Ranking robotów sprzątających - Kwiecień 2024

Przeszukujesz internet za najlepszym robotem sprzątającym, który dokładnie odkurza każdy typ podłóg, długo pracuje na pełnej baterii, a przy tym ma konkurencyjną cenę? Nie wiesz, jaki wybrać – ten marki iRobot, Xiaomi czy  Roborock? Z funkcją mycia podłóg czy bez tego udogodnienia? Sprawdź i wybierz najlepszy produkt z aktualnego rankingu robotów sprzątających na Kwiecień 2024 roku! Nasz ekspert porównuje najlepsze modele, które wyróżniają się funkcjonalnością, są wytrzymałe i precyzyjnie odkurzają! Na dodatek prezentujemy przewodnik zakupowy, w którym podpowiadamy jak wybrać dobre urządzenie! Zobacz jaki robot sprzątający kupić w 2024 roku!

Ranking robotów sprzątających – najlepsze modele na Kwiecień 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Robot sprzątający IROBOT Roomba i7 Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Robot sprzątający XIAOMI Vacuum S10 Plus Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Robot sprzątający ROBOROCK Q7 Max Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Robot sprzątający ECOVACS Deebot OZMO T8 Aivi Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Robot sprzątający IROBOT Roomba Combo Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Robot sprzątający ECOVACS Deebot T9 Aivi Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
7 Robot sprzątający XIAOMI Vacuum X10 Ocena eksperta: 9.4 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
8 Robot sprzątający ROBOROCK S8 Ocena eksperta: 9.3 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
9 Robot sprzątający BEKO VRR71214VW Ocena eksperta: 9.2 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
10 Robot sprzątający TEFAL X-Plorer S75 S Ocena eksperta: 9.1 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Porównanie najlepszych robotów sprzątających przez MójRanking.pl

Miejsce 1
Robot sprzątający IROBOT Roomba i7 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Robot sprzątający IROBOT Roomba i7


Pierwszą pozycję w rankingu odkurzaczy automatycznych zajmuje iRobot Roomba i7. Jest to jedno z najczęściej wybieranych urządzeń tego typu na rynku. Robot sprzątający wyposażony został w 12 programów do wyboru, które umożliwiają dopasowanie działania urządzenia do Twoich oczekiwań, jak również podłóg, które sprząta robot Roomba. Co więcej, odkurzacz wyposażony został w czujnik kurzu, uskoku podłoża, przeszkód, jak również czujnik antykolizyjny. Dodajmy, że sprawdzi się do każdego rodzaju powierzchni, m.in. płytek, paneli, parkietów, dywanów czy kafelek. Czas pracy w tym modelu wynosi 75 minut, tymczasem czas ładowania baterii to 120 min. Poza tym robot odkurzający został wyposażony w ruchomą głowicę z 2 gumowymi szczotkami, które zapewniają skuteczne zbieranie wszelkich zabrudzeń na podłodze. IRobot Roomba i7 dodatkowo ma zmywalny pojemnik na brud o pojemności 400 ml. Dodajmy, że ten model wykorzystuje inteligentną nawigację w celu zwiększenia wydajności pracy. Innymi przydatnymi rozwiązaniami w tym urządzeniu sprzątającym są: automatyczny powrót do bazy ładowania, wykrywanie przeszkód na ścieżce w czasie rzeczywistym, jak również możliwość sterowania robotem sprzątającym i jego programowanie przez wbudowaną aplikację mobilną Smart Home. Warto również wspomnieć, że urządzenie dokładnie sprząta w krawędziach i narożnikach. Robot sprzątający iRobot Roomba i7 uzupełniony został o 3-stopniowy system sprzątania, dzięki czemu możesz dopasować działanie urządzenia do powierzchni, które sprząta. Świetnym rozwiązaniem jest komunikacja głosowa, jak również technologia Dirt Detect, dzięki której odkurzacz automatyczny wykrywa zabrudzenia i w tym samym czasie rozpoczyna pracę. Wyposażony został w filtr AeroForce, stację dokującą, wirującą szczotkę boczną, jak również uchwyt do przenoszenia. Warto dodać, że wymieniliśmy tylko część udogodnień, które oddaje do dyspozycji ten robot sprzątający. Wysokość urządzenia wynosi 9,3 cm.
Zalety:
 • wiele czujników
 • gumowe szczotki
 • komunikacja głosowa
 • technologia Dirt Detect
 • 12 programów do wyboru
 • czas ładowania baterii 120 min
 • sterowanie przez aplikację mobilną
 • sprawdzi się dla właścicieli zwierząt
Wady:
 • brak funkcji mopowania
  Miejsce 2
  Robot sprzątający XIAOMI Vacuum S10 Plus NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Robot sprzątający XIAOMI Vacuum S10 Plus


  Jeśli szukasz taniego robota sprzątającego, który nie tylko precyzyjnie odkurza różnego typu podłoża, ale również myje na mokro, to zobacz Xiaomi Vacuum S10+. Jest to inteligentny odkurzacz automatyczny, u którego czas działania wynosi 120 minut. Warto również wspomnieć o czasie ładowania baterii, który wynosi 360 minut. Dodajmy, że urządzenie automatycznie wraca do stacji dokującej w sytuacji, gdy bateria się rozładuje lub urządzenie zakończy pracę. Robot sprzątający wyposażony został w czujnik krawędzi, identyfikujący dywany, przeszkód, jak również czujnik ultradźwiękowy. Nie można zapomnieć, że Xiaomi Robot Vacuum S10 Plus ma wysoką moc ssania, która wynosi aż 4000 Pa. Co za tym idzie? Precyzyjnie sprząta każdego rodzaju zabrudzenia, w tym sierści, brudu, błota, kurzu i innych zanieczyszczeń znajdujących się na podłożu. Na dodatek wyposażony został w system, który dokładnie omija każdą przeszkodę. Poza tym producent wyposażył ten sprzęt w dwuliniowy laser oraz technologię LDS LIDAR, dzięki czemu ten robot sprzątający jest w stanie skanować pomieszczenia w zakresie 360°. Nie można zapomnieć, że odkurzaczem możesz wygodnie sterować przez dedykowaną aplikację mobilną Xiaomi / Mi Home. Na zakończenie warto wspomnieć, że poziom hałasu dla tego modelu to 65 dB. Poza tym urządzenie może bez problemu sprzątać pod meblami, dzięki niedużej wysokości 9,7 cm.
  Zalety:
  • filtr HEPA
  • wirtualna ściana
  • 4 programy do wyboru
  • funkcja mycia na mokro
  • czas działania 120 min
  • wiele wbudowanych czujników
  • pojemny zbiornik na kurz 450 ml
  • aplikacja mobilna Xiaomi / Mi Home
  • dwuliniowy laser oraz technologia LDS LIDAR
  Wady:
  • nieco długi czas ładowania
   Miejsce 3
   Robot sprzątający ROBOROCK Q7 Max NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Robot sprzątający ROBOROCK Q7 Max


   Odkurzacz automatyczny Roborock Q7 Max to urządzenie polecane nie tylko przez nas, ale również przez wielu zadowolonych użytkowników. Sprzęt został przystosowany do różnego rodzaju podłóg. Z jego wykorzystaniem posprzątasz płytki, parkiet, dywany, wykładziny czy panele. Robot może pracować ciągle nawet do 180 minut. Warto dodać, że potrzebuje 360 minut do pełnego naładowania baterii. Zbiornik na kurz, w który został wyposażony ten odkurzacz, pomieści dużą ilość zanieczyszczeń z podłogi – wszystko dzięki dużej pojemności 470 ml! Dodajmy, że robot sprzątający Roborock Q7 Max wyposażony jest w czujnik krawędzi, LiDAR, uskoku podłoża, zbliżeniowy, jak również schodowy. Wszystkie z wymienionych elementów zapewniają precyzyjne działanie urządzenia, co przekłada się nie tylko na jeszcze większy porządek, ale również dłuższą żywotność urządzenia. Warto wspomnieć, że prezentowany model automatycznie powraca do stacji dokującej w sytuacji, gdy zakończy pracę lub ma niski poziom baterii. Poza tym producent zadbał, aby urządzenie z dużą mocą sprzątało kurz, brud, błoto, włosy. Tym samym urządzenie ma moc ssania o wartości aż 4200 Pa! Dużym plusem jest szczotka wykonana z gumy, która dokładnie czyści twarde, jak i miękkie podłogi. Poza tym ten model posiada pojemnik 2 w 1 – na kurz oraz wodę. Do pozostałych udogodnień można zaliczyć mapowanie 3D, system nawigacji laserowej PreciSense LiDAR, harmonogram pracy, wirtualną ścianę, jak również możliwość wykluczenia wybranych stref. Na dodatek robotem sprzątającym Roborock Q7 Max możesz wygodnie sterować przez aplikację mobilną.
   Zalety:
   • zbiornik 2 w1
   • czas działania 180 min
   • szczotki wykonane z gumy
   • tryb mycia podłóg na mokro
   • wysoka moc ssania 4200 Pa
   • sterowanie przez aplikację mobilną
   • elektronicznie sterowany zbiornik na wodę
   Wady:
   • nieco wysoki czas ładowania
    Miejsce 4
    Robot sprzątający ECOVACS Deebot OZMO T8 Aivi NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Robot sprzątający ECOVACS Deebot OZMO T8 Aivi


    Następne miejsce w rankingu robotów sprzątających zajmuje Ecovacs Deebot OZMO T8 AIVI. Jest to nowoczesne urządzenie wyposażone w funkcję mopowania. Na dodatek robot potrafi skutecznie wykrywać przeszkody dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Dodajmy, że urządzenie wyposażone zostało w technologię TrueMapping z detekcją laserową D-ToF, która umożliwia planowanie ścieżek w taki sposób, aby praca robota sprzątającego była maksymalnie efektywna. Poza tym urządzenie generuje wysokie podciśnienie, dzięki czemu wbudowane moduły wraz z szczotkami dokładnie zbierają wszelkie zabrudzenia, takie jak kurz, brud, błoto, włosy. Warto wspomnieć, że robot jest w stanie pracować ciągle przez 175 minut. Tymczasem czas ładowania baterii wynosi 390 min. Dodajmy, że urządzenie zostało uzupełnione o pomocne czujniki, takiej jak antykolizyjny, kurzu, krawędzi, optyczny vSLAM, optyczny kierunku ruchu, przeciw zaplątaniu się w kable, przeszkód, jak również uskoku podłoża. Nie można zapomnieć, że producent zaopatrzył Ecovacs Deebot OZMO T8 AIVI w wirtualną ścianę, funkcję automatycznego powrotu do stacji ładującej, jak również sterowanie głosowe. Na dodatek opisywany robot sprzątający współpracuje z Google Assistant i Amazon Alex. Oczywiście możesz sterować nim przez dedykowaną aplikację mobilną. Wysokość tego urządzenia wynosi 9,4 cm, tymczasem poziom emisji hałasu to 67 dB. Na zakończenie dodajmy, że producent wyposażył ten odkurzacz automatyczny w zbiornik na kurz o pojemności 420 ml.
    Zalety:
    • wiele czujników
    • wirtualna ściana
    • funkcja mopowania
    • czas działania 175 min
    • pojemny zbiornik na kurz
    • sterowanie przez aplikację mobilną
    • automatyczny powrót do bazy i ładowanie
    • współpraca z Google Assistant i Amazon Alexem
    • technologia TrueMapping z detekcją laserową D-ToF
    Wady:
    • czas ładowania 390 min
    • nieco mała moc urządzenia
     Miejsce 5
     Robot sprzątający IROBOT Roomba Combo NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Robot sprzątający IROBOT Roomba Combo


     Ranking najpopularniejszych produktów z kategorii odkurzacze automatyczne zawiera robot sprzątający iRobot Roomba Combo wyposażony w tryb mycia podłóg na mokro. Jest to urządzenie, u którego czas pracy wynosi 110 min. Dodajmy, że prezentowany odkurzacz do pełnego naładowania akumulatora potrzebuje 240 minut. Poza tym w trakcie pracy wykorzystuje sprzątanie liniowe, co zwiększa jego wydajność. Został zaprojektowany w taki sposób, aby dokładnie sprzątać krawędzie oraz narożniki w Twoim domu. Robot sprzątający iRobot Roomba Combo wykorzystuje inteligentną nawigację, aby sprzątanie było jeszcze bardziej precyzyjne. Wbudowane czujniki umożliwiają skuteczne omijanie wszelkich przeszkód. Co więcej, możesz sterować nim głosowo. Oczywiście wyposażony został w system automatycznego powrotu do bazy dokującej. Dodajmy, że współpracuje z aplikacją mobilną, dzięki czemu możesz nim sterować i planować jego pracę w swoim domu przez urządzenie mobilne. Robot oddaje do wyboru 2 tryby odkurzania oraz 3 tryby sprzątania z wykorzystaniem wbudowanego mopa. Wysokość tego urządzenia wynosi zaledwie 7,9 cm, dzięki czemu zmieści się pod meblami. Tym samym zachowasz jeszcze większy porządek w swoim domu!
     Zalety:
     • wysokość 7,9 cm
     • sprzątanie liniowe
     • konkurencyjna cena
     • sprzątanie na mokro
     • czas pracy robota 110 min
     • zbiornik o pojemności 450 ml
     • automatyczny powrót do stacji dokującej
     Wady:
     • brak wirtualnej ściany
     • brak funkcji tworzenia mapy pomieszczeń
      Miejsce 6
      Robot sprzątający ECOVACS Deebot T9 Aivi NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Robot sprzątający ECOVACS Deebot T9 Aivi


      Ecovacs Deebot T9 Aivi to następny godny zakupu robot sprzątający, który sprawdzi się w każdym domu. Czas pracy tego urządzenia wynosi aż 150 minut, z kolei czas ładowania to 390 minut. Producent wyposażył ten sprzęt w zbiornik na kurz o pojemności 300 ml. Dodajmy, że odkurzacz automatyczny marki Ecovacs oddaje do dyspozycji wiele udogodnień. Do jednych z nich można zaliczyć automatyczny powrót do bazy w sytuacji, gdy robot zakończy pracę lub jego bateria się rozładuje. Co więcej, robot ma funkcję mopowania OZMO Pro 2.0, która pozwala myć twarde nawierzchnie na mokro. Dzięki czemu nie tylko zwalnia Cię z konieczności odkurzania, ale również z mycia mopem. Warto wspomnieć, że prezentowane urządzenie zostało wyposażone w technologię wizualnego rozpoznawania AIVI 2.0, która umożliwia precyzyjne omijanie przeszkód, które znajdują się na ścieżce robota. Świetnym rozwiązaniem jest kamera HD 960P oraz serwer w chmurze. Co one dają? Możesz w każdej chwili zobaczyć obraz swojego domu w czasie rzeczywistym przez aplikację ECOVACS HOME! Na dodatek możesz błyskawicznie komunikować się z rodziną lub mówić do zwierząt! Dodajmy, że moc ssania w tym modelu wynosi 3000 Pa, co zapewnia dokładne sprzątanie nawet tych cięższych zabrudzeń, jak błoto czy włosy. Przemyślanym rozwiązaniem są dwustronne szczotki (gumowe), które zapewniają dokładne odkurzanie. Na zakończenie dodajmy, że robot sprzątający Ecovacs Deebot T9 Aivi ma funkcję mapowania i nawigacji, dzięki czemu precyzyjnie skanuje pomieszczenia i dopasowuje ścieżki w taki sposób, aby sprzątanie było najbardziej wydajne.
      Zalety:
      • moc ssania 3000 Pa
      • wbudowana kamerka
      • czas działania 150 min
      • wirtualna granica Virtual Boundary
      • funkcja mopowania OZMO Pro 2.0
      • sterowanie przez aplikację mobilną
      • automatyczny powrót do bazy ładującej
      • technologia wizualnego rozpoznawania AIVI 2.0
      Wady:
      • poziom hałasy 70 dB
      • czas ładowania 390 min
      • pojemność zbiornika na kurz 300 ml
       Miejsce 7
       Robot sprzątający XIAOMI Vacuum X10 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
       PORÓWNAJ NA CENEO

       Robot sprzątający XIAOMI Vacuum X10


       Wśród wszystkich polecanych produktów w rankingu najlepszych robotów sprzątających znalazł się również Xiaomi Vacuum X10 w kolorze białym. Urządzenie wyposażone zostało w zbiornik na kurz, którego pojemność wynosi 350 ml. Dodajmy, że ma funkcję automatycznego opróżniania pojemnika, jak również automatyczny powrót do bazy ładowania. Warto wspomnieć o czasie pracy, który wynosi 120 minut, z kolei czas ładowania to 360 min. Producent uzupełnił ten model w Wi-Fi, dzięki czemu możesz wygodnie połączyć się z odkurzaczem automatycznym Xiaomi Vacuum X10 z każdego miejsca, w którym się znajdujesz. Urządzenie posiada programator pracy, jak i wirtualną ścianę. Ta ostatnia umożliwia wyznaczanie przestrzeni, które robot nie powinien sprzątać. Następnym przydatnym rozwiązaniem jest funkcja mycia na mokro, dzięki czemu urządzenie maksymalnie ogranicza Twój czas, który musiałbyś przeznaczyć na dokładne sprzątanie domu lub mieszkania. Dużym atutem tego modelu jest wysoka moc ssania, która wynosi aż 4000 Pa. Robot sprzątający o takiej wartości dokładnie zbiera wszelkie zanieczyszczenia, pozostawiając podłogę nieskazitelnie czystą. Wysokość tego urządzenia wynosi 9,88 cm. Został wyposażony w filtr HEPA.
       Zalety:
       • wirtualna ściana
       • aplikacja mobilna
       • poziom hałasu 60 dB
       • funkcja mycia na mokro
       • wysoka moc ssania 4000 Pa
       • czas działania robota 120 min
       • automatyczne opróżnianie pojemnika (dostępna tylko w zestawie ze stacją opróżniającą)
       Wady:
       • okrojona ilość czujników
       • czas ładowania akumulatora 360 min
        Miejsce 8
        Robot sprzątający ROBOROCK S8 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
        PORÓWNAJ NA CENEO

        Robot sprzątający ROBOROCK S8


        W zestawieniu najlepszych odkurzaczy automatycznych znalazł się również Roborock S8, który zaliczany jest do jednych z najmocniejszych robotów sprzątających na rynku. Moc ssania w tym modelu wynosi aż 6000 Pa. To z kolei gwarantuje niezwykłą precyzję w trakcie odkurzania różnego rodzaju podłóg. Warto dodać, że urządzenie wyposażone zostało w wiele przydatnych funkcji i technologii. Do jednych z nich można zaliczyć nawigację LiDAR PreciSenseTM, skanowanie 3D, kamerę IR, jak również technologię sonicznego mycia podłóg. Dodajmy, że czas pracy w tym urządzeniu wynosi aż 180 minut. Natomiast czas ładowania akumulatora to 400 min. Producent wyposażył ten sprzęt AGD w dwa zbiorniki – pojemnik na kurz o pojemności 400 ml, jak również zbiornik na wodę o pojemności 300 ml. Oprócz tego sprzęt ma system Carpet Boost+, który precyzyjnie sprząta dywany z okruchów oraz włosia zwierząt. Na dodatek robot sprzątający precyzyjnie unika przeszkody dzięki technologii Reactive 3D. Na dodatek oddaje do dyspozycji możliwość wyznaczenia stref wykluczenia, które ustawisz przez dedykowaną aplikację mobilną. Dodajmy, że w swojej konstrukcji posiada kilka pomocnych czujników, takich jak czujnik antykolizyjny, kurzu, przeszkód, jak również uskoku podłoża. Jednak to jeszcze nie wszystko! Robot Roborock S8 oddaje do dyspozycji harmonogram sprzątania, możliwość komunikacji głosowej, jak również wiele programów do wyboru. Warto podkreślić, że to tylko część udogodnień, jakie udostępnia ten model odkurzacza automatycznego!
        Zalety:
        • skanowanie 3D
        • czas pracy 180 min
        • LiDAR PreciSenseTM
        • technologia Reactive 3D
        • sterowanie przez aplikację
        • wysoka moc ssania 6000 Pa
        • dwa zbiorniki w wyposażeniu
        • wiele programów pracy do wyboru
        Wady:
        • cena mogłaby być nieco niższa
        • nieco długi czas ładowania 400 min
         Miejsce 9
         Robot sprzątający BEKO VRR71214VW NAJNIŻSZA CENA ONLINE
         PORÓWNAJ NA CENEO

         Robot sprzątający BEKO VRR71214VW


         Odkurzacz automatyczny Beko RoboSmart VRR71214VW to funkcjonalne urządzenie, które ma bardzo konkurencyjną cenę. Sprzęt oddaje do dyspozycji m.in. możliwość sprzątania podłóg na sucho i mokro. Co więcej, czas działania w tym modelu wynosi aż 150 minut, z kolei czas potrzebny na naładowanie akumulatora to 240 min. Producent wyposażył ten sprzęt w czujnik antykolizyjny, krawędzi, przeszkód, odległości, uskoku podłoża. Dodajmy, że robot sprzątający automatycznie wykrywa zabrudzone miejsca, po czym rozpoczyna pracę, aby błyskawicznie je wyczyścić. Kolejną przydatną funkcją jest automatyczny powrót do bazy ładującej, jak również programator pracy. Poza tym producent uzupełnił ten model w moduł WiFi, dzięki czemu możesz wygodnie sterować robotem Beko RoboSmart VRR71214VW przez dedykowaną aplikację mobilną na swoim smartfonie. Świetnym zastosowaniem jest ponad 20 czujników, jak również system umożliwiający tworzenia do 5 różnych map. Tym samym jest to doskonała propozycja dla osób, które poszukują robota sprzątającego do wielopiętrowego domu. Warto wspomnieć o mocy ssania, która wynosi 2700 Pa. Poza tym odkurzacz oddaje do dyspozycji aż 4 tryby pracy, które wybierzesz przez aplikację HomeDirect. W zestawie znajdują się 2 szczotki boczne, 2 ściereczki mopujące, 1 szczotka serwisowa, dwa filtry, nakładka mopująca, jak i stacja ładująca.
         Zalety:
         • niska cena
         • 4 tryby pracy
         • bogate wyposażenie
         • pojemnik na kurz 400 ml
         • tryb mycia na sucho i mokro
         • wiele wbudowanych czujników
         • sterowanie przez aplikację mobilną
         • możliwość tworzenia do 5 różnych map pomieszczeń
         Wady:
         • poziom hałasu 70 dB
          Miejsce 10
          Robot sprzątający TEFAL X-Plorer S75 S NAJNIŻSZA CENA ONLINE
          PORÓWNAJ NA CENEO

          Robot sprzątający TEFAL X-Plorer S75 S


          Tefal X-Plorer S75 S+ RG8597 Animal & Allergy to robot sprzątający wyposażony w stację opróżniającą. Urządzenie wyróżnia bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Dodajmy, że opisywany odkurzacz automatyczny wyposażony został w zbiornik o pojemności 300 ml. Czas działania na pełnej baterii wynosi do 120 min. Dodajmy, że czas ładowania to 240 min. Co więcej, urządzenie wyposażone zostało w tryb pracy na mokro, dzięki czemu robot może odkurzać i myć podłogi. Tym samym maksymalnie ogranicza Twój czas, który możesz przeznaczyć na przyjemności. Warto dodać, że robot odkurzający Tefal został wyposażony w system automatycznego opróżniania pojemnika, dzięki czemu nie musisz czyścić urządzenia nawet do 60 dni! Moc ssania w tym modelu wynosi 2700 Pa, co umożliwia dokładne sprzątanie, tym samym zasysanie różnego rodzaju zabrudzeń. Bardzo przydatnym udogodnieniem jest 3-poziomowe dozowanie wody w trakcie pracy na mokro. Na dodatek w wyposażeniu znajdują się 3 rodzaje ściereczek, które precyzyjnie zbierają wodę z podłóg. Do innych pomocnych funkcji zaliczamy nawigację laserową, sterowanie przez aplikację mobilną, programator pracy, jak i automatyczny powrót do stacji dokującej. Dodajmy, że w wyposażeniu znajduje się m.in. stacja opróżniająca o pojemności 4,1 l, 3 worki Hygene+, jak również nakładka mopująca. Urządzenie posiada takie czujniki jak: upadku, przeszkód oraz uskoku podłoża.
          Zalety:
          • bogate wyposażenie
          • czas działania 120 min
          • 3-poziomowe dozowanie wody
          • stacja opróżniająca w zestawie
          • sterowanie przez aplikację mobilną
          • system automatycznego opróżniania
          • bardzo dobry stosunek jakości do ceny
          Wady:
          • brak wirtualnej ściany

           Jaki robot sprzątający kupić?

           Chcesz kupić robot sprzątający, który precyzyjnie posprząta panele, płytki, parkiet czy też dywany? Dumasz nad zakupem tego najlepszego urządzenia, jednak nie wiesz, jaki wybrać? Poniżej podpowiadamy w kilku prostych krokach, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu dobrego robota sprzątającego. Wskazujemy jaką moc ssącą powinno mieć urządzenie. Radzimy, na jaki się zdecydować – z funkcją mopa czy bez? Objaśniamy, które czujniki są przydatne – antykolizyjny, uskoku podłoża a może krawędzi? Zobacz poniżej, jaki robot sprzątający wybrać, tak aby służył przez wiele lat, precyzyjnie sprzątał podłogi, a przy tym miał bardzo dobrą cenę!

           Jaką moc ssania powinien mieć dobry robot sprzątający?

           Najważniejszym parametrem w trakcie wyboru dobrego robota sprzątającego jest dopasowanie odpowiedniej mocy ssania urządzenia. Im większa wartość tego parametru, tym zwiększa się siła ssania, tym samym odkurzacz może zasysać cięższe i większe zabrudzenia. Co więcej, im większa moc ssania, tym rośnie precyzja odkurzania. W trakcie zakupu najlepszego robota sprzątającego do wyboru masz modele, u których moc ssąca wynosi od 1500 do 6000 Pa. Jednak jaki odkurzacz automatyczny wybrać? Najlepiej zdecydować się na robot odkurzający, u którego moc ssania wynosi nie mniej niż 2000 Pa. Dzięki temu urządzenie będzie precyzyjnie odkurzało kurz, brud, sierść, włosy i inne zanieczyszczenia z każdego rodzaju podłóg.

           Sprawdź czas pracy oraz czas ładowania baterii!

           Kolejnym ważnym parametrem w trakcie zakupu robota sprzątającego jest czas pracy, jak również czas ładowania baterii. Miej na uwadze, że im dłuższy czas pracy, tym urządzenie jest w stanie dłużej odkurzać na jednym ładowaniu, a to z kolei przyczynia się do szybciej ukończonego sprzątania pomieszczeń w Twoim domu. Do wyboru masz roboty sprzątające, u których czas pracy wynosi od 30 do 360 minut. Wybór odpowiedniego odkurzacza automatycznego warto dopasować do powierzchni budynku, w którym ma sprzątać. W związku z tym dla niedużych mieszkań o powierzchni do 40 m2 wystarczający będzie robot, który pracuje na pełnej baterii od 90 do 120 min.

           Tymczasem do nieco większych budynków, których metraż wynosi od 40 do 50 m2, lepiej sprawdzi się urządzenie z czasem pracy od 120 do 180 min. Natomiast do domów, których powierzchnia wynosi od 50 do 70 m2, poleca się wybierać model, który jest w stanie odkurzać na pełnej baterii od 180 do 250 min. Z kolei roboty sprzątające wyposażone w pojemny akumulator, który daje możliwość pracy urządzenia powyżej 250 min to doskonała propozycja dla dużych budynków o powierzchni większej niż 80 m2.

           Powierzchnia budynkuCzas pracy robota
           do 40 m2od 90 do 120 min
           od 40 do 50 m2od 120 do 180 min
           od 50 do 70 m2od 180 do 250 min
           powyżej 80 m2powyżej 250 min

           Oprócz samego czasu pracy warto zwrócić uwagę na czas ładowania baterii. Obecnie dostępne na rynku roboty potrzebują od 60 do 400 min do pełnego naładowania akumulatora. W trakcie wyboru porównaj wartość tego parametru z czasem pracy odkurzacza automatycznego. Warto zdecydować się na taki, u którego czas ładowania baterii wynosi maksymalnie dwukrotność czasu pracy urządzenia.

           Robot sprzątający z funkcją mopowania czy bez – jaki odkurzacz wybrać?

           W trakcie wyboru odkurzacza automatycznego do dyspozycji masz roboty sprzątające z funkcją mopowania. Tego rodzaju urządzenie odkurza i mopuje podłogi – wybrane modele robią te dwie czynności jednocześnie. Dzięki temu robot zwalnia Cię nie tylko z konieczności odkurzania, ale również z mycia podłóg na mokro. Jednak czy warto zdecydować się na tego typu model? Jeśli zależy Ci na gruntownym czyszczeniu podłóg w sposób automatyczny, to warto zdecydować się na odkurzacz wyposażony w tryb mopowania.

           Miej jednak na uwadze, że większość urządzeń może nie poradzić sobie z bardzo dużymi zabrudzeniami. W związku z tym i tak występuje konieczność umycia paneli, płytek czy dywanów ręcznie – przynajmniej raz na 2 tygodnie w celu zachowania czystości.

           Zwróć uwagę na wysokość robota odkurzającego!

           Kolejnym ważnym parametrem w trakcie zakupu robota automatycznego do czyszczenia podłóg jest wysokość urządzenia. Warto dodać, że im większa wysokość robota, tym sprzęt jest w stanie dotrzeć w każdy zakamarek w Twoim domu, np. łóżko, stół i inne meble. Co za tym idzie? Znacznie większa precyzja sprzątania robota, co przekłada się na jeszcze większy porządek. Wśród wszystkich odkurzaczy automatycznych spotkasz się z modelami, których wysokość wynosi od 6 do 15 cm. Oczywiście powinieneś indywidualnie dopasować ten parametr do najmniejszej szczeliny pomiędzy podłogą a meblami w Twoim domu. Przyjmuje się, że wysokość dobrego robota sprzątającego nie powinna przekraczać 10 cm.

           Robot sprzątający ze stacją opróżniającą czy bez – który kupić?

           Większość odkurzaczy automatycznych na rynku wyposażonych jest w stację dokującą, której zadaniem jest ładowanie baterii. Występują również modele robotów sprzątających, które posiadają stację opróżniającą, która to łączy w sobie pojemnik na nieczystości oraz stację ładującą. Warto dodać, że ten element automatycznie opróżnia zapełniony zbiornik, który znajduje się wewnątrz robota – dzięki specjalnemu mechanizmowi zasysa kurz i inne zabrudzenia, po czym magazynuje je w worku, który znajduje się w budowie stacji opróżniającej.

           Jest to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które nie mają czasu na codzienne opróżnianie pojemnika na kurz lub dla właścicieli zwierząt. Jednak czy warto zdecydować się na tego typu wyposażenie robota sprzątającego? Bez wątpienia stacja opróżniająca zapewnia dużą oszczędność czasu dla domowników – można ją opróżniać nawet do 3 miesięcy w zależności od ilości zanieczyszczeń, które gromadzą się codziennie na podłogach.

           Minusem tego sprzętu jest znacznie większa cena, która niejednokrotnie równa się kwocie samego robota odkurzającego. W związku z tym wybór zależny jest od Twoich preferencji, jak również od Twojego budżetu.

           Jak dopasować pojemność zbiornika na kurz w odkurzaczu automatycznym?

           Poszukując robota sprzątającego, warto zwrócić uwagę na pojemność zbiornika na kurz. Wśród automatycznych odkurzaczy sprzątających znajdziesz takie, u których pojemność pojemnika wynosi od 0,2 do 1 l. Jednak jaki robot sprzątający wybrać? Wybór zależny jest od poziomu zanieczyszczenia podłóg w Twoim domu, a tym samym od ilości domowników, jak również zwierząt. Warto mieć na uwadze, że im większy zbiornik, tym odkurzacz dłużej odkurza bez konieczności opróżnienia pojemnika. Jednak z drugiej strony, im większa pojemność zbiornika na kurz, tym większa wysokość odkurzacza. Najlepiej zdecydować się na taki robot odkurzający, który wyposażony został w pojemnik nie mniejszy niż 300 ml.

           Wirtualna ściana, powrót do bazy czy aplikacja mobilna – na jakie funkcje się skusić?

           Każdy najlepszy robot sprzątający powinien być wyposażony w przeróżne funkcje, które usprawniają jego pracę, jak również wpływają na zapewnienie jeszcze większej czystości w domu lub mieszkaniu. Do jednych z przydatnych funkcji w odkurzaczu automatycznym można zaliczyć:

           • funkcję mopowania,
           • automatyczny powrót do stacji dokującej,
           • sterowanie głosowe,
           • sterowanie i programowanie robota z użyciem aplikacji mobilnej,
           • system nawigacji,
           • WiFi,
           • inteligentne wykrywanie brudu na podłogach,
           • wirtualną ścianę,
           • kilka programów sprzątania i mopowania o różnej mocy ssania,
           • harmonogram pracy,
           • programator pracy,
           • skanowanie pomieszczeń z użyciem lasera,
           • automatyczne opróżnianie pojemnika.

           Uskoku podłoża, antykolizyjny czy krawędzi – jakie czujniki ma najlepszy odkurzacz automatyczny?

           Każdy skuteczny robot sprzątający powinien posiadać czujniki, które umożliwiają poprawną pracę urządzenia, jak również zabezpieczają je przed uszkodzeniem. Wśród robotów sprzątających spotkasz się z takimi, które wyposażone są w czujnik krawędzi, uskoku podłoża, laserowy, antykolizyjny, przeszkód, LiDAR , odległości, przeciw zaplątywaniu się kabli, obrysu powierzchni, wykrywania kurzu i zabrudzenia. Przy czym podstawowymi czujnikami, które powinien mieć każdy dobry robot sprzątający, są:

           • antykolizyjny,
           • krawędzi,
           • odległości,
           • przeszkód,
           • przeciw zaplątywaniu się kabli,
           • uskoku podłoża.
           Czujnik w robocie sprzątającymOpis
           antykolizyjnyzabezpiecza robot przed wjazdem w przedmioty, które znajdują się na jego drodze
           uskoku podłożawskazuje o stopniu, z którego robot mógłby spaść, np. schody
           krawędziczujnik informuje odkurzacz o krawędziach, które znajdują się w zasięgu jego pracy
           odległościzapewnia kontrolowanie odległości między robotem a przedmiotami znajdującymi się na drodze
           przeszkódczujnik informuje robota, że na ścieżce znajduje się przeszkoda, po czym precyzyjnie ją omija
           LiDARmierzy odległość danego celu/przedmiotu poprzez oświetlenie światłem laserowym, po czym wykonuje pomiar odbicia
           przeciw zaplątywaniu się kablizapobiega przed zaplątaniem się w szczotki długich kabli, wstążek, innych długich i miękkich przedmiotów
           obrysu powierzchnizapewnia skanowanie pomieszczeń, dzięki czemu robot może tworzyć ścieżki, które umożliwią maksymalnie wydajną pracę urządzenia, czujnik nazywany jest odmiennie RCON
           wykrywania kurzu i zabrudzeniadzięki temu czujnikowi robot sprzątający rozpoczyna pracę, gdy na podłodze pojawi się kurz lub zabrudzenia

           Poziom hałasu też jest ważny!

           W następnym kroku zwróć uwagę na poziom hałasu w robocie sprzątającym. Miej na uwadze, że im mniejszy hałas wytwarza odkurzacz w trakcie pracy, tym większy komfort dla domowników, którzy przebywają w pobliżu. Co z kolei ma duże znaczenie zwłaszcza w przypadku domów z małymi dziećmi. Dostępne w sklepach ze sprzętem AGD roboty sprzątające mają poziom hałasu w zakresie od 20 do 80 dB. Poleca się wybierać urządzenie, którego emisja wytwarzanego dźwięku wynosi nie więcej niż 65 dB. Taka wartość nie zakłóca spokoju domowników, którzy przebywają w bliskim otoczeniu odkurzacza.

           Dodatkowe akcesoria w zestawie z robotem sprzątającym

           Większość robotów sprzątających w wyposażeniu posiada dodatkowe akcesoria. Do jednych z przydatnych dodatków w odkurzaczu automatycznych można zaliczyć:

           • nakładkę do trybu mopowania,
           • zbiornik na wodę,
           • zbiornik na kurz,
           • szczotki boczne,
           • turboszczotkę,
           • szczotkę w kształcie V,
           • stację ładującą,
           • stację opróżniającą,
           • filtr HEPA.

           Ile kosztuje robot odkurzający?

           Kwota, którą należy przeznaczyć na zakup dobrego robota sprzątającego, wynosi od 380 do 7000 zł. Warto dodać, że na kreowanie się ceny duży wpływ ma m.in. marka, rodzaj urządzenia, pojemność zbiornika, zastosowane funkcje, ilość i rodzaj czujników, dodatkowe wyposażenie, jak również poziom hałasu.

           iRobot, Xiaomi czy Roborock – z jakiej firmy wybrać odkurzacz automatyczny?

           Wśród wszystkich robotów sprzątających występują modele od przeróżnych marek, które różnią się konstrukcją, ilością i rodzajem czujników, wysokością, jak również funkcjonalnością. Do jednych z najlepszych można zaliczyć odkurzacz automatyczny iRobot, np. iRobot Roomba. Poza tym bardzo polecaną marką, którą wyróżnia bardzo dobry stosunek ceny do jakości, jest Xiaomi. Kolejnym godnym zakupu odkurzaczem automatycznym jest Roborock, jak również Ecovacs.

           FAQ - najczęściej zadawane pytania

           1. Jaki iRobot jest najlepszy?

            Dobrym robotem sprzątającym marki iRobot jest Roomba Combo. Bez wątpienia to jeden z najczęściej wybieranych urządzeń od tego producenta. Na dodatek został uzupełniony o funkcję mopowania podłóg. Oprócz tego innym polecanym modelem jest iRobot Roomba i7, który oddaje do dyspozycji m.in. aplikację mobilną, tworzenie map pomieszczeń czy wiele przeróżnych czujników, które usprawniają jego pracę.

           2. Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu dobrego robota sprzątającego?

            W trakcie zakupu najlepszego odkurzacza automatycznego zwróć uwagę na moc ssącą urządzenia. Jest to jeden z najważniejszych parametrów. Jego wartość powinna wynosić nie mniej niż 2000 Pa. Oprócz tego, zobacz na czas pracy robota sprzątającego, jak również na czas ładowania baterii. Warto zdecydować się na urządzenie, u którego czas ładowania akumulatora nie przekracza dwukrotności czasu pracy. Poza tym dopasuj pojemność zbiornika na kurz, poziom hałasu, jak również wysokość odkurzacza. W następnym kroku warto zobaczyć na wszystkie funkcje i wyposażenie. Jeśli masz wątpliwości co do wyboru, to zobacz nasz ranking [year]. W porównaniu znajduje się lista najlepszych modeli polecanych nie tylko przez ekspertów, ale również zadowolonych użytkowników.

           3. Jaką moc powinien mieć robot sprzątający?

            Dobry robot sprzątający powinien mieć moc ssącą nie mniejszą niż 2000 Pa. Przy czym, jeśli w domu codziennie pojawia się dużo nieczystości w postaci okruszków, sierści, kurzu itp., to lepiej zdecydować się na model nieco mocniejszy, u którego moc ssąca wynosi 2500 Pa lub więcej. 

           Podsumowanie

           • Wybierając najlepszy robot sprzątający, zwróć uwagę na zastosowane funkcje, takie jak np. mopowanie. Poza tym zobacz na rodzaj czujników, wysokość, dodatkowe wyposażenie, czas pracy, czas ładowania. Na dodatek bardzo ważnym parametrem jest moc ssąca robota.
           • Funkcja mopowania to tryb, który umożliwia pracę na mokro. Dzięki temu urządzenie nie tylko odkurza, ale również ściera podłogi.
           • Do polecanych robotów sprzątających można zaliczyć te marki iRobot, Xiaomi, Roborock, Ecovacs, jak również Beko.
           • Cena za roboty sprzątające wynosi od 380 do 7000 zł.
           • Sprawdź jakie funkcje wybrany przez Ciebie robot oferuje. Do jednych z przydatnych można zaliczyć: sterowanie przez aplikację mobilną, mopowanie, wirtualną ścianę, programowanie, harmonogram pracy, jak również sterowanie głosowe.
           • Najlepiej zdecydować się na urządzenie, u którego moc ssania wynosi nie mniej niż 2000 Pa.
           • Jeśli zależy Ci na precyzyjnym sprzątaniu nawet w trudno dostępnych miejscach, to zakup robot odkurzający, którego wysokość nie przekracza 10 cm.
           • Nadal nie wiesz jaki odkurzacz automatyczny wybrać? Zobacz nasz ranking robotów sprzątających na Kwiecień 2024 roku, w którym zestawiamy polecane produkty w najniższych cenach online.
           Karolina Pisarska
           5 2 votes
           Oceń artykuł
           Subscribe
           Powiadom o
           guest
           0 komentarzy
           Inline Feedbacks
           View all comments
           Do góry