Świder do słupków - Ranking Maj 2024

Wypatrujesz dobrego świdra ogrodowego, którym wywiercisz otwory pod słupki i nie tylko? Zastanawiasz się jak dobrać narzędzie, aby było wygodnie, a przy tym precyzyjnie wierciło w ziemi? Zobacz nasz ranking świdrów do słupków na Maj 2024! Podpowiadamy, jaki dołownik ręczny wybrać! Wskazujemy jak dopasować długość wiertła oraz trzonka. Radzimy jaki materiał wykonania jest najlepszy! Sprawdźmy!

Ranking świdrów glebowych do słupków na Maj 2024

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Świder spalinowy 1-osobowy wiertnica glebowa 5,2 KM MAR-POL Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 Świder spalinowy 2-osobowy wiertnica glebowa 5,2 KM MAR-POL Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Wybrane, najlepsze świdry do otworów pod słupki wg MójRanking.pl

Jaki świder do słupków do ziemi wybrać?

Świder do słupków to proste, ale funkcjonalne narzędzie, którym wywiercisz dołki pod słupki, sadzonki czy inne elementy ogrodowe. Nie wiesz jaki dołownik kupić? Poniżej wskazujemy jak dopasować ergonomiczny świder do słupków ogrodzeniowych, tak aby był wygodny i precyzyjny! Przeczytaj, jak wybrać najlepszy ręczny świder do wiercenia otworów w glebie!

Jak dopasować rozmiar świdra do słupków?

W trakcie wyboru ręcznego świdra do ziemi w pierwszej kolejności dostosuj rozmiar narzędzia – jego długość oraz szerokość. Warto podkreślić, że prawidłowo dobrany dołownik wpływa na komfort użytkowania. W związku z tym zobacz poniżej, jak prawidłowo dopasować długość trzonka oraz szerokość wiertła!

Jaka długość świdra będzie najlepsza?

Spotkasz się z świdrami, u których długość trzonka wynosi od 80 do 120 cm. Warto dodać, że parametr ten powinien być dopasowany do wzrostu użytkownika, który planuje wykonywać prace ogrodowe. Jednak jak długi świder ręczny wybrać? Optymalnym wyborem jest dołownik, którego długość wynosi przynajmniej 100 cm. Dzięki temu kopanie otworów pod słupki ogrodzeniowe, kwiatki czy drzewka będzie wygodne. Co więcej, w ofercie możesz spotkać się również z możliwością regulacji długości wiertnicy, co umożliwia idealne dopasowanie narzędzia do Twojego wzrostu.

Jak dopasować a szerokość wiertła w ręcznym świdrze?

Drugim bardzo ważnym parametrem jest dobór średnicy wiertła. Wskazuje ona, jak szerokie otwory będzie w stanie wywiercić ręczny świder ziemny. Warto dodać, że szerokość należy dopasować do średnicy słupków do wykonania ogrodzenia lub szerokości sadzonki (średnicy doniczki, w której znajdują się korzenie rośliny). Obecnie spotkasz się z ręcznymi wiertłami do ziemi, których średnica wynosi od 8 do 30 cm. W trakcie wyboru pamiętaj, aby wybierać sprzęt, który wykona otwory większe od 2 do 5 cm niż średnica słupka lub sadzonki!

Jakie ostrze powinien mieć dołownik do wiercenia otworów w ziemi?

Ostrze świdra przybiera formę spirali, która w zależności od modelu ma różną liczbę talerzy. Spotkasz się ze świdrami, które posiadają od pojedynczej do potrójnej spirali. Warto pamiętać, że im większa liczba talerzy świdra, tym prościej wywiercisz głębszy dół w ziemi. Co więcej, im dłuższe ostrze, tym ciężej wyciągnąć wiertnicę glebową z otworu. W związku z tym, do nasadzenia w glebie kamienistej lub przerośniętej grubymi korzeniami poleca się świder z pojedynczą spiralą. Z kolei do miękkiej i sypkiej ziemi lepiej wybierać model wyposażony w przynajmniej 2 talerze. Pamiętaj również, aby zdecydować się na narzędzie, które jest ostro zakończone. Dzięki temu wykonywanie otworów jest dużo prostsze i szybsze.

Z jakiego materiału powinien być wykonany dobry świder glebowy ręczny?

Podczas zakupu świdra do sadzenia roślin i krzewów lub do robienia otworów pod słupki ogrodzeniowe koniecznie sprawdź, z jakiego materiału został wykonany produkt. Najlepiej wybierać dołownik wykonany z najwyższej jakości stali nierdzewnej odpornej na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, warto zdecydować się na taki, który pokryty został specjalną powłoką, która chroni przed korozją. Dzięki temu świder posłuży na znacznie dłuższy czas eksploatacji. W dodatku pamiętaj o regularnym konserwowaniu narzędzia – w miejscach, w których zdarła się farba, należy pomalować powierzchnię świdra antykorozyjną farbą.

Zwróć uwagę na wagę narzędzia!

Bardzo ważnym atrybutem jest waga wiertnicy do ziemi. Sprzęt powinien być na tyle lekki, aby umożliwiał wygodne przenoszenie, ale na tyle ciężki, aby nie wymagał dużego nacisku na rękojeść poprzeczną. W ofercie sklepu spotkasz się z ręcznymi świdrami do kopania dołów, których waga wynosi od 2 do 10 kg. Przy czym najlepiej wybierać dołownik, którego waga wynosi przynajmniej 2,5 kg. Dzięki temu sprawnie wykonasz każdy dołek bez konieczności wykorzystania dużego nacisku masy ciała na poprzeczny uchwyt.

Dodatkowe wyposażenie

Wszechstronny dołownik powinien posiadać dodatkowe wyposażenie, które zapewni lepszy komfort w trakcie wiercenia. Do jednych z przydatnych akcesoriów można zaliczyć ergonomiczne rączki, które są pokryte specjalną powłoką. Wybierając dobrze wyprofilowany uchwyt poprzeczny, minimalizujesz powstawanie odcisków oraz śliw na dłoniach. Oprócz tego na rynku spotkasz się z modelami, których długość możesz przedłużać. Dzięki temu narzędzie umożliwia wykopywanie bardzo głębokich dołków.

Ile kosztuje dobry świder do domu i ogrodu?

Kwota za świder ogrodowy zaczyna się już od 20 zł za modele o najmniejszej średnicy. Z kolei cena za te najdroższe egzemplarze może sięgać nawet 1000 zł za modele przedłużane. Warto podkreślić, że dobry świder do słupków kupisz już za 150 zł.

Od jakiego producenta wybrać świder do wiercenia otworów w glebie?

W trakcie zakupu dołownika o doskonałej wytrzymałości warto wybierać taki od sprawdzonego producenta. Do jednych z polecanych marek można zaliczyć dołowniki:

 • Fiskars,
 • Geolia,
 • Profix,
 • Flo.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Na co zwrócić uwagę wybierając dobry świder do słupków?

  W trakcie zakupu dołownika koniecznie sprawdź długość trzonka, szerokość wiertła, jak również liczbę ostrzy w spirali. Oprócz tego warto wybierać model, który został wyposażony w dopasowane rączki pokryte miękką powłoką.

 2. Ile kosztuje solidny świder do wiercenia otworów w glebie?

  Cena za ręczne świdry glebowe zaczyna się już od 20 zł za najprostsze modele. Te najdroższe dołowniki mogą kosztować nawet 1000 zł. Dobrej jakości narzędzie do wiercenia otworów pod słupki lub sadzonki kupisz już w granicach 150 zł.

 3. Gdzie sprawdzi się świder do ziemi?

  Świder doskonale sprawdzi się do kopania dołków pod słupki ogrodzeniowe. Oprócz tego narzędzie można wykorzystać do wykonywania dołków pod sadzonki, jak również do wiercenia otworów napowietrzających w kompostowniku. 

Podsumowanie

 • Świder do słupków to proste w budowie urządzenie w kształcie litery T. Dzięki czemu z wykorzystaniem narzędzia możesz wiercić pionowo w dół.
 • Dołownik sprawdzi się do prac budowlanych, jak również ogrodowych. Tego typu narzędzie wkręca się w ziemie ręcznie.
 • Świder świetnie sprawdzi się do kopania otworów pod słupki ogrodzeniowe, jak również wykonywania dołków pod sadzonki.
 • W trakcie wiercenia z wykorzystaniem świdra do słupków należy co chwilę usuwać glebę na zewnątrz.
 • Z wykorzystaniem dołownika możesz wykonywać bardzo szerokie otwory nawet do 30 cm.
 • W ofercie spotkasz się również z dołownikami spalinowymi oraz elektrycznymi.
 • W trakcie zakupu zwróć uwagę na rozmiar świdra do słupków – jego szerokość oraz długość. Oprócz tego warto zobaczyć na rozstaw rączek, ilość ostrzy oraz dodatkowe wyposażenie, takie jak ergonomiczne rączki.
 • Kwota za ręczne świdry do słupków wynosi od 20 do 1000 zł.
Karolina Pisarska
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry