Maszynka do włosów - Ranking Czerwiec 2024

Szukasz maszynki do obcinania włosów? Który model wybrać? Jakie warunki powinien spełniać, aby korzystanie z maszynki było nie tylko efektywne, ale też przyjemne? W naszym rankingu polecamy najlepsze strzyżarki do włosów, które w domowym zaciszu zastąpią fryzjerów i stylistów!

Ranking do maszynek strzyżenia włosów – top 10

Oto ranking maszynek do każdego rodzaju włosów. Golenie i przystrzyżenie włosów będzie nimi łatwe i przyjemne!

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaParametryOferta
1 Philips qc 5115/15 (8710103515814) Producent: Philips Ocena eksperta: 10 / 10 Rodzaj zasilania: sieciowe, sieciowe,  
Maksymalna długość: 21 mm
Minimalna długość: 1 mm
Najniższa cena online
2 Prime3 Trymer str11 Producent: Prime3 Ocena eksperta: 9.9 / 10 Rodzaj zasilania: akumulatorowe 
Maksymalna długość: 12 mm
Minimalna długość: 3 mm
Najniższa cena online
3 Strzyżarka Remington PG6030, zestaw 6 nakładek (4008496725434) Producent: Remington Ocena eksperta: 9.8 / 10 Rodzaj zasilania: akumulatorowe 
Czas pracy bezprzewodowej: 40 min
Maksymalna długość: 20 mm
Najniższa cena online
4 Trymer do włosów hc363c marki Remington Producent: Remington Ocena eksperta: 9.7 / 10 Rodzaj zasilania: akumulatorowo-sieciowe 
Czas pracy bezprzewodowej: 40 min
Maksymalna długość: 2.5 mm
Najniższa cena online
5 Blaupunkt HCS201 MASZYNKA DO WŁOSÓW, HCS-201 Producent: Blaupunkt Ocena eksperta: 9.6 / 10 Rodzaj zasilania: akumulatorowe 
Maksymalna długość: 12 mm
Minimalna długość: 3 mm
Najniższa cena online
6 Maszynka do strzyżenia PHILIPS QC 5125/15, QC5115/15 Producent: Philips Ocena eksperta: 9.5 / 10 Rodzaj zasilania: sieciowe 
Maksymalna długość: 21 mm
Minimalna długość: 3 mm
Najniższa cena online
7 Philips hc5612/15 Producent: Philips Ocena eksperta: 9.4 / 10 Czas ładowania: 8 h
Maksymalna długość: 2.8 mm
Minimalna długość: 0.5 mm
Najniższa cena online
8 Philips Mg-3730/ 15 (8710103794585) Producent: Philips Ocena eksperta: 9.3 / 10 Rodzaj zasilania: akumulatorowe 
Czas ładowania: 16 h
Czas pracy bezprzewodowej: 60 min
Najniższa cena online
9 Philips Strzyżarka hc 3510/15 (8710103859703) Producent: Philips Ocena eksperta: 9.2 / 10 Rodzaj zasilania: sieciowe 
Maksymalna długość: 23 mm
Minimalna długość: 0.5 mm
Najniższa cena online
10 Maszynka do włosów Esperanza Stylis (EBC003) Darmowy odbiór w 20 miastach!, EBC003 Producent: Esperanza Ocena eksperta: 9.1 / 10 Rodzaj zasilania: sieciowe 
Maksymalna długość: 1.2 mm
Minimalna długość: 3 mm
Najniższa cena online
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Najlepsze maszynki do strzyżenia włosów wg mojranking.pl

Oto atrakcyjne maszynki do strzyżenia włosów, które zastąpią Twój ulubiony zakład fryzjerski. Skorzystaj z nich choć raz, a długo nie pójdziesz do fryzjera!

Jaką maszynkę do włosów kupić – na co zwrócić uwagę przy zakupie urządzenia?

Regulacja strzyżenia

Nie każdy kupuje maszynkę do golenia/strzyżenia włosów, aby golić się „na zero”. Wiedzą o tym doskonale producenci maszynek, stąd w wielu modelach obecna regulacja długości strzyżenia.

Często ma ona formę wymiennych nakładek, które ściągasz i wymieniasz w zależności od potrzeby. W ten sposób ustawiasz długość strzyżenia swoich włosów. Często zakres ten wynosi od 1 do 42 mm i rzadko która maszynka jest w stanie dokładnie ogolić głowę do zera. Nawet profesjonalna maszynka Babyliss Super-X Metal MT996E z naszego rankingu ma minimalną długość cięcia na poziomie 0,2 mm.

Niektóre maszynki – często te bardziej zaawansowane – mają ciekawiej rozwiązaną kwestię zakresu długości strzyżenia. W ich przypadku regulacja nie polega na wymianie różnych nasadek do strzyżenia, lecz jedną (czasem dwoma) nasadką regulujesz precyzyjnie ustawienia długości. Oczywiście taka maszynka musi mieć głowicę solidnej budowy, aby mieć pewność, że podczas golenia nasadka „nie wyskoczy” i nie rozreguluje wcześniejszego ustawienia na daną długość mm.

Dobra maszynka do strzyżenia powinna mieć coś jeszcze oprócz funkcjonalnej regulacji długości strzyżenia. Mowa o samoostrzących się ostrzach, najlepiej ostrzach ze stali nierdzewnej. Taka strzyżarka posłuży przez wiele lat, a jedyne o co będziesz musiał zadbać, to o naładowany akumulator/baterię, jeśli jest to oczywiście maszynka bezprzewodowa.

Dobrze też, gdy istnieje potwierdzona przez producenta możliwość mycia pod bieżącą wodą. Niektóre modele można ponadto używać na sucho oraz na mokro. Jak się golić? Wybór należy do Ciebie!

Wielofunkcyjność

Maszynka do strzyżenia włosów, golarka do brody i wąsów, trymer do regulacji zarostu, a może nawet trymer do nosa czy uszu. Trochę się uzbiera tego typu urządzeń na rynku, ale po co kupować kilka osobnych sprzętów, skoro można mieć wszystko w jednym?

Niektóre maszynki do strzyżenia oferują nie tylko wymienne nasadki do regulacji ustawienia długości strzyżenia, ale także całe wymienne głowice! W ten sposób możesz zyskać urządzenie 2w1, 3w1 lub jeszcze bardziej uniwersalne! Babyliss Super-X Metal MT996E z naszego powyższego rankingu maszynek do strzyżenia jest tego doskonałym przykładem – nie kosztuje najmniej gotówki, ale jeżeli przeliczysz sobie, że w tej cenie dostajesz nie tylko maszynkę do włosów, ale również golarkę i strzyżarkę (3w1), to cena ta naprawdę staje się bardzo znośna! Można nawet powiedzieć, że bardzo atrakcyjna.

Oczywiście przed wyborem maszynki z różnymi wymiennymi głowicami dobrze jest się upewnić, czy jest wyposażona w ostrza ze stali nierdzewnej.

Rodzaj zasilania

Wyróżniamy zasadniczo trzy rodzaje zasilania golarek do włosów: sieciowe, bateryjne i akumulatorowe. Czym się od siebie różnią?

Jak nazwa wskazuje, ładowanie sieciowe maszynek do strzyżenia włosów jest ładowaniem przewodowym. Innymi słowy, taką maszynkę do włosów możesz używać jedynie podpiętą do gniazdka. Zalety – często takie przewodowe maszynki do włosów są o wiele tańsze, z drugiej strony obecność kabla może być bardzo problematyczna, a nawet wręcz niewygodna. Jeżeli Ci to nie przeszkadza, to super, bo możesz sporo zaoszczędzić wybierając jedną z takich maszynek do włosów! Jeżeli jednak maszynka na kabel nie wchodzi w grę, to musisz rozejrzeć się za innym rozwiązaniem. Co masz do wyboru?

Możesz wybrać zasilanie bateryjne, a więc za pomocą wymiennych (i jednorazowych!) baterii. Najczęściej są to popularne „paluszki”, a więc AA lub nieco mniejsze AAA – te same używasz choćby w pilocie swojego telewizora. Plusem tego rozwiązania jest znacznie większa mobilność w trakcie golenia – nie musisz szukać gniazdka, nie ogranicza Cię zbyt krótki kabel itp. Minusem jest za to konieczność ciągłego wymieniania baterii na nowe, choć i tak w przypadku maszynek do golenia włosów powinny one nieco dłużej wytrzymać niż w przypadku maszynek i trymerów do brody (te są generalnie znacznie częściej używane). Niektóre modele mogą mieć wskaźnik mocy/poziomu naładowania baterii.

Jeszcze inną alternatywą są maszynki z zasilaniem akumulatorowym. Mogą być one najdroższe, ale w zasadzie płacisz za nie tylko raz – podczas ich zakupu. No i za prąd, wyposażone są bowiem w akumulatory, które można ładować, podobnie jak ogniwa w smartfonach czy telefonach komórkowych. Mogą one mieć mniejszą pojemność (co może wiązać się z częstszym wyczerpaniem ogniwa, ale w pełni naładowane powinny starczyć na ok. 60 minut do 90 minut czasu pracy, a niektóre o wiele dłużej!), ale za to nie musisz za to kupować nowych baterii AA czy AAA. No i nie jesteś ograniczonym przewodem – to także maszynki bezprzewodowe!

Możemy też spotkać modele hybrydowe, a więc sieciowo-akumulatorowe.

Ile kosztuje dobra maszynka do włosów Babyliss, Philips i in.?

Maszynki do strzyżenia renomowanych w branży producentów, jak Babyliss, Philips czy Braun muszą swoje kosztować. Niemniej jednak maszynki do włosów same w sobie nie są tak skomplikowanymi urządzeniami jak golarki do brody, stąd ich ceny są też znacznie przystępniejsze.

W naszym rankingu znajdziesz zarówno profesjonalne maszynki do strzyżenia, jak i bardziej budżetowe modele, ale wciąż bardzo znanych i lubianych marek (np. Remington). Ich ceny wahają się w przedziale około 100 do około 500 złotych. Każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno droższe maszynki, jak i na każdą kieszeń!

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Maszynka do włosów przewodowa czy bezprzewodowa?

  Maszynka zasilana za pomocą przewodu zwykle jest tańsza w zakupie, ale dla wielu może być niewygodna w użytkowaniu. Z drugiej strony nie będziesz codziennie modelował włosów za pomocą maszynki (co innego w przypadku zarostu na twarzy), nie będziesz też raczej "zwiedzał" swojego mieszkania podczas strzyżenia. Czy zakup bezprzewodowej maszynki do głowy ma więc sens? Tak, jeżeli np. w Twojej łazience (czy innym pomieszczeniu, gdzie planujesz golenie czy przycinanie włosów) występuje problem z wolnymi gniazdkami. Choćby z tego względu zakup takiej maszynki ma sens!

 2. Maszynka do włosów czy golarka?

  To nieco inne urządzenia, choć dość do siebie podobne. Maszynki do strzyżenia włosów mają zwykle szersze głowice i efektywnie ogolisz nimi lub przytniesz włosy na głowie, golarką zaś dokładnie podgolisz zarost. Często golarki do brody mają też zupełnie inną budowę - np. niektóre bardzo zaawansowane maszynki Philips miewają potrójne okrągłe i niezależne głowice, idealnie dopasowujące się do kształtu twarzy. Jeżeli nie lubisz ręcznej maszynki do golenia, a potrzebujesz też maszynki do cięcia włosów, to wypadałoby kupić dwa osobne urządzenia. Jest na to jednak alternatywa - niektórzy producenci dają dołączone do zestawu wymienne głowice przeznaczone do włosów i zarostu na twarzy! 

 3. Co powinna mieć golarka do włosów?

  Oczywiście regulowanie długości strzyżenia w zakresie, jaki będziesz potrzebował. Jeżeli dobrze poszukasz, to różnego rodzaju maszynki zapewniają strzyżenie w widełkach od ok. 0 do ok. 42 mm. Zmiana długości golenia może przybrać formę np. wymiennej nasadki do włosów. Nie wolno też zapominać o ostrzach. Powinny być to samoostrzące się ostrza ze stali wysokiej jakości, które nie stępią się przez długi czas. Niektóre najlepsze maszynki do włosów zawierają w zestawie wymienne głowice także do zarostu na twarzy!

Podsumowanie

O czym powinieneś pamiętać kupując maszynkę do włosów? Jeżeli zamierzasz golić się "na zero" to patrz na te modele, które oferują golenie niemal przy skórze na poziomie około 0,0 mm. Zawsze mile widziane jest regulowanie możliwości strzyżenia - czy to przez wymienne nasadki, czy w inny sposób. Jeżeli planujesz zakup na lata, wybierz model mający samoostrzące się ostrza. Taka maszynka do strzyżenia włosów wystarczy na bardzo długo. Przed zakupem dobrze się zastanów, czy chcesz maszynkę na kabel. Bezprzewodowe maszynki są z reguły o wiele bardziej wygodne w użyciu, ale wymagają ładowania akumulatora lub wymiany baterii co jakiś czas. Wybierając golarkę do strzyżenia włosów pamiętaj o:
 • dobrej relacji jakość/cena
 • wielofunkcyjności - niektóre modele mogą mieć wymienne głowice do włosów, zarostu itp., w ten sposób możesz kupić kilka urządzeń w jednym
 • regulacji strzyżenia fryzury (np. wymienne nakładki)
 • samoostrzących się ostrzach ze stali szlachetnej lub wykonane ze stali nierdzewnej
 • renomowanym producencie, jak Babyliss, Philips, Braun, Bosch, Remington itp.
 • ergonomicznym kształcie maszynki
 • stosunkowo szybkim ładowaniem ogniwa (tylko w przypadku modeli na akumulatorek)
Jacek Bąk
5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Do góry