Podkaszarka elektryczna - Ranking Kwiecień 2024

Rozważasz zakup poręcznej podkaszarki elektrycznej, która zetnie każdą roślinność w zaledwie 15 minut? Zastanawiasz się jak dopasować średnicę roboczą, mechanizm tnący czy moc silnika? Poniżej krok po kroku wskazujemy, jaką podkaszarkę elektryczną wybrać! W porównaniu eksperta z MójRanking.pl prezentujemy najlepsze, wybrane egzemplarze. Podpowiadamy jak dopasować dobre urządzenie do ogrodu! Sprawdź najnowszy ranking podkaszarek elektrycznych na Kwiecień 2024!

Ranking podkaszarek elektrycznych Kwiecień 2024 – sprawdź najlepsze!

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Podkaszarka elektryczna BLAUPUNKT GT7010, ACT-NELBLAPKA0004 Producent: BLAUPUNKT Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 Podkaszarka elektryczna FAWORYT DP300 Producent: FAWORYT Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 Podkaszarka elektryczna Ryobi RLT4125, RLT4125 Producent: Ryobi Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Kosa elektryczna RYOBI RXBC01 (4892210140258) Producent: Ryobi Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 Gardyer Podkaszarka elektryczna c500 Producent: Gardyer Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Lider Podkaszarka elektryczna dp250 (5903357105716) Producent: LIDER Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 Podkaszarka elektryczna DEDRA DED8695 Producent: DEDRA Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Podkaszarka elektryczna rlt5127 marki Ryobi Producent: Ryobi Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
9 Podkaszarka elektryczna rlt6130 marki Ryobi Producent: Ryobi Ocena eksperta: 9.2 / 10 Moc: 0.6 kW
Najniższa cena online
10 Podkaszarka elektryczna FAWORYT DP550, DP550 Producent: Faworyt Ocena eksperta: 9.1 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Wybrane, najlepsze podkaszarki elektryczne wg eksperta z MójRanking.pl

Jaką elektryczną podkaszarkę do trawy wybrać?

Zastanawiasz się jaką podkaszarkę elektryczną wybrać, aby była maksymalnie funkcjonalna, a przy tym w atrakcyjnej cenie? Dla ułatwienia Twojego wyboru i przyśpieszenia procesu zakupu, poniżej wskazujemy najważniejsze parametry ze specyfikacji, na które warto zwrócić uwagę. Radzimy jak dopasować moc, prędkość obrotową czy mechanizm tnący. Przeczytaj, poniżej jaka podkaszarka elektryczna będzie najlepsza! Zobacz, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu!

Jak prawidłowo dopasować moc podkaszarki?

Moc znamionowa silnika elektrycznego w podkaszarce odpowiada za sprawne działanie mechanizmu tnącego, który napędzany jest przez wał podłączony do silnika. Parametr ten podawany jest najczęściej w watach (W). Warto dodać, że im większa wartość mocy, tym urządzenie jest w stanie wytworzyć większy moment obrotowy, co z kolei wpływa na precyzję w trakcie koszenia trawy. W trakcie zakupu dobrej podkaszarki elektrycznej spotkasz się z modelami, dla których moc wynosi od 250 do 1500 W. Jednak na jakie urządzenie się zdecydować? Należy podkreślić, że dopasowanie mocy kosy elektrycznej zależne jest od:

 • rodzaju roślinności,
 • powierzchni,
 • częstotliwości użytkowania.

Jeśli szukasz niedużej podkaszarki zasilanej sieciowo do małego ogrodu o powierzchni do 200 m2 lub do przycinania trawy w trudno dostępnych miejscach, to wystarczające będą modele z parametrem mocy do 500 W. Z kolei, jeśli planujesz kosić roślinność na terenie o powierzchni od 201 do 400 m2, wtedy wybieraj ogrodową kosę z silnikiem elektrycznym, której moc wynosi od 550 do 1500 W.

Powierzchnia ogroduMoc silnika elektrycznego kosy
do 200 m2do 500 W
od 201 do 400 m2od 550 do 1500 W

Jaki silnik w podkaszarce elektrycznej będzie najlepszy?

Kolejnym ważnym elementem w specyfikacji jest rodzaj silnika w podkaszarce. Obecnie spotkasz się z dwoma typami:

 • silnikiem szczotkowym,
 • silnikiem bezszczotkowym.

Zestawiając oba rozwiązania, można stwierdzić, że podkaszarka wyposażona w silnik bezszczotkowy będzie lepszym wyborem. Urządzenie z tym podzespołem charakteryzuje się dłuższą żywotnością, na dodatek ciszej pracuje i pobiera mniej energii elektrycznej – wszystko dzięki wyeliminowaniu z budowy silnika szczotek grafitowych.

Rodzaj silnika podkaszarki elektrycznejCharakterystyka
szczotkowyposiada w swojej budowie komutator oraz szczotki grafitowe, które szybko się ścierają; wykazuje się krótką żywotnością
bezszczotkowynie posiada w budowie szczotek grafitowych, za to wyposażony jest w elektrycznie sterowany komutator, magnesy znajdujące się na wirniku oraz nieruchome cewki; charakteryzuje się cichą pracą i długą żywotnością

Żyłka czy tarcza – na jaki mechanizm tnący się zdecydować?

Przy zakupie podkaszarki elektrycznej spotkasz się z produktami, które posiadają odmienne mechanizmy tnące, są nimi:

 • żyłka,
 • tarcza,
 • noże tnące.

Dobór mechanizmu ścinającego zależny jest od roślinności, którą planujesz kosić. Elektryczne podkaszarki żyłkowe doskonale sprawdzą się do trawy o niegrubych łodygach. Z kolei tarczę tnącą możesz wykorzystać do przycinania trawnika, jak również do roślinności z grubymi łodygami, np. do ścinania chwastów oraz krzewów. Ostatnia, czyli wykaszarka elektryczna wyposażona w noże tnące doskonale sprawdzi się do ścinania trawnika oraz chwastów.

Ile powinna wynosić prędkość obrotowa podkaszarki?

Maksymalna prędkość obrotowa wskazuje na maksymalną liczbę obrotów mechanizmu tnącego, które jest w stanie wykonać podkaszarka w ciągu jednej minuty. Warto mieć na uwadze, że wraz ze wzrostem prędkości obrotowej maleje maksymalny moment obrotowy.

W związku z tym, jeśli zależy Ci na poręcznej podkaszarce do ścinania miękkiej trawy, to wybieraj takie urządzenie, które ma niski moment obrotowy i wysoką prędkość obrotową w zakresie od 7000 do 9500 obr/min. Z kolei, gdy zależy Ci na urządzeniu, które poradzi sobie z twardszą roślinnością, wtedy lepszym wyborem będzie zakup elektrycznej podkaszarki posiadającej niską prędkość obrotową w zakresie od 5000 do 6900 obrotów na minutę i wysoki moment obrotowy.

Zakres prędkości obrotowejRodzaj roślinności
od 7000 do 9500 obr/mintrawa, roślinność o chudych łodyżkach
od 5000 do 6900 obr/minrośliny o średniej grubości lub twardych łodygach

Jak dobrać szerokość roboczą w sieciowej podkaszarce?

Kolejnym ważnym parametrem technicznym jest szerokość robocza podkaszarki, która wskazuje na zakres ścinania głowicy z elementem tnącym. Wraz ze wzrostem tego parametru maleje czas pracy z urządzeniem. W przypadku kos elektrycznych spotkasz się z modelami, u których szerokość koszenia wynosi od 20 do 40 cm dla żyłki oraz od 20 do 42 cm dla tarczy tnącej. 

W przypadku, gdy szukasz komfortowego urządzenia do przycinania niedużych powierzchni do 200 m2, wtedy wybieraj podkaszarkę wyposażoną w głowicę z żyłką lub tarczą, dla których zakres szerokości cięcia wynosi do 30 cm. Natomiast, jeśli planujesz koszenie roślin na nieco większym obszarze, którego powierzchnia jest większa niż 200 m2, wtedy lepszym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia, dla którego szerokość robocza podkaszarki wynosi od 31 do 42 cm.

Zwróć uwagę na wagę urządzenia!

Kupując elektryczną podkaszarkę do ogrodu, koniecznie zwróć uwagę na wagę urządzenia. Wraz ze wzrostem ciężaru maleje komfort użytkowania podkaszarki. W związku z tym należy wybierać takie urządzenie, które będzie idealnie dopasowane. Spotkasz się z egzemplarzami, dla których waga podkaszarki sieciowej wynosi od 1,5 do 6 kg. Przyjmuje się, że modele, które ważą mniej niż 3,5 kg, są najbardziej poręczne oraz wygodne w trakcie manewrowania. Z kolei, jeśli polujesz na dużą podkaszarkę elektryczną, której waga przekracza 4 kg, to w takim przypadku koniecznie dokup dedykowane szelki lub pas, które odciążą dłonie w trakcie podkaszania.

Jakie funkcje i dodatkowe akcesoria ma dobra podkaszarka elektryczna?

Każda wydajna podkaszarka elektryczna jest wyposażona w różne funkcje oraz posiada ekstra dodatki w wyposażeniu. Pomocnym rozwiązaniem jest wyprofilowana rękojeść, która umożliwia wygodną obsługę urządzenia. Oprócz dopasowanego uchwytu ciekawym rozwiązaniem jest regulacja kąta nachylenia głowicy, dzięki czemu możesz w wygodny sposób ścinać roślinność w pobliżu krawężników, ogrodzenia, jak również wokół drzew i krzewów. Do innych udogodnień funkcjonalnej podkaszarki można zaliczyć:

 • regulowany przewód zasilający,
 • różne elementy tnące w zestawie,
 • wygodne szelki lub pas,
 • dodatkową rękojeść,
 • kółka umożliwiające pchanie podkaszarki,
 • automatyczne podawanie żyłki,
 • regulację uchwytu,
 • zabezpieczenie przed wyrwaniem przewodu zasilającego,
 • kabłąk dystansowy.

Ile kosztuje dobra podkaszarka z silnikiem elektrycznym?

Kwota za najtańsze podkaszarki elektryczne wynosi już od 80 zł, natomiast te najdroższe, tym samym najbardziej rozbudowane mogą kosztować nawet ponad 1000 zł. Miej na uwadze, że kwota zależna jest od kilku ważnych parametrów, takich jak marka urządzenia, moc silnika, rodzaj podkaszarki, mechanizm tnący, jak również od zastosowanych funkcji.

Podkaszarka elektryczna NAC, Bosch czy Makita – jakie urządzenie wybrać?

Jedną z polecanych jest podkaszarka elektryczna Bosch, np. model Bosch ART 30. Urządzenia z tej marki charakteryzują się wysokiej jakości wykonaniem, bardzo dużą precyzją ścinania trawnika, jak również wieloma funkcjami, które wypływają na wygodę oraz szybkość wykonywania pracy. Kolejną marką godną uwagi jest NAC. W tym przypadku marka oferuje wiele rozwiązań – od niedużych podkaszarek, które sprawdzą się do niewielkich ogródków, po duży sprzęt, który poradzi sobie nawet z tą grubą roślinnością. Warto dodać, że podkaszarki elektryczne NAC to urządzenia w bardzo przystępnej cenie. Następnymi polecanymi produktami są podkaszarki elektryczne Gardena, Makita, jak również Dedra.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Co lepsze – podkaszarka elektryczna czy spalinowa?

  Elektryczna podkaszarka idealnie sprawdzi się do mniejszych ogrodów, których powierzchnia wynosi do 400 m2. Z kolei, kosa spalinowa to idealne rozwiązanie do przestrzeni, których metraż jest znacznie większy. Co więcej, porównując oba modele, należy mieć na uwadze, że kosy elektryczne są znacznie lżejsze, ale również słabsze. Tymczasem podkaszarki spalinowe mają znacznie większą moc silnika, jednak są dużo cięższe.

 2. Na co zwrócić uwagę wybierając elektryczną podkaszarkę do cięcia trawy?

  W trakcie zakupu dobrej, elektrycznej podkaszarki zwróć uwagę na moc silnika. Oprócz tego ważne jest dopasowanie prędkości obrotowej. Na dodatek warto sprawdzić markę urządzenia, wagę, jak również zastosowane funkcje.

 3. Z jakiej marki kupić sprawdzoną wykaszarkę elektryczną?

  Do jednych z polecanych producentów, którzy oferują solidne elektryczne podkaszarki, można zaliczyć markę Bosch – produkty z serii ART. Oprócz tego dobre podkaszarki, a przy tym tanie, oferuje marka NAC. Do pozostałych firm produkujących wysokiej jakości podkaszarki można zaliczyć Gardena, Makita oraz Dedra.

Podsumowanie

 • Podkaszarka elektryczna to urządzenie, które idealnie sprawdzi się do każdego ogrodu o powierzchni do 400 m2.
 • Z tej kategorii można wyróżnić podkaszarki sieciowe, które zasilane są na kabel, jak również podkaszarki akumulatorowe, które do prawidłowego działania potrzebują naładowanej baterii (akumulatora).
 • Można spotkać się również z modelami hybrydowymi.
 • W porównaniu do typowej kosiarki, podkaszarka poradzi sobie w trudno dostępnych miejscach.
 • Atutem podkaszarki elektrycznej jest jej nieduża waga, co z kolei wpływa na wygodę w trakcie manewrowania.
 • Warto wybierać podkaszarkę, która wyposażona jest w silnik bezszczotkowy.
 • W trakcie zakupu urządzenia warto zwrócić uwagę na moc silnika, prędkość obrotową, funkcje, markę, jak również na mechanizm tnący.
 • Do polecanych marek można zaliczyć Nac, Bosch, Makita, Dedra oraz Gardena.
 • Cena za elektryczne podkaszarki wynosi od 80 do 1000 zł.
 • Zastanawiasz się jaką podkaszarkę elektryczną wybrać? Sprawdź nasz ranking podkaszarek elektrycznych 2024, w którym znajdziesz polecane i sprawdzone modele w najlepszych cenach online!
Karolina Pisarska
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry