Najlepsze deskorolki elektryczne - Ranking na Maj 2024

Polujesz na deskorolkę elektryczną z pojemnym akumulatorem, który zagwarantuje jazdę przez wiele godzin? Zastanawiasz się, którą wybrać – hoverboard czy longboard? Marki Skymaster, Oio a może Kawasaki? Zobacz, porównaj i wybierz najlepszy model z naszego rankingu deskorolek elektrycznych na Maj 2024 roku! Razem z ekspertem wskazujemy godne zakupu produkty! Co więcej, podpowiadamy jak wybrać najlepszą deskorolkę elektryczną! Objaśniamy jaką moc, kąt nachylenia czy maksymalną prędkość powinno mieć dobre urządzenie! Przeczytaj jaką deskorolkę elektryczną wybrać w 2024 roku!

Najlepsze deskorolki elektryczne – Ranking Maj 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Deskorolka elektryczna Razor Cruiser X1 25173899 (kolor czarny) Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Porównanie wybranych elektrycznych deskorolek przez MójRanking.pl

Jaką deskorolkę elektryczną wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Najlepsza deskorolka elektryczna to urządzenie, które rozpędza się nawet do kilkunastu kilometrów na godzinę! Co więcej, jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, jak również posiada pojemną baterię! Zastanawiasz się jaką deskorolkę elektryczną kupić? Poniżej krok po kroku wskazujemy, na jakie parametry techniczne należy zwrócić uwagę w trakcie zakupu! Zobacz, jak wybrać najlepszą deskorolkę elektryczną w 2024 roku! Podpowiadamy!

Hoverboard czy longboard – jaki rodzaj deskorolki elektrycznej wybrać?

Kupując dobrą deskorolkę elektryczną, spotkasz się z dwoma jej rodzajami: deskorolka hoverboard oraz longboard. Deskorolka elektryczna hoverboard jest to urządzenie, które posiada dwa koła z wyprofilowaną podstawą, na której umieszczasz nogi. W trakcie jazdy deskorolka porusza się poziomo. Tymczasem deskorolka elektryczna longboard z wyglądu przypomina tradycyjną deskorolkę – wyposażona jest w 4 koła. W trakcie jazdy porusza się pionowo, najczęściej sterowana jest przez dołączony do zestawu pilot.

Jednak na jaką deskorolkę elektryczną się zdecydować? Dobór zależny jest od Twoich preferencji. Bez wątpienia dla początkujących lepiej sprawdzą się dwukołowe deskorolki typu hoverboard. Z kolei model longboard doskonale sprawdzi się dla osób, które miały już styczność z tradycyjną deskorolką. Ponadto poszukują dodatkowo środka transportu, który umożliwi szybkie przemieszczanie się bez angażowania siły, a dodatkowo umożliwi typową jazdę, jak przy tradycyjnej deskorolce.

Jaka moc silnika w deskorolce będzie najlepsza?

Moc silnika jest najważniejszym parametrem technicznym w specyfikacji każdej elektrycznej deskorolki. Od wartości tego parametru zależy prędkość poruszania się, sprawne pokonywanie trudnych nawierzchni, jak również poruszanie się na wzniesieniach. Miej na uwadze, że im większa moc deskorolki, tym więcej możliwości w trakcie jazdy. Obecnie dostępne na rynku są deskorolki elektryczne, dla których moc wynosi od 125 do 700 W. Najlepiej wybierać deskorolkę posiadającą przynajmniej dwa silniki o łącznej mocy 400 W lub większej. Dzięki temu urządzenie będzie bardzo dobrze radziło sobie z różnego rodzaju wzniesieniami, nierównym podłożem czy obciążeniem ciała użytkownika.

Jaki rozmiar kół wybrać?

Podczas wyboru najlepszej elektrycznej deskorolki zwróć uwagę na rozmiar kół, który najczęściej podawany jest w calach. Miej na uwadzę, że im większa średnica kół, tym urządzenie z większą prędkością się porusza. Co więcej, duże koła gwarantują dużo stabilniejszą jazdę zwłaszcza na wzniesieniach oraz nierównych powierzchniach, np. tych z kostki brukowej. Z kolei małe koła zapewniają stabilniejszą i nieco wolniejsze poruszanie się elektrycznej deskorolki, dlatego świetnie sprawdzą się dla osób początkujących.

W sprzedaży znajdziesz deskorolki elektryczne wyposażone w o rozmiarze od 2,5 do 10,5 cali*. W przypadku modeli longboard średnica wynosi zazwyczaj 2,5 cala i jest ona wystarczająca dla tych egzemplarzy. Z kolei w modelach hoverboard zakres szerokości kół wynosi od 6 do 10,5 cali. Przy czym najlepiej wybierać deskorolkę elektryczną, która została wyposażona w koła o średnicy większej niż 7 cali.

*Jeden cal to 2,54 cm.

Z czego powinna być wykonana dobra deskorolka?

W następnym kroku warto zwrócić uwagę na materiał wykonania. Najlepsza deskorolka elektryczna powinna być wodoodporna, wytrzymała, odporna na kurz oraz brud. Co więcej, powinna być ona lekka i umożliwiać bezpieczną jazdę. W zależności od wybranego rodzaju dostępne są elektryczne deskorolki, które zostały wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego lub materiału drewnianego.

W przypadku deskorolek typu hoverboard większość modeli wykonana jest z tworzywa sztucznego. Tymczasem należy zwrócić szczególną uwagę na model longboard. Najlepsze elektryczne skateboardy tego typu powinny być wykonane z klonu kanadyjskiego. Co więcej, blat powinien mieć przynajmniej 7 warstw drewna! Poza tym najlepsze modele mają ochronę przed rozbryzgującą się wodą oraz ochronę na kurz.

Jaki akumulator wybrać?

Od pojemności akumulatora zależny jest maksymalny zasięg deskorolki, jak również czas ładowania. Im większa pojemność baterii, tym więcej km na jednym ładowaniu przejedziesz. W sprzedaży spotkasz się z deskorolkami elektrycznymi z wbudowanym akumulatorem, który umożliwia ciągłą jazdę na dystansie od 6 do 20 km. Oczywiście dobór zależny jest od Twojego zapotrzebowania. Im większy zasięg, tym lepiej. Pamiętaj również, że wraz ze wzrostem dystansu na jednym ładowaniu rośnie waga oraz cena deskorolki!

Na jaką maksymalną prędkość w deskorolce elektrycznej się zdecydować?

W trakcie zakupu dobrej deskorolki elektrycznej spotkasz się z modelami, które rozpędzają się do różnej prędkości. Warto dodać, że maksymalna prędkość podawana jest w kilometrach na godzinę (km/h). Ponadto wartość tą osiągnąć może urządzenie poruszające się na płaskiej oraz gładkiej powierzchni. Wśród deskorolek elektrycznych występują modele, dla których maksymalna prędkość wynosi od 9 do 20 km/h.

Wartość tą należy dopasować do wagi oraz umiejętności użytkownika. W przypadku, gdy jesteś osobą początkującą, to wystarczająca będzie elektryczna deskorolka, która osiąga prędkość do 12 km/h. W sytuacji, gdy szukasz zaawansowanego sprzętu, który umożliwi sprawną i komfortową jazdę, wtedy zdecyduj się na deskorolkę elektryczną, której prędkość maksymalna wynosi od 12 do 20 km/h.

Zwróć uwagę na maksymalne obciążenie!

W trakcie wyboru koniecznie sprawdź maksymalne obciążenie deskorolki dla wybranego przez Ciebie modelu. Prawidłowe dopasowanie wagi użytkownika do sprzętu nie tylko wpływa na bezpieczne poruszanie się, ale również na żywotność deskorolki, jak również prędkość poruszania się. W przypadku elektrycznych skateboardów masz do wyboru modele, dla których maksymalne obciążenie wynosi od 70 do 130 kh.

Przy czym najlepiej wybierać deskorolkę elektryczną, dla której parametr ten wynosi przynajmniej 100 kg lub jest większy o 20 kg od docelowej wagi użytkownika. Dlaczego? Wartość maksymalnego obciążenia świadczy również o jakości zastosowanych podzespołów – im większa waga użytkownika, do której przystosowana jest deskorolka, tym producent zastosował lepszej jakości części!

Jaki dopasować maksymalny kąt nachylenia terenu w elektrycznej deskorolce?

Maksymalny kąt nachylenia terenu w deskorolce elektrycznej podawany jest w stopniach. Parametr ten wskazuje, jak strome wzniesienie jest w stanie pokonać wybrana przez Ciebie deskorolka elektryczna. Im większa wartość tego atrybutu, tym łatwiej pokonasz strome tereny. Warto dodać, że kąt nachylenia zależny jest od mocy deskorolki. W sprzedaży spotkasz się z elektrycznymi deskorolkami, dla których maksymalny kąt nachylenia terenu wynosi od 5 do 30 stopni. Najlepiej zdecydować się na zakup elektrycznego skateboardu, dla którego wartość tego atrybutu jest większa niż 10°.

Dodatkowe wyposażenie oraz funkcje deskorolki

Podczas zakupu deskorolki elektrycznej spotkasz się z modelami, które zostały wyposażone w dodatkowe akcesoria oraz funkcje. Do jednych z przydatnych zastosowań można zaliczyć:

 • światło LED,
 • pilot sterujący,
 • ładowarkę w zestawie,
 • wbudowany głośnik do słuchania muzyki podczas jazdy,
 • Bluetooth,
 • więcej niż jeden silnik.

Ile trzeba zainwestować w dobrą deskę elektryczną?

Zazwyczaj zakup deskorolki elektrycznej wiąże się z kosztem na poziomie kilkuset złotych. Najtańsze modele kosztują już od 400 zł. Z kolei te najdroższe deskorolki elektryczne kosztują ponad 2000 zł. Warto dodać, że cena zależna jest od marki, mocy silnika, pojemności akumulatora, jak również dystansu, jaki jest w stanie pokonać wybrany model. Co więcej, cena różni się także od typu urządzenia. Deskorolki elektryczne hoverboard są nieco tańsze i kosztują od 400 do 1000 zł. Tymczasem na zakup modelu longboard należy przeznaczyć od 1000 do 2000 zł.

Rodzaj deskorolki elektrycznejZakres cenowy
hoverboardod 400 do 1000 zł
longboardod 1000 do 2000 zł

Skymaster, Blaupunkt czy Kawasaki– z jakiej marki wybrać deskorolkę?

Do jednych z najlepszych producentów, którzy oferują dobre jakościowo deskorolki elektryczne można zaliczyć markę Skymaster. Produkty z tej firmy wyróżniają się przemyślaną konstrukcją, całkiem dobrą ceną, jak również funkcjonalnością. Co więcej, deskorolki elektryczne Skymaster mają wiele pozytywnych opinii wśród zadowolonych użytkowników. Inną polecaną firmą jest deskorolka elektryczna Kawasaki. W tym przypadku masz do wyboru niezwykle innowacyjny sprzęt o nowoczesnym designie. Do pozostałych marek, które produkują dobre deskorolki elektryczne, zaliczamy te marki:

 • Blaupunkt,
 • Oio,
 • Spokey,
 • S-line.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Na co zwrócić uwagę wybierając dobrą deskorolkę elektryczną?

  W trakcie zakupu warto zwrócić uwagę na najważniejsze parametry w specyfikacji produktu. Do jednych z najważniejszych można zaliczyć moc deskorolki, maksymalną prędkość, jak również dystans, jaki jest w stanie przejechać na jednym ładowaniu. Oprócz tego sprawdź średnicę kół, maksymalną wagę użytkownika, jak również kąt nachylenia terenu, do jakiego zostało przystosowane urządzenie. Bardzo ważne są również zweryfikowane opinie o wybranym produkcie oraz marce.

 2. Ile ładuje się deskorolka elektryczna?

  Czas ładowania deskorolki elektrycznej zależny jest od pojemności akumulatora. Wraz ze wzrostem pojemności baterii, rośnie czas ładowania się deskorolki. W tych uniwersalnych modelach czas ładowania wynosi zazwyczaj od 1 do 2,5 h. Tymczasem w mocniejszych deskorolkach należy liczyć się, że czas ładowania akumulatora będzie wynosił nawet 4 godziny.

 3. Od jakiego wieku można jeździć na deskorolce elektrycznej?

  Z deskorolki elektrycznej mogą korzystać dzieci już w wieku 5 lat. Pamiętaj jednak, że deskorolka elektryczna, podobnie jak hulajnoga, w rozumieniu prawa jest to pojazd napędzany elektrycznie. W związku z tym dzieci do 10 roku życia nie mogą korzystać z deskorolki elektrycznej w miejscach publicznych. Z kolei młodzież w wieku od 10 do 18 lat musi mieć odpowiednie uprawnienia do jazdy – prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T.

Podsumowanie

 • Deskorolka elektryczna to świetny pomysł na prezent dla dziecka, młodzieży, jak również dla osoby dorosłej.
 • Można wyróżnić elektryczną deskorolkę typu hoverboard oraz longboard.
 • Podczas wyboru zwróć uwagę na najważniejsze parametry urządzenia, takie jak moc, wielkość kół, rodzaj deskorolki, wagę, maksymalne obciążenie, dystans, jak również markę. Co więcej, na końcu sprawdź również opinie i recenzję o danym produkcie.
 • Najlepsze deskorolki elektryczne mogą przejechać nawet 20 km na jednym ładowaniu.
 • Pamiętaj, że prawidłowe dopasowanie deskorolki elektrycznej wpływa na komfort jazdy, zwłaszcza na wzniesieniach czy nierównym podłożu.
 • Poleca się wybierać deskorolkę z obciążeniem do 100 kg lub większym. Miej na uwadze, aby wartość maksymalnego obciążenia była większa o przynajmniej 20 kg od wagi użytkownika.
 • Zakres cenowy za deskorolki elektryczne wynosi od 400 do 2000 zł.
 • Dobrymi deskorolkami elektrycznymi są te marki Kawasaki, Skymaster, Blaupunkt oraz Spokey.
 • Szukasz deskorolki elektrycznej, która umożliwi szybką i wygodną jazdę na dystansie powyżej 15 km na jednym ładowaniu? Zobacz nasz ranking 2024, w którym zestawiamy najlepsze produkty w okazyjnej cenie online!
Karolina Pisarska
5 2 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry