Kina domowe - Ranking Lipiec 2024

Chcesz kupić dobre kino domowe, które zapewnia doskonałą jakość dźwięku, dzięki czemu oglądanie filmów czy słuchanie muzyki jest jeszcze bardziej ekscytujące? Rozmyślasz, który sprzęt będzie najlepszy – ten marki Denon, Yamaha a może Onkyo? W poniższym artykule razem z naszym ekspertem zestawiamy wytypowane, najlepsze kina domowe z topowych marek na Lipiec 2024! Opisujemy działanie każdego z wybranych produktów. Prezentujemy ich wady i zalety! Sprawdź aktualny ranking kin domowych na bieżący miesiąc! Co więcej, w przewodniku zakupowym podpowiadamy jaki zestaw kina domowego kupić, aby był funkcjonalny a przy tym w dobrej cenie!

Ranking kin domowych – 10 najlepszych na Lipiec 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaOferta
1 Kino domowe YAMAHA MusicCast RX-V4A Pure Acoustics NOVA 6 Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Kino domowe DENON AVR-S660H + Wilson Movix Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Kino domowe Onkyo TX-SR494DAB + Taga Harmony TAV-607 Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Kino domowe PIONEER HTP-076 Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Kino domowe YAMAHA YHT-4960 TSR-400 + NS-P41 Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Kino domowe ONKYO TX-SR393B + TAGA TAV-606 v.3 Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
7 Kino domowe ONKYO TX-NR690 + JAMO S807 HCS Ocena eksperta: 9.4 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
8 Kino domowe TEUFEL Ultima 40 Surround 5.1 Surr  Ocena eksperta: 9.3 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
9 Kino domowe DENON AVR-S660H + WILSON ESTRADA 5.0 Ash Grey Ocena eksperta: 9.2 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
10 Kino domowe YAMAHA MusicCast RX-V4A + Prism Audio Falcon HT500 Ocena eksperta: 9.1 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze zestawy kina domowego wg eksperta z MójRanking.pl

Miejsce 1
Kino domowe YAMAHA MusicCast RX-V4A Pure Acoustics NOVA 6 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Kino domowe YAMAHA MusicCast RX-V4A Pure Acoustics NOVA 6


Pierwszym modelem w naszym rankingu zestawów kina domowego jest Yamaha MusicCast RX-V4A, z kolumnami Pure Acoustics NOVA 6. Moc wyjściowa zestawu wynosi 890 W. Liczba kanałów dla tego modelu wynosi 5.2. Urządzenie składa się z amplitunera AV od 5 kolumn głośnikowych. Warto dodać, że zestaw posiada przeprojektowaną sekcję wzmacniacza, która gwarantuje świetny i potężny dźwięk niczym w sali kinowej. Amplituner MusicCast RX-V4A w kolorze czarnym, który posiada 4 wejścia oraz 1 wyjście HDMI 2.1. Na dodatek urządzenie obsługuje rozdzielczość 8K / 60 Hz. Dużym atutem jest kompatybilność z technologią HDR10+ oraz Dolby Vision. Na dodatek kino domowe Yamaha współpracuje z systemem multiroom, dzięki czemu możesz bezprzewodowo przesyłać dźwięk do sparowanych kolumn głośnikowych. Oprócz tego amplituner Yamaha został wyposażony w wiele innych złączy, m.in. analogowe wejście RCA, port Ethernet, jak również wejście optyczne i koaksjalne. Co za tym idzie? Pozwala na podłączenie subwoofera, który wzbogaci dźwięk o niskie tony. Warto dodać, że prezentowany model Yamaha MusicCast RX-V4A + Pure Acoustics NOVA 6 został przystosowany również dla graczy. W jego funkcjach znajdziemy obsługę ALLM, VRR, QMS, jak również QFT. Warto dodać, że to tylko część udogodnień, które wpływają na wysoką jakość obrazu i dźwięku.
Zalety:
 • HDMI 2.1
 • amplituner 5.2-kanałowy
 • przystosowany dla graczy
 • obsługuje Dolby Vision oraz HDR10+
Wady:
 • brak kabli w zestawie
 • brak subwoofera w zestawie
 • brak możliwości bezprzewodowego łączenia kolumn
  Miejsce 2
  Kino domowe DENON AVR-S660H + Wilson Movix NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Kino domowe DENON AVR-S660H + Wilson Movix


  Denon AVR-S660H + Wilson Movix to zestaw kina domowego wyposażony a 5.2-kanałowy amplituner oraz 5 kolumn głośnikowych (głośniki przednie, centralne oraz surround). Warto dodać, że na jeden kanał przypada 135 W mocy. Co więcej, urządzenie obsługuje Dolby TrueHD, Dolby Vision, DTS-HD Master Audio, jak również DTS Neo:6. Na dodatek posiada złącza HDMI, USB, jak również obsługuje rozdzielczość 8K/60Hz i 4K/120Hz. Jednak to nie wszystko! Kino domowe Denon -S660H + Wilson Movix zostało przystosowane również dla graczy. Mianowicie posiada ALLM, VRR, HDR10+, jak również eARC. Do innych udogodnień tego zestawu można zaliczyć platformę Denon HEOS, dzięki której możesz bezprzewodowo odtwarzać muzykę z najpopularniejszych serwisów takich jak Amazon Music HD, Deezer czy Spotify. Na dodatek urządzenie zostało przystosowane do sterowania głosowego. Warto również wspomnieć, że zestaw ma Bluetooth, jak również wbudowany moduł Wi-Fi. Poza tym dużym udogodnieniem jest prosta konfiguracja sprzętu.
  Zalety:
  • złącza HDMI 2.1
  • 5.2-kanałowy amplituner
  • przystosowany dla graczy
  • rozdzielczość 8K/60Hz i 4K/120Hz
  Wady:
  • cena mogłaby być niższa
   Miejsce 3
   Kino domowe Onkyo TX-SR494DAB + Taga Harmony TAV-607 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Kino domowe ONKYO TX-SR494DAB + Taga Harmony TAV-607


   Następnym polecanym urządzeniem w naszym rankingu popularności kin domowych jest zestaw Onkyo TX-SR494DAB, Taga Harmony TAV-607. Jest to zestaw 7.2-kanałowy wyposażony w jeden amplituner Onkyo TX-SR494DAB oraz 5 kolumn głośnikowych Taga Harmony TAV-607. W. Urządzenie posiada aż 4 złączy HDMI, 1 złącze USB, jak również po jednym złączu optycznym, coaxial, PRE OUT. Na dodatek urządzenie obsługuje technologię dźwięku Dolby Atmos, Dolby TrueHD, DTS HD, DTS Virtual:X. Poza tym posiada Bluetooth z tunerem DAB, który umożliwia odtwarzanie wysokiej rozdzielczości dźwięków bezpośrednio z urządzenia mobilnego. Warto dodać, że amplituner obsługuje sygnał 4K oraz 3D. Na dodatek urządzenie zostało wyposażone equalizer, regulację niskich i wysokich tonów, jak również jest kompatybilne z HDR. Moc znamionowa dla tego modelu wynosi 7 x 160 W. Urządzenie w zestawie posiada kolumny podłogowe oraz półkowe.
   Zalety:
   • Dolby Atmos
   • 5 złączy HDMI
   • obsługa 4K oraz 3D
   • 7.2-kanałowy dźwięk
   Wady:
   • nieco wysoka cena
   • brak subwoofera w zestawie
    Miejsce 4
    Kino domowe PIONEER HTP-076 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Kino domowe PIONEER HTP-076


    Nasze porównanie najlepszych miniwież zamyka model Pioneer HTP-076 o mocy wyjściowej 870 W. Posiada amplituner AV z systemem 5.1 kanałowym, jak również 5 głośników o kompaktowym rozmiarze (2 przednie, 2 głośniki surround, jak również głośnik centralny). Dużym atutem jest subwoofer w zestawie, który emituje niskie tony. Warto dodać, że prezentowany produkt odtwarza format Dolby Atmos oraz DTS:X, dzięki czemu dostarcza przestrzenny dźwięk w trakcie oglądania lub grania na konsoli. Co więcej, urządzenie zgodne jest z technologią HDR10, Dolby Vision, Ultra HD. Poza tym obsługuje standard HDCP 2.3. Dla jeszcze większej wygody sprzęt zaopatrzony został w Bluetooth, wzmacniacz cyfrowy, ARC, korektor dźwięku, regulację wysokich i niskich tonów, jak również radio internetowe. Kino domowe Pioneer HTP-076 DAB obsługuje również Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS, DTS HD Master Audio, DTS-ES, DTS-Express.
    Zalety:
    • 5.1-kanałowy
    • subwoofer w zestawie
    • obsługuje Dolby Atmos i DTS:X
    • obsługuje Dolby Vision i HDR10
    Wady:
    • brak WiFi
    • sprawdzi się raczej do małych pomieszczeń
     Miejsce 5
     Kino domowe YAMAHA YHT-4960 TSR-400 + NS-P41 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Kino domowe YAMAHA YHT-4960 TSR-400 + NS-P41


     Wśród polecanych kin domowych znalazło się Yamaha YHT-4960 TSR-400 + NS-P41. Jest to urządzenie 5.2 kanałowe, w którego moc wyjściowa wynosi 725 W. Co więcej, sprzęt dostarcza wysokiej jakości brzmienia. Zastosowano w tym modelu taką technologię jak Dolby TrueHD, dzięki której możesz delektować się bezstratnym dźwiękiem. Warto wspomnieć, że zestaw kina domowego Yamaha YHT-4960 TSR-400 + NS-P41 uzupełniony został również o Dolby Digital Plus, korektor dźwięku. Warto dodać, że urządzenie obsługuje standard DTS-HD Master Audio, dzięki czemu muzyka jest maksymalnie odwzorowana do brzmienia wykonanego przez stwórców. Poza tym amplituner wyposażony został w WiFi, jak również Bluetooth, dzięki czemu możesz bezprzewodowo łączyć się z Internetem lub zewnętrznym urządzeniem mobilnym. W swojej budowie posiada wiele złączy USB, jak i HDMI. Na dodatek kino domowe Yahama YHT-4960 TSR-400 + NS-P41 obsługuje takie formaty audio jak MP3, WMA, WAV, AAC, FLAC, AIFF, ALAC, DSD. Do innych przydatnych funkcji i technologii można zaliczyć Dolby Vision, eARC, Google Assist, VRR, możliwość sterowania przez smartfona, HDR 10+, jak również obsługę formatu 4K.
     Zalety:
     • Dolby Vision
     • Dolby TrueHD
     • stylowy design
     • model 5.2-kanałowy
     • możliwość sterowania przez smartfona
     Wady:
     • brak technologii 3D
     • nie obsługuje Dolby Atmos
      Miejsce 6
      Kino domowe ONKYO TX-SR393B + TAGA TAV-606 v.3 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Kino domowe ONKYO TX-SR393B + TAGA TAV-606 v.3


      Onkyo TX-SR393B + TAGA TAV-606 v.3 to kolejny polecany zestaw kina domowego, który dostarcza wysokiej jakości brzmienia. Model 5.2-kanałowy o maksymalnej mocy wyjściowej 775 W wyposażony został w dwie topowe technologie – Dolby Atmos oraz DTS:X. Dzięki temu urządzenie emituje wielowymiarowy dźwięk o doskonałym brzmieniu. Warto podkreślić, że prezentowany model umożliwia stworzenie konfiguracji 7.2-kanałowej, jak również 5.2.2-kanałowej. Tym samym możesz cieszyć się niepowtarzalnym dźwiękiem trójwymiarowym! Warto dodać, że kino domowe wyposażone zostało w Bluetooth, dzięki czemu możesz wygodnie przesyłać dźwięk bezpośrednio z zewnętrznych urządzeń mobilnych. Innymi udogodnieniami są automatyczne wyłączanie, Advanced Music Optimizer, jak również HDMI Audio Return Channel. Warto dodać, że amplituner wyposażony został w korektor dźwięku, regulacje tonów niskich i wysokich, jak również wyłącznik czasowy.
      Zalety:
      • 4 złącza HDMI
      • model 5.2-kanałowy
      • Advanced Music Optimizer
      • uzupełniony o technologię Dolby Atmos
      • możliwość zmiany na konfigurację 7.2-kanałową lub 5.2.2-kanałową
      Wady:
      • brak subwoofera
      • brak funkcji WiFi
       Miejsce 7
       Kino domowe ONKYO TX-NR690 + JAMO S807 HCS NAJNIŻSZA CENA ONLINE
       PORÓWNAJ NA CENEO

       Kino domowe ONKYO TX-NR690 + JAMO S807 HCS


       Wśród polecanych kin domowych znalazł się zestaw Onkyo TX-NR690 oraz kolumny głośnikowe marki Jamo S807 HCS w kolorze białym. Jest to wysokiej jakości zestaw, który sprawdzi się dla osób poszukujących sprzętu, który dostarczy wysoką jakość brzmienia. Amplituner Onkyo TX-NR690 uzupełniony został o Wi-Fi, które maksymalnie rozszerza możliwości tego sprzętu audio. Co więcej, urządzenie oddaje do dyspozycji takie udogodnienia jak Chromecast, jak również Google Assistant. Ta ostatnia technologia daje możliwość sterowania głosowego amplitunerem. Na dodatek ten sprzęt muzyczny wyposażony został w AirPlay 2, DTS Play-Fi, jak również Flare Connect. Genialnym udogodnieniem jest technologia Dolby Atmos, która to odpowiada za dostarczanie przestrzennego dźwięku 3D w trakcie oglądania ulubionych filmów, jak również w trakcie grania na konsoli. Oczywiście nie można pominąć informacji, że jest to zestaw kina domowego 5.2.2.-kanałowy, dzięki czemu może stworzyć kinową jakość brzmienia. Warto również wspomnieć, że amplituner wyposażony został w 7 wejść i 2 wyjścia HDMI. Warto wspomnieć o mocy urządzenia, które wynosi 175W w przypadku wzmacniacza, z kolei pobór mocy to 570 W. Poza tym urządzenie zostało wyposażone w Bluetooth, które daje możliwość bezprzewodowego przesyłania muzyki bezpośrednio ze smartfona, tabletu oraz laptopa.
       Zalety:
       • wysoka jakość wykonania
       • moduł Wi-FI
       • zapewnia doskonałej jakości brzmienie
       • skalowanie do 4K z Full HD
       • Bluetooth
       • radio internetowe
       • technologia Dolby Atmos
       • system 5.2.2-kanałowy
       • odtwarzanie aplikacji Deezer, Spotify, TuneIN, Tidal
       • 7 wejść i 2 wyjścia HDMI
       • świetny stosunek jakości do ceny
       • świetnie się prezentuje
       Wady:
       • brak subwoofera
       • wysoka cena
        Miejsce 8
        Kino domowe TEUFEL Ultima 40 Surround 5.1 Surr NAJNIŻSZA CENA ONLINE
        PORÓWNAJ NA CENEO

        Kino domowe TEUFEL Ultima 40 Surround 5.1 Surr


        Następne miejsce w rankingu najlepszych kin domowych zajmuje zestaw Teufel Ultima 40 Surround 5.1 Surr w kolorze czarnym. Na wstępie warto podkreślić, że jest to urządzenie wysokiej jakości w przystępnej cenie. W komplecie znajduje się 5 kolumn głośnikowych oraz subwoofer – amplituner kina domowego należy dokupić oddzielnie. Teufel Ultima 40 zapewnia wręcz perfekcyjny dźwięk w trakcie oglądania filmów, grania w gry czy słuchania muzyki. W tym modelu zastosowano system dźwięku 5.1, czyli składający się z 5 kolumn głośnikowych oraz jednego subwoofera aktywnego. Do jednych z udogodnień tego modelu można zaliczyć phase plug i wave guide w tweeterze, dzięki czemu zwiększa się jakość zwłaszcza w tonach wysokich. Poza tym driver średniotonowy wyposażony został w phase plug. Dostarcza on szczególnie wysokiej jakości głos, który to jest ciepły, niezwykle wyraźny i naturalny. Warto wspomnieć, że to zaawansowane kino domowe pasuje do każdego amplitunera. Z kolei pełnowartościowy głośnik regałowy Ultima 20 dostarcza niesamowitych tonów, co przekłada się na niezapomniane emocje w trakcie oglądania najlepszych filmów oraz słuchania muzyki. Warto też wspomnieć o głośniku centralnym, który to został wyposażony w 2 drivery średniotonowe w układzie D'Appolito. Na samym końcu warto wspomnieć o subwooferze. Jego moc to 150 W. Ten element może być używany w formie typu frontfiring lub downfiring. Dodatkowo wyposażony został w driver niskotonowy o średnicy 250 mm, funkcję automatycznego włączania i wyłączania, jak również możliwość regulacji pochylenia do przodu lub do tyłu.
        Zalety:
        • bardzo dobry stosunek ceny do jakości
        • świetny wygląd
        • współpracują z każdym amplitunerem
        • spora moc
        • wysoka jakość wykonania
        • doskonała jakość dźwięku
        Wady:
        • brak amplitunera w zestawie
         Miejsce 9
         Kino domowe DENON AVR-S660H + WILSON ESTRADA 5.0 Ash Grey NAJNIŻSZA CENA ONLINE
         PORÓWNAJ NA CENEO

         Kino domowe DENON AVR-S660H + WILSON ESTRADA 5.0 Ash Grey


         Kolejne miejsce w rankingu TOP 10 zestawów kina domowego zajmuje Denon AVR-S660H z Wilson Estrada 5.0 Ash Grey. Jest to kino domowe w kolorze szarym składające się z amplitunera Denon AVR-S660H oraz 5 kolumn głośnikowych Wilson Estrada 5.0 Ash Grey. Co więcej, jest to model 5.0-kanałowy, który uzupełniony został w wiele pomocnych udogodnień, które przekładają się na wysokiej jakości brzmienie. Do jednych z przydatnych udogodnień można zaliczyć technologię Dolby TrueHD, która zapewnia odwzorowanie wręcz identycznego dźwięku ze studyjnym pierwowzorem z nośników typu Blu-Ray, DVD czy plików odtwarzanych z internetu. Na dodatek kino domowe Denon AVR-S660H z głośnikami Wilson Estrada 5.0 Ash Grey posiada standard DTS-HD Master Audio, który to obsługuje do 7.1 kanałów, które charakteryzują się sygnałem o częstotliwości 96 Hz oraz rozdzielczości 24 bity. Poza tym zestaw kina domowego oddaje do dyspozycji Bluetooth, dzięki któremu możesz wygodnie przesyłać bezprzewodowo swoją ulubioną muzykę z urządzeń mobilnych, np. smartfona. Kolejnym udogodnieniem jest Wi-Fi, które to daje nieograniczony dostęp do przeróżnych aplikacji internetowych. Na dodatek urządzenie daje możliwość odsłuchiwania radia internetowego z najlepszej jakości brzmieniem stereo. Warto dodać, że amplituner Denon AVR-S660H wyposażony został w wejście USB, dzięki czemu możesz odtwarzać ulubione klipy bezpośrednio z pamięci flash na nośniku zewnętrznym. Poza tym producent wyposażył ten model w aplikację umożliwiającą sterowanie kina domowego z pozycji smartfona, AirPlay 2, funkcję sterowania głosem z użyciem Asystent Google, Amazon Alexa lub Siri. Na dodatek urządzenie posiada korektor dźwięku, regulację niskich i wysokich tonów, wyłącznik czasowy. Obsługuje takie formaty plików jak MP3, FLAC, ALAC, WAV oraz DSD.
         Zalety:
         • świetny stosunek ceny do jakości
         • bardzo dobrze odwzorowuje dźwięk
         • możliwość odtwarzania muzyki bezprzewodowo ze smartfona dzięki Bluetooth
         • wejście USB
         • Wi-Fi
         • możliwość odtwarzania radia internetowego
         • sterowanie przez aplikację mobilną
         Wady:
         • brak subwoofera
         • raczej dla osób, które rozpoczynają przygodę z tego typu sprzętem
          Miejsce 10
          Kino domowe YAMAHA MusicCast RX-V4A + Prism Audio Falcon HT500 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
          PORÓWNAJ NA CENEO

          Kino domowe YAMAHA MusicCast RX-V4A + Prism Audio Falcon HT500


          Jeśli poszukujesz kina domowego w rozsądnej cenie, to zobacz następną propozycję z naszego zestawienia! Prezentowany zestaw kina domowego składa się z amplitunera Yamaha MusicCast RX-V4A w kolorze czarnym oraz kolumn głośnikowych marki Prism Audio Falcon HT500. Co więcej, jest to komplet 5.2-kanałowy. Dostarcza wysokiej jakości brzmienie w trakcie oglądania ulubionych filmów, słuchania muzyki, jak również grania w ulubione gry. Warto dodać, że amplituner wyposażony został w 5 złączy HDMI 8K, które dają możliwość podłączenia innych urządzeń zewnętrznych, takich jak konsola do gier czy odtwarzacz Blu-ray. Co więcej, amplituner obsługuje również technologię HDR10+, która to dostarcza wysokiej jakości obrazu z szeroką paletą kolorystyczną ze świetnym kontrastem i nasyceniem. Podkreślmy, że ten zestaw kina domowego posiada również funkcje dla graczy! Urządzenie uzupełnione zostało w ALLM, VRR, QMS, jak również QFT. Warto dodać, że kino domowe działa niezwykle płynnie w trakcie gier. Na dodatek producent wyposażył ten model w technologię Cinema DSP 3D, jak również Multiroom MusicCast. Ta ostatnia daje możliwość bezprzewodowego przesyłania dźwięków do urządzeń zlokalizowanych w innych pomieszczeniach. Świetnym rozwiązaniem jest YPAO, czyli analizator akustyczny pomieszczenia, który automatycznie ustawia parametry do akustyki pomieszczenia oraz systemu audio. Na dodatek urządzenie wyposażone zostało w Wi-Fi, AirPlay 2, DLNA. Na dodatek urządzenie obsługuje takie aplikacje jak Spotify, jak również Amazon Music.
          Zalety:
          • automatyczna kalibracja dźwięku
          • technologie HDR10+
          • funkcja Cinema DSP 3D
          • możliwość przesyłania muzyki między urządzeniami w innych pokojach dzięki Multiroom MusicCast
          • Wi-Fi
          • możliwość odtwarzania radia internetowego
          • AirPlay 2
          • bardzo dobry stosunek ceny do jakości
          • zapewnia świetne brzmienie
          Wady:
          • brak subwoofera w zestawie
          • jakość basów mogłaby być lepsza
          • nieco toporna obsługa menu

           Jak wybrać najlepsze kino domowe? Na co zwrócić uwagę?

           Nie wiesz jakie kino domowe do swojego pomieszczenia kupić? Zobacz poniższy artykuł, w którym wskazujemy najważniejsze parametry, na które warto zwrócić uwagę! Objaśniamy jak dopasować ilość kanałów do wybranej przestrzeni. Podpowiadamy jakie kino domowe będzie najlepsze – to sieciowe czy bezprzewodowe? Wskazujemy, z jakich elementów powinien składać się dobry zestaw! Sprawdź jakie kino domowe wybrać i kupić w 2024 roku!

           Jak dopasować liczbę kanałów w kinie domowym?

           Liczba kanałów w kinie domowym informuje o ilości głośników, które zawiera dany zestaw. Spotkasz się z różnymi oznaczeniami, np. 5.2 albo 7.2. Co ta informacja oznacza? Pierwszy człon informuje o liczbie głośników, które przenoszą dźwięk w pełnym paśmie. Z kolei drugi człon, po kropce, jest to liczba subwooferów, czyli głośników niskotonowych. Warto dodać, że ilość kanałów warto dopasować do wielkości pomieszczenia, w którym ma znajdować się urządzenie.

           Im większy metraż, tym większą liczbę głośników w zestawie wybieraj. Wśród wszystkich dostępnych produktów na rynku spotkasz się najczęściej z zestawem kina domowego z liczbą kanałów: 2.0, 2.1, 5.2 oraz 7.2. Przy czym kina domowe 2.0 oraz 2.1 doskonale sprawdzą się do salonu o powierzchni do 15 m2. Z kolei te najlepsze zestawy z ilością głośników 5.2 lub 7.2 nadają się do większych pomieszczeń, których powierzchnia wynosi powyżej 15 m2.

           Z czego powinien składać się dobry zestaw?

           Wybierając dobry system kina domowego; sprawdź, z jakich elementów składa się wybrany produkt. Każde dobre kino domowe powinno w zestawie posiadać:

           • amplituner – to centralne urządzenie, które odpowiada za przetwarzanie wysokiej jakości dźwięku przestrzennego z urządzenia zewnętrznego, np. telewizora, bezpośrednio do kolumn głośnikowych i subwooferów, jest to najważniejsze urządzenie w całym zestawie; warto dodać, że łączy on w sobie wzmacniacz oraz odbiornik radiowy;
           • kolumny głośnikowe – wyposażone w kanały, które emitują dźwięk w pełnym paśmie przenoszenia;
           • subwoofer – odpowiada za wytwarzanie dźwięków niskotonowych (bas).

           Miej na uwadze, że polecane kina domowe najczęściej składają się z jednego amplitunera, subwoofera oraz kilku kolumn głośnikowych – zazwyczaj jest ich 2 sztuki dla urządzeń z liczbą kanałów 2.0 lub 2.1, lub 4 sztuki kolumn w przypadku zestawów kina domowego 5.1, 5.2, jak i 7.1 i 7.2.

           Sieciowe czy bezprzewodowe – jaki zestaw kina domowego warto kupić?

           Wśród najlepszych zestawów kina domowego dostępnych w sklepach spotkasz się z urządzeniami sieciowymi oraz bezprzewodowymi. W przypadku sieciowych kin domowych kolumny, amplituner oraz subwoofer podłącza się z wykorzystaniem dedykowanych kabli zarówno do gniazda zasilania, jak i do samego amplitunera. Z kolei bezprzewodowe kina domowe wykorzystują wbudowaną technologię Bluetooth, która umożliwia podłączenie bezprzewodowe takich komponentów jak kolumny głośnikowe czy subwoofer bezpośrednio z amplitunerem.

           Jednak, które rozwiązanie wybrać? Jeśli zależy Ci na estetyce w pomieszczeniu, to zdecyduj się na zakup kina domowego bezprzewodowego. Z kolei, gdy ważny jest dla Ciebie najwyższej jakości dźwięk bez zbędnych zakłóceń, wtedy lepiej wybrać zestaw kina domowego w wersji sieciowej.

           Jaka powinna być moc kina domowego?

           Duża część osób klasyfikuję jakość kina domowego pod względem wartości mocy – co jest mylnym stwierdzeniem. Porównując specyfikację wybranych kin domowych, spotkasz się z różnymi parametrami mocy. Najważniejszą, na którą należy zwrócić uwagę jest moc RMS, czyli Root Mean Square – jest to średnia kwadratowa. Wartość ta informuje o największej wartości mocy, z jaką może pracować wybrany sprzęt przez długi czas bez ryzyka uszkodzenia kina domowego.

           Co więcej, miej na uwadze, że moc znamionowa amplitunera określa moc, która może być przekazana bezpośrednio do kolumn głośnikowych. Z kolei moc kolumn głośnikowych wskazuje na maksymalną wartość, jaką może przyjąć tego rodzaju sprzęt, aby nie doszło do uszkodzenia. W związku z tym najlepiej wybierać kolumny, dla których wartość mocy jest do 30% większa w porównaniu do mocy amplitunera. Dzięki temu uchronisz kanały głośnikowe przed trwałym uszkodzeniem, zwłaszcza w trakcie słuchania donośnych dźwięków przez długi czas.

           Zwróć uwagę na standard odtwarzania dźwięku!

           W trakcie zakupu najlepszego kina domowego sprawdź na standard odtwarzania dźwięku. Warto dodać, że producenci zestawów kina domowego stosują rozwiązania, które umożliwiają odtwarzanie przeróżnych formatów plików dźwiękowych. Do najczęściej wybieranych i stosowanych można zaliczyć m.in. MP3, WAV, WMA, FLAC, AAC, ALAC, AIFF, jak również DSD. Na ten parametr powinny zwrócić uwagę zwłaszcza osoby, które planują odtwarzać pliki muzyczne bezpośrednio przez amplituner. Oczywiście dobór wybranego standardu zależny jest od formatów plików muzycznych, które planujesz odtwarzać.

           Liczba złączy też jest ważna!

           Wybierając kino domowe, zwróć uwagę również na złącza, jakie posiada wybrane urządzenie. Każdy polecany zestaw kina domowego powinien być wyposażony w przynajmniej jedno złącze USB, jak również HDMI. To pierwsze umożliwia podłączenie np. nośnika zewnętrznego, z którego planujesz odtwarzać pliki muzyczne. Z kolei złącze HDMI, które obsługuje m.in. wielokanałowy sygnał audio, sprawdzi się do bezpośredniego podłączenia kina domowego z telewizorem, odtwarzaczem Blu-Ray lub konsolą. Dzięki temu urządzenie dostarczy wysokiej jakości, przestrzenny dźwięk, co z kolei zapewnia realistyczne wrażenia w trakcie oglądania lub grania w gry.

           Jakie funkcje i dodatkowe wyposażenie ma najlepsze kino domowe?

           Istotnym elementem w najlepszych zestawach kina domowego są wbudowane technologie i funkcje, które dają szeroką możliwość odtwarzania dźwięku. Do jednych z nich można zaliczyć m.in. obsługę formatu 4K oraz 8K, Bluetooth, technologię 3D, VRR, obsługę Dolby Atmos, Dolby Vision, eARC, Dolby Digital Plus, DTS:X, sterowanie smartfonem, Google Assistant, Dolby TrueHD,  Poniżej opisujemy te najważniejsze, które powinny znaleźć się w najlepszym kinie domowym.

           Funkcja kina domowegoOpis
           Dolby Atmoskompatybilność z technologią dźwięku przestrzennego, który został opatentowany przez firmę Dolby, obsługuje wielokanałowy dźwięk, dzięki czemu w trakcie oglądania lub grania możesz poczuć się jak w miejscu akcji
           Dolby TrueHDjest to wielokanałowy format z bezstratną kompresją dźwięku
           eARCdaje możliwość przesyłania wysokiej jakości, oryginalnego dźwięku audio bezpośrednio do kina domowego
           Google Assistantmożliwość sterowania głosowego z wykorzystaniem asystenta Google
           kompatybilność z HDR10+kino domowe kompatybilne jest z technologią HDR10+
           sterowanie smartfonemmożliwość sterowania urządzeniem z wykorzystaniem smartfona
           Bluetoothtechnologia umożliwiająca połączenie urządzeń elektronicznych bezprzewodowo
           technologia 3Dtechnologia umożliwiająca emitowanie dźwięku przestrzennego, co z kolei wpływa na większe wrażenia w trakcie oglądania

           Ile trzeba przeznaczyć za dobre kino domowe?

           Podczas zakupu kina domowego spotkasz się z urządzeniami w przeróżnej cenie. Najtańsze modele kosztują już od 1700 zł. Z kolei kwota za te najdroższe egzemplarze wynosi nawet ponad 10000 zł. Warto dodać, że na kształtowanie się ceny duży wpływ ma wielkość zestawów, ilość kanałów, marka, wszystkie zastosowania, jak również rodzaj urządzenia.

           Denon, Yamaha czy Onkyo– z jakiej marki warto kupić zestaw kina domowego?

           Największą popularność wśród wszystkich zestawów kin domowych ma bez wątpienia producent Yamaha. Marka wyróżnia się niezawodnym sprzętem, który dostarcza dźwięk przestrzenny, a w dodatku oddaje do dyspozycji przeróżne funkcje. Poza tym wybrane modele są przystosowane do sterowania z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji mobilnej, co usprawnia działanie oraz obsługę urządzenia.

           Inną najchętniej wybieraną marką jest Denon. W ofercie znajdziesz nowoczesny sprzęt z przeróżnymi funkcjami. Na dodatek zestawy kina domowego Denon zapewniają doskonałej jakości, przestrzenny dźwięk audio w trakcie oglądania filmów, grania na konsoli czy podczas słuchania muzyki. Do innych polecanych marek można zaliczyć: Onkyo oraz Bose.

           FAQ - najczęściej zadawane pytania

           1. Co lepsze – soundbar czy kino domowe?

            Kino domowe składa się zazwyczaj ze znacznie większej ilości kolumn głośnikowych, oprócz tego ma większą liczbę kanałów niskotonowych. Z kolei soundbar występuje w postaci listwy razem z dodatkowymi głośnikami, które odpowiadają za dostarczanie m.in. dźwięku przestrzennego. Na dodatek soundbary wyposażone są często w górne głośniki skierowane na sufit. Jednak, który będzie lepszy – soundbar czy kino domowe? Wybór zależny jest od kilku czynników, m.in. od wielkości pomieszczenia oraz Twoich oczekiwań. Soundbar sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach, tymczasem kino domowe to idealna propozycja do dużych pokoi. Z kolei minusem kina domowego jest jego wielkość. Reasumując, porównując oba rozwiązania, lepszym wyborem, ale również droższym będzie zakup kina domowego.

           2. Na co zwrócić uwagę wybierając dobry zestaw kina domowego?

            W trakcie zakupu dobrego zestawu kina domowego koniecznie zwróć uwagę na ilość kanałów. Co więcej, bardzo ważnym parametrem jest moc RMS. Na dodatek warto również zobaczyć, co zawiera wybrany przez Ciebie zestaw. Innym istotnym elementem, który warto sprawdzić, są zastosowane technologie oraz funkcje.

           3. Ile kosztuje dobre kino domowe?

            Kwota za kino domowe zależna jest od najważniejszych parametrów w specyfikacji, m.in. od mocy urządzenia, ilości kanałów, jak również od komponentów, które wchodzą w skład zestawu. Na dodatek bardzo ważna jest również marka. Cena za te najtańsze urządzenia wynosi 1700 zł, z kolei te najdroższe modele kina domowego kosztują ponad 10000 zł.

           Podsumowanie

           • Kino domowe to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wysokiej jakości dźwięk w trakcie oglądania filmów lub grania na konsoli.
           • Wśród zestawów kina domowego występują urządzenia o różnej liczbie kanałów. Najczęściej spotykanymi są 2.0, 2.1, 5.2, 7.2.
           • Przed dokonaniem zakupu sprawdź opinie o zestawach kina domowego i wybierz ten najbardziej polecany sprzęt przez zweryfikowanych użytkowników.
           • Do ważnych parametrów w specyfikacji można zaliczyć moc Root Mean Square, ilość i rodzaj złączy, markę, zastosowane funkcje, ilość kanałów, jak również rodzaj kina domowego.
           • Jeśli nadal zastanawiasz się nad wyborem dobrego kina domowego, to sprawdź nasz ranking 2024. Porównujemy sprawdzone i polecane urządzenia, które dostarczają nowoczesne technologie, które to odpowiadają za dostarczanie krystalicznie czystego brzmienia, a to wszystko w niezwykle dobrej cenie online!
           • Do jednych z najbardziej polecanych produktów zaliczamy kino domowe marki Yamaha, Denon oraz Onkyo.
           • Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup urządzenia, wynosi od 1700 do 10000 zł.
           Karolina Pisarska
           5 1 vote
           Oceń artykuł
           Subscribe
           Powiadom o
           guest
           0 komentarzy
           Inline Feedbacks
           View all comments
           Do góry