Maszynka do mielenia mięsa - Ranking na Kwiecień 2024

Dobra maszynka do mielenia mięsa z jednej strony daje możliwość błyskawicznego mielenia nawet najtwardszych kawałków, a przy tym jest małoawaryjna i trwała. Nie wiesz jaką maszynkę do mielenia mięsa wybrać – tę marki Wilk, Bosch czy może Zelmer? Z mocą 1000 czy 2000W? Sprawdź nasze porównanie najlepszych maszynek do mięsa, w którym nasz ekspert z MójRanking.pl prezentuje polecane modele na Kwiecień 2024 roku! Co więcej, podpowiadamy jak dopasować moc, wydajność czy prędkość urządzenia. Wskazujemy, na jakie dodatki się skusić! Porównaj i wybierz najlepszy model z naszego rankingu maszynek do mięsa na 2024!

Ranking maszynek do mielenia mięsa Kwiecień 2024 wg popularności

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Maszynka do mięsa BOSCH MFW3X10B, kolor czarny Producent: Bosch Ocena eksperta: 10 / 10 Wydajność: 2.5 kg/min
Moc maksymalna: 2000 W
Kolor: czarny, biały 
Najniższa cena online
2 Zelmer Maszynka do mięsa zmm3501b Producent: Zelmer Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 mg 800 marki Catler Producent: Catler Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Zelmer ZMM4045W - produkt w magazynie - szybka wysyłka!, ZMM4045B Producent: Zelmer Ocena eksperta: 9.7 / 10 Wydajność: 1.7 kg/min
Moc maksymalna: 1900 W
Kolor: biały 
Najniższa cena online
5 Maszynka do mięsa GÖTZE & JENSEN MG600W (5907589347784) Producent: GÖTZE & JENSEN Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 maszynka do mięsa zmm9801b marki Zelmer Producent: Zelmer Ocena eksperta: 9.5 / 10 Kolor: biały 
Najniższa cena online
7 Cecotec Elektryczna szatkownica chopbeat 1500 titan Producent: Cecotec Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Esperanza maszynka do mielenia meatloaf ekm031 - mata kuchenna za 1 zł (5901299955253) Producent: Esperanza Ocena eksperta: 9.3 / 10 Moc maksymalna: 2000 W
Kolor: biały 
Najniższa cena online
9 Maszynka do mięsa zmm4055b marki Zelmer Producent: Zelmer Ocena eksperta: 9.2 / 10 Moc maksymalna: 1900 W
Kolor: biały 
Najniższa cena online
10 Concept Robot kuchenny planetarny rm7510 element digi (1200w) z maszynką do mięsa (8595631020586) Producent: CONCEPT Ocena eksperta: 9.1 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze maszynki do mięsa wg eksperta z MójRanking.pl

Miejsce 1
Maszynka do mięsa BOSCH MFW3X10B, kolor czarny NAJNIŻSZA CENA ONLINE

Maszynka do mielenia mięsa BOSCH MFW3X10B


W naszym rankingu najlepszych maszynek do mielenia mięsa znalazł się model Bosch MFW3X10B o mocy maksymalnej 2000 W oraz mocy znamionowej 500 W. Jest to urządzenie z serii CompactPower, czyli łączy w sobie dużą moc w połączeniu z kompaktowym kształtem. Co więcej, została wyposażona w metalową komorę mielenia o średnicy 8 cm, duży otwór wsypowy, popychacz, jak również 3 sitka wykonane ze stali szlachetnej – o średnicy oczek 2,7mm, 4 mm i 8 mm. Warto również dodać, że wydajność urządzenia wynosi 2,5 kg na minutę, dzięki temu mielenie jest niezwykle sprawne. Poza tym maszynka do mielenia mięsa Bosch MFW3X10B posiada nożyk ze stali szlachetnej z dwustronnym ostrzem, nasadkę masarską, która umożliwia przygotowanie pysznych kiełbas w domowym zaciszu. Dużym udogodnieniem jest również funkcja rewers, czyli bieg wsteczny, który umożliwia szybkie odblokowanie mechanizmu mielenia w trakcie jego zablokowania. Warto dodać, że dzięki kompaktowym rozmiarom urządzenie sprawdzi się w każdej kuchni. Do innych udogodnień tego modelu można zaliczyć schowek na dodatkowe akcesoria, schowek na kabel, gumowe nóżki stabilizujące, jak również praktyczny uchwyt.
Zalety:
 • bieg wsteczny
 • wydajność 2,5 kg
 • dwustronny nożyk
 • 3 sitka ze stali nierdzewnej
Wady:
 • brak
 • Producent Bosch 
 • Wydajność 2.5 kg/min
 • Moc maksymalna 2000 W
 • Kolor czarny, biały 
Miejsce 2
Maszynka do mięsa zmm4055b marki Zelmer NAJNIŻSZA CENA ONLINE

Maszynka do mielenia mięsa ZELMER ZMM4055B


Kolejnym urządzeniem w rankingu modeli maszynek do mięsa na bieżący rok jest Zelmer ZMM4055B. Urządzenie wyróżnia się kompaktowym kształtem oraz wieloma akcesoriami w zestawie. Maszynka do mięsa Zelmer dzięki wysokiej mocy 1900 W jest w stanie zmielić nawet 2,5 kg mięsa w ciągu jednej minuty! Takie parametry umożliwiają sprawne przygotowywanie potraw mięsnych, kiełbas czy pasztetów. Co więcej, urządzenie zostało wyposażone w system zabezpieczający przed uszkodzeniem silnika, wiele akcesoriów, jak również metalową komorę mielenia. Warto wspomnieć, że w komplecie producent dodaje 3 rodzaje sitek o różnej średnicy oczek – 3 mm, 5 mm, jak również 8 mm. Dzięki temu jesteś w stanie przygotować przeróżne posiłki z odpowiednio rozdrobnionym mięsem. Maszynka do mielenia Zelmer ZMM4055B to urządzenie, które zostało wyposażone w funkcję szatkowania warzyw i owoców. Dzięki temu możesz z jej wykorzystaniem przygotować domowe specjały, takie jak sałatki, przeciery, placki ziemniaczane czy inne przetwory. Poza tym maszynka posiada dwustronne ostrze, które gwarantuje precyzję w trakcie mielenia. Oprócz tego ma przystawkę do kiełbasy, antypoślizgowe nóżki, obudowę z tworzywa sztucznego, jak i popychacz.
Zalety:
 • moc 1900 W
 • wydajność 2,5 kg na minutę
 • 3 różne sitka ze stali nierdzewnej
 • łączy w sobie maszynkę do mielenia i szatkownicę
Wady:
 • brak informacji o mocy ciągłej
 • obudowa z tworzywa sztucznego
 • Producent Zelmer 
 • Moc maksymalna 1900 W
 • Kolor biały 

Jaką maszynkę do mielenia mięsa kupić?

Zastanawiasz się jak wybrać najlepszą maszynkę do mięsa, tak aby była kompaktowa, trwała i wydajna? Nie wiesz, na jakie parametry zwrócić uwagę, aby wybrać dobre urządzenie? Specjalnie dla Ciebie poniżej przygotowaliśmy poradnik, w którym prezentujemy najważniejsze parametry w specyfikacji. Podpowiadamy jak dopasować moc maszynki. Radzimy, jak dobrać wydajność czy liczbę prędkości. Przeczytaj jaką maszynkę do mielenia mięsa wybrać i kupić! Sprawdźmy!

Jaką moc powinna mieć najlepsza maszynka do mielenia mięsa?

Wybierając elektryczną maszynkę do mielenia mięsa, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na moc. Im większa wartość tego parametru, tym urządzenie mieli z większą precyzją kawałki mięsa. Co więcej, wysoka moc wpływa również na wydajność, dzięki czemu jesteś w stanie zmielić dużą ilość mięsa w krótkim czasie. W trakcie zakupu wysokiej jakości maszynki do mielenia mięsa spotkasz się z dwoma parametrami mocy:

 • mocą nominalną,
 • mocą maksymalną.

Moc maksymalna wskazuje na wartość tego parametru, który jest w stanie wytworzyć maszynka do mięsa w trakcie pracy na największej prędkości. Z kolei moc nominalna wskazuje na wartość tego parametru, która jest rzeczywista (ciągła). Mianowicie moc nominalna (znamionowa) świadczy o mocy, jaką maszynka do mielenia mięsa jest w stanie realnie wytworzyć przy pełnym osprzęcie i zgodnie z normami producenta. Reasumując, w trakcie wyboru porównuj tylko moc nominalną urządzenia.

Obecnie na rynku spotkasz się ze słabymi oraz mocnymi maszynkami do mielenia mięsa, dla których zakres mocy nominalnej wynosi od 160 do 1200 W. Jednak jaką wybrać? Najlepiej zdecydować się na polecaną maszynkę do mielenia mięsa, której moc nominalna wynosi nie mniej niż 450 W. Dzięki takiej wartości urządzenie poradzi sobie z grubszymi kawałkami mięsa. Poza tym maszynka o takiej mocy zapewni szybkie mielenie pożywienia w jak najkrótszym czasie.

Jaka maksymalna wydajność mielenia w maszynce?

Kolejnym ważnym parametrem w trakcie zakupu wysokiej jakości maszynki do mięsa jest jej wydajność. Atrybut ten podawany jest w kilogramach na minutę (kg/min). Wraz ze wzrostem tego parametru rośnie szybkość wykonanej pracy. Obecnie dostępne na rynku są maszynki do mielenia mięsa z wydajnością od 0,5 do 3,5 kg mięsa w ciągu minuty. Przy czym najlepiej zdecydować się na maszynkę, dla której wydajność wynosi nie mniej niż 1,2 kg mięsa na minutę. Dzięki takiej wartości mielenie będzie przebiegało szybko, co ma kluczowe znaczenie w trakcie obróbki dużej ilości mięsa.

Z biegiem wstecznym czy bez – jaka maszynka do mielenia mięsa jest lepsza?

Podczas wyboru najlepszej maszynki spotkasz się z urządzeniami, które zostały wyposażone w bieg wsteczny lub bez. Zwykłe maszynki do mielenia mięsa mają tylko jeden bieg bez reverse. Z kolei bardziej rozbudowane modele posiadają dwa biegi w tym bieg wsteczny. Jednak na jaką się zdecydować? Lepszym rozwiązaniem jest zakup maszynki do mielenia mięsa z biegiem wstecznym. Dlaczego? W przypadku zablokowania się kawałków w mechanizmie tnącym wystarczy przekręcić pokrętło, które odpowiada za włączenie biegu wstecznego. Po tym maszynka błyskawicznie odblokowuje zapchaną tarczę bez ingerencji użytkownika.

Maszynka z szatkownicą czy bez – jaką wybrać?

Wśród wszystkich dostępnych na rynku urządzeń do wyboru masz również maszynki do mielenia z szatkownicą. Wybierając takie urządzenie, w zestawie znajdziesz, oprócz nasadki masarskiej, również końcówki, które umożliwiają szatkowanie warzyw i owoców. Dzięki temu możesz przygotować np. tarte buraki, placki ziemniaczane czy frytki pokrojone w słupki. Jest to bardzo pomocne udogodnienie, dzięki czemu nie musisz inwestować w zakup elektrycznej szatkownicy do warzyw – w tym przypadku masz dwa w jednym maszynkę do mielenia mięsa oraz szatkownicę!

Zwróć uwagę na średnicę oczek w sitkach!

Średnica oczek w maszynce wskazuje na grubość mielenia mięsa – im średnica jest mniejsza, tym mięso będzie dokładniej zmielone. W trakcie wyboru spotkasz się z maszynkami do mięsa, które posiadają średnicę oczek od 2,5 mm, co umożliwia mielenie na drobno, do 20,5 mm co z kolei daje możliwość mielenia mięsa na grubo. Oczywiście dobór oczek zależny jest od Twoich własnych oczekiwań i preferencji. Każda uniwersalna maszynka do mielenia mięsa ma średnicę oczek od 2,5 do 8 mm.

Jakie funkcje i wyposażenie ma najlepsza maszynka?

Wybierając dobrą maszynkę do mielenia, warto zwrócić również uwagę na dodatkowe wyposażenie oraz zastosowane funkcje w wybranym przez Ciebie sprzęcie AGD. Do jednych z pomocnych zastosowań można zaliczyć:

 • metalową komorę mielenia,
 • kompaktowy rozmiar,
 • konstrukcję ze stali nierdzewnej,
 • kilka sitek o różnej średnicy otworów,
 • bieg wsteczny,
 • popychacz,
 • końcówkę przeznaczoną do mielenia kawy,
 • funkcję szatkowania,
 • dwustronny nóż,
 • możliwość mycia wybranych elementów w zmywarce,
 • kilka nasadek w zestawie do szatkowania warzyw i owoców.

Ile trzeba zapłacić za dobrą maszynkę do mięsa?

Zakres cenowy za maszynki do mielenia mięsa wynosi od 100 zł do 1000 zł lub nawet więcej. Warto dodać, że kreowanie się ceny zależne jest od rodzaju maszynki do mięsa, mocy urządzenia, dodatków w zestawie, wydajności, jak również od marki. Zazwyczaj za dobrą maszynkę do mielenia mięsa należy zapłacić około 500 zł.

Bosch, Zelmer czy Tefal – z jakiej marki jest najlepsza maszynka do mielenia mięsa?

W trakcie zakupu najlepszej maszynki do mielenia mięsa wybieraj tylko model od sprawdzonego i polecanego producenta. Do jednych z najlepszych urządzeń można zaliczyć maszynki do mięsa Bosch, np. Bosch MFW3X18W. Warto dodać, że produkty z tej marki wyróżniają się dużą mocą, funkcjonalnością oraz bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Na dodatek maszynki do mięsa marki Bosch występują w wersji budżetowej, jak również te bardziej profesjonalne urządzenia.

Inną polecaną marką jest Wilk. W tym przypadku są to jedne z najlepszych maszynek do mięsa na rynku, które charakteryzują się niezwykłą trwałością i wydajnością. Oprócz tego innymi polecanymi producentami są maszynki do mięsa Zelmer, Amica, Götze & Jensen, MPM, jak również Kenwood.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Jaką moc powinna mieć dobra maszynka do mielenia mięsa?

  W trakcie zakupu maszynki do mielenia mięsa spotkasz się z dwoma parametrami mocy – maksymalną oraz nominalną. Ważniejszym parametrem jest moc nominalna, która wskazuje na rzeczywistą moc, jaką jest w stanie wytworzyć urządzenie przy ciągłej pracy z pełnym osprzętem. Obecnie na rynku dostępne są maszynki do mięsa, dla których moc nominalna wynosi od 160 do 1200 W. Na jaką się zdecydować? Najlepiej wybierać maszynkę do mielenia mięsa, u której moc silnika wynosi przynajmniej 450 W.

 2. Z jakiej firmy są najlepsze maszynki do mielenia mięsa?

  Jedną z polecanych firm, która produkuje wysokiej jakości maszynki do mielenia mięsa, jest Bosch. Większość maszynek marki Bosch ma ostre krawędzie zlokalizowane na nożu, kompaktowy rozmiar, wysoką moc, a przy tym w zestawie mają dodatkowe nasadki oraz sitka. Inną polecaną firmą, która produkuje solidne maszynki do mięsa, jest: Wilk, Zelmer, MPM, Amica oraz Götze & Jensen. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem konkretnego produktu, to wcześniej porównaj i wybierz najlepszy model z naszego rankingu [year]!

 3. Na co zwrócić uwagę wybierając maszynkę do mięsa?

  W trakcie zakupu dobrej maszynki do mięsa zwróć uwagę na moc nominalną urządzenia. Oprócz tego ważnym parametrem jest wydajność maszynki, jak również dodatkowe funkcje, takie jak bieg wsteczny czy funkcja szatkowania warzyw i owoców. Co więcej, sprawdź średnicę oczek oraz ilość sitek dołączonych do zestawu. Warto również porównać kilka modeli z wybranej marki, jak również sprawdzić opinie oraz recenzje o produkcie.

Podsumowanie

 • Polecana maszynka do mięsa może zmielić mięso, ale również szatkować warzywa i owoce.
 • W trakcie wyboru maszynki do mielenia mięsa na kiełbasę zwróć uwagę na średnicę otworów w sitkach.
 • Każda dobra maszynka powinna mieć w zestawie przynajmniej 3 sitka z różnymi oczkami – jedna o średnicy otworów 2,7 mm, kolejna o średnicy oczek 5 mm, z kolei trzecia o średnicy 8 mm.
 • Maszynka do mielenia mięsa to sprzęt AGD, który sprawdzi się w każdej kuchni.
 • Polecanymi maszynkami do mięsa są produkty marki Zelmer, Bosch, Wilk, Amica, MPM, jak i Götze & Jensen.
 • Kwota, jaką należy zainwestować w dobrą maszynkę do mięsa, wynosi od 100 do 1000 zł.
 • Większość maszynek do mielenia ma tylko jednostronny nożyk.
 • Wśród wszystkich rodzajów maszynek do mielenia mięsa spotkasz się z egzemplarzami ręcznymi oraz elektrycznymi.
 • W trakcie zakupu koniecznie sprawdź na najważniejsze parametry w specyfikacji maszynki. Do jednych z najistotniejszych można zaliczyć moc urządzenia, wydajność, rodzaj nakładek, jak również minimalną i maksymalną średnicę oczek w sitkach.
 • Maszynka do mielenia mięsa może mielić nie tylko mięso, ale również warzywa.
 • Zastanawiasz się jaką maszynkę do mielenia mięsa wybrać i kupić w 2024 roku? Zobacz nasz ranking 2024, w którym zestawiamy najlepsze maszynki ułożone według popularności. Co więcej, produkty w zestawieniu mają najniższą cenę online!
Karolina Pisarska
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry