Jaką pompę do wody brudnej wybrać? - Ranking Grudzień 2023

Stoisz przed wyborem dobrej pompy do brudnej wody? Nie wiesz, na jaką się zdecydować spośród wszystkich dostępnych modeli na rynku? Zobacz jaką pompę do wody brudnej kupić! Poniżej podpowiadamy, w jaki sposób wybrać najlepsze urządzenie! Wskazujemy jak dopasować ciśnienie, moc czy maksymalną wydajność pompy! Radzimy, na jaką markę postawić. Sprawdź, porównaj i wybierz najlepszy egzemplarz z naszego aktualnego rankingu pomp do wody brudnej na Grudzień 2023 roku!

Najlepsze pompy do brudnej wody – Ranking Grudzień 2023

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Gardena pompa zanurzeniowa do brudnej wody 20000 aquasensor (9044-20) Producent: Gardena Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 Pompa KARCHER SP 5 Dirt Zestaw, 1.645-507.0 Producent: KARCHER Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 Pompa 52g441 marki Verto Producent: VERTO Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 CEDRUS PZ750-R POMPA DO ŚCIEKÓW ZANURZENIOWA Z ROZDRABNIACZEM ZATAPIALNA DO WODY BRUDNEJ CZYSTEJ OGRODOWA ŻELIWNA PŁYWAK 19000 l/h - EWIMAX - OFICJALNY DYSTRYBUTOR - AUTORYZOWANY DEALER CEDRUS (5903228181085) Producent: CEDRUS Polska Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 POMPA DO WODY BRUDNEJ SZAMBA Z ROZDRABNIACZEM Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Sp 7 dirt (1.645-504.0) - pompa zanurzeniowa do wody brudnej marki Karcher Producent: Karcher Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 Pompa zanurzeniowa do wody brudnej 1,5 kW, 220 V Producent: Aspira Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Karcher Pompa sp 1 dirt Producent: KARCHER Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
9 Pompa zanurzeniowa do wody brudnej Aquacraft 7500l/h 250W (5908285258787) Producent: AQUACRAFT Ocena eksperta: 9.2 / 10Najniższa cena online
10 pompa zanurzeniowa do wody brudnej inox 750w yato - tooles.pl Producent: Yato Ocena eksperta: 9.1 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Wybrane, polecane urządzenia do pompowania brudnej wody wg MójRanking.pl

Miejsce 1
Nac Pompa do wody brudnej spe100hi-l 20000l/h 1000w NAJNIŻSZA CENA ONLINE

Pompa do brudnej wody NAC SPE100HI-L


Pierwszą w naszym rankingu najlepszych pomp do brudnej wody jest model Nac SPE100HI-L. Urządzenie o mocy 1000 W oraz wydajności maksymalnej 20000 l/h doskonale sprawdzi się do przepompowywania różnego rodzaju cieczy. Wysokość podnoszenia wody dla tego modelu pompy elektrycznej wynosi 9 m, z kolei głębokość zanurzenia to 7 metrów. Pompa została wyposażona w pływak, dzięki czemu nie ma ryzyka jej uszkodzenia w sytuacji gwałtownego obniżenia poziomu wody. Warto wspomnieć, że urządzenie świetnie sprawdzi się do przepompowywania czystej i brudnej wody w zbiornikach, piwnicach czy stawach. Produkt posiada wytrzymałą obudowę wykonaną z aluminium, turbinę wykonaną z polipropylenu. W komplecie producent dodaje króciec tłoczący oraz linkę 10 m do powieszenia pompy. Pompa zanurzeniowa do brudnej wody NAC SPE100HI-L Pompa do brudnej i czystej wody NAC SPE100HI-L przypasowana jest do pompowania wody w każdych warunkach. Urządzenie może być używane do: - odwadniania piwnic - garaży - rowów melioracyjnych - studni ściekowych - w przepompowaniu ścieków właściwości technicznE: Moc: 1000 WZasilanie 230 V / 50 HzMaksymalna wysokość pompowania: 9 mMaksymalna wydajność: 20000 l/hMaksymalna średnica skażeń: 35 mmMaksymalna głębokość zanurzenia: 7 mŚrednica odpływu wody: 1 1/2"Długość przewodu zasilającego: 10 metrówGórna część pokrywy stworzona ze stali rdzoodpornej, INOXwyłącznik pływakowyWaga: 6,5 kg...
Zalety:
 • pływak
 • niska cena
 • wydajność 20000 l/h
Wady:
 • korpus z aluminium
 • przewód zasilający 1,5 m
 • Producent NAC 
Miejsce 2
Pompa do nieczystości Aquacraft V550-F 16000l/h 550W NAJNIŻSZA CENA ONLINE

Pompa do brudnej wody AQUACRAFT V550-F


Następną propozycją w naszym rankingu jest pompa do wody brudnej Aquacraft V550-F z silnikiem elektrycznym o mocy 550 W. Wydajność dla tego modelu wynosi 16000 litrów na godzinę. Co więcej, maksymalna średnica cząsteczek zanieczyszczeń, które może przepompować pompa, wynosi 25 mm. Warto również wspomnieć, że głębokość zanurzenia dla tego modelu wynosi 10 m, tymczasem maksymalna wysokość podnoszenia to 7,6 metrów. Co więcej, maksymalne ciśnienie dla prezentowanego urządzenia to 0,7 barów. Pompa została wyposażona w korpus wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Do zestawu dodany jest wyłącznik pływakowy, jak również kabel zasilający. Pompę można wykorzystać do przepompowywania wody, np. wody ze studni, czy tej w zanieczyszczonych stawach. Pompa zanurzeniowa jest dedykowane do pompowania wody czystej, a także zanieczyszczonej z zawartością komponentów stałych. Została wyekwipowana w otwarty wirnik tnący (VORTEX), rozdrabniający większe cząstki skażeń, co pozwala uniknąć zablokowania pompy i wydajne wypompowywanie cieczy zawierające cząstki stałe o średnicy do 25 mm. Pompa została wyprodukowana z wysokiej jakości materiałów, gwarantujących długą i bezproblemową eksploatację.......
Zalety:
 • wydajność 16000 l/h
 • korpus ze stali nierdzewnej
 • głębokość zanurzenia 10 m
Wady:
 • brak pływaka
 • ciśnienie 0,7 barów
 • Producent AQUACRAFT 

Jaką pompę do wody brudnej kupić? Jakie są najważniejsze parametry?

Dobra pompa do wody brudnej jest wydajna, wykonana z trwałego materiału, a przy tym sprawdzi się do pompowania zabrudzonej wody z oczka wodnego, stawu czy piwnicy! Nie wiesz, jak wybrać najlepsze urządzenie? Przeczytaj poniżej, jaką pompę do wody brudnej kupić! Wskazujemy najważniejsze parametry, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze! Sprawdźmy!

Jaka moc w pompie do wody brudnej jest najlepsza?

Jednym z najważniejszych parametrów w trakcie zakupu pompy do wody brudnej jest moc silnika. Wraz ze wzrostem wartości tego parametru rośnie nie tylko wydajność, ale również ciśnienie, z jakim urządzenie może tłoczyć zanieczyszczenia o różnej średnicy. Podczas zakupu spotkasz się z pompami zanurzeniowymi do brudnej wody, dla których moc wynosi od 400 do 7500 W.

Wybór odpowiedniej wartości tego parametru w pompie zanurzeniowej do wody brudnej zależny jest od rodzaju zanieczyszczeń. Przyjmuje się, że im większe średnica cząsteczek, np. ścieków, tym większa moc silnika pompy. Przy czym warto kupić pompę do wody brudnej, dla której moc wynosi przynajmniej 1000 W. Dzięki temu działanie pompy będzie sprawne i posłuży ona na znacznie dłuższy czas.

Jaki rodzaj pompy do brudnej wody wybrać?

Kupując pompę do zanieczyszczonej wody, koniecznie wybierz odpowiedni jej rodzaj. W ofercie sklepów masz do wyboru pompy do:

 • ścieków,
 • deszczówki,
 • gnojownicy,
 • szamba,
 • odwodnień,
 • mułu.

Każda z wyżej wymienionych pomp różni się od siebie budową oraz systemem, który dedykowany jest do zanieczyszczeń o różnej średnicy. Pompy do brudnej wody deszczowej nie sprawdzą się do pompowania ścieków – istnieje zbyt duże ryzyko ich wcześniejszego zużycia i zepsucia. W związku z tym bardzo ważny jest prawidłowy dobór urządzenia do rodzaju zanieczyszczonej cieczy, jaką planujesz przepompowywać.

Jaka maksymalna wydajność pompy będzie odpowiednia?

Maksymalna wydajność pompy wody brudnej wskazuje na ilość litrów, jakie jest w stanie przepompować urządzenie w trakcie 1 minuty. Warto dodać, że parametr ten dla tego typu urządzeń podawany jest najczęściej w litrach na minutę (l/min). Co więcej, im większa wydajność urządzenia, tym krótszy czas wypompowywania wody brudnej. Obecnie w sprzedaży są dostępne modele o małej, jak i dużej wydajności – od 50 do 2200 l/min.

Jednak jaką pompę do wody wybrać? Wydajność powinna być dopasowana do wielkości zbiornika oraz wielkości cząsteczek – im większy zbiornik, np. staw, studnia czy zbiornik na szambo, tym wybierz pompę wodną z większą wydajnością. Najlepiej wybierać taką pompę, dla której parametr ten wynosi powyżej 300 litrów wody na minutę.

Zwróć uwagę na maksymalną średnicę cząsteczek!

Kolejnym ważnym parametrem technicznym w trakcie zakupu pompy do wody brudnej jest średnica (wielkość) cząsteczek zanieczyszczeń, jakie znajdują się w wodzie, np. muł, ścieki, kamyczki, glony, które planujesz pompować. Im większa wielkość dopuszczalna cząsteczek, tym pompa poradzi sobie z różnym rodzajem zanieczyszczeń, które znajdują się w wodzie. Wybrane pompy wyposażone są również w rozdrabniacz, który dodatkowo usprawnia pompowanie wody z różnych zbiorników, m.in. ze studni głębinowej, stawu, zalanej piwnicy czy oczka wodnego.

Jak dopasować maksymalną wysokość podnoszenia w pompie?

W kolejnym kroku sprawdź w specyfikacji taki parametr techniczny jak maksymalna wysokość podnoszenia wody. Warto dodać, że ta cecha podawana jest w metrach lub stopach. Wskazuje ona, na jaką maksymalną wysokość pompa jest w stanie tłoczyć wodę brudną w górę. Miej na uwadze, że wraz ze wzrostem wysokości podnoszenia wody maleje wydajność pompy i na odwrót – im mniejsza wysokość podnoszenia, tym większa wydajność urządzenia. Co więcej, w trakcie obliczania warto wziąć pod uwagę głębokość lustra wody. Przy zakupie spotkasz się z modelami, dla których parametr ten wynosi od 5 do 55 m.

Maksymalna głębokość zanurzenia

Przy wyborze pompy do wody brudnej koniecznie sprawdź maksymalną głębokość zanurzenia. Parametr ten informuje, ile maksymalnie metrów można zanurzyć pompę w głąb zbiornika, aby pracowała ona prawidłowo. Oczywiście parametr ten należy dopasować do głębokości zbiornika, z którego planujesz przepompowywać wodę. Masz do wyboru pompy, dla których głębokość zanurzenia wynosi od 5 do 20 metrów.

Przydatne akcesoria i funkcje w pompie do brudnej wody

Warto zdecydować się na pompę wyposażoną w dodatkowe akcesoria. Do jednego z przydatnych udogodnień można zaliczyć pływak, który ma za zadanie wyłączyć pompę w sytuacji, gdy lustro wody znajduje się poniżej zalecanego poziomu wody. Oprócz tego przydatnym rozwiązaniem jest solidna, metalowa obudowa, która odporna jest na korozję oraz substancję żrące. Świetną funkcją jest również kilka rodzajów pracy pompy. Wybrane pompy do brudnej wody mogą działać w trybie manual lub auto.

Dobra pompa ogrodowa do brudnej wody – ile kosztuje?

Kwota za pompy przeznaczone do pompowania wody brudnej zależna jest od najważniejszych właściwości urządzenia, m.in. od wydajności, marki, wysokości podnoszenia czy rodzaju pompy wodnej. Kwota wynosi od 100 do 2500 zł. Miej na uwadze, że z reguły cena za pompy do brudnej wody o dużej wydajności jest znacznie większa niż za modele o mniejszej wartości tego parametru.

Z jakiej marki wybrać pompę do zanieczyszczonej wody?

Jeśli potrzebujesz pompy do brudnej wody, która będzie wydajna i solidna, to zdecyduj się na zakup tylko modelu od sprawdzonego producenta. Do jednych z polecanych firm można zaliczyć pompy:

 • IBO,
 • Yato,
 • KraftDele,
 • Hydro-Vacuum
 • Dedra.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Czym się różni pompa do wody brudnej a czystej?

  Zazwyczaj pompa do wody czystej wykonana jest z tworzywa sztucznego, co więcej często w swoim wyposażeniu ma silnik o mniejszej mocy. Tymczasem pompa do wody brudnej w większości przypadków wykonana jest z trwalszej konstrukcji. Poza tym moc tego rodzaju pompy jest dużo większa ze względu na cząsteczki, które musi przetłoczyć.

 2. Jaką pompę do wody brudnej wybrać?

  W trakcie wyboru pompy do zanieczyszczonej wody koniecznie sprawdź jej rodzaj. Oprócz tego zwróć uwagę na najważniejsze parametry takie jak moc urządzenia czy wydajność. Na dodatek ważnym atrybutem w specyfikacji jest wysokość podnoszenia, jak również maksymalna średnica cząsteczek.

 3. Jaką pompę wybrać do pompowania szamba?

  Najlepiej sprawdzi się pompa do wody brudnej i szamba. Posiada ona konstrukcję, która umożliwia tłoczenie cieczy zanieczyszczonej. Co więcej, ma wytrzymałą, antykorozyjną obudowę, dzięki której praca urządzenia jest wydajna, co umożliwia sprawne pobieranie wody.

Podsumowanie

 • W przypadku wody brudnej koniecznie wybieraj pompę dedykowaną do przepompowywania cieczy zabrudzonej.
 • Wśród pomp do wody można wyróżnić różne jej typy.
 • Najczęściej pompy do brudnej wody występują w formie pompy zatapialnej, rzadziej spalinowej lub pompy samozasysającej.
 • W przypadku dużych cząsteczek o miękkiej strukturze warto wybierać urządzenie do przepompowywania wody brudnej z rozdrabniaczem.
 • Wraz z głębokością zanurzenia maleje ciśnienie wody w pompie.
 • Pobór wody przez pompę zależny jest od najważniejszych parametrów, m.in. od wysokości podnoszenia oraz wydajności.
 • Warto wybierać pompę od dobrego producenta. Do jednych z nich zaliczamy markę Yato, IBO, KraftDele oraz Dedra.
 • Nadal zastanawiasz się nad wyborem? Sprawdź nasz ranking [year], w którym zestawiamy najlepsze pompy do brudnej wody w okazyjnych cenach online!
Karolina Pisarska
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry