Dekoder DVB-T2 HEVC - Ranking Grudzień 2023

Szukasz dobrego dekodera DVB-T2 HEVC do sprawnego odbierania cyfrowej telewizji naziemnej? Nie wiesz jaki tuner wybrać i na co zwrócić uwagę, tak aby emitował doskonałej jakości obraz? Sprawdź zestawienie sprawdzonych dekoderów przygotowane przez eksperta z MójRanking.pl! Przeczytaj, jaki dekoder DVB-T2 HEVC wybrać! Podpowiadamy w poradniku zakupowym! Zobacz nasz ranking DVB-T2 HEVC, w którym prezentujemy najlepsze urządzenia, w korzystnej cenie!

Ranking popularnych dekoderów  DVB-T2 HEVC – zestawienie polecanych tunerów 2023

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 tuner ev106p dvb-t/t2 h.265/hevc marki Esperanza Producent: Esperanza Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 Tuner DVB-T2 HBBTV T-BOX Opticum HEVC (5908266362915) Producent: Opticum Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 Ariva 175 Combo Tuner FERGUSON, 2_603450 Producent: Ferguson Ocena eksperta: 9.8 / 10Najniższa cena online
4 Blow Dekoder tuner zgemma h8.2h sat dvb-t2 enigma2 Producent: Blow Ocena eksperta: 9.7 / 10Najniższa cena online
5 Ariva 255 Combo Biały Tuner FERGUSON (5907115003801) Producent: Ferguson Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Tuner DVB-T2/C naziemnej i kablowej TV EDISION ΝΑΝΟ (wiwa mini) T265 (5200378401002) Producent: EDISION Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 Esperanza tuner dvb-t/t2 ev104 Producent: Esperanza Ocena eksperta: 9.4 / 10 Tuner: DVB-T 
Najniższa cena online
8 Kruger & matz dekoder dvb-t2 h.265 hevc km0550b- zamów do 16:00, wysyłka kurierem tego samego dnia! Producent: Kruger & Matz Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
9 ESPERANZA TUNER DVB-T2 H.265/HEVC EV106R (5901299957776) Producent: Esperanza Ocena eksperta: 9.2 / 10Najniższa cena online
10 Ferguson Tuner cyfrowy hd dvb-t/dvb-t2 ferg-ariva-t30-mini h.265/hevc (5907115003979) Producent: FERGUSON Ocena eksperta: 9.1 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Porównanie polecanych dekoderów DVB T2 HEVC przez MójRanking.pl

Na co zwrócić uwagę wybierając dekoder DVB-T2 HEVC do telewizora?

Aby dekoder skutecznie emitował sygnał do oglądania przeróżnych programów oraz dostarczał najwyższej jakości obraz, musi być odpowiednio dopasowany. W związku z tym dla ułatwienia Twojego wyboru przygotowaliśmy poradnik zakupowy, w którym w prosty sposób wskazujemy najważniejsze parametry! Sprawdź, jaki dekoder DVB-T2 HEVC wybrać! Zobacz, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu!

Jaki format dekodera DVB-T2 HEVC wybrać?

Wybierając nowy tuner DVB-T2 do nadawania naziemnej telewizji cyfrowej spotkasz się z jego dwoma typami: pełnym oraz kompaktowym, również nazywanym jako mini. Dekoder pełny zazwyczaj przybiera formę prostokąta i jest kilkukrotnie większy niż model kompaktowy. Z kolei tunery DVB-T2 HEVC kompaktowe to niewielkie urządzenia, które w dyskretny sposób podpina się do telewizora. Dobór odpowiedniego formatu zależy od Twoich preferencji. W przypadku gdy cenisz sobie minimalizm, to polecamy wybierać dekoder DVB-T2 kompaktowy. Z kolei, jeśli nie zależy Ci na dyskretnym schowaniu urządzenia, to zdecyduj się na pełny dekoder do telewizji naziemnej.

Dekoder 1080 p, 1080i czy 720p – na jaką rozdzielczość sygnału się zdecydować?

W przypadku gdy zależy Ci na najwyższej jakości obrazie, to koniecznie dostosuj rozdzielczość sygnału w tunerze DVB-T2 HEVC. Parametr ten wskazuje na jakość obrazu w trakcie nadawania telewizji naziemnej, który dostarcza odbiornik. Im większa rozdzielczość sygnału, tym telewizor jest w stanie nadawać obraz, który ma więcej szczegółów, jest ostrzejszy, a tym samym daje więcej wrażeń w trakcie oglądania. Warto dodać, że rozdzielczość sygnału powinna być dopasowana również do telewizora, który posiadasz, a mianowicie do jego rozdzielczości obrazu. Poniżej możesz porównać, jakie rozdzielczości sygnału oferuje większość dekoderów z nowym standardem nadawania DVB-T2 HEVC:

 • 1080p (Full HD),
 • 1080i,
 • 480i,
 • 480p,
 • 576i,
 • 576p,
 • 720p (HD Ready).

Oprócz tego warto opisać różnicę pomiędzy literką „p” oraz literką „i”, które znajdują się przy wybranych parametrach. Mianowicie literka „p” określa obraz progresywny, z kolei literka „i” obraz z tzw. przeplotem. Ten pierwszy sprawdzi się do mniej dynamicznych obrazów np. oglądania seriali, z kolei obraz z przeplotem dedykowany jest do dynamicznych akcji, np. mecze sportowe.

Jakiego rodzaju i ile złączy powinien mieć dekoder do TV?

Przy wyborze dekodera DVB-T2 H.265 HEVC koniecznie sprawdź, jakie posiada złącza, które umożliwiają prawidłowe podłączenie urządzenia, co przyczynia się do oglądania telewizji z najwyższą jakością obrazu. Do najważniejszych złączy, które powinien posiadać każdy tuner DVB-T2 HEVC, zaliczamy:

 • HDMI,
 • EURO (SCART),
 • port USB, który m.in. daje możliwość nagrywania na nośnik zewnętrzny.

Jakie funkcje ma tuner DVB-T2 HEVC?

Obecnie wiele wysokiej jakości dekoderów posiada różne funkcje, które dodatkowo usprawniają emitowanie i wyświetlanie obrazu. Do jednych z nich możemy zaliczyć:

 • elektroniczny przewodnik po programach, w skrócie EPG, który prezentuje listę programów telewizyjnych na najbliższe 7 dni, które pogrupowane są zgodnie z godzinami emitowania;
 • możliwość nagrywania filmów (PVR) na zewnętrzny dysk twardy poprzez złącze USB;
 • Timeshift, który umożliwia zatrzymanie oraz cofanie emitowanego programu, gdy nagrywany jest on na zewnętrzny dysk;
 • blokadę rodzicielską;
 • funkcję Memory, która umożliwia obsługiwanie dekodera oraz telewizora z użyciem jednego pilota;
 • odtwarzanie multimediów, takich jak: filmów, zdjęć czy plików muzycznych z zewnętrznego nośnika;
 • automatyczna korekta proporcji.

Dodatkowe wyposażenie w dekoderze H.265?

Dekodery z sygnałem DVB-T2 HEVC w zależności od rodzaju tunera, posiadają dodatkowe wyposażenie. Najczęściej zestaw zawiera:

 • pilot ze wszystkimi funkcjami,
 • kabel HDMI,
 • kabel USB,
 • zasilacz,
 • odbiornik sygnału IR.

Ile kosztuje dobry tuner DVB-T2 HEVC?

Spotkasz się z tunerami do emitowania cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T2 HEVC, których cena waha się od 99 do 220 zł. Warto dodać, że kwota zależna jest od producenta, wielkości dekodera, designu, akcesoriów w zestawie, wbudowanych funkcji, ilości i rodzaju złączy, jak również od rozdzielczości sygnału. W przypadku dekoderów DVB-T2 HEVC pełnych cena waha się od 100 do 220 zł, z kolei za modele kompaktowe należy przeznaczyć od 119 do 159 zł.

Format dekodera DVB-T2 HEVCPrzedział cenowy
Pełnyod 100 do 220 zł
Kompaktowyod 119 do 159 zł

Z jakiej firmy dekoder DVB-T2 HEVC wybrać?

Wybierając dekoder ze standardem DVB-T2 HEVC warto zdecydować się na taki, który emituje wysokiej jakości płynny obraz, a zarazem jest niedrogi. Jednak z jakiej firmy dekoder  DVB-T2 wybrać, aby spełniał te funkcje? Do jednych z polecanych modeli zaliczamy kodeki HEVC DVB-T2 od:

 • Skymaster,
 • Wiwa,
 • Ferguson Ariva,
 • Technisat,
 • Tesla.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Czym się różni DVB-T od DVB-T2 HEVC?

  W tunerze DVB-T możliwe jest przesyłanie danych z szybkością około 24,88 Mbit/s, z kolei w dekoderze DVB-T2 HEVC przesyłanie danych jest prawie dwukrotnie większe i wynosi 40 Mbit/s. Istotną różnicą jest liczba przesyłanych kanałów, która jest znacznie większa w dekoderze DVB-T2 HEVC. Ponadto tuner ten umożliwia przesyłanie pasma o rozdzielczości Full HD oraz HD Ready, dzięki czemu jakość obrazu jest znacznie lepsza niż w poprzedniej generacji H.264.

 2. Czym zastąpić dekoder DVB-T?

  Dekoder DVB-T należy zastąpić tunerem lepszej generacji, czyli dekoderem DVB-T2 HEVC, który umożliwia emitowanie większej liczby kanałów telewizyjnych. Co więcej, zapewnia lepszą jakość obrazu o rozdzielczości Full HD oraz HD Ready.

 3. Co oznacza sygnatura H.265 w dekoderze DVB-T2 HEVC?

  Oznaczenie H.265 często stosowane jest zamiennie z HEVC (czyli High Efficiency Video Codec). Sygnatury te określają dekoder najnowszej generacji DVB-T2 HEVC, który odpowiada europejskim standardom nadawania telewizji naziemnej.

Podsumowanie

 • Dekoder DVB-T2 HEVC umożliwia emitowanie najwyższej jakości obrazu w rozdzielczości Full HD 1080p.
 • W trakcie wyboru tunera DVB-T2 HEVC koniecznie zwróć uwagę na rozmiar dekodera, markę, rozdzielczość sygnału, ilość i rodzaj złączy, wbudowane funkcje. Oprócz tego sprawdź dodatkowe wyposażenie, takie jak pilot czy kabel HDMI.
 • Duża część dekoderów DVB-T2 HEVC łączy w sobie wiele funkcji. Dekoder nie tylko sprawdzi się do emitowania kanałów telewizyjnych, ale również może być odtwarzaczem multimediów.
 • Do przydatnych rozwiązań zaliczamy PVR, EPG oraz Timeshift.
 • Spotkasz się z urządzeniami, których cena wynosi od 99 do 220 zł.
 • Do polecanych marek zaliczamy tunery: Skymaster, Technisat, Tesla, Wiwa oraz Ferguson.
 • Jeśli nie wiesz, jak wybrać najlepszy dekoder DVB-T2 HEVC, to sprawdź nasz ranking tunerów w standardzie DVB-T 2, porównaj wybrane modele i wybierz ten w atrakcyjnej cenie.
Karolina Pisarska
5 4 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry