Suszarki do prania slim - Ranking Grudzień 2023

Szukasz suszarki do prania, która zmieści się do niedużego pomieszczenia, a przy tym będzie wydajna i pojemna? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru dobrej suszarki? Dla ułatwienia Twojej decyzji zakupowej poniżej przygotowaliśmy zestawienie produktów, w którym znajdziesz polecane modele przez eksperta z MójRanking.pl. Zobacz, jak wybrać dobrą suszarkę Slim! Przeczytaj, na jakie parametry koniecznie zwrócić uwagę! Porównaj i zakup polecany produkt w rankingu suszarek Slim 2023!

Ranking suszarek do prania slim 2023

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Beko DF7422RTDCX Slim (8690842528453) Producent: Beko Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 Beko B3T67249WBPB b300 Slim (8690842535291) Producent: Beko Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 Beko DF7424RTDCX Slim, DF7424RTDCX Producent: Beko Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Beko edf7434gxa (8690842285585) Producent: Beko Ocena eksperta: 9.7 / 10 Klasa energetyczna:
Najniższa cena online
5 df7412wpb slim marki Beko Producent: Beko Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Candy ro4 h7a2tex-s Producent: Candy Ocena eksperta: 9.5 / 10 Klasa energetyczna:
Najniższa cena online
7 Hoover h-dry 500 pro slim ndp4 h7a2tcbex-s Producent: Hoover Ocena eksperta: 9.4 / 10 Klasa energetyczna:
Najniższa cena online
8 Suszarka ads71ld marki Amica Producent: AMICA Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
9 Candy Smart Pro CSO4 H7A1TCEX-S (8059019036786) Producent: Candy Ocena eksperta: 9.2 / 10Najniższa cena online
10 Candy ro4 h7a2tcerx-s Producent: Candy Ocena eksperta: 9.1 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze suszarki slim wg eksperta z MójRanking.pl na Grudzień 2023

Jaką suszarkę do prania slim wybrać?

Aby suszarka Slim była maksymalnie efektywna, należy mądrze dopasować jej parametry do swoich oczekiwań. W związku z tym poniżej znajdziesz poradnik zakupowy, w którym podpowiadamy krok po kroku, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu dobrej suszarki Slim. Zobacz jaką suszarkę Slim wybrać i kupić!

Jak dopasować pojemność suszarki slim?

Dopasowanie odpowiedniej pojemności suszarki wpływa na mniejsze zużycie prądu oraz wody. Pojemność załadunku podawana jest w kilogramach i mówi o maksymalnej wadze ubrań, jakie można włożyć do wnętrza bębna suszarki, aby cykl był najbardziej efektywny. W przypadku suszarek slim spotkasz się z pojemnością od 5 do 7 kg prania. Gdy mieszkasz w pojedynkę, to wybieraj modele slim suszarek o pojemności do 6 kg. Z kolei, dla 2 lub maksymalnie 3 osób wybieraj suszarkę o załadunku 7 kg.

Pojemność załadunku suszarki SlimIlość osób
od 5 do 6 kgdla 1 osoby
do 7 kgod 2 do 3 osób

Jaki rodzaj suszarki slim wybrać?

W trakcie zakupu dobrej suszarki do ubrań spotkasz się z dwoma rodzajami produktów: suszarką wywiewową, suszarką kondensacyjną. Suszarki wywiewowe są to urządzenia, których działanie polega na pobieraniu powietrza znajdującego się w pobliskim otoczeniu. Następnie ogrzane powietrze trafia do bębna i absorbuje wodę, która znajduje się w mokrym praniu. Ostatnim etapem jest transport powietrza o dużej wilgotności z powrotem na zewnątrz urządzenia. Z kolei suszarki w wersji kondensacyjnej zamieniają parę w wodę, która następnie trafia do zbiornika kondensacyjnego lub jest odprowadzana przez wąż do kanalizacji. Porównując oba modele, można stwierdzić, że suszarki kondensacyjne są lepsze. W przypadku modeli wywiewowych często dochodzi do podniesienia się wilgotności powietrza w pomieszczeniu, a to skutkuje rozwojem grzybów i pleśni.

Jaki silnik w suszarce slim jest najlepszy?

Silnik w suszarce typu slim odpowiada za efektywne działanie urządzenia. Od jego rodzaju zależy m.in. żywotność suszarki, jej działanie, poziom hałasu, jak również skuteczność suszenia prania. Obecnie można wyróżnić suszarki slim do małych łazienek, u których zastosowano silnik:

 • szczotkowy,
 • bezszczotkowy (inwerterowy).

Silnik szczotkowy jest tańszy w produkcji i posiada w swojej budowie szczotki, które wraz z użytkowaniem suszarki ulegają wytarciu z każdym cyklem. Z kolei silnik inwerterowy nie posiada w swojej budowie szczotek, a zasilany jest przy użyciu magnesów, które znajdują się na powierzchni wirnika. Dzięki silnikowi inwerterowemu suszarka pracuje o wiele ciszej i bardziej efektywnie. Co więcej, suszarki z silnikiem bezszczotkowym są w stanie wytworzyć większą prędkość, ponadto zużywają kilkukrotnie mniej energii elektrycznej. W związku z tym najlepszym wyborem będzie suszarka w wersji slim z silnikiem inwerterowym.

Klasa energetyczna w suszarce do prania

Kolejną ważną kwestią w trakcie wyboru dobrej suszarki slim jest zakup urządzenia z dobrze dopasowaną klasą energetyczną. Parametr ten prezentowany jest w skali, na której znajdują się litery od A+++ do G oraz kolory od zielonego do czerwonego. W przypadku suszarek slim spotkasz się z klasą A++ oraz A+. Obie klasy sugerują o dużej wydajności urządzenia do suszenia ubrań. Oczywiście zaleca się wybierać tę najlepszą z możliwych, czyli klasę A++, dzięki temu z każdym cyklem suszenia będziesz ścinać koszty na rachunkach za prąd.

Ile energii zużywa suszarka do prania?

W dobrych modelach suszarek do prania zużycie energii elektrycznej powinno być jak najniższe. Podczas zakupu ekonomicznej suszarki slim spotkasz się z modelami, dla których pobór prądu oscyluje od 212 do 277 kWh. Polecamy wybierać produkty, u których zużycie energii wynosi od 212 do maksymalnie 250 kWh. Warto dodać, że parametr ten określa roczne zużycie energii — obliczany jest na podstawie 160 cykli suszenia.

Najważniejsze dodatkowe funkcje

W trakcie zakupu nowej suszarki slim koniecznie sprawdź wbudowane funkcje oraz zastosowane technologie. Dobra suszarka bębnowa slim powinna być wyposażona w pompę ciepła. Dzięki temu urządzenie jest w stanie suszyć w niskich temperaturach, a co najważniejsze zużywa kilkukrotnie mniej energii elektrycznej. Innym przydatnym trybem są funkcje parowe, które doskonale dezynfekują pranie, jak również zmiękczają tkaniny. Dzięki czemu ubrania po wyjęciu z bębna są wygładzone i nie musisz ich prasować. Oprócz tego nowoczesne suszarki slim oferują:

 • automatyczne czyszczenie wnętrza bębna;
 • sterowanie z wykorzystaniem aplikacji mobilnej;
 • możliwość zamontowania urządzenia bezpośrednio na pralce, co umożliwia wygodne przełożenie i wysuszenie całego prania zaraz po zakończonym cyklu mycia w pralce;
 • technologię antywibracyjną,
 • możliwość wyboru kierunku otwierania drzwi suszarki,
 • wiele programów do dyspozycji, m.in. te krótkie, takie jak suszenie 1 kg prania w 1 godzinę.

Dodatkowe wyposażenie w suszarce do prania

Podczas zakupu suszarki koniecznie sprawdź dodatkowe wyposażenie, które usprawnia działanie urządzenia. Do jednych z pomocnych gadżetów zaliczamy: specjalny kosz na wełnianą odzież oraz buty, wskaźnik LCD z panelem sterowania, oświetlenie LED wewnątrz suszarki, wąż odprowadzający wodę, filtr, zbiornik, do którego suszarka zbiera wodę.

Ile kosztuje dobra suszarka do prania w rozmiarze slim?

Szukając suszarki slim do małej łazienki, spotkasz się z modelami w różnych cenach. Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup dobrego urządzenia, zależna jest od wielkości bębna, marki, prędkości wirowania, klasy energetycznej, jak również od wbudowanych systemów i technologii. Większa część suszarek slim na rynku kosztuje w granicach od 600 do 3000 zł. 

Z jakiej firmy kupić suszarkę slim do prania?

W trakcie wyboru dobrej suszarki bębnowej slim koniecznie zwróć uwagę na producenta. Pamiętaj, aby wybierać produkt tylko od sprawdzonej firmy. Do jednych z polecanych marek możemy zaliczyć: suszarki slim Beko oraz Amica. Z pozostałych firm spotkasz się z nieco większymi suszarkami o głębokości od 45 cm do 60 cm, a zaliczamy do nich suszarki Samsung, Bosch oraz Siemens.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Jaka najlepsza suszarka Slim?

  Do jednych z najlepszych suszarek w wersji slim można zaliczyć suszarki Beko. Oferowane przez tego producenta suszarki slim posiadają wiele przydatnych technologii, które usprawniają pracę urządzenia. Co więcej, modele suszarek Beko posiadają trwałe podzespoły, które wpływają na długą żywotność urządzenia.

 2. Czy są wąskie suszarki do prania?

  Tak, w ofertach sklepów spotkasz się z wąskimi suszarkami do prania. Są to urządzenia określane jako suszarki Slim, których głębokość wynosi maksymalnie 50 cm. 

 3. Jaka najlepsza klasa energetyczna w suszarce slim?

  Najlepszą klasą energetyczną w suszarce do prania slim jest klasa A+++. Cechuje się ona niskim zużyciem energii elektrycznej, które jest przeliczane na 160 cykli suszenia.

 4. Ile kosztuje suszarka do prania slim?

  Kwota za suszarkę slim zaczyna się już od 600 zł, a może sięgać nawet 3500 zł. Cena zależna jest od wybranego modelu, prędkości obrotowej, rodzaju silnika, typu suszarki, jak również klasy energetycznej. Oprócz tego na cenę mają również wpływ zastosowane technologie.

 5. Suszarka slim – czy warto kupić suszarkę do prania tego typu?

  Kolejnym najczęściej zadawanym pytaniem o suszarkach slim jest ich opłacalność z zakupu. Warto podkreślić, że suszarki tego typu to doskonała propozycja dla niedużej rodziny – do 3 osób. Poza tym doskonale sprawdzi się w niewielkim mieszkaniu lub w domu z niewielkim pomieszczeniem gospodarczym. Jednak nie jest to dobry wybór dla kilkuosobowej rodziny, gdzie liczba domowników jest większa niż 4 osoby. W takim przypadku suszarka slim będzie nieekonomiczna.

Podsumowanie

 • Suszarki slim są to urządzenia do 50 cm głębokości. Sprawdzą się one do niedużej łazienki.
 • W trakcie zakupu niewielkiej suszarki pamiętaj, aby sprawdzić najważniejsze parametry, do których zaliczamy m.in. markę, prędkość wirowania, klasę energetyczną, zużycie prądu, rodzaj silnika, typ suszarki, jak również wbudowane zastosowania.
 • Warto wybierać suszarki kondensacyjne z pompą ciepła. Są to najbardziej ekonomiczne oraz ekologiczne urządzenia z tej kategorii sprzętów AGD.
 • Pamiętaj, aby zdecydować się na zakup suszarki wyposażonej w wiele programów pracy.
 • Suszarki slim z pompą ciepła umożliwiają suszenie w niskich temperaturach. Co więcej, zużycie prądu w tego typu suszarkach slim wynosi najniższe wartości, dzięki czemu oszczędzasz na rachunkach za energię elektryczną.
 • Jeśli marzy Ci się suszarka efektywna, a zarazem oszczędna, to sprawdź nasze zestawienie najlepszych suszarek slim, które zostało przygotowane przez eksperta. Znajdziesz je powyżej.
 • Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup, wynosi od 600 zł za bardzo proste produkty do 3500 zł za najlepsze modele suszarek slim.
 • Do polecanych producentów możemy zaliczyć: suszarki Beko oraz Amica.
Karolina Pisarska
Przeczytaj poradniki:

5 2 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry