Ranking lodówek Maj 2024

Która lodówka jest najlepsza? Pytanie to tylko na pozór wydaje się być banalne, ale w istocie takie nie jest. Na rynku jest wiele modeli lodówek – który z nich wybrać? Każda przecież spełnia swoją rolę, a więc przechowywać żywność w chłodziarce czy zamrażalniku. Nie da się ukryć, że lodówka jest wraz z pralką zdecydowanie najważniejszym urządzeniem AGD w każdym gospodarstwie domowym. Ranking wg mojranking.pl podpowie Ci, którą lodówkę kupić w poszczególnych widełkach cenowych.

Ranking lodówek – zestawienie top 10. Jaką wybrać?

Oto najciekawsze lodówki na rynku w 2024 roku:

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 rf23r62e3b1 marki Samsung Producent: Samsung Ocena eksperta: 10 / 10 Klasa energetyczna: C+ 
Najniższa cena online
2 Haier haier 3-drzwiowa htr5719enpt Producent: Haier Ocena eksperta: 9.9 / 10 Kolor: czarny 
Najniższa cena online
3 LG GBB72MCDMN Producent: LG Ocena eksperta: 9.8 / 10 Kolor: czarny 
Klasa energetyczna: C++ 
Najniższa cena online
4 Bosch Lodówka kgn 33nweb nofost 282 l led multibox Producent: Bosch Ocena eksperta: 9.7 / 10 Kolor: biały 
Najniższa cena online
5 Polar Chłodziarko-zamrażarka POB601EW, kolor czarny Producent: Polar Ocena eksperta: 9.6 / 10 Kolor: czarny, biały, srebrny 
Rodzaj: side by side, side by side 
Wysokość: 158 cm
Najniższa cena online
6 Lg gbp31dslzn Producent: LG Ocena eksperta: 9.5 / 10 Klasa energetyczna: C++ 
Najniższa cena online
7 Lodówka Beko RCSA240K40SN Producent: Beko Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Lodówka SAMSUNG RB34T672EBN/EF. Klasa energetyczna A++ Producent: Samsung Ocena eksperta: 9.3 / 10 Kolor: czarny 
Najniższa cena online
9 Lg sbs gmg960evje pełny no frost 179,2cm czarna stal Producent: LG Ocena eksperta: 9.2 / 10 Kolor: czarny 
Najniższa cena online
10 Haier Lodówka hsr3918fnpg. klasa energetyczna a+ Producent: Haier Ocena eksperta: 9.1 / 10 Klasa energetyczna: C+ 
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze wolnostojące lodówki wg mojranking.pl – top 5

Czy najpopularniejsze znaczy najlepsze? Nie zawsze. Te drugie poznasz w naszym autorskim rankingu lodówek wolnostojących, a więc nie pod zabudowę. Oto najlepsze lodówki w cenie do około 5000, 4000, 3000, 2000 oraz 1000 złotych. Każdy znajdzie dla siebie optymalne urządzenie!

Miejsce 1
Indesit chłodziarko-zamrażarka li8 s1 w NAJNIŻSZA CENA ONLINE

Lodówka Indesit LI7 SN1E X


Poszukujesz lodówki do maksymalnie 2000 złotych? Nie ma problemu! W tym przedziale cenowym znajduje się model Indesit LI8S1 z zamrażarką z systemem no frost. Musisz jednak mieć na uwadze, że mimo mniejszych gabarytów - a także możliwości - ten Indesit będzie pobierał o połowę więcej prądu niż powyższy LG.
Wymiary: 176,3x59,5x65,5 cm
Klasa energetyczna: zakres A-G: F
Waga: 68 kg
Pojemność chłodziarki/zamrażarki: 197/98 l
Liczba półek/balkoniki na drzwiach: 4/3
Liczba szuflad: 3
Zużycie prądu na rok: 301 kWh
Technologie: No Frost (zamrażarka)
Dodatkowe: Big Crisper, Zmiana kierunku otwierania drzwi
Nie zmienia to faktu, że jest to udana i dobra lodówka. Z racji dość kompaktowych - jak na dzisiejsze standardy - wymiarów, a zwłaszcza wysokości, chłodziarka i zamrażarka nie jest tak pojemna jak u innych konkurentów. Jest to jednak wciąż pełnowymiarowa lodówka z 3 pojemnikami w zamrażalniku i sporą liczbą półek i balkoników na drzwiach w części chłodzącej. To kolejna lodówka w naszym rankingu reprezentująca modele o szerokości 60 cm (dokładnie 59,5 cm).
Jest tu też Big Crisper, a więc osobna komora na przechowywanie świeżej żywności jak warzywa i owoce. Bardzo przemyślane!
Zalety:
 • dobra cena
 • przemyślana konstrukcja
 • sporo szuflad, półek i balkoników
 • dość duża pojemność chłodziarki i zamrażarki
Wady:
 • stosunkowo wysokie roczne zużycie prądu
 • Producent Indesit 
 • Kolor czarny, biały, srebrny 
 • Wysokość 188 cm
 • Szerokość 59 cm
 • Klasa energetyczna C+ 
 • Pojemność chłodziarki netto 228 l
 • Pojemność zamrażarki netto 111 l
Miejsce 2
Lodówka fd207.4 marki Amica NAJNIŻSZA CENA ONLINE

Lodówka Amica FD207.4


Amica oferuje bardzo dobre lodówki, zwłaszcza te z niższej i średniej półki cenowej. Model Fd207.4 reprezentuje te pierwsze - jest to tania lodówka w cenie około 1000 złotych. Jest też naprawdę nieduża, więc może się zmieścić praktycznie w każdej kuchni, nawet najmniej ustawnej. Co my tu mamy?
Wymiary: 128,2x47,4x49,8 cm
Klasa energetyczna: zakres A-G: F
Waga: 32 kg
Pojemność chłodziarki/zamrażarki: 98/40 l
Liczba półek/balkoniki na drzwiach: 3/3
Liczba szuflad: 2
Zużycie prądu na rok: 190 kWh
Technologie: Safety Glass
Dodatkowe: automatyczne odszraniane
Ta lodówka Amici nie pobiera dużo prądu, ale nie jest też specjalnie energooszczędna. Przez niewielkie rozmiary (np. niecałe 130 cm wysokości) jej pojemność naturalnie nie może być największa - chłodziarka liczy 98, a zamrażarka równe 40 litrów. To kilka razy mniej od np. wcześniejszego Samsunga, ale w końcu ta Amica kosztuje też kilkukrotnie mniej. Musisz mieć na uwadze, że nie ma tu systemu no frost.
Co jeszcze wyróżnia ten niedrogi model lodówki? Choćby chłodziarka na dole, a zamrażalnik w górnej części - rozwiązanie dziś raczej rzadko spotykane, a także Safety Glass, a więc szklane półki.
Zalety:
 • bardzo atrakcyjna cena
 • niewielkie roczne zużycie prądu
 • niewielki ciężar
 • niewielkie rozmiary...
Wady:
 • ...dla wielu będzie wadą
 • brak No Frost
 • Producent Amica 
 • Kolor biały 
 • Wysokość 128 cm
 • Szerokość 47 cm
 • Głębokość 49 cm
 • Klasa energetyczna C+ 
 • Pojemność chłodziarki netto 98 l
 • Pojemność zamrażarki netto 40 l

Jaką lodówkę kupić – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Decydując się na zakup nowej lodówki, należy dokładnie przemyśleć zakup. To nie telefon komórkowy, którego pewnie zmienisz za 24 miesiące. Tego typu urządzenie powinno być naprawdę przemyślanym zakupem na lata. Nie 2, nie 3 – najlepiej 10 i więcej, choć mamy świadomość, że dzisiejsze sprzęty elektroniczne mogą nie być tak długowieczne jak starsze, mniej zaawansowane technologicznie generacje.

Na te parametry zwracaj szczególną uwagę przy wyborze lodówki.

Jakie wymiary lodówki?

To kwestia czysto indywidualna, uwarunkowana głównie metrażem posiadanej kuchni. Trzeba też mieć na uwadze, że większe modele są też najczęściej najbardziej zaawansowane, a przez to najdroższe. Mają jednocześnie najwięcej funkcji i wbudowanych – kolokwialnie mówiąc – „bajerów”.

Pamiętaj, aby zostawić kilka cm wolnej przestrzeni między lodówką a meblami czy ścianą. Nie kupuj jej na styk! Lodówka musi mieć nieco luzu. Przy okazji warto wiedzieć, że wiele modeli ma standardowo około 60 cm głębokości, co również powinieneś pamiętać przy planowaniu nie tylko zakupu nowej lodówki, ale i remontu kuchni!

Jaka pojemność lodówki?

Najlepiej byłoby, aby sama lodówka nie była kolosalnych rozmiarów, a jednocześnie samo jej wnętrze było bardzo pojemne. Fizyki nie da się jednak oszukać, ale trzeba przyznać, że jedne modele są bardziej funkcjonalne od innych i mają lepiej rozwiązane kwestie związane z ergonomią.

Producenci prześcigają się w różnych pomysłach na to, jak zoptymalizować wnętrze lodówki. Dobrze, jak lodówka wyposażona jest w sporą liczbę szuflad, pojemników i balkoników na drzwiach (w tym specjalnych pojemniczków np. na jajka itp.).

Jaka klasa energetyczna lodówki?

Dziś trudniej o lodówkę z klasą A ze względu na nowy system klasyfikacji sprzętów elektronicznych ze względu na klasę energetyczną. Należy pamiętać, że jeszcze niedawno producenci przechwalali się nawet klasami A+++.

Zamiast patrzeć na literowe oznaczenia nowej klasy poboru energii, lepiej zwrócić uwagę na faktyczne pobieranie prądu. Producenci zwykle podają ją w ujęciu rocznym. Lodówki pobierające około 200 kWh w skali roku można uznać za bardzo oszczędne.

Jakie funkcje lodówki?

Każda lodówka z definicji ma kilka cech wspólnych. Praktycznie każde tego typu urządzenie ma osobne komory: część chłodzącą i osobny zamrażalnik. Każda lodówka ma też naturalnie wewnętrzne oświetlenie, które załącza się po otwarciu drzwiczek.

Pozostałe funkcje i parametry mogą być już różne. Bardziej zaawansowane urządzenia mogą mieć wbudowaną kostkarkę do lodu, wyświetlacz LED, mogą być też sterowane za pomocą smartfona. Możliwości jest naprawdę wiele! Dziś praktycznie wszystkie – oprócz tych najtańszych – są lodówkami bezszronowymi, a więc z systemem no frost.

Polecane lodówki – ile kosztują?

Najtańsze pełnowymiarowe lodówki (tj. od około 130 cm wzwyż, nie licząc kompaktowych lodówek przenośnych) kosztują około 1000 złotych. Im więcej jesteś w stanie wyłożyć gotówki na ten najważniejszy obok pralki sprzęt AGD, tym więcej możesz po nim oczekiwać. Najlepsze nowoczesne lodówki potrafią kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych! Z wiadomych względów nie braliśmy ich pod uwagę w naszym rankingu lodówek.

A tyle obecnie kosztują najlepsze lodówki wolnostojące wg mojranking.pl – modele te należą należące do różnych klas.

 1. Lodówka Gorenje NRM8181MX- ok. 4000-4100 zł
 2. Lodówka Samsung RB36T605CB1 – ok. 3000-3400 zł
 3. Lodówka LG GBB61PZFGN – ok. 2600 zł
 4. Lodówka Indesit LI7 SN1E X – ok. 1500-1800 zł
 5. Lodówka Amica FD207.4 – ok. 1000-1100 zł

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Czy każda lodówka ma no frost i czym on jest?

  Nie każda lodówka jest wyposażona w ten system, ale praktycznie wszystkie w cenie od około 1500 złotych są lodówkami no frost, a więc lodówkami bezszronowymi.

 2. Ile kosztuje współczesna lodówka?

  Ceny pełnowymiarowych (a więc nie licząc tzw. lodówek turystycznych) lodówek zaczynają się od około 1000 złotych, ale często większe modele plasują się w przedziale około 2000-3000 złotych. Jest też sporo jeszcze droższych urządzeń, a niektóre kosztują nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych!

 3. Czy naszpikowana gadżetami i funkcjami lodówka pobiera więcej prądu?

  To zależy. Z jednej strony więcej funkcjonalności może pociągać za sobą większy pobór energii elektrycznej, z drugiej strony takie lodówki - a zwykle będą to nietanie modele - będą wyposażone w mniej zasobożerne podzespoły. To właśnie na tańszych lodówkach często oszczędza się na taśmie produkcyjnej, wyposażając je w prądożerne kompresory czy sprężarki. Jak na ironię, tańsza lodówka z mniejszą liczbą funkcji może Cię więcej kosztować podczas eksploatacji niż o wiele lepiej wyposażony (ale droższy w zakupie) model!

Podsumowanie

Wybór najlepszej wolnostojącej lodówki - a więc nie pod zabudowę - powinien być starannie przemyślany. Trzeba wziąć pod uwagę sporo parametrów, a także maksymalną kwotę, jaką chcemy czy możemy przeznaczyć na ten cel. Może jednak okazać się, że nasza lodówka marzeń jest zdecydowanie zbyt droga lub jej gabaryty nie odpowiadają naszej kuchni. Czasami trzeba pójść na kompromis i wybrać tzw. "złoty środek". O jakich parametrach należy pamiętać przy zakupie nowoczesnej lodówki?
 • cenie - nie zawsze droższy model musi być lepszy
 • gabarytach - nie zawsze duża lodówka musi być lepsza z prostej przyczyny - nie każda wejdzie do małego pomieszczenia...
 • ...z drugiej strony wewnątrz lodówki musi być na tyle miejsca, aby starczyło na potrzeby wszystkich domowników...
 • ...a skoro patrzysz na pojemność wnętrza lodówki, to nie patrz na sam litraż urządzenia, ale też na jego odpowiednie zagospodarowanie (liczne szuflady, pojemniki, schowki, balkoniki itp. itd.)
 • oferowanych funkcjach - o ile No Frost jest bardzo przydatne, to nie każdy potrzebuje np. kostkarkę, która też jest bardzo fajnym gadżetem, ale raczej spotykanym wśród znacznie droższych urządzeniach
 • możliwych opcjach i funkcjach - czy będziesz korzystał z każdej z nich? wybierz te urządzenia do kuchni, które zapewniają możliwości, które potrzebujesz
 • rodzaju gwarancji - standardowo jest to 2 lata, ale nierzadko możesz ją rozszerzyć
 • jeżeli zależy Ci na oszczędnościach, to nie szukaj nie tylko taniej lodówki w zakupie, ale patrz też na jej pobór energii - często tańsze urządzenia są mniej energooszczędne
Zakup lodówki musi być przemyślany, w czym pomoże Ci nasz poradnik i ranking lodówek w jednym!
Jacek Bąk
Przeczytaj poradniki:

5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry