Jaka polerka samochodowa dla amatora? Ranking na Czerwiec 2024

Polujesz za najlepszą polerką samochodową, z której użyciem uzyskasz piękny i błyszczący lakier w zaledwie 30 minut? Szukasz funkcjonalnego urządzenia, które umożliwi wygodną pracę i skuteczne nabłyszczanie powierzchni? Przeczytaj, poniżej jaką polerkę samochodową wybrać i na jakie parametry zwrócić uwagę! Podpowiadamy, którą polerkę kupić – obrotową czy orbitalną? Z silnikiem szczotkowym czy bezszczotkowym? Wskazujemy jak dopasować moc, prędkość obrotową oraz jakie funkcje są przydatne. Sprawdź najnowszy ranking polerek samochodowych na Czerwiec 2024!

Najlepsze polerki samochodowe wg popularności – Ranking na Czerwiec 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Yato Profesjonalna polerka mimośrodowa yt-82200 - zyskaj rabat 30 zł (5906083031977) Producent: Yato Ocena eksperta: 10 / 10 Moc: 720 W
Średnica tarczy: 150 mm
Rodzaj produktu: polerka 
Najniższa cena online
2 PARKSIDE® Polerka rotacyjna PPM 1200 A1, 1200 W Producent: PARKSIDE® Ocena eksperta: 9.9 / 10 Rodzaj produktu: polerka 
Najniższa cena online
3 Einhell Polerka cc-po 1100/1e (4006825614169) Producent: Einhell Ocena eksperta: 9.8 / 10 Moc: 1100 W
Rodzaj produktu: polerka 
Najniższa cena online
4 Polerka Samochodowa 4 Gąbki 2 X Dysk Ocena eksperta: 9.7 / 10 Rodzaj produktu: polerka 
Najniższa cena online
5 akumulatorowa polerka 20 v, ppma 20-li c3 (bez akumulatora i ładowarki) marki Parkside® Producent: PARKSIDE® Ocena eksperta: 9.6 / 10 Rodzaj produktu: polerka 
Najniższa cena online
6 Polerka 125mm 18V bez Aku i Ładow DCM848N-XJ DEWALT | Darmowa dostawa Ocena eksperta: 9.5 / 10 Rodzaj produktu: polerka 
Najniższa cena online
7 Ultimate speed® polerka upm 120 c3, 120 w Producent: ULTIMATE SPEED® Ocena eksperta: 9.4 / 10 Rodzaj produktu: polerka 
Najniższa cena online
8 Polerka samochodowa 1,6 kW Blaupunkt CP4010, CP4010 Ocena eksperta: 9.3 / 10 Rodzaj produktu: polerka 
Najniższa cena online
9 Szlifierko-polerka Scheppach HG35 Ocena eksperta: 9.2 / 10 Rodzaj produktu: polerka 
Najniższa cena online
10 polerka akumulatorowa do poprawek paap 12 c3, 12 v (bez akumulatora i ładowarki) marki Parkside® Producent: PARKSIDE® Ocena eksperta: 9.1 / 10 Rodzaj produktu: polerka 
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Wybrane urządzenia do polerowania lakieru samochodu wg eksperta

Jaką polerkę samochodową wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Dobra polerka do polerowania karoserii samochodu to taka, która posiada wiele akcesoriów w zestawie, a w dodatku ma ergonomiczny kształt. Nie wiesz jaką polerkę kupić? W poniższym poradniku podpowiadamy krok po kroku, jak wybrać najlepszą polerkę samochodową! Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając sprawdzone urządzenie!

Jaka moc polerki będzie właściwa?

Istotnym parametrem technicznym w specyfikacji polerki jest moc, która podawana jest najczęściej w watach (W). Warto dodać, że moc wpływa na wydajność pracy urządzenia, jak również na liczbę obrotów, jaką jest w stanie wytworzyć mechanizm z talerzem. Do wyboru masz polerki samochodowe o mocy od 700 do 1400 W. Jednak jaka polerka do lakieru karoserii samochodu będzie najlepsza? W przypadku gdy szukasz urządzenia do prac w przydomowym warsztacie, to wystarczające będą modele, których moc wynosi od 700 do 1200 W. Z kolei, jeśli szukasz polerki dla profesjonalisty, wtedy wybieraj taką, której moc silnika wynosi od 950 do 1400 W.

Jaki rodzaj polerki wybrać – rotacyjną czy orbitalną?

Przy wyborze polerki samochodowej zdecyduj jaki rodzaj urządzenia chcesz nabyć. Do wyboru masz dwa rodzaje:

 • polerkę rotacyjną,
 • polerkę orbitalną.

Pierwsza z wymienionych, czyli polerka obrotowa, to urządzenie, które wytwarza ruch obrotowy (rotacyjny). Zaliczana jest do uniwersalnych maszyn polerskich. Zakres mocy w polerce rotacyjnej jest dużo większy niż w modelach orbitalnych. Na dodatek ma ona bardzo dużą siłę cięcia. W związku z tym maszyny tego typu sprawdzą się dla profesjonalistów – do usuwania twardych lakierów, wycinania głębokich zarysowań.

Tymczasem polerki orbitalne, inaczej nazywane polerki Dual Action, wykonują ruch oscylacyjny (orbitalny). Warto dodać, że w tym modelu pad polerski wykonuje dwa ruchy  – wahadłowy oraz wokół własnej osi. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko przetarcia powłoki lakierniczej, jak również przepalenia i uszkodzenia lakieru, co z kolei może wystąpić w przypadku maszyn rotacyjnych.

Jednak jaka polerka samochodowa będzie najlepsza? Gdy szukasz urządzenia dla profesjonalisty, które zagwarantuje maksymalną siłę cięcia, wtedy idealnie sprawdzi się polerka rotacyjna (obrotowa). Jeśli kupujesz pierwszą polerkę samochodową, wtedy lepszym wyborem dla amatora będzie zakup Dual Action.

Sieciowa czy akumulatorowa – którą polerkę samochodową wybrać?

W ofertach sklepów spotkasz się z polerkami sieciowymi oraz akumulatorowymi. Pierwsze z wymienionych zasilane są na kabel, który podpina się pod gniazdo zasilania o napięciu 230 V. Ich zaletą jest możliwość długotrwałej pracy. Z kolei polerki bezprzewodowe zasilane są na akumulator, który ładuje się z wykorzystaniem dedykowanej ładowarki. Porównując oba modele, bez wątpienia najwygodniejszym rozwiązaniem jest polerka samochodowa akumulatorowa. Umożliwia ona korektę lakieru w każdym miejscu bez konieczności dostępu do prądu. Jedyną koniecznością jest posiadanie naładowanego akumulatora. Minusem tego rozwiązania jest ograniczony czas użytkowania.

Jak dopasować skok maksymalny w polerce samochodowej?

Zwróć uwagę przy wyborze polerki samochodowej na taki parametr jak skok. Jest to odchylenie talerza polerskiego względem własnej osi. Parametr ten występuje w modelach z ruchem orbitalnym, czyli w polerkach DA. Do wyboru masz modele polerek, dla których skok wynosi od 8 do 21 mm. Miej na uwadze, że im mniejsza wartość skoku ruchu orbitalnego, tym bardzo dobre wykończenie lakieru, jednak mniejsza siła cięcia. Z kolei wraz ze wzrostem skoku zwiększa się siła cięcia, jednak maleje jakość w trakcie wykończenia lakieru. Jednak na jaką wartość się zdecydować? Optymalnym skokiem w polerce jest wartość na poziomie 12 mm.

Na jaką prędkość obrotową się zdecydować w polerce?

W trakcie zakupu własnej polerki samochodowej zobacz na taki parametr jak prędkość obrotowa. Wspomniany atrybut informuje o ilości obrotów, które jest w stanie wykonać talerz w trakcie 1 minuty. Na wstępie warto podkreślić, że w zależności od wybranego rodzaju polerki różni się zakres prędkości. Mianowicie dla polerek rotacyjnych prędkość obrotowa wynosi od 700 do 3000 obr/min. Z kolei modele Dual Action wytwarzają prędkość obrotową w zakresie od 2000 do 7500 obrotów na minutę.

Najlepszym wyborem jest zdecydowanie się na największy zakres prędkości w wybranej polerce samochodowej, jednak powinna ona być wyposażona w regulację obrotów. Dzięki temu działanie urządzenia wygodnie dopasujesz do rodzaju prac. Co więcej, dzięki regulacji możesz w pełni wykorzystać możliwości urządzenia.

125, 150 czy 180 mm – jak dobrać średnicę tarczy urządzenia do polerowania lakieru?

Decydując się na zakup polerki samochodowej na start, spotkasz się z różnymi średnicami tarczy polerskiej. Do wyboru masz modele o średnicy:

 • 50 mm,
 • 125 mm,
 • 150 mm,
 • 180 mm,
 • 250 mm.

Oczywiście dobór wybranej tarczy zależny jest od powierzchni, na której znajdują się defekty powłoki lakierniczej. Z reguły najczęściej wybierane są modele padów o średnicy 125, 150 oraz 180 mm. Takie talerze umożliwiają komfortową pracę na każdej karoserii.

Waga polerki samochodowej też jest ważna!

Zwróć również uwagę przy zakupie polerki na wagę urządzenia. Im lżejsza polerka samochodowa, tym wygodniejsza i szybsza praca. Spotkasz się z polerkami, których waga wynosi od 0,5 do 3,5 kg. Jeśli chodzi o komfort pracy, to przyjmuje się, że optymalna waga polerki samochodowej wynosi od 2 do 2,5 kg. Takie urządzenie umożliwia wygodne manewrowanie sprzętem bez znacznego obciążenia rąk. Dzięki czemu możesz dłuższy czas polerować bez konieczności wykonywania częstych przerw na odpoczynek.

Dodatkowe funkcje i wyposażenie

Najlepsza polerka samochodowa to taka, która w komplecie posiada różne akcesoria. Do jednych z przydatnych elementów i funkcji możemy zaliczyć:

 • kilka gąbek w zestawie,
 • klucz,
 • regulację obrotów,
 • możliwość pracy na mokro,
 • walizkę w zestawie,
 • rękojeść pomocniczą,
 • ładowarkę,
 • przynajmniej jeden akumulator w komplecie.

Ile trzeba przeznaczyć za dobrą polerkę?

Cena, jaką należy przeznaczyć na zakup polerki do samochodu, waha się od 90 do 4500 zł za te profesjonalne modele, które dodatkowo mają bogate wyposażenie. Szukając dobrej polerki samochodowej, spotkasz się z egzemplarzami w różnej cenie. Warto dodać, że kwota zależna jest od rodzaju urządzenia – inne ceny mają polerki rotacyjne, a jeszcze inne polerki Dual Action (orbitalne).

Najlepsi producenci – jaką polerkę wybrać?

Kupując polerkę do polerowania i usuwania rys z lakieru samochodu, warto zdecydować się na taką, która jest od polecanego producenta. Do jednych ze sprawdzonych narzędzi można zaliczyć polerkę samochodową marki ADBL. W ofercie producenta znajdziesz rozwiązania dla osób, które szukają urządzenia do amatorskiego użytku. Co więcej, polerki ADBL charakteryzują się bardzo atrakcyjną ceną w stosunku do jakości wykonania. Oprócz tego kolejną polecaną marką jest Evoxa, która oferuje modele dla amatorów, jak również profesjonalistów. Do innych godnych uwagi producentów zaliczamy:

 • Bosch,
 • DeWalt,
 • Ryobi,
 • Einhell,
 • Rupes,
 • Lare.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Na co zwrócić uwagę wybierając najlepszą polerkę samochodową?

  W trakcie wyboru dobrej samochodowej polerki koniecznie zwróć uwagę na moc silnika, który odpowiada za wydajność. Co więcej, ważny jest sam rodzaj polerki, jak również średnica tarczy. Na dodatek warto zwrócić uwagę na maksymalny skok oraz prędkość obrotową. W trakcie zakupu oprócz polerki samochodowej warto dokupić dodatki, takie jak preparaty do polerowania, specjalistyczne gąbki, jak również futra polerskie.

 2. Jaki rodzaj polerki samochodowej wybrać?

  Do wyboru masz dwa rodzaje polerki – orbitalną oraz rotacyjną. Polerka Dual Action, inaczej nazywana orbitalną, doskonale sprawdzi się dla osób, które rozpoczynają przygodę z polerowaniem. Z kolei polerka rotacyjna dedykowana jest dla profesjonalistów. Jest to maszyna, która wymaga doświadczenia od użytkownika. Warto dodać, że daje ona dużo większe możliwości.

 3. Jaka moc polerki do polerowania lakieru samochodu będzie najlepsza?

  Parametr mocy polerki samochodowej zależna jest od rodzaju urządzenia. W sytuacji, gdy wybierasz urządzenie do przydomowego warsztatu, wtedy wystarczająca będzie polerka o mocy do 1000 W. Z kolei, do prac profesjonalnych lepiej sprawdzą się modele, których moc wynosi więcej niż 1000 W.

Podsumowanie

 • Polerka samochodowa jest to urządzenie, które umożliwia pozbycie się poważnych wad lakieru, ale nie tylko!
 • Można wyróżnić dwa rodzaje polerki samochodowej: orbitalną (Dual Action) oraz rotacyjną (obrotową).
 • W trakcie zakupu warto zwrócić uwagę na najważniejsze atrybuty w specyfikacji, m.in. na moc urządzenia, rodzaj zasilania, typ polerki, średnicę tarczy, skok, jak również na prędkość urządzenia.
 • Do polecanych marek, które produkują polerki do lakieru samochodu, zaliczamy: Rupes, ADBL, Evoxa, Bosch, DeWalt.
 • Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup, waha się od 90 do 4500 zł. Przy czym najlepsze modele kosztują powyżej 1000 zł.
 • Spotkasz się z polerkami akumulatorowymi oraz sieciowymi.
 • Do polerowania możesz wykorzystać dodatkowo specjalistyczne nabłyszczacze oraz pasty.
Karolina Pisarska
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry