Poszukujesz dobrej gofrownicy, która w niecałe 5 minut przygotuje przepyszne, chrupiące gofry? Zastanawiasz się, z jakiej marki wybrać urządzenie, tak aby było trwałe, proste w czyszczeniu i umożliwiało przygotowanie idealnych gofrów? W poniższym poradniku razem z ekspertem z MójRanking.pl przygotowaliśmy zestawienie polecanych urządzeń tego typu! Sprawdź, porównaj i wybierz najlepszy model z naszego rankingu gofrownic na Sierpień 2024 roku! Co więcej, specjalnie dla Ciebie prezentujemy przewodnik zakupowy, w którym wyjaśniamy, jaka gofrownica jest najlepsza!
- Ranking gofrownic na Sierpień 2024 roku – sprawdź i wybierz najlepszą!
- Wybrane, najlepsze gofrownice kuchenne wg eksperta z MójRanking.pl
- Gofrownica DEZAL 301.7 Profi W
- Gofrownica MPM MGO-40
- Jaką gofrownicę do domu kupić? Poradnik zakupowy
- Ile mocy ma dobra gofrownica?
- Gofrownica z wymiennymi płytkami czy stałymi?
- Tworzywo sztuczne, metal czy stal nierdzewna – jaka obudowa w gofrownicy jest najlepsza?
- Gofrownica na 2, 4 czy 5 gofrów – jaką wybrać?
- Płyty żeliwne, ceramiczne czy teflonowe – jakie są lepsze w urządzeniu do gofrów?
- Zwróć uwagę na powłokę gofrownicy!
- Jaką gofrownicę wybrać – z regulacją temperatury czy bez tej funkcji?
- Na jakie wyposażenie się zdecydować?
- Ile kosztuje dobra gofrownica do kuchni?
- Gofrownica Dezal, MPM czy Zelmer – jakie urządzenie do chrupiących gofrów kupić?
Ranking gofrownic na Sierpień 2024 roku – sprawdź i wybierz najlepszą!
Wybrane, najlepsze gofrownice kuchenne wg eksperta z MójRanking.pl
Jaką gofrownicę do domu kupić? Poradnik zakupowy
Dobra gofrownica błyskawicznie się nagrzewa, jest banalna w czyszczeniu i co najważniejsze piecze idealnie chrupiące gofry! Zastanawiasz się, jaka gofrownica jest najlepsza? Poniżej w 7 krokach wyjaśniamy, na jakie właściwości urządzenia zwrócić uwagę, aby dopasować dobry i solidny sprzęt. Podpowiadamy, na jaką moc się zdecydować. Wskazujemy, z czego powinna być wykonana obudowa. Radzimy jaką gofrownicę kupić – na 2 czy 4 gofry? Przeczytaj jak wybrać najlepszą gofrownicę w 2024 roku!
Ile mocy ma dobra gofrownica?
Wybierając najlepszą gofrownicę do swojej kuchni, sprawdź moc urządzenia. Wraz ze wzrostem wartości tego parametru zmniejsza się szybkość przygotowania pysznych gofrów. Co więcej, wysoka moc gofrownicy zapewnia błyskawiczne nagrzewanie się płytek, dzięki czemu urządzenie jest szybciej gotowe do użytku. Spośród wszystkich gofrownic dostępnych na rynku do wyboru masz gofrownice o mocy od 700 do 1600 W. Jednak na jaką się zdecydować? Najlepiej wybierać gofrownicę o mocy nie mniejszej niż 1000 W. Dzięki temu urządzenie będzie szybko się nagrzewać, błyskawicznie wypiecze gofry o idealnej chrupkości oraz grubości.
Gofrownica z wymiennymi płytkami czy stałymi?
Kupując dobrą gofrownicę, spotkasz się z dwoma rodzajami tego typu urządzeń – gofrownicą z wymiennymi płytkami, jak również tą ze stałymi. Gofrownica z wymiennymi płytkami to urządzenie, które łączy w sobie funkcje gofrownicy i opiekacza w jednym. Tymczasem modele ze stałymi płytami, to klasyczny sprzęt. Jednak jaka gofrownica będzie najlepsza? Wybór konkretnego modelu zależny jest od Twoich oczekiwań. Jeśli poszukujesz wielozadaniowego urządzenia, wtedy zdecyduj się na gofrownicę z wymiennymi płytkami. Tymczasem, gdy poszukujesz wysokiej jakości urządzenia do przygotowywania gofrów, to zdecyduj się na gofrownicę z płytkami stałymi.
Tworzywo sztuczne, metal czy stal nierdzewna – jaka obudowa w gofrownicy jest najlepsza?
W następnym kroku porównaj urządzenia i ich konstrukcję. W zależności od wybranego rodzaju obudowy różni się proces czyszczenia, odporność na uszkodzenia mechaniczne, jak również trwałość. Obecnie spotkasz się z gofrownicami z obudową z:
- tworzywa sztucznego,
- metalu lakierowanego,
- stali nierdzewnej.
Zestawiając i porównując wszystkie, idealną gofrownicą jest model posiadający obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej. Dlaczego? Po pierwsze, stal nierdzewna jest odporna na wszelkie uderzenia mechaniczne, dzięki temu wyróżnia się lepszą trwałością w porównaniu do pozostałych. Na dodatek jest prosta w czyszczeniu. Poza tym obudowa ze stali nierdzewnej jest odporna na korozję, dzięki czemu przez długi czas nie zmienia swojego wyglądu.
Gofrownica na 2, 4 czy 5 gofrów – jaką wybrać?
Wśród wszystkich gofrownic na rynku do wyboru masz modele przystosowane do wypiekania od 1 do 5 gofrów za jednym razem. W zależności od ilości gofrów różni się ich kształt oraz rozmiar. Wybór konkretnego modelu zależny jest od Twoich preferencji. Najbardziej uniwersalne są gofrownice przystosowane do wypiekania dwóch prostokątnych gofrów. Jednak spotkasz się również z innymi modelami.
W ofertach sklepów masz do wyboru gofrownice, w których za jednym razem przygotujesz 1 dużego gofra – najczęściej te modele przybierają okrągły kształt. Co więcej, dostępne są również modele na 3 lub 4 gofry, które najczęściej przyjmują kształt prostokąta. Poza tym do wyboru masz również rewelacyjne gofrownice, które przygotowują gofry w kształcie serca – są to urządzenia przystosowane do pieczenia aż 5 gofrów na raz.
Ilość gofrów | Kształt gofrów |
---|---|
1 | koło |
2 | prostokąty |
3 | prostokąty |
4 | kwadraty lub prostokąty |
5 | serca |
Płyty żeliwne, ceramiczne czy teflonowe – jakie są lepsze w urządzeniu do gofrów?
W następnym kroku zwróć uwagę na płyty grzewcze, które mają bezpośredni kontakt z ciastem w trakcie pieczenia. Na rynku spotkasz się z gofrownicami z płytami:
- żeliwnymi,
- teflonowymi,
- ceramicznymi.
Najlepszym wyborem spośród wszystkich wymienionych jest zakup gofrownicy wyposażonej w płytki ceramiczne wraz z powłoką Non-stick, o której piszemy poniżej. Warto dodać, że w gofrownicach z powłoką ceramiczną nie dochodzi do odklejania się warstwy, która zapobiega przywieraniu. Dzięki czemu wypiekanie gofrów jest zdrowsze i bezpieczniejsze dla organizmu!
Zwróć uwagę na powłokę gofrownicy!
Każda dobra gofrownica powinna posiadać powłokę, dzięki której gofry nie będą przywierać do jej powierzchni. Dlatego najlepiej zdecydować się na gofrownicę z nieprzywierającą powłoką płyt Non-stick. Dzięki temu unikniesz przywierania ciasta do powierzchni płytek, co z kolei umożliwi przygotowanie idealnie wysmażonych gofrów, jak również ułatwi czyszczenie urządzenia.
Jaką gofrownicę wybrać – z regulacją temperatury czy bez tej funkcji?
Regulacja temperatury w gofrownicy daje możliwość ustawienia stopnia wypieczenia gofrów. Wszystko dzięki wbudowanemu termostatowi, który umożliwia dostosowanie temperatury nagrzewania się płytek. Dzięki tej funkcji możesz wygodnie dopasować proces wypiekania ciasta według własnych preferencji. Tym samym, jeśli preferujesz jasne gofry, delikatnie zarumienione, wtedy ustawisz niższą temperaturę. Z kolei, gdy wolisz mocno wypieczone, wtedy ustawisz tą wyższą.
Co więcej, regulacja temperatury wpływa na proces pieczenia, dzięki temu uzyskasz idealnie wypieczone gofry – miękkie w środku, jednak chrupiące na zewnątrz. Reasumując, jeśli zależy Ci na jeszcze większej kontroli w trakcie pieczenia gofrów, to wybieraj dobrej jakości gofrownicę wyposażoną w regulację temperatury.
Na jakie wyposażenie się zdecydować?
Decydując się na zakup solidnej gofrownicy, weź pod uwagę jej funkcjonalność. Im większa ilość dodatkowego wyposażenia oraz technologii, tym większy komfort dla użytkownika. Poza tym dodatkowe udogodnienia niejednokrotnie wydłużają żywotność tego sprzętu kuchennego. Do jednych z przydatnych zastosowań można zaliczyć, m.in. lampkę kontrolną, schowek na przewód, nienagrzewający się uchwyt termoizolacyjny, wyjmowane płytki, które możesz myć w zmywarce, antypoślizgowe nóżki, system chroniący przed przegrzaniem, powłokę odporną na zarysowania.
Ile kosztuje dobra gofrownica do kuchni?
W sprzedaży spotkasz się z gofrownicami tanimi oraz drogimi. Warto na wstępie podkreślić, że cena zakupu zależna jest od marki, rodzaju urządzenia, mocy gofrownicy, rodzaju i wielkości płyt grzewczych, obecności powłoki nieprzywierającej, jak również od dodatkowych funkcji i wyposażenia. Kwota, jaką należy zainwestować w zakup dobrej gofrownicy, wynosi od 45 do 900 zł.
Gofrownica Dezal, MPM czy Zelmer – jakie urządzenie do chrupiących gofrów kupić?
Do jednych z polecanych gofrownic można zaliczyć te marki Dezal. W ofercie producenta spotkasz się z urządzeniami dedykowanymi do kuchni, jak również lokali gastronomicznych. Gofrownice Dezal wyróżnia wysoka jakość wykonania, wysoka moc, jak również prostota obsługi. Następną marką godną polecenia jest gofrownica MPM, np. MPM MGO-40. Urządzenie o mocy 1500 W posiada kompaktowy kształt, dzięki temu nie zajmuje dużo miejsca w kuchni. Na dodatek gofrownica została wyposażona w regulację temperatury, jak również nieprzywierającą powłokę. Do pozostałych producentów, którzy oferują polecane gofrownice, zaliczamy:
- Zelmer,
- Breville,
- Milla Home,
- Clatronic,
- Adler