Ranking najlepszych piekarników parowych 2024

Marzysz o zakupie piekarnika parowego, w którym przygotujesz soczyste, z chrupiącą skórką potrawy? Chcesz kupić dobre urządzenie, które jest funkcjonalne, nie psuje się, a przy tym ma konkurencyjną cenę? Zobacz i wybierz najlepszy piekarnik parowy z naszego rankingu na Czerwiec 2024 roku! Porównujemy sprawdzone i polecane modele przez użytkowników i ekspertów. Poza tym krok po kroku podpowiadamy, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru. Wskazujemy jak dopasować pojemność, moc czy klasę energetyczną piekarnika parowego. Objaśniamy, jaki będzie lepszy – z prowadnicami drabinkowymi, teleskopowymi czy wytłaczanymi? Powłoką z emalii, stali nierdzewnej czy powłoką katalityczną? Przeczytaj jak wybrać najlepszy piekarnik parowy w 2024 roku! Sprawdźmy!

Ranking piekarników parowych – najlepsze na Czerwiec 2024 roku

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaOferta
1 Piekarnik parowy ELECTROLUX EOB8S39Z Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Piekarnik parowy AEG BSE788380M Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Piekarnik parowy SAMSUNG NV7B4240VAK U2 Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Piekarnik parowy ELECTROLUX EOB7S31Z Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Piekarnik parowy BOSCH HSG636ES1 Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Piekarnik parowy ELECTROLUX EOC8H31Z Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
7 Piekarnik parowy SAMSUNG NV7B4045VAK Ocena eksperta: 9.4 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
8 Piekarnik parowy WHIRLPOOL W11IOP14S2H Ocena eksperta: 9.3 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
9 Piekarnik parowy AMICA ED57369XA+ X-TYPE Ocena eksperta: 9.2 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
10 Piekarnik parowy SAMSUNG NV7B6685BAK Ocena eksperta: 9.1 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Wybrane, najlepsze piekarniki parowe do zabudowy wg MójRanking.pl

Miejsce 1
Piekarnik parowy ELECTROLUX EOB8S39Z NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Piekarnik parowy ELECTROLUX EOB8S39Z


Polecanym przez kucharzy, ekspertów i zadowolonych użytkowników jest piekarnik parowy Electrolux EOB8S39Z, który zajmuje pierwsze miejsce w rankingu. Wymiary tego sprzętu wynoszą 59,5 x 59,4 x 56,7 cm. Do jednych z plusów tego modelu można zaliczyć klasę energetyczną A++, tym samym urządzenie zużywa niedużo prądu w trakcie działania. Pojemność głównej komory to 70 l, tym samym jest to doskonała propozycja dla kilkuosobowej rodziny. Co więcej, wnętrze zostało pokryte emalią, dzięki czemu jest ono proste w czyszczeniu. Warto przejść do funkcji tego piekarnika z funkcją parowego pieczenia. Do jednych z pomocnych technologii w tym urządzeniu zaliczamy funkcję Steamify, dzięki której wystarczy wybrać docelową temperaturę pieczenia, po czym piekarnik dopasowuje ilość pary automatycznie. Na dodatek urządzenie wyposażone zostało w czytelny interfejs EXCite w postaci dotykowego wyświetlacza, dzięki któremu ustawisz pracę piekarnika Electrolux. Oprócz tego producent wyposażył ten model w termosondę, czyszczenie parowe, jak również szybkie i równomierne pieczenie Even Cooking. Poza tym prezentowany piekarnik parowy szybko się nagrzewa, wyposażony został w prowadnice teleskopowe i drabinkowe, posiada cicho zamykające się drzwi z technologią Soft Closing, jak również program regeneracji parą. Warto dodać, że to tylko część udogodnień, jakie oddaje do dyspozycji ten model.
Zalety:
 • wiele funkcji
 • termoobieg
 • termosonda
 • czyszczenie parowe
 • wnętrze pokryte emalią
 • klasa energetyczna A++
 • teleskopowe prowadnice
 • 22 programów do wyboru
Wady:
 • brak możliwości sterowania smartfonem
  Miejsce 2
  Piekarnik parowy AEG BSE788380M NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Piekarnik parowy AEG BSE788380M


  Następną pozycję zajmuje piekarnik parowy AEG BSE788380M z klasą energetyczną A++. Wymiary tego sprzętu AGD do kuchni wynoszą 59,5 x 59,4 x 56,7 cm. Warto również wspomnieć o pojemności, która w tym modelu wynosi 70 l. Podkreślmy, że jest to piekarnik parowy zaprojektowany z myślą o kilkuosobowej rodzinie. Wnętrze zostało pokryte emalią, dzięki czemu komora jest wygodna w czyszczeniu. Na dodatek producent wyposażył ten model w funkcję Steamify – wystarczy wybrać zalecaną temperaturę, po czym piekarnik parowy AEG automatycznie dopasowuje ilość pary oraz pozostałe parametry, tak aby pieczenie było optymalne. Kolejnym świetnym rozwiązaniem w tym urządzeniu do pieczenia na parze jest możliwość sterowania z wykorzystaniem aplikacji Connected Cooking. Warto również wspomnieć, że ten model uzupełniony został w termosondę Food Sensor, która dokładnie mierzy temperaturę wewnątrz potrawy, dzięki czemu masz jeszcze większą kontrolę w trakcie pieczenia. Do innych przydatnych udogodnień, które oddaje do dyspozycji piekarnik parowy AEG BSE788380M, zaliczamy błyskawiczne nagrzewanie, automatyczne programy wagowe, funkcję pamięci, przejrzysty wyświetlacz z dotykowym sterowaniem, funkcję Grill, zabezpieczenie przed dziećmi, jak również bogate wyposażenie.
  Zalety:
  • funkcja Steamify
  • czyszczenie parowe
  • wnętrze pokryte emalią
  • termosonda Food Sensor
  • klasa energetyczna A++
  • aż 22 funkcje piekarnika
  • błyskawiczne nagrzewanie
  • wiele przeróżnych programów pieczenia
  • możliwość sterowania aplikacją mobilną
  • możliwość pieczenia na 3 różnych poziomach
  • dotykowy panel sterowania z wyświetlaczem
  Wady:
  • brak
   Miejsce 3
   Piekarnik parowy SAMSUNG NV7B4240VAK U2 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Piekarnik parowy SAMSUNG NV7B4240VAK U2


   Kolejne miejsce w rankingu piekarników parowych zajmuje Samsung NV7B4240VAK U2, którego dokładne wymiary to 59,5 x 59,5 x 57 cm. Już na wstępie warto dodać, że klasa energetyczna w tym urządzeniu wynosi A+, tym samym jest to całkiem energooszczędny sprzęt kuchenny. Pojemność w tym modelu wynosi aż 76 l, co daje możliwość na przygotowywanie dużych porcji jedzenia. Poza tym wnętrze zostało pokryte emalią ceramiczną, tym samym jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, jak również proste w czyszczeniu. Jednak to jeszcze nie wszystko! Prezentowany piekarnik parowy marki Samsung oddaje do dyspozycji użytkowników wiele udogodnień. Do jednych z nich można zaliczyć technologię Natural Steam, jak również Dual Cook. W przypadku tej ostatniej piekarnik, dzięki dostępności separatora, daje możliwość pieczenia dwóch różnych dań jednocześnie. Kolejną przydatną funkcją jest Air Sous Vide, czyli możliwość pieczenia próżniowego, dzięki czemu zachowasz doskonały smak jedzenia. Na dodatek producent wyposażył ten model w WiFi, tym samym możesz sterować piekarnikiem parowym z pozycji aplikacji mobilnej zainstalowanej na smartfonie. Do pozostałych udogodnień można zaliczyć czyszczenie katalityczne, jak i czyszczenie parowe piekarnika Samsung NV7B4240VAK U2. Warto również podkreślić, że w tym modelu znajdują się prowadnice teleskopowe, które dają możliwość wygodnego wkładania i wyjmowania potraw bez ryzyka poparzenia dłoni. Na dodatek urządzenie wyposażone zostało w panel dotykowy, blokadę Child Lock, jak również 3 programy specjalne – podgrzewanie talerzy, podtrzymywanie ciepła, jak również funkcję rozmrażania. Na zakończenie dodajmy, że prezentowany model oddaje do dyspozycji aż 50 różnych programów pieczenia!
   Zalety:
   • funkcja Natural Steam
   • technologia Dual Cook
   • prowadnice teleskopowe
   • aż 50 programów do wyboru
   • czyszczenie katalityczne i parowe
   • możliwość sterowania smartfonem przez aplikację
   Wady:
   • brak termosondy
   • klasa energetyczna mogłaby być lepsza
    Miejsce 4
    Piekarnik parowy ELECTROLUX EOB7S31Z NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Piekarnik parowy ELECTROLUX EOB7S31Z


    W naszym zestawieniu najlepszych piekarników parowych znalazł się ten marki Electrolux EOB7S31Z SteamBoost. Jest to jeden z najczęściej wybieranych urządzeń tego typu na rynku. Dokładne wymiary wynoszą 59,5 x 59,4 x 56,7 cm, z kolei pojemność to 70 l. Wnętrze tego piekarnika zostało pokryte emalią, która efektywnie chroni przed uszkodzeniem, jak również jest wygodna w czyszczeniu. Co więcej, piekarnik Electrolux wyposażony został w profesjonalny generator, który zapewnia połączenie pary i gorącego powietrza z możliwością regulacji. Warto podkreślić, że dodatek pary poprawia smak potraw i sprawia, że są one idealnie miękkie w środku, ale chrupiące na zewnątrz. Na dodatek prezentowany sprzęt AGD uzupełniony został w funkcję czyszczenia parowego AquaClean, system Gotowanie Wspomagane, jak również możliwość pieczenia na 3 różnych potraw na kilku poziomach. Co więcej, piekarnik nagrzewa się nawet do 40% szybciej niż inne urządzenia tego typu dostępne w sprzedaży. Kolejnym atutem tego sprzętu jest wbudowany termoobieg SurroundCook, który zapewnia równomierne pieczenie, co przekłada się na idealne wysmażenie każdej z potraw. Do innych udogodnień tego urządzenia można zaliczyć klasę energetyczną A+, bezpieczne w dotyku drzwi, ciche domykanie, automatyczne wyłączanie, termosondę, jak również teleskopowe prowadnice, które umożliwiają wsuwanie i wysuwanie blachy. Nie można zapomnieć, że chcąc nastawić piekarnik, wykorzystasz w tym celu przejrzysty wyświetlacz elektroniczny z panelem dotykowym. Warto na zakończenie podkreślić, że urządzenie, dzięki stylowej konstrukcji, doskonale wpasuje się we wnętrze każdej kuchni.
    Zalety:
    • termosonda
    • termoobieg
    • wnętrze pokryte emalią
    • błyskawiczne nagrzewanie
    • czyszczenie parowe AquaClean
    • generator pary z możliwością jej regulacji
    • wiele pozytywnych opinii na temat tego piekarnika
    Wady:
    • cena mogłaby być nieco niższa
     Miejsce 5
     Piekarnik parowy BOSCH HSG636ES1 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Piekarnik parowy BOSCH HSG636ES1


     Piekarnik Bosch HSG636ES1 to następna propozycja w naszym rankingu modeli parowych na ten rok. Urządzenie o pojemności 71 l wyróżnia się funkcjonalnością oraz wysokiej jakości wykonaniem. Warto wspomnieć, że dokładne wymiary tego piekarnika parowego to 59,4 x 59,5 x 54,8 cm. Tymczasem klasa energetyczna to A+, dzięki czemu prezentowany sprzęt zaliczany jest do całkiem energooszczędnych urządzeń tego typu na rynku. Do udogodnień można zaliczyć wnętrze pokryte emalią, dzięki czemu czyszczenie piekarnika jest niezwykle proste i wygodne. Poza tym producent wyposażył ten sprzęt w termoobieg, który odpowiada za równomierne rozprowadzanie powietrza i pary wodnej po wnętrzu. Dzięki czemu potrawy są doskonale wysmażone – miękkie i soczyste w środku, z kolei chrupiące na zewnątrz. Świetnym udogodnieniem jest kolorowy wyświetlacz, z prostym panelem sterowania. Kolejnym plusem są technologie SoftOpening i SoftClose, które odpowiadają za ciche i miękkie otwieranie i zamykanie drzwiczek. Poza tym piekarnik parowy Bosch HSG636ES1 oddaje do dyspozycji 12 różnych programów, możliwość pieczenia na 4 poziomach jednocześnie, jak również technologię podtrzymywania ciepła. Do innych przydatnych rozwiązań w tym piekarniku parowym można zaliczyć system PerfectChef, termosondę Perfect Roast, jak i sensor Perfect Bake. Na zakończenie dodajmy, że wraz z piekarnikiem parowym Bosch HSG636ES1 otrzymujesz w zestawie bogate wyposażenie w postaci różnego rodzaju blach, rusztów i pojemników.
     Zalety:
     • termoobieg
     • sensor Perfect Bake
     • ciche domykanie drzwiczek
     • termosonda Perfect Roast
     • wnętrze pokryte łatwoczyszczącą emalią
     • możliwość pieczenia na 4 poziomach jednocześnie
     Wady:
     • cena mogłaby być nieco niższa
      Miejsce 6
      Piekarnik parowy ELECTROLUX EOC8H31Z NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Piekarnik parowy ELECTROLUX EOC8H31Z


      Następne miejsce w rankingu piekarników parowych zajmuje Electrolux EOC8H31Z o pojemności 72 l oraz dokładnych wymiarach 59,6 x 59,4 x 56,9 cm. Jest to funkcjonalne urządzenie wyposażone w wiele programów pieczenia. Warto dodać, że jest to piekarnik parowy z termosondą, który uzupełniony został w profesjonalny generator pary. Dzięki temu prezentowany sprzęt AGD zapewnia szybsze pieczenie potraw, które są zdrowsze, soczyste w środku i chrupkie na zewnątrz. Co więcej, urządzenie wyposażone zostało w termoobieg SurroundCook, który zapewnia rozprowadzanie ciepłego powietrza po piekarniku, co przekłada się na równomierne pieczenie. Dodajmy, że prezentowany model oddaje do dyspozycji kilka programów parowych, w których możesz wygodnie wyregulować ilość pary – od 25 do 100%. Na dodatek piekarnik parowy Electrolux oddaje do dyspozycji program Regeneracja, czyszczenie parowe AquaClean, jak również funkcję Gotowanie Wspomagane. Ta ostatnia automatycznie dopasowuje parametry pieczenia do rodzaju potrawy. Warto również wspomnieć, że urządzenie wyposażone zostało w przejrzysty wyświetlacz z panelem dotykowym, jak również możliwość pieczenia różnych potraw w tym samym czasie aż na 3 poziomach! Do pozostałych zalet tego piekarnika elektrycznego z funkcją pary można zaliczyć prowadnice teleskopowe, funkcję grilla, komorę z powłoką wykonaną z emalii. Na dodatek system automatycznie wyłączy piekarnik po zakończonym cyklu pieczenia. Klasa energetyczna w tym modelu to A+.
      Zalety:
      • termoobieg
      • termosonda
      • bogate wyposażenie
      • dotykowe sterowanie
      • generator pary z regulacją
      • wiele programów do wyboru
      • możliwość pieczenia różnych dań
      • bardzo dobry stosunek ceny do jakości
      Wady:
      • klasa energetyczna mogłaby być lepsza
       Miejsce 7
       Piekarnik parowy SAMSUNG NV7B4045VAK NAJNIŻSZA CENA ONLINE
       PORÓWNAJ NA CENEO

       Piekarnik parowy SAMSUNG NV7B4045VAK


       Jeśli chcesz wybrać piekarnik parowy do zabudowy, który wyróżnia się stosunkowo niską ceną, a przy tym oddaje do dyspozycji wiele funkcji to zobacz Samsung NV7B4045VAK! Jest to urządzenie z klasą energetyczną A+, którego dokładne wymiary to 59,5 x 59,5 x 57 cm. Opisywany piekarnik parowy to model, który oddaje do dyspozycji funkcję pieczenia parowego Natural Steam, dzięki której uzyskasz równomierne wypieczenie potraw, które nie tracą smaku, są miękkie w środku, a przy tym chrupiące na zewnątrz. Poza tym sprzęt wyposażony został w czyszczenie katalityczne, jak również łączność Wi-Fi. Dzięki tej ostatniej technologii możesz wygodnie połączyć się z urządzeniem przez aplikację mobilną, po czym sterować piekarnikiem parowym Samsung z pozycji smartfona. Poza tym prezentowany piekarnik parowy uzupełniony został o termoobieg, 20 programów automatycznych, jak również czyszczenie parowe. Następnym udogodnieniem w tym modelu są prowadnice teleskopowe, które minimalizują ryzyko poparzenia dłoni w trakcie wkładania lub wyjmowania potraw do środka. Podkreślmy, że piekarnik parowy Samsung NV7B4045VAK wyróżnia się stylowym designem. W swojej konstrukcji posiada minimalistyczny, ale prosty w obsłudze dotykowy panel sterowania. Warto również wspomnieć o pojemności, która w tym modelu wynosi 76 l, tym samym jest to idealny sprzęt dla kilkuosobowej rodziny. Do innych udogodnień tego piekarnika parowego można zaliczyć ciche domykanie drzwi, blokadę Child Lock, program Rozmrażanie, podtrzymywanie ciepła potraw, jak również podgrzewanie talerzy. Wnętrze tego piekarnika parowego zostało pokryte emalią.
       Zalety:
       • nowoczesny wygląd
       • 5 poziomów pieczenia
       • ciche domykanie drzwi
       • wnętrze pokryte emalią
       • 20 programów pieczenia
       • prowadnice teleskopowe
       • sterowanie przez aplikację mobilną
       • podtrzymywanie temperatury potraw
       Wady:
       • brak termosondy
       • klasa energetyczna mogłaby być nieco lepsza
        Miejsce 8
        Piekarnik parowy WHIRLPOOL W11IOP14S2H NAJNIŻSZA CENA ONLINE
        PORÓWNAJ NA CENEO

        Piekarnik parowy WHIRLPOOL W11IOP14S2H


        W rankingu TOP 10 piekarników parowych znalazł się również ten marki Whirlpool W11IOP14S2H. Dokładne wymiary tego urządzenia to 59,5 x 59,5 x 56,4 cm. Produkt wyróżnia się funkcjonalnością, wysokiej jakości wykonaniem, jak również polecany jest przez wielu zadowolonych użytkowników. Pojemność komory w tym piekarniku parowym wynosi 73 l. Co więcej, wnętrze zostało pokryte emalią, dzięki czemu jest proste w czyszczeniu oraz odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Kolejnym atutem jest kolorowy wyświetlacz elektroniczny z panelem sterowania. Dodajmy, że piekarnik parowy Whirlpool został uzupełniony o technologię 6-Zmysł, która automatycznie dopasowuje parametry pieczenia do rodzaju potraw. Kolejną przydatną technologią jest SteamSense+, dzięki której urządzenie emituje 100% pary, tym samym potrawy są zdrowe, smaczne i idealne wysmażone, a przy tym zachowują wszystkie najcenniejsze wartości odżywcze. Do innych przydatnych udogodnień w Whirlpool W11IOP14S2H można zaliczyć czyszczenie hydrolityczne, możliwość pieczenia 4 dań jednocześnie.
        Zalety:
        • termoobieg
        • technologia 6-Zmysł
        • funkcja SteamSense+
        • wnętrze pokryte emalią
        • wiele programów do wyboru
        • możliwość pieczenia 4 różnych dań jednocześnie
        • kolorowy wyświetlacz z panelem sterowania
        Wady:
        • brak termosondy
        • prowadnice drabinkowe
         Miejsce 9
         Piekarnik parowy AMICA ED57369XA+ X-TYPE NAJNIŻSZA CENA ONLINE
         PORÓWNAJ NA CENEO

         Piekarnik parowy AMICA ED57369XA+ X-TYPE


         Wśród polecanych piekarników parowych znajduje się Amica ED57369XA+ X-TYPE z klasą energetyczną A+. Dokładne wymiary tego urządzenia wynoszą 59,5 x 59,5 x 57,5 cm. Z kolei pojemność to 77 l, tym samym jest to propozycja dla kilkuosobowej rodziny. Warto wspomnieć, że w wyposażeniu znajdują się prowadnice drabinkowe. Dodajmy, że wnętrze stanowią wkłady katalityczne, dzięki czemu możesz wykorzystać czyszczenie katalityczne w trakcie pielęgnacji urządzenia. Poza tym producent wyposażył ten model w termoobieg, który skutecznie rozprowadza nagrzane powietrze razem z parą wodną po całej komorze, dzięki temu dochodzi do równomiernego pieczenia każdego rodzaju potraw. Co więcej, wnętrze piekarnika parowego Amica ED57369XA+ X-TYPE pokryte zostało łatwoczyszczącą emalią. Warto również wspomnieć, że ten model oddaje do dyspozycji przepisy na drzwiach, wyświetlacz LED z sensorowym panelem sterowania, jak również funkcję FullSteam. Do innych udogodnień w tym piekarniku parowym można zaliczyć szybkie nagrzewanie w 3 minuty, równomierne pieczenie na kilku poziomach, zakres sterowania od 30 do 280°C, jak również zimny front drzwiczek. Na zakończenie dodajmy, że urządzenie oddaje do dyspozycji 12 różnych programów pieczenia, zabezpieczenie przed dziećmi, jak również 2 blachy dołączone do zestawu.
         Zalety:
         • termoobieg
         • duża pojemność
         • szybkie nagrzewanie
         • przepisy na drzwiach
         • czyszczenie katalityczne
         • wnętrze pokryte emalią łatwoczyszczącą
         Wady:
         • brak termosondy
         • prowadnice drabinkowe
         • brak możliwości sterowania smartfonem
          Miejsce 10
          Piekarnik parowy SAMSUNG NV7B6685BAK NAJNIŻSZA CENA ONLINE
          PORÓWNAJ NA CENEO

          Piekarnik parowy SAMSUNG NV7B6685BAK


          Nasz ranking byłby niepełny bez piekarnika parowego Samsung NV7B6685BAK z technologią Dual Cook. Klasa energetyczna tego sprzętu do zabudowy to A+. Co więcej, dokładny rozmiar urządzenia wynosi 59,5 x 59,6 x 57 cm. Bez wątpienia Samsung NV7B6685BAK wyróżnia się stylowym designem, dzięki czemu wpasuje się i podkreśli wygląd każdej kuchni. Wnętrze wyposażone zostało we wkłady katalityczne, tym samym ten sprzęt oddaje do dyspozycji czyszczenie katalityczne piekarnika parowego. Kolejną pomocną technologią jest Dual Cook, dzięki której możesz piec dwa dania na różnych poziomach jednocześnie! Na dodatek w tym piekarniku parowym możesz gotować dania z wykorzystaniem metody Sous Vide – wszystko przez zastosowanie systemu Air Sous Vide. Poza tym dzięki funkcji Air Fry uzyskasz przepyszne i zdrowe frytki z minimalną ilością oleju. Nie można zapomnieć, że producent wyposażył ten model w łączność WiFi, dzięki czemu możesz wygodnie sterować tym piekarnikiem z pozycji swojego smartfona. Do pozostałych udogodnień w Samsung NV7B6685BAK można zaliczyć Steam Assist, Dual Cook Steam, czyszczenie parowe, jak i teleskopowe prowadnice, które znajdują się na dwóch poziomach. Poza tym urządzenie wyposażone zostało w kolorowy wyświetlacz z panelem sterowania, jak również drzwiczki z cichym domykaniem. Producent, konstruując ten piekarnik z funkcją pary, pomyślał również o najmłodszych! Zastosowano w tym modelu funkcję blokady rodzicielskiej Child Lock dla zachowania największego bezpieczeństwa. Na zakończenie warto wspomnieć o dodatkowych programach, do których zaliczamy podgrzewanie talerzy, rozmrażanie, podtrzymywanie ciepła, suszenie, jak i wyrastanie ciasta.
          Zalety:
          • termoobieg
          • funkcja Air Fry
          • system Air Sous Vide
          • kolorowy wyświetlacz
          • sterowanie przez aplikację
          • czyszczenie katalityczne i parowe
          • wiele przeróżnych funkcji i programów
          • prowadnice teleskopowe na 2 poziomach
          • możliwość pieczenia dwóch dań jednocześnie
          Wady:
          • brak termosondy

           Jaki piekarnik z funkcją pary wybrać?

           Dobry piekarnik parowy daje możliwość pieczenia niezwykle smacznych i soczystych dań z genialnie chrupiącą skórką. Jednak, aby miało to miejsce, należy dopasować najważniejsze parametry w specyfikacji, jeszcze w trakcie zakupu urządzenia. Nie wiesz, na co zwrócić uwagę, wybierając najlepszy sprzęt do swojej kuchni? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy poradnik, w którym krok po kroku wskazujmy jak dopasować najważniejsze parametry, tak aby piekarnik był trwały, wielofunkcyjny i w przyjaznej cenie. Przeczytaj poniżej, jaki piekarnik parowy wybrać i kupić w 2024 roku!

           Jaką moc powinien mieć najlepszy piekarnik parowy?

           Moc przyłączeniowa piekarnika parowego powinna być dopasowana do sieci elektrycznej w Twoim domu lub mieszkaniu. Wartość tego parametru podawana jest w watach lub kilowatach. Warto dodać, że atrybut ten informuje o tym, ile urządzenie potrzebuje mocy, aby prawidłowo działać. Z reguły większość parowych piekarników do zabudowy posiada wysoką moc przyłączeniową. Co za tym idzie? Duże obciążenie instalacji energetycznej.

           Dlatego na ten parametr powinny zwrócić szczególną uwagę osoby, które mają słabe zasilanie w domu lub na fazie, do której chcesz podłączyć piekarnik, znajduje się dużo elektronarzędzi. W takiej sytuacji należy dopasować wartość mocy przyłączeniowej w taki sposób, aby nie doszło do przeciążenia lub zepsucia instalacji w Twoim domu lub mieszkaniu. Pamiętaj o tym!

           Na jaką pojemność piekarnika się zdecydować?

           Wybierając elektryczny piekarnik parowy, w pierwszym kroku dopasuj pojemność urządzenia, która podawana jest w litrach. Dodajmy, że im większe wnętrze piekarnika, tym jesteś w stanie piec większą porcję jedzenia za jednym razem. Wartość tego parametru warto dopasować do ilości domowników. Kupując dobrej jakości piekarnik parowy, spotkasz się z urządzeniami o pojemności od 34 do 78 l. Jednak na jaki się zdecydować?

           W sytuacji, gdy chcesz wybrać piekarnik parowy tylko dla siebie, wtedy zdecyduj się na model, u którego pojemność wynosi do 45 l. Tymczasem, gdy zależy Ci na nieco większym sprzęcie do pieczenia i gotowania na parze dla od 2 do 4 osób, wtedy najlepszy okazuje się model o pojemności od 45 do 65 l. Z kolei dla wieloosobowej rodziny, której liczba domowników wynosi 5 lub więcej warto kupić piekarnik parowy o pojemności 65 l lub więcej.

           Liczba domownikówPojemność piekarnika parowego
           dla 1 osobydo 45 l
           od 2 do 4 osóbod 45 do 65 l
           5 lub więcej osóbpowyżej 65 l

           Powłoka ze stali, emalii ceramicznej czy katalitycznej – jaki piekarnik parowy kupić?

           W następnym etapie zobacz na powłokę, jaką zastosowano w komorze piekarnika parowego do zabudowy. Dodajmy, że od rodzaju powłoki zależy odporność na zarysowania, proces czyszczenia, jak również szybkość nagrzewania. Poza tym powłoka piekarnika ma wpływ na smak potraw.  Obecnie do wyboru masz powłokę:

           • ze stali nierdzewnej,
           • katalityczną,
           • emalii,
           • emalii ceramicznej
           • wyposażoną we wkłady katalityczne.

           Porównując je wszystkie, można stwierdzić, że najlepszym i najczęściej spotykanym jest piekarnik do zabudowy parowy z powłoką z emalii ceramicznej. Modele te wyróżniają się największą trwałością na zarysowania, szybko się nagrzewają i co najważniejsze są wygodne w trakcie czyszczenia. Warto również wspomnieć, że wybór powłoki uzależniony jest od procesu czyszczenia, który Ty sam preferujesz!

           Funkcja czyszczenia piekarnikaZalecana powłoka
           pyrolizaemalia ceramiczna, emalia
           czyszczenie katalitycznepowłoka katalityczna, wkłady katalityczne

           Prowadnice teleskopowe, drabinkowe czy wytłaczane – jakie są najlepsze w piekarniku?

           Wśród wszystkich modeli piekarników parowych, które dostępne są na rynku, spotkasz się z urządzeniami, które wyposażone zostały w różne prowadnice. Jest to element, który służy do podtrzymywania brytfanny lub blachy wewnątrz komory piekarnika. Do wyboru masz parowe piekarniki posiadające prowadnice:

           • teleskopowe,
           • drabinkowe,
           • wytłaczane.

           Zestawiając wszystkie z wymienionych, jasno można stwierdzić, że najlepiej zdecydować się na dobry piekarnik z funkcją pary, który wyposażony został w prowadnice teleskopowe. Dlaczego? Prowadnice teleskopowe posiadają mechanizm, dzięki któremu możesz wygodnie wsunąć i wysunąć blachę z wnętrza piekarnika. Dzięki temu maksymalnie minimalizujesz ryzyko poparzenia dłoni i rąk.

           Rodzaj prowadnic w piekarnikuOpis
           teleskopowewyposażone są w mechanizm, który umożliwia wygodne wysuwanie i wsuwanie blachy
           drabinkoweprzyjmują postać drabinek, które służą jako podparcie dla blachy, znajdują się one po obu bokach piekarnika
           wytłaczanesą to prowadnice wytłoczone na powierzchni boków piekarnika

           Zakres temperatury gotowania też jest ważny!

           Kupując funkcjonalny piekarnik parowy, zwróć uwagę na zakres temperatury. W zależności od pieczonych dań różni się docelowa wartość tego parametru. Mianowicie inną temperaturę wybierzesz do pieczenia pizzy, jeszcze inną do pieczenia mięsa, a jeszcze inną do gotowania na parze. Dobry piekarnik do zabudowy z generatorem pary powinien mieć zakres temperatury od 30 do 500°C. Taki zakres daje Ci maksimum możliwości. W takim piekarniku możesz suszyć produkty spożywcze, piec, jak również efektywnie czyścić wnętrze z wykorzystaniem pirolizy zwłaszcza w zakresie od 350 do 500°C.

           Na jakie sterowanie się zdecydować – mechaniczne czy elektroniczne?

           Wśród polecanych piekarników parowych znajdują się te wyposażone w sterowanie:

           • mechaniczne,
           • elektroniczne.

           Piekarnik automatyczny wyposażony w sterowania mechaniczne posiada panel w postaci pokręteł oraz przycisków. Warto dodać, że jest to tradycyjny piekarnik, który najczęściej nie posiada wyświetlacza elektronicznego. Z kolei wybierając piekarnik parowy ze sterowaniem mechanicznym, otrzymujesz innowacyjny sprzęt, który oddaje do dyspozycji wiele przeróżnych funkcji i technologii.

           Najczęściej panel sterowania w takich modelach znajduje się na powierzchni drzwiczek piekarnika. Co więcej, wyposażone są w sterowanie dotykowe. Jednak jaki parowy piekarnik do zabudowy kupić? Najlepszym wyborem jest zakup urządzenia, które wyposażone zostało w sterowanie elektroniczne. Bez wątpienia takie piekarniki mają znacznie więcej programów oraz funkcji, co zwiększa zakres działania urządzenia, jak również przyśpiesza proces pieczenia.

           Klasa energetyczna A++, A+ czy A – jaką powinien mieć najlepszy model parowy?

           Bardzo ważnym parametrem w każdym piekarniku umożliwiającym pieczenie parowe jest klasa energetyczna. Występuje ona w skali, na której znajdują się znaki w postaci liter, jak również kolory. W przypadku piekarników parowych najlepszą klasą energetyczną jest A+++, tymczasem najgorszą jest D. Jeśli zależy Ci na zakupie wydajnego i energooszczędnego urządzenia, to zdecyduj się na piekarnik z klasą energetyczną A+++, A++, A+ lub A.

           Decydując się na taki sprzęt, znacznie ograniczasz zużycie energii elektrycznej, co przekłada się na zaoszczędzeniu znacznej sumy w dłuższej perspektywie czasu. Jedynym minusem jest wyższa cena za urządzenia z taką klasą energetyczną. Jednak miej na uwadze, że zakup zwraca się już po niedługim czasie użytkowania tego sprzętu AGD!

           Dodatkowe funkcje i akcesoria w zestawie

           Każdy najlepszy piekarnik parowy powinien posiadać wiele udogodnień  w postaci funkcji, technologii oraz akcesoriów w zestawie. Pamiętaj, że duża funkcjonalność urządzenia daje Ci jeszcze więcej możliwości na przygotowywanie przepysznych potraw z użyciem pary wodnej i nie tylko! Przydatnymi zastosowaniami w dobrym piekarniku do zabudowy są:

           • termosonda,
           • technologia Dual Cook,
           • czyszczenie piekarnika z wykorzystaniem pyrolizy lub katalizy,
           • zimny front zewnętrznych drzwiczek,
           • możliwość sterowania aplikacją mobilną,
           • termoobieg,
           • czyszczenie parowe,
           • automatyczne wyłączanie,
           • wiele programów parowych do wyboru.

           Dobry piekarnik parowy do zabudowy – ile kosztuje?

           Cena za piekarniki parowe oscyluje od 650 do 13000 zł. Warto dodać, że na kształtowanie się ceny duży wpływ ma:

           • marka,
           • model,
           • klasa energetyczna,
           • zastosowane funkcje,
           • dodatki,
           • pojemność.

           Warto również porównać cenę za piekarniki oferujące pieczenie parowe ze względu na klasę energetyczną, co obrazujemy poniżej.

           Klasa energetycznaZakres cenowy za piekarnik parowy
           A++od 4000 do 13000 zł
           A+od 800 do 12000 zł
           Aod 650 do 7500 zł

           Piekarnik parowy Electrolux, Amica czy Whirlpool – z jakiej marki wybrać?

           Dobrymi piekarnikami parowymi są te marki Electrolux. W ofercie producenta znajdziesz wiele innowacyjnych urządzeń z tej kategorii sprzętów AGD. Warto dodać, że piekarniki parowe Electrolux oddają do dyspozycji wiele przeróżnych programów, dzięki którym usmażysz pyszne potrawy w niedługim czasie. Kolejnymi polecanymi urządzeniami są piekarniki Amica. Z tej firmy masz do wyboru wielofunkcyjne urządzenia, które dodatkowo mają bardzo konkurencyjną cenę. Do pozostałych piekarników parowych, które warto kupić, można zaliczyć te marki Whirlpool, Samsung, Bosch, jak również AEG.

           FAQ - najczęściej zadawane pytania

           1. Czy warto kupić piekarnik parowy?

            Tak! Zwłaszcza gdy zależy Ci nie tylko na pysznych, ale i zdrowych potrawach. Piekarnik parowy daje możliwość przygotowywania dań, które są chrupiące na zewnątrz i soczyste w środku. Na dodatek modele te oddają do dyspozycji gotowanie na parze oraz wiele innych programów. Poza tym umożliwiają m.in. czyszczenie parowe, co jest dużym udogodnieniem w porównaniu do klasycznych piekarników.

           2. Na co zwrócić uwagę przy zakupie piekarnika parowego?

            W trakcie zakupu najlepszego piekarnika parowego zwróć uwagę na moc przyłączeniową. W następnym kroku dopasuj pojemność piekarnika do Twoich własnych oczekiwań. Oprócz tego warto zobaczyć na powłokę wnętrza – najlepiej wybierać piekarnik pokryty wewnątrz emalią ceramiczną. Kolejnym ważnym elementem są prowadnice – najbardziej polecane są te teleskopowe. Poza tym w trakcie wyboru najlepszego piekarnika istotna jest klasa energetyczna! Najlepiej zdecydować się na model z klasą od A+++, A++ lub A+. Na końcu zobacz na zastosowane funkcje, technologie oraz programy pieczenia. Zachęcamy również do sprawdzenia opinii oraz recenzji o wybranym modelu! Z kolei, jeśli nadal nie jesteś przekonany co do wyboru, to zobacz nasz ranking najlepszych piekarników parowych na [month] [year] roku!

           3. Jak działa piekarnik parowy?

            Piekarnik emituje dedykowaną ilość pary wodnej w takcie pieczenia potraw. Warto dodać, że piekarnik parowy do pieczenia wykorzystuje molekuły pary, które to znacznie szybciej przewodzą ciepło. Efekt? Znacznie krótsze przygotowywanie dań, które są precyzyjnie upieczone! Warto również dodać, że potrawy z piekarników parowych są smaczniejsze i zdrowsze.

           Podsumowanie

           • Warto zainwestować w zakup piekarnika parowego do zabudowy, zwłaszcza jeśli zależy Ci na przygotowywaniu potraw soczystych w środku z chrupiącą skórką na zewnątrz.
           • Podczas zakupu urządzenia zwróć uwagę na najważniejsze parametry w specyfikacji. Można zaliczyć do nich zakres temperatury, zastosowane funkcje i dodatki, moc przyłączeniową, rodzaj prowadnic, typ powłoki, klasę energetyczną, jak również pojemność piekarnika parowego.
           • Pieczenie z użyciem pary umożliwia przygotowywanie nie tylko smacznych, ale zdrowych dań!
           • Dobrymi piekarnikami parowymi są te marki Electrolux, AEG, Amica, Samsung, jak również Whirlpool.
           • Pamiętaj, że poziom wypieczenia potraw zależny jest od temperatury, w związku z tym przed zakupem sprawdź jej zakres.
           • Pojemność piekarnika warto dopasować do ilości domowników.
           • Podczas wyboru koniecznie zwróć uwagę na moc przyłączeniową, która zależna jest od instalacji elektrycznej w Twoim domu!
           • Nadal główkujesz nad zakupem najlepszego urządzenia z trybem parowym? Sprawdź nasz ranking piekarników parowych do zabudowy na Czerwiec 2024 roku, w którym zestawiamy najbardziej polecane modele przez użytkowników oraz ekspertów!
           Karolina Pisarska
           5 2 votes
           Oceń artykuł
           Subscribe
           Powiadom o
           guest
           0 komentarzy
           Inline Feedbacks
           View all comments
           Do góry