Jaki pistolet do kleju na gorąco? Ranking TOP 10 na Czerwiec 2024

Rozglądasz się za dobrym pistoletem do kleju na gorąco? Dumasz, który będzie najlepszy – ten marki Stanley, Bosch czy Dedra? Model akumulatorowy czy sieciowy? Sprawdź poniższy artykuł, w którym objaśniamy jaki pistolet do kleju na gorąco kupić! Razem z ekspertem zestawiamy wybrane, najlepsze produkty na rynku, a w dodatku prezentujemy plusy i minusy każdego modelu! Porównaj i wybierz najlepszy model z naszego rankingu pistoletów do kleju na Czerwiec 2024 roku!

Ranking pistoletów do kleju na gorąco na Czerwiec 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 PARKSIDE® Pistolet akumulatorowy do klejenia na gorąco / Grawerka akumulatorowa 4 V (Pistolet akumulatorowy do klejenia na gorąco 4 V PHPA 4) (4058143086197) Producent: PARKSIDE® Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 Parkside® pistolet akumulatorowy do klejenia na gorąco / grawerka akumulatorowa 4 v (grawerka akumulatorowa 4 v pagg 4) (4058143086203) Producent: PARKSIDE® Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 NEO Tools 17-082 (5907558400120) Producent: NEO Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Parkside klej na gorąco wkłady phpz 2 b2, 1 zestaw Producent: PARKSIDE Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 klej na gorąco wkłady phpz 2 b2, 1 zestaw (mleczny) marki Parkside® Producent: PARKSIDE® Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 PARKSIDE Niskotemperaturowe laski kleju PNKPZ 3 B2 Producent: PARKSIDE Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 laski kleju niskotemperaturowe, 40 sztuk, Ø 7 mm (czarny, 40 el.) marki Parkside® Producent: PARKSIDE® Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Parkside® laski kleju niskotemperaturowe, 40 sztuk, Ø 7 mm (bardzo silny, 40 el.) (4334036074572) Producent: PARKSIDE® Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
9 laski kleju niskotemperaturowe, 40 sztuk, Ø 7 mm (kolorowy, 40 el.) marki Parkside® Producent: PARKSIDE® Ocena eksperta: 9.2 / 10Najniższa cena online
10 Parkside® laski kleju niskotemperaturowe, 40 sztuk, Ø 7 mm (błyszczący, 40 el.) (4334036074541) Producent: PARKSIDE® Ocena eksperta: 9.1 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Wybrane, najlepsze pistolety do klejenia na gorąco przez eksperta

Jaki pistolet do kleju na gorąco wybrać?

Dobry pistolet do klejenia na gorąco to urządzenie, które doskonale sprawdzi się do skutecznego naprawiania czy majsterkowania. Jednak, aby to miało miejsce, w pierwszej kolejności należy dopasować najważniejsze parametry w specyfikacji. Zastanawiasz się jaki pistolet do kleju wybrać? W poniższym poradniku zakupowym wskazujemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrego narzędzia! Podpowiadamy jak dopasować moc, maksymalną temperaturę pracy czy średnicę wkładu! Przeczytaj jaki pistolet do kleju na gorąco wybrać i kupić!

Jakiej mocy pistolet do kleju kupić?

Podczas doboru pistoletu do kleju na gorąco w pierwszym kroku sprawdź parametr mocy urządzenia, który podawany jest w watach. Miej na uwadze, że im większa moc, tym krótszy czas nagrzewania kleju, co z kolei wpływa na wygodę oraz szybsze wykonanie drobnych prac dekoracyjnych lub naprawczych. Parametr mocy dla pistoletów do kleju na gorąco wynosi od 10 do 500 W. Jednak na jaki model się zdecydować? Poleca się wybierać pistolet do klejenia kleju na gorąco, którego moc wynosi nie mniej niż 100 W. Dzięki takiej wartości czas oczekiwania na rozgrzanie grzałki do temperatury roboczej wynosi mniej niż 5 minut.

Jaka średnica wkładu klejącego będzie najlepsza w pistolecie?

Wśród pistoletów spotkasz się z narzędziami, które przystosowane są do aplikacji gorącego kleju, który znajduje się w sztyfcie. Warto dodać, że w sprzedaży spotkasz się z urządzeniami, które mają różną średnicę wkładu. Do najczęściej spotykanych można zaliczyć pistolety z wkładem:

 • 7 mm,
 • 7,5 mm
 • 8 mm,
 • 11 mm,
 • 11,2 mm,
 • 12 mm.

Dobór wybranej średnicy laski kleju zależny jest w dużym stopniu od materiału, jaki chcesz sklejać. Najczęściej stosuje się zasadę, że im cięższe i większe elementy chcesz skleić ze sobą, tym wybieraj pistolet z otworem o większej średnicy.

Średnica wkładu klejowego w pistolecieZastosowanie
od 7 do 8 mmdekorowanie drobnymi elementami, takimi jak cekiny, nieduże elementy papierowe, kartonowe, z tworzywa sztucznego
od 11 do 12 mmsklejanie cięższych elementów np. drewnianych, metalowych podstawek, ceramiki; dekorowanie szkła lub tworzywa sztucznego

Jak dopasować przepływ kleju w pistolecie na gorąco?

W następnym etapie zwróć uwagę na przepływ kleju. Parametr ten podawany jest w gramach na godzinę. Warto dodać, że im większa wartość tego atrybutu, tym szybsze zużycie kleju termotopliwego ze sztyftu. W sprzedaży dostępne są modele pistoletów do kleju na gorąco, dla których przepływ wynosi od 65 do 1200 g/h. Jeśli zależy Ci na precyzyjnym i wygodnym rozprowadzaniu kleju, to zdecyduj się na pistolet, dla którego przepływ wynosi nie mniej niż 200 g/h. 

Sprawdź temperaturę pracy urządzenia!

Podczas zakupu najlepszego pistoletu do kleju zwróć uwagę na temperaturę pracy urządzenia. Parametr ten ma bardzo duże znaczenie w trakcie nakładania kleju, jego schnięcia oraz precyzyjnego mocowania do siebie wybranych elementów. Co więcej, temperatura pracy urządzenia wpływa na czas rozgrzewania się płynnej masy w postaci kleju. Mianowicie im większa temperatura pracy, tym substancja w sztyfcie nagrzewa się szybciej.

Spośród wszystkich modeli dostępnych na rynku spotkasz się z pistoletami do kleju, dla których temperatura pracy wynosi od 160 do 220 °C. Przy czym najlepiej używać pistoletu do kleju, dla którego temperatura pracy wynosi więcej niż 180 °C. Dzięki takiej wartości klej osiągnie wysoką temperaturę, dzięki czemu będzie gotowy do nałożenia w znacznie krótszym czasie.

Przewodowy czy akumulatorowy – jaki pistolet do klejenia na gorąco będzie najlepszy?

Pistolety do kleju na gorąco występują w dwóch formach: jako urządzenia bezprzewodowe oraz przewodowe. Bezprzewodowe pistolety do kleju to urządzenia, które zasilane są najczęściej na akumulator. Z kolei przewodowe pistolety do kleju to sprzęt posiadający kabel, który podpina się pod typowe gniazdo zasilania pod napięciem 230 V. Który z nich wybrać? Bez wątpienia dużo bardziej wygodny w użyciu jest akumulatorowy pistolet do klejenia na gorąco. Jego największą zaletą jest mobilność, dzięki czemu możesz wykorzystać pistolet w każdym miejscu pracy, bez konieczności dostępu do sieci elektrycznej.

Rodzaj pistoletu do klejuZaletyWady
akumulatorowynie wymaga dostępu do prądu, możesz go używać w każdym miejscu, jest poręcznyczas używania sprzętu zależny jest od poziomu naładowania akumulatora
zasilany sieciowostała temperatura klejenia, szybkie nagrzewaniewymaga ciągłego dostępu do sieci elektrycznej

Dodatkowe wyposażenie

Jeśli chcesz kupić funkcjonalny pistolet do klejenia na gorąco, to sprawdź, w jakie udogodnienia producent wyposażył wybrany przez Ciebie produkt. Do jednych z praktycznych zastosowań zaliczamy: precyzyjną końcówkę, zestaw sztyftów klejowych o dopasowanej średnicy, długą dyszę, regulowaną podstawkę, ergonomiczny spust, włącznik. Oprócz tego przydatnym wyposażeniem jest akumulator oraz ładowarka w przypadku zakupu modelu akumulatorowego.

Ile kosztuje profesjonalny pistolet do kleju na gorąco?

Wybierając odpowiedni pistolet do klejenia na gorąco, spotkasz się z urządzeniami w różnej cenie. Najtańsze pistolety kosztują już od 15 zł za te najprostsze modele. Z kolei pistolety do kleju na gorąco, które dedykowane są do profesjonalnego warsztatu, mogą kosztować nawet 500 zł. Warto dodać, że na cenę duży wpływ ma marka, średnica otworu pod sztyft klejowy, moc urządzenia, ergonomia, jak również rodzaj zasilania.

Z jakiej marki wybrać pistolet na klej?

Kupując poręczny pistolet, wybieraj tylko model od sprawdzonego producenta. Do jednych z najlepszych można zaliczyć pistolety do kleju na gorąco marki:

 • Bosch,
 • Rapid,
 • Ryobi,
 • Steinel,
 • Stanley.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Jak używać pistoletu do klejenia na gorąco?

  W pierwszej kolejności należy umieścić dopasowany wkład klejowy do dedykowanego otworu, który znajduje się z tyłu. Następnie należy uruchomić urządzenie i odczekać średnio 5 minut, aby temperatura kleju wzrosła. Czas nagrzewania się kleju zależny jest od wybranego modelu oraz mocy urządzenia. W następnym kroku należy nacisnąć spust, po czym klej wypływa w płynnej postaci.

 2. Co sklei pistolet na gorąco?

  Możliwości pistoletu do klejenia na gorąco są szerokie. Możesz z jego wykorzystaniem skleić materiały kartonowe, papierowe, drewniane, tkaniny, ozdoby z tworzywa sztucznego.

 3. W jakiej temperaturze topi się klej do pistoletu?

  Klej w sztyfcie dedykowany do pistoletów na gorąco zmienia swoją postać na płynną już w temperaturze 85 °C. Przy czym zalecana temperatura pracy dla tego rodzaju kleju wynosi od 160 do 200 °C. Miej na uwadze, że im większa wartość tego parametru, tym klej ma rzadszą konsystencję.

Podsumowanie

 • Pistolet do kleju na gorąco to poręczne urządzenie, które sprawdzi się do drobnych prac naprawczych, jak również do dekorowania. Z jego użyciem przygotujesz niezwykłe ozdoby z drewna, kartonu, papieru, szkła.
 • Działanie pistoletu jest bardzo proste. Grzałka nagrzewa klej i przemienia go w płynną masę. Po czym następnie jest wyciskany na element, który planujesz przykleić do wybranej powierzchni.
 • Dobry pistolet nagrzewa się mniej niż 5 minut.
 • Warto wybierać pistolet o ergonomicznym kształcie, dzięki temu aplikacja kleju będzie szybka, wygodna i prosta.
 • Podczas dokonywania wyboru zwróć uwagę na specyfikację produktu. Najważniejszymi parametrami są: moc, funkcjonalność urządzenia, marka, średnica otworu pod wkład, jak również rodzaj urządzenia.
 • Sprawdź nasz aktualny ranking 2024, w którym zestawiamy polecane pistolety do klejenia na gorąco od najlepszych producentów. W rankingu znajdziesz funkcjonalne i ergonomiczne produkty, które błyskawicznie się nagrzewają!
 • Cena za pistolety waha się od 15 do 500 zł.
Karolina Pisarska
5 2 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry