Ranking suszarek do prania na Maj 2024

Poszukujesz dobrego urządzenia do suszenia ubrań, które będzie efektywne, a pranie wysuszone w jak najkrótszym czasie? Nie wiesz, jaki konkretnie model wybrać z oferty sklepów – suszarkę Bosch, Electrolux czy Siemens? Tę z załadunkiem 7 czy 9 kg? Zobacz ranking suszarek do prania na Maj 2024 roku, w którym znajdziesz polecane produkty w najlepszych cenach na rynku! Razem z ekspertem zestawiamy wybrane, najlepsze modele, które wyróżniają się funkcjonalnością oraz są niezwykle wydajne! W kilku prostych krokach podpowiadamy, jaką suszarkę do prania wybrać! Wskazujemy jak dopasować moc, pojemność czy rodzaj urządzenia. Objaśniamy na jakie programy i wyposażenie się skusić. Sprawdź, jak wybrać najlepszą suszarkę do prania w 2024 roku!

Ranking suszarek do prania Maj 2024 – wybierz najlepszą!

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaOferta
1 Suszarka do prania SAMSUNG DV90 T5240 AE Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Suszarka do prania HAIER I-Pro 5 HD80-A3959R-S Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Suszarka do prania WHIRLPOOL W7 D94WB PL Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Suszarka do prania ELECTROLUX EW9HM1478P Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Suszarka do prania LG RC90V9JV2W Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Suszarka do prania HAIER I-Pro 7 HD90-A3979 Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
7 Suszarka do prania BOSCH WTW876S0PL Ocena eksperta: 9.4 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
8 Suszarka do prania WHIRLPOOL W6 D84WB EE Ocena eksperta: 9.3 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
9 Suszarka do prania ELECTROLUX EW9H189BP Ocena eksperta: 9.2 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
10 Suszarka do prania LG RC90V9AV2N Ocena eksperta: 9.1 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze suszarki do prania wg eksperta MójRanking.pl

Miejsce 1
Suszarka do prania SAMSUNG DV90 T5240 AE NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Suszarka do prania SAMSUNG DV90 T5240 AE


Tworząc ranking najlepszych suszarek do prania, na pierwszym miejscu umieściliśmy Samsung DV90 T5240 AE o pojemności 9 kg. Podkreślmy, że jest to energooszczędny model, którego klasa energetyczna wynosi A+++. Warto wspomnieć o zużyciu energii elektrycznej, które w tym urządzeniu, w skali roku, wynosi 194 kWh, a to z kolei przekłada się na około 150 zł. Tym samym urządzenie jest jednym z najbardziej energooszczędnych suszarek do ubrań dostępnych na rynku, z tej półki cenowej. Sprzęt oddaje do dyspozycji użytkownika wiele pomocnych funkcji. Jedną z nich jest możliwość suszenia w obniżonej temperaturze, dzięki czemu tkaniny pozostają trwałe na dłużej. Na dodatek prezentowana suszarka Samsung DV90T5240AE posiada podświetlany bęben, innowacyjny filtr 2w1, program suszenie 35', jak również kilkanaście programów do wyboru. Na dodatek ubrania po wyjęciu z suszarki są gotowe do włożenia do szafy. Nie można pominąć informacji, że prezentowana suszarka do ubrań wyposażona została w trwały silnik inwerterowy, który zapewnia energooszczędną pracę urządzenia. Na dodatek dzięki bezszczotkowej technologii, prezentowana suszarka ciszej pracuje. Warto wspomnieć, że urządzenie sygnalizuje o zakończeniu końca pracy, gdy pranie jest już suche. Producent wyposażył ten model w funkcję Child Lock, jak również suszenie technologią pompy ciepła. Dodajmy, że urządzeniem możesz wygodnie sterować z poziomu aplikacji mobilnej SmartThings. Na zakończenie dodajmy, że pełne wymiary suszarki marki Samsung wynoszą 60 x 60 x 85 cm.
Zalety:
 • klasa A+++
 • silnik inwerterowy
 • filtr 2w1
 • możliwość sterowania aplikacją SmartThings
 • automatyczny dobór parametrów suszenia dzięki Optimal Dry
 • oświetlany bęben
 • duży załadunek 9 kg
 • wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników
 • suszenie technologią pompy ciepła
Wady:
 • brak
  Miejsce 2
  Suszarka do prania HAIER I-Pro 5 HD80-A3959R-S NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Suszarka do prania HAIER I-Pro 5 HD80-A3959R-S


  Kolejne miejsce w naszym porównaniu najlepszych suszarek do prania zajmuje Haier I-Pro 5 HD80-A3959R-S. Pojemność załadunku dla tego urządzenia wynosi aż 8 kg, tym samym warto kupić suszarkę do prania Haier, zwłaszcza gdy poszukujesz sprzętu dla większej rodziny. Klasa efektywności energetycznej w tej suszarce do odzieży to A+++, a zużycie energii elektrycznej rocznej to 174 kWh. Przeliczając na złotówki, koszty z rocznego użytkowania wynoszą około 135 zł. Urządzenie zapewnia dokładne i efektywne suszenie bez zagnieceń. Warto wspomnieć, że w budowie posiada silnik inwerterowy, który zmniejsza zużycie energii, zapewnia ciche działanie urządzenia, a przy tym wydłuża żywotność tej suszarki. Haier I-Pro 5 HD80-A3959R-S wyposażona została w pompę ciepła, dzięki której dodatkowo zmniejsza się wykorzystanie energii elektrycznej. Dokładne wymiary tego sprzętu AGD wynoszą 58 x 59,5 x 84,5 cm. Urządzenie oddaje do dyspozycji użytkownika możliwość sterowania z aplikacji mobilnej hOn. Świetnym udogodnieniem jest system ABT, który zapewnia higieniczny cykl suszenia ubrań. Technologia zabezpiecza przed powstawaniem pleśni, bakterii i wirusów w takich miejscach suszarki jak uszczelka bębna. Kolejnym pomocnym udogodnieniem jest możliwość wyboru 3 stopni temperatury suszenia, jak również opcja suszenia chłodnym powietrzem. Poza tym możesz wybierać spośród 12 programów automatycznych, jak również programy dodatkowe, które dostępne są w aplikacji hOn. Na dodatek dzięki technologii i-Refresh błyskawicznie odświeżysz ubranie.
  Zalety:
  • klasa energetyczna A+++
  • silnik inwerterowy
  • suszenie pompą ciepła
  • sterowanie przez aplikację mobilną hOn
  • wiele programów podstawowych i dodatkowych do wyboru
  • niskie zużycie energii
  • system ABT
  • 3 stopnie temperatury suszenia
  • nowoczesny design
  Wady:
  • cena mogłaby być niższa
   Miejsce 3
   Suszarka do prania WHIRLPOOL W7 D94WB PL NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Suszarka do prania WHIRLPOOL W7 D94WB PL


   Następną suszarką w naszym zestawieniu najlepszych modeli jest Whirlpool W7 D94WB PL o pojemności 9 kg. Warto wspomnieć, że urządzenie posiada klasę energetyczną A+++. Co za tym idzie? Sprzęt zaliczany jest do jednych z energooszczędnych suszarek na rynku. Dokładne wymiary wynoszą 84,9 x 59,7 x 65,6 cm. W tym miejscu warto podkreślić, że prezentowany model wyróżnia się cichą pracą – poziom hałasu wynosi 59 dB. Producent wyposażył ten model w technologię 6-Zmysł, która to stale kontroluje poziom wilgotności wewnątrz bębna, po czym dopasowuje działanie sprzętu w taki sposób, aby suszenie było maksymalnie efektywne i oszczędne. Kolejnym przydatnym rozwiązaniem jest funkcja 3DRY, która to emituje ciepłe powietrze do wnętrza suszarki Whirlpool, po czym inteligentnie rozprowadza je po wnętrzu bębna, tak aby zapewnić optymalne suszenie ubrań. Nie można pominąć informacji, że Whirlpool W7 D94WB PL posiada w swojej budowie pompę ciepła, która to jeszcze bardziej zwiększa wydajność tej suszarki do prania. Następną pomocną funkcją jest FreshCare+, dzięki której urządzenie wykonuje cykliczne ruchy bębna do 6 godzin od zakończenia cyklu, dzięki czemu Twoje pranie będzie nadal świeże i pozbawione zagnieceń. Do innych udogodnień w tej suszarce można zaliczyć oświetlenie bębna, automatyczne czyszczenie filtra, możliwość personalizacji, regulację temperatury suszenia, jak również regulację poziomu suchości. Dodajmy, że urządzenie oddaje do dyspozycji wiele przeróżnych programów automatycznych w zależności od rodzaju prania. Roczne zużycie energii elektrycznej w prezentowanej suszarce do ubrań wynosi 194 kWh, co przekłada się na koszt około 150 zł.
   Zalety:
   • duży załadunek 9 kg
   • technologia FreshCare+
   • regulacja poziomu suchości
   • technologia 6-Zmysł
   • system suszenia pompą ciepła
   • niski poziom hałasu 59 dB
   • opóźnienie startu pracy
   • klasa energetyczna A+++
   • silnik inwerterowy
   Wady:
   • brak możliwości sterowania smartfonem
    Miejsce 4
    Suszarka do prania ELECTROLUX EW9HM1478P NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Suszarka do prania ELECTROLUX EW9HM1478P


    Suszarka Electrolux EW9HM1478P PerfectCare to kolejna propozycja w naszym zestawieniu. Klasa energetyczna w tym urządzeniu wynosi A+++, tym samym zaliczana jest do serii suszarek energooszczędnych. Roczne zużycie prądu wynosi 177 kWh. Przeliczając na złotówki, koszty z rocznego użytkowania wynoszą około 137 zł. Jest to model kondensacyjny o załadunku 8 kg, którego dokładne wymiary wynoszą 63,8 x 59,6 x 85 cm. Producent wyposażył ten sprzęt w niezawodny silnik inwerterowy, który odpowiada za efektywną pracę suszarki, a przy tym obniża pobór energii elektrycznej. Co więcej, bezszczotkowa technologia zapewnia ciche działanie urządzenia. Dodajmy, że Electrolux EW9HM1478P uzupełniona została o system CycloneCare, który odpowiada za równomierne i dokładne suszenie odzieży, nawet tej delikatnej. Poza tym suszarka ma system DelicateCare, która to automatycznie dopasowuje temperaturę oraz ruchy bębna do rodzaju tkanin. Z kolei technologia SensiCare dostosowuje czas suszenia do poziomu wilgotności ubrań. W swojej konstrukcji posiada filtr 2-warstwowy, który skutecznie wyłapuje wszelkie kłaczki. Do innych udogodnień w suszarce do prania Electrolux EW9HM1478P można zaliczyć opóźnienie startu pracy, suszenie na czas, funkcję Reverse Plus, jak również oświetlenie bębna. Na zakończenie dodajmy, że ten model posiada w swojej konstrukcji pompę ciepła.
    Zalety:
    • silnik bezszczotkowy
    • system suszenia z użyciem pompy ciepła
    • klasa efektywności energetycznej A+++
    • niskie, roczne zużycie prądu
    • system CycloneCare
    • technologia DelicateCare
    • oświetlenie bębna
    • przystosowana do montażu na pralce
    Wady:
    • brak opcji sterowania smartfonem
    • brak funkcji parowych
     Miejsce 5
     Suszarka do prania LG RC90V9JV2W NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Suszarka do prania LG RC90V9JV2W


     Kolejnym urządzeniem w rankingu suszarek do ubrań jest LG RC90V9JV2W. Warto na wstępie podkreślić, że jest to innowacyjny sprzęt z klasą energetyczną A+++. Dokładne wymiary tego urządzenia wynoszą 61,5 x 60 x 85 cm. Suszarka wyróżnia się stylowym wyglądem oraz funkcjonalnością. Załadunek w tym modelu wynosi aż 9 kg, tym samym jest to doskonała propozycja dla wieloosobowej rodziny. Kolejną zaletą jest niskie, roczne zużycie energii elektrycznej, które wynosi 175 kWh, co przekłada się na około 135 zł. Nie można pominąć informacji, że ta innowacyjna suszarka do prania LG RC90V9JV2W została uzupełniona o możliwość sterowania zdalnego – przez aplikację mobilną SmartThinQ. Poza tym producent wyposażył ten sprzęt w pompę ciepła, która to zapewnia optymalne suszenie tkanin, tak aby było ono energooszczędne i efektywne. W tym urządzeniu zastosowano technologię Eco Hybrid, dzięki której możesz oszczędzić czas lub zużycie energii w zależności od Twojego zapotrzebowania. Na dodatek prezentowany model posiada technologię odpowiadającą za automatyczne czyszczenie skraplacza. Świetnym udogodnieniem jest program Allergy Care, który to eliminuje nawet 99,99% roztoczy z powierzchni tkanin. LG RC90V9JV2W uzupełniona została w czujnik suszenia, technologię Twin Care, jak również w wyświetlacz elektroniczny z programatorem, dzięki któremu dobierzesz jeden z wielu dostępnych programów automatycznych.
     Zalety:
     • silnik inwerterowy
     • możliwość sterowania przez aplikację mobilną SmartThinQ
     • program dezynfekujący Allergy Care
     • system suszenia pompą ciepła
     • technologia Twin Care
     • niskie zużycie energii elektrycznej
     • klasa energetyczna A+++
     • duża pojemność załadunku 9 kg
     Wady:
     • brak funkcji parowych
     • cena mogłaby być nieco niższa
      Miejsce 6
      Suszarka do prania HAIER I-Pro 7 HD90-A3979 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Suszarka do prania HAIER I-Pro 7 HD90-A3979


      Haier I-Pro 7 HD90-A3979 to kolejna świetna suszarka do prania, która znalazła się w naszym najnowszym rankingu. Jest to sprzęt o bardzo ładnym, nowoczesnym designie. Co więcej, jest to wydajna suszarka z klasą energetyczną A+++ o dokładnych wymiarach 60 x 59,5 x 85 cm. Warto podkreślić, że jest to suszarka kondensacyjna z pompą ciepła, która zapewnia delikatną pielęgnację prania w trakcie suszenia. Urządzenie w swojej budowie posiada silnik inwerterowy, który wyróżnia się trwałością, pobiera znacznie mniej energii elektrycznej, a przy tym jest wydajny. Warto w tym miejscu wspomnieć o rocznym zużyciu energii elektrycznej, która dla tego urządzenia wynosi 193 kWh, a to z kolei przekłada się na około 149 zł kosztów z rocznego użytkowania. Suszarka oferuje 9 kg załadunku, tym samym sprawdzi się dla większej rodziny. Na dodatek producent wyposażył prezentowany model w technologię iRefresh, która umożliwia błyskawiczne odświeżenie ubrań. Następnym udogodnieniem jest przemyślany system zbierania kłaczków, który składa się z filtra posiadającego trójwarstwową konstrukcję. Poza tym urządzenie posiada specjalnie zaprojektowany bęben, tak aby w trakcie suszenia nie uszkodzić nawet tych delikatnych tkanin. Dodajmy, że jest to jedna z nielicznych suszarek na rynku, która oddaje do dyspozycji użytkownika funkcje parowe.
      Zalety:
      • klasa energetyczna A+++
      • system suszenia pompą ciepła
      • silnik inwerterowy
      • nowoczesny wygląd
      • trójwarstwowy system filtracji kłaczków
      • duża pojemność 9 kg
      • niskie roczne zużycie energii elektrycznej
      • specjalnie zaprojektowana konstrukcja bębna
      • wiele programów do wyboru
      Wady:
      • brak możliwości sterowania smartfonem
       Miejsce 7
       Suszarka do prania BOSCH WTW876S0PL NAJNIŻSZA CENA ONLINE
       PORÓWNAJ NA CENEO

       Suszarka do prania BOSCH WTW876S0PL


       Następne miejsce w naszym rankingu najlepszych suszarek do ubrań zajmuje suszarka do prania Bosch WTW876S0PL o załadunku 8 kg oraz wymiarach 59,9 x 59,7 x 84,2 cm. Suszarka Bosch posiada klasę A+++, dzięki czemu zaliczana jest do jednych z najbardziej energooszczędnych urządzeń tego typu na rynku. Dodajmy, że roczny pobór prądu w tej suszarce wynosi 177 kWH, a to z kolei przekłada się na około 137 zł. Warto wspomnieć, że suszarka ma czujniki mierzące temperaturę i poziom wilgotności. Dzięki funkcji AutoDry sprzęt zapewnia optymalne suszenie z zachowaniem najwyższej jakości tkanin przy kontroli automatyki sensorowej. Poza tym jest to suszarka do prania z pompą ciepła, która ogranicza zużycie energii nawet o 60% w porównaniu do modeli z klasą A. Warto również dodać, że dzięki zastosowaniu technologii pompy ciepła, ta kondensacyjna suszarka jest w stanie suszyć tkaniny w obniżonej temperaturze, a to przekłada się na dłuższą żywotność! Warto wspomnieć, że równomierne rozprowadzanie ciepłego powietrza w bębnie wykonanym ze stali nierdzewnej daje możliwość skutecznego wysuszenia ubrań. Suszarka została zaopatrzona w kilkanaście programów, które umożliwiają dostosowanie poziomu wilgotności prania, jakie chcesz uzyskać. Do pozostałych udogodnień można zaliczyć technologię SelfCleaning Condenser, AntiVibration Design, jak również SensitiveDrying System. Ten ostatni odpowiada za dopasowanie działania suszarki do rodzaju tkanin, dzięki czemu urządzenie zapewnia optymalne suszenie przez delikatne ruchy bębna suszarki.
       Zalety:
       • klasa energetyczna A+++
       • technologia pompy ciepła
       • technologia SelfCleaning Condenser
       • funkcja AutoDry
       • wyświetlacz MultiTouch
       • wiele programów automatycznych i czasowych
       • oświetlenie bębna
       Wady:
       • brak możliwości sterowania smartfonem
       • brak funkcji parowych
       • silnik szczotkowy
        Miejsce 8
        Suszarka do prania WHIRLPOOL W6 D84WB EE NAJNIŻSZA CENA ONLINE
        PORÓWNAJ NA CENEO

        Suszarka do prania WHIRLPOOL W6 D84WB EE


        Ranking najlepszych suszarek do prania zawiera również Whirlpool W6 D84WB EE. Jest to nowoczesna suszarka bębnowa z klasą energetyczną A+++. Dzięki temu urządzenie pobiera zaledwie 176 kWh prądu w skali roku, co przekłada się na koszt około 136 zł. Prezentowana suszarka kondensacyjna posiada bęben o załadunku 8 kg, dzięki czemu jest to propozycja dla kilkuosobowej rodziny. Dodajmy, że prezentowany model wyposażony został w silnik bezszczotkowy. Tym samym urządzenie pobiera znacznie mniej prądu, jest wydajne, a przy tym cicho pracuje – w porównaniu z modelami szczotkowymi. Świetnym udogodnieniem jest technologia 6-Zmysł, która ciągle monitoruje wilgotność w środku bębna, tak aby zapewnić optymalne suszenie przy zachowaniu niskiego poboru energii. Kolejnym przydatnym rozwiązaniem jest technologia Heat Pump, czyli system suszenia pompą ciepła, dzięki któremu zwiększa się wydajność urządzenia przy jednoczesnym obniżeniu zużycia prądu. Producent wyposażył suszarkę Whirlpool W6 D84WB EE w samoczyszczący filtr kondensatora, jak również funkcję FreshCare+. Dodajmy, że to urządzenie zostało przystosowane do montażu na pralce. Na dodatek oddaje do dyspozycji funkcje parowe, dzięki którym błyskawicznie odświeżysz swoją odzież bez konieczności jego prania. Na zakończenie warto wspomnieć, że Whirlpool W6 D84WB EE posiada wiele programów do wyboru, a w tym Bawełna Eco, Suszenie Wełny, Jeans, Mieszane, jak również program Szybki.
        Zalety:
        • wiele programów do wyboru
        • technologie 6-Zmysł
        • pojemność 8 kg
        • silnik inwerterowy
        • niskie roczne zużycie energii elektrycznej
        • samoczyszczący filtr kondensatora
        • możliwość odświeżania ubrań, które jeszcze nie wymagają prania
        • dobry stosunek ceny do jakości
        Wady:
        • brak opóźnienia startu pracy
        • brak opcji sterowania smartfonem
         Miejsce 9
         Suszarka do prania ELECTROLUX EW9H189BP NAJNIŻSZA CENA ONLINE
         PORÓWNAJ NA CENEO

         Suszarka do prania ELECTROLUX EW9H189BP


         W naszym porównaniu suszarek do prania znalazła się również Electrolux EW9H189BP. Ten innowacyjny sprzęt oddaje do dyspozycji wiele przeróżnych udogodnień. Jest to suszarka o wymiarach 63,8 x 59,6 x 85 cm oraz pojemności 9 kg. Największym atutem jest jej energooszczędność, dzięki czemu klasa energetyczna w tym modelu wynosi A+++. Poza tym roczne zużycie energii elektrycznej oscyluje w granicach 195 kWh, a to przekłada się na około 151 zł z rocznego użytkowania. Warto wspomnieć, że urządzenie możesz wygodnie sterować z użyciem smartfona. Prezentowany sprzęt zaliczany jest do wydajnych produktów, które do swojego działania wykorzystują pompę ciepła. Dzięki temu znacznie obniża się zużycie energii elektrycznej przy zwiększeniu wydajności urządzenia. Suszarka oddaje do dyspozycji wiele różnych programów automatycznych, które dopasujesz do rodzaju Twoich ubrań. Co więcej, urządzenie uzupełnione zostało w wiele pomocnych technologii. Do jednych z nich można zaliczyć funkcję 3Dsense, która idealnie sprawdzi się do suszenia puchowej odzieży. Na dodatek ten sprzęt posiada system CycloneCare, który to odpowiada za równomierne i delikatne suszenie. Nie można zapomnieć, że prezentowana suszarka do odzieży Electrolux EW9H189BP przystosowana została do suszenia wełnianej odzieży. Wszystko dzięki nowoczesnej technologii DelicateCare, która dostosowuje temperaturę i ruchy bębna do typu prania. Warto wspomnieć, że to tylko część udogodnień, które oddaje do dyspozycji ta innowacyjna suszarka Electrolux EW9H189BP!
         Zalety:
         • możliwość sterowania smartfonem
         • silnik inwerterowy
         • klasa energetyczna A+++
         • system suszenia pompą ciepła
         • funkcja 3Dsense
         • oświetlenie bębna
         • opóźnienie startu pracy
         • suszenie na czas
         Wady:
         • nieco wysoka cena
         • brak funkcji parowych
          Miejsce 10
          Suszarka do prania LG RC90V9AV2N NAJNIŻSZA CENA ONLINE
          PORÓWNAJ NA CENEO

          Suszarka do prania LG RC90V9AV2N


          W rankingu nie mogło zabraknąć suszarki LG RC90V9AV2N o załadunku 9 kg. Dokładne wymiary tego sprzętu wynoszą 61,5 x 60 x 85 cm. Już teraz podkreślmy, że jest to wydajny sprzęt, który doskonale sprawdzi się dla osób, które poszukują energooszczędnej suszarki dla wieloosobowej rodziny. Klasa energetyczna wynosi A+++. Warto dodać, że roczne zużycie energii elektrycznej wynosi 194 kWh, co przekłada się na około 150 zł rocznie. Kolejnym atutem jest technologia podwójnej pompy ciepła. Producent wyposażył ten model w wymiennik ciepła z funkcją samodzielnego czyszczenia. Poza tym urządzenie oddaje do dyspozycji program Allergy Care, który efektywnie eliminuje do 99,9% roztoczy będących na tkaninach. Na dodatek ten model wyposażony został w podwójny filtr wyłapujący kłaczki, silnik inwerterowy, jak również wiele przeróżnych programów do wyboru. Świetnym udogodnieniem jest możliwość sterowania zdalnego dzięki aplikacji ThinQ.
          Zalety:
          • system suszenia pompą ciepła
          • silnik bezszczotkowy
          • możliwość sterowania przez aplikację mobilną ThinQ
          • podwójny filtr na kłaczki
          • klasa energetyczna A+++
          • możliwość montażu na pralce
          • program Allergy Care
          • czujnik wilgotności
          Wady:
          • brak funkcji parowych
          • cena mogłaby być nieco niższa

           Jaką suszarkę do prania wybrać?

           Nie wiesz, na jakie parametry zwrócić uwagę, aby zakup suszarki do prania był udany? Poniżej przygotowaliśmy poradnik zakupowy, w którym podpowiadamy, jak wybrać najlepszą suszarkę do prania w 2024 roku! Przeczytaj, na jakie właściwości urządzenia warto zwrócić uwagę! Sprawdź, czym się kierować przy wyborze dobrej jakości suszarki do prania!

           Jaka dopasować wielkość załadunku w suszarce do prania?

           Wielkość załadunku podawana jest w kilogramach i mówi, ile ubrań możesz włożyć do suszarki, aby efektywnie suszyła. Im parametr ten jest większy, tym więcej prania wysuszysz w trakcie jednego cyklu. Zakres wielkości załadunku w dobrych suszarkach oscyluje od 5 kg do nawet 16 kg wsadu. Pamiętaj, że parametr ten powinien być dostosowany do ilości domowników. Dla singla idealnie sprawdzi się suszarka na pranie o załadunku od 5 do 6 kg. Z kolei do budynku, gdzie mieszka od 2 do 4 osób lepiej wybierać modele od 6 do 8 kg. Natomiast jeśli jesteś członkiem wieloosobowej rodziny, gdzie liczba domowników jest większa niż 5 osób, wtedy wybieraj urządzenie, u którego wielkość załadunku wynosi od 8 do 10 kg. Największe modele o pojemności od 10 do 16 kg przeznaczone są dla rodzin, które wykonują pranie i suszenie odzieży raz na tydzień. Oprócz tego takie duże egzemplarze sprawdzą się dla przedsiębiorstw.

           suszarka do prania wyposażona w bęben o wielkości załadunku 8 kg

           Ilość osóbZaładunek suszarki w kg
           1 osobaod 5 do 6 kg
           od 2 do 4 osóbod 6 do 8 kg
           powyżej 5od 8 do 10 kg
           suszenie 1 raz w tygodniu/ wieloosobowa rodzinaod 10 do 16 kg

           Jaki typ suszarki wybrać – kondensacyjną czy wywiewową?

           Kupując suszarkę koniecznie, zwróć uwagę, jakiego urządzenie jest typu. Do dyspozycji masz 2 rodzaje suszarek:

           • wywiewową,
           • kondensacyjną.

           Działanie tych pierwszych polega na pobieraniu powietrza z otoczenia, po czym urządzenie je podgrzewa i kieruje prosto wewnątrz suszarki, w której znajduje się pranie. Następnie zachodzi absorpcja wody przez powietrze, które następnie jest odprowadzane z urządzenia z powrotem na zewnątrz suszarki. Te modele są mniej polecane niż te drugie, ponieważ wraz z działaniem wzrasta wilgotność powietrza w danym pomieszczeniu, co z kolei może przyczynić się do tworzenia pleśni i grzyba na ścianach. Tymczasem suszarki kondensacyjne zamieniają parę wodną w wodę (zjawisko kondensacji). Woda z kolei odprowadzana jest do zbiornika zainstalowanego wewnątrz suszarki. Oczywiście najlepiej wybierać modele kondensacyjne — są one bardziej przyjazne dla zdrowia człowieka.

           Klasa energetyczna też jest ważna!

           Klasa energetyczna w suszarce do prania wskazuje o jej energooszczędności oraz wydajności. Podawana jest w 7-stopniowej skali oznaczonej znakami oraz kolorami. Spotkasz się z klasą od A+++ w kolorze ciemnozielonym do klasy D w kolorze czerwonym. Im bliżej klasy A+++ tym urządzenie jest bardziej energooszczędne i zużywa mniej prądu, a tym samym jest bardziej efektywne. Najlepiej wybierać suszarki do prania o wartości od A+++ do maksymalnie A+.

           energooszczędna suszarka do prania z klasą energetyczną A+++

           Warto dodać, że im bliżej najwyższej klasy A+++ tym urządzenie pobiera mniejszą ilość prądu, a to z kolei wpływa na niższe rachunki. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że najbardziej oszczędne urządzenia kosztują więcej, jednak w dłuższej perspektywie czasu inwestycja jest opłacalna.

           Jaki silnik w będzie lepszy – inwerterowy czy szczotkowy?

           W przypadku suszarek do odzieży spotkasz się z dwoma rodzajami silnika: szczotkowym oraz inwerterowym. Ten pierwszy jest nieco bardziej rozbudowany, ale wcale nie lepszy. Posiada on podzespoły, które ulegają wytarciu, m.in. szczotki. Co więcej, silnik szczotkowy jest głośniejszy, mniej wydajny, a czas trwania cykli prania jest dłuższy w porównaniu do silnika inwerterowego. Ten z kolei w swojej budowie nie posiada szczotek, a zasilany jest prądem stałym. Lepszym wyborem będzie silnik inwerterowy — jest on o wiele cichszy, wydajniejszy, pobiera mniejszą ilość prądu, jak również rzadziej wymaga serwisowania. Co więcej, producenci suszarek do ubrań często dają na ten rodzaj silnika dłuższą gwarancję.

           Jakie programy ma dobra suszarka do prania?

           Warto wybierać model suszarki, który posiada szeroki zakres programów. Dzięki temu masz wiele możliwości dopasowania temperatury oraz czasu suszenia do konkretnego rodzaju tkaniny. W zależności od marki spotkasz się z różnymi trybami. Do najważniejszych zaliczamy program:

           • do delikatnych tkanin,
           • do szafy,
           • do prasowania,
           • do ręczników,
           • do bawełny,
           • tkanin syntetycznych,
           • odświeżanie,
           • jak również do pierza, czy puchu.

           Tak naprawdę wybór programów powinien być dopasowany do Twoich preferencji. W związku z tym koniecznie przeanalizuj każdy z nich i dopasuj urządzenie do rodzaju tkanin, jakie posiadasz.

           programator z 14 programami suszenia do różnego rodzaju tkanin

           Ile prądu zużywa suszarka?

           Zużycie prądu w suszarce zależy od zastosowanego silnika i pozostałych podzespołów, jak również od klasy energetycznej. Im wartość zużycia prądu jest niższa, tym mniejszy koszt z użytkowania suszarki. W przypadku dobrych suszarek, których klasa energetyczna wynosi A+++ roczne zużycie prądu wynosi od 159 do 196 kWh. Z kolei dla modeli A++ wartość ta oscyluje od 200 do 259 kWh. Tymczasem w modelach suszarek z klasą A+ wynosi od 273 do 310 kWh. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie automatycznej suszarki, która zużywa najmniej energii, co wpłynie na oszczędność na rachunkach za prąd.

           Klasa energetycznaKwota za roczne zużycie prądu
           A+++od 122 do 151 zł
           A++od 154 do 199 zł
           A+od 210 do 239 zł
           Bod 384 do 439 zł

           * ceny przybliżone i zaokrąglone. Wyliczone na podstawie średniej stawki taryfy G11 w roku 2022, która wynosiła 0,77 zł/kWh.

           Jaki poziom hałasu będzie najlepszy w suszarce do prania?

           W trakcie zakupu suszarki do prania warto zwrócić uwagę na poziom hałasu. Im jest on mniejszy, tym suszarka będzie ciszej pracować, co z kolei wpływa na wygodę dla użytkowników. Poziom hałasu w każdej dobrej suszarce do prania powinien wynosić maksymalnie 65 dB. Dzięki temu urządzenie nie będzie zakłócać spokoju, co ma kluczowe znaczenie zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi lub kiedy planujesz używać sprzętu w nocy.

           Na jakie funkcje i dodatki się zdecydować?

           Dobra elektryczna suszarka posiada funkcje, które wpływają na proces suszenia prania. Do jednych z przydatnych trybów można zaliczyć program suszenia pompą ciepła. Funkcja ta umożliwia suszenie prania w dużo niższej temperaturze, jak również wpływa na dużo mniejsze zużycie energii elektrycznej. Oprócz tego przydatnym trybem jest automatyczne dostosowywanie parametrów, takich jak temperatura suszenia, czas trwania suszenia czy dopasowanie ruchów bębna do wagi i rodzaju tkanin. Do innych przydatnych funkcji można zaliczyć:

           • system antywibracyjny, który eliminuje drgania podczas obracania się bębna,
           • automatyczne czyszczenie bębna,
           • funkcje parowe,
           • łagodne podmuchy powietrza, które umożliwiają wysuszenie prania bez zagnieceń,
           • wyświetlacz LCD z panelem sterowania,
           • wskaźniki pokazujące: czas do zakończenia cyklu suszenia prania, zakończenie cyklu prania, zapełnienie zbiornika kondensacyjnego,
           • możliwość montażu na pralce,
           • sterowanie z użyciem aplikacji mobilnej
           • wskaźnik zapchania filtra.

           dodatkowe funkcje oraz wyposażenie suszarki do ubrań, a w tym opóźnienie startu pracy, ustawienie delikatnego suszenia, funkcja połowy załadunku, redukcja zagnieceń, wbudowany filtr, intuicyjny programator

           Ile kosztuje dobra suszarka do prania?

           Przedział cenowy suszarek dostępnych na rynku wynosi od 1600 do 11000 zł. Kwota zależna jest od klasy energetycznej, wielkości załadunku, marki, głębokości, wbudowanych funkcji oraz dodatkowych akcesoriów. Polecane suszarki z najwyższą klasą energetyczną A+++ kosztują od 2250 do 11000 zł. Z kolei cena za te z klasą A++ wynosi od 1750 do 5500 zł, natomiast z klasą A+ od 1600 do 2500 zł. Pamiętaj, że topowe suszarki z górnej półki, mimo że kosztują więcej, to są one w dłuższej perspektywie czasu bardziej opłacalne.

           Z jakiej firmy wybrać suszarkę do ubrań – Bosch, LG czy Electrolux?

           W ofercie sklepów znajdziesz różnego rodzaju suszarki od różnych producentów. Jednak z jakiej firmy wybrać suszarkę do ubrań, aby była maksymalnie efektywna? Do najlepszych producentów suszarek do ubrań zaliczamy markę:

           • Bosch,
           • Electrolux,
           • Samsung,
           • Whirlpool,
           • Beko,
           • LG,
           • Siemens.

           suszarka do prania marki Siemens model IQ500 WQ33G2CXPL

           Produkty z tych firm to świetne suszarki, które występują w wielu rodzajach i wielkości. Polecamy wybierać urządzenie właśnie od tych producentów. Pamiętaj, aby sprawdzić specyfikację każdego modelu!

           FAQ - najczęściej zadawane pytania

           1. Czym się różni pralko-suszarka od suszarki?

            Pralko-suszarka łączy dwie funkcje — prania oraz suszenia — w jednym urządzeniu. Z kolei suszarka tylko przeznaczona jest do suszenia ubrań. Warto mieć na uwadze, że w pralko-suszarkach waga załadunku jest prawie o połowę mniejsza w porównaniu do typowej suszarki — weź to pod uwagę, zwłaszcza gdy rozmyślasz nad rozmiarem Slim.

           2. Co lepsze pralko-suszarka czy pralka i suszarka?

            Wszystko uzależnione jest od Twoich preferencji. Jeśli zależy Ci na kompaktowym rozmiarze, tym samym poszukujesz urządzenia, które zmieści się w niedużym pomieszczeniu, wtedy wybieraj pralko-suszarkę. Z kolei, jeśli zależy Ci na skuteczności prania, jak i suszenia, ponadto masz dużą rodzinę, to lepiej sprawdzą się oddzielnie pralka i suszarka.

           3. Czy warto kupić suszarkę z pompą ciepła?

            Tak, pompa ciepła w suszarce umożliwia suszenie ubrań w niższych temperaturach. Co więcej, technologia ta zmniejsza zużycie prądu. To sprawia, że urządzenie jest energooszczędne i ekologiczne, a Twoje rachunki za prąd niższe.

           4. Która suszarka jest lepsza kondensacyjna czy z pompą ciepła?

            Obie są dobre. Co więcej, występują modele suszarek, które są egzemplarzami kondensacyjnymi oraz mają wbudowaną pompę ciepła. Suszarki kondensacyjne utworzoną parę wodną zamieniają w wodę, która zbiera się do pojemnika. Z kolei pompa ciepła odpowiada za suszenie w niższej temperaturze oraz przyczynia się do mniejszego zużycia energii.

           Podsumowanie

           • Decydując się na zakup suszarki do prania, koniecznie sprawdź najważniejsze parametry, do których zaliczamy wielkość załadunku, rodzaj urządzenia, klasę energetyczną, rodzaj silnika, zużycie prądu, jak również funkcje i wyposażenie.
           • Nowe suszarki dają bardzo dużo możliwości suszenia. Dzięki wielu funkcjom możesz dostosować ich pracę do rodzaju tkanin.
           • Tradycyjne suszenie prania jest czasochłonne i wymaga dużej powierzchni, aby wywiesić wypraną odzież. Dlatego obecnie suszarki są często doskonałą alternatywą, która daje możliwość wysuszenia ubrań nawet w 2 godziny.
           • Klasa energetyczna A+++ oznacza, że urządzenie jest najbardziej wydajne i energooszczędne.
           • Klasa energetyczna D oznaczana jest kolorem czerwonym. Klasą tą oznacza się urządzenia, które są najmniej wydajne i pobierają dużą ilość energii.
           • Pamiętaj, że modele suszarek z górnej półki są najdroższe, ale inwestycja w nie zwraca się po krótkim czasie.
           • Najlepszymi suszarkami do prania są te marki Bosch, Haier, Electrolux, Samsung, Whirlpool, jak również suszarki LG.
           • Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup nowej suszarki, oscyluje od 1600 do 11000 zł.
           • Chcesz kupić dobrą suszarkę do prania, jednak nie wiesz, na jaką się zdecydować? Zobacz nasz ranking 2024, w którym zestawiamy polecane modele nawet do 20% tańsze niż w sklepach stacjonarnych!
           Karolina Pisarska
           Przeczytaj poradniki:

           5 2 votes
           Oceń artykuł
           Subscribe
           Powiadom o
           guest
           0 komentarzy
           Inline Feedbacks
           View all comments
           Do góry