Poziomica laserowa - Ranking Czerwiec 2024

Stoisz przed wyborem dobrej poziomicy laserowej? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę, aby zakup był w pełni trafiony? W poniższym wpisie przedstawiamy porównanie najlepszych poziomic z laserem według naszego eksperta. Sprawdź ranking poziomic laserowych 2024, w którym znajdziesz polecane produkty w ciekawej cenie! Zobacz, jaką poziomicę laserową wybrać i na co zwrócić uwagę! Wskazujemy w artykule!

Ranking poziomic laserowych na 2024 – popularne urządzenia

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Bosch Poziomica laserowa pll 360 z tyczką Producent: Bosch Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 Laser krzyżowy universallevel 360 0603663e01 marki Bosch Producent: Bosch Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 Top tools Poziomnica laserowa mini 29c902 (5902062889027) Producent: Top Tools Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Poziomica laserowa do płytek laser kątowy 2 linie marki Geko Producent: Geko Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 Poziomica laserowa krzyżowa 20m samopoziomująca + statyw JCB Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Erbauer Poziomica laserowa 360° zielona 25 m (5059340338019) Producent: Erbauer Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 Poziomica laserowa Erbauer 360° czerwona 20 m (5059340337999) Producent: Erbauer Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Poziomica laserowa Magnusson 15 m (3663602850809) Producent: Magnusson Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
9 Poziomica laserowa Magnusson (3663602850793) Producent: Magnusson Ocena eksperta: 9.2 / 10Najniższa cena online
10 Dalmierz Laserowy Parkside Plem 50 C3 do 50m Poziomica LCD Etui Bateria Ocena eksperta: 9.1 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze poziomice laserowe wg eksperta MójRanking.pl

Jaką poziomicę laserową wybrać?

Szukasz dobrej poziomicy laserowej, jednak nie wiesz, na co zwrócić uwagę, aby urządzenie precyzyjnie poziomowało w trakcie prac remontowo-budowlanych? Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie przewodnik zakupowy, w którym wskazujemy najważniejsze parametry produktu! Przeczytaj jaką poziomicę laserową wybrać! Zobacz, na co koniecznie zwrócić uwagę wybierając polecaną poziomicę!

Na jaki rodzaj poziomicy laserowej się zdecydować?

W ofercie sklepów spotkasz się z kilkoma rodzajami poziomic laserowych. Mogą one przyjmować formę tradycyjnej poziomicy ręcznej, jak również niedużego narzędzia, które emituje laser. Wybór odpowiedniego rodzaju poziomicy zależny jest od Twoich własnych preferencji, jak również od czynności, w których poziomica ma Ci posłużyć. Poniżej prezentujemy najczęściej spotykane poziomice laserowe, ich krótką charakterystykę, jak również przeznaczenie.

Rodzaj poziomicy laserowejCharakterystykaPrzeznaczenie
Poziomica laserowa (tradycyjna)jest to tradycyjna poziomica z libelką jednak posiada również wbudowany laser,wyznaczanie pionowych, jak i poziomych linii.
Na statywiepoziomica posiada statyw, na którym jest osadzona,wyznaczanie linii laserowych pionowych, poziomych, kątów prostych.
Krzyżowajest niedużej wielkości, wygodnie przeniesiesz ją w rękach,wyznacza kąty proste dzięki dwóm linią prostopadle nachodzących na siebie w postaci lasera liniowego krzyżowego.
Samopoziomującaprzypomina poziomicę z laserem krzyżowym, do tego ma funkcję samopoziomującą,do wyznaczania linii poziomych i pionowych, do wyznaczania kątów prostych.
360 stopni (płaszczyznowa)nieduży rozmiar, w kształcie przypomina poziomicę krzyżową, często ma obracaną podstawę,wiązka laserowa wyznacza pionowe, poziome, krzyżowe linie i dodatkowo wyświetla linie 360 stopni.

Jak dopasować zakres pomiaru poziomicy laserowej?

Ważnym parametrem w każdej poziomicy laserowej jest zasięg pomiaru. Wskazuje on na długość wiązki lasera, które emituje urządzenie. Spotkasz się z poziomicami laserowymi, u których długość lasera sięga od 10 do 120 m. Im zasięg poziomicy jest dłuższy, tym masz większe możliwości pomiaru, zwłaszcza na bardzo dużych przestrzeniach. W przypadku, gdy szukasz poziomicy laserowej do wyznaczania pionów oraz poziomów w niedużych budynkach, to wybieraj sprzęt, u których zasięg pracy wynosi od 10 do 40 m. Natomiast, gdy szukasz poziomicy laserowej do prac remontowych i budowlanych na dużych przestrzeniach lub na zewnątrz budynku, wtedy wybieraj narzędzie z zakresem pomiaru powyżej 50 m.

Bateryjna czy akumulatorowa – która poziomica jest lepsza?

Poziomice laserowe to bezprzewodowe urządzenia, które występują w dwóch rodzajach zasilania:

 • bateryjnym,
 • akumulatorowym.

Poziomice laserowe zasilane na baterie są tańsze, jednak ich czas działania jest znacznie krótszy. Z kolei akumulatorowe poziomice są zazwyczaj droższe, jednak czas działania na jednym ładowaniu jest znacznie dłuższy. Porównując oba modele, można stwierdzić, że lepszym wyborem jest zakup poziomnicy laserowej zasilanej akumulatorowo. Po pierwsze nie musisz ciągle wymieniać baterii na nowe, ponadto takie narzędzie posłuży Ci przez cały dzień, a co najważniejsze, dzięki ładowarce możesz ponownie naładować urządzenie nawet w trakcie pracy.

Jak długo powinna działać poziomica laserowa?

Kolejnym istotnym parametrem jest czas działania poziomnicy – im jest on dłuższy, tym lepiej. Długi czas działania poziomicy laserowej ma znaczenie zwłaszcza w trakcie wielogodzinnych prac wykończeniowych, np. w trakcie układania płytek w łazience. Czas działania w dużej mierze zależny jest od rodzaju zasilania poziomicy – dostępne są zasilane bateryjnie oraz akumulatorowo. Spotkasz się z poziomicami, których czas działania wynosi od 3 do nawet 15 godzin. Kupując poziomicę, warto wybierać taką, której czas pracy na pełnej baterii jest większy niż 10 godzin. Warto dodać, że te słabsze modele zazwyczaj zasilane są bateryjnie, z kolei te mocniejsze poziomnice czerpią energię z akumulatora.

Jakie dodatkowe wyposażenie i funkcje ma dobra poziomica na laser?

Poziomica laserowa to pomocny przyrząd w trakcie wykonywania prac budowlanych i remontowych. Aby urządzenie było maksymalnie użyteczne i funkcjonalne powinno posiadać dodatkowe udogodnienia, które usprawniają działanie poziomicy laserowej. Do jednych z nich zaliczamy:

 • funkcję samopoziomowania, która zapewnia automatyczne ustawienie lasera, co zapewnia dokładność pomiaru, a tym samym skutecznie poziomuje;
 • magnetyczny uchwyt;
 • dalmierz, w którym dioda laserowa nie tylko wyznacza linie, ale również mierzy odległość;
 • blokada kompensatora;
 • statyw w zestawie;
 • etui do przechowywania;
 • opcja wykorzystania poziomicy laserowej do wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Ile kosztuje dobra poziomica z laserem?

Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup dobrej poziomnicy laserowej, zależy od wybranego rodzaju, zasięgu lasera, czasu działania, rodzaju zasilania, jak również od marki. Cena za proste modele poziomic laserowych zaczyna się od 119 do nawet 4000 zł w przypadku urządzeń dla profesjonalistów. Z reguły poziomice dla majsterkowiczów do wykorzystania w warunkach domowych kosztują od 119 do 800 zł. Natomiast jeśli zależy Ci na profesjonalnym sprzęcie, który posiada wysoką dokładność pomiaru, jak również długi czas działania, to na jego zakup należy przeznaczyć od 500 do 4000 zł.

Jaką poziomicę laserową kupić – jaką firmę wybrać?

Przy zakupie warto wziąć pod uwagę markę. Do jednych z najlepszych firm, które produkują dobre poziomice laserowe, zaliczamy:

 • Bosch,
 • Stanley,
 • DeWalt,
 • Neo,
 • Dedra.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Czym się różni laser krzyżowy od poziomicy laserowej?

  Zwykła poziomica laserowa to narzędzie, które wyznacza linie pionowe lub poziome. Z kolei laser krzyżowy wyznacza linie nie tylko poziome i pionowe, ale również linie prostopadłe w postaci linii pionowej i poziomej, które nachodzą na siebie w postaci krzyża.

 2. Na co zwrócić uwagę wybierając dobrą poziomicę laserową?

  W trakcie zakupu dobrej poziomicy należy zwrócić uwagę na rodzaj zasilania, czas pracy na jednej baterii, długość lasera, przeznaczenie, dokładność pomiaru, wbudowane funkcje oraz dodatkowe wyposażenie.

 3. Jaki kolor lasera jest najmocniejszy?

  W sprzedaży występują najczęściej poziomice z wiązką lasera w kolorze zielonym, czerwonym oraz niebieskim. Najbezpieczniejsza dla ludzkiego oka jest wiązka w kolorze czerwonym, z kolei najmocniejsza i najbardziej widoczna jest poziomica z laserem w kolorze zielonym. Laser niebieskie w porównaniu z pozostałymi jest najsłabszy.

 4. Ile kosztuje dobra poziomica laserowa?

  Kwota za poziomice laserowe wynosi od 119 do 4000 zł, gdzie za proste modele do użytku domowego należy przeznaczyć od 119 do 800 zł. Z kolei poziomice laserowe dla profesjonalistów kosztują od 500 do 4000 zł.

Podsumowanie

 • Poziomica laserowa to przydatne narzędzie, dzięki której wyznaczysz dokładnie linie na wybranych płaszczyznach.
 • Występuje kilka rodzajów poziomic laserowych m.in. z laserem krzyżowym samopoziomującym, laserem wielopłaszczyznowym, laserem pionowym i poziomym, jak również poziomica z laserem 360 stopni.
 • Większość poziomic laserowych jest kompaktowych rozmiarów, dzięki czemu możesz wygodnie przenosić urządzenie.
 • Dzięki kompensatorowi, który znajduje się w poziomicy, istnieje możliwość samopoziomowania, dzięki czemu obsługa przyrządu jest jeszcze prostsza.
 • W trakcie wyboru dobrej poziomicy zwróć uwagę na rodzaj narzędzia, czas pracy, dokładność pomiaru, długość wiązki lasera, zastosowane funkcje, jak również na zasilanie.
 • Kwota za poziomicę jest różna. Za proste modele dla majsterkowiczów należy zapłacić od 119 do 800 zł. Z kolei bardziej rozbudowane narzędzia kosztują od 500 do 4000 zł.
 • Do polecanych producentów zaliczamy: poziomice Bosch, DeWalt, Stanley, Dedra oraz Neo.
Karolina Pisarska
5 2 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry