Depilator Laserowy - Ranking Maj 2024

Nie wiesz jaki domowy depilator laserowy będzie najlepszy? Szukasz urządzenia, które nie tylko będzie skutecznie eliminować włoski, ale również posłuży przez długi czas? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy porównanie najlepszych depilatorów w 2024 roku! Sprawdź najnowszy ranking depilatorów laserowych, polecanych przez naszego eksperta! Przeczytaj poradnik, w którym podpowiadamy, jak wybrać najlepsze urządzenie w przystępnej cenie!

Ranking depilatorów laserowych Maj 2024 – najlepsze modele!

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaOferta
1 Depilator laserowy PHILIPS 9900 BRI973/00 Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Depilator laserowy BRAUN Silk-expert Pro 5 PL5243 Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Depilator laserowy PHILIPS Lumea Prestige 9000 BRI955/00 Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Depilator laserowy BRAUN Silk-Expert Pro 3 3233 Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Depilator laserowy PHILIPS Lumea 7000 SC1994/00 Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Depilator laserowy BEAUTIFLY B-Shine Ice Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
7 Depilator laserowy BEURER Pure Skin Pro 5500 Ocena eksperta: 9.4 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
8 Depilator laserowy BEAUTIFLY B-Shine Blush Ocena eksperta: 9.3 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze depilatory laserowe wg eksperta z Mójranking.pl

Miejsce 1
Depilator laserowy PHILIPS 9900 BRI973/00 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Depilator laserowy PHILIPS 9900 BRI973/00


Nasz ranking najlepszych depilatorów laserowych rozpoczyna Philips Lumea 9900 IPL wyposażony w technologię SenseiQ. Bez wątpienia jest to jeden z najczęściej wybieranych urządzeń tego typu na rynku. Posiada aż 5 rodzajów intensywności. Co więcej, żywotność lampy wynosi aż 450000 impulsów świetlnych! Tym samym urządzenie posłuży nawet przez 20 lat lub dłużej! Dodatkowo depilator zapewnia efekt w postaci gładkiej skóry bez włosków, który może trwać nawet do 12 miesięcy! Oprócz tego sprzęt został przystosowany do depilacji takich obszarów ciała jak bikini, nogi czy twarz. W swojej budowie posiada czujnik SmartSkin, dzięki któremu możliwe jest dopasowanie odpowiedniej mocy zabiegu. Poza tym depilator laserowy Philips Lumea 9900 jest kompatybilny z dedykowaną aplikacją mobilną Lumea SkinAI, która prezentuje wskazówki dotyczące skutecznej depilacji ciała. Dodajmy, że używając tego sprzętu, następuje redukcja włosków nawet do 92% po wykonaniu zaledwie 3 zabiegów! Na zakończenie dodajmy, że prezentowany depilator wyposażony został w 3 nasadki – końcówkę do ciała, okolic intymnych, jak również nasadkę do twarzy.
Zalety:
 • 450000 błysków
 • czujnik SmartSkin
 • błyskawiczne efekty
 • 3 nasadki w zestawie
 • żywotność nawet do 20 lat
 • aplikacja mobilna Lumea SkinAI
 • automatyczne dostosowanie intensywności
Wady:
 • cena mogłaby być nieco niższa
  Miejsce 2
  Depilator laserowy BRAUN Silk-expert Pro 5 PL5243 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Depilator laserowy BRAUN Silk-expert Pro 5 PL5243


  Kolejnym produktem w rankingu jest depilator laserowy Braun IPL Silk-expert Pro 5 PL5243 wyposażony w 10 poziomów intensywności. Żywotność lampy wynosi 400000 impulsów świetlnych. Depilator laserowy Braun Silk-Expert Pro 5 IPL ma 3 prędkości działania i zasilany jest sieciowo. Jest to świetny depilator laserowy z dodatkowymi trzema nasadkami, które przystosowane zostały do depilacji całego ciała. Ma wiele trybów pracy, dzięki czemu dostosujesz działanie urządzenia do swoich potrzeb. Świetnym udogodnieniem jest czujnik Skin pro 2.0 (SensoAdapt), filtr UV, który to sprawdza odcień skóry 80 razy na sekundę i dostosowuje impulsy świetlne do Twojego ciała. Urządzenie umożliwia depilację bikini, pach, twarzy, jak również ciała. Pierwsze efekty można zobaczyć po 6 tygodniach.
  Zalety:
  • technologia SensoAdapt
  • 400000 impulsów
  • 10 poziomów intensywności
  Wady:
  • urządzenie sieciowe
  • brak aplikacji mobilnej
   Miejsce 3
   Depilator laserowy PHILIPS Lumea Prestige 9000 BRI955/00 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Depilator laserowy PHILIPS Lumea Prestige 9000 BRI955/00


   Jeśli nadal zastanawiasz się jaki depilator wybrać, to zobacz kolejny produkt w naszym rankingu! Depilator laserowy Philips Lumea IPL 9000 BRI955/00 SenseIQ jest jednym z najbardziej skutecznych produktów, co potwierdzają opinie na temat Philips Lumea. Żywotność lampy wynosi 450000 impulsów! Depilator Philips Lumea Prestige 9000 BRI955/00 przystosowany jest do depilacji całego ciała. Sprzęt posiada czujnik SmartSkin, jak również 5 prędkości do wyboru. Ponadto wyposażony został w 3 nasadki do różnego przeznaczenia. Z jego wykorzystaniem dokładnie wydepilujesz brzuch, ramiona, nogi, pachy, okolice bikini, twarz. Producent podaje, że efekt wygładzonej skóry utrzymuje się do 6 miesięcy po wykonaniu 12 zabiegów. Na zakończenie dodajmy, że prezentowany model depilatora laserowego wyposażony został w technologię SenseIQ, która to dzięki wbudowanym czujnikom sprawdza odcień skóry i dopasowuje moc błysków, tak aby depilacja była skuteczna, ale i bezpieczna dla Twojego ciała!
   Zalety:
   • 450000 impulsów
   • 3 nasadki
   • wbudowany filtr UV
   • rozpoznawanie typu skóry
   Wady:
   • brak wodoodporności
    Miejsce 4
    Depilator laserowy BRAUN Silk-Expert Pro 3 3233 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Depilator laserowy BRAUN Silk-Expert Pro 3 3233


    Kolejnym sprzętem w naszym rankingu polecanych modeli depilatorów laserowych jest Braun Silk-Expert Pro 3 3233, który przystosowany został do depilacji bikini, twarzy, ciała oraz pach. Depilator Braun wyposażony został w technologię SensoAdapt oraz filtr UV. Dzięki takiemu połączeniu urządzenie ciągle odczytuje odcień Twojej skóry i dopasowuje moc błysków, zachowując jednocześnie pełne bezpieczeństwo dla Twojego ciała. Warto dodać, że ten laserowy depilator IPL Braun Silk-Expert Pro 3 3233 odczytuje ciągle koloryt skóry, 80 razy na sekundę! Tym samym jest zaliczany do jednych z najszybszych urządzeń IPL na rynku. Poza tym posiada wyprofilowaną konstrukcję, co przekłada się na wygodę oraz szybkość zabiegu. Warto również wspomnieć, że depilator Braun Silk-Expert Pro IPL 3 3233 emituje aż 100 błysków na minutę. Co więcej, żywotność lampy w tym modelu wynosi 300 000 błysków, co przekłada się na około 16 lat użytkowania. Warto również wspomnieć, że Braun Silk-Expert IPL Pro 3 3233 wyposażony został w 3 tryby działania, a w tym jeden do skóry wrażliwej. Jednak to jeszcze nie wszystko! Urządzenie w zestawie posiada bogate wyposażenie w postaci 2 wymiennych nasadek, maszynki do golenia, jak również saszetki do przechowywania. Reasumując, warto zainwestować w depilator laserowy IPL marki Braun, zwłaszcza gdy zależy Ci na wysokiej dokładności zabiegów!
    Zalety:
    • 3 tryby działania
    • 2 nasadki w zestawie
    • 100 błysków na minutę
    • również do miejsc wrażliwych
    • żywotność lampy 300 000 błysków
    Wady:
    • cena mogłaby być nieco niższa
     Miejsce 5
     Depilator laserowy PHILIPS Lumea 7000 SC1994/00 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Depilator laserowy PHILIPS Lumea 7000 SC1994/00


     Następne miejsce w naszym rankingu najpopularniejszych depilatorów laserowych zajmuje Philips Lumea Advanced IPL 7000 SC1994/00. Jest to poręczny depilator laserowy przystosowany do takich obszarów ciała jak ramiona, nogi, brzuch, pachy oraz okolice bikini. Urządzenie zapewnia doskonałe rezultaty w postaci braku włosków na ciele przez co najmniej 3 miesiące. Warto dodać, że ten depilator laserowy IPL do użytku domowego stymuluje wiązki światła, które to osłabiają cebulki włosów, po czym powodują zachowanie ich wzrostu. Warto wspomnieć, że prezentowany depilator ma wbudowany czujnik odcienia skóry, dzięki czemu sprzęt automatycznie dostosowuje pracę, tak aby zabieg depilacji był maksymalnie skuteczny i bezpieczny dla Twojego ciała. Na dodatek urządzenie posiada wbudowany filtr UV, jak również zabezpieczenie przed przypadkowym wyzwalaniem błysków. W zestawie dodatkowo znajduje się nasadka do całego ciała o powierzchni 4 cm2, szmatka do czyszczenia, jak i pokrowiec. Warto dodać, że ten wydajny depilator laserowy Philips Lumea Advanced IPL 7000 SC1994/00 jest urządzeniem sieciowym. Żywotność lampy w tym modelu wynosi do 20 lat.
     Zalety:
     • model IPL
     • pokrowiec w zestawie
     • ergonomiczny kształt
     • żywotność lampy do 20 lat
     Wady:
     • zasilanie sieciowe
     • ubogie wyposażenie
     • cena mogłaby być niższa
     • nie można stosować depilatora przy bardzo jasnej karnacji
     • nie można stosować depilatora przy ciemnej karnacji
      Miejsce 6
      Depilator laserowy BEAUTIFLY B-Shine Ice NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Depilator laserowy BEAUTIFLY B-Shine Ice


      W naszym porównaniu nie mogło zabraknąć depilatora laserowego Beautifly B-Shine Ice IPL, który to wyróżnia się ergonomią oraz dużą żywotnością. Urządzenie z 500 000 impulsów świetlnych będzie służyło nawet ponad 20 lat! Depilator wyposażony został w aż 6 trybów pracy i emituje światło o długości 550nm-1100nm. Dodajmy, że urządzenie posiada 3 funkcje – depilacje, odmładzanie, jak również redukcję niedoskonałości skóry. Warto wspomnieć, że już pierwsze efekty w postaci redukcji owłosienia na ciele nawet do 93% zauważysz już po 4 tygodniach, wykonując w tym czasie regularne zabiegi. Dodajmy, że depilator laserowy Beautifly B-Shine Ice IPL przystosowany został do depilowania nóg, rąk, pach, pleców, okolic bikini, twarzy. Poza tym wyposażony został w funkcję ICE COOLING, która chłodzi ciało w trakcie depilacji. Na dodatek ma dotykowy panel sterowania, przejrzysty wyświetlacz, 5 poziomów intensywności, jak również czujnik kolorytu skóry.
      Zalety:
      • 6 trybów pracy
      • funkcja ICE COOLING
      • tryb automatycznych impulsów
      • dotykowy panel sterowania
      • 5 poziomów intensywności
      • żywotność lampy 500 000 impulsów
      Wady:
      • zasilanie sieciowe
      • cena mogłaby być nieco niższa
       Miejsce 7
       Depilator laserowy BEURER Pure Skin Pro 5500 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
       PORÓWNAJ NA CENEO

       Depilator laserowy BEURER Pure Skin Pro 5500


       Jeśli szukasz niedrogiego depilatora laserowego, to zobacz kolejną propozycję w naszym porównaniu! Beurer Pure Skin Pro 5500 to depilator IPL, który skonstruowany został do depilowania takich okolic jak nogi, bikini oraz twarz. Warto wspomnieć, że urządzenie posiada lampę o żywotności do 200000 impulsów świetlnych. Poza tym depilator laserowy Beurer zasilany jest sieciowo. Świetnym rozwiązaniem jest czujnik, który automatycznie wykrywa odcień skóry, po czym dopasowuje wiązkę światła o odpowiedniej intensywności. Warto również wspomnieć, że depilator posiada AutoFlash, czyli tryb automatycznych impulsów, który zwalnia Cię z każdorazowego naciskania przycisku. Co więcej, prezentowany sprzęt posiada aż 3 prędkości, jak również wbudowany filtr UV, który skutecznie zabezpiecza ciało.
       Zalety:
       • niska cena
       • tryb AutoFlash
       • wbudowany filtr UV
       Wady:
       • urządzenie sieciowe
       • tylko jedna nasadka w zestawie
       • przystosowany do pracy na sucho
        Miejsce 8
        Depilator laserowy BEAUTIFLY B-Shine Blush NAJNIŻSZA CENA ONLINE
        PORÓWNAJ NA CENEO

        Depilator laserowy BEAUTIFLY B-Shine Blush


        Depilator laserowy Beautifly B-Shine Blush IPL umożliwia zabiegi anti-aging, kuracje przeciwtrądzikowe oraz depilację laserową. Żywotność lampy wynosi aż 500000 impulsów świetlnych. Urządzenie ma 6 prędkości i możesz depilować nim bikini, twarz oraz ciało. Cały zabieg depilacji odbywa się automatycznie. Produkt Beautifly B-Shine Blush IPL wyposażony jest w 3 końcówki, 5 poziomów intensywności, wbudowany czujnik zapobiegający przypadkowemu wyzwoleniu impulsów. W zestawie ma wiele gadżetów.
        Zalety:
        • 6 prędkośći
        • 500000 impulsów
        • 5 poziomów intensywności
        • wiele gadżetów w zestawie
        Wady:
        • niska skuteczność
        • sieciowe zasilanie

         Jaki depilator laserowy wybrać?

         Zabieg depilacji laserowej w warunkach domowych staje się coraz bardziej popularny. Jednak jaki depilator laserowy kupić, aby był skuteczny i posłużył na wiele lat? Aby ułatwić Twój wybór, przygotowaliśmy poniżej przewodnik zakupowy, w którym dowiesz się wszystkiego w zakresie skutecznego depilatora laserowego. Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając dobrej jakości depilator laserowy, który całkowicie usuwa cebulki włosków, a przy tym jest bezpieczny dla Twojej skóry!

         Depilator do twarzy, ciała czy okolic bikini – jakie urządzenie kupić?

         Na rynku znajdziesz modele, które przystosowane są do depilacji różnych części ciała. W związku z tym przed zakupem zastanów się jakie miejsca chcesz depilować. W ofercie sklepów znajdziesz modele przystosowane do depilacji:

         • twarzy,
         • nóg,
         • pach,
         • okolic bikini.

         Występują egzemplarze polecane tylko do jednych partii ciała, jak również takie, które łączą ze sobą wszystkie obszary depilacji. Polecamy wybierać depilator laserowy multifunkcyjny, który przystosowany jest do wszystkich miejsc m.in. twarzy, bikini, nóg. Pamiętaj, że wybierając taki sprzęt, musi on posiadać odpowiednie nakładki i zmianę intensywności, która umożliwia spersonalizowanie wiązki światła do określonych partii ciała!

         Jaką żywotność lampy powinien mieć dobry depilator?

         Żywotność lampy jest to łączna ilość emitowanych błysków, inaczej impulsów świetlnych. Ilość ta jest bardzo istotna w trakcie wyboru każdego depilatora laserowego do domowego użytku. Parametr ten określa czas użytkowania depilatora. Zalecamy wybierać modele, których żywotność lampy wynosi powyżej 250000. Im wartość ta jest większa, tym użytkowanie narzędzia jest dłuższe. Tak więc kupuj depilatory, z jak największą ilością błysków światła. Dla ułatwienia przyjmuje się, że średnio 100 tysięcy błysków wystarcza na 5 lat, przy korzystaniu z depilatora w obrębie całego ciała przez jedną osobę.

         Ilość błysków światłaŚrednia długość użytkowania depilatora
         1000005 lat
         20000010 lat
         30000015 lat
         40000020 lat
         50000025 lat

         Ile poziomów intensywności światła?

         Poziom intensywności światła dostosowuje się do odcieni skóry oraz barwy Twoich włosków. Ten parametr odgrywa jedną z najważniejszych ról w całym procesie skutecznego usuwania owłosienia. Dobry depilator laserowy posiada wiele poziomów intensywności błysków, które dobierane są zazwyczaj do kolorytu skóry. Co więcej, dobór intensywności odbywa się automatycznie z wykorzystaniem specjalnego czujnika lub w sposób manualny. W związku z tym, w trakcie czytania opisu sprawdź, ile i jakie poziomy intensywności posiada wybrane urządzenie. Polecamy wybierać takie, które ma ich przynajmniej 5. Często producenci depilatorów laserowych przedstawiają tabelkę z kolorem skóry oraz włosów, gdzie możesz porównać, czy dane urządzenie sprawdzi się w przypadku Twojego odcieniu skóry.

         Jakie końcówki powinno mieć najlepsze urządzenie do depilacji laserowej?

         W trakcie wyboru depilatora laserowego do usuwania włosków z całego ciała koniecznie zwróć uwagę na końcówki, które dołączono w zestawie. Zazwyczaj do każdej partii ciała stosuje się inne nasadki, które są specjalnie wyprofilowane, dzięki czemu depilacja jest jeszcze bardziej skuteczna. Ponadto głowice posiadają różne szerokości, dzięki czemu przepuszczają błysk o różnej intensywności światła dostosowany do wybranego miejsca na ciele. Polecamy wybierać urządzenie, które w pakiecie ma dołączone dedykowane nasadki, takie jak:

         • nasadkę do twarzy,
         • standardową nasadkę do ciała,
         • nasadkę do bikini.

         Depilator sieciowy czy bezprzewodowy – jaki jest lepszy?

         Rodzaj zasilania wpływa na wygodę w trakcie użytkowania. Można wyróżnić depilatory sieciowe oraz akumulatorowe. W przypadku zasilania sieciowego depilator uruchamiany jest z użyciem kabla, który podpina się do gniazda. Z kolei modele akumulatorowe są to urządzenia bezprzewodowe, które ładuje się z wykorzystaniem ładowarki dołączonej do zestawu. Polecamy wybierać te drugie — depilatory bezprzewodowe. Zapewniają one swobodę w trakcie depilacji — możesz uruchomić urządzenie i rozpocząć depilację w dogodnym dla Ciebie miejscu. Minusem modeli akumulatorowych jest konieczność regularnego ładowania i sprawdzania poziomu naładowania baterii przed przystąpieniem do depilacji owłosienia.

         Jaki filtr UV w depilatorze laserowym?

         Wbudowany filtr UV w każdym depilatorze to konieczność! Zabezpiecza on skórę przed emitowanymi wiązkami światła, które w zależności od częstotliwości, mogą negatywnie wpływać na ciało. Filtry UV najczęściej znajdują się w wymiennych nasadkach. Warto podkreślić, że końcówka dedykowana do twarzy i miejsc wrażliwych powinna mieć najmocniejszy filtr, który skutecznie eliminuje światło ultrafioletowe. Koniecznie zwróć na to uwagę!

         Dodatkowe funkcje i wyposażenie

         Wybierając profesjonalny depilator laserowy, warto wybierać taki, który posiada dodatkowe funkcje, wyposażenie oraz technologie, które ułatwiają obsługę oraz przyczyniają się do większej funkcjonalności urządzenia. Jednym z takich dodatków jest czujnik rozpoznawania typu skóry, który automatycznie dostosowuje moc emitowanych promieni świetlnych do odcieni skóry oraz koloru włosków. To natomiast zapewnia precyzyjne usuwanie włosków oraz gładką skórę. Innymi przydatnymi dodatkami i funkcjami są:

         • możliwość połączenia depilatora z aplikacją mobilną,
         • tryb pracy depilatora dostosowany do miejsc wrażliwych,
         • technologia IPL,
         • dopasowane etui,
         • okulary w zestawie czy maszynka do golenia.

         Ile kosztuje dobry depilator laserowy?

         Ceny za depilatory laserowe są bardzo rozbieżne. Na kwotę ma wpływ kilka czynników, m.in. zastosowane funkcje i technologie, marka urządzenia, żywotność lampy, ilość końcówek oraz pozostałe akcesoria ułatwiające cały proces depilacji. Co więcej, cena zależna jest również od rodzaju — czy jest to zwykły laser, czy depilator laserowy IPL. Cena za proste modele zaczyna się od 269 zł. Natomiast te rozbudowane depilatory kosztują ponad 1200 zł. Warto podkreślić, że w przypadku zakupu depilatora laserowego warto wybierać ten najskuteczniejszy z technologią, która gwarantuje usuwanie owłosienia, jak również jest bezpieczna dla ciała.

         Jakiej firmy kupić depilator laserowy – Philips Lumea, Braun czy Beautifly?

         Najlepsze urządzenia do depilacji laserowej w domu to depilatory laserowe Braun oraz depilatory Philips Lumea. Oprócz tego godny uwagi jest również depilator Beautifly. Warto dodać, że wspomniani producenci depilatorów cieszą się największą popularnością i pozytywnymi opiniami użytkowników, dlatego zachęcamy, aby wybierać właśnie spośród tych marek.

         FAQ - najczęściej zadawane pytania

         1. Jaki depilator — laserowy czy IPL?

          Lepszym rozwiązaniem jest depilator IPL. W tej technologii impuls światła jest pulsacyjny, dzięki czemu działanie jest skuteczniejsze. Z kolei depilator laserowy wykorzystuje spójną wiązkę światła monochromatycznego, która również jest efektywna, jednak nie tak jak w przypadku depilacji metodą IPL.

         2. Na co zwrócić uwagę przy zakupie depilatora laserowego?

          Kupując depilator laserowy, koniecznie zwróć uwagę na żywotność lampy, rodzaj depilatora, do jakich partii urządzenie jest przystosowane oraz na rodzaj zasilania. Co więcej, istotną cechą jest również wbudowany filtr UV oraz dodatkowe funkcje np. technologia IPL czy wbudowana aplikacja mobilna.

         3. Czy tanie depilatory laserowe są skuteczne?

          Wszystko zależy od zastosowanych technologii oraz trybów w depilatorze. Na pewno należy mieć na uwadzę, że najtańsze egzemplarze mogą nie wykazywać tak dużej skuteczności, jak te bardziej rozbudowane. W trakcie zakupu należy porównywać wybrane modele i sprawdzać najważniejsze parametry, o których piszemy w poradniku.

         4. Jaki depilator lepszy — Philips Lumea czy Braun?

          Opinie użytkowników wskazują, że modele Braun, jak i Philips Lumea są jednymi z najbardziej polecanych depilatorów laserowych na rynku. W obu można uzyskać efekt skutecznej depilacji podobnej jak w salonach kosmetycznych. Jednak porównując produkty obu marek, można stwierdzić, że depilator laserowy Philips Lumea jest nieco bardziej rozbudowany, ma więcej funkcji oraz zastosowanych technologii.

         5. Jak działa depilator laserowy?

          Depilator laserowy dzięki wykorzystaniu impulsów światła IPL naświetla cebulki włosów, co przyczynia się do ich degeneracji, a następnie wypadania. Przy regularnym stosowaniu cebulki zostają na tyle osłabione, że na określony czas porost owłosienia zanika.

         Podsumowanie

         • Depilacja światłem daje skuteczne efekty nawet na 6 miesięcy.
         • Domowy depilator laserowy działa na podobnej zasadzie jak ten wykorzystywany w salonach kosmetycznych.
         • Wybierając dobry depilator, warto zwrócić uwagę na funkcje oraz dodatkowe akcesoria.
         • Wysokiej jakości urządzenie do usuwania włosków powinno mieć dostosowane nasadki dedykowane do konkretnych partii ciała. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na liczbę impulsów świetlnych, liczbę poziomów intensywności, rodzaj zasilania, zastosowaną technologię, czujniki czy liczbę prędkości.
         • Ilość impulsów świetlnych w dobrym depilatorze powinna wynosić więcej niż 250 tysięcy.
         • Przyjmuje się, że średnio 100 tysięcy impulsów wystarcza na około 5 lat przy stosowaniu urządzenia przez jedną osobę, która depiluje wszystkie partie ciała.
         • W trakcie zakupu depilatora laserowego domowego koniecznie zwróć uwagę, czy posiada on wbudowany filtr UV. Warto podkreślić, że filtr Ultrafioletowy jest konieczny w przypadku depilatorów laserowych do twarzy.
         • Cena, jaką należy przeznaczyć na zakup dobrego urządzenia do depilacji laserowej lub z technologią IPL zaczyna się już od 269 zł. Droższe, rozbudowane modele mogą kosztować znacznie więcej, powyżej 1200 zł.
         • Producentami, którzy oferują depilatory laserowe, są Philips, Beautifly, Braun oraz depilatory Remington.
         • Nadal zastanawiasz się nad zakupem tego idealnego urządzenia do depilacji? Sprawdź ranking depilatorów laserowych 2024, w którym prezentujemy sprawdzone i polecane modele. Co więcej, ranking 2024 zawiera urządzenia z najlepszą ceną online!
         Karolina Pisarska
         5 1 vote
         Oceń artykuł
         Subscribe
         Powiadom o
         guest
         0 komentarzy
         Inline Feedbacks
         View all comments
         Do góry