Odkurzacze wodne - Ranking Marzec 2023

Dobry odkurzacz wodny to nie tylko wydajne urządzenie, dzięki któremu zadbasz o czystą podłogę. W przeciwieństwie do zwykłych odkurzaczy, ich wodne odpowiedniki mogą wyraźnie poprawić jakość powietrza w Twoim mieszkaniu, a przy tym nie kosztować wygórowanego majątku. Jak sam widzisz, ich zalet jest całkiem sporo. Jeżeli poszukujesz nowy odkurzacz, to skorzystaj z naszego rankingu polecanych modeli!

Jak działa odkurzacz wodny?

Zasada działania odkurzacza wodnego jest bardzo prosta. Analogicznie do tradycyjnych odkurzaczy, modele wodne zbierają nieczystości z podłogi do pojemnika wewnątrz swojego korpusu. W przeciwieństwie do nich, odkurzacz wodny zawiera specjalny zbiorniczek na wodę, gdzie trafiają zanieczyszczenia i z którego nie mogą już uciec. Jego zawartość nie wyrzucasz do kosza na śmieci – co w praktyce kończy się emisją części pyłków do otaczającego Cię powietrza – lecz wylewasz np. do toalety. Jest to bardzo higieniczne rozwiązanie, unikasz bowiem fizycznego kontaktu z wszelkiego rodzaju brudem. Odkurzacze wyposażone w filtr wodny mogą też wpłynąć korzystnie na jakość powietrza w Twoim mieszkaniu!

Z reguły są to bezworkowe odkurzacze (które trzeba co jakiś czas kupować i zmieniać), a więc koszt ich eksploatacji ogranicza się do zużywanego prądu i dolewanej do pojemnika wody. Niektóre modele jednak – jak np. Bosch AquaWash&Clean BWD41740, który znajduje się w naszym rankingu odkurzaczy piorących – może pracować zarówno na mokro, jak i na sucho wykorzystując tradycyjne worki.

Najlepszy odkurzacz wodny – zestawienie Marzec 2023

Najlepsze modele nie zawsze muszą być najpopularniejsze i odwrotnie! Tak wygląda zestawienie odkurzaczy wodnych w 2023 roku:

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Thomas Cycloon Hybrid Pet & Friends Producent: Thomas Ocena eksperta: 10 / 10 Moc silnika: 1400 W
Zasięg pracy: 11 m
Wysokość: 29 cm
Najniższa cena online
2 Bosch BWD41740 Producent: Bosch Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 MPM Product MOD-22 Producent: MPM Product Ocena eksperta: 9.8 / 10 Rodzaj: piorący 
Moc silnika: 2400 W
Zasięg pracy: 9.5 m
Najniższa cena online
4 Deerma TJ200 Producent: Deerma Ocena eksperta: 9.7 / 10 Poziom hałasu: 89 dB
Zasięg pracy: 6.5 m
Pojemność worka/pojemnika: 6 l
Najniższa cena online
5 MPM Product MOD-30 Producent: MPM Product Ocena eksperta: 9.6 / 10 Rodzaj: wodny 
Moc silnika: 2400 W
Zasięg pracy: 8 m
Najniższa cena online
6 MPM Product MOD-47 Producent: MPM Product Ocena eksperta: 9.5 / 10 Zasięg pracy: 9 m
Pojemność worka/pojemnika: 2.7 l
Kolor: czarny 
Najniższa cena online
7 Blaupunkt VCW401 Producent: Blaupunkt Ocena eksperta: 9.4 / 10 Poziom hałasu: 80 dB
Najniższa cena online
8 MPM Product MOD-41 Producent: MPM Product Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
9 First FA-1400 Producent: First Ocena eksperta: 9.2 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Ranking odkurzaczy z filtrem wodnym wg mojranking.pl – top 5

A które z kolei są najlepsze wg mojranking.pl? Jaki model z filtrem wodnym wybrać w 2023 roku? Przed Tobą ranking odkurzaczy wodnych – najlepsze odkurzacze z filtrem wodnym w bardzo atrakcyjnej cenie!

Jaki odkurzacz wodny wybrać – na co zwrócić uwagę?

Moc urządzenia

Moc wyrażana w watach [W] jasno wskazuje na efektywność danego urządzenia. Z reguły im więcej watów, tym mocniejszy/wydajniejszy odkurzacz wodny, który będzie w stanie wciągać kurz, sierść, okruszki czy inne drobne przedmioty z podłogi (parkiet, wykładzina, dywan itd.).

Typ filtra

Dobry odkurzacz wodny może mieć nie tylko standardowy filtr wodny, ale też dodatkowy (cyklonowy, węglowy, wylotowy itp.). Zapewniają one nie tylko sprzątanie podłogi – filtry typu HEPA są w stanie usunąć alergeny z powietrza, skutecznie zwalczać różnego rodzaju pyłki czy roztocza w naszym mieszkaniu.

To, co charakteryzuje odkurzacze wodne, to brak kontaktu za zanieczyszczeniami – cały brud zasysany jest do specjalnego zbiorniczka na wodę, który wylewany jest do toalety. To bardzo higieniczne rozwiązanie!

Pojemność zbiornika

Im większy zbiornik na wodę, do którego trafiają wszelkie zanieczyszczenia wsysane przez nasz odkurzacz, tym lepiej. Sprawa jest prosta – większy zbiornik nie zapcha się tak szybko, a ten o mniejszej pojemności będziesz musiał częściej opróżniać, co byłoby mniej wygodne w codziennej eksploatacji.

Dodatkowe funkcje

Pranie na mokro nie jest w przypadku wodnych odkurzaczy dodatkową funkcją, a właśnie podstawową! Oznacza oczywiście odkurzanie do pojemnika z wodą. Inne funkcjonalności mogą obejmować m.in. regulację mocy ssania, ale i przełączenie na tryb suchy (powyższy Bosch).

Dobrze, gdy do odkurzacza producent dodaje już oddzielne ssawki, za pomocą których możesz efektywnie odkurzać dywan, tapicerkę, wykładzinę, szczeliny w kanapie itp. – urządzenie staje się wtedy wielofunkcyjne!

Najlepszy odkurzacz z filtrem wodnym – jakie ceny?

Za ile możesz kupić odkurzacz wodny? Ceny urządzeń z naszego autorskiego rankingu prezentują się obecnie następująco:

 1. Thomas Cycloon Hybrid Pet & Friends – ok. 1000 zł
 2. Thomas Cycloon Hybrid Led Parquet – ok. 1200 zł
 3. Bosch AquaWash&Clean BWD41740 – ok. 1100 zł
 4. MPM MOD-30 Aquarian – ok. 400 zł
 5. MPM Bora 2400 MOD-47 – ok. 550 zł

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Czy odkurzacz wodny korzystnie wpływa na nasze zdrowie?

  Owszem - filtry wodne HEPA wyłapują praktycznie wszystkie pyłki, alergeny, kurz i innego rodzaju brud, który trafia do pojemnika na wodę, skąd nie może się już wydostać. To bardzo efektywne i higieniczne rozwiązanie polecane dla alergików, ale nie tylko dla nich.

 2. Czy odkurzacz wodny dużo kosztuje?

  Cena tego typu urządzenia wcale nie prezentuje się źle w porównaniu do klasycznych odkurzaczy! Podstawowe - ale już warte polecenia modele - kupisz już za około 500-600 złotych, a za dwukrotnie wyższą cenę kupisz już naprawdę wydajne odkurzacze wodne.

 3. Czy odkurzacz wodny jest bezworkowy?

  Z definicji tak, ale są wyjątki od tej reguły. Niektóre urządzenia to modele 2w1, które mogą sprzątać na mokro (brud trafia do pojemnika z wodą) lub na sucho, gdzie zasysane nieczystości wpadają do tradycyjnego worka na śmieci.

Podsumowanie

Odkurzanie z filtrem wodnym ma wiele zalet. Po pierwsze, takie urządzenie jest wydajne. a sposób utylizacji nieczystości bardzo higieniczny - nawet pojedyncza cząstka zassana przez wodny odkurzacz nie wydostanie się już do powietrza w Twoim mieszkaniu! Urządzenia z filtrem wodnym pomoże nie tylko alergikom - choć oni mogą zauważyć największą różnicę - ale i wszystkim, którzy chcą zadbać o porządek w swoim domu czy mieszkaniu.
Warto wybrać te modele, które:
 • mają świetną relację jakości do ceny - kosztują relatywnie niewiele, a zapewniają bardzo dobre parametry i dodatkowe funkcje
 • mają dużą moc - od niej zależy, czy będą w stanie odkurzyć efektywnie np. dywan
 • mają możliwie największy zbiorniczek na wodę - im większy, tym rzadziej będziesz go sprzątał
 • mają dodatkowe akcesoria w postaci wymiennych ssawek, za pomocą których odkurzysz różnego rodzaju powierzchnie
Jacek Bąk
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
logo
2023 MojRanking.pl | All rights reserved
Do góry