Ranking jajowarów - Maj 2024

Chcesz kupić dobry jajowar, który  błyskawicznie przygotuje za Ciebie jajka na miękko lub twardo? Rozmyślasz, który wybrać, aby był funkcjonalny, trwały a przy tym w niskiej cenie? Razem z naszym ekspertem z MójRanking.pl prezentujemy wybrane, najlepsze jajowary, które są niezwykle użyteczne, mają przeróżne funkcje, a w dodatku wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Co więcej, zestawiamy plusy i minusy tych produktów. Sprawdź aktualny ranking jajowarów na Maj 2024 i wybierz to najlepsze urządzenie!

Ranking najlepszych jajowarów na Maj 2024 – TOP 10

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Jajowar | elektryczny | z 6 koszykami | 1200W | 230V | 215x430x(H)255mm Producent: Diamond Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 Severin EK 3164, kolor srebrny Producent: Severin Ocena eksperta: 9.9 / 10 Kolor: srebrny 
Najniższa cena online
3 Jajowar ad 4486 marki Adler Producent: Adler Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Zelmer Jajowar zeb 1010 (5908269356058) Producent: Zelmer Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 Urządzenie do gotowania jajek EK 3321 (4006160631180) Producent: Clatronic Ocena eksperta: 9.6 / 10 Maksymalna ilość jaj:
Moc: 400 W
Kolor: stalowy, srebrny 
Najniższa cena online
6 e9 - produkt w magazynie - szybka wysyłka! marki Caso germany Producent: Caso Germany Ocena eksperta: 9.5 / 10 Moc: 400 W
Kolor: srebrny 
Najniższa cena online
7 Gastroback mini 42800 (4016432428004) Producent: Gastroback Ocena eksperta: 9.4 / 10 Kolor: stalowy 
Najniższa cena online
8 DO9142EK jajowar 7 jaj. Czarny, Stal nierdzewna, Przezroczysty, Urządzenie do gotowania jajek (5411397017222) Producent: Domo Ocena eksperta: 9.3 / 10 Kolor: czarny, stalowy 
Najniższa cena online
9 ESPERANZA JAJOWAR EGG MASTER, EKE001 Ocena eksperta: 9.2 / 10Najniższa cena online
10 e7 - produkt w magazynie - szybka wysyłka! marki Caso germany Producent: Caso Germany Ocena eksperta: 9.1 / 10 Moc: 350 W
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Wybrane, polecane urządzenia do gotowania jajek przez MójRanking.pl

Jaki jajowar wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Dobry jajowar powinien posiadać trwałą konstrukcję oraz różnego rodzaju udogodnienia, dzięki którym dopasujesz stopień twardości jajek. Zastanawiasz się, jaki jajowar wybrać do swojej kuchni, tak aby był tani, nie zajmował dużo miejsca, a przy tym był funkcjonalny i pojemny? Poniżej w kilku banalnych krokach podpowiadamy jak wybrać to najlepsze urządzenie! Przeczytaj, jaki jajowar wybrać i kupić w 2024 roku! Sprawdźmy!

Jak prawidłowo dopasować moc jajowaru?

Wybierając dobry jajowar, w pierwszym kroku sprawdź moc urządzenia, która podawana jest w watach. Warto dodać, że większa wartość mocy przekłada się na działanie jajowaru, m.in. na szybkość przyrządzania. Do wyboru masz urządzenia do gotowania jaj, dla których moc wynosi od 50 do 450 W. Wartość tego parametru warto dopasować do ilości jaj, jakie chcesz przygotować za jednym razem. W sytuacji zakupu automatycznego jajowara, który dedykowany jest na 1 lub 2 jaja, wtedy zdecyduj się na model, którego moc wynosi od 50 do 200 W. Z kolei w trakcie zakupu urządzenia przystosowanego dla od 2 do 5 jajek, lepiej wybierać jajowar o mocy od 200 do 350 W. Z kolei te największe, nowoczesne jajowary przeznaczone do gotowania od 5 do 9 jaj powinny mieć wartość tego parametru, która wynosi powyżej 400 W.

Zakres mocyIlość jajek
od 50 do 200 Wod 1 do 2 jaj
od 200 do 350 Wod 2 do 5 jaj
powyżej 400 Wod 5 do 9 jaj

Z aluminium, tworzywa a może stali nierdzewnej – jakie wykonanie jajowara będzie najlepsze?

Jajowar to urządzenie do gotowania jajek na parze, w związku z tym wymaga on wlania odpowiedniej ilości wody. Co za tym idzie? Powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów, które są wodoszczelne, a w dodatku będą doskonałym izolatorem. Wśród wszystkich urządzeń do przygotowania jajek na twardo lub miękko spotkasz się z takimi, które wykonane zostały z:

 • aluminium,
 • tworzywa sztucznego,
 • stali nierdzewnej.

Zestawiając wszystkie i porównując ich wykonanie, można stwierdzić, że najlepiej zdecydować się na jajowar wykonany ze stali nierdzewnej. Dlaczego? Zazwyczaj urządzenia tego rodzaju wyróżniają się wysokiej jakości materiałem, który jest wodoszczelny, bezpieczny, a w dodatku prosty w pielęgnacji.

Dopasuj maksymalną liczbę jaj!

W następnym kroku dobierz urządzenie, które jest w stanie ugotować wystarczającą liczbę jajek na śniadanie. Ilość jaj warto dopasować do liczby domowników. Warto dodać, że spotkasz się z jajowarami, które są w stanie ugotować jajka w liczbie od 1 do maksymalnie 9 sztuk. Średnio można przyjąć, że na jedną dorosłą osobę przypada po 2 jajka.

W związku z tym wybierając sprzęt dla jednej osoby, warto kupić jajowar, który ugotuje jednorazowo od 1 do 3 jaj. Z kolei, gdy poszukujesz jajowar dla 2 lub 3 osób, wtedy warto wybrać urządzenie na od 4 do 6 jaj. Nieco inaczej jest z większą rodziną. Dla od 4 do 5 osób lepiej sprawdzi się model, który przystosowany jest do gotowania od 7 jaj do 9 jaj.

Z funkcją regulacji twardości jaj czy bez?

Regulacja twardości jajek jest to funkcja, która daje możliwość przygotowania jaj na miękko, półmiękko oraz twardo. Najczęściej występuje w postaci wygodnego pokrętła, dzięki któremu ustawia się dedykowany czas gotowania jajek, po czym następuje sygnał dźwiękowy o zakończeniu procesu przyrządzania posiłku. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które nie mają czasu na kontrolowanie poziomu twardości jajek w trakcie gotowania. Reasumując, warto wybierać jajowar posiadający regulację twardości. Dzięki temu jajka są gotowe po ustalonym czasie bez konieczności kontrolowania poziomu stopnia ich przygotowania.

Na jakie dodatkowe funkcje i wyposażenie się zdecydować w jajowarze?

Polecane jajowary do gotowania jajek na parze to urządzenia, które posiadają dodatkowe rozwiązania, dzięki czemu dają jeszcze więcej możliwości przyrządzenia przepysznego posiłku. Do jednych z pomocnych funkcji i wyposażenia można zaliczyć:

 • wyjmowany zasobnik na jajka;
 • sygnalizację dźwiękową;
 • możliwość gotowania na parze nie tylko jajek, ale również warzyw oraz mięsa;
 • regulację poziomu twardości jajek;
 • dodaną do zestawu pokrywę, która uniemożliwia ucieczkę ciepłego powietrza lub pary;
 • miarkę do wody;
 • igłę do nakuwania skorupek.

Ile kosztuje dobre urządzenie do jajek?

Kwota za jajowary zależna jest od ilości jajek, które może jajowar przygotować za jednym gotowaniem. Oprócz tego na cenę wpływa moc, wykonanie, marka, jak również zastosowane funkcje i akcesoria w zestawie. Tanie jajowary kosztują już od 30 zł, z kolei te najdroższe, które posiadają możliwości przygotowania jajek na twardo lub miękko, mogą kosztować nawet 300 zł.

Z jakiej firmy jajowar kupić?

Podczas zakupu dobrego jajowara spotkasz się z urządzeniami do gotowania jaj od różnych producentów. Do jednych z najlepszych można zaliczyć jajowary marki:

 • Caso Germany,
 • Adler,
 • Sencor,
 • Eldom,
 • Clatronic.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Czym jest jajowar?

  Jajowar jest to urządzenie przystosowane do gotowania jajek. Wykonany jest on najczęściej ze stali nierdzewnej. Posiada pokrywę, wkład na jajka oraz pojemnik, do którego umieszcza się wodę. Specjalna płyta grzewcza nagrzewa wodę, która wytwarza parę wodną, która z kolei przyczynia się do gotowania jajek na miękko, na średnio lub na twardo.

 2. Jak długo gotować jajka w jajowarze?

  Czas gotowania jajek w jajowarze zależny jest od programatora oraz wielkości urządzenia. Poza tym czas zależny jest również od poziomu ugotowania jaj. W przypadku jajek ugotowanych na miękko średni czas ich przygotowania w jajowarze wynosi około 6 minut. Z kolei w przypadku gotowania jaj na twardo, należy odczekać niecałe 12 minut. 

 3. Na co zwrócić uwagę wybierając dobre urządzenie do gotowania jajek?

  W trakcie zakupu najlepszego jajowara koniecznie sprawdź, na jaką ilość jajek został przystosowany dany model. Oprócz tego ważnym parametrem w specyfikacji jest moc urządzenia, pojemność zbiornika na wodę oraz wykonanie. Poza tym warto sprawdzić jakie udogodnienia producent zastosował w wybranym sprzęcie. Do przydatnych można zaliczyć ustawienie czasu gotowania jajek, sygnalizację dźwiękową lub świetlną.

Podsumowanie

 • Jajowar to urządzenie, które wykorzystuje się do gotowania jajek na miękko lub twardo.
 • Przydatną funkcją w każdym jajowarze jest możliwość regulacji stopnia twardości jaj. Poza tym pomocna jest sygnalizacja dźwiękowa, która uniemożliwia przegrzanie urządzenia.
 • Jajowar składa się z płyty grzewczej, obudowy, panelu sterowania oraz pokrywy.
 • Czas gotowania jajek zależny jest od mocy urządzenia, jak również od programatora.
 • W wybranych jajowarach nie tylko ugotujesz jajka. Występują modele na rynku, które łączą w sobie urządzenie do gotowania jajek, mięsa czy warzyw. Dzięki czemu możesz ugotować przepyszne, a zarazem zdrowe śniadanie czy obiad.
 • Jeśli zależy Ci na jak najkrótszym czasie gotowania, to wybieraj jajowar z mocą powyżej 350 W.
 • Wybrane jajowary są w stanie przygotować od 1 do 9 jajek jednorazowo.
 • Podczas zakupu zwróć uwagę na moc urządzenia, wbudowane funkcje, wykonanie obudowy, markę, jak również na dodatkowe udogodnienia.
 • Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości urządzeniu, które posłuży na długi czas, to zobacz nasz ranking jajowarów 2024. Prezentujemy wybrane, najlepsze wg MójRanking.pl urządzenia do gotowania jajek na bieżący rok!
 • Często w zestawie spotkasz się z miarką do odmierzania wody oraz z igłą do przebijania skorupki.
 • Funkcjonalny jajowar jest prosty w czyszczeniu oraz obsłudze.
 • Kwota za urządzenia do gotowania jajek wynosi od 30 do 300 zł.
Karolina Pisarska
4 4 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry