Jaka spawarka inwertorowa? Ranking Maj 2024

Stoisz przed zakupem dobrej spawarki inwertorowej? Nie wiesz, na jakie parametry produktu zwrócić uwagę, tak aby urządzenie wykonywało trwały spaw? W poradniku zakupowym podpowiadamy, jaka spawarka inwertorowa jest najlepsza i na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu! Zobacz zestawienie naszego eksperta, w którym znajdują się polecane urządzenia w atrakcyjnych cenach na rynku! Sprawdź ranking spawarek inwertorowych na 2024 rok!

Ranking spawarek inwertorowych w 2024 roku – zestawienie najpopularniejszych spawarek

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Volt polska Spawarka inwertorowa mma 250 smart Producent: Volt polska Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 Costway Spawarka inwertorowa migomat mig mag 120a zestaw Producent: Costway Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 Dedra Spawarka inwertorowa desi211bt (5902628764300) Producent: DEDRA Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 spawarka inwertorowa mma 300 pro volt polska (5904100450411) Producent: Volt polska Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 Spawarka inwertorowa Sherman MMA 160 Speedy - zestaw: Wyposażenie - pakiety - Standardowe - 7812418 (5903686617669) Producent: Sherman Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Spawarka inwertorowa Magnum Snake 230 Profi - zestaw: Wyposażenie - pakiety - Standardowe - U I SNA 230 PRO Producent: Magnum Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 SPAWARKA INWERTOROWA PRAKTIK 200 LCD SYNERGY Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Spawarka inwertorowa Spartus EasyARC 216 Pulse - zestaw: Wyposażenie - pakiety - Pakiet akcesoriów 2 - EASYARC216P-PAK_pakiet2, EASYARC216P-PAK_pakiet2 Producent: Spartus Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
9 Güde Spawarka inwertorowa gis 122 20122 Producent: Güde Ocena eksperta: 9.2 / 10Najniższa cena online
10 Spawarka inwertorowa Ideal Praktik 220 LED Synergy - zestaw: Wyposażenie - pakiety - Standardowe - PRAKTIK220LED Producent: Ideal Ocena eksperta: 9.1 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Wybrane spawarki inwertorowe przez eksperta z MójRanking.pl

Jaka spawarka inwertorowa jest najlepsza? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając spawarkę inwertorową, należy w pierwszej kolejności zaznajomić się z jej specyfikacją. Dobór odpowiednich cech produktu gwarantuje największą wydajność urządzenia. W związku z tym przygotowaliśmy poradnik zakupowy, w którym krok po kroku wskazujemy, jak kupić dobrą spawarkę. Sprawdź, jaka spawarka inwertorowa jest najlepsza! Przeczytaj, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu!

Jakie napięcie zasilania w spawarce inwertorowej będzie najlepsze?

Wybierając spawarkę, w pierwszej kolejności wybierz odpowiednie napięcie zasilania. Spotkasz się z urządzeniami jednofazowymi oraz trójfazowymi. Spawarki inwertorowe jednofazowe zasilane są prądem o wartości 230 V, czyli innymi słowy, można je podpiąć do typowego gniazdka z prądem. Z kolei spawarki inwertorowe trójfazowe zasilane są z użyciem prądu 400 V. Tutaj z kolei trzeba mieć dostęp do tzw. „siły”, aby urządzenie prawidłowo działało.

Jednak jaką spawarkę wybrać 230 V czy 400 V? Wszystko zależy od tego, jak profesjonalny sprzęt chcesz zakupić i do jakiego rodzaju gniazda masz dostęp. Zazwyczaj spawarki zasilane prądem 230 V to urządzenia, których maksymalny prąd spawania wynosi 200 A i dedykowane są do użytku domowego, prac w warsztacie czy majsterkowania. Z kolei spawarki inwertorowe zasilane prądem o wartości 400 V to urządzenia profesjonalne, których maksymalny prąd spawania może sięgać ponad 250 A. Te z kolei używa się w produkcji oraz przemyśle. Reasumując, do niedużych prac w domu wystarczą spawarki jednofazowe 230 V.

Jaką moc w spawarce inwertorowej wybrać?

Mocą określa się maksymalny prąd spawania, który podawany jest w amperogodzinach (A). Parametr ten mówi o maksymalnym natężeniu prądu, jakie jest w stanie uzyskać urządzenie. Warto dodać, że natężenie prądu powinno być odpowiednio dopasowane do:

 • rodzaju spawanego materiału,
 • średnicy elektrody,
 • grubości spawanego materiału.

Jeśli natężenie jest zbyt duże, wtedy dochodzi do zbyt szybkiego stapiania elektrody, co następnie prowadzi do podtapiania. Z kolei za niskie natężenie prądu spowoduje utworzenie słabego i nierównego spawu, co może skutkować słabą trwałością. Obecnie spotkasz się z spawarkami inwertorowymi, u których maksymalny prąd spawania wynosi od 140 do 200 A. Do użytku domowego najlepiej wybierać urządzenia, u których moc wynosi 200 A. Co więcej, warto zdecydować się na spawarkę z regulacją prądu spawania. Dzięki temu możesz ustawić moc dopasowaną do rodzaju materiału oraz jego grubości. Zazwyczaj spotkasz się z zakresem regulacji od 10 do 200A.

Jaki pobór mocy ma spawarka inwertorowa?

Pobór mocy odgrywa znaczącą rolę zwłaszcza wtedy, gdy planujesz używać spawarki regularnie. W takiej sytuacji warto wybierać energooszczędne urządzenie, które w trakcie spawanie nie będzie pobierało zbyt dużo prądu. Im mniejszy pobór mocy spawarki, tym mniejsze koszty za rachunki za energię elektryczną. W związku z tym najlepiej wybrać najlepszą spawarkę inwertorową, której moc wynosi nie więcej niż 8 kVA. Przy takim poborze mocy zachowasz jakość pracy, jak również będziesz w stanie wykonać trwały spaw.

Sprawność spawarki inwertorowej

Kolejnym ważnym parametrem jest sprawność spawarki inwertorowej, która informuje o efektywności wykonywania pracy, jak również o szybkości spawania. Parametr ten wyraża się w procentach i informuje on o stosunku ciągłej pracy narzędzia do czasu przeznaczonego na schłodzenie spawarki inwertorowej. W związku z tym, urządzenie, które ma sprawność na poziomie 40%, informuje o tym, że spawarka może ciągle pracować przez 4 minuty, po czym konieczna jest 6-minutowa przerwa. Warto dodać, że sprawność spawarki inwertorowej może być różna dla metody spawania – MMA lub TIG. Oprócz tego zależna jest również od ustawienia wartości prądu spawania. Sprawność powinieneś dobrać do prac, jakie chcesz wykonywać, częstotliwości używania spawarki, jak również do wybranej metody spawalniczej.

MMA czy TIG – jaką metodę spawania wybrać?

W inwertorowych spawarkach spotkasz się najczęściej z dwoma rodzajami metod spawania:

 • spawanie MMA,
 • spawanie TIG.

Dobór metody spawania powinien być dopasowany do Twoich preferencji, jak również do materiału, który chcesz spawać. Poniżej dla ułatwienia krótko opisujemy każdą z metod, tak aby ułatwić Twój wybór. Warto dodać, że najpopularniejszą metodą jest metoda MMA. Ponadto jest ona dużo prostsza i doskonale sprawdzi się dla amatorów, jak również profesjonalistów.

Metoda spawania z użyciem spawarki inwertorowejCharakterystykaRodzaj elektrod
MMAręczne spawanie łukiem elektrycznym, w trakcie stapiania się elektrody wytwarza się gaz osłonowy, który stanowi ochronę jeziorka spawalniczegoelektroda otulona
TIGw tej metodzie potrzebny jest uchwyt spawalniczy, nietopliwa elektroda wolframowa w osłonie gazu obojętnego, występuje tutaj zwarciowe zajarzenie łukuelektroda wolframowa

Jakie funkcje ma spawarka inwertorowa?

Podczas zakupu spawarki inwertorowej sprawdź jakie dodatkowe udogodnienia posiada. Do jednych z przydatnych trybów można zaliczyć:

 • Hot Start – przy zajarzaniu łuku zwiększa moc prądu, dzięki czemu ułatwia zapłon elektrody;
 • Arc Force – dzięki tej funkcji łuk elektryczny jednostajnie się jarzy; dodatkowo zapewnia małą ilość odprysków, co wpływa na komfort w trakcie spawania;
 • Anti Stick – funkcja obniża poziom napięcia oraz prądu spawania do minimum w trakcie przyklejenia się powierzchni elektrody do spawanego materiału.

Dodatkowe wyposażenie spawarki inwertorowej

W przypadku spawarek inwertorowych występują modele wyposażone w różne dodatki, które wpływają na jeszcze większą wygodę w trakcie spawania, jak również w trakcie obsługi urządzenia. Do jednych z przydatnych akcesoriów zaliczamy:

 • walizka w zestawie,
 • kółka w przypadku dużych modeli,
 • wyświetlacz elektroniczny,
 • przewód elektrodowy,
 • przewód masowy,
 • profesjonalna przyłbica,
 • rękawice spawalnicze,
 • magnetyczne kątowniki,
 • zestaw elektrod do spawanego materiału.

Ile kosztuje dobra spawarka inwertorowa?

W trakcie kupowania spawarki spotkasz się z urządzeniami w różnej cenie, która zależna jest od napięcia zasilania, mocy urządzenia (maksymalnego prądu spawania), spawalności, jak również od dodatkowych trybów i akcesoriów. Kwota za tanią spawarkę inwertorową zaczyna się już od 200 zł. Z kolei droższe egzemplarze mogą kosztować nawet 20000 zł. Warto dodać, że cena za urządzenia do użytku w domu zazwyczaj oscyluje od 200 do 3000 zł. Natomiast te profesjonalne spawarki kosztują od 3000 do 20000 zł.

Najlepsze spawarki inwertorowe – jaką firmę wybrać?

Do jednych z najlepszych spawarek inwertorowych można zaliczyć urządzenia marki:

 • Magnum,
 • Weldman,
 • Bester,
 • Ideal,
 • Ripper.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Jaka metoda spawania dla początkujących?

  Dla początkujących osób warto wybierać spawarkę MMA. W tej spawarce wykorzystuje się metodę spawania Manual Arc Welding, do której wykorzystuje się elektrody otulinowe.

 2. Jakie elektrody do spawarki inwertorowej?

  Z użyciem spawarki inwertorowej możesz wykonać spaw, używając jednej z dwóch metod – TIG lub MMA. W przypadku wyboru techniki MMA wykorzystuje się elektrody otulinowe. Z kolei do metody TIG wykorzystuje się elektrody nietopliwe wolframowe.

 3. Jaką kupić spawarkę do prac domowych?

  Do użytku w domu warto wybierać spawarkę inwertorową MMA. Co więcej, wybieraj urządzenie o maksymalnym prądzie spawania, które wynosi 200 A, z kolei pobór mocy oscyluje w granicach 6 kVA. Dodatkowo poleca się wybierać spawarkę wyposażoną w płynną regulację mocy, jak również w takie funkcje jak: Hot Start, Arc Force, Anti Stick.

Podsumowanie

 • Spawarka inwertorowa to urządzenie, które umożliwia spawanie metodą MMA i TIG.
 • Warto wybierać spawarkę, która posiada płynną regulację prądu spawania, dzięki czemu dopasujesz natężenie prądu do spawanego materiału.
 • Spawarka inwertorowa umożliwia spawanie stali, aluminium, stali nierdzewnej.
 • Występują w również spawarki inwertorowe, które wykorzystują metodę spawania MIG / MAG.
 • Najlepsza spawarka inwertorowa to taka, która pozwala na spawanie różnych materiałów.
 • Każda spawarka powinna być wyposażona w przewody spawalnicze.
 • Inwertorowa spawarka sprawdzi się do użytku w domu, jak również tego profesjonalnego.
 • W trakcie zakupu zwróć uwagę na rodzaj spawarki, moc, zakres regulacji, sprawność urządzenia, jak również na wbudowane funkcje.
 • Kwota za spawarki inwertorowe MMA i TIG zaczyna się już od 200 zł, a może sięgać nawet 20000 zł za profesjonalne urządzenia. Dobrą spawarkę kupisz już za 500 złotych.
 • Jeśli nie wiesz jaką spawarkę inwertorową wybrać, to sprawdź nasz ranking najlepszych spawarek inwertorowych na 2024 rok, w którym prezentujemy polecane urządzenia w okazyjnych cenach.
Karolina Pisarska
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry