i rodzaj głośników, jak również obecność subwoofera określana jest przez ciąg cyfr np. 9.1.4. Co to oznacza? Pierwsza liczba, czyli w tym przypadku 9, informuje o liczbie kanałów w listwie oraz dodatkowych głośnikach (jeśli są w zestawie), które emitują dźwięk w linii prostej – na wprost na osobę oglądającą. Z kolei drugi człon informuje o obecności subwoofera – cyfra 1 wskazuje, że jest w zestawie, z kolei 0 wskazuje, że subwoofer nie występuje w wybranym modelu. Ostatnia cyfra, czyli w tym przykładzie 4, wskazuje o liczbie głośników skierowanych w górę.

      Pamiętaj, że dobry soundbar Dolby Atmos to sprzęt, który powinien być wyposażony w wiele kanałów do prawidłowego działania. Dlatego wybieraj egzemplarz, który jest wyposażony w subwoofer oraz głośniki górne – przynajmniej taki, który ma kanały w liczbie 5.1.2. Dzięki temu scena dźwiękowa jest szeroka, co przyczynia się do dostarczenia jeszcze większych wrażeń w trakcie oglądania filmów, słuchania muzyki lub grania na konsoli!

      Bluetooth, Wi-Fi czy Airplay – jaka łączność bezprzewodowa w soundbarze?

      W przypadku gdy poszukujesz polecanego soundbara z Dolby Atmos nie tylko do oglądania i grania, ale również do słuchania muzyki, wtedy koniecznie sprawdź w specyfikacji technicznej rodzaj łączności bezprzewodowej. Parametr ten wskazuje na technologię, przez którą w łatwy sposób będziesz mógł się połączyć z urządzeniem zewnętrznym, np. smartfonem. Warto podkreślić, że większość soundbarów z Dolby Atmos dostępnych w sklepach posiada takie technologie jak Bluetooth, Wi-Fi, Airplay, Chromecast, Airplay 2. Aby nieco ułatwić Twój wybór, poniżej wskazujemy jakie możliwości daje każdy z nich.

      Łączność bezprzewodowaCharakterystyka działania
      Bluetoothnajczęściej spotykana technologia w soundbarach, jest to komunikacja, która umożliwia przesyłanie dźwięku na krótkich odległościach od 10 do 200 metrów
      Wi-Fikolejny bardzo często spotykany system, który umożliwia połączenie z wykorzystaniem sieci internetowej dostępnej w budynku
      Chromecastta technologia dedykowana jest dla osób, które posiadają konto Google, działa poprzez aplikację mobilną, tym samym wykorzystuje sieć Wi-Fi
      Airplayto zastosowanie jest dedykowane dla osób, które posiadają iUrządzenie od Apple; technologia umożliwia odtwarzanie dźwięku np. z iPhone poprzez dotknięcie w wybrany głośnik, przez który emitowany jest dźwięk z zewnętrznego urządzenia
      Airplay 2jest to nowsza technologia Airplay; w tym przypadku działanie polega na tym samym, jednak dźwięk przesyłany z iUrządzenia jest emitowany przez wszystkie kanały w soundbarze

      Subwoofer bezprzewodowy czy sieciowy – który najlepszy w soundbarze Dolby Atmos?

      Warto kupować soundbar obsługujący Dolby Atmos, który wyposażony jest w oddzielny subwoofer. W ofercie spotkasz się z jego dwoma rodzajami:

      • subwooferem sieciowym,
      • subwooferem bezprzewodowym.

      Model sieciowy jest podłączany do typowego gniazda zasilania o napięciu 230 V, jak również bezpośrednio do soundbara z użyciem dedykowanego kabla – najczęściej przez złącze RCA. Z kolei subwoofer bezprzewodowy nie wymaga bezpośredniego połączenia z soundbarem. Tutaj łączy się dwa urządzenia z wykorzystaniem bezprzewodowej sieci. Warto dodać, mimo że ten rodzaj subwoofera łączy się bezprzewodowo z soundbarem, to i tak należy go podłączyć do gniazda zasilania.

      Rodzaj subwoofera w soundbarze Dolby AtmosZaletyWady
      sieciowyz reguły nieco lepsza jakość dźwięku, dzięki bezpośredniej łączności przez kabelkabelki, które nieestetycznie wyglądają; ograniczone ustawienie subwoofera
      bezprzewodowymożliwość ustawienia subwoofera w niemal każdym miejscu w pomieszczeniu; rozmieszczenie systemu głośników według własnych preferencji; lepsza estetykamoże emitować nieco gorszej jakości dźwięk; musi być podłączony do gniazda zasilania 230 V

      Na jakie złącza się skusić wybierając soundbar?

      Aby soundbar mógł prawidłowo obsługiwać technologię Dolby Atmos, powinien posiadać wejścia HDMI, do którego podłączysz kabel HDMI High-Speed, którego drugi koniec zamocujesz w telewizorze ze złączem HDMI eARC. Dzięki temu urządzenie dostarczy doskonałą jakość dźwięku. Oprócz tego, do innych przydatnych złączy w soundbarze z Dolby Atmos można zaliczyć wyjście HDMI, które umożliwia przesyłanie dźwięku z soundbara do zewnętrznego urządzenia. Kolejne jest USB, które daje możliwość podpięcia zewnętrznego dysku np. MP4.

      Funkcje i dodatkowe wyposażenie w dobrym soundbarze z Dolby Atmos

      Jeśli zależy Ci, aby wybrać dobry soundbar z Dolby Atmos, to przestudiuj jakie technologie oraz funkcje wybrany model posiada. Dla ułatwienia przygotowaliśmy poniżej najczęściej spotykane rozwiązania, które usprawniają działanie, jak również przyczyniają się do zapewnienia jeszcze lepszego dźwięku audio.

      Funkcje w soundbarze Dolby AtmosOpis
      Tryb Grypo przełączeniu na konsole np. PS5 lub Xbox Series X soundbar dostosowuje swoje parametry do gry, tak aby zapewnić najlepszy i przejrzysty dźwięk w trakcie rozgrywek
      jeden pilot do TV i soundbarasterowanie soundbarem oraz telewizorem z wykorzystaniem jednego pilota
      MultiRoomodtwarzanie dźwięku z wielu źródeł, gdzie urządzenie przesyła bezprzewodowo dźwięk do głośników
      asystent głosowysterowanie soundbarem głosowo
      możliwość montażu na ścianiemożliwość powieszenia głównej listwy soundbara na ścianie, np. pod telewizorem

      Ile wynosi cena za dobry soundbar z Dolby Atmos?

      Jeśli szukasz polecanego soundbara z technologią Dolby Atmos, to musisz przygotować się na wydatek rzędu od 850 do 10 tys zł. Warto dodać, że na kształtowanie się ceny ma kilka czynników, m.in. marka, ilość kanałów czy obecność subwoofera. Pamiętaj, że chcąc kupić dobry i sprawdzony soundbar z Dolby Atmos musisz w pierwszej kolejności posiadać telewizor, który będzie poprawnie obsługiwał to urządzenie,  a tym samym musi posiadać złącze HDMI eARC.

      Z jakiej marki soundbar z Dolby Atmos kupić w 2024 roku?

      Z pewnością zastanawiasz się, z jakiej marki soundbar z Dolby Atmos jest najlepszy. Analizując specyfikację,  działanie oraz dobre opinie użytkowników można stwierdzić, że godnymi uwagi producentami tego typu soundbarów są JBL, Samsung, Sony, jak i Philips.

      FAQ - najczęściej zadawane pytania

      1. Na co zwrócić uwagę wybierając soundbar z Dolby Atmos?

       Podczas dokonywania zakupu soundbara Dolby Atmos koniecznie dopasuj moc urządzenia. Ponadto warto wybrać odpowiednią ilość kanałów, która jest dopasowana do wielkości pomieszczenia. Oprócz tego sprawdź, jaką łączność bezprzewodową oferuje urządzenie, jak również zobacz, jakie posiada złącza. 

      2. Czym się różni Dolby Atmos od Dolby Digital?

       Technologia Dolby Atmos dostarcza dźwięk przestrzenny o kopulastej formie. Wszystko dzięki górnym głośnikom w soundbarze, które emitują fale dźwiękowe w stronę sufitu. Ponadto odtwarza ścieżki dźwiękowe w soundbarach 5.1 oraz 7.1. Z kolei Dolby Digital umożliwia obsługę soundbara o liczbie kanałów 5.1. W tym modelu nie ma obsługi górnych głośników.

      3. Ile kosztuje soundbar Dolby Atmos do telewizora?

       Kwota za soundbar Dolby Atmos zależna jest od kilku najważniejszych parametrów. Mianowicie od liczby kanałów, mocy urządzenia,  jak również od zastosowanych technologii. Najtańsze modele kosztują już od 850 zł,  z kolei cena za te najdroższe wynosi nawet 10000 zł.

      4. Z jakiej firmy wybrać soundbar z Dolby Atmos?

       Do najlepszych marek można zaliczyć soundbar Dolby Atmos od JBL, Samsung, Philips i Sony.

      Podsumowanie

      • Soundbar z Dolby Atmos to urządzenie,  które dostarcza przestrzenny dźwięk w kopulastym formacie. Dzięki czemu masz wrażenie, jakbyś uczestniczył w filmie akcji.
      • Podczas zakupu dopasuj moc, liczbę głośników, typ subwoofera, jak również złącza.
      • Do prawidłowego odtwarzania technologii Dolby Atmos wymagane są górne głośniki w listwie, które emitują dźwięk w kierunku sufitu.
      • Soundbary z Dolby Atmos są najchętniej polecane do dużych pomieszczeń.
      • Do firm, które produkują wysokiej jakości soundbary Dolby Atmos, zaliczamy: Samsung, JBL, Sony oraz Philips.
      • Soundbary z systemem Dolby Atmos występują w cenie od 850 do 10000 zł.
      • Przed zakupem warto sprawdzić ranking soundbarów z Dolby Atmos. W rankingu 2023 znajdziesz najchętniej polecane i wybierane produkty w atrakcyjnych cenach. Ponadto przed zakupem sprawdź najnowsze opinie o soundbarach!
      Karolina Pisarska
      5 1 vote
      Oceń artykuł
      Subscribe
      Powiadom o
      guest
      0 komentarzy
      Inline Feedbacks
      View all comments
      Do góry