Jaka szlifierka mimośrodowa? Ranking Czerwiec 2024

Szlifierka mimośrodowa to urządzenie, którym wypolerujesz i wyszlifujesz płaskie, jak i wypukłe powierzchnie. Zastanawiasz się, jaka szlifierka mimośrodowa będzie najlepsza? Stoisz przed zakupem dobrej szlifierki, jednak nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy, którą wybrać – sieciową czy bezprzewodową. Wskazujemy jak dopasować moc czy prędkość urządzenia. Sprawdź ranking szlifierek mimośrodowych, w którym znajdziesz polecane produkty na Czerwiec 2024 roku! Wybierz najlepszą szlifierkę z porównania naszego eksperta!

Ranking szlifierek mimośrodowych na Czerwiec 2024 rok – porównaj i wybierz najlepszą!

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaOferta
1 Szlifierka mimośrodowa DEWALT DCW210N Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Szlifierka mimośrodowa BOSCH GEX 34-150 Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Szlifierka mimośrodowa DEDRA SAS+ALL DED7062 Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Szlifierka mimośrodowa DEWALT DWE6423-QS Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Szlifierka mimośrodowa BOSCH PEX 300 AE Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Szlifierka mimośrodowa STANLEY FME440K-QS Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
7 Szlifierka mimośrodowa GRAPHITE 58G014 Energy+ Ocena eksperta: 9.4 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
8 Szlifierka mimośrodowa EINHELL TC-RS 38 E Ocena eksperta: 9.3 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
9 Szlifierka mimośrodowa RYOBI ROS300 Ocena eksperta: 9.2 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
10 Szlifierka mimośrodowa METABO FSX200 Ocena eksperta: 9.1 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Zestawienie najlepszych mimośrodowych szlifierek wg naszego eksperta

Miejsce 1
Szlifierka mimośrodowa DEWALT DCW210N NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Szlifierka mimośrodowa DEWALT DCW210N


Pierwszą szlifierką mimośrodową w naszym rankingu jest DeWalt DCW210N. Jest to urządzenie bezprzewodowe, które zasilane jest akumulatorem pod napięciem 18 V. Prędkość obrotowa dla tego modelu wynosi 12000 obr/min, natomiast średnica oscylacyjna to 2,6 mm. Posiada w swojej budowie silnik bezszczotkowy, który zapewnia wydajną pracę, co przekłada się na precyzyjne szlifowanie. Na dodatek urządzenie zostało wyposażone w regulację prędkości obrotowej, ergonomiczny, pokryty antypoślizgową powłoką uchwyt. Posiada system odprowadzający pył oraz worek w zestawie. Prezentowana szlifierka mimośrodowa DeWalt DCW210N doskonale sprawdzi się do użytku profesjonalnego, jak również domowego. Warto dodać, że opisywana szlifierka jest kompatybilna z serią 18V XR. Waga urządzenia wynosi 0,93 kg, z kolei papier ścierny mocowany jest na rzep.
Zalety:
 • waga 0,93 kg
 • worek na pył
 • silnik bezszczotkowy
 • regulacja prędkości
Wady:
 • brak ładowarki
 • brak akumulatora w zestawie
  Miejsce 2
  Szlifierka mimośrodowa BOSCH GEX 34-150 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Szlifierka mimośrodowa BOSCH GEX 34-150


  Szlifierka mimośrodowa Bosch GEX 34-150 to wysokiej jakości urządzenie elektryczne, którego moc wynosi 340 W. Z kolei prędkość obrotowa to 12000 obr/min. Produkt świetnie sprawdzi się do szlifowania różnych materiałów płaskich, wklęsłych czy wypukłych, m.in. drewna, metalu, gipsu i innych. Szlifierka została wyposażona w aluminiowy kołnierz łożyskowy, regulację prędkości, jak również system odsysający. W pakiecie znajduje się worek na pył, adapter, papier ścierny, jak również talerz szlifierski. Dużym atutem jest silnik bezszczotkowy, który gwarantuje efektywną pracę – jest on cichy i mało awaryjny. Średnica oscylacji dla tego modelu wynosi 4 mm. Papier szlifierski mocowany jest na rzep.
  Zalety:
  • worek na pył
  • silnik bezszczotkowy
  • regulacja prędkości obrotowej
  Wady:
  • nieco duża cena
   Miejsce 3
   Szlifierka mimośrodowa DEDRA SAS+ALL DED7062 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Szlifierka mimośrodowa DEDRA SAS+ALL DED7062


   Dedra SAS+ALL DED7062 to kolejna szlifierka mimośrodowa w naszym zestawieniu. Zasilana jest akumulatorowo pod napięciem 18 V. Posiada wyprofilowaną konstrukcję, która bardzo dobrze leży w dłoniach, co z kolei przekłada się na wygodę w trakcie pracy. Co więcej, prędkość obrotowa w tym modelu wynosi 11000 obr/min. Dodatkowo producent wyposażył narzędzie w regulację, dzięki czemu możesz dopasować pracę szlifierki do obrabianego materiału. Warto dodać, że urządzenie posiada wydajny i mocny silnik bezszczotkowy. Dodatkowo zostało wyposażone w 2 papiery ścierne, króciec z workiem na pył. Szlifierka mimośrodowa Dedra SAS+ALL DED7062 świetnie sprawdzi się do wszelkich materiałów drewnianych, metalowych czy z tworzywa sztucznego.
   Zalety:
   • atrakcyjna cena
   • silnik bezszczotkowy
   • króciec z workiem na pył
   • regulacja prędkości
   Wady:
   • brak ładowarki
   • brak akumulatora w zestawie
    Miejsce 4
    Szlifierka mimośrodowa DEWALT DWE6423-QS NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Szlifierka mimośrodowa DEWALT DWE6423-QS


    W naszym porównaniu nie mogło zabraknąć mimośrodowej szlifierki DeWalt DWE6423-QS o mocy 280 W oraz zakresie prędkości obrotowej od 8000 do 12000 obr/min. Jest to szlifierka mimośrodowa do drewna, ale nie tylko! Doskonale poradzi sobie również z powierzchnią metalową, gipsem czy tworzywem sztucznym. Warto dodać, że średnica oscylacji dla tego modelu wynosi 2,6 mm, z kolei waga to zaledwie 1,28 kg. Prezentowana szlifierka mimośrodowa od DeWalt zasilana jest sieciowo. Została zaopatrzona w system odprowadzania pyłu, który umożliwia podpięcie dedykowanego pojemnika lub odkurzacza bezpośrednio z użyciem złączki. Na dodatek produkt posiada wyprofilowany i antypoślizgowy korpus, który gwarantuje wygodne manewrowanie i stabilny chwyt.
    Zalety:
    • waga 1,28 kg
    • system odprowadzający kurz i pył
    • przystosowana do różnych powierzchni
    • mechaniczna regulacja prędkości 8000-12000 obr/min
    Wady:
    • nieco wysoka cena
    • moc mogłaby być nieco większa
     Miejsce 5
     Szlifierka mimośrodowa BOSCH PEX 300 AE NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Szlifierka mimośrodowa BOSCH PEX 300 AE


     Jeśli szukasz urządzenia do wygładzania dużych i równych powierzchni, jak i tych wypukłych w domowym zaciszu, to sprawdź kolejne urządzenie, które zajmuje następny miejsce w naszym rankingu. Szlifierka mimośrodowa Bosch PEX 300 AE to urządzenie dedykowane zwłaszcza dla osób, które szukają solidnego sprzętu do prac przydomowych. Moc silnika prezentowanej szlifierki wynosi 270 W, z kolei regulacja prędkości wynosi od 4000 do 24000 obr/min. Warto dodać, że urządzenie zostało wyposażone w ergonomiczny uchwyt, który umożliwia sprawne manewrowanie w trakcie obróbki drewna, metalu, gipsu i innych powierzchni. Na dodatek producent wyposażył szlifierkę w system BOSCH Low Vibration, pojemnik na pył, złączkę do podpięcia odkurzacza. Warto również wspomnieć, że działanie mechanizmu mimośrodowego odbywa się mechanicznie, czyli ruch obrotowy powstaje z użyciem dedykowanego przycisku. Waga prezentowanej szlifierki wynosi 1,5 kg. Z kolei średnica oscylacyjna to 4 mm. W zestawie znajduje się papier ścierny oraz walizka.
     Zalety:
     • waga 1,5 kg
     • świetna ergonomia
     • duży zakres regulacji
     • system BOSCH Low Vibration
     Wady:
     • moc 270 W
     • silnik szczotkowy
      Miejsce 6
      Szlifierka mimośrodowa STANLEY FME440K-QS NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Szlifierka mimośrodowa STANLEY FME440K-QS


      Kolejne miejsce w naszym rankingu polecanych szlifierek mimośrodowych zajmuje Stanley FME440K-QS o mocy 480 W. Jest to niezwykle ergonomiczne urządzenie, które doskonale sprawdzi się do obróbki tych płaskich, jak i wypukłych powierzchni, np. do szlifowania drewna, metalu czy gipsu. Urządzenie wykonuje ruch wahadłowy (w przód i w tył), jak również ruch oscylacyjny (wokół własnej osi). Z kolei zakres prędkości wynosi 4000-12000 osc./min, dzięki temu gwarantuje wysoką precyzję w trakcie szlifowania. Urządzenie o wadze 2,5 kg doskonale sprawdzi się do profesjonalnego warsztatu, jak również dla majsterkowicza. Dzięki doskonałej ergonomii zachowany jest wysoki komfort pracy. Warto dodać, że szlifierka mimośrodowa Stanley FME440K-QS została wyposażona w system mocowania papieru ściernego na rzep. Do zestawu producent dodaje 3 arkusze siatki ściernej, dzięki czemu urządzenie zapewnia długą pracę szlifierską bez konieczności dokupowania nowych papierów ściernych. Jest to model sieciowy z silnikiem szczotkowym, dla którego średnica oscylacji wynosi 2,5 mm. Zaletą szlifierki jest jej niewygórowana cena.
      Zalety:
      • regulacja prędkości
      • świetna ergonomia
      • długi kabel zasilający
      Wady:
      • silnik szczotkowy
       Miejsce 7
       Szlifierka mimośrodowa GRAPHITE 58G014 Energy+ NAJNIŻSZA CENA ONLINE
       PORÓWNAJ NA CENEO

       Szlifierka mimośrodowa GRAPHITE 58G014 Energy+


       W naszym rankingu nie mogło zabraknąć szlifierki mimośrodowej Graphite 58G014 Energy+ o napięciu akumulatora 18 V. Prędkość obrotowa dla tego urządzenia wynosi 9000 obr/min. Dodatkowo ta szlifierka mimośrodowa oferuje wiele możliwości – z jej użyciem obrobisz materiał drewniany, metalowy, z tworzywa sztucznego, jak również ten gipsowy. Co więcej, amplituda oscylacyjna w tym modelu wynosi 2,7 mm. Warto dodać, że papier ścierny mocowany jest na rzep znajdujący się na tarczy, której średnica wynosi 125 mm. Urządzenie posiada regulację – możesz ustawić 3 prędkości. Na dodatek producent wyposażył urządzenie w powłokę antypoślizgową, która umożliwia wygodną pracę. Oprócz tego szlifierka Graphite 58G014 Energy+ została wyposażona w system odsysający oraz pojemnik na pył. Jej waga wynosi 1,1 kg.
       Zalety:
       • regulacja prędkości
       • akumulator o poj. 2 Ah
       • ładowarka w zestawie
       • antypoślizgowa powłoka
       Wady:
       • silnik szczotkowy
        Miejsce 8
        Szlifierka mimośrodowa EINHELL TC-RS 38 E NAJNIŻSZA CENA ONLINE
        PORÓWNAJ NA CENEO

        Szlifierka mimośrodowa EINHELL TC-RS 38 E


        Następna w porównaniu jest szlifierka Einhell TC-RS 38 E zasilana sieciowo, z silnikiem o mocy 380 W. Z kolei prędkość w tym modelu wynosi 26000 obr/min. Warto dodać, że jest to całkiem tanie, ale solidne urządzenie, którym wyszlifujesz większość powierzchni – zwłaszcza tych drewnianych czy metalowych. Na dodatek amplituda oscylacyjna w tym modelu wynosi 2 mm. Posiada tarczę o średnicy 125 mm, na którą mocuje się papier na rzep. Posiada regulację prędkości oraz system odsysający. Waga tego urządzenia wynosi 2 kg.
        Zalety:
        • atrakcyjna cena
        • system odsysający
        • regulacja prędkości
        Wady:
        • waga 2 kg
        • silnik szczotkowy
         Miejsce 9
         Szlifierka mimośrodowa RYOBI ROS300 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
         PORÓWNAJ NA CENEO

         Szlifierka mimośrodowa RYOBI ROS300


         Szlifierka mimośrodowa Ryobi ROS300 zasilana jest sieciowo, posiada silnik szczotkowy o mocy 300 W. Średnica oscylacyjna dla tego modelu wynosi 24 mm. Tymczasem maksymalna prędkość obrotowa jest równa 12000 obr/min. Urządzenie zostało bardzo dobrze zaprojektowane – posiada ergonomiczny kształt, który dopasowuje się do dłoni. Ponadto ma materiał antypoślizgowy na swojej powierzchni. Szlifierka została uzupełniona o regulację prędkości w zakresie od 7000 do 12000 obr/min. Tarcza szlifierska w tym modelu to wytrzymały element o średnicy 125 mm, na której mocuje się papier na rzep. Co więcej, szlifierka RYOBI ROS300 została wyposażona w funkcję Livetool Indicator, cyklonowy pojemnik na pył oraz arkusze papieru ściernego.
         Zalety:
         • regulacja prędkości
         • funkcję Livetool Indicator
         • ergonomiczna konstrukcja
         Wady:
         • silnik szczotkowy
          Miejsce 10
          Szlifierka mimośrodowa METABO FSX200 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
          PORÓWNAJ NA CENEO

          Szlifierka mimośrodowa METABO FSX200


          Szlifierka mimośrodowa Metabo FSX200 doskonale sprawdzi się do szlifowania drewna, metalu, gipsu czy tworzywa sztucznego. Działanie szlifierki mimośrodowej polega na dwóch ruchach. Stopa wykonuje ruch wahadłowy, jak również obrotowy. Warto dodać, że ruch obrotowy powstaje w sposób wymuszone. Jest to urządzenie o mocy 240 W wyposażone w pojemnik na pył i odpadki. Co więcej, jest to mimośrodowa szlifierka ze stopą o średnicy 125 mm. Średnica oscylacji dla tego modelu wynosi 2,7 mm. Warto dodać, że jest to urządzenie sieciowe zasilane pod napięciem 230 V. Sprzęt zaliczany jest do typów szlifierek mimośrodowych do przydomowego warsztatu majsterkowicza. W zestawie znajduje się walizka do przechowywania oraz złączka, dzięki której możliwe jest podłączenie szlifierki do odkurzacza.
          Zalety:
          • niska cena
          • walizka w zestawie
          • możliwość podpięcia odkurzacza
          Wady:
          • moc 240 W
          • brak mechanicznej regulacji obrotu
          • sprawdzi się raczej dla majsterkowicza

           Jaką szlifierkę mimośrodową wybrać? Jakie parametry są kluczowe?

           Żeby szlifierka mimośrodowa dokładnie obrabiała każdy materiał, warto przed jej zakupem dopasować najważniejsze atrybuty. Dzięki temu nie tylko szybciej wykonasz pracę, ale co najważniejsze urządzenie będzie służyć przez długie lata. Poniżej wskazujemy jaką szlifierkę mimośrodową wybrać i jak dopasować jej najważniejsze parametry! Przeczytaj!

           Sieciowa czy akumulatorowa szlifierka – jakie zasilanie będzie najlepsze?

           W trakcie wyboru szlifierki mimośrodowej pierwszym etapem jest zastanowienie się, jaki rodzaj zasilania preferujesz. Do dyspozycji masz w sumie 3 rozwiązania: szlifierkę mimośrodową sieciową, akumulatorową, pneumatyczną. Pierwsza z listy, czyli mimośrodowa szlifierka sieciowa, to urządzenie zasilane na prąd o napięciu 230 V. Z reguły te modele mają większą moc, co z kolei przekłada się na lepszą wydajność elektronarzędzia. Minusem jest ograniczony dostęp. Mianowicie szlifierkę musisz podłączyć do gniazda zasilania. Ponadto w trakcie wygładzania powierzchni kabel może nieco przeszkadzać.

           Kolejnym modelem jest szlifierka mimośrodowa akumulatorowa, która najczęściej zasilana jest na akumulator Li-ion, tym samym nie posiada ona kabla zasilającego. Bez wątpienia jest to poręczna szlifierka mimośrodowa, która jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Minusem jest konieczność posiadania w pełni naładowanej baterii w postaci akumulatora, tak aby urządzenie działało przynajmniej kilka godzin.

           Ostatnią z wymienionych jest mimośrodowa szlifierka pneumatyczna, która do prawidłowego działania potrzebuje sprężarki powietrza. Z reguły te modele charakteryzują się dużą precyzją w trakcie szlifowania powierzchni. Sprawdzą się do profesjonalnych zastosowań. Porównując wszystkie modele lepiej wybrać szlifierkę mimośrodową z zasilaniem sieciowym lub akumulatorowym, zwłaszcza jeśli planujesz kupić urządzenie do użytku domowego. Do zastosowań profesjonalnych lepszym wyborem będą modele sieciowe lub pneumatyczne.

           Jaki silnik w szlifierce mimośrodowej wybrać?

           Modele szlifierek mimośrodowych mogą się dzielić ze względu na rodzaj silnika. Masz do wyboru narzędzia, w których zastosowano silnik szczotkowy lub bezszczotkowy. Najlepszym wyborem będzie zdecydowanie się na zakup mimośrodowej szlifierki, w której budowie zastosowano silnik bezszczotkowy. Jest on z reguły dużo trwalszy, wydajny, jak również ciszej pracuje. Wszystko dzięki zastosowaniu zupełnie innego mechanizmu – zrezygnowano z grafitowych szczotek oraz komutatora, na rzecz wirnika, magnesów neodymowych oraz łożysk.

           Rodzaj silnika w szlifierce mimośrodowejBudowaZaletyWady
           szczotkowygrafitowe szczotki, komutatortańszy w produkcji, co przekłada się na tańszy zakup; prosta budowa; prosta konserwacjakrótka żywotność, emituje dużo większy hałas, nie sprawdzi się do użytku profesjonalnego, jest często serwisowany
           bezszczotkowywirnik, łożyska kulkowe, magnesy neodymowedużo bardziej efektywny, dłuższa żywotność, ciche działanie, dłuższe funkcjonowanie, mało awaryjnydroższy w produkcji, a tym samym w zakupie;

           Jaką moc powinna mieć szlifierka?

           Kolejnym ważnym parametrem jest moc szlifierki mimośrodowej. Im moc jest większa, tym praca urządzenia jest dużo bardziej wydajna. Co z kolei przyczynia się do lepszej precyzji w trakcie wygładzania różnego rodzaju powierzchni. Mimośrodowe szlifierki dostępne na rynku mają moc, która wynosi od 130 do 2000 W. Dobór odpowiedniej wartości zależny jest od częstotliwości użytkowania, jak również od typu prac. Dlatego, jeśli szukasz uniwersalnego urządzenia do użytku domowego, wtedy wystarczający będzie zakup mimośrodowej szlifierki w zakresie mocy od 130 do 500 W. Z kolei, jeśli chcesz kupić nieco bardziej solidne elektronarzędzie, które zamierzasz używać regularnie do celów profesjonalnych, to lepszym wyborem będzie zakup szlifierki z silnikiem o mocy od 300 do 2000 W.

           Jaka maksymalna prędkość w mimośrodowej szlifierce?

           Podczas zakupu szlifierki mimośrodowej zwróć uwagę na prędkość, z jaką porusza się płyta szlifierska. Na wstępie warto podkreślić, że w przypadku tych szlifierek występują dwa ruchy (prędkości):

           • ruch oscylacyjny,
           • ruch obrotowy.

           Poniżej w skrócie opisujemy działanie obu z wymienionych. Zobacz poniżej, za co odpowiada prędkość obrotowa, a za co prędkość oscylacyjna w szlifierce. Sprawdź jak dopasować te parametry w trakcie zakupu!

           Jak dopasować prędkość oscylacyjną w szlifierce mimośrodowej?

           Ruch oscylacyjny (wahadłowy) wskazuje na liczbę oscylacji, inaczej drgań, czyli poruszania się talerza w przód oraz w tył. Prędkość oscylacyjna wskazuje na liczbę oscylacji, którą jest w stanie wykonać urządzenie w ciągu jednej minuty. Im większa liczba drgań, tym urządzenie wydajniej ściera powierzchnię. W przypadku mimośrodowych szlifierek spotkasz się z modelami, u których parametr ten wynosi średnio od 6000 do 30000 oscylacji na minutę. Do precyzyjnego szlifowania zaleca się narzędzia, u których prędkość ta wynosi więcej niż 10000 oscylacji na minutę.

           Prędkość obrotowa szlifierki – jaka wartość będzie odpowiednia?

           Prędkość obrotowa wskazuje na liczbę obrotów talerza szlifierki wokół własnej osi. Im prędkość obrotowa jest większa, tym lepsza precyzja obrabiania materiału. Podczas zakupu spotkasz się z urządzeniami, których wartość tego parametru waha się od 7000 do 26000 obrotów na minutę. Najlepiej wybierać szlifierkę z jak największą liczbą obrotów na minutę, która wyposażona jest w regulację obrotów. Dzięki temu możesz dopasować pracę urządzenia do szlifowanego materiału, jak również efektu, na jakim Ci zależy.

           Mimośrodowa szlifierka z ruchem wymuszonym czy niewymuszonym – który rodzaj wybrać?

           Kupując szlifierkę mimośrodową, spotkasz się z dwoma rodzajami: szlifierką z ruchem wymuszonym, jak również szlifierką z ruchem niewymuszonym. Wybór odpowiedniego rodzaju wpływa na uruchamianie prędkości obrotowej szlifierki. Mianowicie w przypadku szlifierki z ruchem wymuszonym, ruch obrotowy tarczy włącza się przez nacisk na urządzenie. Profesjonalnie mówiąc, prędkość obrotowa zwiększa swoją wartość wraz ze wzrostem siły odśrodkowej mechanizmu. Mianowicie im bardziej będziesz naciskać na szlifierkę w trakcie wygładzania powierzchni, tym prędkość obrotowa będzie się zwiększać.

           Inaczej jest w przypadku mimośrodowej szlifierki z ruchem niewymuszonym. Tutaj ruch obrotowy tarczy rozpoczyna się po naciśnięciu przycisku. Co więcej, w wybranych modelach występuje regulacja prędkości obrotowej, dzięki czemu możesz dopasować działanie szlifierki do materiału, który wygładzasz.

           Rodzaj szlifierki mimośrodowejSystem włączaniaRegulacja prędkości obrotowej
           z ruchem wymuszonympoprzez nacisk na szlifierkęim większy nacisk na szlifierkę, tym większa prędkość obrotowa
           z ruchem niewymuszonymprzez przyciskkilkustopniowa regulacja w postaci pokrętła

           Amplituda oscylacji w mimośrodowej szlifierce

           Amplituda oscylacji, zwana również mimośrodowością, jest to parametr, który wskazuje na zakres odchyleń tarczy szlifierskiej, na której mocuje się papier ścierny, od własnej osi w trakcie szlifowania. Innymi słowy, amplituda oscylacji wskazuje na elastyczne dopasowanie stopy szlifierskiej do materiału, który obrabiasz. Dzięki mimośrodowości możesz nie tylko wygładzać powierzchnie płaskie, ale również te wypukłe i wklęsłe. W przypadku szlifierek mimośrodowych amplituda oscylacji wynosi od 1 do 8 mm. Gdzie przyjmuje się, że zakres od 1 do 4 mm zaleca się do szlifowania wykończeniowego, natomiast od 5 do 8 mm dedykowane jest do szlifowania zgrubnego.

           Średnica tarczy w szlifierce mimośrodowej – jaką wybrać?

           Papier ścierny, który odpowiada za wygładzanie powierzchni, mocowany jest na tarczy szlifierki za pomocą rzepu. Wybierając daną szlifierkę, spotkasz się z modelami, które mają stopy szlifierskie w różnym rozmiarze. Najczęściej występują mimośrodowe szlifierki z tarczą o średnicy 125 mm oraz 150 mm. Oczywiście dobór odpowiedniego rozmiaru tarczy zależny jest od materiałów, które planujesz obrabiać. Mniejszy zakres do 125 mm sprawdzi się na etapie wykończeniowym i w trudno dostępnych miejscach. Z kolei te większe szlifierki z tarczą 150 mm lepiej wybierać do dużych powierzchni.

           Dodatkowe wyposażenie i funkcje w szlifierce

           Ostatnim krokiem w trakcie wyboru najlepszej szlifierki mimośrodowej jest przestudiowanie, jakie udogodnienia posiada. Do jednych z przydatnych zastosowań możemy zaliczyć:

           • ergonomiczny uchwyt;
           • system odsysania pyłu;
           • ogumowana rękojeść oraz obudowa;
           • system mocowania odkurzacza, pojemnika lub worka na pył;
           • system redukujący wibracje;
           • wiele krążków ściernych o różnej średnicy.

           Ile trzeba zapłacić za dobrą szlifierkę mimośrodową?

           Szlifierki mimośrodowe dostępne w sprzedaży występują w różnej cenie, która zależna jest od rodzaju urządzenia, przeznaczenia, średnicy tarczy, mocy szlifierki, jak również od prędkości. Spotkasz się z zakresem ceny, który waha się od 150 do 2000 zł. Przy czym mimośrodowe szlifierki do użytku domowego kosztują od 150 do 600 zł, z kolei profesjonalne szlifierki mimośrodowe to koszt na poziomie od 450 do 2000 zł.

           Przeznaczenie szlifierki mimośrodowejZakres cenowy
           do użytku profesjonalnegood 450 do 2000 zł
           do użytku w domuod 150 do 600 zł

           Z jakiej marki warto kupić szlifierkę mimośrodową?

           Do najlepszych szlifierek mimośrodowych, które cieszą się popularnością i zapewniają efektywne szlifowanie, można zaliczyć te marki: Bosch, DeWalt, Dedra, Graphite, jak również szlifierki mimośrodowe marki Einhell, które są w bardzo atrakcyjnej cenie.

           FAQ - najczęściej zadawane pytania

           1. Co jest lepsze – szlifierka mimośrodowa czy oscylacyjna?

            Dobór odpowiedniego urządzenia zależny jest od powierzchni, jaką chcesz szlifować. W przypadku materiałów płaskich takich jak drewniane drzwi doskonale sprawdzi się szlifierka oscylacyjna. Z kolei szlifierką mimośrodową obrobisz nie tylko powierzchnie płaskie, ale również wklęsłe i wypukłe. Porównując je obie, większe możliwości daje mimośrodowa szlifierka.

           2. Jaka szlifierka mimośrodowa dla amatora?

            Dla amatora lepiej wybierać szlifierkę mimośrodową dedykowaną do użytku domowego. W związku z tym wybieraj urządzenie, którego moc wynosi od 130 do 500 W. Do polecanych marek, które produkują szlifierki mimośrodowe dla początkujących, jest Bosch, Graphite oraz Einhell.

           3. Czy szlifierka mimośrodowa nadaje się do szlifowania gipsu?

            Tak, szlifierka mimośrodowa może być wykorzystania do szlifowania gipsu, ale nie tylko! Doskonale sprawdzi się również do betonu, jak i elementów drewnianych i metalowych.

           4. Co można polerować szlifierką mimośrodową?

            Szlifierką mimośrodową możesz polerować różnego rodzaju powierzchnię. Najczęściej stosuje się ją do wygładzania drewna, metalu, betonu i gipsu. Poza tym świetnie sprawdzi się do ściągania lakieru czy materiałów szpachlowanych. Warto dodać, że sprzęt nie tylko wygładzi powierzchnie płaskie, ale również te wklęsłe oraz wypukłe.

           Podsumowanie

           • Szlifierki mimośrodowe posiadają elastyczny talerz szlifierski, który ma mocowanie na rzep, do którego z kolei przytwierdza się papier ścierny.
           • Szlifierką wypolerujesz takie powierzchnie jak drewno, metal, gips czy beton.
           • W odróżnieniu od szlifierki oscylacyjnej model mimośrodowy posiada dwa ruchy – obrotowy i wahadłowy.
           • Dla zapewnienia najwyższego komfortu dla użytkownika, producenci stosują specjalny mechanizm odprowadzania pyłu, w którym mocuje się tekstylny worek na pył. Inną metodą jest mocowanie szlifierki do odkurzacza.
           • Do regularnego szlifowania lepiej wybierać urządzenie z wydajnym silnikiem, którego moc oscyluje w zakresie od 300 do 2000 W. Z kolei do użytku domowego wystarczy szlifierka o mocy od 130 do 500 W.
           • Nadal nie wiesz jaką szlifierkę mimośrodową kupić? Sprawdź nasz ranking wybranych produktów, w którym pokazujemy plusy i minusy każdego prezentowanego urządzenia.
           • Kwota szlifierki mimośrodowej zależna jest od kilku ważnych parametrów, m.in. od rodzaju urządzenia, silnika, mocy, prędkości, jak również od zastosowanych funkcji. Spotkasz się z urządzeniami w cenie od 150 do 2000 zł.
           • W trakcie zakupu najlepszej szlifierki mimośrodowej sprawdź na producenta. Ponadto ważna jest również moc urządzenia, waga, amplituda oscylacji, rodzaj zasilania, prędkość oscylacyjna oraz prędkość obrotowa. Co więcej, zobacz, co producent dodaje do zestawu, jak również jakie funkcje urządzenie posiada.
           Karolina Pisarska
           5 1 vote
           Oceń artykuł
           Subscribe
           Powiadom o
           guest
           0 komentarzy
           Inline Feedbacks
           View all comments
           Do góry