Trymer do brody - Ranking Maj 2024

Chcesz kupić trymer do brody, ale nie wiesz który model wybrać? Co powinno oferować tego typu urządzenie? Przed dokonaniem wyboru przeczytaj dokładnie nasz poradnik, a kupisz najlepszy dla siebie trymer do brody w 2024!

Czym różni się trymer od maszynki do golenia – czym strzyc?

Czym różni się trymer do brody od tradycyjnej maszynki do golenia zarostu?

Trymer służy bardziej do precyzyjnego przycinania włosów na twarzy, a nie do całkowitego golenia „na zero”. Często jego możliwości wyrównania zarostu mieszczą się w granicach od 1 do około 20 mm, nie jest to więc urządzenie dla osoby preferującej całkowity brak zarostu. Jeżeli chcesz jednak dokonać regulacji długiej brody, to właśnie do tego służy precyzyjny trymer! Innymi słowy, urządzenie to służy do stylizacji brody i całego zarostu, do czego służą mu precyzyjne ostrza.

Na rynku spotkasz się z wieloma modelami w różnych cenach. W przypadku trymerów męskich bardzo dobrą ofertą dysponuje m.in. producent Braun, ale nie tylko on. Zobaczmy zatem na najlepsze trymery do brody!

Najlepsze trymery do brody – top 10

Oto trymery do pielęgnacji brody – ranking najlepszych modeli 2024.

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Maszynka do strzyżenia PHILIPS QC 5130/15 (8710103515845) Producent: Philips Ocena eksperta: 10 / 10 Rodzaj zasilania: akumulatorowo-sieciowe 
Czas ładowania: 10 h
Czas pracy bezprzewodowej: 35 min
Najniższa cena online
2 Maszynka do strzyżenia BABYLISS E976E, E976E Ocena eksperta: 9.9 / 10Najniższa cena online
3 Babyliss Strzyżarka e976e (3030050153231) Producent: BaByliss Ocena eksperta: 9.8 / 10 Maksymalna długość: 2.5 mm
Minimalna długość: 0.5 mm
Rodzaj: maszynka do strzyżenia 
Najniższa cena online
4 Remington Alpha HC5150 - Maszynka do strzyżenia, 1 - 42mm Producent: Remington Ocena eksperta: 9.7 / 10 Rodzaj zasilania: akumulatorowo-sieciowe 
Czas pracy bezprzewodowej: 30 min
Maksymalna długość: 42 mm
Najniższa cena online
5 Trymer ADLER AD 2911 Producent: Adler Ocena eksperta: 9.6 / 10 Rodzaj zasilania: bateryjne 
Rodzaj: trymer 
Najniższa cena online
6 Remington Maszynka do włosów Pro Power HC7110 (4008496970001) Producent: Remington Ocena eksperta: 9.5 / 10 Maksymalna długość: 0.5 mm
Minimalna długość: 4.4 mm
Rodzaj: maszynka do strzyżenia 
Najniższa cena online
7 Strzyżarka BABYLISS E786E, E786E Producent: BaByliss Ocena eksperta: 9.4 / 10 Rodzaj: maszynka do strzyżenia 
Najniższa cena online
8 Fox volans, trymer bezprzewodowy (5904993465806) Producent: Fox Ocena eksperta: 9.3 / 10 Rodzaj zasilania: akumulatorowe 
Rodzaj: trymer 
Najniższa cena online
9 Panasonic er-gc63-h503 Producent: Panasonic Ocena eksperta: 9.2 / 10Najniższa cena online
10 Strzyżarka do włosów Wahl Haircut & Beard 9639-816 Producent: Wahl Ocena eksperta: 9.1 / 10Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Profesjonalny trymer Remington, Braun, Philips i in. wg mojranking.pl

A które z nich najbardziej warto polecić? Zobacz na nasz autorski ranking trymerów do brody 2024! Te trymery sprawdzą się w praktyce!

Jak kupić odpowiedni trymer do zarostu – na co zwrócić uwagę?

Regulacja strzyżenia

Każdy dobry trymer do brody powinien posiadać regulację długości strzyżenia. Każdy z nas ma różne preferencje – jeden będzie chciał zostawić zarost długi na około 20 mm, inny zaś na 5 mm. Producentom nie opłaca się produkować osobnych urządzeń dedykowanych pod daną długość, stąd naturalnie możliwość regulacji. Im więcej możliwości, tym bardziej uniwersalny trymer do przycinania brody.

Podobnie jak ma to miejsce np. w przypadku maszynek do włosów, także w przypadku trymerów do brody regulacja opiera się na wymiennych nasadkach, które zazwyczaj znajdują się już w zestawie startowym. Kupujesz więc jeden trymer, a otrzymujesz możliwość podgolenia się na wiele długości. Zwykle spotkasz się z nasadkami o długości strzyżenia:

 • 1 mm
 • 5 mm
 • 10 mm
 • 12 mm
 • 15 mm
 • 18 mm
 • 20 mm
 • 21 mm

Rzadziej spotkasz się z nasadkami o długości około 30 mm. Jedne modele mogą być bardziej odpowiednie do krótkiej brody, inne z kolei do długiej brody. Przed zakupem sprawdź regulację i dostępne długości przycinania zarostu!

Niektóre mają nie tylko wymienne nasadki, ale też całe głowicę. W ten sposób trymer do zarostu może przeobrazić się w parę chwil w trymer do nosa i uszu czy wręcz maszynkę do golenia! W ten sposób zyskujesz urządzenie 3w1, a nawet 4w1, a więc trymer wielofunkcyjny. Pamiętaj jedynie o tym, że zwykle wiąże się to z wyższą ceną zakupu. Jeżeli już posiadasz już odpowiednią maszynkę do golenia i/lub trymer do nosa i uszu, to będzie to niepotrzebny wydatek. Celuj wtedy w tani trymer!

Dobrze, jeżeli ostrza da się delikatnie przepłukać pod bieżącą wodą. Uważaj – nie każdy model może mieć takie przeznaczenie!

Rodzaj zasilania

W przypadku trymerów do brody zwykle występują modele z zasilaniem akumulatorowym. Czym się ono charakteryzuje?

Takie urządzenie jest trymerem bezprzewodowym, tzn. do pracy nie potrzebuje kabla, a jedynie naładowany akumulator. To rodzaj „wielorazowego” ogniwa, które można w każdej chwili naładować – podobnie jak smartfona czy klasyczny telefon komórkowy. Ze względu na gabaryty samych trymerów, zainstalowane akumulatory nie są zwykle największej pojemności, ale powinny starczyć na dość długie strzyżenie.

Rodzaje akumulatorów:

 • Li-Po – litowo-polimerowe
 • Li-Ion – litowo-jonowe

W zależności od posiadanego modelu, akumulator trymera do brody może ładować się około jednej godziny, czasami nieco dłużej. W pełni naładowany do poziomu 100% starcza zazwyczaj na około 100-120 minut trymowania, a więc całkiem długo! W praktyce jedno ładowanie może Ci starczyć na wiele strzyżeń zarostu!

Niektórzy producenci oferują też urządzenia z ładowaniem sieciowo-akumulatorowym. Nie jesteś wtedy w ogóle zależny od stanu naładowania akumulatora – w razie konieczności możesz się golić trymerem z podpiętym kablem do gniazdka.

Nieco rzadziej spotkasz się z trymerami na baterie. Mogą być one tańsze w zakupie, ale zamiast ładowania ogniwa, będziesz musiał co jakiś czas zmieniać baterie, gdyż nie da się ich naładować.

Funkcje dodatkowe

Niektóre dodatkowe funkcje trymerów do brody są bardzo użyteczne. Wśród nich możemy wyróżnić najważniejsze z nich:

 • praca na mokro/praca na sucho
 • możliwość pracy bezprzewodowej i przewodowej (na kabel)
 • wymienne nasadki
 • wymienne głowice (zwykle bardziej rozbudowane i zaawansowane urządzenia również do włosków z nosa i uszu)
 • wskaźnik poziomu naładowania akumulatora
 • szybkie ładowanie

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Profesjonalny trymer czy maszynka do brody?

  Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Jeżeli zależy Ci na precyzyjnym wymodelowaniu zarostu i jego delikatnego przycięcia, to zdecydowanie bardziej polecamy trymer do brody. Jeżeli jednak golisz się "na zero" i nie chcesz żadnego zarostu, nawet kilkudniowego, to wtedy wybierz maszynkę do brody. Może być to maszynka elektryczna lub tradycyjna - wszystko zależy od Twoich osobistych preferencji.

 2. Ile kosztuje trymer do brody?

  Najtańsze modele kosztują kilkadziesiąt złotych, ale często są to tzw. "no name", a więc urządzenia zwykle Made in China, których jakość i poziom wykończenia czy też bezpieczeństwa może wzbudzać wątpliwości. Ale spokojnie - już za nieco ponad 100 złotych znajdziesz odpowiednie trymery porządnych i znanych producentów (np. trymery Philips, Braun itd.)! Dla najbardziej wybrednych przygotowano zaawansowane i wielofunkcyjne trymery do włosów i brody w cenie kilkuset złotych!

 3. Jaka regulacja strzyżenia w trymerze do brody?

  Wszystko zależy od danego modelu. Jedne urządzenia mają szersze spektrum oferowanego przycinania zarostu, np. od 1 do 20 mm, inne zaś od 1 do 6 mm. Wybierając dla siebie optymalny trymer do brody pamiętaj, aby spełniał Twoje oczekiwania również (a może przede wszystkim) pod względem długości strzyżenia. Musi on zapewniać trymowanie na pożądaną przez Ciebie długość zarostu.

Podsumowanie

Trymer do brody to idealne rozwiązanie dla wszystkich "brodaczy", którzy nie mają długiej brody, lecz chcą mieć krótki i zadbany zarost na twarzy. Aby utrzymać go w całkowitym porządku, należy o niego dbać, a więc także i systematycznie przycinać. Do tego celu trymer do brody będzie optymalnym wyborem. Wymienne nasadki pozwolą Ci strzyc brodę na pożądaną długość, a porządny akumulator zapewni długi czas pracy, który wystarczy nawet na kilka cykli strzyżenia włosów. Wybierając najlepszy trymer do brody kieruj się jakością wyrobu (np. trymery Braun, Philips, Zelmer), ale także atrakcyjną ceną. Cechy dobrego trymera do brody:
 • dobra relacja jakość/cena
 • wysokiej jakości ostrza
 • regulacja strzyżenia/wymienne nasadki
 • możliwość pracy na mokro/mycie pod bieżącą wodą
 • wydajny akumulator
 • dodatkowe akcesoria, jak wymienne głowice (opcjonalnie - zwykle taki zestaw znacząco podnosi cenę)
Jacek Bąk
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry