Jaką pompę do wody brudnej wybrać? - Ranking Czerwiec 2024

Stoisz przed wyborem dobrej pompy do brudnej wody? Nie wiesz, na jaką się zdecydować spośród wszystkich dostępnych modeli na rynku? Zobacz jaką pompę do wody brudnej kupić! Poniżej podpowiadamy, w jaki sposób wybrać najlepsze urządzenie! Wskazujemy jak dopasować ciśnienie, moc czy maksymalną wydajność pompy! Radzimy, na jaką markę postawić. Sprawdź, porównaj i wybierz najlepszy egzemplarz z naszego aktualnego rankingu pomp do wody brudnej na Czerwiec 2024 roku!

Najlepsze pompy do brudnej wody – Ranking Czerwiec 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 pompa zanurzeniowa do wody brudnej inox 750w yato - tooles.pl Producent: Yato Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 POMPA DO WODY BRUDNEJ SZAMBA Z ROZDRABNIACZEM Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 Dedra Pompa ded8843m (5902628885081) Producent: DEDRA Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Pompa membranowa do wody brudnej Kaltmann GT (5906395112722) Producent: Kaltmann Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 POMPA DO WODY BRUDNEJ Z ROZDRABNIACZEM 1050W Producent: AWTOOLS Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 CEDRUS PZ750-R POMPA DO ŚCIEKÓW ZANURZENIOWA Z ROZDRABNIACZEM ZATAPIALNA DO WODY BRUDNEJ CZYSTEJ OGRODOWA ŻELIWNA PŁYWAK 19000 l/h - EWIMAX - OFICJALNY DYSTRYBUTOR - AUTORYZOWANY DEALER CEDRUS (5903228181085) Producent: CEDRUS Polska Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 Könner & söhnen Pompa spalinowa do wody brudnej ks 80tw 917 l/min Producent: Könner & söhnen Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Pompa Do Szamba Brudnej Wody Z Rozdrabniaczem +wąż Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
9 Pompa Do Wody Zanurzeniowa Brudnej Inox 1100W Ocena eksperta: 9.2 / 10Najniższa cena online
10 Mac allister Pompa zatapialna do wody brudnej/czystej macallister 900 w (5059340250427) Producent: Mac Allister Ocena eksperta: 9.1 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Wybrane, polecane urządzenia do pompowania brudnej wody wg MójRanking.pl

Jaką pompę do wody brudnej kupić? Jakie są najważniejsze parametry?

Dobra pompa do wody brudnej jest wydajna, wykonana z trwałego materiału, a przy tym sprawdzi się do pompowania zabrudzonej wody z oczka wodnego, stawu czy piwnicy! Nie wiesz, jak wybrać najlepsze urządzenie? Przeczytaj poniżej, jaką pompę do wody brudnej kupić! Wskazujemy najważniejsze parametry, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze! Sprawdźmy!

Jaka moc w pompie do wody brudnej jest najlepsza?

Jednym z najważniejszych parametrów w trakcie zakupu pompy do wody brudnej jest moc silnika. Wraz ze wzrostem wartości tego parametru rośnie nie tylko wydajność, ale również ciśnienie, z jakim urządzenie może tłoczyć zanieczyszczenia o różnej średnicy. Podczas zakupu spotkasz się z pompami zanurzeniowymi do brudnej wody, dla których moc wynosi od 400 do 7500 W.

Wybór odpowiedniej wartości tego parametru w pompie zanurzeniowej do wody brudnej zależny jest od rodzaju zanieczyszczeń. Przyjmuje się, że im większe średnica cząsteczek, np. ścieków, tym większa moc silnika pompy. Przy czym warto kupić pompę do wody brudnej, dla której moc wynosi przynajmniej 1000 W. Dzięki temu działanie pompy będzie sprawne i posłuży ona na znacznie dłuższy czas.

Jaki rodzaj pompy do brudnej wody wybrać?

Kupując pompę do zanieczyszczonej wody, koniecznie wybierz odpowiedni jej rodzaj. W ofercie sklepów masz do wyboru pompy do:

 • ścieków,
 • deszczówki,
 • gnojownicy,
 • szamba,
 • odwodnień,
 • mułu.

Każda z wyżej wymienionych pomp różni się od siebie budową oraz systemem, który dedykowany jest do zanieczyszczeń o różnej średnicy. Pompy do brudnej wody deszczowej nie sprawdzą się do pompowania ścieków – istnieje zbyt duże ryzyko ich wcześniejszego zużycia i zepsucia. W związku z tym bardzo ważny jest prawidłowy dobór urządzenia do rodzaju zanieczyszczonej cieczy, jaką planujesz przepompowywać.

Jaka maksymalna wydajność pompy będzie odpowiednia?

Maksymalna wydajność pompy wody brudnej wskazuje na ilość litrów, jakie jest w stanie przepompować urządzenie w trakcie 1 minuty. Warto dodać, że parametr ten dla tego typu urządzeń podawany jest najczęściej w litrach na minutę (l/min). Co więcej, im większa wydajność urządzenia, tym krótszy czas wypompowywania wody brudnej. Obecnie w sprzedaży są dostępne modele o małej, jak i dużej wydajności – od 50 do 2200 l/min.

Jednak jaką pompę do wody wybrać? Wydajność powinna być dopasowana do wielkości zbiornika oraz wielkości cząsteczek – im większy zbiornik, np. staw, studnia czy zbiornik na szambo, tym wybierz pompę wodną z większą wydajnością. Najlepiej wybierać taką pompę, dla której parametr ten wynosi powyżej 300 litrów wody na minutę.

Zwróć uwagę na maksymalną średnicę cząsteczek!

Kolejnym ważnym parametrem technicznym w trakcie zakupu pompy do wody brudnej jest średnica (wielkość) cząsteczek zanieczyszczeń, jakie znajdują się w wodzie, np. muł, ścieki, kamyczki, glony, które planujesz pompować. Im większa wielkość dopuszczalna cząsteczek, tym pompa poradzi sobie z różnym rodzajem zanieczyszczeń, które znajdują się w wodzie. Wybrane pompy wyposażone są również w rozdrabniacz, który dodatkowo usprawnia pompowanie wody z różnych zbiorników, m.in. ze studni głębinowej, stawu, zalanej piwnicy czy oczka wodnego.

Jak dopasować maksymalną wysokość podnoszenia w pompie?

W kolejnym kroku sprawdź w specyfikacji taki parametr techniczny jak maksymalna wysokość podnoszenia wody. Warto dodać, że ta cecha podawana jest w metrach lub stopach. Wskazuje ona, na jaką maksymalną wysokość pompa jest w stanie tłoczyć wodę brudną w górę. Miej na uwadze, że wraz ze wzrostem wysokości podnoszenia wody maleje wydajność pompy i na odwrót – im mniejsza wysokość podnoszenia, tym większa wydajność urządzenia. Co więcej, w trakcie obliczania warto wziąć pod uwagę głębokość lustra wody. Przy zakupie spotkasz się z modelami, dla których parametr ten wynosi od 5 do 55 m.

Maksymalna głębokość zanurzenia

Przy wyborze pompy do wody brudnej koniecznie sprawdź maksymalną głębokość zanurzenia. Parametr ten informuje, ile maksymalnie metrów można zanurzyć pompę w głąb zbiornika, aby pracowała ona prawidłowo. Oczywiście parametr ten należy dopasować do głębokości zbiornika, z którego planujesz przepompowywać wodę. Masz do wyboru pompy, dla których głębokość zanurzenia wynosi od 5 do 20 metrów.

Przydatne akcesoria i funkcje w pompie do brudnej wody

Warto zdecydować się na pompę wyposażoną w dodatkowe akcesoria. Do jednego z przydatnych udogodnień można zaliczyć pływak, który ma za zadanie wyłączyć pompę w sytuacji, gdy lustro wody znajduje się poniżej zalecanego poziomu wody. Oprócz tego przydatnym rozwiązaniem jest solidna, metalowa obudowa, która odporna jest na korozję oraz substancję żrące. Świetną funkcją jest również kilka rodzajów pracy pompy. Wybrane pompy do brudnej wody mogą działać w trybie manual lub auto.

Dobra pompa ogrodowa do brudnej wody – ile kosztuje?

Kwota za pompy przeznaczone do pompowania wody brudnej zależna jest od najważniejszych właściwości urządzenia, m.in. od wydajności, marki, wysokości podnoszenia czy rodzaju pompy wodnej. Kwota wynosi od 100 do 2500 zł. Miej na uwadze, że z reguły cena za pompy do brudnej wody o dużej wydajności jest znacznie większa niż za modele o mniejszej wartości tego parametru.

Z jakiej marki wybrać pompę do zanieczyszczonej wody?

Jeśli potrzebujesz pompy do brudnej wody, która będzie wydajna i solidna, to zdecyduj się na zakup tylko modelu od sprawdzonego producenta. Do jednych z polecanych firm można zaliczyć pompy:

 • IBO,
 • Yato,
 • KraftDele,
 • Hydro-Vacuum
 • Dedra.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Czym się różni pompa do wody brudnej a czystej?

  Zazwyczaj pompa do wody czystej wykonana jest z tworzywa sztucznego, co więcej często w swoim wyposażeniu ma silnik o mniejszej mocy. Tymczasem pompa do wody brudnej w większości przypadków wykonana jest z trwalszej konstrukcji. Poza tym moc tego rodzaju pompy jest dużo większa ze względu na cząsteczki, które musi przetłoczyć.

 2. Jaką pompę do wody brudnej wybrać?

  W trakcie wyboru pompy do zanieczyszczonej wody koniecznie sprawdź jej rodzaj. Oprócz tego zwróć uwagę na najważniejsze parametry takie jak moc urządzenia czy wydajność. Na dodatek ważnym atrybutem w specyfikacji jest wysokość podnoszenia, jak również maksymalna średnica cząsteczek.

 3. Jaką pompę wybrać do pompowania szamba?

  Najlepiej sprawdzi się pompa do wody brudnej i szamba. Posiada ona konstrukcję, która umożliwia tłoczenie cieczy zanieczyszczonej. Co więcej, ma wytrzymałą, antykorozyjną obudowę, dzięki której praca urządzenia jest wydajna, co umożliwia sprawne pobieranie wody.

Podsumowanie

 • W przypadku wody brudnej koniecznie wybieraj pompę dedykowaną do przepompowywania cieczy zabrudzonej.
 • Wśród pomp do wody można wyróżnić różne jej typy.
 • Najczęściej pompy do brudnej wody występują w formie pompy zatapialnej, rzadziej spalinowej lub pompy samozasysającej.
 • W przypadku dużych cząsteczek o miękkiej strukturze warto wybierać urządzenie do przepompowywania wody brudnej z rozdrabniaczem.
 • Wraz z głębokością zanurzenia maleje ciśnienie wody w pompie.
 • Pobór wody przez pompę zależny jest od najważniejszych parametrów, m.in. od wysokości podnoszenia oraz wydajności.
 • Warto wybierać pompę od dobrego producenta. Do jednych z nich zaliczamy markę Yato, IBO, KraftDele oraz Dedra.
 • Nadal zastanawiasz się nad wyborem? Sprawdź nasz ranking 2024, w którym zestawiamy najlepsze pompy do brudnej wody w okazyjnych cenach online!
Karolina Pisarska
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry