Blender ręczny - Ranking Maj 2024

Jeżeli myślałeś, że czas świetności blenderów ręcznych minął, to na szczęście się myliłeś. Na szczęście, gdyż otwierają się przed Tobą nowe możliwości – zamiast blendera kielichowego, malaksera czy często jeszcze droższej wyciskarki wolnoobrotowej, możesz zdecydować się właśnie na takie rozwiązanie. Tylko który blender wybrać? Pomożemy w wyborze – oto ranking blenderów ręcznych!

Ranking blenderów ręcznych – najpopularniejsze modele

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Mikser ręczny 400 ze zmienną prędkością | HENDI 224380 Producent: Hendi Ocena eksperta: 10 / 10Najniższa cena online
2 Blaupunkt Blender ręczny hbd-801bk (1000w/czarny) (5901750501326) Producent: Blaupunkt Ocena eksperta: 9.9 / 10 Moc: 1000 W
Ilość prędkości:
Kolor: czarny, biały, srebrny 
Najniższa cena online
3 blender ręczny z zestawem wielofunkcyjnym bzl001 1000w marki Lafe Producent: Lafe Ocena eksperta: 9.8 / 10 Moc: 1000 W
Ilość prędkości:
Kolor: czarny, srebrny 
Najniższa cena online
4 Braun MultiQuick 5 Vario MQ 5245 WH, MQ5245WH Producent: Braun Ocena eksperta: 9.7 / 10 Kolor: biały 
Najniższa cena online
5 Hendi Mikser ręczny chef plus ze zmienną prędkością | 282298 Producent: Hendi Ocena eksperta: 9.6 / 10Najniższa cena online
6 Mikser ręczny mx 235 plus długość ramienia 23.5 cm | 130116 marki Bartscher Producent: Bartscher Ocena eksperta: 9.5 / 10Najniższa cena online
7 Forgast Mikser ręczny dł. ramienia 25 cm | fg10250 Producent: Forgast Ocena eksperta: 9.4 / 10Najniższa cena online
8 Forgast Mikser ręczny dł. ramienia 16 cm | fg10160 Producent: Forgast Ocena eksperta: 9.3 / 10Najniższa cena online
9 Zelmer ZHB4571, kolor czarny Producent: Zelmer Ocena eksperta: 9.2 / 10 Kolor: czarny, srebrny 
Najniższa cena online
10 msm 64010 - blender, 420 watt marki Bosch Producent: Bosch Ocena eksperta: 9.1 / 10 Rodzaj: ręczny 
Ilość prędkości:
Tryb pulsacyjny: tak 
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze blendery ręczne 2024 wg mojranking.pl

Co powinien mieć dobry blender ręczny? Które modele są szczególnie warte polecenia i zakupu? Oto nasze autorskie zestawie najlepszych blenderów ręcznych wg mojranking.pl!

Jaki blender ręczny kupić – na co zwrócić uwagę przy zakupie urządzenia?

Jaka moc blendera ręcznego?

Jak to zwykle bywa – im większa moc silnika, tym lepiej! Absolutne minimum, na jakie powinieneś się zdecydować, to 600 W. Sporo modeli blenderów może jednak pochwalić się znacznie większą mocą rzędu 1000-1200 W.

Im większa moc, tym będziesz mógł blendować, mieszać czy rozdrabniać najtwardszy produkt (jak np. orzechy). Niektóre tego rodzaju blendery mają także przycisk turbo, który czasowo zwiększa obroty. Opcja ta może okazać się nieoceniona zwłaszcza wśród modeli o niższej znamionowej mocy. Generalnie blender takiego typu o mocy ponad 1000 watów pozwoli na efektywną pracę urządzenia.

Nie tylko siła, ale i technika – aby siekanie czy blendowanie było efektywne nie wystarczy tylko odpowiednia moc urządzenia. Dobrze, jeśli wyposażone jest ono w noże ze stali nierdzewnej. Często są to poczwórne ostrza, które starczą na długo!

Jakie dostępne szybkości/biegi?

Nie każdy produkt potrzebuje maksymalnej mocy, aby został zblendowany i zmiksowany. Przyda się więc regulacja prędkości, najlepiej wielostopniowa. Niektóre urządzenia posiadają 2-3 poziomy prędkości, ale np. poszczególne blendery Bosch ErgoMixx wyposażone są w 12-stopniową regulację. Mało tego – zdarzają się i takie z 20 biegami!

Regulacja prędkości pracy pozwala zmniejszyć lub zwiększyć siłę nacisku i dostosować moc do wybranych produktów. Najniższe biegi z powodzeniem nadadzą się np. do miękkich owoców (możliwość obsługi blendera jedną ręką), z kolei najwyższe z powodzeniem nadadzą się blendowania i miksowania najtwardszych produktów, jak np. kostki lodu czy orzechy.

Blender ręczny z regulacją prędkości jest znacznie bardziej uniwersalny i wielofunkcyjny – po prostu musisz takiego mieć!

Jakie dodatkowe akcesoria?

Blender blenderowi nierówny, także w przypadku modeli ręcznych. Nie zdziw się, że blendery marki Braun, Bosch czy innych renomowanych producentów mogą być znacznie droższe od mniej znanych firm. Nie chodzi tu jedynie o jakość wyrobu i prestiż brandu, ale także o dodatkowe akcesoria – w przypadku blenderów ręcznych rzadko kiedy nie dostaniesz dodatkowych akcesoriów!

Wśród nich jest pojemnik z miarką, w którym będziesz mógł przygotowywać potrawy jak koktajle czy zupy. Pojemnik pozwoli blendować, miksować czy ubijać składniki, także te twarde. Miarka pozwoli na odpowiednią ocenę objętości. Na zestaw składają się jednak jeszcze inne akcesoria i gadżety. Dobrze, jeżeli jest on wykonany z materiałów wolnych od fenoli.

Nie sposób tu nie wymienić wymiennych końcówek, które stworzą z Twojego wydawałoby się niepozornego blendera naprawdę wielofunkcyjne urządzenie! Jedna końcówka może być przystosowana do kruszenia lodu czy innych najtwardszych składników, inna może robić za trzepaczkę, a jeszcze inna może być przeznaczona do zupełnie innych celów (końcówka do ubijania piany, krojenia ciasta na naleśniki itp. itd.). W ten sposób za stosunkowo niewielką cenę zyskasz kilka urządzeń w jednym! Przy okazji zwróć uwagę na konstrukcję stopy – niektóre nowoczesne blendery ręczne mają optymalnie dobrany jej kształt, który umożliwi dokładne zmiksowanie produktów spożywczych. Niektóre zapobiegają przed zachlapaniem całej kuchni (do tego przyda się też antypoślizgowy uchwyt). Co ważne, dobrej klasy blender ręczny powinien mieć końcówki wykonane ze stali szlachetnej, które będzie np. można łatwo myć w zmywarce.

Podsumowując – na zestaw zawsze składa się blender ze specjalnym pojemnikiem do miksowania, w którym będziesz mógł przygotowywać swoje ulubione potrawy. Niektóre modele są bardziej rozbudowane i oferują wymienne końcówki, a czasem nawet dodatkowy malakser!

Jakie dodatkowe funkcje i możliwości?

Wspominaliśmy już o funkcji turbo, która bardzo często jest przydatna i którą dobrze jest mieć, zwłaszcza w przypadku słabszych „na papierze” blenderów ręcznych. Ale to nie koniec możliwości tych niepozornych z pozoru kuchennych urządzeń małego AGD. Co jeszcze warto mieć?

Dobrze, gdy blender ręczny może być myty w zmywarce. Oczywiście nie chodzi o całe urządzenie – które notabene jest kompaktowych rozmiarów – a o końcówkę i pojemnik do miksowania. Naturalnie korpus z silnikiem wymaga ręcznego czyszczenia.

Tak naprawdę to dodatkowe funkcjonalności wynikają z zawartości zestawu startowego. Niektóre stopy mają specjalne głowice z możliwością ruchu w górę i w dół, przez co blendowanie jest jeszcze bardziej efektywne. Im więcej dodatkowych akcesoriów (jak np. wymiennych końcówek), tym więcej możliwości da Ci blender ręczny. Ubijanie piany za pomocą trzepaczki, kruszenie lodu i innych twardych składników za pomocą rozdrabniacza i in. – to wszystko jest możliwe dzięki blenderowi ręcznemu!

Ile kosztuje dobry blender ręczny?

Blender ręczny – mimo wyraźnie mniejszych gabarytów – wcale nie musi być tańszy od blendera kielichowego! Ceny bywają dość podobne i zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, ale bardziej zaawansowane modele mogą kosztować nawet ponad 1000 złotych! Wiele zależy nie tylko od możliwości danego urządzenia, ale także jakości wykonania, no i oczywiście firmy.

Jak to często bywa, czasami za znaczek płaci się dodatkowe pieniądze, co nie znaczy, że nie warto! Grunt to dokonać wyboru „z głową”, bez zbędnych emocji, a w tym pomoże Ci nasz ranking blenderów ręcznych.

Blender ręczny – cena do 100 złotych

W kwocie do 100 złotych możesz spodziewać się samego blendera lub blendera ze zbiorniczkiem czy też pojemnikiem do miksowania.

Blender ręczny – cena do 200 złotych

Mając do dyspozycji dwukrotnie większy budżet, można już sporo wymagać! W tej cenie możesz już liczyć na przynajmniej 2 wymienne końcówki/tarcze i naturalnie pojemnik do przygotowania potraw, a także regulację prędkości czy przycisk Turbo.

Blender ręczny – cena do 500 złotych

W tej kwocie dostaniesz to co wcześniej, ale więcej i lepiej! Wymiennych końcówek do ubijania, rozdrabniania, mieszania czy blendowania powinno być znacznie więcej. Możesz też liczyć na lepszej jakości materiały, w tym oczywiście ostrza ze stali nierdzewnej i stopę ze stali szlachetnej. Będzie też zapewne regulacja prędkości (wiele biegów/trybów) i przycisk turbo.

Blender ręczny – cena do 1000 złotych

To już drogie zabawki, ale jak szaleć, to szaleć! Jeżeli nie szkoda Ci 1000 czy więcej złotych na blender ręczny, to wśród producentów tego typu urządzeń małego AGD znajdziesz także dość sporą ofertę. Najczęściej w tej kwocie dostaniesz najbardziej rozbudowany zestaw do blendowania i najwięcej wymiennych akcesoriów i innych ciekawych gadżetów, które będą w stanie zastąpić kilka innych kuchennych sprzętów!

Jakiej firmy blender ręczny kupić?

Blender ręczny Braun, Bosch, Smeg czy blender ręczny Zelmer – każdy z nich i innego producenta może być wart zakupu, jeżeli akurat dany model oferuje całkiem sensowne rozwiązania w swojej cenie. Jak to zwykle ze sprzętem elektronicznym bywa, niejednokrotnie producent X oferuje znacznie więcej w cenie firmy Y – stąd warto dokładnie porównywać oferowane produkty na rynku.

No właśnie – który ręczny blender kupić? Na to pytanie odpowiadamy w naszym powyższym rankingu!

FAQ - najczęściej zadawane pytania

  1. Ile kosztuje blender ręczny?

    Najtańsze modele zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, ale znacznie bardziej zaawansowane i bogate urządzenia potrafią kosztować kilka-kilkanaście razy więcej. Blendery w cenie powyżej 500 złotych mają zazwyczaj wiele opcji i dodatkowych funkcji, a także lepszą jakość wykończenia i większą moc silniczka.

  2. Co powinien mieć blender ręczny?

    Blender ręczny powinien mieć wystarczająco dużą moc (przynajmniej ok. 600 W), aby być w stanie skruszyć lód czy rozdrobnić inne twarde składniki. To efektywnego mielenia, blendowania czy ubijania wymagane są też odpowiednio ostre noże, a także funkcja turbo, którą można uruchomić za pomocą specjalnego przycisku. Zwykle podstawowy zestaw blendera ręcznego zawiera przynajmniej jeden pojemnik do przygotowywania potraw.

  3. Co jest lepsze - blender ręczny czy blender kielichowy?

    Każdy z nich ma pewne zalety, jak i wady. Ten pierwszy wysokiej jakości potrafi kosztować więcej niż model kielichowy od mniej uznanego producenta i/lub ze skromniejszymi akcesoriami w zestawie sprzedażowym. Jedno jest pewne - model ręczny zajmuje zdecydowanie mniej miejsca i jest bardziej mobilny - możesz z nim pójść nawet do salonu, aby blendować swoje potrawy oglądając telewizję. Z kielichowym byłoby to też możliwe, ale znacznie mniej wygodne.

Podsumowanie

Jaki blender ręczny wybrać? Naturalnie taki, które spełnia Twoje oczekiwania odnośnie wielofunkcyjności (wymienne końcówki), mocy urządzenia i oczywiście ceny. Często tani blender będzie dla Ciebie zbyt skromny, natomiast blender marzeń - zdecydowanie za drogi. Warto postawić więc na "złoty środek". Tego typu blendery mają szereg zalet. Są kompaktowych rozmiarów - w przeciwieństwie do blenderów kielichowych o pojemności 1,0 i więcej litrów schowasz je dosłownie wszędzie, nawet w szufladzie na sztućce. Wiele z nich jest wystarczająco atrakcyjna cenowo, a także wielofunkcyjna z uwagi na wymienne końcówki. Są też wygodne i bezpieczne w użytkowaniu. Swoje ulubione potrawy, jak zupy czy wymyślne koktajle przygotujesz dosłownie w kilka chwil! Wybierając blender ręczny pamiętaj o:
  • dobrej i atrakcyjnej dla Ciebie cenie
  • wielofunkcyjności - osobne końcówki do ubijania, rozdrabniania, blendowania, kruszenia lodu itp.
  • odpowiedniej mocy - rekomendujemy co najmniej 600, a nawet 1000 W
  • renomowanym producencie - blender ręczny Bosch, Braun, Zelmer, Smeg, Tefal, Blaupunkt, Esperanza itp.
Jacek Bąk
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry