Ekspres do kawy z młynkiem ceramicznym - Ranking Kwiecień 2024

Nie wiesz, jaki ekspres do kawy z młynkiem ceramicznym wybrać, który przygotowuje przepyszną kawę? Poniżej znajdziesz porównanie przygotowane przez naszego eksperta, w którym prezentujemy polecane ekspresy do kawy. Sprawdź ranking ekspresów do kawy z młynkiem ceramicznym na 2024 rok! Zobacz, jak wybrać najlepsze urządzenie, które zaparzy za Ciebie kawę pełną aromatycznych smaków!

Ranking ekspresów do kawy z młynkiem ceramicznym Kwiecień 2024 – wybierz najlepszy!

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Ekspres do kawy Siemens EQ.6 Plus S100 TE651209RW Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Ekspres do kawy SAECO Xelsis SM7683/00 Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Ekspres do kawy PHILIPS LatteGo 4300 EP4343/70 Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Ekspres do kawy SIEMENS EQ.6 Plus S300 TE653M19RW Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Ekspres do kawy SAECO Xelsis Suprema SM8885/00 Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Ekspres do kawy SIEMENS EQ.500 TQ507R02 Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
7 Ekspres do kawy SAECO GranAroma SM6580/00 Ocena eksperta: 9.4 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
8 Ekspres do kawy PHILIPS LatteGo 2200 EP2231/40 Ocena eksperta: 9.3 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
9 Ekspres do kawy JURA ENA 4 Full Metropolitan Ocena eksperta: 9.2 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze ekspresy do kawy z młynkiem ceramicznym wg MójRanking.pl

Miejsce 1
Ekspres do kawy Siemens EQ.6 Plus S100 TE651209RW NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Ekspres do kawy Siemens EQ.6 Plus S100 TE651209RW


Ranking ekspresów do kawy z młynkiem ceramicznym rozpoczyna sprawdzony i polecany model Siemens EQ.6 Plus S100 TE651209RW. Jest to urządzenie z ciśnieniem 15 barów oraz mocy 1500 W. Warto na wstępie dodać, że ekspres daje możliwość przygotowania kawy, takiej jak Cappuccino, Crema, Espresso, Espresso Macchiato, Kawa mleczna, Latte Macchiato. Został wyposażony w ceramiczny młynek z regulacją stopnia mielenia ziaren. Co więcej, urządzenie wyposażone zostało w system sensoFlow, który automatycznie dopasowuje temperaturę wody do rodzaju napoju, który chcesz przygotować. Oprócz tego posiada przejrzysty interfejs w postaci kolorowego wyświetlacza, który umożliwia wybór specjału, jak również dopasowanie najważniejszych parametrów w trakcie zaparzania. Do innych pomocnych udogodnień w ekspresie do kawy z młynkiem ceramicznym Siemens EQ.6 Plus S100 TE651209RW można zaliczyć funkcję oneTouch, możliwość przygotowania za jednym zamachem dwóch filiżanek Espresso lub Café crème, jak również technologię aromaDouble Shot. Poza tym producent wyposażył ten model w automatyczne czyszczenie dysz zaparzających, jak również tych odpowiedzialnych za spienianie mleka. Oprócz tego urządzenie oddaje do dyspozycji możliwość dopasowania ilości kawy, przycisk Favorites, jak również wskaźnik poziomu wody. Nie można zapomnieć, że ekspres został wyposażony w funkcję spieniania mleka, która umożliwia przygotowanie niezwykle pysznych, mlecznych kaw z aksamitną pianką!
Zalety:
 • przycisk Favorites
 • wyrzut pary wodnej
 • automatyczne czyszczenie
 • programator twardości wody
 • 6 rodzajów napojów do wyboru
 • możliwość przygotowania 2 filiżanek kawy
 • przejrzysty wyświetlacz elektroniczny z panelem sterowania
Wady:
 • brak
  Miejsce 2
  Ekspres do kawy SAECO Xelsis SM7683/00 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Ekspres do kawy SAECO Xelsis SM7683/00


  Następnym polecanym ekspresem do kawy z młynkiem ceramicznym jest Saeco Xelsis SM7683/00, który zajmuje następne miejsce w naszym rankingu. Ciśnienie w tym modelu wynosi 15 barów, z kolei moc to 1850 W. Urządzenie wyposażone zostało w system spieniania mleka z wyjmowanym pojemnikiem, który przechowasz w lodówce. Co więcej, ekspres przygotuje za Ciebie jeden z 15 rodzajów napojów, takich jak Cappuccino, Crema, Espresso, Americano, Cafe au lait, Caffelatte, Espresso Double, Espresso lungo, Espresso Macchiato, Flat White, Gorące mleko, Kawa czarna, Latte Macchiato, Ristretto, jak również klasyczne spienione mleko. Z kolei Coffee Equalizer umożliwia dopasowanie najważniejszych parametrów w trakcie parzenia, dzięki czemu możesz przygotować kawę idealnie dopasowaną do Twoich kubków smakowych. Poza tym producent uzupełnił ten model w funkcję Latte Duo, która umożliwia przygotowanie dwóch filiżanek kawy za jednym razem. Na dodatek ekspres jest kompatybilny z filtrem AquaClean. Do innych przydatnych udogodnień można zaliczyć regulację ilości mleka, ustawienie mocy aromatu, ustawienie temperatury kawy, regulowaną kolejność dozowania kawy i mleka, funkcję odpowiadającą za automatyczne czyszczenie dysz zaparzających, jak również tych odpowiadających za spienianie mleka. Na zakończenie dodajmy, że to tylko część akcesoriów i technologii, które posiada ekspres Saeco Xelsis SM7683/00!
  Zalety:
  • moc 1850 W
  • Coffee Equalizer
  • 15 rodzajów napojów do wyboru
  • kompatybilność z filtrem AquaClean
  • możliwość przygotowania 2 kaw jednocześnie
  • regulacja najważniejszych parametrów zaparzania
  Wady:
  • brak
   Miejsce 3
   Ekspres do kawy PHILIPS LatteGo 4300 EP4343/70 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Ekspres do kawy PHILIPS LatteGo 4300 EP4343/70


   Jeśli chcesz wybrać najlepszy ekspres do kawy z młynkiem ceramicznym, to zobacz produkt, który znalazł się na następnym miejscu w naszym porównaniu. Philips LatteGo 4300 EP4343/70 to urządzenie, którego moc wynosi 1500 W, z kolei ciśnienie to 15 barów. Warto dodać, że ten model w kolorze biało-szarym wyposażony został w przejrzysty wyświetlacz elektroniczny z dotykowym panelem sterowania. Urządzenie umożliwia przygotowanie kaw z mlekiem i klasycznych, m.in. Americano, Cappuccino, Crema, Espresso, Cafe au lait, Kawa czarna, Latte Macchiato oraz Ristretto. Poza tym zagotuje dla Ciebie gorącą wodę, dzięki czemu możesz zaparzyć herbatę. Oczywiście do jednych z największych plusów tego ekspresu można zaliczyć system LatteGo. Umożliwia on przygotowywanie aksamitnej i rozpływającej się w ustach pianki mlecznej. System ten składa się z dysz oraz wyjmowanego pojemnika na mleko, który wygodnie przechowasz w lodówce. Poza tym produkt oddaje do dyspozycji 2 profile użytkowników, 3-kolorowy wyświetlacz oraz filtr AquaClean, który oczyści wodę nawet dla 5000 filiżanek kawy. Poza tym Philips LatteGo 4300 EP4343/70 uzupełniony został o system Aroma Extract, który odpowiada za dopasowanie idealnej temperatury w zakresie od 90 do 98°C. Innymi, przydatnymi udogodnieniami w tym urządzeniu są: funkcja Moja Kawa, możliwość przygotowywania 2 kaw jednocześnie, regulacja stopnia zmielenia kawy, regulacja temperatury, jak również regulacja ilości zaparzanej kawy.
   Zalety:
   • funkcja Aroma Extract
   • 2 profile użytkowników
   • 8 rodzajów kaw do wyboru
   • 3-kolorowy dotykowy ekran
   • wbudowany młynek ceramiczny
   • system spieniający mleko LatteGo
   • automatyczne czyszczenie przy uruchamianiu
   Wady:
   • brak możliwości sterowania smartfonem
    Miejsce 4
    Ekspres do kawy SIEMENS EQ.6 Plus S300 TE653M19RW NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Ekspres do kawy SIEMENS EQ.6 Plus S300 TE653M19RW


    Kolejnym w naszym zestawieniu jest ekspres ciśnieniowy z młynkiem ceramicznym Siemens EQ.6 Plus S300 TE653M19RW. Jest to ekspres o mocy 1500 W oraz ciśnieniu 15 barów. Urządzenie posiada wygodny wyświetlacz dotykowy CoffeeSelect Display, na którym wybierzesz swój ulubiony napój – mleczną lub czarną kawę. Posiada przepływowy ogrzewacz wody SensoFlow, funkcję OneTouch, jak również przygotowanie dwóch filiżanek kaw na raz. Co więcej, ekspres jest bardzo wygodny – posiada automatyczne czyszczenie modułów oraz elementów do spieniania mleka. To nie wszystko! Posiada funkcję IndividualCup Volume, wyjmowaną jednostkę zaparzeniową, funkcję spieniania mleka, regulację mocy kawy, wskaźnik poziomu wody, jak również regulację stopnia zmielenia ziaren kawy. Ponadto ekspres przygotowuje kawy, takie jak lubisz! Możesz wybrać jedną z wielu propozycji dostępnych na ekranie!
    Zalety:
    • moc 1500 W
    • spienianie mleka
    • pojemnik na mleko
    • automatyczne czyszczenie
    Wady:
    • brak funkcji Moja Kawa
    • brak możliwości sterowania smartfonem
     Miejsce 5
     Ekspres do kawy SAECO Xelsis Suprema SM8885/00 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Ekspres do kawy SAECO Xelsis Suprema SM8885/00


     W naszym rankingu najlepszych ekspresów z młynkiem ceramicznym nie mogło zabraknąć Saeco Xelsis Suprema SM8885/00 o mocy 1500 W oraz ciśnieniu 15 barów. Już na wstępie warto podkreślić, że jest to urządzenie funkcjonalne, a przy tym polecane przez wielu smakoszy kawy. Do wyboru daje aż 22 różnych rodzajów napojów, do których zaliczamy m.in. Americano, Cafe au lait, Cappuccino, Kleiner Brauner, Cappuccino Italiano, Espresso Macchiato, Cortado, Crema, Espresso, Espresso Doppio, Espresso lungo, Flat White, Galao, Gorące mleko, Kawę czarną, Latte, Latte Macchiato, Lungo, Melange, Spienione mleko, Verlängerter, jak i Ristretto. Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej wyposażonych urządzeń z tej kategorii sprzętów AGD! Warto wspomnieć, że oprócz ceramicznego młynka posiada również system spieniający mleko, z odpinanym pojemnikiem, który przechowasz w lodówce. Co więcej, ekspres Saeco uzupełniony został o funkcję BeanMaestro, która umożliwia automatyczne dostosowanie parzenia do gatunku ziaren! Poza tym wyposażony został w CoffeeEqualizer Touch+, dzięki któremu możesz dopasować aż 7 parametrów parzenia z panelu wyświetlacza dotykowego. Kolejną zaletą tego sprzętu jest 8 profili użytkowników, system spieniający mleko, funkcja LatteDuo, jak również filtr do wody AquaClean.
     Zalety:
     • stylowy design
     • 8 profili użytkowników
     • system spieniający mleko
     • aż 22 różnych napojów do wyboru
     • możliwość dopasowania 7 parametrów parzenia
     • automatyczny program czyszczenia i odkamieniania
     • automatyczne dopasowanie parzenia do gatunku ziaren
     Wady:
     • cena mogłaby być nieco niższa
     • brak możliwości sterowania smartfonem
      Miejsce 6
      Ekspres do kawy SIEMENS EQ.500 TQ507R02 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Ekspres do kawy SIEMENS EQ.500 TQ507R02


      Ekspres z młynkiem ceramicznym Siemens EQ.500 TQ507R02 to kolejny polecany produkt w naszym rankingu! Urządzenie oddaje do wyboru 6 różnych napojów do wyboru, do których można zaliczyć m.in. Cappuccino, Americano, Crema, Espresso, Flat White, Latte Macchiato, jak również Espresso Macchiato. Poza tym producent wyposażył ten model w system spieniający mleko, który przygotuje dla Ciebie idealną piankę, która to podkreśli smak i aromat kawy. Dodajmy, że ten ekspres wyposażony został w wyświetlacz coffeeSelect, który daje możliwość wyboru napoju, jak również najważniejszych parametrów, takich jak moc kawy czy jej ilość. Do innych udogodnień w tym sprzęcie można zaliczyć One Touch Cappuccino, możliwość przygotowania 2 kaw jednocześnie, filtr, jak również wskaźnik poziomu wody. Poza tym dzięki inteligentnemu systemowi SENSOFLOW urządzenie perfekcyjnie dopasowuje temperaturę zaparzania w przedziale od 90 do 95°C, tak aby wydobyć najcenniejsze walory smakowe. Na dodatek urządzenie wyposażone zostało w system autoMilk Clean, który automatycznie czyści system spienający mleko. Poza tym sprzęt ma funkcję automatycznego czyszczenia, wyrzut pary wodnej, jak również automatyczne odkamienianie.
      Zalety:
      • autoMilk Clean
      • system SENSOFLOW
      • pojemnik na mleko
      • One Touch Cappuccino
      • system spieniający mleko
      • możliwość przygotowania 2 kaw jednocześnie
      • system automatycznego czyszczenia i odkamieniania
      Wady:
      • tylko 1 profil użytkownika
      • brak możliwości sterowania smartfonem
       Miejsce 7
       Ekspres do kawy SAECO GranAroma SM6580/00 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
       PORÓWNAJ NA CENEO

       Ekspres do kawy SAECO GranAroma SM6580/00


       Nasze porównanie zamyka ekspres Saeco GranAroma SM6580/00 o mocy 1500 W i ciśnieniu 15 barów. Sprzęt posiada trzy profile smakowe – Delicato, Intenso i Forte. Do dyspozycji oddaje aż 14 propozycji przygotowania specjałów z kawy i mleka, jak również tradycyjnych propozycji kawy czarnej. Dużym atutem jest możliwość ustawienia i zapisania swojej ulubionej kawy – ekspres posiada 4 profile użytkownika. Na dodatek Saeco GranAroma SM6580/00 ma wbudowaną funkcję LatteDuo, system HygieSteam, dzięki któremu zachowasz ekspres w czystości. Na dodatek ekspres umożliwia przygotowanie dwóch kaw jednocześnie, posiada regulację mocy kawy, system AromaExtract, regulację stopnia mielenia ziaren, funkcję ExtraShot, filtr AquaClean, wyjmowany blok zaparzeniowy oraz pojemnik na mleko, który wygodnie przechowasz w lodówce.
       Zalety:
       • regulacja mocy kawy
       • automatyczne czyszczenie
       • 14 rodzajów kaw do wyboru
       • oddzielny pojemnik na mleko
       Wady:
       • brak możliwości sterowania smartfonem
        Miejsce 8
        Ekspres do kawy PHILIPS LatteGo 2200 EP2231/40 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
        PORÓWNAJ NA CENEO

        Ekspres do kawy PHILIPS LatteGo 2200 EP2231/40


        Następną naszą propozycją w rankingu ekspresów ciśnieniowych z ceramicznym młynkiem jest Philips LatteGo 2200 EP2231/40, którego moc wynosi 1500 W, a z kolei ciśnienie 15 barów. Jeśli lubisz kawy mleczne, to Philips LatteGo jest idealną propozycją! Urządzenie stworzone z myślą dostarczenia niezapomnianych doznań z kosztowania przepysznej aksamitnej i mlecznej pianki z systemu LatteGo. Ma pojemnik na mleko z możliwością wygodnego i szybkiego mycia. Dodatkowo posiada prosty dotykowy panel sterowania, z którego wybierzesz jedną z 3 rodzajów kaw. Co więcej, ma system Aroma Extract, funkcję Moja Kawa, jak również filtr AquaClean, który oczyszcza wodę i minimalizuje odkładanie się kamienia. Na dodatek filtr pozwala wykonać do 5000 filiżanek kawy bez konieczności regularnego odkamieniania ekspresu. Warto dodać, że urządzenie posiada 12-stopniową regulację mielenia ziaren, co odgrywa znaczącą rolę dla osób ceniących smak świeżo mielonej kawy!
        Zalety:
        • funkcja Moja Kawa
        • regulacja mocy kawy
        • automatyczne czyszczenie
        • wyjmowany pojemnik na mleko
        Wady:
        • tylko 3 rodzaje kawy do wyboru
        • brak możliwości sterowania smartfonem
         Miejsce 9
         Ekspres do kawy JURA ENA 4 Full Metropolitan NAJNIŻSZA CENA ONLINE
         PORÓWNAJ NA CENEO

         Ekspres do kawy JURA ENA 4 Full Metropolitan


         Kolejny ekspres w naszym rankingu to Jura Ena 4 Full Metropolitan o mocy 1450 W oraz z ciśnieniem 15 barów. Ten nowoczesny ekspres ciśnieniowy posiada młynek Aroma, który dzięki specyficznej budowie umożliwia wzrost aromatu nawet o 12,2%! Posiada czujnik filtra CLARIS Smart, wyświetlacz z panelem sterowania, regulację mocy kawy, wskaźnik poziomu wody, możliwość sterowania smartfonem. Ponadto producent wyposażył urządzenie w możliwość parzenia 2 kaw jednocześnie, regulację temperatury kawy, w automatyczny program czyszczenia po każdym parzeniu kawy, jak również w automatyczny system odkamieniający.
         Zalety:
         • regulacja mocy kawy
         • sterowanie smartfonem
         • parzenie 2 kaw jednocześnie
         Wady:
         • brak spieniania mleka
         • brak dotykowego ekranu
         • brak regulacji stopnia zmielenia kawy

          Na co zwrócić uwagę kupując dobry ekspres do kawy z młynkiem ceramicznym?

          Dobry ekspres do kawy z młynkiem ceramicznym to taki, który oferuje wiele rodzajów przepysznej kawy, jest łatwy w pielęgnacji i co najważniejsze jest bezawaryjny. Jednak, aby to miało miejsce, należy przed zakupem dokładnie przeanalizować specyfikację produktu i dopasować urządzenie do własnych preferencji. W związku z tym poniżej przygotowaliśmy poradnik zakupowy, w którym prezentujemy wszystkie najważniejsze parametry! Sprawdź jak wybrać dobry ekspres do kawy z młynkiem ceramicznym! Podpowiadamy!

          Jaką moc ma dobry ekspres do kawy?

          Podczas poszukiwania ekspresu ciśnieniowego z młynkiem, w pierwszej kolejności zobacz na parametr mocy, która odpowiada za efektywność parzenia kawy. Im moc jest większa, tym urządzenie przygotuje intensywniejszy napój. W większości modelach ekspresów do kawy z młynkiem ceramicznym spotkasz się z urządzeniami o mocy od 1300 do 2300 W. W przypadku tego typu ekspresów ciśnieniowych najlepiej wybierać taki, którego moc wynosi przynajmniej 1500 W. Dzięki temu urządzenie będzie w stanie przygotować różnego rodzaju kawę dopasowaną do Twoich preferencji. Warto podkreślić, że parametr mocy powinien być również dopasowany do częstotliwości użytkowania ekspresu. Im większa liczba osób korzysta z obsługi ekspresu, tym wybieraj mocniejszy ekspres.

          Jakie ciśnienie w ekspresie z młynkiem będzie najlepsze?

          Kolejnym ważnym parametrem jest ciśnienie podawane w barach. Odpowiada ono za moc przepływu wody przez dysze w trakcie procesu parzenia kawy. To z kolei ma duży wpływ na intensywność oraz smak kawy. W przypadku ekspresów z wbudowanym młynkiem do mielenia kawy w wersji ceramicznej najlepiej wybierać modele, u których ciśnienie wynosi przynajmniej 15 barów. Dzięki temu sprzęt będzie w stanie zaparzyć różnego rodzaju kawę, jak również precyzyjnie wyczyścić każdy moduł w trakcie automatycznego czyszczenia.

          Który ekspres wybrać – automatyczny czy kolbowy?

          Przy wyborze dobrego ekspresu do kawy ciśnieniowego koniecznie zastanów się nad typem urządzenia, które chciałbyś mieć w swoim domu. W ofercie sklepów spotkasz się z automatycznym oraz kolbowym ekspresem do kawy z młynkiem ceramicznym. Ekspres automatyczny charakteryzuje się w pełni automatyczną obsługą i minimalnym zaangażowaniem od strony osoby, która chce zaparzyć kawę. W tym typie każdy etap obsługiwany jest przez urządzenie — od mielenia kawy ziarnistej po zaparzanie, a nawet w wybranych modelach czyszczenie modułów. Wystarczy, że wybierzesz ulubioną, o wybranym smaku i aromacie, kawę i co najwyżej dostosujesz intensywność kawy oraz grubość mielenia ziaren kawy. Po czym wciśniesz przycisk, a cały proces zaparzania kawy wykonuje urządzenie.

          Z kolei kolbowy ekspres ciśnieniowy wymaga nieco więcej zaangażowania od strony użytkownika. Mianowicie świeżo zmieloną kawę, należy umieścić w specjalnej kolbie, przez którą tłoczona jest woda. Ten rodzaj ekspresów występuje bardzo rzadko z młynkiem ceramicznym. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem jest automatyczny ekspres ciśnieniowy z młynkiem ceramicznym — dostarcza on o wiele więcej możliwości, jak również cały proces przygotowania kawy jest krótszy.

          Jakie funkcje powinien mieć ekspres do kawy z młynkiem ceramicznym?

          Aby ekspres dawał możliwość zaparzenia aromatycznej kawy, to powinien posiadać różne funkcje, które usprawniają jego działanie i dają jeszcze więcej możliwości zaparzania. Do jednych z przydatnych trybów zaliczamy system spieniający mleko, który umożliwia przygotowanie przeróżnych kaw mlecznych od Latte Macchiato, Caffé Latte po Flat White, jak i przepyszne Cappuccino. Innym przydatnym zastosowaniem jest ekspres z funkcją automatycznego czyszczenia. Pozostałymi udogodnieniami są:

          • regulowana wysokość adaptera do kawy;
          • możliwość przygotowania dwóch filiżanek kawy jednocześnie;
          • automatyczne czyszczenie spieniacza mleka po zaparzeniu kawy mlecznej;
          • kilka profili użytkownika;
          • dostosowanie parametrów kawy do indywidualnych preferencji;
          • system Moja Kawa;
          • przygotowanie kawy zarówno czarnej, jak i mlecznej;
          • regulacja stopnia mielenia kawy w młynku żarnowym;
          • regulacja mocy kawy oraz jej wielkości.

          Dodatkowe wyposażenie w ekspresie do kawy

          Kupując dobry ekspres do kawy z ceramicznym młynkiem, najlepiej wybierać produkt, który ma dodatkowe wyposażenie. Do takich udogodnień można zaliczyć: wyjmowany pojemnik na mleko, tackę ociekową, pojemny zbiornik na wodę, dodatkowe filtry, przejrzysty wyświetlacz z panelem sterującym, obsługę z wykorzystaniem jednego przycisku.

          Ile kosztuje ekspres z młynkiem ceramicznym?

          W trakcie zakupu ekspresu do kawy ciśnieniowego z młynkiem ceramicznym spotkasz się z urządzeniami o różnym zakresie cenowym. Najprostsze modele kosztują już od 1500 zł, z kolei te bardziej rozbudowane ekspresy z młynkiem ceramicznym mogą kosztować nawet 10000 zł. Z reguły polecane egzemplarze do użytku domowego kosztują w przedziale od 2500 do 5000 zł. Warto dodać, że cena jest zależna od marki, mocy urządzenia, ciśnienia, jak również wbudowanych trybów oraz dodatków w zestawie.

          Z jakiej firmy wybrać ekspres do kawy z młynkiem ceramicznym?

          Jeśli zaliczasz się do miłośników dobrej kawy i szukasz porządnego sprzętu, to wybieraj tylko ekspres z młynkiem ceramicznym od sprawdzonego producenta. Do jednych z najlepszych marek zaliczamy: ekspresy do kawy z młynkiem ceramicznym Philips, Jura, Siemens.

          FAQ - najczęściej zadawane pytania

          1. Jaki ekspres do kawy z młynkiem ceramicznym?

           Do polecanych ekspresów z młynkiem ceramicznym zaliczamy modele od Siemens, Philips oraz Jura. Wszystkie trzy marki dają wiele możliwości zaparzania i dopasowania wybranej kawy do własnych preferencji. Co więcej, urządzenia od wspomnianych producentów mają wiele wbudowanych funkcji oraz pomocnych technologii, które usprawniają działanie urządzenia, jak również jego czyszczenie.

          2. Ile kosztuje ekspres do kawy z młynkiem ceramicznym?

           Ekspresy do zaparzania kawy z młynkiem ceramicznym kosztują od 1500 do 10000 zł. Z kolei te najbardziej polecane produkty do użytku domowego kosztują od 2500 do 5000 zł.

          3. Na co zwrócić uwagę wybierając ekspres do kawy z młynkiem ceramicznym?

           W trakcie zakupu ekspresu z młynkiem ceramicznym zwróć uwagę na producenta, moc ekspresu, ciśnienie, rodzaj urządzenia, wielkość, jak również na zastosowane technologie. Oprócz tego sprawdź, co producent dodał do zestawu.

          Podsumowanie

          • W trakcie zakupu ekspresu do kawy z młynkiem zwróć uwagę na moc urządzenia, ciśnienie, typ oraz na zastosowane funkcje.
          • Warto wybierać ekspres, którego ciśnienie wynosi przynajmniej 1500 W.
          • Można wyróżnić dwa typy ekspresów z młynkiem ceramicznym: automatyczny i kolbowy.
          • Przydatnym udogodnieniem jest funkcja spienionego mleka, która umożliwia przygotowanie mlecznej kawy z puszystą pianką.
          • Warto zdecydować się na ekspres, który po procesie parzenia kawy automatycznie czyści wszystkie moduły z wykorzystaniem pary pod wysokim ciśnieniem.
          • Dzięki wbudowanemu młynkowi możesz przygotować kawę ze świeżo zmielonych ziaren. To rozwiązanie dedykowane jest zwłaszcza dla osób ceniących sobie smak świeżo zmielonej kawy.
          • Cena za ekspres do kawy z młynkiem ceramicznym waha się od 1500 do nawet 10000 zł.
          • Polecanymi producentami tego typu ekspresów są: Siemens, Philips oraz Jura.
          • Jeśli nadal zastanawiasz się nad wyborem solidnego modelu, to sprawdź ranking najlepszych ekspresów do kawy z młynkiem ceramicznym, który prezentujemy na początku artykułu!
          Karolina Pisarska
          Przeczytaj poradniki:

          5 2 votes
          Oceń artykuł
          Subscribe
          Powiadom o
          guest
          0 komentarzy
          Inline Feedbacks
          View all comments
          Do góry