Robot sprzątający z funkcją mopowania - Ranking Maj 2024

Poszukujesz dobrego urządzenia, które jednocześnie odkurza i mopuje? Nie wiesz jaki model wybrać, aby był efektywny, a jednocześnie w dobrej cenie? Poniżej przygotowaliśmy zestawienie najlepszych automatycznych odkurzaczy z funkcją mopowania, u których sprawdziliśmy wszystkie parametry i wyszczególniliśmy te najlepsze produkty w atrakcyjnych cenach! Sprawdź nasz ranking robotów sprzątających z funkcją mopowania na rok 2024! Podpowiadamy jaki robot wybrać i kupić! Przeczytaj!

Ranking robotów sprzątających z funkcją mopowania na Maj 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaOferta
1 Robot sprzątający IROBOT Roomba Combo R113840 Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Robot sprzątający ROBOROCK Q7 Max Plus Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Robot sprzątający XIAOMI Mi Robot Vacuum Mop 2 Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Robot sprzątający IROBOT Roomba Combo j9+ Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Robot sprzątający ROBOROCK S8 Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Robot sprzątający XIAOMI Vacuum X10 Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
7 Robot sprzątający DREAME Vacuum D9 MAX Ocena eksperta: 9.4 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
8 Robot sprzątający BEKO VRR70214VB Ocena eksperta: 9.3 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
9 Robot sprzątający ZEEGMA Zonder Robo Vision Ocena eksperta: 9.2 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze roboty sprzątające z funkcją mopowania wg MójRanking.pl

Miejsce 1
Robot sprzątający IROBOT Roomba Combo R113840 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Robot sprzątający IROBOT Roomba Combo R113840


Pierwszą pozycję w naszym rankingu najlepszych odkurzaczy automatycznych z funkcją mopowania zajmuje robot Roomba Combo R113840 od iRobot. Urządzenie z czasem pracy 110 minut i czasem ładowania akumulatora 240 minut, doskonale sprawdzi się do różnego rodzaju podłóg. Posiada pojemnik na kurz 0,45 litra, do którego zbierane są odpadki, okruszki, sierść, jak również inne zabrudzenia. Co więcej, oddaje do dyspozycji aż 3 tryby mopowania, nakładkę myjącą, jak również technologię iRobot Genius. Świetnym zastosowaniem jest szczotka w kształcie litery V oraz dwie szczotki do sprzątania przy krawędziach, które umożliwiają precyzyjną pracę pomieszczeń. Warto również wspomnieć, że prezentowany robot sprzątający z funkcją mopowania od iRobot oddaje do dyspozycji obsługę głosową. Wyposażony został przydatne czujniki, m.in. krawędzi, odległości, przeszkód, uskoku podłoża, antykolizyjne. Największą zaletą Roomba Robot jest nieduża wysokość 8,2 cm, dzięki czemu urządzenie posprząta każde zakamarki w Twoim domu! Poziom hałasu w tym modelu wynosi 68 dB.
Zalety:
 • niska cena
 • stacja ładująca
 • obsługa głosowa
 • czas pracy 110 min
 • programator pracy
 • sprzątanie liniowe
 • sterowanie smartfonem
Wady:
 • krótki czas pracy
 • poziom hałasu 68 dB
  Miejsce 2
  Robot sprzątający ROBOROCK Q7 Max Plus NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Robot sprzątający ROBOROCK Q7 Max Plus


  W rankingu najlepszych robotów sprzątających nie mogło zabraknąć Roborock Q7 Max Plus z mocą zasysania 4200 Pa. Czas pracy robota wynosi 180 minut, a czas ładowania 360 minut. Co więcej, robot ma w wyposażeniu zbiornik 2 w 1 o pojemności 0,47 l. Poza tym w zestawie znajduje się stacja autoopróżniająca z workiem 2,5 l, dzięki czemu nie musisz regularnie opróżniać zbiornika zamontowanego w odkurzaczu. Na dodatek producent wyposażył ten model w wiele czujników, takich jak: LiDAR, uskoku podłoża, zbliżeniowy, krawędzi czy schodowy. Warto wspomnieć, że robot automatyczny z funkcją mopowania przystosowany jest do odkurzania różnego rodzaju podłóg, w tym dywanów. Do wyboru masz 30 poziomów przepływu wody, dzięki czemu dopasujesz tryb mopowania do zanieczyszczenia, jak również własnych oczekiwań. Warto wspomnieć, że urządzeniem możesz zarządzać za pomocą aplikacji, w której ustawisz m.in. harmonogram pracy czy wirtualne ściany. Poziom hałasu w tym modelu wynosi 67 dB. Dodajmy, że robot sprzątający z trybem mopowania oddaje do dyspozycji m.in. programator pracy, automatyczny powrót do stacji dokującej, jak również wirtualną ścianę.
  Zalety:
  • moc 4200 Pa
  • wirtualna ściana
  • aplikacja mobilna
  • 4 programy działania
  • stacja autoopróżniająca
  Wady:
  • długi czas ładowania
  • wysokość 9,65 cm
   Miejsce 3
   Robot sprzątający XIAOMI Mi Robot Vacuum Mop 2 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Robot sprzątający XIAOMI Mi Robot Vacuum Mop 2


   Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 to następna propozycja w naszym porównaniu. Robot polecany jest przez wielu zadowolonych użytkowników. Czas pracy w tym modelu wynosi 110 minut. Tymczasem czas ładowania baterii to zaledwie 390 minut! Robot potrafi wykrywać ściany i przeszkody dzięki wbudowanemu czujnikowi TOF. Na dodatek ten odkurzacz automatyczny uzupełniony został w kamerę laserową, która umożliwia mapowanie pomieszczeń, tworzenie inteligentnych ścieżek, jak również precyzyjne rozpoznawanie przeszkód. Dodajmy, że ten mopujący robot Vacuum-Mop 2 uzupełniony został o wiele przydatnych czujników m.in. przyspieszenia, radarowy, ściany, śmietnika, jak również upadku. Poza tym Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 do dyspozycji oddaje tryb mopowania oraz odkurzania, jak również 4 ustawienia siły zasysania. Do pozostałych udogodnień tego robota sprzątającego z funkcją mopowania można zaliczyć kompatybilność z Amazon Alex i Google Assistant, aplikację mobilną, jak również filtr HEPA.
   Zalety:
   • 4 ustawienia mocy
   • laserowe skanowanie
   • aplikacja mobilna
   • zbiornik na kurz o pojemności 550 ml
   Wady:
   • wysokość 9,8 cm
   • długi czas ładowania
   • brak automatycznego opróżniania pojemnika
    Miejsce 4
    Robot sprzątający IROBOT Roomba Combo j9+ NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Robot sprzątający IROBOT Roomba Combo j9+


    W naszym rankingu nie mogło zabraknąć topowego robota sprzątającego z funkcją mopowania iRobot Roomba Combo j9+. Na wstępie warto podkreślić, że to jedno z najbardziej innowacyjnych urządzeń tego typu na rynku. Oddaje do dyspozycji funkcję odkurzania i mopowania jednocześnie. Czas pracy tego robota sprzątającego wynosi 90 min, tymczasem czas ładowania akumulatora to 180 min. Robot wyposażony został w całkowicie unoszący się moduł mopujący. Co więcej, ten odkurzacz automatyczny oddaje do dyspozycji funkcję SmartScrub, czyli mopowanie powierzchni z aktywnym szorowaniem. Kolejnym przydatnym zastosowaniem w tym modelu jest priorytetyzacja – odkurzacz rozpoczyna pracę od najbrudniejszego miejsca w domu. Na dodatek wykrywa zabrudzenia i automatycznie wznawia działanie, aby zachować porządek w pomieszczeniach. Dodajmy, że producent wyposażył robot mopujący iRobot Roomba Combo j9+ w system kreowania map, co umożliwia tworzenie ścieżek w taki sposób, aby sprzątanie było najbardziej efektywne. Warto również wspomnieć o czujnikach. Producent wyposażył ten sprzęt w czujnik antykolizyjny, uskoku podłoża, przeszkód oraz kurzu. Poza tym robot sprzątający z funkcją mopowania iRobot Roomba Combo j9+ uzupełniony został o stację dokującą, zderzak z czujnikiem dotykowym, opóźnienie startu pracy, tworzenie harmonogramu, jak również możliwość sterowania zdalnego przez aplikację mobilną. Podkreślmy na zakończenie, że wymieniliśmy tylko część udogodnień, które oddaje do dyspozycji ten robot sprzątający z funkcją mopowania!
    Zalety:
    • priorytetyzacja
    • aplikacja mobilna
    • funkcja SmartScrub
    • wiele wbudowanych czujników
    • całkowicie unoszący się moduł mopujący
    • funkcja odkurzania i mopowania jednocześnie
    Wady:
    • nieco krótki czas działania
    • cena mogłaby być nieco niższa
     Miejsce 5
     Robot sprzątający ROBOROCK S8 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Robot sprzątający ROBOROCK S8


     Ranking odkurzaczy automatycznych z funkcją mopowania zawiera również model Roborock S8, który dostępny jest w dwóch kolorach do wyboru. Urządzenie wyposażone jest w mocny silnik, który zapewnia wytwarzanie dużej mocy ssącej. Dodajmy, że czas działania tego urządzenia mopującego wynosi 180 minut, tymczasem czas ładowania to 360 min. Robot sprzątający z funkcją mopowania Roborock S8 uzupełniony został w wiele zaawansowanych czujników, dzięki czemu może sprzątać oraz myć podłogi z najwyższą precyzją. Warto również wspomnieć, że urządzenie wyposażone zostało w zbiornik na kurz o pojemności 350 ml, jak również w zbiornik na wodę, do którego zmieścisz 300 ml wody. Robot oferuje kamerę RGB, blokadę dziecięcą, czujnik podczerwieni, jak również mapowanie otoczenia PreciSense, dzięki czemu jest w stanie zapisać ścieżki i dokładnie odkurzać w trakcie kolejnych cykli sprzątania i mopowania. Poza tym producent ten model S8 intuicyjny panel sterowania oraz aplikację mobilną, dzięki czemu możesz nim sterować zdalnie z każdego miejsca. Ten prezentowany, najlepszy robot sprzątający Roborock S8 odkurzy każdy zakamarek w Twoim domu – wszystko dzięki niedużej wysokości, która wynosi 9,65 cm. Oprócz tego robot Roborock ma funkcję automatycznego powrotu do bazy danych, programator pracy, wirtualną ścianę, jak również wiele czujników, do których zaliczamy czujnik przeszkód, krawędzi, podczerwieni, kamerę RGB, jak również LiDAR.
     Zalety:
     • czas pracy 180 min
     • filtr HEPA w zestawie
     • wiele przydatnych czujników
     • system mycia podłóg VibraRise
     • sterowanie przez aplikację mobilną
     • automatyczny powrót do bazy ładującej
     Wady:
     • pojemnik 350 ml
     • poziom hałasu 67 dB
     • nieco długi czas ładowania baterii
      Miejsce 6
      Robot sprzątający XIAOMI Vacuum X10 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Robot sprzątający XIAOMI Vacuum X10


      Kolejne miejsce w rankingu robotów sprzątających z funkcją mopowania zajmuje Xiaomi Vacuum X10 o minimalistycznym wyglądzie. Na dodatek ma całkiem niską cenę. Jest to urządzenie wyposażone w technologię mopowania, dzięki czemu robot nie tylko odkurza, ale również myje na mokro. Czas działania na pełnym akumulatorze wynosi 120 min. Z kolei czas ładowania w tym modelu to 360 min. Warto podkreślić, że prezentowany sprzęt sprawdzi się do każdego rodzaju podłóg. Co więcej, wyposażony został w zbiornik o pojemności 350 ml. Dodajmy, że moc ssąca w tym modelu wynosi 4000 Pa, tym samym robot doskonale sprawdzi się do usuwania sierści zwierząt, jak również błota, kurzu i innych zanieczyszczeń. Poza tym robot wykorzystuje do działania kilka czujników, m.in. antykolizyjny, jak również schodowy. Dzięki temu Xiaomi Robot Vacuum X10 skutecznie omija wszelkie przeszkody, jak również uskoki podłoża. Kolejnym przydatnym zastosowaniem w tym urządzeniu jest nawigacja laserowa LDS, która precyzyjnie skanuje cały budynek, po czym tworzy inteligentne ścieżki, tak aby odkurzanie oraz mopowanie podłóg było maksymalnie wydajne. Na dodatek robot ma funkcję tworzenia planu sprzątania wybranego piętra. Jednak to jeszcze nie wszystko! Producent wyposażył ten sprzęt z systemem mopowania w automatyczny powrót do bazy ładującej, wirtualną ścianę, jak również WiFi. Ta ostatnia daje możliwość połączenia z aplikacją mobilną zainstalowaną na smartfonie i sterowania robotem zdalnie, z wybranego miejsca. Wysokość tego odkurzacza automatycznego Xiaomi Vacuum X10 wynosi 9,88 cm, tymczasem poziom hałasu to 60 dB.
      Zalety:
      • konkurencyjna cena
      • niski poziom hałasu 60 dB
      • wysoka moc ssania 4000 Pa
      • sterowanie przez aplikację mobilną
      • czujnik antykolizyjny i schodowy
      Wady:
      • tylko dwa czujniki
      • wysokość 9,88 cm
      • czas ładowania baterii 360 min
       Miejsce 7
       Robot sprzątający DREAME Vacuum D9 MAX NAJNIŻSZA CENA ONLINE
       PORÓWNAJ NA CENEO

       Robot sprzątający DREAME Vacuum D9 MAX


       Jeśli poszukujesz robota sprzątającego z możliwością mopowania, który wyróżnia się funkcjonalnością, a przy tym konkurencyjną ceną, to zobacz Dreame Vacuum D9 MAX! Jest to urządzenie wyposażone w wiele czujników, które zapewniają precyzyjną i bezpieczną pracę tego sprzętu odkurzającego. Do jednych z najważniejszych można zaliczyć czujnik antykolizyjny, LiDAR, odległości, jak również upadku. Co więcej, czas pracy tego skutecznego robota sprzątającego z funkcją mopowania wynosi 150 min, natomiast czas ładowania baterii to 360 min. Warto wspomnieć, że odkurzacz został wyposażony w pojemny zbiornik 570 ml. Urządzenie doskonale radzi sobie na przeróżnych powierzchniach. Moc ssąca dla tego urządzenia wynosi aż 4000 Pa, dzięki czemu sprzęt precyzyjnie sprząta małe drobinki kurzu, jak również błoto, sierść zwierząt czy inne zabrudzenia, które znajdują się na domowych podłogach. Dodajmy, że producent wyposażył ten model w zbiornik na wodę o pojemności 270 ml. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość ustawienia przepływu wody w 3 konfiguracjach. Dużym atutem tego modelu jest szczotka w kształcie V o wymiarach 16,8 cm, która zapewnia precyzyjne sprzątanie w jak najkrótszym czasie. Kolejnym genialnym zastosowaniem jest zwiększenie mocy odkurzania, gdy robot znajdzie się na dywanie. Poza tym urządzenie zostało wyposażone w system, który skanuje pomieszczenia w zakresie 360°, co umożliwia tworzenie map i wyznaczanie najlepszych ścieżek w trakcie sprzątania. Warto na zakończenie wspomnieć, że ten sprzęt AGD uzupełniony został o aplikację mobilną, dzięki której możesz zdalnie sterować robotem z każdego wybranego miejsca!
       Zalety:
       • aplikacja mobilna
       • moc ssania 4000 Pa
       • wiele przydatnych czujników
       • pojemny zbiornik na kurz 570 ml
       • ulepszona szczotka w kształcie V
       Wady:
       • długi czas ładowania baterii 360 min
        Miejsce 8
        Robot sprzątający BEKO VRR70214VB NAJNIŻSZA CENA ONLINE
        PORÓWNAJ NA CENEO

        Robot sprzątający BEKO VRR70214VB


        Jeśli nadal nie wiesz jaki robot sprzątający kupić, który dodatkowo oddaje do dyspozycji możliwość mopowania podłóg, to zobacz Beko VRR70214VB RoboSmart. Ten inteligentny odkurzacz wyróżnia się nie tylko wielozadaniowością, ale bardzo konkurencyjną ceną! Wyposażony został w 20 czujników, m.in. antykolizyjny, kurzu, uskoku podłoża, jak również przeszkód. Na dodatek system sprzątający składa się ze szczotki obrotowej, jak również szczotki rolkowej. Dodajmy, że czas pracy w tym modelu wynosi 150 min. Z kolei do pełnego naładowania baterii, robot mopujący Beko potrzebuje 300 min. Urządzenie wyposażone zostało w zaawansowaną nawigację laserową LDS, która umożliwia tworzenie nawet do 5 różnych map, co jest doskonałym rozwiązaniem dla budynków wielokondygnacyjnych. Kolejnym udogodnieniem w tym modelu jest aplikacja mobilna HomeDirect, która daje możliwość sterowania robotem sprzątającym z funkcją mopowania marki Beko w sposób zdalny z każdego miejsca. Warto również dodać, że prezentowany model posiada 4-tryby pracy do wyboru, dzięki czemu możesz dopasować jego działanie do rodzaju podłóg, które ma odkurzać. Na dodatek urządzenie posiada certyfikat TÜV SÜD. Do pozostałych udogodnień można zaliczyć automatyczny powrót do bazy ładującej, wirtualną ścianę, tryb odkurzania i mopowania jednocześnie, zabezpieczenie przeciw zaplątaniu się w kable. Warto podkreślić, że to tylko część udogodnień, które oddaje do dyspozycji ten model!
        Zalety:
        • 4-tryby pracy
        • wirtualna ściana
        • 20 różnych czujników
        • wiele przeróżnych funkcji
        • sterowanie przez aplikację mobilną
        • możliwość odkurzania i mopowania w jednym momencie
        Wady:
        • czas potrzebny na załadowanie baterii wynosi 300 min
         Miejsce 9
         Robot sprzątający ZEEGMA Zonder Robo Vision NAJNIŻSZA CENA ONLINE
         PORÓWNAJ NA CENEO

         Robot sprzątający ZEEGMA Zonder Robo Vision


         Jeśli poszukujesz funkcjonalnego robota sprzątającego z funkcją mopowania, który wyróżnia się niezwykle przystępną ceną, to zobacz kolejną pozycję w naszym porównaniu! Zeegma Zonder Robo Vision to nowoczesny robot odkurzający, którego czas pracy wynosi 120 minut, z kolei czas ładowania 240 min. Ten przystępny cenowo robot automatyczny ma funkcję tworzenia wielopoziomowych map, wirtualnych ścian, jak również możliwość sterowania za pomocą aplikacji Weback lub pilotem. Tym samym możesz zdalnie programować jego pracę. Urządzenie posiada aż 15 sensorów antykolizyjnych i wiele czujników, które zapewniają precyzyjne sprzątanie. Ponadto ma wbudowany filtr HEPA. Dużym udogodnieniem jest wysokość, która wynosi zaledwie 7,6 cm. Tym samym robot sprzątający z funkcją mycia posprząta każde miejsce w Twoim domu lub mieszkaniu – nawet pod meblami! Co więcej, oddaje do dyspozycji 3 poziomy nawilżenia, 3 tryby mocy w zakresie od 1800 do 2500 Pa, pojemnik na wodę 360 ml oraz na kurz 600 ml, jak również 7 trybów pracy.
         Zalety:
         • sterowanie smartfonem
         • kierowanie głosowe
         • tworzenie mapy domu
         • poziom hałasu 50 dB
         Wady:
         • mały rozmiar
         • krótki czas pracy
         • pojemnik na wodę 0,36 l

          Jak wybrać dobry robot sprzątający z funkcją mopowania?

          Robot sprzątający z funkcją mopowania to bardzo przydatne urządzenie, które posprząta za Ciebie wszystkie podłogi bez angażowania Twojego czasu. Jednak, aby urządzenie dobrze sprzątało i służyło przez wiele lat, to koniecznie sprawdź jego parametry! W poniższym artykule znajdziesz przewodnik zakupowy, w którym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę kupując robot sprzątający. Sprawdź jak wybrać najlepszy robot sprzątający z funkcją mopowania!

          Jaka moc ssąca w robocie mopującym?

          Siła ssania odgrywa najważniejszą rolę w każdym robocie z funkcją mopowania i odkurzania. Im parametr ten jest większy, tym urządzenie efektywniej zasysa kurz, brud, jak i inne nieczystości z podłogi. Moc w robotach sprzątających dostępnych na rynku wynosi od 1500 do 3000 Pa. Warto wybierać urządzenia, które moc wynosi przynajmniej 2000 Pa. Dzięki temu system ssący wraz z wbudowanymi turboszczotkami dadzą najlepsze rezultaty w trakcie sprzątania.

          Jaki czas pracy powinien mieć dobry robot?

          Im większy czas pracy tym urządzenie dłużej odkurza, a to ma znaczenie przy dużych powierzchniach. Jeśli posiadasz duże mieszkanie lub dom z kilkoma kondygnacjami, to koniecznie zwróć uwagę na ten parametr. W trakcie wyboru robota sprzątającego z funkcją mycia spotkasz się z modelami, którego czas pracy wynosi od 90 do 360 minut na pełnym akumulatorze. Roboty w zakresie od 90 do 120 minut polecamy do powierzchni do 40 m2. Z kolei do przestrzeni o powierzchni od 40 do 50 m2 lepiej sprawdzą się modele, które pracują od 120 do 180 minut. Do dużych metraży od 50 do 70 m2 wybierz robota z czasem pracy od 180 do 250 min. Z kolei do bardzo dużych budynków powyżej 70 m2 z kilkoma kondygnacjami najlepiej wybierać roboty, których czas pracy jest większy niż 250 min.

          Powierzchnia budynkuDedykowany czas pracy
          do 40 m2od 90 do 120 min
          od 40 do 50 m2od 120 do 180 min
          od 50 do 70 m2od 180 do 250 min
          powyżej 70 m2powyżej 250 min

          Jak dobrać rozmiar robota sprzątającego z funkcją mopowania?

          Rozmiar urządzenia, a mianowicie jego średnica oraz wysokość, mają duże znaczenie na proces odkurzania oraz mopowania. Im szerszy robot sprzątający, tym większy pas jest w stanie wysprzątać, a to wpływa na mniejszą ilość ścieżek wykonanych przez urządzenie, tym samym na czas jego pracy. Najlepiej wybierać robota mopującego o średnicy większej niż 30 cm. Drugim ważnym parametrem jest wysokość, która jest kluczowa, jeśli zależy Ci na sprzątaniu pod meblami, takimi jak np. łóżko. Wtedy wielkość urządzenia powinna być dopasowana do wysokości Twoich mebli. Właściwość ta wpływa również na pojemność zbiornika na kurz oraz zbiornika na wodę — im niższy odkurzacz automatyczny, tym mniejszy pojemnik. Miej to na uwadze!

          Zwróć uwagę na funkcje!

          Funkcje w inteligentnym robocie sprzątającym usprawniają działanie, jak i obsługę urządzenia. Jednym z przydatnych trybów jest automatyczny powrót do stacji dokującej. Po zakończeniu sprzątania robot podjeżdża do stacji w celu podładowania rozładowanej baterii. Inną przydatną funkcją jest harmonogram sprzątania, który możesz zaplanować w aplikacji mobilnej, która jest kompatybilna z urządzeniem. Na dodatek, do przydatnych trybów zaliczamy:

          • Wi-Fi,
          • sterowanie głosem,
          • zarządzanie za pomocą smartfona,
          • inteligentne wykrywanie brudu,
          • wiele programów sprzątania o różnej mocy zasysania,
          • nawigacja rozpoznająca i omijająca przeszkody,
          • mapowanie za pomocą kamery,
          • programator pracy,
          • skanowanie pomieszczenia z wykorzystaniem lasera lub z użyciem wbudowanej kamery,
          • wirtualna ściana,
          • powrót do stacji ładowania.

          Jaki poziom hałasu w robocie z funkcją mopowania?

          W trakcie sprzątania na mokro i odkurzania robot powinien cicho pracować, tak aby nie zakłócać spokoju domowników. W trakcie zakupu warto zwrócić uwagę na poziom hałasu urządzenia. Parametr ten ma kluczowe znaczenie zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi. Im wielkość tego parametru jest wyższa, tym robot mopujący głośniej pracuje. W ofercie sklepów znajdziesz modele, których poziom hałasu wynosi od 20 do 78 dB. Jeśli zależy ci na cichej pracy urządzenia, to wybierz egzemplarz, którego poziom hałasu jest mniejszy niż 65 dB.

          Jakie czujniki powinien mieć dobry robot?

          Robot posiadający dobrze dopasowane czujniki daje maksymalną skuteczność, zwłaszcza w miejscach takich jak ściany, przeszkody, uskoki. Pierwszym najważniejszym, który powinien posiadać każdy robot sprzątający z funkcją ścierania podłóg, jest czujnik antykolizyjny. Kolejnym jest czujnik uskoku podłoża, który zapobiega wjazd odkurzacza na poziom niżej, tak aby robot nie spadł np. ze schodów. Oprócz tego narzędzie powinno mieć czujnik odległości, który w czasie rzeczywistym analizuje odległość od przeszkód i skutecznie je omija. Innymi przydatnymi czujnikami są:

          • czujnik obrysu pomieszczenia,
          • powrotu do stacji dokującej,
          • wykrywający zabrudzenia i kurz,
          • przeciw zaplątywaniu się kabla,
          • identyfikujący dywan.

          Pojemność zbiornika na kurz też jest ważna!

          Pojemność zbiornika to również bardzo ważny element w trakcie zakupu najlepszego odkurzacza z funkcją mopowania. Najczęściej spotkasz się z robotami, u których pojemność zbiornika wynosi od 0,2 do 1 litrów. Parametr ten powinien być dopasowany do ilości zabrudzeń, które są generowane przez domowników oraz zwierzęta. Jeśli jesteś singlem i mieszkasz w pojedynkę, to wystarczy robot sprzątający wyposażony w zbiornik o pojemności od 0,2 do 0,4 litra. Z kolei dla 2 lub 3 osób lepiej sprawdzi się robot z pojemnikiem od 0,4 do 0,7 litra. Natomiast jeśli jesteś członkiem 4- lub 5-osobowej rodziny, zdecyduj się na pojemnik od 0,7 do 0,9 l. W przypadku gdy liczba domowników jest większa niż 5 lub w domu przebywają również zwierzęta, to w takim przypadku najlepszym wyborem będą roboty wyposażone w pojemnik powyżej 0,9 l.

          Ilość osóbPojemność zbiornika na kurz
          1 osobaod 0,2 do 0,4 l
          od 2 do 3 osóbod 0,4 do 0,7 l
          od 4 do 5 osóbod 0,7 do 0,9 l
          powyżej 5 osób lub w przypadku posiadania zwierzątpowyżej 0,9 l

          Dodatkowe wyposażenie robota mopującego

          Nowoczesny robot sprzątający posiada dodatkowe akcesoria, które zwiększają skuteczność mopowania i odkurzania. Do takiego wyposażenia zaliczamy:

          • filtr (Hepa),
          • mop w postaci nakładek mopujących,
          • stację dokującą,
          • przewód do zasilania,
          • szczotkę boczną,
          • kilka turboszczotek w zestawie do różnych powierzchni,
          • wbudowaną aplikację mobilną do programowania pracy,
          • akcesoria do czyszczenia.

          Ile kosztuje dobry robot sprzątający z funkcją mopowania?

          Cena, jaką należy przeznaczyć na zakup robota odkurzającego z funkcją mopowania, zależna jest głównie od wielkości urządzenia, mocy ssącej, funkcji, ilości czujników, poziomu hałasu, technologii, jak również od dodatkowego wyposażenia. Tanie roboty mopujące kosztują już od 420 zł, jednak są to modele mało rozbudowane technologicznie, z niską mocą ssącą. Droższe roboty z funkcją odkurzania i mopowania kosztują od 1000 do 5500 zł. Warto wspomnieć, że solidne urządzenia kupisz już od około 1200 do 3500 zł.

          Z jakiej firmy wybrać robota odkurzającego z funkcją mopowania?

          W ofercie sklepów znajdziesz automatyczne odkurzacze z funkcją mopowania od przeróżnych producentów. Jednak z jakiej firmy wybrać robot sprzątający z funkcją mopowania? Prym w tej kategorii produktów wiedzie iRobot. Oprócz tego polecanymi producentami są Ecovacs, Xiaomi, Roborock. Co więcej, w bardzo przystępnej cenie i polecanymi przez użytkowników są roboty Zeegma.

          FAQ - najczęściej zadawane pytania

          1. Który robot najlepiej myje podłogi?

           Do mycia podłóg wybieraj odkurzacze z funkcją mopowania od takich producentów jak: iRobot, Zeegma, Ecovacs, Roborock. Oprócz tego polecany są również roboty Vacuum-mop od Xiaomi.

          2. Czy warto kupić robota sprzątającego z mopowaniem?

           Tak, jeśli zależy Ci na czasie i kompletnym posprzątaniu domu. Urządzenie polecane jest dla osób, które nie mają czasu na regularne sprzątanie swojego mieszkania. Pamiętaj, że skuteczność mycia podłóg zależy od wybranego producenta oraz modelu, dlatego przed zakupem zapoznaj się ze specyfikacją każdego produktu.

          3. Jaki robot mopujący do piętrowego domu?

           Kupując robot do mopowania kilkukondygnacyjnego domu, wybieraj urządzenie, które w swojej budowie ma czujniki uskoku podłoża, dzięki temu urządzenie nie zjedzie ze schodów. Na dodatek wybieraj produkt, którego czas pracy wynosi powyżej 250 minut.

          Podsumowanie

          • Robot sprzątający z funkcją odkurzania i mopowania to pomocne urządzenie, które poradzi sobie na różnej powierzchni oraz na różnym rodzaju podłożu.
          • Robot po zakończonym programie lub w przypadku rozładowania akumulatora wraca do stacji ładującej.
          • W trakcie zakupu automatycznego odkurzacza mopującego koniecznie zwróć uwagę na specyfikację. Do najważniejszych parametrów zaliczamy: moc ssącą urządzenia, czas pracy, czas ładowania, wielkość pojemnika, wbudowane tryby, czujniki, dodatkowe wyposażenie.
          • Pamiętaj, aby dopasować czas pracy automatycznego odkurzacza do powierzchni, w której ma sprzątać.
          • Cena, jaką należy przeznaczyć na zakup automatycznego odkurzacza z trybem mycia podłóg, zależy od kilku czynników. Większość robotów kosztuje od 1000 do 5500 zł.
          • Polecanymi markami są iRobot, Zeegma, Ecovacs, Xiaomi.
          • Jeśli nie wiesz jakie urządzenie wybrać, to sprawdź nasze porównanie robotów sprzątających z funkcją mycia podłóg. Najnowszy ranking uwzględnia najlepsze modele w najlepszych cenach na rynku.
          Karolina Pisarska
          5 1 vote
          Oceń artykuł
          Subscribe
          Powiadom o
          guest
          0 komentarzy
          Inline Feedbacks
          View all comments
          Do góry