Bieżnia składana - Ranking na Wrzesień 2024

Szukasz dobrej bieżni, która będzie funkcjonalna, a z drugiej strony kompaktowa dzięki funkcji składania? Nie wiesz jaką bieżnię składaną wybrać – tę mechaniczną czy elektryczną? Z kątem nachylenia 5, 10 czy 20%? Zobacz nasz ranking bieżni składanych na Wrzesień 2024 roku, w którym zestawiamy produkty ułożone wg popularności. Razem z ekspertem porównujemy polecane i sprawdzone modele. Przedstawiamy plusy i minusy! Co więcej, w kilku prostych krokach wskazujemy jak wybrać tę najlepszą! Przeczytaj, na co zwrócić uwagę wybierając dobrą bieżnię składaną!

Ranking bieżni składanych na Wrzesień 2024 roku – sprawdź i wybierz!

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Bieżnia elektryczna Horizon Fitness T202 150kg (4713375357650) Producent: Horizon Fitness Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 Hms Bieżnia elektryczna premium be8510-i (5907695500905) Producent: HMS Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 składana bieżnia elektryczna z podwójnym wyświetlaczem Producent: Costway Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Bieżnia elektryczna x400 czarna | marki Trexo Producent: TREXO Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 Bieżnia elektryczna składana 12 km/h marki Costway Producent: Costway Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Bieżnia elektryczna TREXO X100 czarna | Producent: TREXO Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 Costway Bieżnia elektryczna składana 10 km/h (86569656) Producent: Costway Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Trexo Bieżnia elektryczna x300 czarna | (5904823014785) Producent: TREXO Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
9 Urbogym Bieżnia elektryczna v520m | (5904906085039) Producent: URBOGYM Ocena eksperta: 9.2 / 10Najniższa cena online
10 Bieżnia UrboGym V520S |, 1000013979 Producent: URBOGYM Ocena eksperta: 9.1 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Porównanie wybranych, najlepszych bieżni składanych przez MójRanking.pl

Jaką treningową bieżnię składaną kupić? Najważniejsze parametry

Nie wiesz jaką bieżnię składaną wybrać, aby z jednej strony umożliwiała wykonanie treningu, a z drugiej miała możliwość wygodnego przechowywania? Dla ułatwienia Twojej decyzji zakupowej poniżej zestawiamy najważniejsze cechy produktu, które należy wziąć pod uwagę w trakcie zakupu. Objaśniamy jaki rodzaj bieżni składanej wybrać – mechaniczną czy elektryczną? Radzimy, jaki silnik będzie lepszy – szczotkowy czy bezszczotkowy? Podpowiadamy, jakie funkcje są przydatne. Przeczytaj jaką składaną bieżnię wybrać! Sprawdźmy!

Jaki rodzaj bieżni składanej będzie najlepszy?

W trakcie zakupu bieżni składanej spotkasz się z modelami magnetycznymi oraz elektrycznymi. Bieżnia magnetyczna, inaczej manualna, jest to urządzenie, które nie posiada silnika elektrycznego, a cały mechanizm napędzany jest w trakcie biegu, przez siłę mięśni nóg. Co więcej, w swojej budowie posiada również magnesy, które mają za zadanie stawiać opór. Tymczasem bieżnia elektryczne składana jest to urządzenie zasilane sieciowo, tym samym posiada silnik, który automatycznie napędza pas biegowy.

Porównując oba rozwiązania, najlepszym wyborem będzie zakup elektrycznej bieżni składanej. Dlaczego? Oprócz samej wygody, jaką zapewnia, to dodatkowo daje możliwość ustawienia dogodnej prędkości biegu. Poza tym modele elektryczne do biegania w domu są uzupełnione w wiele przeróżnych programów oraz wskaźników, które mierzą czas treningu, spalone kalorie czy przebyty dystans.

Rodzaj bieżni składanejOpis
magnetycznanie posiada w budowie silnika, pas biegowy napędzany jest przez siłę mięśni nóg, nie posiada rozbudowanych funkcji
elektrycznapas biegowy napędzany jest przez silnik elektryczny, daje możliwość wykonania przeróżnych programów treningowych, ćwiczenia na bieżni elektrycznej są zazwyczaj bardziej intensywne i dają lepszy efekt

Na jaki kąt nachylenia bieżni się zdecydować?

W trakcie wyboru bieżni składanej zwróć uwagę na regulacje kąta nachylenia. Spotkasz się z urządzeniami, które zostały wyposażone w tę funkcję, jak również z modelami, które nie mają tej opcji. Kąt nachylenia daje możliwość zwiększenia trudności, tym samym intensywności treningu biegowego. Im większy kąt, tym większe zaangażowanie nóg – podobnie jakbyś biegł pod górkę w środowisku naturalnym. W sprzedaży spotkasz się z bieżniami składanymi, dla których kąt nachylenia wynosi od 0 do 22%.

Dopasowanie zakresu kąta nachylenia zależne jest od Twojej kondycji fizycznej, jak również od planu treningowego. Dla osób rozpoczynających bieganie zaleca się kąt nachylenia do 5%. Tymczasem składane bieżnie z możliwością regulacji kąta nachylenia większym niż 5%, sprawdzą się dla osób średniozaawansowanych oraz dla tych doświadczonych biegaczy.

Jaka moc ciągła silnika w bieżni składanej?

Ważnym parametrem w trakcie zakupu kompaktowej bieżni z możliwością złożenia jest moc ciągła silnika. Wraz ze wzrostem jego wartości rośnie również prędkość poruszania się pasa biegowego. Dostępne w sprzedaży są domowe bieżnie składane, dla których moc znamionowa (ciągła) wynosi od 350 do 4500 W. Przyjmuje się, że dla początkujących osób, które szukają składanej bieżni do biegania, najlepiej wybierać taką, dla której moc silnika wynosi do 1500 W. Z kolei mocniejsze urządzenia, których moc silnika wynosi powyżej 1600 W, zaliczane są do rozbudowanego sprzętu.

Dlatego sprawdzą się dla średniozaawansowanych biegaczy, jak również tych doświadczonych. Warto również wspomnieć, że oprócz mocy ciągłej spotkasz się również z mocą maksymalną, która wskazuje na wartość, jaką jest w stanie osiągnąć silnik przy ustawieniu maksymalnej prędkości poruszania się pasa biegowego. Oprócz tego miej na uwadze, że w zależności od wybranego producenta może się różnić jednostka mocy. Najczęściej stosuje się konie mechaniczne (KM), wat (W) lub konie parowe (HP).

Jaki silnik w bieżni będzie odpowiedni – komutatorowy czy bezszczotkowy?

Decydując się na zakup najlepszej bieżni do domu z możliwością złożenia, zwróć uwagę na typ silnika, jaki posiada urządzenie. Do wyboru masz bieżnie składane wyposażone w silnik komutatorowy (szczotkowy) oraz bezszczotkowy (indukcyjny). Bieżnie z silnikiem komutatorowym posiadają w swojej budowie szczotki, które mają tendencję do wycierania się wraz z użytkowaniem sprzętu.

Tymczasem bieżnie składane wyposażone w silnik bezszczotkowy, to urządzenia, które nie posiadają w swojej budowie grafitowych szczotek. Jednak jaką bieżnię domową składaną wybrać? Najlepsze są modele bieżni wyposażone w bezszczotkowy silnik. Zapewnia on dłuższą żywotność urządzenia, cicho pracuje, rzadziej się psuje, a w dodatku pobiera znacznie mniej energii elektrycznej.

Jaki wymiar pasa biegowego w bieżni składanej będzie odpowiedni?

W kolejnym kroku dopasuj rozmiar pasa biegowego w bieżni ze składaną konstrukcją. Warto dodać, że wymiary trej części zależne są od miejsca, w którym ma stanąć urządzenie, jak również od wzrostu użytkownika. Zobacz poniżej, jak dopasować długość i szerokość pasa biegowego!

Jak dobrać szerokość pasa?

Wraz ze wzrostem szerokości pasa rośnie komfort w trakcie biegania na bieżni. Obecnie do wyboru masz bieżnie składane, u których szerokość pasa wynosi od 40 do 60 cm. Dla osób o wzroście do 160 cm wystarczająca będzie składana bieżnia z pasem 40 cm. Tymczasem, gdy Twój wzrost mieści się w zakresie od 161 do 170, to zdecyduj się na zakup bieżni z pasem biegowym o szerokości od 41 do 50 cm. Dla wysokich biegaczy najlepiej zdecydować się na szerokość powyżej 50 cm.

Jaka długość pasa biegowego będzie wystarczająca?

Podobnie jest z długością pasa biegowego w bieżni składanej. Do dyspozycji masz modele o długości od 115 do 165 cm. W przypadku bieżni dla osób niskich, których wzrost sięga maksymalnie 160 cm, najlepiej zdecydować się na egzemplarz wyposażony w pas o długości 135 cm. Natomiast dla użytkowników ze wzrostem od 161 do 170 cm lepiej postawić na składaną bieżnię z pasem o długości od 136 do 140 cm. Dla wysokich osób o wzroście powyżej 171 cm poleca się wybierać pas o długości od 141 do 165 cm.

Dopasuj prędkość maksymalną!

Następnym ważnym parametrem w trakcie wyboru nowej bieżni składanej jest maksymalna prędkość, która wskazuje, z jaką prędkością jest w stanie poruszać się pas biegowy, co przekłada się na większą intensywność treningu. Dostępne są bieżnie składane, dla których prędkość maksymalna wynosi od 6 do 24 km/h. Poniżej prezentujemy, w jaki sposób dopasować wartość tego parametru do typu biegacza.

Zakres prędkości w bieżni składanejPoziom zaawansowania
do 9 km/hdla początkujących (chodzenie, trucht)
od 9 do 20 km/hśredniozaawansowani biegacze
od 18 do 24 km/hdoświadczone osoby, które chcą wykonywać np. interwały

Zwróć uwagę na maksymalną wagę użytkownika!

Podczas doboru składanej bieżni do domowego zaciszu zwróć uwagę na maksymalną wagę użytkownika. Warto wspomnieć, że im bieżnia jest przystosowana do większej wagi biegacza, tym lepsze podzespoły posiada w swojej budowie. Na rynku dostępne są bieżnie składane, dla których maksymalna waga użytkownika oscyluje od 90 do 185 kg.

Najlepiej kupić model składanej bieżni, przystosowany dla biegacza o maksymalnej wadze 130 kg lub wartość tego parametru powinna być większa przynajmniej o 20 kg od docelowej wagi użytkownika. Wybierając maksymalne obciążenie o takiej wartości, automatycznie wybierasz solidną bieżnię, która wyposażona została w trwałe części. Co za tym idzie? Dłuższa żywotność oraz rzadsze serwisowanie.

Na jakie dodatkowe funkcje i akcesoria się skusić?

Najlepsza bieżnia domowa składana powinna być wyposażona w różne udogodnienia, które usprawniają obsługę urządzenia, jak również oddają więcej programów treningowych. Do jednych z polecanych zastosowań można zaliczyć:

  • regulację prędkości,
  • pomiar pulsu,
  • pomiar tętna HRC,
  • przejrzysty wyświetlacz z wbudowanymi przyciskami,
  • możliwość połączenia się ze smartfonem przez Bluetooth,
  • wyprofilowane uchwyty,
  • antypoślizgowe rączki,
  • system amortyzacji,
  • wbudowane głośniki,
  • pomiar spalonych kalorii,
  • pomiar dystansu i czasu treningu,
  • wbudowane rolki do transportowania,
  • automatyczną regulację kąta nachylenia.

Dobra składana bieżnia treningowa – ile kosztuje?

Kwota za najtańsze bieżnie składane wynosi już od 1250 zł, tymczasem te najdroższe profesjonalne bieżnie mogą kosztować nawet 13000 zł lub więcej. Duży wpływ na kształtowanie się ceny mają wbudowane technologie, wyposażenie, wielkość bieżni, moc silnika, jak również jego rodzaj. Na dodatek cena zależna jest od marki urządzenia. Jeśli szukasz bieżni składanej z bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości, to sprawdź nasz ranking 2024!

Najlepsi producenci bieżni składanych – jakiego wybrać?

Wybierając dobrą bieżnię składaną, zdecyduj się na taką ze znanej i cenionej marki. Do jednych z polecanych producentów zaliczamy markę Hertz Fitness. W ofercie znajdziesz modele z konstrukcją składaną dedykowane dla osób początkujących, jak również modele bardziej rozbudowane, które świetnie sprawdzą się dla zaawansowanych biegaczy. Inną godną zakupu marką jest York Fitness. W tym przypadku masz modele wyposażone w wiele przydatnych funkcji, które są proste w sterowaniu, mają przejrzysty wyświetlacz, jak również dają możliwość wykonania przeróżnych programów treningowych. Do pozostałych firm, które oferują dobre bieżnie składane, zaliczamy:

  • Proform,
  • Kingsmith,
  • HMS,
  • Horizon Fitness,
  • Kettler.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

  1. Jakie funkcje powinna mieć dobra bieżnia składana?

    Najlepsza bieżnia z konstrukcją składaną powinna być wyposażona w regulację prędkości, dzięki której dopasujesz tempo biegu. Oprócz tego dobre urządzenie powinno posiadać regulowany kąt nachylenia, pomiar tętna, pomiar dystansu oraz czasu. Poza tym funkcjonalne bieżnie liczą spalone kalorie, jak również posiadają wbudowane głośniki, przez które możesz puszczać muzykę przez sparowanego smartfona z użyciem technologii Bluetooth.

  2. Na co zwrócić uwagę wybierając bieżnię składaną?

    W trakcie wyboru najlepszej, składanej bieżni zwróć uwagę na moc silnika oraz jego rodzaj. Oprócz tego ważnym parametrem jest maksymalna prędkość poruszania się pasa, jak również maksymalne, zalecane obciążenie użytkownika. Co więcej, warto zwrócić uwagę na wbudowane funkcje i wyposażenie. Istotnym elementem jest również pas biegowy oraz jego rozmiar.

  3. Jaką bieżnię wybrać na początek?

    Na początek warto zdecydować się na składaną bieżnię elektryczną z silnikiem o mocy do 1500 W. Takie urządzenie umożliwia bieganie o prędkości do 15 km/h, co jest wystarczające na początek. Oprócz tego warto zdecydować się na bieżnię, która wyposażona jest w regulację kąta nachylenia od 0 do 5%. Dzięki temu zwiększysz intensywność treningu wraz z nabieraniem umiejętności. Pomocne są również dodatkowe funkcje, takie jak pomiar zrzuconych kalorii, pomiar tętna, dystansu, jak również czasu.

Podsumowanie

  • Bieżnia składana jest to urządzenie o konstrukcji, którą możesz wygodnie złożyć i przechować w dogodnym dla Ciebie miejscu. Zaletą tego typu sprzętu jest mobilność oraz kompaktowy rozmiar po złożeniu.
  • W trakcie zakupu najlepszej bieżni składanej zwróć uwagę na marke urządzenia, moc, rodzaj silnika, maksymalne obciążenie, zakres regulacji kąta nachylenia, dodatkowe udogodnienia, jak również na maksymalną prędkość przesuwu pasa.
  • Aby składana bieżnia była stabilna, należy wybierać taką, która ma mocną konstrukcję. Poza tym tego typu urządzenie powinno stać na płaskim podłożu.
  • Dobrymi składanymi bieżniami są te marki Spokey, Proform, York Fitness, Hertz Fitness, Kettler, jak również HMS.
  • Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup dobrej bieżni z możliwością złożenia, wynosi od 1250 do 13000 zł.
  • Do dyspozycji masz bieżnie składane magnetyczne oraz elektryczne.
  • W trakcie zakupu dopasuj rozmiar pasa biegowego do wzrostu biegacza.
  • Przed dokonaniem wyboru sprawdź jakie funkcje bieżnia posiada.
  • Na końcu zobacz nasze porównanie bieżni składanych, w którym zestawiamy polecane produkty do 15% tańsze w porównaniu do modeli dostępnych stacjonarnie!
Karolina Pisarska
Przeczytaj poradniki:

4 3 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry